Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Phoebe && Marla


Boszorkány

Phoebe Wright
Chatkép :
Phoebe && Marla F30be3b034739a27737bf2a2fd188d400a753d11
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Shailene Woodley
Hozzászólásaim száma :
60
Pontjaim :
42
Pártállás :
  • Ellenálló

Fő képességem :
Telekinézis
Őt keresem :
Phoebe && Marla Tenor
Korom :
102


Phoebe Wright

Elküldésének ideje -- Szomb. Feb. 27, 2021 9:55 pm



Marla & Phoebe



i want to make memories


Ha anyagilag megtehetném már nem élnék az apámmal. Nem utálom őt, haragot sem táplálok irányában. Inkább csak megvetem. Ettől függetlenül még mindig szerencsésnek mondhatom magam, hisz nálam rosszabb sorsú gyerekek is vannak. Legalább tető van még a fejem felett, bár kérdés meddig. Ha így folytatja….
De nem akarok az apámra gondolni. Most itt vagyok Marlanál, aki mellett nagyon is jól érzem magam és e miatt is szerencsés lehetek, hisz igaz elveszítettem az édesanyámat, de nem maradtam magamra. Ő mindig mellettem volt és van. Tanít, hogy tudjam kezelni az erőmet. Úgy foglalkozik velem, ahogy édesanyám tette volna.
A lépteim gyorsak, így nem kell sokáig várnia rám. Hamar visszatérek a kertbe. Szeretek tanulni. Tetszik nekem ez az egész mágia dolog. Az elején nem értettem, hogy mégis mi történik, de Marla mindent elmondott, amit tudnom kell. És jahm… Nem sokan mondhatják el, hogy egy első boszorkány vette a szárnyai alá.
Felszökik a szemöldököm ahogy végig nézek az asztalon. Leginkább a gyerekjáték tett kíváncsivá. A könyvekkel már régóta gyakoroltunk, bár tény az enciklopédiával még nem próbálkoztam.
-Rendben!-Bólintok is egyet felé. Szóval előbb a kisebb könyv. Menni fog az, mint a karikacsapás. Egy nagy levegőt veszek, karom előre nyújtom és már koncentrálok is a feladatra. Igyekszem kiüríteni a fejem, nem gondolni az otthoni problémákra, vagy éppen a munkára. A könyv az elején csak megremeg kicsit, majd végül szép lassan emelkedni kezd. Egy széles mosoly kúszik az arcomra. De ez volt a könnyebbik verzió. Egy kicsit elmozdítom jobbra, majd balra is, végül szépen, óvatosan vissza is teszem a helyére.
Ha rábólint, akkor már át is térek a nagyobb, vaskosabb könyvre. Ismét veszek egy mély levegőt és nyújtom is felé a karom. Nem akar megmozdulni, így újra próbálkozom, de egy pillanatra most be is csukom a szemem, hogy jobban tudjak koncentrálni a feladatra, kizárni a külvilágot.
Az enciklopédia megmozdul, majd nagy nehezen fel is emelkedik. Egy újabb mosoly, de nem engedem el rögtön. Ezt is megpróbálom mozgatni, pontosabban magam felé kezdem el lebegtetni.
Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Marla St. James
Chatkép :
Phoebe && Marla Tumblr_inline_oglr2urgxh1sukdyx_100
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
sarah gadon
Hozzászólásaim száma :
31
Pontjaim :
23
Pártállás :
  • Ellenálló

Fő képességem :
telepathy
Őt keresem :
because you loved me back then;;
and in this life i can't let go
Phoebe && Marla Tumblr_pvuk0pNaEB1qbqad4o3_540
Kedvenc dal :
heart of darkness

nobody knows the trouble I’ve seen
nobody knows my sorrow

Tartózkodási hely :
washington d.c.
Korom :
323
Foglalkozásom :
director & translator


Marla St. James

Elküldésének ideje -- Szomb. Feb. 13, 2021 5:54 pm


you are
not alone
i promise

– Ahogy te is – mosolygok rá szeretetteljesen. Tudom, milyen bizonytalanságok gyötrik a mai napig önmagával kapcsolatban, de akárhányszor mondtam is neki, hogy számomra ő messze nem a kopott ruhákat jelenti, amiket az a semmirekellő apja aggat a szekrényébe.
Nekem ő az a kislány volt, akit az édesanyja annak idején rám bízott, és aki időközben olyannyira a szívemhez nőtt, mintha a saját lányom lenne, akit elveszítettem. Legszívesebben ténylegesen is örökbe fogadtam volna, ha az apja nem lett volna olyan, amilyen. És bár szívesen megszabadítanám volna tőle a világot, azért vannak határok, amiket még én sem lépek át.
Persze ez sem állított meg abban, hogy néha meglepetésekkel készüljek neki. Nem merte elmondani, hogy az az alkoholista disznó eladta a ruhát, amit még tőlem kapott, de én tudtam róla – és meg is találtam az alkalmat, ahol ezt jóvá fogom tenni. A New Orleansbe szóló kétfős kirándulás brosúrája egyelőre a nappaliban pihent elrejtve, de a gyakorlás után mindenképp oda fogom adni neki.
A Martini említésére felvonom a szemöldököm, de aztán vele együtt nevetek, ami széles mosolyba torkollik, amikor megválaszolja a következő kérdésem is.
– Örülök, hogy maradsz – ölelem át még egyszer, mielőtt útjára engedném a csomagjával. Nem megyek utána, tudja, melyik az ő szobája, meg egyébként is... felőlem aztán véglegesen is ideköltözhetne, nincs a háznak olyan része, amit féltenék tőle, vagy fordítva.
Amikor visszatér és rögtön kérdez, elvigyorodom a kíváncsiságán, de intek neki, hogy jöjjön utánam. A kerti asztalhoz lépek, ahol különböző tárgyak vannak előkészítve. Egy kisebb könyv bemelegítésnek, egy hatalmas enciklopédia a következő lépcsőnek, utána pedig az a fajta gyerekjáték, ami nevetségesnek tűnhet, pedig a legkevésbé sem az: a telekinézis precizitására – az apró tárgyak elemekre bontásán felül – az egyik legkiválóbb módszer az a gyermekek számára készült készségfejlesztő játék, mikor el kell találni a különböző formákat, hogy be tudjuk juttatni azokat az alatta levő dobozba. Itt nem a megmozdítandó súlyon van a hangsúly, hanem azon, hogy a megfelelő szögbe forgassa az ember a tárgyakat és úgy is tartsa őket.
– Ezzel fogjuk kezdeni – teszem a tenyerem a kisebb könyv tetejére. – Egyszerű bemelegítés, amin hamar túl fogunk esni, de ha gondolod, rögtön egy emelés után rátérhetünk az enciklopédiára – bökök a nagyobb könyv felé. – A mai legfontosabb anyag a precizitás csiszolása lesz, de azt majd később elmagyarázom – mosolyodom el, aztán hátralépek az asztaltól és egy mozdulattal jelzem, hogy rajta a sor.



Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Phoebe Wright
Chatkép :
Phoebe && Marla F30be3b034739a27737bf2a2fd188d400a753d11
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Shailene Woodley
Hozzászólásaim száma :
60
Pontjaim :
42
Pártállás :
  • Ellenálló

Fő képességem :
Telekinézis
Őt keresem :
Phoebe && Marla Tenor
Korom :
102


Phoebe Wright

Elküldésének ideje -- Szomb. Jan. 16, 2021 3:02 pm



Marla & Phoebe



i want to make memories


Ahogy szinte minden alkalommal most is izgatottan jöttem el otthonról... Már amennyire azt annak lehet nevezni. Egy rozoga, mocskos kis ház, amivel foglalkozni kellene, de hát drága apánk inkább az alkoholt választja, minthogy ilyen haszontalan dolgokra pazarolja az idejét. Ahhoz, hogy elköltözzek meg nincs elég pénzem. Dolgozom, de sok mindenre nem lenne elég az.
Marla otthona mindig ragyog. Szégyelni is szoktam magam, amiért azokban a kopott ruhákban jelenek meg előtte. Egyszer kaptam tőle egy gyönyörű ruhát, de... Apám hamar megtalálta és pénzzé tette, vagy jobban mondva alkohollá. Azóta nem is merek tőle elfogadni ilyen ajándékokat, vagy ha igen azt mindig nála hagyom.

Több napra pakoltam be. Apát pont nem érdekli, hogy merre kószálok. Legtöbbször észre sem veszi, hogy elmentem otthonról. Ő elvan a maga kis világában és kész. De mégis miért haragudnék rá? Elvesztette azt a nőt, akit szeretett... De annak vagy húszonnégy éve már...
A házhoz közelítek és még szinte csak átlépem a birtokának határát mikor meghallom a fejemben. Egy mosoly kúszik az arcomra. Mindig is szerettem vele lenni. Mindig kedves hozzám, mintha haza jönnék. Szeretettel fogad, akármit is csinálok. Persze voltak már összetűzéseink, de melyik fital nem csinál néha hülyeségeket?
Mikor megpillantom őt eldobom a táskám, hogy én is magamhoz ölelhessem őt. Hiába vagyok felnőtt nő, mégis jól esik az ölelése. Anyám helyett anyám nekem. Ő tanított meg mindenre, amit tudnia kell egy nőnek. Vele a pasikról is beszélgethettem. Ma már kevesebbet hozom neki szóba, de ha összetörik a szívem rögtön hozzá futok vígaszért.
-Szia Marla! Ragyogsz mint mindig!-Mosolyogva mérem végig őt. Egy igazi hölgy.
-Én is örülök. Ide mindig örömmel jövök, mintha csak hazatérnék.-Nézek kicsit  körbe, majd vissza Marlara.
-Igen, azt hiszem.-Ha a mágiáról van szó az elején mindig kicsit ideges vagyok. Nagy áldás, de nagy hatalom is egyben.
-Egy martini igazán jól esne.-Mondom nekik komoly tekintettel, majd felnevetek.
-Nem kérek semmit, majd később.-Legyintek egyet, majd a földön heverő táskámra pillantok.
-Ki nem hagytam volna az alkalmat. Szeretek itt lenni.-És ezt a legőszintébben mondom neki. Elsétálok a cuccomig, majd gyorsban felviszem a szobámba. Nem kell megmutatnia az utat, már ismerem a házat. Ha tehetném nem is mennék el innen, de nem akarok a terhére lenni. Így is sokat köszönhetek neki. Ha ő nem karolt volna fel lehet nem is élnék már.
-És mára milyen gyakorlatokat találtál ki?-Kérdezem érdeklődve, miután megszabadultam a holmijaimtól.




Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Marla St. James
Chatkép :
Phoebe && Marla Tumblr_inline_oglr2urgxh1sukdyx_100
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
sarah gadon
Hozzászólásaim száma :
31
Pontjaim :
23
Pártállás :
  • Ellenálló

Fő képességem :
telepathy
Őt keresem :
because you loved me back then;;
and in this life i can't let go
Phoebe && Marla Tumblr_pvuk0pNaEB1qbqad4o3_540
Kedvenc dal :
heart of darkness

nobody knows the trouble I’ve seen
nobody knows my sorrow

Tartózkodási hely :
washington d.c.
Korom :
323
Foglalkozásom :
director & translator


Marla St. James

Elküldésének ideje -- Vas. Jan. 10, 2021 5:56 pm


you are
not alone
i promise

A St. James birtok már nem olyan hatalmas, mint egykor; még a háború előtt el kellett adnom a nagy részét, egyrészt azért, mert tudtam, hogy hosszú ideig távol kell majd maradnom, másrészt pedig azért, mert be kellett látnom, mennyire kevés vagyok hozzá egyedül. Egyszerűen... túl nagy volt egy embernek az, ami egykor egy egész generációnak készült.
A terepet a hátsó kertben rendezem be, alaposan előkészítve mindent a gyakorláshoz, a legkisebb méretű tárgyaktól kezdve – amiken tudtam, hogy már hamar túl fogunk lépni –, egészen a mai attrakcióig. A tavaly vásárolt Tucker Torpedóm ezúttal a hátra vezető elkerülő út mentén parkol, és, hogy úgy mondjam, ma nem is én fogok vele beállni a garázsba. Tökéletes módszer lesz Phoebe számára, hogy ne csak az ereje nagyságát érzékelje, hanem a precizitást is elkezdjük feszegetni, és a koncentrációt megnehezítendő kap még egy kis stresszt is, nehogy kárt tegyen az autóban. Nem mintha arra számítanék, hogy fog. Eleinte megfordult a fejemben, hogy az elemekre bontási feladatot és megfűszerezzem kissé, és ne egy sima golyóstollon gyakoroljunk, de aztán gyorsan meg is vétóztam a tervet; még csak ilyen célból sem szerettem volna, ha fegyver van Pheebs közelében. Ahhoz túlságosan is olyan már számomra, mintha a saját lányom lenne.
Elméjének ismerős rezgései előbb elárulják számomra az érkezését, mint hogy elérné akár a verandát is. Elmosolyodom, hangom finoman szólal meg a fejében, hogy ne ijesszek rá, bár ő már jócskán hozzászokhatott, hogy inkább kommunikálok vele így hasonló esetekben, mint hogy megkíséreljek átüvölteni a kert túlsó végébe.
Hátul vagyok, gyere bátran, kalauzolom magam felé. Amíg odaér, egy lassú kézmozdulattal aktiválom a ház köré vont védővarázslatot, ami elrejt majd minket a kíváncsi szemek és fülek elől, és minden szomszéd számára azt a képet mutatja, hogy kedélyesen teázunk a teraszon.
– Phoebe! – Szeretetteljes örömmel üdvözlöm a lányt, ahogy felbukkan a ház mellett, ölelésre tárt karokkal indulok felé, hogy aztán az édesanyja helyett is anyai ölelésbe zárjam, mintha nem lenne már ő is felnőtt nő. Ez utóbbit persze tiszteletben tartom, és a szükségesnél csak egy másodperccel ölelem tovább; a lelkiismeretem még mindig igyekszik feldolgozni a háború miatt távol töltött éveimet, még ha pontosan tudtam is, hogy itt van a legnagyobb biztonságban. Ide nem ért el más, csupán a háború szele. – Örülök, hogy látlak – mosolygok rá, miután elhúzódtam tőle. – Hogy vagy? Készen állsz a mai gyakorlásra? Megkínálhatlak előbb valamivel? – sorjázom a kérdéseimet egymás után, aztán nevetve meg is rázom a fejem. – Nem mintha nem eskettelek volna meg már évekkel ezelőtt, hogy otthon fogod érezni magad. Jut eszembe! – Tekintetemmel felmérem, hogy hozott-e esetleg magával csomagokat, de közben azért hangosan is felteszem a kérdésemet. – Végül hogy döntöttél, maradsz a hétvégére? Beágyaztam neked az egyik hálóban, biztos ami biztos.



Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Phoebe && Marla
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Phoebe Wright
» Phoebe & Eric
» Phoebe & Lisa
» Phoebe & Peter
» Marla St. James

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Tékozló múlt-
Ugrás: