Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Michal Krakowski


Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Michal Krakowski Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Hétf. Dec. 21, 2020 8:59 pm
Elfogadva, gratulálunk!

üdvözlünk köreinkben

Kedves Michał,

Üdv hivatalosan a fórumon, mindig öröm, ha egy újabb taggal bővülünk, de külön öröm, ha valamilyen formában keresett érkezik, elvégre ez azt is jelenti, hogy valakit a megjelenéseddel máris boldoggá tettél.
A play by választásodért csillagos ötös jár, bár lemaradtam a kischeten a fogadtatásodról, de most kiörömködném magamat Oliver Jackson-Cohen  megjelenéséért  Aztaaaaa Ugyanígy odáig vagyok a keresztnevedért, gyengéim a szláv csengésű nevek, még ha ennek nincs is nyoma a fórumon  Cute
A történeted pedig: mit is mondhatnék... eleve a"kedves" kis esti mese után nehéz szavakat találni, de aztán ott a csavar a bátyáddal és a saját vérfarkassá válásoddal. Azért örülök, hogy egy ilyen elfogadó családban megvan a hely a te számodra is.

Nem is tartanálak fel tovább: az alábbi néhány apróságot még jelezd felénk, azután pedig élvezd a játékot! Cute

Mielőtt a játéktérre betoppannál, el ne felejtsd tiszteleted tenni a foglalók birodalmában, különös hangsúlyt fektetve az avatarokra és a szerepkörökre. De itt még nem ér véget csodálatos kalandod: tudsz partnert keresni a rendes kerékvágásban is, vagy összesorsolhatunk valakivel, ha úgy szeretnéd. A plotjainkról hallottál már? Még nem késő.
Ha pedig mindezen túl vagy, már csak azt kell lejelentened, hogy van-e főkaraktered az oldalon; ez ügyben kérjük szépen, vedd fel a kapcsolatot @Patricia C. McDermottal, vagyis velem; amennyiben titkos karaktert regisztrálsz,  akiről nem szeretnéd, hogy mások tudják, hozzád tartozik, hát biztos lehetsz benne, hogy a titkod nálunk biztonságban lesz!  Kacsi


Vissza az elejére Go down
Vérfarkas

Michał Krakowski
Chatkép :
Michal Krakowski 857decbbb514bbb0e9e05f1b7cd1779168372a74
Szerepkör :
krakowski vadászklán
play by :
Oliver Jackson Cohen
Hozzászólásaim száma :
6
Pontjaim :
0
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
zsozso
Őt keresem :
Michal Krakowski 33cf00a0ad83cdca17a41d8cc0ed26ab
Krakowski Bátyám
Michal Krakowski Cc07dd63e63392840136e00f1c48ff39e50e9a2b
Legjobb barát

Tartózkodási hely :
Washington-Lublin
Korom :
37


Michał Krakowski

Elküldésének ideje -- Vas. Dec. 20, 2020 8:27 pm
Michał Krakowski

Krakowski vadászklán
Oliver Jackson-Cohen

1986. dec. 20
születési idő
Vadász- Vérfarkas
faj
saját & keresett
a karakterem
Ellenálló
pártállás
Krakowski klán


A Bizalom sosem veszíti értelmét! Mert éppen az az értelme, hogy amikor megszakad, megkavarja az embereket. Aki ezt észreveszi és kihasználja, az jogosult uralkodásra. És az képes is uralkodni.
1991
Emlékszem. Sírtam! Anyám aggodalmas tekintettel hajolt az ágyam fölé és vigasztalni próbált.
- Cssss… Mi a baj?
Úgy simultam hozzá, mintha semmi másra sem vágynék a világon. Ragaszkodtam hozzá, holott apám, Igor, megtiltott neki mindenféle pátyolgatást irányunkban... Elképzelhetetlennek gondoltam a bátyám nélkül az életemet.  Ő mégis sokat volt távol. Több mint 10 év különbség lapult kettőnk között. Nehezen jöttem össze, s mikor már nem vártak, akkor léptem az életükbe. A bátyám eleinte utált érte, ám szép lassan a kedvenc testvére lettem. Anya megsimogatta a rövid barna tincseimet, csókot hintett a homlokomra.
- Mit szólsz, hogyha most mesélnék valamit?
Felderült az arcom, aztán le is ült velem az asztalhoz. A nagy mesék helyére.
„Eme a történet egy kislányról szól, aki nagyon régen született, még valamikor az ezerhétszázas években, az emberek már akkor is éltek. Berlinben, Prágában. Képzeld el, ahogy sok hozzánk hasonló műveli a földeket, bevetik magvakkal, hogy legyenek zöldségek, gyümölcsök. Ráadásul gondozzák a fákat, az állatokat, mindent amit csak a földesuruk magáénak tudhat. A földesúr az, akié a föld, s mivel azon minden az övé, mondhatjuk, hogy igen tehetős személynek számít. Rabszolgák is voltak, erről még biztosan nem hallottál, de ők sajnos nem szabadok, a földesurak tulajdonai voltak, így ez a leány is az lett, mikor megszületett.”
- Hogy hívták a lányt?
- Sophie volt a neve.
- Csak Sophie?
- Igen, tudod a rabszolgáknak nem adtak vezetéknevet, talán ezzel is a tudtukra akarták adni, hogy semmit sem számítanak.
- Anya, ez csúnya dolog... - húztam el a számat a dolgok hallatán, anyám elmosolyodott.
- Igen, Michal, ez csúnya dolog...
„Egy szörnyű napon, mikor meglátott két szép almát a szemetesben, miknek pusztán annyi bajuk volt, hogy egy kicsit megütődtek, ki kellett őket vennie, hisz akkor már napok óta büntetésben voltak, és a testvérének is ennie kellett. A lány nem foglalkozott azzal, hogy a saját gyomra mennyire korog, csak sietett, hogy eljuttassa a kisöccsének.
Már épp elkezdett örülni, hogy minden rendben, átnyújtotta a gyümölcsöket, a testvére nagyot harapott belőle, és jólesően ízlelgette, akkora már tényleg rettenetesen éhes volt szegény. A léptek zaja azonban túl hamar hangzott fel, sietette öccsét, egyen, amennyit tud, alig fél perc múlva azonban az uruk kiverte a kezéből az almát és felrángatta a földről, átkozott tolvajnak nevezve. A lány büszkén egyenesedett fel a földről, és állt a kisfiú meg a férfi közé, majd ordítani kezdte az arcába, hogy ő lopta el a gyümölcsöket. Több se kellett a gazdának, a csuklójánál fogva rángatta a háza elé a lányt, és kényszerítette térdre. Az öv súrlódása csak még tovább növelte a feszültséget. Sophie nem bánt semmit, elviselte, hogy a szíj újra meg újra felmarja a bőrét, mindeközben csak a testvére arcát látta, tudta, hogy tényleg bármit megtenne érte, ehhez képest semmi volt néhány csapás a hátára..."

- Szegény, pedig csak jót akart!
- Igen, de tudod, ez még senkit sem jogosít fel arra, hogy lopjon, bár a családjukért nagyon messzire képesek elmenni...

1992
Amikor kiderült, hogy apám vadász (és még milyen menő is ez mellé), és hogy a természetfelettiekről szóló legendák nem csak mendemondák, valami megmozdult bennem. Hat éves voltam, mikor apám leültetett a kanapéra, szembe magával, anyámat pedig elküldte a közelből. Azt mondta, ez olyasmi, amit négyszemközt kell megbeszélnünk, mint férfi a férfival. Tetszett, hogy életemben először nem taknyos gyerekként tekint rám, hanem emberszámba vesz. Apa nagyon elfoglalt ember volt, világ életében a hivatásának élt és napokon keresztül képes volt ébren lenni, járni a városokat és azok környékét. Komolyan vette azt, amit csinál, és nem csak arra használta, hogy a családját védje. Nehezemre esett felfogni mindazt, amit hirtelen rám zúdított, túl sok információ volt egyszerre. Azt mondta, attól a naptól kezdve segítenem kell neki és hozzájárulnom ahhoz, hogy egyszer majd én vigyem tovább a vonalat. Attól a naptól kezdve délutánonként órákat töltöttünk az erdőben, én pedig próbáltam elsajátítani tőle mindent. Apám hatalmasat nőtt a szememben és attól a naptól kezdve a kapcsolatunk fokozatosan javult és szorosabb lett. Meg azt is mondta, hogy hivatalosan csak 20 éves koromban kezdhetnénk kell, de jobb előre mindent leszögezni, hogy százszázalékkal induljak neki.

Amikor a bátyám átváltozott vámpírrá, nem voltam mellette. Nincs miért szégyenkeznem és nincs miért hibáztatnom magam, mégis mardos a bűntudat, amiért aznap este hagytam, hogy otthon marasztaljon és egyedül vágjon neki az éjszakának. Akkoriban megszaporodott a halálesetek száma, senki nem gondolta, hogy egy sorozatgyilkos garázdálkodna a környéken, mivel évek óta nem volt ilyesmire példa. Biztos volt benne, hogy vámpírtámadás áldozatai az emberek. Hajnalban indultam el keresni, miután ígéretétől eltérően, nem ért haza éjfélre.

2014
Éreztem borotvaéles agyarait, éreztem leheletének nyirkosságát. Nedves és drótszerűen érdes volt a bundája. Ő határozta meg, kit enged át a szűrőjén. Akkor persze még nem gondoltam végig. Csak arra gondoltam: Meg fogok halni.
Nem lélegeztem. Nem nyeltem. Próbáltam kordában tartani a pulzusom, hogy ne áruljon el.
Agyarai belevájtak a nyakamba. Legszívesebben minden erőmmel ellöktem volna magamtól. Amíg végül elengedett.
Halál…
A halál a vég, a kezdet és a jelen. Mindent a halál tart egyben. Az én történetem is itt kezdődik, annál a pontnál, amikor meghaltam. Vagyis, új életet kaptam. Én is és Ő is. Most pedig… egyek vagyunk. Én ő vagyok, Ő pedig én. Két élet, amely egy újjá forrt össze. Kár, hogy erről én semmit sem tudok. Talán minden egyszerűbb lenne, ha emlékeznék, de nem emlékszem. Se erre, se arra a létre. Üresség kavarog a fejemben, mint egy meleg, nyúlós fekete massza, mely rád tapad, belegubancolódsz és teljesen elveszel benne. Nem tudod ki vagy, nem találod magad, már azt sem tudod, hogy te igazán önmagad vagy-e?! Nagyon rossz érzés. De nem szarabb annál, mint mikor a tükörbe nézve nem az, az arc néz vissza rád, akire a lelked legmélyén számítottál. Mintha egy ismeretlenre néznél, pedig tudod, hogy csak te lehetsz és senki más. És elgondolkozol; tényleg ő volnék én? Mindig is ilyen voltam?
Hát én ezt sem tudom. Idegennek éreztem magam a saját bőrömben az első perctől kedve, mikor kinyitottam a szemem a kórházi szobám ágyában feküdve. Olyan volt, mintha valaki tőlem teljesen eltérő személy szemszögéből tapasztalnám a valóságot. Egyszerűen nem tűnt igazinak. Azt hittem álmodtam, egészen addig, míg meg nem láttam. Éles sípolás.
Füttyszó hasítja a szelet. Egy bajt jelez, kettő reményt, három .... három...!
Elakadok a háromnál, egyszerűen nem tudom folytatni. Nem megy. A fejem hangokkal van tele, a szám vérrel. Hallom őket.
Vészt jeleznek. Már látom is őket, minden elsötétül.
Nem a madaraktól, valami mástól.
Kitakarja a fényt. Valaki jön. Valaki beszél hozzám. Egy férfi hangja töri meg a csendet.
De belekapaszkodok mindebbe. Élni akarok!
Lehunyom a szememet, engedem a sötétséget nőni és terebélyesedni, mígnem a szomorúság érzéséből valami rosszabbá, emlékké alakul.
Most már el kell fogadnom, nincs értelme úgy tenni, mintha mi sem történt volna. Borzasztóan fogom érezni magamat egész nap, az a görcsös gyomor-összerándulás, a keserves szégyenérzet, amitől ég az arcom, és szorosan behunyom a szemem, mintha ettől eltűnhetne az egész. És egész nap azt fogom mondogatni magamnak, hogy nem ez a legrosszabb, ugye? Apám megigértette velem akkor nap, hogy uralni fogom mindenképp a fenevadat és nem hagyom magam megvezetni. Hogy ezután is Krakowski leszek. Mindhalálig. És hogy ki mart farkassá... sajnos kiesett az a rész, de mindenáron megakarom találni! Az arca előttem van... De ismét érezhettem a lengyel földet. Apám parancsára kötelező egy évet otthon tartozkodtam edzésekre hivatkozva.
Minden mese a farkasokról szól. Mármint minden olyan mese, amelyet újramesélni érdemes. A többi csak szentimentális csöpögés…
Gondold csak végig. Farkasoktól való menekülés, farkasokkal vívott harc, farkasok elejtése, farkasok megszelídítése. Farkasok elé vettetés vagy mások farkasok elé vetése, hogy a farkasok azt egyék meg helyettünk. Farkascsordával való együtt nyargalászás. Farkassá válás.
A történetekre gondolok, amiket olyan sokat hallani - a csodákra, amikor az ágyhoz szegezett betegek hirtelen felpattannak és szaladni kezdenek. Amikor a vakok hirtelen látnak.
Ki mit lát a másikban? A prédát, vagy inkább a veszélyes ellenfelet, aki megsebezheti, ha nekiront?
Aki képes kételyt ültetni a másik fejébe, azt jó eséllyel békén hagyják…

Az első éjszakából csak arra emlékszem, hogy izzadtam, mint a ló, közben pedig majd’ megfagytam. Megtettem egy lépést, azután csak füleltem, hallok-e közeledő lépteket.
Habár csak maroknyi csillag világított az égen, és a hold felhőpaplanba takarózott, a szemem idővel annyira hozzászokott a sötéthez, hogy már meg tudtam különböztetni az árnyékokat. Nem kellett tisztán látnom, elég volt kiszúrnom egy hirtelen mozdulatot, egy megvillanó szempárt. Fülelve vártam a levélzizegést, a lépteket. Úgy haladtam, hogy a szél mindig szemből érkezzen. Mire a hajnal megérintette a horizontot, úgy éreztem magam, mint aki legyőzött egy egész hadsereget. Még éltem.
Igazából csak ez számított.

Rádöbbentem: ha meg akarom tenni a következő lépést, az mindenképp a komfortzónámon kívülre vezet. Vagy még inkább azt jelenti, hogy vakon beleugrok a szakadékba.
Hogy túlélünk-e egy súlyos sérülést, általában attól függ, mennyire vagyunk értékesek. A halál mégsem csupán a mi döntésünk.
És ha már család... Apám, Igor túl közel ál már a hetvenedik életévéhez, ám még mindig számíthat rá a Krakowski vadászklán. A fiatalokat képzi és teszi rendbe ott ahol kell, tanácsokat ad és haditerveket oszt meg a bajban... Anyám... Ő még mindig tipp topp és ott segít ahol csak tud. Apám árnyékában persze. A testvéreim... a kedvenc bátyám, akivel sűlve főve együtt vagyunk, mikor tudunk, mikor mindketten számíthatunk a másikra... túl nagy a korkülönbség közöttünk, vámpírrá vállt, ám nem emésztette fel... ahogy engem sem a farkas.

A felszín alatt

Jellem nélkül nem lenne győzelem


„Meséld el megint az álmot, amiben hullákat húztunk ki a tóból!"
A tükör csalóka eszköz. Sokszor látjuk benne azt, ami elégedettséggel tölti el lelkünket és sokszor egy vadidegen pillantását érezzük magunkon, ahogy tükörképünk tekintete találkozik a sajátunkkal.
Ez is olyan téma, amit a magamfajták nem feszegetnek. Vagyunk, amilyenek vagyunk és kész. Mindenkinek megvan a maga zűrje, ami olyanná tette, amilyen. Én is ilyen vagyok, aztán pedig van aki elfogad és van akinek nem illek bele az életébe. Mindkettő általában kölcsönös. Nyugodtabbnak nézek ki, mint amilyen vagyok. Ha a megfelelő személyek vannak körülöttem, könnyedén uralkodok magamon, de az idegenekkel nem szokásom finomkodni. Ha sérelem ér, megtorolom, nem azért, mert megtehetem, hanem mert tudja mindenki, hogy nem éri meg alám tenni. Meglehetősen kitartó tudok lenni, épp úgy ebben, mint az élet minden egyéb területén. Ha valakit, valamit a magaménak tudok, ahhoz ragaszkodom, nem szeretem, ha a tulajdonomat piszkálják, és azt sem, ha valaki szemet vet arra a személyre, aki hozzám tartozik. Ha kellemes a társaságod, akkor többet látsz mosolyogni és viccelődni, kellemesen elcsacsogok veled akár midenről.
Nem hazudozok, és ezt másoktól is elvárom. Gyűlölöm, ha félrevezetnek vagy átvernek. Lobbanékony vagyok. Aztán nehogy azt hidd nekem, hogy egy rém agresszív és bunkó tag vagyok! Óvom az igazán gyengéket.
A legkevésbé sem tűröm, hogy valaki előzetes bejelentés nélkül rám rontson…
Nem vagyok simulékony jellem, de a hibáimat képes vagyok belátni, józan ítélőképességgel rendelkezem majdhogynem mindig, és hajlandó is vagyok meghallgatni mások véleményét. A korrekt, higgadt, építő jellegű vitákat kedvelem, a vagdalkozással, hisztivel nem tudok mit kezdeni, és az ordibálás sem műfajom.
A kinézetem? Nemzőm kis híján két méteres magasságát (190 cm), vékonydongájú alkatát örököltem. Tincseim  barnák, fürtjeimet nem nyíratom katonásra, azok rendre gondterhelt ráncoktól barázdált homlokomba hullnak. Vagy rövidebbre nyíratom. Kedv kérdése csupán. Íriszeim zöld árnyalatban színlenek. Tapasztalataim szerint a nők ellenállhatatlannak tartják férfiasan szép vonásaimat. Szálfa termetemet szálkás izomzattal tettem hangsúlyosabbá.
Megannyi kegyetlenséget láttam és tapasztaltam is, melyekből okulni tudtam.
Erős, határozott gesztusaim vannak, és a kiállásom is igen határozott, de el is várt ez tőlem. Az öltözködésemet illetően... elegáns szeretek lenni, sugallni a másik felé egyfajta tekintélyt. Nem jellemez hanyagság. Elegáns öltönyök és ingek sorakoznak a ruhatáramban, kifogásolhatatlan ízlésről árulkodva, de nem maradnak el az egyszerűbb darabok sem a hétköznapokra. A sötétebb vagy a pasztell színeket kedvelem jobban, a piros különböző árnyalataitól kifejezetten tartózkodom.
Ami a bűnös élvezeteket illeti: nem iszok, nem dohányzok, sőt még a szerencsejátékok sem érdekelnek. Előfordul, hogy alkalomadtán elfogadok egy pohár italt, de hogy rendszeresen igyak, az kizárt. Szükségem van a józanságra és az éberségre a nap 24 órájában, ugyanis a munkám velejárójának tekintem, hogy nincs szabadnapom, nem tartok szünetet, a természetfeletti bármelyik bokorban megbújhat.
Vissza az elejére Go down
 
Michal Krakowski
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Michal & Tatiana
» Mr. Krakowski
» --- Krakowski
» A bátyám - Krakowski
» Aleksander Krakowski

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Farkasok-
Ugrás: