Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Madison & Lucius


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Aug. 19, 2020 5:53 am
- Akinek vannak tervei az életben, azok általában bajosak. - utána teszem a meglepődött arcot, amikor kijelenti, hogy akkor ne beszéljek. Ha tudná, hogy nem szeretnék fűbe harapni,egy ilyen karcolás miatt, akkor ő pedig jobban igyekezne, hogy ellásson. Egyáltalán tudja-e a dolgát? Vagy egészen egyszerűen, csak próbálkozik és húzza az időm? Hamarosan kiderül, úgy érzem. Minden másodperc érték a túlélésem szempontjából, mikor jön már vissza? A semmiből tűnik elő szinte, mert kezdem furán érezni  magam.
- Rendben, ahogy gondolja. - hallom, hogy makacs módon elutasítja az én nagylelkű barátságom. Nem tudja, hogy esetleg későbbiek folyamán milyen jól profitálhatott volna belőle. Kapott volna tőlem védelmet és támogatást a részemről a munkájáért. Most mélyen nem tudok belegondolni az okokba. Túlságosan leköti az elmém a sérülés, másik részről az ő melltartója, amit mutatok felé hülye mosollyal. Látom ő cseppet sem repes az örömtől, s mintha rejtett indulatai lehetnének. Vagy csak egyszerűen beképzelem magamnak, hogy az arca játéka olyan furcsa?
- Csak.. te..gye a dolo..gát – gyengeségem okán, nem tudok vele ellenkezni, s jelen helyzetben én sem kívánkozok ellenkezni. Ez a nő elég nagy figyelmet fordít rám, hogy életben tartson. S az ilyesmit alapból utálnám, hogy ennyire birizgál és hasonlók. Lekerül az ingem, meg még az, amit szeretne. Tőlem telhetően segítek neki, hiszen kettőnk közül én érzem magam a halál kapujában. Mikor megszólal, akkor szívesen válaszolnék, de inkább úgy döntök, hogy elhallgatok és tartalékolom az erőm arra, hogy kivegye a golyót. Találkozik a tekintetünk egymással, majd bólintottam halványan, hogy felőlem mehet. Egyik pillanatban még semmi, utána a szájamba tol valamit. Sejtem, hogy miért így nem köpöm ki. Igazság szerint, számomra jelenleg elmosódott a világ, s tompán érzékelem a világot, mint aki teljesen berúgott volna. Hiába próbálom nézni, hogy mit csinál, a látásom megviccel. Nyugtathat, s én pislogok párat felé. Mikor rálocsolja a sebemre az alkoholt, akkor marhára éget! Görcsösen ragadom meg a kanapéját, miközben rá a legördögibb szemekkel nézek. Láthatja, hogy hiába vagyok nagy ember, ha az ilyesmi könnyen maga alá gyűr. Utána próbálok mozdulatlan maradni, nem mozgatni a testem. Az igazi tortúra csak ezután jön, főleg mikor érzem, hogy a késsel kezd el turkálni a sebben a golyó után, hogy kipiszkálhassa. A görcsös kanapé fogás nem múlik, ahogy a fájdalom átjárja az egész testem, ráadásul hol felerősödve, hol enyhülve, mint egy érzelmi hullámvasút. Azok a percek, míg ő turkál, az számomra órákat jelent. Legalábbis én így érzékelem az idő múlását. Végezetül valamit mond, de én ettől a tortúrától teljesen legyengültem.
- – s hátra marad a varrás, amit teljesen bágyadt mód fogadok. Semmi erőm nincs, egyszerűen kimerültem. Legszívesebben aludnék a kanapéján, míg jobban nem leszek, de nem lehet. Mikor ő végez, akkor én teljesen kivagyok. Szavai hallatán óvatosan elterülök a kanapéján, szájamban a konyharuhával. Hagyjon békén! Legalábbis mikor pár pillanatra ránézek, akkor leolvashatja rólam ezt a kifejezést. Nincs erőm kiköpni ezt a szájamba tett ruhadarabot, így igazából a kérdésére nem tudok válaszolni. Abban reménykedek, hogy értékeli jelenleg a csendességem. Teljesen a hátamra fekszem, a plafont bámulva, fájdalomtól megtörve. Úgy vélem, hogy most a legjobb dolog, ha pihenek és nem mozgok. De vajon a bájos és életmentő nő vajon szívesen fogadja ezt a tényt, vagy majd kisegít a lakásán kívülre? Ezen vészterhes gondolattól vezérelve nézek az irányába, majd egyszerűen lassan lehunyom a szemem.
Vissza az elejére Go down
Ember

Madison Kane
Szerepkör :
a begyűjtők dokija
play by :
Blanca Suárez
Hozzászólásaim száma :
60
Pontjaim :
0
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
Madison
Tartózkodási hely :
Washington D.C
Korom :
39
Foglalkozásom :
vezető általános sebész


Madison Kane

Elküldésének ideje -- Vas. Aug. 09, 2020 9:41 am
Lucius

- Hogy magának mennyi baja van, inkább ne beszéljen - nem sok kellett ahhoz, hogy kihozzon ez a pasas a béketűrésemből, s állítom, hogy tízből a kilenc ujjamon meg tudnám számolni, hányszor volt dolgom ilyen arrogáns, pökhendi alakokkal. Máskor kétszer is gondold át, hogy kinek nyújtasz segítséget! Gondolataimon átsuhant egy intő szó, míg sietve szedtem össze az eszközöket a golyó eltávolításához. S mivel a lakásom nem igazán volt műtőszoba, így bizonyos dolgokat konyhai eszközökkel kellett helyettesítenem. Emiatt került elő tál, konyharuha, s egy kés, amit a gázon hevítettem, hogy ezzel fertőtlenítsem az eszközt a beavatkozás előtt. Mindeközben már az is megfordult a fejemben, hogy talán ostobaság volt felengedni ezt a pasast a lakásomba, már csak abból is kiindulva, hogy meglőtték, s odalent rossz arcok vették őt körbe. Mibe is keveredtem? Egy halk sóhajt préseltem ki magamból, miközben a konyhából visszapillantottam a kanapéra, majd erőt véve magamon, fogva az eszközökkel odasiettem, s lepakoltam azokat a kis asztalra, majd a férfi felé fordultam.
- Maradjunk a Luciusnál - mondtam teljes komolysággal, mert nem hiányzott az, hogy úgy érezze, csak azért, mert megmentem az életét, máris jó barátok lehetünk. Jobbnak láttam megtartani vele a távolságot, közben a távkapcsolóért nyúltam, hogy kikapcsoljam a készüléket, s csak ezt követően fordultam újra felé, pontosabban egyenesen szembe az ujján lógatott melltartómmal. Kellemetlen, de nem vártam vendéget, ráadásul neki sem volt joga ahhoz, hogy csak úgy kedvére hozzányúljon bármihez is. Haragudtam a pasasra, s csak az volt a szerencséje, hogy most épp vérzett, és gyenge volt, sérültet pedig nem bántunk.
- Az - préseltem ki magamból a szót, próbálva visszafogni az indulataimat, de kezéből csak kikaptam a ruhadarabot, majd a hátam mögé hajítottam, minél távolabb tőle.
- Ezt le kell húznom, hogy jobban hozzáférjek a sebhez - eltoltam a pólót nyomorgató karját, s segítettem lehúzni sérült karjáról az inget, de csak annyira, amennyire kellett. A seb csúnyának tűnt ránézésre, de ennek ellenére még így is szerencséje volt, mert járhatott volna sokkal rosszabbul is.
- Jól van Lucius, ez most nagyon fog fájni, de muszáj lefertőtlenítenem a sebet...Fájdalomcsillapítót viszont nem tudok adni, nem így készültem - szemeibe pillantottam, szinte biztos voltam abban, hogy ilyenkor még egy ilyen látszólag erősnek tűnő férfi is meggyengülne, tartottam is attól, hogy majd talán elájul, de muszáj voltam kivenni a golyót, nem volt időm arra, hogy mentőt hívjak hozzá.
- Erre most harapjon rá - egy konyharuhát toltam a szájába, erre amiatt volt szükség, hogy nehogy a nyelvét harapja le kínjában, s legyen mire ráharapnia. Bíztam abban, hogy közreműködő lesz, s nem fog ellenkezni, ha azt tenné, úgy járt. Közben a már odakészített tömény alkoholnak sietve csavartam le a kupakját, s a karjára locsoltam az alkoholból, hogy ezzel fertőtlenítsem.
- Nyugalom, ezt muszáj - próbáltam nyugtatni közben, míg bal kezemmel gyengéden fogtam a sérült karját, hogy ezzel ösztönözzem mozdulatlanságra. Ezután nyúltam a késért, de előtte mellkasánál fogva a háttámlának döntöttem. - Ez is fájni fog, de meglátja, hogy utána minden jobb lesz, kitartást - nem lettem volna a helyében, de ezt ki kellett bírnia. A golyót nem volt egyszerű kihalásznom a késsel, de szike és fogó híján kénytelen voltam azzal dolgozni, ami volt. S bár nem volt egyszerű, végül sikerült alig pár percen belül kivennem azt a golyót.
- Meg is van, látja? - előtte ejtettem a tálkába, hogy aztán neki álljak összevarrni a karját. Ehhez sima cérnát és tűt használtam, s rutinos mozdulatokkal zártam le a sebét.
- Kész is van, nagy szerencséje volt - mondtam, miközben megkönnyebbülve néztem rá, azért jó érzés volt életet menteni, még akkor is, ha a páciens nehéz esetnek tűnt.
- Hogy érzi magát? A vérveszteségtől érezhet némi szédülést és gyengeséget, de az elmúlik. Fájdalomcsillapítót tudok kiírni magának, jó ideig fájni fog még, és át kell kötöznöm.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Júl. 11, 2020 6:56 am
Gyorsan peregnek az események, miután meglőttek. Talán szerencsém van, hogy egy nő a segítségemre van, ráadásul orvos. A kezdeti ismerkedés, nos valljuk be, hogy cseppet sem hétköznapinak mondható. Én hozzászoktam ahhoz, hogy hatalmam van, ami nagyon, de nagyon sok pénzt jelent. Abban reménykedek, hogy a nő sem fogja megvonni magától a pénzt, meg amilyen feltételeket szabok neki. Az életemről van szó, s én cseppet sem szeretnék elhunyni.
- Szóval ne mozogjak, rendben – állok meg, hogy én engedelmeskedjek a szavainak, s az orvosnő pedig szakszerűen ellásson engem. Azonban az embereim aggodalma és túlbuzgósága beleköt a képletbe, hogy fegyvert nyomnak a megmentőm fejéhez. Miután leállítom Bans-t, hogy nem kellene egy nő fejéhez fegyvert szegezni, akkor az csak morog, de engedelmeskedik. Látszik rajta, hogy nincs túlságosan jó kedvében a történtek láttán, s egyáltalán nem tud megbízni a nőben. Alapjából véve én sem bíznám rá magam, de a helyzet megkívánja.
Mulatságos hallani, hogy ez a nő megszól azért, amit mondok az embereimnek. Egy kisebb mosoly jelenik meg az arcomon, de nem több. Érzem, hogy szivárog belőlem az erő, s ha hagynánk, hogy teljesen elfogyjon, akkor minden valószínűség szerint meghalnék.
- Túl fogom élni – ennyivel tudok beszállni a csevegésünkbe, annak ellenére, hogy az elébb még ontottam magamból a szavakat. Érzem, hogy a beszélgetés csak segít abban, hogy minél hamarabb elpatkoljak e világról. Megtudom végül, hogy a megmentőm becses neve Madison, ráadásul hasonló következtetésre jutottunk a sebbel kapcsolatban. Mondhatni, hogy nem az első ilyen sérülést szerzem.
- Csupa hallgatás leszek – ígérem meg, hogy jófiú leszek, s nem fogom fenyegetni őt. Csak végezze már a dolgát, mert én úgy érzem, hogy nem haladunk az egyről a kettőre. Vagy talán nem annyira jó? Akkor az embereim kétkedése az igaz.  Karomat átvetette a vállán, s mikor megindulunk végre, akkor segítve őt, próbálom tartani az ő iramát.
- Rendben – tudom le ennyivel, hogy fel kell mennem hozzá a negyedik emeletre. Ráadásul van lift. Talán az oldalamra állt a szerencse ez ügyben. Ha már ilyen kellemes közelségbe kerültem vele, akkor kihasználom. Szép vonásait nézem, ami elvonja a figyelmem egy picit a fájdalomról, meg a vérzésről. Akkor reagálok csupán, mikor Madison-t egy nő lecafkázza. Ezen meglepődöm, de megjegyzem az arcát. Minden további nélkül jutunk el végül szerencsére a lakásáig, s ott szintén egészen pontosan kanapéig. Mikor előttem látom a Tv-t, akkor elég erősen nézek az irányába. Eddigi életemben sosem volt nekem olyan, s nem most fogok rászokni.
- Kapcsolja ki, túl hangos az a nyavaja! - szólok hozzá, bár mikor körülnézek, akkor cseppet sincs a közelemben.  Nekem meg meghagyta, hogy nyomjam a pólót a sebemre. Amennyire az erőmből kitelik, akkor nyomom. Azonban ami rögtön szemet szúr nekem, az a kisebb rendetlenség, majd a mellettem levő melltartó. Mikor visszatér, akkor  tekintetem a mellkasára szegeződik, csak utána bele a szemeibe.
- Lucius, de az események után hívhatsz majd Lucifernek. - közben nem tudom megállni, hogy megmutassam neki a kanapén hagyott melltartóját, amit magunk közé emelek. Arcomon egy erőtlen mosoly.
- Érdekes egy este. - állapítom meg, hogy vajon ezen ismeretségünk meddig fog elmenni? Bár tény és való, hogy ő elsősorban a sebemmel foglalkozzon. Utána ráér a többi. Közben mivel nem szeretem a túlságosan hosszúra nyúló szemkontaktust, így visszatérek Madison mellkasának nézéséhez, ami valljuk be, hogy cseppet sem lapos deszka.
Vissza az elejére Go down
Ember

Madison Kane
Szerepkör :
a begyűjtők dokija
play by :
Blanca Suárez
Hozzászólásaim száma :
60
Pontjaim :
0
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
Madison
Tartózkodási hely :
Washington D.C
Korom :
39
Foglalkozásom :
vezető általános sebész


Madison Kane

Elküldésének ideje -- Szomb. Júl. 04, 2020 7:24 pm
Lucius

- Hát igen, ahhoz elég jól néz ki, hogy ilyen kérdéseket tegyen fel - vágtam vissza azonnal, mert nagyon úgy tűnt, hogy ennek a pasasnak felvágták a nyelvét, s nem kétség, hogy magas lovon ült. Ilyen esetekben fordult meg a fejemben a gondolat, hogy vajon miért is nem fordulok sarkon, s hagyom addig vérezni, míg a vérveszteségtől térdre nem rogy, hogy aztán változtasson a hanghordozásán. Mondjuk azért jól esett volna egy helló, örülök, hogy észrevett.
A vérfoltot csak ezután sikerült kiszúrnom,amint az utcai lámpa megvilágításába került a férfi. Valóban megsérült, s a vörös folt egyre nagyobb lett.
- Uram, én is látom már, hogy ott vérzik és ha egy kicsit nyugton maradna, akkor talán meg is tudnám vizsgálni - Ó egek, hogy az élet ismét egy beképzelt pacák közelébe sodort. Az ilyen embertípustól a falra másztam, tényleg kevésen múlt, hogy ne hagyjam ott a francba, de mielőtt még bármit is tehettem volna, kattant valami a fejem mellett, s igen, már tudtam is, hogy jó nagy pácban vagyok. Lou most biztos azt mondta volna, hogy milyen egy meggondolatlan, buta liba vagyok, de mégis ki gondolta volna azt, hogy az én kis utcámban felbukkan valami maffiózó küllemű pasas az embereivel? Mikor lakást vásároltam, igyekeztem békés helyen megtelepedni, és ez az utca békés volt. Egészen mostanáig.
- Hallja Bans? Igaza van a főnökének, tegye csak le, mert itt fog elvérezni a munkaadója - azonnal reflektáltam a sérült - feltehetően Góré névre hallgató - pasas szavaira, miközben azért továbbra is a magasba tartottam a kezeim, nehogy valamelyik marha még véletlenül meggondolja magát. Nem mondom, hogy azért egy kicsit nem remegtem meg , volt bennem némi félelem, de ha arra gondoltam, hogy milyen sok zűrös ügybe keveredtem már, hála a begyűjtőknek, akkor talán azért annyira nem is volt ijesztő ez a helyzet. Végül is, nem ez volt az első eset, hogy stukkert tartottak a fejemhez.
- Héhé, maga csak nyugodtan, most nem szuszt kell kivernie, hanem életben kell maradnia - nekem nagyon úgy tűnt, hogy megingott a pasas, még akkor is, ha igyekezett tartani magát az emberei előtt. A vérveszteség azonban nem játék, pillanatok alatt gyengíthetett le egy erős szervezetet.
- Ugyan, ráér majd akkor bocsánatot kérni, ha túlélte - jegyeztem meg, de míg ő csevegni próbált, én már némi aggodalommal méregettem, s a tenyeremet rá is szorítottam a sebére, hogy ne neki kelljen.
- Madison...és igen, jól gondolja, mert kimeneti seb nincs. A golyót viszont ki kell szedni minél előbb, és az előbbi kis közjátékból úgy gondolom, hogy nem éppen a kórház a kedvenc törzshelye - egy kicsit talán még a számat is elhúztam, mert ez nem volt túl jó helyzet, kórházba viszont tényleg nem mehetett. Én is nagy pácba keveredtem, s már átkoztam is a napot, hogy átjött hozzám a macska, és megzavart a talkshow nézésében. Ha nem lófrál ott, akkor még mindig nézhetném a kanapém kényelméről a tévét, s nem kéne foglalkoznom holmi sötétben tébláboló maffiózókkal.
- Szerintem meg maradjunk annyiban, hogy nem fenyegetőzik, és akkor életben marad. De itt nem tudok magán segíteni...basszus - miközben a férfi egyik karját átvetettem a vállamon, hogy rám támaszkodhasson, körbenéztem, de még csak egy mentőautó sem volt a közelben. Nem tudtam volna hová vinni, csak a lakásomra. Basszameg.
- Fel kell jönnie hozzám, ott tudom csak szakszerűen ellátni. Itt szemben, a negyedik emelet, de van lift. Csak segítsen és tartson ki - biztattam a férfit, akinek már kezdtem megérezni a súlyát. Igyekeztem őt átsegíteni az úttesten, aztán be a házba, majd a liftbe, s onnan már csak pár lépésnyire volt a lakásom. Pech , de Mrs. Wilkins épp akkor dugta ki a fejét az ajtón.
- Mindig is tudtam, hogy maga hordja fel azokat a pasasokat...olcsó kis cafka...- valami efféle dolgot motyogott a néni, fogalmam sincs, hogy miért nem kedvelt, de most talán jobb is, hogy azt hitte, randipartnerem van. Már csak az hiányzott volna, hogy lelepleződjön a Góré úr, s repüljön a szomszéd a negyedikről.
- Bírja még kicsit, oda a kanapéra...- eltámogattam őt addig, majd segítettem neki leülni. A tévé még mindig ment, a kis asztalon volt egy kis rendetlenség, körömlakk, újság, meg egy chipses tál némi maradékkal. A kanapén pokróc, és talán még a melltartóm is ott heverhetett.
- Ezt szorítsa jó erősen oda, míg visszajövök - egy fehér pólót nyomtam a sebére, majd a nappalival egybenyitott konyhámba siettem, hogy ott lefertőtlenítsem a golyó eltávolításához szükséges eszközöket.
- Egyébként hogy is hívják? - közben szóval tartottam, mert nem lett volna jó, ha bealszik a pasas.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Jún. 29, 2020 3:50 pm
Rossz bőrben vagyok, s ehhez nem kell mást, mint egy lövés egy fegyverből, s rögtön kezdődik a baj. Azt hittem, hogy nem lesz ennyi elvetemült személy, aki az én fejemre pályázik, s olyat kér tőlem, amit már nincs módomban teljesíteni. Még mielőtt a nagy halál előtt belekezdenék a nagy kérdések megválaszolására, akkor egy női hang szólít meg.
- Tán úgy nézek ki, mint akinek kutya baja sincs? - nem nehéz észrevenni a nagy vérfoltot a ruhámon, ráadásul a kezemmel próbálom csillapítani a vérzést, mármint olyan gyorsan ne távozzon belőlem. Mikor a már ismert megállapításra jut az orvosnő, akkor elveszem a kezem a sebemtől, csak, hogy rámutassak a lyuk helyére.
- Egészen pontosan itt vérzek, s ha már orvos, akkor kezdjen neki a segítségnyújtásnak. - nem sokkal utána ismerős hangot hallok, s lassan odanézek az embereimre, akik jól láthatóan aggódnak értem. Le lehet olvasni az arcukról, hogy „ Mi megmondtuk főnök, hogy ennek nincs jó vége.”
- Tedd le azt Bans! Orvost nem fenyegetünk! - szólók rá, aki még mindig nincs lenyűgözve az események láttán.
- Inkább menjetek,s keressetek egy menekülő maszkos alakot. Még a környéken bujkálhat. Ki akarom verni belőle a szuszt, mert rám támadt. - ráadásul senki sem távozhat földi kényeztetés nélkül. Látom nagy gyorsan megszervezik a két fős csapatokat, s én újra a nőre tudok koncentrálni. Egyre nehezebben megy.
-Bocsánat a közjátékért, még tanítani kell őket. Megtudhatom a bájos megmentőm nevét? - próbálom elterelni a figyelmem a kínzó fájdalomról, ráadásul az orvosnőn van a világ szeme. Ám, hogy megkönnyítsem a helyzetét, ennyit megjegyzek neki.
- Azt hiszem, hogy még a sebben van a golyó – azt én is tudom, hogy ki kellene szedni a sebből, azonban nem érzem magam túlságosan az erőt.
- Ha megment, akkor én megjutalmazom. Ha nem, akkor...inkább ne beszéljük róla. - tudom le ennyivel, s remélem, hogy jól motiváltam.
Vissza az elejére Go down
Ember

Madison Kane
Szerepkör :
a begyűjtők dokija
play by :
Blanca Suárez
Hozzászólásaim száma :
60
Pontjaim :
0
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
Madison
Tartózkodási hely :
Washington D.C
Korom :
39
Foglalkozásom :
vezető általános sebész


Madison Kane

Elküldésének ideje -- Pént. Jún. 26, 2020 10:37 pm
Lucius

Végre egyszer sikerült úgymond időben hazaérnem, ami annyit jelentett, hogy nyolc körül már átléptem a lakás küszöbét, ez pedig nagy szó volt az életemben, tekintve, hogy többnyire csak este tíz után estem haza, vagy hajnalok hajnalán, a beosztásomtól függően. Kész csoda, hogy a mai napomon nem volt nagy fennakadás a sürgősségin, s még a begyűjtők is képesek voltak úgy dolgozni, hogy ne legyen bibis az ujjuk, s ne harapja ketté őket egy vámpír. Szóval tényleg egy viszonylag nyugis estére számítottam, s miután hazaértem két nagy papírzacskóval a hónom alatt, végre feltölthettem a hűtőmet egészségesnek nem mondható gyorskajákkal.
Az egyik csomagolás alatt például egy pekingi kacsa névre keresztelt, fűszerezett kínai étel lapult, aminek elég volt a mikróban állítólag 3-4 perc. Egy ilyen adagot be is dobtam gyorsan a készülékbe, s míg elindult a masina, fél lábbal már a nappaliban voltam, hogy elindítsam a kedvenc talkshow műsorom, amibel úgy kéthavonta sikerült elcsípnem egy-két részt. Rám fért volna már egy klassz kikapcsolódás, de persze, hogy most szemezett velem Mrs. Stein zöld szemű, vöröses bundájú házikedvence.
- Mond, hogy nem a kacsa miatt jöttél - sóhajtva csóváltam fejemet a nyervogása hallatán, majd az ablakhoz lépdeltem, s beemelve onnan a kis szőrös jószágot magamhoz öleltem, végig simítottam a feje búbján, majd átsétáltam a szomszédba, s némi kopogtatás után sikerült visszaadnom őt az idős asszonynak. Mrs. Stein szemei ragyogtak, nagyon megörült a cicának, én meg nyugodt szívvel sétálhattam vissza, hogy elfogyasszam az addigra elkészült kacsát.
Mindenféle tálalás nélkül fogva a dobozt, egy villával a kezemben vágódtam be a tévé elé, majd lustán elnyúlva, éppen csak úgy tartva a fejem, hogy még képes legyek rágni, neki álltam a kacsának. Az íze...hát, nem volt olyan fantasztikus, amire számítottam, de egynek elment, s legalább szórakoztatott a műsor. Rég nevettem már jóízűen, de most sikerült, a műsorvezetőnek fantasztikus humora volt. Ekkor viszont meghallottam, hogy a fenti szomszéd már megint ordibál a férjével, s ettől kis híján a falra másztam. Rettentően zavart az a fülsiketítő hang, amit nehéz volt elviselni füldugó nélkül. Éppen ezért, bízva abban, hogy a műsor lemegy pár perc alatt, kínomban inkább feltápászkodtam a tévé elől, kidobtam a maradék kacsát, majd összefogva a már megpúpozott kukás zsákot, leslattyogtam a ház elé, hogy kivágjam a szemetet. Csak úgy, ahogy hazaértem a melóból, egy farmer, hozzá egy blúz, meg egy szimpla talpú cipő, semmi extra.
Azonban épp, hogy csak bevágtam a szemetet a kukába, egy pisztolydörrenést hallottam a közelemből, össze is rezzentem, s ahogy előre pillantottam, észrevettem a velem szemben lévő sikátornál, hogy egy férfi elrohan, s egy másik mintha kitántorogna a fényre.
- Ó bassza meg - szitkozódtam egy sort magam elé, hirtelen körbepillantottam, hogy látok-e valami mozgást, mentőt , rendőrt vagy bárkit, aki segíthetne, de ehhez hasonló még csak fel sem tűnt az utcán. Bennem meg ilyenkor mindig ott motoszkált az késztetés, hogy gyerünk, menj oda és segíts, mert ez a dolgod, az életed,a hivatásod. S mint máskor, most sem tudtam megállni, sietve rohantam át a túloldalra, majd leguggoltam a sérült mellé.
- Hé, jól van? Hallottam a lövést, megsérült? - kérdeztem, de közben pillantásommal már kerestem a lehetséges sérüléseket, s észre is vettem, hogy a férfi a vállát fájlalja. - Igen, meglőtték...ezt el kell látni, orvos vagyok. De...mentőt kellene hívni - ahogy kimondtam, hallottam, hogy kattan valami, s mintha valaki a halántékomhoz fegyvert nyomott volna.
- Héhéhé, orvos vagyok...csak segíteni akartam - reflexből azonnal felemeltem a kezeimet, hogy lássák, nem akarok rosszat, bár fogalmam sem volt, hogy mégis mi történik, vagy éppen ki tart rám fegyvert. Fordulni nem mertem, a szemem sarkából úgy tűnt, mintha néhány férfi lenne a közelünkben.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Jún. 25, 2020 10:02 pm
Meghagytam az embereimnek, hogy távolról kövessenek engem. A városban szeretnék sétálni, s lehetőleg valamennyire egyedül. Lassan törődnek bele a kívánságomba, hiszen ők azért vannak, hogy engem megvédjenek. Ha kell meg tudom magam védeni, hiszen én boszorkány vagyok. A kellemes hideg idő kedves a képességemnek. Ha nappal tenném, akkor problémába ütköznék.
A belvárosban lépkedek, s nézem az épületeket, hogy esetleg melyiket tudnám felvásárolni. Hogy lakóépületről van szó? Engem hidegen hagy, hogy másoknak költözniük kell máshová. Vagy el kellene őket adósítani, aztán fizettetni velük a kamatot? Magamban mosolygok, hogy-e két lehetőség közül melyiket válasszam. A pénzt, amit elköltöttem, az újra elő kell teremtenem. Tovább gondolkozom, hogy lakóépületeket kellene megvásárolni,s felújítani, aztán kiadni bérlakásokká. S aki csak ott él, az fizetne nekem.
Megingatom a fejem, mert ilyen módszerekhez egyelőre nem nyúlok. Marad a gyógyszercég. Az stabil, hiszen betegek mindig is voltak…
Egy sötétebb kisebb sikátor mellett haladnék el, mikor egy erős kéz ránt be a sötétségbe a kivilágított járdáról. Fogalmam sincs, hogy mi történik, legalábbis míg a szemem hozzászokik az új fényviszonyokhoz. Egy fegyver csöve mutat rá a testemre, de ha nem lenne egyértelmű, akkor az elkövető elárulja magát.
- Ne mozdulj, mert lelőlek mint egy kutyát! Hallgass meg! - ökölbe szorul mindkét kezem, s csak abban reménykedek, hogy a fiúk hamar megérkeznek. Tekintetem próbálja megjegyezni a másik arcát, azonban egy hülye virág álarcot visel.
- Mond! Ám azzal, hogy fegyvert fogtál rám, úgy a saját magadnak ástad a sírt. - jegyzem meg hideg hangnemben, mert mit képzel magáról?  Lendül az ökle, s telibe találja az orrom. Rohadtul fáj.
- Miattad lettem ilyen, volt egy normális állásom és családom! De te elvetted! Azt akarom, hogy szenvedj, úgy mint én! - ragadja el az alakot a hév, s engem nem tud érdekelni. Megmozdulok gyorsan, s a fegyverét próbálom eltolni magam felől. Valamennyire sikerül, mikor jön a nagy durranás, ahogy a gyilkolásra alkalmas fegyver elsül. Utána a férfi, elejti a kezéből a fegyvert és kereket old. S velem mi a helyzet? Én sajnos vérzek, a bal vállamnál és őrült nagy fájdalom tölti ki az érzékem.
~ Rohadt életbe! ~ káromkodok magamban, s lassan kisétálok a kivilágított járdára. Az embereimet nem látom, holott a közelemben kellene lenniük. Bezzeg ilyenkor nincsenek? A vérzést nem fogom tudni egyedül ellátni, s még mielőtt olyan helyre érnék, addigra elvérzek. Mintha a mai nap összefogott volna ellenem.
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Madison & Lucius
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: