Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


find what you love & let it kill you


Boszorkány

Aksel Vaughn
Chatkép :
find what you love & let it kill you Tumblr_mn6ms5LmtG1qzmvsio1_250
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Mads Mikkelsen
Hozzászólásaim száma :
35
Pontjaim :
26
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
bb.
Fő képességem :
intuition
Őt keresem :
find what you love & let it kill you Tumblr_nyylxvhX2R1r382aho4_250


my son & my daughter
Tartózkodási hely :
Washington D.C.
Korom :
54
Foglalkozásom :
pszichiáter főorvos


Aksel Vaughn

Elküldésének ideje -- Vas. Május 30, 2021 4:05 pm

Próbál lecsillapítani. Nem azért, mert teljes őrületnek gondolná, amit mondasz, sokkal inkább mert már rutin számára mindez, és mert utálatosnak tartja, hogy így kell látnia téged. Persze tudja, hogy bármilyen erősnek és keménynek mutatod magadat, van egy lágy, puha oldalad, ami most éppen előtört belőled - ő ne tudná, hogy van egy ilyen! -, de nem akarja, hogy a pánifélelem uralkodjon rajtad, nem akarja, hogy szenvedj, amiért nem tudod, hol van a fiad. Amikor igennel felelsz a kérdésére, még Te is megérezheted, ahogyan a félelem rajta is átszalad, kileng a megnyugtató aurája, mert hisz neked, mert ismer annyira, hogy nem dramatizálnád túl a helyzetet, ha nem lennél biztos abban, Laurence nincs meg. És nem csak a Te fiad, az övé is, és mint apa, Aksel maga is rettegni kezd, amikor a gondolat megtelepszik az elméjében és felfogja mennyire súlyos a helyzet. Aztán visszabillenti önmagát, mindig visszabillen a mérleg nyelve, máshogy nem is lenne képes működni, már csak a szakmája miatt sem, és hallgat téged, az egyik kezével megnyugtatóan simogatja a hátadat, míg a másikkal nem ereszti el a kezedet, mert úgy érzi neked is szükséged van rá. Mindez ösztönös, nem gondol bele, mennyire régen volt, amikor az iméntihez hasonlóan szorítottad magadhoz, vagy amikor utoljára úgy érezte, szükséged van rá. De bármennyi idő is múlt el azóta, sosem szűnik meg úgy folytatni és éreztetni, hogy számíthatsz rá, mintha csak tegnap történt volna az utolsó meghitt összepillantás.
Nem szól közbe, nem jegyzi meg, hogy mégis mit gondoltál, amikor beleavatkoztál egy olyan ügybe, amiben érintett vagy, mert hivatástudat ide vagy oda, ő is pontosan így reagált volna, és azonnal saját kezébe vette volna a dolgokat. Elvégre a gyereketekről van szó, aki hiába is nőtt fel, Aksel számára, még mindig ugyanaz a kisfiú, aki körülöttetek szaladgált, és aztán a húga körül. Az eltűnések említésére elkomorodik, mert mindez valóban aggasztó, és benne is felmerült, hogy Lance eltűnésének szorosan köze lehet az általánossá vált eltűnési hullámhoz, ami mindenkit érint lassan ebben a szerencsétlen városban. Nem elég a vámpírkormányzó, nem elég a folytonos készültségi állapot, de még ez is…
- Mindenki tanácstalan - rázza meg a fejét, amikor kérdezed. Tudja, abban reménykedsz, hogy varázslóként többet tudhat, de csak elméleteket hallott ő maga is. - Az ellenállók között azt suttogják, Monaghamnek van köze hozzá, és így akarja összeszedni a kiválasztottakat, de nem hinném, hogy így lenne. Elvégre eltűnt a saját boszorkánya is… Tatiana is egyetért velem - tudja, hogy nem kedveled az emlegetett nőt, de nagyobb hatalmú mágiahasználó, mint Aksel, és akaratlanul is az jut eszébe, hogy talán segíthetne megtalálni az elrablókat. - Sajnos nem tudok sokkal többet, mint valószínűleg ti a rendőrségnél - teszi hozzá, mert érzi rajtad, azt várod, hogy most azonnal oldja meg a helyzetet, és ő maga is szeretné ezt, de nem tud jó hírekkel szolgálni. - Grace, ígérem, hogy előkerítem Lance-t - mondja, és bár magabiztosnak tűnik a hangja, nyilvánvaló, hogy megnyugtatni szeretne téged, és jelenleg nem tud mást tenni, csak ígérni. Közben pedig próbál a fiatokra koncentrálni, hátha sikerül valami módon megéreznie a jelenlétét, legalább azt megtudni, életben van, de egyelőre ez a próbálkozása sikertelen.


Keep on dreaming,
don't stop breathing,
fight those demons

Vissza az elejére Go down
Ember

Grace E. Vaughn
Chatkép :
find what you love & let it kill you PlH5gem
Szerepkör :
washingtoni rendõrség
play by :
gillian anderson
Hozzászólásaim száma :
16
Pontjaim :
12
Pártállás :
  • Semleges
  • Ellenálló

User név :

Fő képességem :
i shot you down, bang bang
Őt keresem :
find what you love & let it kill you Tumblr_nyylxvhX2R1r382aho8_250

i saw you in my dreams again.
it felt so real.
Kedvenc dal :
i fear the fall and where we'll land
Tartózkodási hely :
washington d.c.
Korom :
48
Foglalkozásom :
detective, profiler


Grace E. Vaughn

Elküldésének ideje -- Szer. Márc. 17, 2021 10:43 pm


Nem tudom, hogy az nyugtat meg, hogy itt van, és nem kell a rendelőbe mennem, vagy sokkal inkább az, hogy itt van. Olyan szorosan ölelem magamhoz, mint már régen, arcomat a mellkasába fúrom, ujjaim az ing finom anyagába marnak, és a könnyeim potyognak, a hangom megremeg.
Ideges vagyok.
Dühös vagyok.
Rettegek.
A történtekhez képest lassan kezd el párologni az érzések keserű kavalkádja, melyeknek az ízét még a nyelvem hegyén is érzem, mint, ahogyan a víz válik léggé, egy sima felületű kőről elszökve, a nyári kánikulában, a vihar után. Tudom, hogy az ő keze van benne, mégsem szakítom ki magamat karjai közül.
- De, igen. Tudom, érzem – eléggé szokatlan lehet utóbbit az én számból hallani, mert, már csak a munkámból adódóan is objektív vagyok, és nem gyakran fordul elő, hogy pusztán a megérzéseimre támaszkodom. Értelemszerűen nem nyomom el az intuíciómat sem, mert olykor, egyes esetekben, többnyire emberekkel szemben hallgatok az éteri, megfoghatatlan hangra, amely a bensőmben cseng. – Igen – felelem a feltett kérdésre. – Felhívtam a munkahelyét is, azt mondták, már rég otthon kellene lennie, és a bejelentő sem tudott róla semmit – és a fiatal nő legalább olyan zaklatott volt, mint én, de egyelőre erről – és a hölgy státuszáról Lance életében – Akselnek nem kell tudnia. Jelenleg kisebb gondunk is nagyobb annál, semmint, hogy Laurence nem mutatta be nekünk a barátnőjét, de még csak nem is említette, hogy van valakije, ki tudja, mióta. Ebben a pillanatban az a legfontosabb, hogy előkerüljön, a többit pedig utána ráérünk elrendezni és megbeszélni.
Az agyam megállás nélkül pörög, már szinte a semmit őrli. Katatón nézem az egyik fotót az alsó szinten, innen éppen rálátok, a lépcső korlátjának két tartórúdja között. Olyan irigy vagyok arra a családra, akik akkor voltunk. Minden olyan jónak tűnt, természetfelettien boldognak, mint azokban a hülye romantikus-családi filmekben. És most úgy omlik össze az életünk, egyik napról, a másikra, mint egy kicseszett kártyavár, és én olyan rettenetesen tehetetlennek érzem magamat, mint egyszer rég, de azóta soha. Nem vagyok ura a helyzetnek, talán már régóta nem, de még most sem vallanám be sem Akselnek, sem senki másnak, de még magamnak sem.
Újra annak a gyámolításra szoruló tizennégy évesnek érzem magam, mint, aki voltam is.
Nem eshetek szét, nem most – mantrázom magamban.
A háló felé menet letörlöm a könnyeket, kósza, ezüst tincseket tűrök a fülem mögé, de minduntalan visszahullnak arcomba, a térdeim úgy remegnek, mint a kocsonya, és van egy pont, amikor azt hiszem, hogy tényleg, komolyan és teátrálisan a földre rogyok. Nem mennék vele semmire, de most legszívesebben ott maradnék, a földön, csak, hogy arra eszméljek, az egész nem több, csupán egy éji lidércnyomás.
Kicsit megszorítom a férfi kezét.
- Nem is szabadott volna odamennem – mondom, mintha Aksel nem tudná, hogy nem ez a szakterületem, és pláne nem foglalkozhatnék vele, mivel családtag vagyok. – Az egyik kollégám szólt, feltűnt neki az egyező vezetéknév, elmentem a lakáshoz, és kikérdeztem a lakótársát – egy szívdobbanás erejéig keresem a megfelelő szót, amivel illethetem Maiát, és, ami azért annyira nem bonyolítja tovább a dolgokat, mint, amennyire azok már most azok. – Ő is azt mondta, amit az intézetben, hogy már rég haza kellett volna érnie, órákkal az előtt, Aksel. Lance nem ilyen, te is tudod... – és nem, nem meggyőzni, vagy védeni próbálom, de a fiunk túl precíz és pedáns ahhoz, hogy csak így, szó nélkül eltűnjön órákra. – A bejelentő említett egy esetet, amikor furcsán viselkedett, miután kiszúrt valakit egy nyilvános helyen, de nem tudom, annak mennyi köze lehet a természetfeletti eltűnésekhez – töprengek hangosan, miközben emlékeimben kutatok az elhangzottak emlékei között. – Te mit tudsz ezekről a bizonyos eltűnésekről, és az elkövetőkről? – függesztem rá pillantásomat, abban bízva, hogy a boszorkány-körökben többet tudnak, vagy legalább sejtenek, mint mi, puszta halandók.


goodbye ▲ 604
Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Aksel Vaughn
Chatkép :
find what you love & let it kill you Tumblr_mn6ms5LmtG1qzmvsio1_250
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Mads Mikkelsen
Hozzászólásaim száma :
35
Pontjaim :
26
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
bb.
Fő képességem :
intuition
Őt keresem :
find what you love & let it kill you Tumblr_nyylxvhX2R1r382aho4_250


my son & my daughter
Tartózkodási hely :
Washington D.C.
Korom :
54
Foglalkozásom :
pszichiáter főorvos


Aksel Vaughn

Elküldésének ideje -- Csüt. Márc. 11, 2021 3:36 pm

Korán ért haza, mert az utolsó páciense lemondta a találkozót, és másnapra tették át. Ezután még néhány órát töltött bent a magánrendelőjében, ahol csak beszélgettek az asszisztensével, ezután a bűntudata haza hajtotta. A házban nem meglepő módon nem volt senki, ő pedig nekiállt elkészíteni a vacsorát. Szórakozottan főzőcskézett, majd ahogy betette az ételt a sütőbe, összepakolta a konyhát, letakarította a pultokat és az emeletre ment. Elintézett még pár e-mailt és hívást az irodaként használt kis szobájából, hogy aztán elkezdjen vetkőzni. Le akart zuhanyozni, le akarta magáról mosni a mai napot, az asszisztensét, mint minden nap… Ekkor hallotta meg az ajtó csapódását lentről, majd a hangodat, amely talán még sohasem csengett ennyire kétségbeesetten mint most. Még rajta volt a nadrág és az ing, utóbbi félig kigombolva, ahogy kisietett a folyosóra, hogy elindulhasson lefelé a lépcsőn, de Te gyorsabb voltál, és a lépcső tetején találkoztok össze. Értetlenül, de ösztönösen kap el, ahogy a karjaiba rohansz, és azonnal érzi a mérhetetlen aggodalmat, a páni félelmet, ami beborítja őt is, gondolkodás nélkül használja a képességét és próbál megnyugtatni. A szavaidat csak pillanatokkal később fogja el és megrázza a fejét.
- Nem… dehát alig néhány napja találkoztunk - nem akarja elfogadni, amit mondasz, Laurence nem tűnhetett el, nem eshetett áldozatul annak az agyrémnek, ami Washingtonban történik hónapok óta, és ami ellen a kormányzó ismét semmit sem tesz. - Grace, miből gondolod, hogy csak nem hallja a telefonját? Bejelentést tett valaki? - azonnal észbe kap aztán, elvégre rendőr vagy, az egyik legjobb, akit ismer, és biztos benne, ok nélkül nem mondanád olyan rémülten, hogy a fiatok nincs meg. Elvégre nem szoktál összeomlani, mindig összeszedett voltál és vagy, és ezt szereti benned. Szereti hogy igazán erős vagy. De ne értsd félre, a mostani helyzetben nem tud elítélni, amiért szétcsúsztál, ő is érzi magán, egyre inkább, hogy baj van. Hacsak nem távolodsz el, nem enged el, sőt szorosabban ölel magához, megtart, ha a lábaid már nem tennék ugyanezt. Próbál beléd férkőzni, nem erőszakosan, csak hogy elérjen, és elvegye azt a rengeteg félelmet tőled, amiről tudja, mennyire képes tönkretenni az emberi elmét, szavakkal meg sem próbálkozik viszont. Mit mondhatna? Hogy nyugodj meg, hogy nem lesz semmi baj? Tudja, ezekkel csak felbosszantana és az aggodalommal vegyes rémület átcsapna haragba. Azzal pedig egyikőtök sem megy túl sokra.
- Mondd el, mi történt? - kéri, miközben bevezet a hálószobátokba és leültet az ágyra, melléd telepszik, a kezedet fogja, ujjai végigsimítanak a hajadon. Nem is emlékszik, mikor voltatok ennyire közel egymáshoz, s hiába is zaklatott ő maga is, ezt a hangján és az arcán is látod, mégis csak olyan, amilyen, folyton kifordult szituációkat próbál helyretenni. És ez a mostani is ilyen.


Keep on dreaming,
don't stop breathing,
fight those demons

Grace E. Vaughn felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down
Ember

Grace E. Vaughn
Chatkép :
find what you love & let it kill you PlH5gem
Szerepkör :
washingtoni rendõrség
play by :
gillian anderson
Hozzászólásaim száma :
16
Pontjaim :
12
Pártállás :
  • Semleges
  • Ellenálló

User név :

Fő képességem :
i shot you down, bang bang
Őt keresem :
find what you love & let it kill you Tumblr_nyylxvhX2R1r382aho8_250

i saw you in my dreams again.
it felt so real.
Kedvenc dal :
i fear the fall and where we'll land
Tartózkodási hely :
washington d.c.
Korom :
48
Foglalkozásom :
detective, profiler


Grace E. Vaughn

Elküldésének ideje -- Szer. Feb. 10, 2021 10:14 pm


Úgy téptem fel az autó ajtaját, mintha ki akarnám szakítani a helyéről – úgy is érzem magam az adrenalin hatására, mintha képes lennék rá. A gázba taposok, és a kerekek éppen csak nem csikorognak és füstölnek, amikor az autó, mintegy rakéta módjára kirobban a parkolóból. Jöhettem volna rendőrségi autóval is, bekapcsolhatnám a villódzó fényeket, csak, hogy mihamarabb hazaérjek. Amikor ma reggel elindultam otthonról, nem gondoltam volna, hogy ilyen tempóban, és ilyen korán fogok hazaérni. Átmegyek egy piroson, vagy talán kettőn is, voltaképpen belém is jöhettek volna önnön hibámból, de akkor nem érdekelt. Csak a fiam érdekel, drága Lance... hol vagy? Mi történt veled? Az ifjú hölgy ugyan bejelentette az eltűnését, amire nem igazán figyelt fel az őrsön az egyik kolléga, de a név miatt eljutott hozzám is – ugyan csak órákkal később -, én persze eléggé dilettáns módon kezeltem az ügyet, mert hasonló vehemenciával rohantam a nő által megadott címre, előzetes bejelentkezés nélkül, mint most, a saját házamhoz. Maia – mint utólag kiderült a neve – elmondta, hogy Lance-nek már órák óta haza kellett volna érnie, és sem Maia, sem én nem úgy ismerjük a fiamat, hogy az a késős fajta lenne, valamint nem is szólt a fiatal nőnek, hogy késni fog – és ez sem vall Lance-re.
A másodperc tört része alatt állt össze a kép.
Tudom jól, hogy én már kevés vagyok ehhez, éppen ezért ahhoz az emberhez fordulok, akire régebben az életemet is rábíztam volna. Aki egykor a világot jelentette számomra. Aki azt ígérte, hogy jóban-rosszban. Ha már más ígéretét nem tudta betartani, legalább ezt az egyet, csak most az egyszer, mert tulajdonképpen most sem nekem van rá szükségem, hanem a fiának, a húsának, a vérének, és legyen bármilyen nézeteltérésük, vagy haragudjanak egymásra, amennyire csak akarnak, ez nem változtat azon, hogy egy család vagyunk.
Már veszem elő a lakáskulcsomat, az autó ajtaját be sem zártam, csak hanyag lendülettel vágtam be magam mögött. Alig találok be a bejárati ajtó apró zárjába a nyitóval. Máskor, más körülmények között talán szégyellném magam, hogy így szétestem, hogy örökké fagyos, erélyesen szorító kezeim most remegnek, és alig tudom elfordítani a kulcsot a zárjában. Amikor végre sikerül – a néhány másodperces cselekmény vagy fél órának tűnik, egy örökkévalóságnak – belépek, majd hangos robajjal, újabb ajtót vágok be magam mögött.
- Aksel! – nem rúgom le a cipőimet, de még csak a kabátomat sem dobom le a földre, a táskám puffan tompán a járólapon csupán, a telefonom a kezemben, arra az esetre, ha Lance mégis, valamiféle csoda folytán visszahívna, azonnal reagálni tudjak rá. – Aksel! – a nappaliba megyek, aztán a konyhába, és közben a fejemben egy képzeletbeli óra ketyeg. Tik-tak. Csak fogy, minden megtett lépésemmel, minden lélegzetvételemmel, a kettesével szedett lépcsőkkel szalad tovább, mozdulataimban suhan el, pereg le a falakról visszhangommal együtt.
A lépcsőn futok – repülök – a karjaiba, mély levegőt veszek, beszippantom az illatát, nyugalmat keresek ott, ahol már rég nem leltem rá, ujjaimat az ingbe, azon át vállaiba, hátába vájom. Megkönnyebbülök, hogy itthon találom, hogy nem kell újabb, felesleges köröket futnom a városban, kergetni az időt, elébe vágni, tenni, cselekedni, amennyi természet adta erőmből telik.
- Lance eltűnt – mondom, miután eltávolodtam tőle. – Nem érem el telefonon sem. Aksel... – sokatmondóan nézek a férjem szemébe - te is tudod, hogy mit jelent ez -, ugyanakkor reményt keresve, hogy talán tévedek, és ő tudja, hol van.


goodbye ▲ 543

Aksel Vaughn felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
find what you love & let it kill you
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Kill him or not?
» Zoya & Esmond - kill by necessity
» Rowie & Benedict - we'll find our way
» lose you to love me ♦ Ingrid && Birdie
» We love Imagine Dragons ~Birdie & Belisa ~

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Tékozló múlt-
Ugrás: