Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Esmond & Titan


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Júl. 22, 2020 11:46 am
Esmond & Titan
Cruel World


- Igenis jobb, ha tudod, hogy tulipánkoromban nagyon is finom és szégyenlős voltam – csak az én fülem csak, vagy ez olyan hamisan hangzott, mint a macskaudvarlás? Persze Esmond is nevet rajta, a tekintete tükrözi a gondolatait, mintha én letépendő virág nélkül születtem volna.
És kidobja a napernyőt. Felhördülök bosszúságomban és a rózsaszín Hawaii-mintás csodát a pult mögé dugom. – Szerintem én álmomban is extrázok. Múltkor egy felest kértem és láss csodát, tényleg bebaszva ébredtem. Zseniális volt – bólogatok úgy, hogy másnak kétsége se lehessen afelől, hogy vagy egy kerékkel kevesebbel születtem, vagy durván pótkerekes vagyok. A fülem pedig süket Esmond görbülő ironizálására, mintha maga sem tudná, hogy az órát hírből sem ismerem, életem ritmusát a saját bioritmusom adja.
Ami nincs.
A porok és az alkohol bioritmust esznek.
Meg agysejteket.
Esmond szavaival gúnyol, azonban angyalarccal néz rám – és ez a kettő olyan édes kontrasztban áll egymással, hogy szinte megijedek attól, hogy ő az a fajta ember, akibe bárki képes lenne két perc alatt belehabarodni. Ebből a torokszorító érzésből, meg abból, hogy a szerelemről rögtön Oakley-ra asszociálok az riaszt fel, hogy pohara az enyémnek koccan, holott én döntöm neki az övéhez.
- Mint egy tütüben táncoló pocok bohócsapkában és lasszóval a kezében – rázom felé hitetlenkedve a fejemet, közben mosoly bujkál az ajkam lusta szegletében; ez csak neki szól, meg annak, hogy minden gödörből kikapja a seggemet egy szempillantás alatt, amit én ások meg, jó mélyre, meg jó keményre, hogy aztán belelökjem saját magam. Igazi ínyencség vagyok, nemde?
Az apját szidom, látszik a helyzet groteszkségéből, hogy egy pillanatra sem kel a védelmére, csak egy apró változás tűnik fel a szeme kanyarulatában, mint mindig, ha róla beszélünk. És ilyenkor Esmond egy misztikus alakká változik a szememben, valakivé, aki most is elhúzza a száját, de ennél mélyebbre nem tudsz ásni, mert bebetonozza magát. Én meg valahogyan sosem gondolkozok el azon, hogy két ember kell ahhoz, hogy egy harmadik lehessen, a fogam inkább az ajkamba mélyed, minthogy a családi pöcegödörben áskálódjak.
- Azt ne mondd, hogy a likvidálás miatt nézel rám így – hördülök fel a rám meredő, macskaszerűen összehúzott szemekre. Komolyan gondoltam. Komolyan gondoltam? Nagyjából ezen vacillálhatunk mindketten. – Mi lenne, ha inkább ennek a kontinensnek a színéről tűntetnétek el? Végtére is… - szívom be az ajkamat -, nem ajándékozott meg nemi herpesszel, vagy valami fasza nevű betegséggel, csak éppen egy kurva vérfarkas lettem miatta – legyintek olyan nagylelkűen, mintha éppenséggel „baszdmeg” Joanne bőrét mentettem volna meg. Vagy talán tényleg így tettem?
Sok titulust szereztem már magamnak (személyes kedvencem a hímkurva), de gyilkos nem vagyok.
Aztán megint olyan szavak gördülnek az ajkamra, ami miatt mondjuk ha gyilkos nem is, de öngyilkos szívesen lennék és annyira belelendülök az önsajnálatba, meg abba, hogy csúnyán nézek a világra, hogy észre sem veszem, Esmond számára mennyire kellemetlen a téma. Ezen még inkább felpörgetem magam, lehúzom az italomat, meg beleiszok undorító módon egy, a pulton heverő alkoholos üvegbe is.
De kiderül, hogy csak valamelyik mosószert kevert ki benne és a csapba köpöm. – Ha legközelebb női pultost akarnék felvenni – mondom két öblögetés között -, bassz nyakon – még arra sem figyelek fel, hogy a poharát a pultra csapja, vagy arra, hogy a kedélye hirtelen meredek zuhanásba kezd.
- Akkor kérlek szépen elővarázsolod a pult alól neked valami igazán keményet, és nem, nem azt, amire gondolsz, neki ma szabadnapja van – rázom meg a csípőmet, miközben kézfejemmel törlöm a számat. Látom a válla ívéből, hogy feszült, hogy ez ingoványos telep és valószínű, hogy cicaharc lenne abból, ha tovább feszegetném a témát. Pedig félreértés ne essék, én szívesen nyávognék arról, hogy Vegyész ekkora meg akkora gyökér, hogy a földbe döngölném, közben meg arról álmodoznék, hogy hogyan döngölhetném meg úgy istenigazából.
Helyette Joanne-t szidom, mert az mindig jó téma, Esmond a pultra könyökölve hallgat. Miért érzem úgy, hogy mindig totálisan kiborítom?
Ja, talán viselkedni kellene. Ám a téma megkomolyodik, mire kibököm, hogy mi az, ami igazán bánt, ő meg oldalra biccentett fejjel mered rám, amitől pont úgy néz ki, mint egy maszatos barna szemű kiskutya… aki mindjárt a kezedbe harap az őszinteségével.
- Fogalmam sincsen, hogy miért jöttek – dörgölöm meg az orrnyergemet és kifújom a levegőt a számon. Semmi relaxációs oka nincsen. – Tudom – meredek nyíltan a szemébe, néhány pillanatra engedem, hogy lássa azt, ami az állandó mámor mögött van, ami feszes és szürke, meg néhol fekete és elég mély, hogy ne akarj az aljára nézni.
- Nem engedheted, hogy Opal… a húgom megtaláljon – nyalom meg az ajkamat és félrenézek. Hogy miért? Mert takarni akarom, hogy szégyellem magam. Hogy csúfosan otthagytam, hogy a szívébe martam, ezzel a sajátomba is, hogy az ikrem, mégis elvágtam a minket összekötő fonalat. – Nem tudom, mit tegyek…
És ezerszer könnyebb lenne az ő szívfájdalmát hallgatni, hogy tudjam, legalább nem egyedül vagyok elbaszott.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Május 22, 2020 7:07 pm
- Ó, mert a te szűz virágodat annyira szakítani kellett. – Finoman szurkálódva elnevetem magam, azért valljuk be, a kis virága valószínűleg magától ugrott ki a földből vagy egyenesen kirohadt onnan. Azt a rettentően szükségtelen kis napernyőt közben két ujjam közé csiptetem és szimplán kivetem a poharamból. – Az extrához még kissé korán van, nem gondolod? – Csak ironizálok, tekintve, hogy éjfélre jár az idő. Később egyébként lehet róla szó, de most beszéljünk. Látszólag beszélhetek én a ciklámenpöttyös napernyőről is extraként, de tudjuk, hogy egyikünk sem egy földre szállt angyal. Akkor sem, ha én egyébként egészen annak nézek ki az esetek többségében. Mondjuk arra sem mernék fogadni, hogy ugyanarra gondolunk. Titan kaján vonásait elnézve, valószínűleg hamarabb ajánlaná hozzá a farkát, mint valami pirulát. Én az utóbbira gondoltam, korán van még a drogokhoz, meg amúgy is autóval vagyok. Nem mintha ne lenne nekem hely egy kis szundikálásra valamelyik páholyban vagy a hátsóirodában, ha annyira kiütném magam. Csak aztán vigyázzak, nehogy mínusz egy vesével ébredjek fel.
- Miért gondolod ezt? Halál cuki lehetsz tiszta állapotodban. – Megjátszott ártatlansággal az arcába vigyorgok, a poharamat hálásan az övéhez koccintom, és hát kapásból lehúzom a felét. Most mit mondjak, nehéz hetem volt és még nincs vége. Belegondolva, valóban nem láttam Titant teljesen tiszta állapotában szerintem már vagy három éve. Lényegében mióta ismerjük egymást.
- Jó, hát apám mindig is ilyen volt, mit vársz. – Mondanám, hogy nem olyan rossz a helyzet, de lehet, hogy csak én vagyok túl lágyszívű. Apámmal még így is sokkal közelebb állunk egymáshoz, mint anyámmal. Észrevetted már, hogy őt soha nem emlegetem? A számat elhúzva futólag el is gondolkodom rajta és arra jutok, hogy valóban nem szoktam beszélni anyámról. Szerintem mindenki legfeljebb annyit tud, hogy létezik. A gondolataimból a likvidálás szó ránt vissza, mire hirtelen nagy szemekkel pillantok fel Titanra, mint aki azt próbálja beazonosítani, hogy jól hallotta-e. Még össze is húzom a szemeimet és úgy szkennelem az arcát, mielőtt felnevetnék. Aztán le is fagy a mosoly az arcomról és csak fura fintorral próbálom beazonosítani, hogy vajon komolyan gondolja-e. – Ejnye már, Titan. Jó, igazából ha vérdíjat teszel a fejére, eltüntetjük neked. De nem lenne kézenfekvőbb, ha szimplán csak a városból tüntetnénk el, nem pedig a… föld felszínéről?
Bezzeg mikor a szerelmi problémákkal jön, akkor már nem vagyok olyan nagylegény. Vajon tényleg kivágna innen székestől? Hamar arra a megállapításra jutok, hogy jobb nem kockáztatni, úgyhogy csak „tématerelősen” torkot köszörülök és újabbakat kortyolok az italomból. Még el is pillantok oldalra, mintha azt várnám, hogy valaki kisétáljon… akárhonnan, és megszakítsa ezt a számomra rendkívül kellemetlen jelenetet. De nem jön senki, miért is jönne. Úgyhogy kénytelen vagyok esetlenül újra Titan szemeibe nézni. Nagy, nagy sóhajjal csapom le a poharat a pultra. Amúgy nem akarom csapni, csak úgy viszi a lendület.
- Jó, talán olyasmi. Mi van akkor? – Egyenesen ráförmedek, pedig egyáltalán nem szokásom. Elég nyilvánvaló, hogy tyúkszerme lépett. Azt mondjuk nem tudom, hogy a Francoval köztünk lévő probléma nyilvánítható-e szerelmi problémának, vagy inkább csak egy nagy kalap szarnak. Maradjunk az utóbbinál, azzal mindent meg lehet magyarázni. Keserűen fészkelődöm kicsit a bárszéken, mintha hirtelen már nem találnám a helyemet. Aztán persze megállapodok, nagyjából ugyanúgy, mint ahogy eddig ültem, és egy sóhaj kíséretében könyökölök fel a pultra, hogy a tenyeremen támasszam meg a tökfejem. Utána jóformán csak figyelem őt, meghallgatom, amit Joanneról mond, és már önmagában erről is megvan a véleményem, de egyelőre nem szólok közbe, csak a ginemet szürcsölgetem. És lám, milyen jól teszem. Tudtam én, hogy van ott még valami. Össze is szalad a szemöldököm a húga említésére. Sosem beszélt róla. Hasonló ez a szitu, mint ahogy mások vannak anyámmal. Tudtam, hogy létezik, de sosem beszélt róla Titan.
- Kimondod vagy kimondjam? – Oldalra biccentem a fejem, kap egy másodpercnyi gondolkodási időt, máris kíméletlen őszinteséggel folytatom. Minek kerülgessük a forró kását, mikor mindketten tudjuk a választ? – Washingtonba senki nem jön ok nélkül. – Ráadásul ketten egyszerre? Mikor mindketten láthatóan olyan érzelmeket váltanak ki belőle, amit mástól még nem láttam? Ne álltassuk már magunkat. – Titan… Ugye tudod, hogy bennem megbízhatsz?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Ápr. 15, 2020 6:19 pm
Esmond & Titan
Cruel World


Az alakja elmosódottan csúszik bele a pörgésembe, minden egyes fordulatnál olyan, mintha újra meg újra lejönne azon a kibaszott lépcsőn, aztán egyszercsak az utolsó fordulatnál már leér rajta, a közötte lévő lépések meg kimaradnak. És ekkor leállok a pörgésben – mármint, a székben valón, mert a „másik fajta” a lételemem -, majd a pult mögé vetem magam.
Köszönése, mint mindig; olyan kedves, hogy majdnem berosálok, a hola-t is csak ő tudja úgy mondani, hogy ne forgassam meg azonnal a szemeimet. Kétszer.
- Jaj, ne ájulj már így el, magad is nagyon jól tudod, hogy az ágyban ennél sokkal vadabb mutatványaim vannak – rázom felé a fejemet, ahogyan felvont szemöldökkel reagál az ugrásomra. Egyszer tényleg kézen állásban… Elvágom ezt a gondolatfonalat, mert nem minden részlete tűr nyomdafestéket a lepedőmnek. Ujjaim automatikus módon a megfelelő pohár után vándorolnak, jobban ismerem a bárpultot, mint a női testet – már pedig azzal is elég közeli kapcsolatban állok -, reflexszerűen töltöm ki az italt és pöckölöm lustán Esmond felé, aki formás fenekét az egyik bárszékre kényszerítette.
- Más extrát nem kérsz bele? – biggyesztek rá egy borzalmasan ronda napernyőt, közben gondolkozom, hogy mi jót tudnék ajánlani neki magamon kívül extrának… Hát, tény, hogy én vagyok a leglogikusabb választás, de a nyelvemre harapok, hogy ezt ne sziszegjem oda neki. Helyette mondok mást, egy bizonyos baszd meg Joanne-ről, Esmond nincsen képben, gondolatnyi idő kell neki, hogy megakadt mondatát folytatni tudja. – Az, az a Joanne, életem megrontója, szűz virágom leszakajtója... ja várj, az Angelina volt – pörgetem a szavakat, mire ő a poharat kocogtatja dupla adagért könyörögve. Tudatosul bennem, hogy ehhez a témához nekem is innom kell, nem elég a szokásos bódító zöldanyag.
Magamnak is töltök egyet, gin tonikot, tonik nélkül, borzalmas napernyővel. Vagyis, a napernyőt a fülem mögé teszem, pillantásom végig kúszik az ismerős arcon, mászna a pult alá, ha engedné, de a fantáziámra hagyatkozva egészítem ki azt, amit nem látok.
- Mindig szét vagyok csúszva – ráncolom az orromat a kacagására, azért egy lusta félmosoly megjelenik a bajszom alatt, most én kocogtatom meg az ő poharát jelezve, hogy kérését parancsként teljesítettem. És nem, nem csúszott semmiféle por a körmöm alól a poharába, mert habár elég sokszor gyakoroltam, a drogos bűvészmutatványok még nem mennek. – Akkor ijednél meg, ha egyben látnál, mindenféle mellékhatás nélkül. Kiábrándító lehet – rázom felé cinkosan a fejemet, szívesen megmutatnám neki a reggeli látképet, de túl sok illat kavarog rajta és körülötte, én pedig nem bonyolódok bele kettőnél több tagból álló kapcsolatba.
Ujjaim a pulton dobolnak válaszát várva, látom, ahogyan a tekintete irritált pillantással igyekszik elnémítani őket. Néhány percig idegein táncolva folytatom, aztán abbahagyom. Hálája jeléül keze az enyémre simul; belerezzenek a baráti érintésbe, pillantásom az övébe mélyed.
- Apád egy fasz, tisztában vagyok vele – se elnézést, se semmi, csak egy kis szemforgás és stikában a kezem kihúzása az övé alól, mert nem tudok mit kezdeni az ilyen finom érintésekkel. Zsebre kell őket rakni, vagy mi? – Meg kell próbálnod. Sőt, igazából már azon is gondolkoztam, hogy likvidálni kellene azt a nőszemélyt… Az mennyivel lenne drágább? – biccentem éppen úgy oldalra a fejemet, ahogyan ő teszi.
- Baszd meg, Joanne, ez is a te hibád – sziszegem az ajkaim között, ahogyan olyan ajánlatra emelem a poharamat, aminek az árát nem is tudom, a szememet forgatom, Esmond meg csak lustán rezzegeti a vállát, mint akinek nincsen jobb dolga. – Mi problémáid lehetnek neked, szépfiú? Azt ne mondd, hogy szerelmi, mert esküszöm, a székeddel együtt raklak ki innen – kortyolok bele az italomba, hüvelykujjamat fenyegetőzve rázva felé, mintha kettőnk közül nem ő lenne az, aki fél másodperc alatt egy ujjrándulás nélkül megölhetne. Titan Ambrose Veszély Archdeacon.
- Fogalmam sincsen, apám kerülgeti a leveleiben az említését, mint a forró kását. Lehet, hogy valami új pacsuliját akarja bemutatni, de öregem, eddig sosem tette be Washingtonba a lábát... – kapaszkodok meg a pultban, körmeim a fába vájnak, olyanra gondolok, amire nem kellene, rágódom, hogy elmondjam-e vagy sem, most ujjaim helyett a lábam jár ütemtelen táncot a földön. És közben – a lehető legrosszabb döntés részemről – Esmond arcát fürkészem, hogy mennyire megbízható-e.
- De a húgom itt van vele.  
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Ápr. 07, 2020 7:59 pm
Nem tudtam még eldönteni, hogy egy rosszabb oldalamat hozza-e ki belőlem, ha vele lógok, vagy pontosan azt, aki valójában vagyok. Vagyis, igazából el tudnám dönteni, de tudom, hogy nem tetszene a rekordidő alatt kapott válasz a tükörbe nézve, úgyhogy inkább ráfogom, hogy nem tudom eldönteni. Meg amúgy nem is szoktam rajta gondolkodni, szóval teljesen mindegy. Titan kifejezetten az a személy, akitől az anyukák óva intenek. Vagy apukák, kinek mi. Én viszont nagyon kedvelem, akkor is, ha amúgy nem látszik. Hát most na. Tehetek én róla, hogy jól esik néha egy kicsit jobban megcsavarni a vállát és feszegetni a határait? Olyan kis édes, mikor futó nyüszögés után kiátkoz a világból. Érdekes a mi barátságunk. Azt hiszem, tényleg barátságnak lehet nevezni. Mondanám, hogy sokat segít a sarkainál igen szúrós jelleme elviselésében az, hogy Titan valóban szemet gyönyörködtető látvány, de belegondolva Franco is ilyen pöcs. Egyre még rá lehetne fogni, de kettőre, meg többre már azt kell mondanom, hogy érdekes ízlésem van barátok terén.
Egyébként sem volt halaszthatatlan programom ma estére, Titant meg relatív régen láttam ahhoz képest, hogy van, mikor egész gyakran összeröffenünk információt cserélni, meg egy kis ezt meg azt. Biztos talált magának valami pasit, aki után épp szaladgálhat és elfoglalt őnagysága. Meg nem mintha én megerőltettem volna magam az ügy érdekében. Ám most nem is volt kérdés, hogy jövök, amikor hív. Illetve nem hívott, hanem üzenetet küldött, de részletkérdés.
- Hola. – Viszonzom a köszönését a lépcső aljához érve. Olyan kedvesen szólok hozzá, ahogy mások valószínűleg sosem szoktak, egy apró mosollyal kísérve. Aztán igencsak felszökik a szemöldököm és önkéntelenül is elismerően bólogatok néhányat, amikor akrobatikus ügyességgel vetődik be a pult mögé a szédítő pörgés után. Főleg, hogy amúgy is elég ködösnek tűnik a tekintete. Mit mondhatnék, látszik, hogy a bűnbarlang Titan elemi környezete. – Egy gin tonikot, légyszi. – A pulthoz érve megemelem a hátsómat, hogy feltegyem magam a bárszékre. Amúgy a gint szeretem, a tonikot nem kifejezetten, Titan viszont tök finoman készíti. – Ki az a- Ah! – Mondat közben világosodok meg, úgyhogy végig sem kell mondanom a kérdésemet. Az meg nem feltétlenül hátrány, hogy rögtön a tárgyra tér. Rá vall. – Akkor legyen inkább dupla. – Két körmömmel kocogtatom meg a pohár oldalát, a követelő mozdulat ellenére azonban már-már irritáló lehet az a végtelenül udvarias kifejezés, ami az ábrázatomon pihen. Aztán az előzékeny kifejezést egy csipkelődő mosoly váltja fel, amikor látom, hogy végig néz rajtam, ameddig a pult engedi. – Azért jó látni, hogy nem vagy teljesen szétcsúszva. – Kacagok egyet az orrom alatt. Lehet, hogy bosszúsnak tűnik, de ha csekkolgatni még van ereje, akkor minden rendben.
- Apám… – Érdekesen húzom el a számat a szavai hallatán. Közben meg kissé a fejemet is oldalra biccentem az ujjaira pillantva, mert kezd irritálni a dobolgatása. Titan ujjai lelassulnak és hamar kifekszenek a pult felületén, én meg direkt megjátszott, álszent mosollyal paskolom meg a kézfejét, mielőtt ismét a poharamra fonnám az ujjaimat. Így máris jobb, ne tikkeljen itt nekem. Aztán kortyolok is, mielőtt beszélni kezdenék. – Hogy őszinte legyek, apám most kissé pikkel rám. De bele tudok nézni az adatbázisába. – Elég vérszegény választ adok, de ismerhet már annyira, hogy ez részemről azt jelenti, bele fogok neki nézni az adatbázisba és segítek, amiben tudok.
- Az ára… Hát nem is tudom. – Rám nem jellemző léhasággal vonok vállat. Nem azért, mert semmiség lenne, hisz baromira nem az. Inkább azért van, mert egyszerre több dologra is tudok gondolni. – Elég sok problémám van mostanság. Hagyjuk nyitva és mondjuk, hogy jössz nekem egyel. – Azzal megemelem a poharamat, meg a szemöldökömet is, hogy koccintsak Titannal, ha neki is van itala, ha meg nincs, akkor csak biccentek és iszok néhány kortyot egyedül. – Van bármi infód Joanne-ról? Minek jött egyáltalán a városba?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Ápr. 03, 2020 2:19 pm
Esmond & Titan
Cruel World


Éjfélre kattog az óra, cigaretta lóg ki a számból – igen, most a füves fajta -, szinte elengedhetetlen tartozékom, néhányan meg sem ismernének a bagósok jól meghatározható mozdulata nélkül, ahogyan egy újabbat slukkolok.
Megdörgölöm a szemem, már bánom, hogy a fehér zacskó kint maradt, most szükségem lenne egy extra adag porba fojtott koffeinre. Mindezt csakis azért, hogy az a kis tacskó biztonságban jöhessen ide, még egy takarító se húzzon előtte nedves csíkot és Ivan se lobogtassa a frissen mosott bőrtangáját az öltözőből kifelé menet. Vagy a középső ujját.
Nem tudom, hogy ma melyik szívességemért jön; azért, hogy varázserejével fájdalmat korbácsolhasson az ereimbe, kényszertáncra véve a vénáimat, esetleg szépfiúi szolgáltatásaimért – félreértés ne essék, neki CSAK az arcom kell, ritka finifalat, ugye? Habár jól megy közöttünk az adok-kapok, nincsen nyoma, mert se bank, se zöldhasú nem kell hozzá, elég csupán néhány szó, papírformába burkolt információ és máris nyert ügyünk van.
Persze húzza a száját, ha nekem kell valami, pedig esküszöm, csak jó környékre küldeném, azokhoz, akik nem füvet, hanem jobbat vesznek, mert XXXXXL-es pénztárcájuk van. Pedig ma én vagyok az, aki SMS-nek álcázott randit beszél meg vele egyenesen a bárba; ugyanis fülembe jutott, hogy a kibaszott Joanne-t látta valaki a városban, és ki más tudhatná ezt jobban, mint a Moray-klán?
Még egyet slukkolok – túl citrusos íze van most ennek, kaparja a torkomat, fejbe kólint a hatása, talán kicsit meg is pofoz, pont annyira, hogy kétkedve nézzek rá; talán Vegyész duruzsolt valamit a jointomba? Úgyhogy biztos, ami biztos alapon nyomom el, kivételesen nem a pultra – hékás, nem otthon vagyok -, hanem egy hamutálba, meghagyva a végét.
Aztán hallom, ahogyan fentről léptek dobbannak, előbb érzem meg az ajtón behasaló illatát – gyanta, cédrus, némi kölni -, minthogy őt meglátnám. Eszeveszett forgásba kezdek a bárszéken, ezer fordulatszámon pörögve, tényleg lehet, hogy volt ebben valami kis extra, nem csak sima marihuána.
- Hola, Esmond – biccentem felé a fejemet, ahogyan a pörgésben elmosódott alakja leér a lépcsőn egyenesen a bűnbarlangba. Aztán leállok a pergésben, lendületből vetem ki magam a székből, a pult mögött landolva. – Megkínálhatlak valamivel? – intek végig kezemmel a bárpult mögött elterülő italsor színes választékán. Esme ötlete volt, hogy rakjuk őket árnyalatonként; habár csak basztattam érte és szivárványkának neveztem, be kell valljam, hogy tetszik.
- „Baszd meg” Joanne a városban van – mondom neki egy poharat az ujjaim között pörgetve, lusta macskaként hajolva a pultra és végig mérve őt. Tipikusan az az ember, akinek bedőlsz, mert a külseje becsap és úgy átver, hogy azt sem tudod, merre van az előre és merre a hátra. – Vagy legalábbis ezt beszélik ebben a kibaszott városban, de tudod, mennyire adok a pletykákra, szóval érdekelne, hogy apád mit tud erről – körmeim a pulton kopognak, igyekszem leplezni, mennyire fontos ez az információ, hogy a farkas már robbanna belőlem ki, egyenesen a világba, morgással borítva be mindent. De csak kopogok. És még ez is frusztrál, arról nem is beszélve, hogy mennyire kurvára szétverném Vegyész fejét. Már úgyis van egy „baszd meg” Joanne az életemben, belefér egy „fulladj meg” Oakley is bőven.
- Mi az ára? – kérdezem szűkszavúan, nem célozva semmire; Esmond az egyetlen, aki előtt talán a legnyíltabb lapokkal játszom, aki kegyeskedve részesül csak a szokásos flegma stílusból, mert van benne valami, amitől szűkölve másznék be a legsötétebb polc alá – és ez tetszik.
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Esmond & Titan
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: