Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Grace E. Vaughn


Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Grace E. Vaughn Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Kedd Feb. 09, 2021 10:27 pm
Elfogadva, gratulálunk!

üdvözlünk köreinkben

Kedves Grace,

el sem hinnéd mennyire vártalak már - illetve egészen pontosan nem is én, hanem a kedves férjed. Aztaaaaa Kezdjük a nyilvánvalóval: annyira gyönyörű vagy, és elképesztően jól passzol ehhez a karakterhez Gillian csinos pofija. Mondjuk az is igaz, hogy vele kapcsolatban rendkívül elfogult vagyok, de legalább Te is, úgyhogy minden rendben van  Cute A névválasztásod - bár tudom, semmi köze a monacói hercegnőhöz - legalább olyan tökéletesen passzol a karakterhez, mint a választott (sugallt) arcod.
A jellemrajzban és az előtörténetedben is megragadtad Mrs. Vaughn lényegét, amit egy élmény volt olvasni, fel sem tűnt milyen hosszan és részletesen fejtetted ki a karaktert, csak mikor a végére értem a lapodnak. Különlegesen erős nőről van szó a személyedben, aki szemmel láthatólag nagyon sok mindent képes kibírni, ha van miért. A házasságod esetében persze lehet, hogy mérlegelned kellene: van miért? Bár megsúgom neked, úgy tudom, Aksel igenis szeretné veled rendezni a helyzetet...  bujik már csak az a kérdés, Te mit szeretnél? Elmenekülni vagy megküzdeni? Én egészen biztosan nyomon fogom követni a sorsodat, az egész Vaughn család életét  mivan? - a sármosabb felem, pedig alig várja, hogy győzködhessen téged  Aztaaaaa

Éppen ezért nem is tartanálak fel tovább: az alábbi néhány apróságot még jelezd felénk, azután pedig élvezd a játékot! Cute

Mielőtt a játéktérre betoppannál, el ne felejtsd tiszteleted tenni a foglalók birodalmában, különös hangsúlyt fektetve az avatarokra és a szerepkörökre. De itt még nem ér véget csodálatos kalandod: tudsz partnert keresni a rendes kerékvágásban is, vagy összesorsolhatunk valakivel, ha úgy szeretnéd. A plotjainkról hallottál már? Még nem késő.
Ha pedig mindezen túl vagy, már csak azt kell lejelentened, hogy van-e főkaraktered az oldalon; ez ügyben kérjük szépen, vedd fel a kapcsolatot @Patricia C. McDermottal, vagyis velem; amennyiben titkos karaktert regisztrálsz,  akiről nem szeretnéd, hogy mások tudják, hozzád tartozik, hát biztos lehetsz benne, hogy a titkod nálunk biztonságban lesz!  Kacsi


Grace E. Vaughn felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down
Ember

Grace E. Vaughn
Chatkép :
Grace E. Vaughn PlH5gem
Szerepkör :
washingtoni rendõrség
play by :
gillian anderson
Hozzászólásaim száma :
16
Pontjaim :
12
Pártállás :
  • Semleges
  • Ellenálló

User név :

Fő képességem :
i shot you down, bang bang
Őt keresem :
Grace E. Vaughn Tumblr_nyylxvhX2R1r382aho8_250

i saw you in my dreams again.
it felt so real.
Kedvenc dal :
i fear the fall and where we'll land
Tartózkodási hely :
washington d.c.
Korom :
48
Foglalkozásom :
detective, profiler


Grace E. Vaughn

Elküldésének ideje -- Kedd Jan. 26, 2021 9:16 pm
Grace Eileen Vaughn
a pair of frozen hands to hold

whatever you are, be a good one
Arca ovális, sápadt, vonásai szabályosak, talán kissé élesek, álla hangsúlyos. Az ilyen fejet nevezték a viktoriánus korban szépen metszettnek. Könnyű elképzelni alatta a koponyáját. Pillantása acélos, tele értelemmel és kíváncsisággal, érzelmekkel és gondolatokkal. Karakán kiállású, tartása egyenes és büszke, szinte fenségesnek hat. Léptei elnyújtottak, légiesek. A kezei hidegek – mindig -, kézfogása magabiztos és erélyes. Termete alacsony, ugyanakkor formás, rosszabb-, stresszesebb-, túlhajszolt időszakaiban akár madárcsontúnak, soványnak is nevezhetnénk, de ettől függetlenül van benne erő, hisz mind a mai napig jól karban van tartva a teste – akárcsak az elméje. Középhosszú, világos ezüstszőke haja lágy hullámokban omlik a vállaira, a húszas éveiben készült fotókról azonban izzó vörös tincsekkel keretezett arccal köszön vissza – vagy előre, a jövőbe, a mostba. Ruhatára már-már unalmasnak is nevezhető: egy-egy élénkebb színtől – mint a vörös, vagy a fukszia, esetleg a kék valamely világosabb árnyalatától – eltekintve kimerül a fekete-fehér-szürke szolid kombinációjában és a sötét színek tónusaiban. Kedveli a blúzokat, és az ingeket, az egyszerű szabásvonalú nadrágokat és szoknyákat, a blézereket és a szövetkabátokat. Érdekes módon így is módfelett figyelemre méltó teremtés, és fel is hívja magára a figyelmet, de ez sokkal inkább titokzatos, mégis iszonyatosan erőteljes kisugárzásából adódhat. Ritkán sminkeli ki magát, ugyanakkor egy egészen kicsit sem hanyag vagy slampos a megjelenésében. Kedvenc parfümje markáns aromájú, fűszeres, de nem bántó.
Határozottan introvertált alkat, de ettől függetlenül bármikor képes kiállni a tömegek elé és nyilatkozatot tenni, vagy beszédet mondani. Az érzelmeit jól kezeli, és ez által jól is leplezi őket, ha bántja valami. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem lehet vele beszélni, vagy, hogy nem ismeri a megbocsátás intézményét. Általában nem haragtartó, de azért nála is van egy pont, amikor már nem érdemes győzködni, és könyörögni a megbocsátásáért; azt majd ő adja, akkor, amikor akarja, amikor úgy gondolja, hogy félre tudja tenni a múltban okozott sérelmeket. Keménynek és szívtelennek tűnhet - a munkatársai, a beosztottjai, azok, akik nem ismerik eléggé, Iron Ladynek nevezik a háta mögött -, aki jól ismeri, az azonban tudja, hogy odafigyel a környezetére, és az emberekre maga körül, empatikus és egyébként rettenetesen érzelmes egyén, csak éppen nem kürtöli világgá azt, ami a lelkét nyomja, vagy éppenséggel önnön boldogságát. Van egy 'biztonsági zónája', amit ő rajzol saját maga köré. Ilyenkor valami megközelíthetetlen titokzatosság, fájdalmas zárkózottság lengi körül, és ember legyen a talpán, aki e varázst képes megtörni. Számára a világ kétfelé oszlik: a körön kívülre és a körön belülre. A körön belül vannak azok, akikhez érzelmileg kötődik, akiktől nem kell tartania, akik rá szorulnak. A körön kívül helyezkedik el mindenki más, aki ismeretlen, aki gyanús, akinek a szándékai nem tiszták, és aki neki csalódást vagy fájdalmat okozhat, vagy már okozott is.
Nem szeret a szüleiről beszélni. Ez két okból lehetséges: szeretett, tisztelt és becsült édesapja – akinek egyébként a nyomdokaiba lépett – aránylag fiatalon halt meg egy rajtaütés során, és ez rettentően nagy törés és megtörés volt Grace számára. Az édesanyja ellenben a mai napig él, de nem igazán tartják a kapcsolatot egymással a hölgyek. Az asszonyt sem kevésbé viselték meg a férjével történtek, mint Grace-t, ellenben ő nem tudott tovább lépni még hosszú évekig. Ennek hozománya az volt, hogy Grace rettegésben élt: mi van, ha egy nap felbukkan a rendőrség, vagy a gyámügyesek, és elviszik őt, a fiatalkorú lányt valahova, és akkor ki fog vigyázni az anyjára? Mert az akkor még fiatal lány volt az, aki azokban a szomorúságtól és gyásztól terhes és nehéz időben vitte a háztartást, vásárolt be, főzött az anyjára, míg amaz egész nap saját bánata posványos mocsarába süppedt – ivott, cigizett, aludt, az ételt is úgy kellett belé traktálni. Cserbenhagyta a legfontosabb személy, amikor a legnagyobb szüksége lett volna valakire – rá, az anyjára -, aki mellette van, akinek a vállán sírhat, aki megvigasztalhatja, de úgy alakult, hogy a szerepek felcserélődtek, és mindezt mélységes titokban kellett tartani, nehogy elválasszák őket egymástól.
Saját gyermekeit mindennél és mindenkinél jobban szereti, és soha nem lenne képes olyan mélyre zuhanni, hogy nekik kelljen őt felkanalazniuk és darabról-darabra összeragasztaniuk, mint, ahogyan azt ő is tette annakidején. A férjével már más a helyzet. Voltaképpen ő maga, Grace sem tudja, hogy mit tegyen, vagy mit mondjon, hogy tulajdonképpen hányadán állnak. Legszívesebben elmenekülne, magára maradna, gondolkozna, de nem teheti, hisz a gyerekek...
Örök hűséget fogadtak, Grace pedig nem a kicsinyes bosszúállások embere, de a tűréshatára véges.

how can emptiness be so heavy?

Azt hazudom minden nap, hogy nem hiányzol már.
Nem szeretlek. Nem szeretlek.
Látod, milyen egyszerű? Még csak nem is sírok.

Nézem ezt a nőt. Mi lett vele? Mivé lett? Arcán, mint a repedések, szarkalábak, és ráncok futnak végig. Kósza, ősz hajszálakat fed az ezüstszőke festék. De nem is ezek a legijesztőbbek, hanem a lélektükrök – melyek alatt karikák éktelenkednek: már régen nem ragyognak úgy, mint egy pár zafír.
Opálosak, szinte matt fényűek.
Úgy érzem, hogy az idő vasfoga napról-napra csak egyre jobban összetöri a csontjaimat, porrá zúz, felemészt... de éltem-e igazán?
Évek teltek el. Monoton, szürke hétköznapok.
Ajkaimhoz emelem-, beleszívok a hamvadó cigarettavégbe.
Emlékszem még, hogy milyen szúrós szemmel néztek rám Aksel ismerősei a kezdetek kezdetén: az eltartott, brit picsa, az a magát nagymenőnek képzelő, zsaru ringyó, aki a férje vagyonán élősködik – ezt gondolták; nem kellett kimondaniuk, az arcukra volt írva, a csalfa mosolyokban, az odavetett élcelődésekben, a szemeikben szikrázott az igazságnak hitt véleményük.
Azonban ez nem számított. Semmi sem számított, mert boldogok voltunk, szülők lettünk, dolgoztunk, építettük az életünket, együtt, közösen, vállat-vállnak vetve. Talán azt szerettem a legjobban Akselben, amilyenné engem tett. Azért, mert szeretett, a hibáim ellenére, a gyengeségeim ellenére, minden élem ellenére, általa és miatta jobb lettem, és mindig még jobb akartam lenni. Úgy szeretett, hogy szinte felolvadtam az ölelésében, a fényében. Soha nem cseréltem volna el semmiért sem az életemet.
(...)
De most boldogtalan vagyok.

- Azt gondoltam, hogy nem nézel le annyira, hogy ne avass be a terveidbe. Azt hittem, hogy számít a véleményem, és a szavam – mert, hát, a józanész azt diktálta volna, hogy Delilah bármennyire is szeretne egy cseppet a mágiából, nem most kellett volna megadni neki a kívánalmát. Nem akkor, amikor rá is vadásznak. Oh, tudom... az ember sok mindent tud, ha nyomozó, és beavatott is, a mágiahasználó férje révén. Nem vagyok irigy sem Akselre, sem Lance-re, soha nem is voltam azért, amivel megajándékozta őket a természet, vagy valamiféle felsőbb hatalom – nevezzük bárminek is. És máskor, más esetben, ha nem olyan a helyzet a városban, mint amilyen, akkor nem tiltakoztam volna olyan hevesen Delilah kiválasztottá tétele ellen sem. A legjobbat akarom nekik, azt szeretném, ha boldogok lennének, és, hogy minden vágyuk varázsütésre teljesüljön. Akselnek is, igen, annak ellenére is, hogy minden tettével az én tekintélyemet ássa alá, és zsigeri szinten érzem, hogy valamit titkol előlem, csak tudnám, hogy mit tartogat még számomra.
Ránk telepedett a csend. A fülemben visszhangzik minden egyes sötét szívdobbanásom, hallom az ereimben pulzáló vér lüktetését is.
Frusztrált vagyok. Frusztrál ez a katatón, monoton élet, amiben vergődünk, mint két, szárnyaszegett rabmadár. Rabok vagyunk és csak bántjuk egymást; egymás húsába vájunk, beletépünk a másikba, nézzük, ahogy halkan elvérzünk.
Minden nap meghalunk egy kicsit.
Azt gondolom, hogy az életünk maga lesz a betegség és az elsorvadás – hogy lassú, monoton halál vár ránk. Hogy egymás képébe nézve fogjuk várni a csendes elmúlást, mely, mintegy radioaktív felhő, telepedik ránk, amely a csontjainkba, a húsunkba, a szöveteinkbe, az idegeinkbe és minden egyes kibaszott idegsejtünkbe beissza magát.
- Nem néztelek le, soha nem tennék ilyet, Grace – mondja ő, de végül is mindketten tudjuk a nyilvánvalót: én csak egy ember vagyok, tünékeny porszem, múló lélegzetvétel, elhaló szívdobbanás. Se több, se kevesebb. – Nem is igazán értem a feltételezést, vagy, hogy ez hogyan kapcsolódik Delilah-hoz. Szeretem és meg akarom védeni őt, hát nem érted?értem én, csak a módszer, amivel előálltál, és az időpont nem volt alkalmas erre – ezt gondolom, de nem mondom ki.
- Egyrészt, éppen ezzel lökted a célkereszt elé, másrészt pedig ebbe nekem is lett volna beleszólásom, nem? – kérdezem blazírt képpel, a tükörből nézve a férjem arcába, tekintetemet rá függesztve. – A lányunkról beszélünk. A közös gyerekünkről beszélünk, az istenért, Aksel. Mi a fasz van veled? – nem kiabálok, de a hangom olyan, mint egy hóvihar; fagyos szél, és apró jégszilánkok.

Másnap reggel olyan gyorsan iszom meg a kávémat, hogy megégeti a nyelvemet, és végigperzseli a torkomat, de nem érdekel. Nem akarok találkozni a férjemmel. Csak el akarok menni, vissza sem nézni, elfutni, megszökni, nem törődni, felejteni – elengedni. Fanyar férfiillat sanyargatja a szívemet. Az otthon illata tapadt a bőrömre, a hajamon hordozom, beitta magát a húsomba, és egyedül az vigasztal, hogy minden sejtünk kicserélődik egy újra minden hetedik évben – egy nap valaki olyan leszek, akihez egy ujjal sem nyúltál.
Aztán mégis hazatérek este, és a közös ágyunkba fekszek le, Aksel mellé.
Talán majd holnap.


play by
gillian anderson
életkor
45 ('76.01.07.)
faj
ember
pártállás
semleges/ellenálló
hirdető
dr. aksel vaughn
a karakterem
keresett



Patricia C. McDermott, Tatiana Shelley and Margaret Somerset felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down
 
Grace E. Vaughn
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Grace & Lance
» Mrs. Vaughn
» Dr. Aksel Vaughn
» Delilah Vaughn
» Laurence Elliott Vaughn

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Emberek-
Ugrás: