Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Atlas & Michael - creepy ass cats


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Ápr. 11, 2020 9:13 pm
A család valóban egy furcsa dolog. Nem tudnám megmondani, hogy hányadán állok apámmal. Aki taníttatott és támogatta, hogy azzá az emberré váljak, aki vagyok. Aki kezén a politikai indíttatásai miatt annyi vér szárad, köztük az anyámé. A bátyámé. A húgomról meg ne is beszéljünk, akit egyelőre nem tudok hova tenni. Valóban megvannak a család mélységei. De hogy a határai mik? Ezt én sem tudnám neki megválaszolni. A barnás kék szemekben elmerülve azonba van, ami sokkal inkább leköt, mint a bonyolult családi szálaimon való filozofálás. Erre a néhány percre még a tánctéren riszáló húgomról is hajlandó vagyok nem tudomást venni. A sorsa úgysem változik. Mihelyt kisétálok innen, fogom, az autómba ültetem és hazaviszem. A haza vezető utat pedig valószínűleg néma csendben vagy vitatkozva fogjuk tölteni. Ezt a bizonyos utat megelőző események viszont már nem ennyire kiszámíthatók. Nem rég még az életemet féltettem a vámpírtól, akinek a hálószobájában Lynn okozott kalamajkát. Most pedig? Itt állok vele szemben, az illendőség határait bőven átlépve, és cseppet sem feszélyez a közelsége.
- Ha nem ismernélek jobban, azt gondolnám, hogy flörtölni próbálsz velem. – Úgy szólok a vámpírhoz, akivel mondhatni csak néhány perce kerültünk tegező viszonyba, mintha régi ismerősök lennénk. Nyilvánvaló, hogy szándékosan csinálom, sőt, álszent módon vetítem rá a szavakat, miközben sokkal inkább én vagyok az, aki itt szolidan kelleti magát. Mit mondhatnék, nem vagyok kőből, ugyebár. Csak szeretek úgy tenni. Rossz tulajdonságom, (amiről még én sem feltétlenül tudok, kivéve, hogy néha az orrom alá dörgölik, ami felett meg előszeretettel siklok át), hogy hajlamos vagyok a jóság nevében fenn hordani az orromat, pedig nekem is megvannak a magam emberi hibái. Valószínűleg nem is kevés. De mi lenne velünk emberi hibák nélkül?
- Hm, érdekes. Úgy beszélsz, mint a húgom tizenhárom évesen az emo korszakában. – Menekülőutat ad a dobogó szívről szavalva, én pedig élek vele és a témát illetően akrobatikus ügyességgel fordulok át. Az eddigi kacérkodásom köré magas, cinikus falakat emelő szemeim lomha érdeklődéssel követik le a férfi kezét, amikor magunk közé emeli azt. Látni, hogy nyitnám a számat. Látni, hogy bosszúsan tenném. Mégis inkább magamban tartom a prédikálást, a kioktatást, hogy akkor tegye magát hasznossá és segítsen azokon, akik nem tudnak segíteni magukon. De egyrészt ki vagyok én, hogy megmondjam neki, mit csináljon. Másrészt meg, nem ismerem. Nem tudhatom, hogy mit tett le eddig az asztalra. Csak azt tudom, amit látok. Egy jómódban élő, műkedvelő vámpírt, akinek megvannak a maga problémái.
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nincs kedvemre, ahogy a férfi tekintete időről időre lesiklik az ajkaimra. Egy jobb napomon talán meg is adnám neki az érintésüket. Most viszont valahogy nem vágyom rá, hogy egy vámpír éjjeli kalandja legyek. A telefonom csörgése ment meg, amikor megszakítja az egyre inkább süllyedő tekintetemet. Én pedig kapva a lehetőségen motyogok valamit az orrom alatt, hogy ezt fel kell vennem, a vámpírt megkerülve slisszolok ki a fürdőből. Lynn van a vonal túlsó végén, aki azon elégtelenkedik, hogy mennyit kell rám várnia, de azért aggódik is. A háttérben pedig még én is hallom a földszinten lüktető zene dallamát. Bosszúsan és szűkszavúan felelek neki, aztán lágyabban még azt is hozzáteszem, hogy nem, nem tervezek itt éjszakázni, elvégre megígértem Charlotte-nak, hogy ma együtt alszunk. Aztán leteszem és visszacsúsztatom a telefont a farzsebembe.
- Felteszem hallottad. – Ott a vámpírhallása, szóval nem kezdem el regélni, hogy mennem kell. Egyébként is rég le kellett volna lépnem innen. Kár, hogy megvannak a prioritásaim, nem? – Még egyszer sajnálom a… macskáidat. – Távozom, mihelyt lehet. Ha pedig ragaszkodik a telefonszámhoz, vagy bármi hasonlóhoz, csak egy apró mosollyal nyögöm be a hely nevét, ahol dolgozom. Ha igaz az, hogy szeretne még találkozni, hát nem fogok mindent a szájába adni. Mármint érted. Még.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Márc. 31, 2020 7:04 pm
Michael & Atlas
... and they cry cause they've never even touched the sky


Jellemzése más korokra és emberekre emlékeztet – mint nagyjából minden, mert Őt mindenre rá lehet fogni, rá lehet kenni, mert minden lében két kanál volt. Bólintok Michael szavaira, megnyugtatnám, hogy ez a korral másképp lesz, majd néhány évtized múlva lenyugszik; ám ez vérmérséklettől függ, a felerősödött jellemvonásoktól, hogy mennyire szabják szűkre vagy éppen tágra a jellemét és még kétségbeesettebb gondolataim is lesznek arról, hogy a velem szemben álló férfi nyílháta meggörbül, ráncok barázdálják át az arcát…
És irigylem érte.
- „Folytasd csak, a vámpírok úgyis jobban tudják?” – ismétlem megrökönyödve a szavait. – Mire nem utalsz ezzel a mondattal, hanem csak még jobban arra, hogy tényleg ezt gondolod rólunk? – szegem felé az államat, kérdő tekintetemet az övébe borítom, valahol megértem, valahol nem. Talán máshol, egy másik Atlas már régen kitette volna a háza elé, hogy vigye el az első taxi – nem, elsőre nem ezt szándékoztam mondani -, én pedig itt csűröm-csavarom vele a gondolatokat, hagyom, hogy a lábamban turkáljon, elnézek neki olyat, amit másnak nem. Zavarodottan rázom meg a tincseimet egy magamban lefolytatott néma beszélgetés hatására.
Túl sok a feltételes mód; megkérdezném, hogy minek köszönhetem az előítéleteit, megkérdezném, hogy a szíve miért zavarodik meg olyan gyorsan, ha a húgáról van szó, ám a talaj így is rezeg a lábunk alatt, egy rosszul feltett mondat, élbe csavart szavak és a férfi lába a küszöböt súrolná.
Ahogyan a combommal foglalkozik a szeme sem rebben; sem a szilánktól, sem a márványosra faragott testrésztől, sem az undorító hangtól. És magam sem tudom, hogy melyik bosszant jobban – legfőképpen az, amelyik a legindokolatlanabb.
A férfi hangja megint cinizmusba mártott bariton, habár nem ismerem, egy jellemvonása élesen rajzolódik ki előttem; cinikus, botrányos és fejet falba-verős módon. Ezt megelőző nevetése sem hagy hidegen, hallathatná többször is az örömöt kifejező torokhangot, de olyan, mintha jelenlétem gátolná ebben.
- Őszinte leszek; ha tudnám, megmondanám – egy pillanatra talán túl mélyen, túl komolyan meredek rá, ha nem szakítaná meg a pillanatot azzal, hogy a fürdőbe kéreszkedik talán olyat mondanék, amit nem kellene és végérvényesen elszaladna. De miért is nem akarom ezt? Először az íriszeim követik a fürdő felé, aztán a lábaim is, ott állnak az ajtó előtt, mintha kötelező lenne szemmel tartanom őt, nehogy egy újabb aranyozott fogantyú, kilincs vagy kulcs bánja.
A húgáról zümmögök, Michael szeme sarka megrándul, az arcán kifejezések tömkelege fut végig a pillanat töredéke alatt – felém rántaná a fejét, de olyan gyorsan elfolytja, mihelyst az agya kiadja rá az utasítást. Család; ehhez a témához sosem értettem, nem ismertem a határait és a mélységeit. Közben nézem, ahogyan a kezét mossa; hosszú, vándorujjai vannak, tökéletesen körömmel, mintha a férfi nem lenne abszolút is túl tökéletes, túl élre vasalt.
Kérdésemre a válaszát ismét cinizmusba burkolja, azonban mellé sok más érzelem is dukál, néhány összeveszne ezzel a cinikussággal, de engem most a fakó incselkedés érdekel, ráharapnék a lehetőségre. Felém lép, félúton álljuk el egymás útját; egymagasak vagyunk, az ajka egy ívben az enyémmel, a szeme egy magasságban kacérkodik velem. Olyan közel van, hogy a leheletem az arcát cirógatja, az övé az enyémet; a vonzó illatba belefordul a szívem is. – Talán, mert az én véleményem máris túl jó rólad. Talán – rántom meg itt a vállam, úgy teszek, mintha ez a téma kevésbé lenne nekem fontos, mintha csak baráti lenne, nem pedig más és több – örülnék neki, ha még találkozhatnánk – játékos mosoly bujkál a szám szegletében, ujjaim az államat cirógatják elgondolkozva, ahogyan próbálom kizárni a férfi közelségét, ami kissé elbódít. A szívemet persze hízelegve készítem fel arra, hogy mindjárt a fejemhez vágja, hogy mit képzelek; egy, nem elég, hogy vámpír vagyok, kettő, még biszexuális is, úgyhogy toljam a képemet szépen egy koporsóba és égessenek el a pokolban.
A viharhasú íriszek rajtam vándorolnak, ha a szívem levethetné magáról a kő-köpenyét, ezért a férfi kedvéért szíves-örömest megtenné.
- De, mindannyian emberek vagyunk, azzal a különbséggel, hogy míg a te szíved dobog, enged az idő nyomásának, addig az enyém üresen kong valami torz kőbörtönbe zárva – válaszolok félmosollyal az ő haloványjára, megjegyezném, milyen jól áll neki a mosoly, hogy a kék szemei hirtelen nevető-kékké válnak, de a nyelvemre harapok. Ismét. Feltételes mód. – Ráadásul addig tényleg nem tudjuk értékelni az időt és az éveket, ameddig nem érezzük a saját bőrünkön – emelem felé a kezemet; fehér, sima, nem barázdálta az idő. – 102 éves vagyok, de se egy ránc, se egy májfolt, semmi. És néha azt érzem, hogy elfelejtek élni, mert nem becsülöm eléggé az időt; az órákat, a napokat, a hónapokat és az éveket. Még irigy is vagyok a halandókra, akármilyen képmutatás ez – támaszkodom meg feje mellett, az előtte legyezgetett kezemmel, melyet legszívesebben elrejtenék előle, akár a farzsebébe, akár a nyaka mögé, magamhoz rántva, közben rettegve attól, hogy túl korán és túl rossz gondolataim vannak.
És a tekintetem már megint a szájának arrogáns ívére vándorol, mire egy pillanatra - még emberi szemmel is érzékelhetőre - fordítom el a fejemet, kapva egy mély levegő után.
A szabadságomnak ára volt – azt hittem, ez az ár megfizethető, de csak most derült ki, hogy túlontúl sok nekem.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Márc. 28, 2020 7:40 pm
Ezen a ponton feleslegesnek tűnik tovább húzni az egyébként is szellő erejű terelést a húgomról. Elég nagy lyukak voltak az egyébként elő sem adott sztoriban, hogy mi a fenét kerestem a hálószobájában az aranykilinccsel a kezemben. Elsőre összezavarhattam volna, de azóta már elég időt töltöttünk el egy légtérben, hogy kiszagolhassa faji mivoltomat. Azt a zárat egy ember nem szedte volna le. És ahhoz is elég időt töltöttem el vele egy légtérben, hogy rájöjjek, nem olyan necces a helyzet, mint azt először gondoltam. Persze megvan hozzá a szakmai- és élettapasztalatom, hogy azt mondjam, jobb mindig a legrosszabbra készülni. Most is így voltam ezzel, hisz nem ismerem a férfit, márpedig egy ittas, bosszús vámpírral szembe kerülni (különösen ebben a városban, „mihaszna” emberként) mindig borotvaélű. De hol tartok már. Lényeg a lényeg, megtisztelem azzal, hogy nem nézem hülyének.
- Sajnálom. Fiatal még. Nehéz kordában tartani. – Tudom, hogy ezzel a néhány jelentéktelennek tűnő szóval rengeteget árulok el, de ha valóban olyan intelligens, mint amilyennek az ő szintén jelentéktelennek tűnő szavai alapján látszik, akkor tisztelettel fogja kezelni a kapott információt, nem pedig elkezd majd tüzet okádni vagy visszaélni vele.
- Folytasd csak, a vámpírok úgyis mindig jobban tudják. – Ha ő ennyire tudja, hogy én mit gondolok róla és minek könyveltem el, akkor bizonyára igaza van. Alapjáraton nem hiszek az előítéletekben, de ha akarnám sem tudnám titkolni a vámpírok (vagy úgy eleve a természetfeletti) iránti unszimpátiámat. És itt nem arról van szó, hogy rögtön elítélek bárkit, vagy eleve hátrányból indulnak. Inkább csak arról, hogy sokkal könnyebben kerülnek hátrányba, ami a róluk alkotott véleményemet illeti. De tud hibáztatni bárki is? Ajánlom, hogy ne, mert akkor valami nagy baj van az ítélőképességével. Hatalom van a kezükben, és mit tesznek vele? Jelen esetben elisszák.
Mikor kihúzom a vámpír szemrevaló combjából a szilánkokat, a cuppanó hangokra szemem sem rebben. Láthatóan hozzá vagyok szokva az efféle „visszataszító” hangokhoz és egy ilyen apró seb igazán a jéghegy csúcsa. Szíria után mondjuk ez nem is csoda, amikor robbanások után úgy hoztak be egy hat gyerekes családot, hogy ki kellett válogatni, melyik testrész, kihez tartozik és úgy megmenteni az életüket. Miután felállok pedig egészen elnevetem magamat a szavaira. Nevetésnek nem is nevezném, inkább valami halkan kicsusszanó kacaj.
- Miért számít ennyire, hogy mit gondolok? – Egyébként valóban nem értem, a hangomat pedig némi cinizmus is átitatja. Mentegetőzésnek túlzás, de jobb szó híján had használjam ezt, szóval úgy mentegetőzik itt, mintha legalább a pokol és menny kapujában számítana az én ítéletem a személye felől. Végül a válaszától függetlenül a fürdőről érdeklődöm, és távozom is, hogy kezet mossak. Ő pedig követ. Ez a tény maga nem is lep meg, ám amit a húgomról mond, annál inkább. Látni a szemem sarkában, ahogy alig észrevehetően, a vámpírérzékek számára mégis feltűnően kapom fel egy pillanatra a fejemet. Picsába már, ennél egyértelműbben nem adhatnám a tudtára, hogy ő az egyik gyengepontom, mi? Közben persze ledörgölöm a kezeimről a vért a finom illatú folyékonyszappannal, aztán a puha törölközővel itatom fel a nedvességet. – Mégis mit számít, hogy milyen vámpír képe marad meg rólad a fejemben? – Nem lehet hova tenni azt, amit mondok. Vagyis azt, ahogy mondom. Egyszerre tűnik incselkedőnek, mégis elutasítónak és némileg cinikusnak. Végül odasétálok, mintha csak az ajtón próbálnék kimenni, de ő elállná az utamat. Így hát megállok előtte. A közelségem messze túllépi az illendőség határait, innen nézek a szemeibe. Kékjeim komótosan vándorolnak egyik íriszéből a másikba, majd vissza újra és újra, mintha enyém lenne a világ minden ideje. Pedig nem az. Össze kell szednem Lynn-t és hazavinni.
- Tudom jól. – Továbbra is a szemeiben elmerülve kezdek bele valami látszólag kontextus nélküli szövegbe, de mihelyt folytatom, egyértelművé válik, hogy egy valamivel ezelőtti dologról van szó. Tudom, hogy a vámpíroknál sincs kolbászból a kerítés. – Ha engem kérdezel, a vámpírlét túl van értékelve. – Futólag elgondolkodom és egy alig látható, halvány mosollyal teszem hozzá. – Mind emberek vagyunk, nem igaz? - Csak másfajta teherrel, hogy az ő szavaival éljek.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Márc. 27, 2020 2:44 pm
Michael & Atlas
... and they cry cause they've never even touched the sky


A nevét csak úgy odaperdíti nekem, semmitmondó módon, halovány unott mosollyal – pontosan úgy, ahogyan egy kellemetlen ismeretlennek tennéd, eltántorítva őt attól, hogy tovább próbálkozzon. Ráadásul korántsem a teljes nevét bökte ki, titokként kezeli, nem tudva, hogy engem a titkok hajtanak, késztetnek a nyomozásra, miattuk tanultam meg kezelni a modern kor vívmányait. Van valakinek fogalma arról, hogy mennyi számítógép billentyűzetet tettem tönkre, mert képtelenek voltak követni egy vámpír tempóját?
Közben elhúzom a számat, mert a beszélgetés túl felszínes, én mélyíteném, de a férfi valamilyen mélyről jövő ellenszenvvel viselkedik irántam – és minél józanabb leszek, annál jobban helytelenítem saját szavaimat, cselekedeteimet, azt, hogy szétvágtam magamon egy üveget. Mintha Albert fiatalkori őrülete most rajtam akarna kitörni, én pedig képtelen lennék megzabolázni, lakatot tenni a szájára.
- Ó – nyílik el az ajkam, ahogyan megtalálom a férfi jelenlétének a kulcsát; a húgát. – Szóval ő volt az a púderos illat, akit éreztem – bólintok, nem több ez kijelentésnél, szándékosan nem kérdezek, nem vájkálok mélyebbre, nem beszélve arról a jeges szagról, ami a vámpírokat jellemzi és amitől a húgának parfümös illata az északi sarkra emlékeztetett. Figyelembe veszem a szájába szívott levegő hirtelen kiáltását, jelzi, hogy a téma fenekére értünk, ne ássak tovább.
Szűkszavúan válaszol – már ha egyáltalán méltat rá -, ettől elszorul a torkom, tehetetlennek érzem magam, belül nyüszítek és kaparok, hogy fordítsak a dolgok menetén, aztán rájövök, hogy hiába fordítani, valószínűleg az ő kapujába úgysem rúghatnék gólt. Megalapoztam a kapcsolatunkat részegen, véresen, morgóan, a lehető legrosszabb vámpír képét adva magamról. Erre ő mégis felajánlja, hogy kiszedi a szilánkokat a combomból, én próbálok józanságot csempészni magamra, de felszisszenek a víz hideg érintésétől.
Visszatérve a csipesszel és a borotvapengével gazdagabban úgy áll ott a szobám közepén, mint valami idegen, aki becsmérel mindent, állításokat alkot magában a festményekről, a színekről, az ágyam elhelyezkedéséről – és minduntalan rosszabb véleménnyel van rólam. A szívem lefelé konyul, kellene valaki, akibe kapaszkodhatnék, de csak arra vagyok jó, hogy magammal rántsam az embereket; különben is, ő túl törékeny.
Letérdel, szilárd, mint szikla a viharban, az ujjai melegek – szinte égetik a márvány bőrömet -, ahogyan tapogat és nyomkod, pontot keres, amit elnyelt a hús és én beleszisszennék az érintésembe, mert még így sem értek hozzám soha. Nem vágytól fűtve, nem agresszívan, csupán szakszerűen, némi méla gondoskodással. Egy pontnál érzem, ahogyan szilánk még mélyebbre mar:
- Ahol most nyomtad, ott lesz egy darab – zümmögöm felé összeszorított fogakkal, ahogyan végig rezdül a testemen a fájdalom. Ő persze felnevet a szabadkozásomon, vagy legalábbis valami hasonlót fojt el ajkai mögött, ahogyan viharhasú szemét rám függeszti. A hangja cinikus, azt hinnéd, melegebbre vált a tónusa, de csak becsap, hideg marad, noha kevésbé karcos, hiába szökik oldottság a levegőbe.
- A megítéléseden az sem változtatna, ha szimplán részegségnek hívnám, már régen elkönyveltél valakinek, aki csak a szánalmadra méltó – döntöm oldalra a fejemet, igen, nem titkolva, hogy macskamód mérem őt végig, a szemem mellett a kezem is jegyzi a vonásait, mert vannak próbálkozásaim ecsettel és festékkel, legtöbbször a padlómon vagy a téglán. Közben elrágódom, mi mindenre lennék még méltó, mi mindent kellene tennem, hogy emberszámba vegyen, ne pedig csak kőszívemet kopogtassa a csákányként hasító szavaival.
A pengét a bőrömbe mélyeszti; jeges forróság ez, semmihez sem hasonló, a márványbőr szakadó hanggal adja meg magát, ő nagyobbra nyitja a sebet, mint amekkorára kellene. Vajon kezelt már előtte is vámpírokat? Másképp nem lenne benne tapasztalata, hogy ez kényszer, a túl gyors gyógyulás mellékhatása. Még arra is van ideje, hogy mondandóm közepén felnézzen rám, mielőtt kirántja a szilánkot a húsból, ennek gyomorforgatóan cuppanó hangja van, élesen hasít belém a hiánya, de mire érzékelhetném, már gyógyulásnak indul.
- Esetemben egyáltalán létezik olyan, hogy életmentő műtét? – teszem fel felrántott szemöldökkel a kérdést, részben azért is, mert eszeveszett pillantása száguldozik az ágyon, valamit keresve. A nyelvemre tódulna a kérdés, hogy elhagyott-e valamit, de megcáfolja magát, néma gondolatban letáncolt beszélgetéssel és felnevet – és irigy vagyok, hogy rám nem nevet így, az orra alatt, titokban.
- Már miért törtem volna el a kezedet? – horkantok fel döbbenten, ahogyan hátrébb lép tőlem, én pedig a nadrágomat rángatom vissza, még véresen is jobb, mint egy szál alsónadrágban. – Őszintén szólva fogalmam sincsen, milyen előítéleteid vannak; talán a pácienseidről is alkotsz néhányat, sablonként ráhúzva mindenkire? – megrázom felé a fejemet, kissé hitetlenkedve, kissé öregen, a szemébe meredek – Nem iszom közvetlen emberekről, nem bántom őket, egészen addig nem érdekelnek, ameddig túl messze merészkednek, és mint látod – intek feléje a kezemmel – ilyenkor is elengedem őket.
Dühös vagyok, csalódottság omlik a szívembe, eltömítve a vénáimat, az ajkamba marnék, mert nem tudom, mivel szolgálok rá egy ilyen képre. Változtatni akarok, beleilleszkedni egy új világba – csak nem tudom, hogy a régit képes vagyok-e elengedni.
A kezére kúszik a tekintetem, ahogyan engedélyemet kéri, a véremtől szagos. Nem tudja, hogy hiába mossa le, néhány túlérzékeny faj messziről kiszagolja.
- Parancsolj – bólintok neki engedélyképpen, hagyva, hogy a fürdőmbe menjen, hogy habfehér porcelánba mártsa a kezét, aranyszegélyes és menthetetlenül bolyhos törölközőbe törölve. – Látod, Michael, ha a húgod ennyit kérdezett volna tőlem, szíves örömest megmutattam volna az összes porcelánmacskámat és a történetüket, mert hidd el, nem hiába vannak abban a vitrinben védelemre helyezve – eszembe jut Kína, furcsa ízek és szagok országa, eszembe jut a Tiltott Város, aminek minden egyes szabályát megszegtük Alberttel.
- Habár ez nem volt egy életmentő műtét, de én előtte mégis elég otromba voltam, tényleg szeretném valahogyan jóvá tenni; nem akarom, hogy egy ilyen vámpír képe maradjon meg rólam a fejedben – megyek utána, a mellkasom előtt összefont kezekkel, az ajtónak döntve a fejemet és lustán nézve, ahogyan kezét dörgöli a csap alatt. Közben pedig fogalmam sincsen, hogy ez az egész magamról szól, hogy bizonyítsak valamit, vagy róla, hogy bebizonyítsam; igenis megérdemlem a figyelmét.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Márc. 26, 2020 7:10 pm
- Michael. – Már csak a megszokott udvariasságból is nyújtanám a kezemet, felfénylik egy halovány, udvarias mosoly az arcomon, de csak szimpla névodavetés lesz belőle. Ha az aranyfogantyút nem nyomom a tenyerébe, akkor nyilvánvalóan a saját kezemet sem fogom, hisz annak is az volna a lényege, hogy az ő ujjait távol tartsam a sajátjaimtól. Jobb félni, mint megijedni, ugyebár. Bár hogy őszinte legyek, az apámról alkotott véleménye igencsak felkeltette a figyelmemet, egészen rokonszenvesnek tűnt közben, de arról meg eszem ágában sincs csevegni vele, csak felszínes feleletekkel rendeztem le. A Thaddeus témát sajnos túl indulatosan kezelem, nagyjából két mondat után világossá tenném, hogy a fia vagyok. Azt a zászlót pedig nem szeretném a szemei előtt lengetni. Nem hiába kapott annyit, hogy Michael, a teljes nevem helyett.
- Igen, meg tudom érteni. A húgom… – Hirtelen szökik be ajkaim között a mentolos rágómtól hűvös levegő, és ezzel a hirtelenséggel harapom el a szelíd tónusban elhangzó mondatom további részét. Nem, ehhez semmi köze. Nem is értem, hogy miért kezdtem bele. Már megint a fene nagy jóindulatom. De még arra sem lehet fogni, mert nem szokásom akárkinek ilyesmit megemlíteni. Maradjunk annyiban, hogy érdekes dolgokat hoz ki az emberből ez a férfi. Amit mondani akartam az orvoslást illető megjegyzésére mindössze annyi, hogy a húgom vámpírságából eredően a saját bőrömön is megtapasztalhattam már, hogy a vér szaga… hogy úgy mondjam, nem mindenkire van jó hatással. Ne is emlegessük azokat a botrányos alkalmakat, amikor teszem azt otthon elvágtam az ujjamat főzés közben, ő meg kis híján rám vetette magát. Egyre jobban kontrollban van, de a mai napig küzd a vérszomjával, tisztában vagyok vele. Lehet, hogy apánk elől el tudja rejteni, mert sokszor az is csak azt lát, amit látni akar, de előlem nem. Nos, velük ellentétben rám nincs ilyen hatással a vörös nedv, azt pedig kötelességemnek érzem, hogy segítsek. – Rendben. – Bólintok, és végre felállok. Helyet foglalhatnék az ágya szélén, amíg az alkoholmámorban úszó vámpírra várok, valamiért mégsem teszem. Csak ácsorgok és várok, közben a festményeit szemügyre véve. Gyönyörű darabok.
Atlas hamarosan visszatér, helyet foglal az ágyon, és kezdhetjük. Letérdelve a lábaimra ülök mellette a földön. Guggolhatnék is ismét, de az nem elég stabil állapot az ilyesmihez, akkor sem, ha remek az egyensúlyérzékem. Előbb ujjbegyeimmel tapogatom meg a beékelődött szilánkok helyét mélyen a bőre alatt. Nem segít a helyzeten, hogy nyom nélkül forrt össze a bőre, még csak egy apró heg sem maradt, nekem pedig nincs röntgenlátásom. A szavai mentén, előbb csak egy nevetésre hajazó hümmögés hagyja el ajkaimat, ahogy kékjeimmel felnézek rá.
- Nem nevezném mámornak, de mindenki maga ítéli meg. – Valamivel közvetlenebbnek tűnök. Nem azért, mert hirtelen szimpatikusabbá vált, ez csak az alapvető szimpátia, amivel egy kiszolgáltatott helyzetben lévő páciens felé fordulok, bárki is legyen. Nem mintha ő olyan kiszolgáltatott lenne, mint azok legtöbbje, akikkel orvosként találkozom, de ez nem változtat az alapvető ösztöneimen. Azért persze ne hidd, hogy túl mézes lenne a hangom, erősen átitatja az ismételten fakó udvariasságba burkolt cinizmus is. Amivel csak arra célzok, hogy nyilvánvalóan nem örömében ivott, mámor helyett meg inkább úszott önsajnálatban. Nem is húzom közben az időt, miután kitapintottam az üvegdarabokat, ujjaim közt óvatosan tartva a pengét (magamat azért kurvára nem akarom megvágni, nem egy szikéről beszélünk, hanem egy két élű borotvapengéről), egy magabiztos, gyors és szakszerű vágással hasítom fel a bőrét. Jóval tovább húzom a pengét, mint amekkora területre szükségem van, egyre mélyebbre nyomva, hogy amíg az a rész gyógyul, nekem legyen időm kihalászni a szilánkokat a csipesszel. Egy vámpírral azért máshogy kell bánni már csak józan paraszti ésszel is, mint az emberi szervezettel.
- Hogy tessék? – Meglepetten pillantok fel rá, de csak egy pillanat az egész, ismét a combjáé a figyelmem, mert épp a csipesszel szedem ki belőle az érdekes alakú szilánkokat. Nem is akarom tudni, hogy mit művelt. – Nem mintha életmentő műtétre lett volna szükséged. – Nemlegesen rázom meg a fejemet, mikor pedig minden kint van, aminek ki kell jönnie, leteszem a csipeszt, és láthatóan keresni kezdek valamit az ágyon a többi eszközöm mellett. Két másodperc az egész, aztán el is nevetem magamat az orrom alatt a saját hülyeségemen. Már szimpla megszokásból kerestem a varrótűt. De hát a magafajtáknak nincs szükségük rá. – Ami azt illeti, csodálom, hogy még nem próbáltad eltörni a kezeimet, amiért hozzányúltam a cuccodhoz. – Nem mintha magamtól tettem volna, de a húgomat nem keverem bele, majd tőlem megkapja a magáét. – Mondjuk, hogy kvittek vagyunk. – Megvárom, hogy gyógyulni kezd-e a seb, majd felállok és a fürdőszoba irányába pillantok. Csurom vér mindkét kezem. – Megengeded? – Ha így sétálok ki innen, azt fogják hinni, hogy megöltem valakit. Nyilván egy emberhez nem fogtam volna így hozzá, kézmosás, kesztyű, meg minden nélkül, de mint mondtam, a vámpírokkal más a helyzet.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Márc. 26, 2020 11:42 am
Michael & Atlas
... and they cry cause they've never even touched the sky


Hiába ittam tompára magam, még az alkohol homályos függönyén keresztül is érzékelem, hogy otromba a viselkedésem, amelyre nincsen bocsánat. Végtére, senki sem nyomott karót a szívemhez, hogy gurítsam le az első, majd a második és fogalmam sincsen, hányadik üvegbe bújtatott részegséget.
A férfi viselkedése egyfajta tükör, az íriszeibe belenézve csakis lustán hömpölygő szánalmat látok – és hatra hőkölők attól, hogy ez mind felém irányul. Önpusztítást végzek egy olyan személy miatt, aki féregként tekereg a szívemben, nem, nem is csak ott, a testem minden atomjában, megmérgezi az elmémet, nem hagy másnak helyet, pedig kellene más, gyógyír, aki kiűzi belőlem kedélyborzoló emlékét.
Bosszús hangok morrannak arrogáns ajkakból, a hang utóhatásként ér el hozzám, mert lenyűgöz az, ahogyan a szája a szavakat formázza. – Öné… Vagyis, tiéd a pont – emelem fel a kezemet a mellkasom elé, kissé bűntudatosan pislogva, kissé túljátszva a szerepemet. Hol van ilyenkor a megtermett franciaság, amivel lekapom az embereket a lábáról? Hol rejtőzködnek az orrhangzós szavakba bújt illemek? A férfi fejcsóválása miatt az ajkamba harapok, a hangulatom csillapodik, viszketi az oldalamat a békejobb.
- Atlas vagyok, azt hiszem, ez szükséges eleme a tegeződésnek, legalábbis nálam. Te pedig… - szívom be az ajkamat, az egyik szemöldököm kérdőn húzódik felé. Olyan, mint maga a David-szobor megszínesített változata, főleg azokkal a fekete fürtökkel tarkított homloka és a vágyként bemélyedő pont az állán. A tekintetem, amellyel folyamatosan végig mérem, keringőzők körülötte olyasfajta pillantás, mi régóta nem kéretőzött ki belőlem, mintha csakis egy embernek tartogatná magát.
Azért mégiscsak berágja magát a gondolataim közé az, hogy Albertet nem zavarta, ha az elején magáztam. De az egy másik kor volt, Albert jeges szemei megolvadnának a férfi viharhasú tekintete láttán, amely villámokat és szívbe hatoló esőt ígér.
Udvariasságba mártott hamis szavaitól félmosoly kunkorodik az arcomra, félredöntöm a fejemet, egy másik parti emléke táncol vissza. – Tudod, egy időben zártam az ajtókat, szinte kényszeres módon. De azon is bejutottak, elég volt néhány latin szó mormolása, úgyhogy úgy döntöttem, felesleges akadályt állítani eléjük, egy zárt ajtó még inkább fokozza a vágyat, hogy meglássák, mi van mögötte – rántom felé lusta macskamódra a vállamat, tényleg nem látom értelmét az ajtók bezárásának, ha a partimon varázsigékkel hancúrozó boszorkányok és boszorkánymesterek vesznek részt, akik előszeretettel illesztik pucér hátsó fertályukat az autógyűjteményem vérvörös tagjára…
Jelen esetben kényszerítem magam a józanságra, remélve, hogy ettől visszatér és két lábbal fogok állni a földön, nem pedig azt érezni, hogy magassarkúban pörög körülöttem a világ. A porcelánmacska valahová hátra mászik a gondolataimba, szinte előre tuszkolja, hogy törődjek a férfival, erőltessek jómodort magamra. Érdeklődve nézem, ahogyan Mr. Abele minősítésétől mosoly kúszik az arcára, amit egy jóleső nevetéssel koronáz meg.
Vajon honnan ismeri azt a pökhendi, politikai taktikából átváltozott vámpírt? Tény, hogy csodás gyűjteménye van, olyan festményekkel, amiért a Louvre tíz körömmel harcolna, de mit ér az egész, ha neki ezek csak díjak, nem pedig értékek. – Az ő fajtáját már csak Bastien-vámpírnak nevezem, a fajunk megszégyenítői azok, akik eszetlen módon, csupán hataloméhségből változnak át. Mert hidd el, nem feloldozás az éjszaka teremtményének lenni, csak egy másfajta teher – mély, régi igazság süt a szavaimból, elfeledett, mivel igyekszem nem gondolni erre a súlyra, tudatosan lököm el magamtól az emberi vénákat, az érzést, hogy milyen beléjük harapva felszakítani a bőrt, a pattanó hang, ahogyan az izmok megadják magukat… A nyelvemre kell harapnom, hogy félbeszakítsam a gondolatmenetet. Rögtön új jön a helyébe, valami becsmérlőbb, amiről az újságokban is olvastam; Thaddeus Abele az az ember, akiről, ha írnak, az mindig a címoldalon terpeszkedik. – Azt olvastam, hogy megvonta a saját fia alapítványának a támogatását, de persze a közvélemény mindig az ő oldalán áll – szemforgatás erre a válaszom, segítő kezet nyújtanék, csak nincsen kinek, mert nincs név, se személyi, se alapítványi, mintha ezt a személyt állandó titok övezné, mintha olyan lenne, akire az apja nem büszke, akit az apja nem vállal fel. És még így névtelenül is képes a szívem együttérzést mutatni iránta, habár ez nem az a fajta szembeköpés, mint amikor kiraknak az utcára, de ez nem egyenlő azzal, hogy a fájdalma nem hatol ugyanolyan mélységbe.
Amikor közlöm a férfival, hogy ragaszkodom hozzá, hogy ő maga oldja meg a letépett fogantyú problémáját, látom, hogy küszködik; hozzám vágjon-e valami porcelán keménységű szót, a szemöldöke magasra kúszik, mégsem mondd semmit. Hitetlenkedő tekintettel mered rám, ettől elfog az érzés, hogy minimum a betonfalba verjem a fejemet, de éppen elég egy tetőablak, nincsen szükségem újabbra.
Az ágyhoz lépek, kecsesen, a nadrágot már kevésbé vonzó módon veszem le, szinte várva, hogy a férfi mikor lép le, csendesen, némán, számomra mégis üvöltő módon. Rám kerül a sor, hogy hitetlenkedve nézzek rá – nem, nem a kávé elutasítása miatt -, hanem mert odalép, közel a combomhoz, a sebemhez, érzem a vére pergő illatát, ahogyan végig söpri a vénáit, a lehelete túl meleg az én márvány bőrömnek, felszisszenek tőle.
- Termeszétes okok miatt az orvoslás volt az egyetlen hivatás, amit jobbnak láttam elkerülni – lehelem, ahogyan ujját mindenfajta finomkodást nélkülözően végig húzza a combomon. Már a nyelven hegyén táncol a kérdés, hogy vajon minden betegével így bánik-e, de jelen helyzetben nem érzem jogosnak a felvetést. – Hozom őket – kapok a lehetőségen, a megadó fejcsóváláson, a lenéző hangszínen, embertelen tempóban menetelek a fürdőbe, de az utam nem a márványozott szekrényhez, hanem a csaphoz vezet. Hideg víz marja az arcbőrömet, a csap zuhatagába lehelek, a számba is folyatok, megrázom és kiköpöm, mély levegőért és józanságért kapkodva. Előkeresem a férfi által kért eszközöket – most már biztos vagyok benne, hogy a gumikesztyű és a fertőtlenítő szag a foglalkozásának a velejárója.
Újra az ágyon vagyok, hátra dőlve, teret engedve, hogy még jobban hozzám férjen, én pedig közben szemérmetlenül nézhessem arcélét, a szája komótos vonalát, ahogyan a sebemmel foglalkozik. A csipesz és a borotva mellettem hevernek. – Pardon, máskor sajnos kénytelen vagyok magamnak megoldani, ugyanis kétlem, hogy az ügyeletről akárkit is kiküldenének – a franciaság tompán, de újult erővel tér vissza a hangomba, a tekintetemről lemászik a homály, elillan a levegőben.
- Az előbbi közjátékért fogadd bocsánatkérésemet, nem kenyerem az ilyen gyatra bemutatkozás, remélem, hogy hajlandó vagy eltekinteni az ezelőtti… - keresem ajkamat megnyalva a szavakat – mámoros helyzetemtől, monsieur – képtelen vagyok máshová nézni, más ujjakat és ajkakat bámulni, miközben várom, hogy szakszerű tevékenységének nekifogjon.
- Mivel nem feltétlen érdemlem meg a segítségedet, ezért eltekintek mindenféle porcelánmacskától és kíváncsiskodástól, habár még mindig azon a véleményen vagyok, hogy manapság egy zárt ajtó senkit sem akadályoz meg semmiben. De az én világomban az illemnek nagy szerepe van, úgyhogy ragaszkodom ahhoz, hogy valamivel megháláljam neked – az ujjaim dobolnak az ágyneműmön, fordítani akarok az éjszaka menetén, hogy amikor hazamegy – már, ha hazamegy -, ne egy alkoholmámorban égő vámpír képe égjen a fejében, hanem valaki olyané, akitől lehetetlen szabadulni, mert én már most tekintete ketrecében érzem magam, olyanban, amibe kérés nélkül bezárkóznék.
Ő a lehetőség, aki betáncolt a szobámba, a gyógyír, amely eddig nem létezett, de vele együtt született meg, már régen, Michelangelo fejében és én rátenném a kezemet.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Márc. 25, 2020 6:53 pm
Nem is értem, minek próbálkozom. Mármint, próbálkozásnak is csak valami pápai szintű jóindulattal nevezhető az, amit csinálok. Láthatóan a tököm ki van a mai nappal, és a vámpírral szemben sem erőltetem meg magam túlzottan. Sztorinak sem nevezhető az, amit előadok és még így is tele van lyukakkal. Persze, hisz tudat alatt is haragszom Lynnre. Haragszom apámra. Haragszom sok mindenkire, amit az állítólagos hőskomplexumom miatt folyamatosan visszanyelek XX
Átsiklok a vámpír kérdése felett. Kétlem, hogy bármi köze lenne a fáradtságomhoz. Noha az ilyesmi valahogy mindig arra utal vissza, hogy „szarul nézel ki”. Megjegyzem, ő is. Mindig kellemetlen látni, ahogy egy egyébként jóvágású férfi vonásait alkohol és bánat maszatolja el. Legalábbis olyan nyilvánvaló, hogy van valami megemésztetlen baja, mint az, hogy én fáradt vagyok. Se közöm, se érdekem nincs hozzá, az egyetlen érdekem az, hogy kislisszoljak innen törött csontok nélkül, beültessem a húgomat az autóba és hazavigyem.
- Van jobb dolgom is, mint a macskáidat lehelgetni. – Bosszúsan tör ki belőlem, az eddigi kimértségemre rákontrázva. Csak ismételni tudnám, hogy igen, fáradt vagyok meg nyűgös, és ilyenkor nem rendelkezem birkatürelemmel. Észre véve magamat, csak nagyot sóhajtok és a fejemet kezdem csóválni. – Nem tegeződhetnénk? – Alapvetően nincs problémám a magázódással, sőt, rendkívül sok emberrel kell így tartanom a kapcsolatot már csak a munkám révén is. Ám kissé nevetségesnek tűnik számomra, hogy egy láthatóan ittas férfival járjam ezeket a köröket egy bűntől fülledt házibuli kellős közepén. Idő közben pedig egészen egyértelművé válik, hogy a vámpír olyan mélyre van merülve az önsajnálatban, hogy nagyjából én vagyok az utolsó, ami érdekelheti, meg hogy bosszút álljon az intim szférájába való betolakodásért. Nekem meg nincs kedvem a játékokhoz, úgyhogy hozzáteszek még valamit, miután a kezébe vetem az aranyfogantyút. A húgom amúgy is olyan illatfelhőt hagyott maga után, hogy még én is érzem. – A viháncoló vámpírcsemeték – idézem vissza a szavait – nem akartak rosszat. Mondanám, hogy sajnálom, de hogy őszinte legyek, amelyik ajtó nyitva van, azon én is bemennék. – Cinikus udvariassággal adom a tudtára azt, hogy amúgy kurvára bezárhatná azokat az ajtókat, ahova nem kellene a vendégeinek bemennie. Márpedig vendégből jó sok van. Nem is értem, hogy mit van felháborodva. Jó, persze, én is fel vagyok. Lynn viselkedésére nincs mentség, de itt most kettőn állt a vásár. A másik részét majd lerendezem a húgommal. Olyan ez, mint az ördög meg az almája. Az ember mindig, mindig el fogja venni és belé harap. A vámpír a nyitva hagyott ajtóval kínálta ezt fel.
Aztán egészen elnevetem magamat, mikor kékvérűnek nevezi az apámat. Ami azt illeti, ennél jobban nem is érthetnénk egyet. Thaddeus jóformán csak a csillagos eget nem tudja megvenni. E részről pedig különösen bosszantó, hogy befagyasztotta az alapítványom támogatását a legutóbbi vitánk után. Egy ideje már komoly fejtörést okoz, hogy mi fog történni, ha kifutunk a pénzből és a gyógyszerkészletekből, és van egy olyan érzésem, hogy megint illegális ügyletekbe kell belemásznom, de ez egy másik nap problémája, van most égetőbb gondom is. Itt áll előttem.
- Igen, ismerem. Így is mondhatjuk. – Ismét a szóban forgó festményt figyelem, míg ő engem vizslat. Bevallom, még valami irigység is elfog annak láttán, hogy önmagában a hálószobája többet ér, mint az életem, a festményeket és minden egyebet tekintve. Na, nem magam miatt irigykedem. Inkább az fordul meg a fejemben, hogy mi mindent lehetne kezdeni ezzel a rengeteg pénzzel, amit a vámpírok felhalmoznak. Hány szállítmányra lenne elég. Na jó, mindegy. Ismét a férfié a figyelmem. Amúgy nem tetszik, amit mond, ez pedig a mondhatni flegmatikus vonásaimról is visszatükröződik rá. Már felszaladna a szemöldököm, hogy epésen és hitetlenkedve kérdezzek vissza. Oh, segítesz benne? Mert bizonyára két meglett ember kell egy nyomorult zár visszaszereléséhez. Nincs kedvem ehhez az egészhez. A szemöldököm azonban még magasabbra szalad, mikor szimplán zsebre dugja és elsétál. Akkor most mit is akar tulajdonképpen? Elsétálhatnék, el kellene sétálnom. Ki az ajtón, épp úgy, ahogy ő részegen az ágyához támolyog, aztán viszont látásra. Szerintem fel sem tűnne neki, holnapra meg fogalma sem lenne, hogy kivel is akarta megszereltetni az üvegkalitkáját. Szánakozva figyelem még néhány másodpercig, végül az ajtó helyett mégis csak az ágya felé indulok meg.
- Nem, nem kérek. – Vetem oda két lépés között. Mára kimaxoltam a napi koffein mennyiségemet. Közben odaérek és egészen elhessegetem a sérülésétől a kezeit. – Had segítsek, ezt nézni is rossz. – Nem tagadom, amikor hátat fordított és vetkőzni kezdett, nagyot nyelve futott rajta végig a tekintetem. Ki ne szeretné a szépet? De most egészen nem tud érdekelni. Nem hiszem el, hogy egy ittas vámpírral húzom az időt. Mellette leguggolva (szigorúan mellette, nem a lábai között, nem túl közel hozzá, szimplán csak mellette) a véres combjára pillantok és a legkevésbé sem finomkodva húzom rajta végig a hüvelykujjamat. Ja, bocs, van ez a „rossz” szokásom, hogy a vámpírokkal nem mindig óvatoskodom. – Úgy látom, ahhoz már késő. Szépen összeforrt. Ha most elkezded túrni, csak mélyebbre megy. – Megcsóválom a fejemet és felállok. – Adj egy borotvapengét és egy szemöldökcsipeszt, kiszedem. Gondolom, van mindkettő a fürdőszobádban. – Egészen elképzelhetetlennek tartom, hogy ehhez a grandiózus hálóhoz ne tartozzon saját fürdőszoba. Meg azt is, hogy ne legyen szemöldökcsipesze, ahhoz túl rendezett az arcszőrzete, a tökéletes ívű szemöldökeivel együtt. – Felőlem megoldhatod magadnak is, de ha itt most elkezdesz henteskedni, én már itt sem vagyok. – Más hangjából itt talán undor tűnne ki, de én hallhatóan nem undorodom, sokkal inkább tűnök lenézőnek, mint aki jobban tudja.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Márc. 25, 2020 5:02 pm
Michael & Atlas
... and they cry cause they've never even touched the sky


Az ajkairól csak egy életlen hümmögésre futja – noha bevallom, nyűgöztek már le ennél kevesebbel is. Megdörzsölöm a szememet, egyszer, kétszer, elég lustán, nem, mintha ezzel képes lennék belőle kiűzni az alkohol tompa fényét.
- Hallgatom – fonom össze a mellkasom előtt a kezemet, várva a férfi magyarázatára. Nem tudom, milyen nyelven jelent akármit is az ehm, de az általam beszélt páratlan számú közül egyiken sincsen olyan jelentése, hogy „bocsánat, hogy a magánszférádba betörtem és garázdálkodni merészeltem benne”.
Viharhasú tekintete a combomra kúszik, egy pillanatig nem értem, miféle látványosságra mered odalent. Ó, hogy az; nézek én is a szilánkokra, amik hanyag módon kukucskálnak bele a combomba és félig ki a világra. Ha ez így megy tovább, az üveg szilánkja a bőröm alá fúrjak magukat és téphetem fel körmeimmel a bőrt, hogy kiszedjem őket. Érdekelnie kellene. De nem tud.
Igazából a kibaszott porcelánmacska sem érdekel, csak egy újabb lusta indok a bosszankodásra, a másokkal való veszekedésre, esetleg néhány csonttörésre, ami után ismét borzalmasabban érezhetem magam. A fizikai erőszak újra helyett tuszkolt a tört szívemben, fájdalmat okozó vágyak iránt hajtva, amiket újra és újra megbánok, de hiába nyomom az aranyfürtöket a víz alá, hiába kiabálok némán, buborékokat hajtva a vízbe, sosem lesz jobb. Sosem fogy el a levegő, mert nincsen rá szükségem, csak a víz áramlik be, teret akar hódítani, legalább öklendezhetek.
Néha elkacérkodom a gondolattal, hogy lerántom az eperfából mívelt szék lábát, a szívemhez illesztem a tört részét… ám a szavak itt belém fulladnak és általában ugyanott kötök ki; a tetőn vagy az ágyban, vízszintesen, szesszel a kezemben és számból lógó cigarettával.
Mélázásomból a férfi cipőjének talpa ébreszt fel, ahogyan felém koppan egyet, az ajkamról legörbül a vicsor, néma neheztelés veszi át a helyét, miközben ő beledermed a lépésbe. Felrántom a szemöldököm. Mit akar? Segíteni? A lelkemet összefoltozni? Ágyba fonódni? Macskatekintetem rá szegezem, ismét tetőtől talpig végig mérem, orrcimpám kitágulva vesz róla mintát; fertőtlenítőszer, gumikesztyű és enyhe vér szaga van, ezek alatt bújik meg alap illata. Kevés ilyen összetett illat rágta bele magát az orromba, mint az övé, az aromás mirha, a fanyar mandarin, mely csípősebb a narancsnál, belengi a tömjén átható, füstös mozaikja.
- Egyiket… sem? – ismétlem némileg beleakadva a férfi szavaiba, ha lehet, a szemöldököm még feljebb mászik tőle a homlokomon. A pillantása, mozdulatai alapján ébernek tűnik, a szagában nincsen semmi, ami alkohol- és drogfogyasztásra utalna, de akkor mégis miért… - Maga fáradt? – kicsúszik a számon, bennem bőven túlteng az alkohol, ugyanis olyan mértékben kell vedelnem, amitől egy ember alkoholmérgezést kapna. Általában elfeledkezem az alapvető emberi szükségletekről, legfőképpen az alvásról, amelynek sem rajongója, sem művelője nem vagyok.
A férfi eközben ellép a vitrin elől, messziről látom, hogy a selyemkendővel portalanított macskák melyikre tapadnak lanyha és elmaszatolt ujjlenyomatok. Nem, ettől a felméréstől nem térít el a férfi arányos alkata, széles vállai, felém forduló csípője. – Remélem, hogy nem lehelte meg, mert nem, akármit is hisz, attól nem jön le róla jobban az ujjlenyomat – forgatom meg felé a szemeimet, de eszem ágában sincsen előtte kiszedni a macskát a vitrinből és gondosan megtörölgetni. Az személyes és intim procedúra.
Még közelebb araszolok hozzá, macskamódra, nem túl feltűnően. Ő mégsem adja a feléje nyújtott kezembe a vitrin fogantyúját, inkább a kezembe dobja. Talán fél, hogy megharapom?
A festményeimre kúszik a tekintete; először a Klimt-re, megfagy a vér az ereimben, ahogyan Albert jégszemei másznak elő a szívem legféltettebb zugaiból, de a férfi tekintete tovasuhan, egészen az egyik Degas-ra. Aztán olyan nevet említ, akitől arrogáns mosoly kúszik az arcomra. – Mr. Abele sosem volt valami nagy műértő, ha képes volt nekem pénzért eladni ezt a csodát, holott az értéke kimondottan felbecsülhetetlen. Nekem a művész számít, annak a kékvérűnek meg a pénz, semmi több – a lenézés élt karcol a hangomba, nem vagyok nagy kedvelője Thaddeus-nak, habár az új autója éppen ezért a képért kapott pénzből lett legyártatva.
Persze vonzz a férfi oldalra biccentett feje, amely kimondottan ragadozó-vonásokat kölcsönöz arcának és a hangjában megbújó szórakozottság, az enyémhez hasonló arrogancia ívével. – Talán maga ismeri Thaddeus Abele-t? – kérdezem tőle kíváncsian, tekintetemet teljesen az arcának szentelve. Íriszei a kezemben tartott fogantyúra kúsznak, ajkára kínzó szavak jönnek fel, mert azt akarom, csakis azt, hogy ő csinálja meg a lakatot.
- Nem. Habár nem vagyok benne biztos, hogy az Ön lelkén szárad a fogantyú leszedése, attól még az Ön kezében láttam meg, ezáltal a maga dolga lesz a visszaillesztése. Persze, segítek benne – rakom zsebre a lakatot, az ágyamhoz sétálok embertempóban, hogy nehogy megijesszem a férfit. – És most, ha megbocsát, néhány szilánkot ki kell szednem a combomból, mielőtt a bőröm összeforr felettük – hátat fordítva rángatom le magamról a nadrágomat, nem jó ötlet, néhány darabot azon keresztül tépve ki. Vagy vannak újra érzéseim, mert érzem a fájdalmat, vagy az feszélyez, hogy a férfi a boxerba bújtatott hátsómat nézi. Vagy már ehhez is túl részeg vagyok…
- Kér egy kávét? Konkrét bőröndök vannak a szeme alatt, mondjuk tény, hogy ettől csak még viharosabbnak tűnik, de biztos vagyok benne, hogy egy kávé után jobban állnának – mondom, ahogyan kecsesen az ágyra huppanok, lerúgom a lábamról a nadrágot és mindenféle felszerelés nélkül, a kezemmel állok neki kiszedegetni a szilánkokat.
És elég részeg vagyok, hogy ilyen nyíltságot engedélyezek meg magamnak, vagy a férfi elég vonzó ahhoz, hogy kirángassa belőlem.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Márc. 24, 2020 9:42 pm
- Ehmm… – Annyi év orvosi, humanitárius munka, élet egy kígyóverem alján (igen, Washingtonra gondolok első sorban), meg hadakozás a családommal, mindhez első sorban az eszem kellett, és mégsem futja többre egy hosszas, egésze bamba hümmögésnél, mihelyt szembe kerülök egy jóvágású veszélyforrással. Hogy őszinte legyek, fáradt vagyok, és annak is tűnök. A reggeli kávé után nem esne nehezemre előkapni a kalapból egy körmönfont feleletet és sikamlósan kibújni a férfi karmai közül, de most nem reggel van. Egész nap műtöttem, utána koslathattam a zöldfülű vámpír húgom után. Még azt sem mondhatom, hogy jól esne egy ital, mert a fejemet tenném rá, hogy ha most meginnék egy pohár whiskyt, itt helyben összeesnék. Ágy se kellene a szunyókáláshoz. Ital helyett azonban adrenalin telíti meg a véremet, kávé helyett egy vödör hidegvízként csapva az arcomba. Elkezdhetnék tippelgetni, hogy ki ez a pasas, a ház ura pedig a top háromban lenne. Ám ahogyan a műtőben is erősen javasolt a legrosszabbat feltételezni, úgy azt a jelenlegi szcenárióba is átültetem, és feltételezem, hogy a velem szemben álló vámpír hálószobájában tartózkodom.
Nem, nincsen varázsszemüvegem, meg sokadik érzékem, hogy teszem azt felálljon a szőr a hátamon vámpírok közelében. De elég régóta élek már a városban ahhoz, hogy ne essen nehezemre kiszúrni a fajtájukat. A sérülése mélységéhez képest túl stabilak és „fájdalommentesek” a lépései. Feltűnt, hisz automatikusan vonzza a tekintetemet a vér. Nem azért, mert arra szomjaznék, vagy netán beteges hóborton lenne. Nevezzük inkább szakmai ártalomnak, ami tulajdonképpen nem is ártalom, inkább egy pluszban kifejlett érzék, amire a közel-keleti országokban töltött időm alatt igen nagy szükségem volt, hogy minél gyorsabban és pontosabban felmérhessem egy-egy sérülés mivoltát. Ahogy tekintetem találkozik a férfi combjába fúródott súlyos szilánkokkal, a szemfülesek számára még az is észrevehető lehetne, hogy már nyitnám a számat, hogy aztán a segítségére siessek. De alig fél lépést mozdulok előre, hamar megállítom és a földhöz szögelem magamat. Olykor hajlamos vagyok megfeledkezni róla, hogy nem mindenkinek van szüksége segítségre, különösen errefelé nem. Megszigorított vonásokkal nézek hát fel a férfi szemeibe, mintha mi sem történ volna, és egy másodperccel ezelőtt nem valami naiv (vagy épp ostoba) lovag módjára akartam volna ösztönből a segítségére sietni.
- Egyiket sem? – Kijelentés lenne, de már-már kérdés lesz belőle, mert akkora baromságot mondok, hogy még én sem hiszem el. Még egészen hihető is lenne, ha nem fénylene a tömör lakat a ránézésre is túl tiszta kezeim között. Na igen, ez meg a másik. Túl tiszta vagyok. Nem fojtogatja a sötét garbómat sem a bőrömből párolgó italszag, sem fülledt csókok szaga, táncból adódó veríték pedig még úgy sem. Közben rájövök, hogy a testemmel takarom a férfi szemei elől a vitrint, így odébb lépek és félig oldalt fordulva én is odapillantok. Nem közlöm vele, hogy melyik macska az, csak pont ránézek. – Nem lett ujjlenyomatos. Letöröltem, mielőtt visszatettem. – Mondhatnám azt is, hogy kivettük, megnéztük, visszatettük, de továbbra sem kezdek többesszámban beszélni. Bár a jóképű (ugyanakkor zavaróan ködös tekintetű) vámpír szavai némileg megnyugtatnak, mert az veszem ki belőlük, hogy Lynn esete nem egyedülálló és nem fog a vérére szomjazni, jobb egyelőre nem kockáztatni. Túl feszültnek tűnik. Elég, ha a saját bőrömet féltem, nem akarok még a húgom miatt is aggódni.
A felém nyújtott tenyerére pillantok, vissza rá, majd ismét a kezére és azzal oda is dobom a megzúzott lakatot. Eszem ágában sincs szimplán a kezébe adni. Még csak az kellene, hogy megragadja a végtagot és ujjaimat törje. Elég labilisnak tűnik és biztos vagyok benne, hogy nem józan, nekem pedig sebészként a kezeimre különösképpen vigyáznom kell. A vámpír ekkor már túl közel áll, de nem kezdek odébb slisszolni. Felszegett állal, konokul állom a tekintetét. Voltam már szorultabb helyzetben. Ebből is kikecmergek valahogy.
- Tudod… valami nem fér a fejembe. – Ő ugyan magázott engem, én mégsem bajlódok ezzel. Ránézésre egyidősek lehetünk, nekem pedig ez elég. Elmutatok a válla felett egy közeli festményre, nem messze a tépett Klimttől. Az a meggyötört darab is igen érdekes, de meg sem fordul a fejemben, hogy rákérdezzek. Láthatóan egy Klimt. A vérfoltok alatt tündöklő vonások eltéveszthetetlenek. Ám túl személyesnek tűnik ahhoz, hogy egyáltalán érdekelhessen. Nem olyan, amibe érdemes lenne beleütnöm az orrom. Az a Degas viszont más tészta. – Meg mernék rá esküdni, hogy nem rég Thaddeus Abele magángyűjteményében láttam. – Kimért érdeklődéssel biccentem kissé oldalra a fejemet. Feltűnik a hangszínemben valami beazonosíthatlan, halovány szórakozottság is. Nem áll szándékomban a tudtára adni, hogy Thaddeus az apám, aki az utóbbi időben nem épp a szívem legszebbik csücske, és emiatt tartom szórakoztatónak, hogy az egyiküknél biztosan hamisítvány van. A hangszínt könnyedén lehet szimpla műkedvelői arroganciának nevezni, ami mindenkire jellemző az ilyen körökben. Az Abele magángyűjtemény pedig megtekinthető New Yorkban, így az sem a világ nyolcadik csodája, ha netán láttam mostanában. Aztán hirtelen visszakanyarodok még egy lélegzetvételnyi időre a férfi kezében tartott aranylakatra, mert a festmény elterelte a figyelmemet, én meg ezzel a vámpír figyelmét és átsiklottunk felette.
- Nem vagyok túl jó lakatos, és kétlem, hogy ismét beengednél ide, de szívesen hívok egy szakembert, aki megjavítja a vitrint. – Aminek az árát utána természetesen a húgom zsebpénzéből fogom levonni. Bőven ideje leszoknia arról, hogy a család majd mindent megold, ezen vagyok. Ám ez nem jelenti azt, hogy másoktól ne védeném meg.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Márc. 24, 2020 8:08 pm
Michael & Atlas
... and they cry cause they've never even touched the sky


Mostanában egyre többször fordul elő velem az, hogy a pohár aljára nézek, belebukom, azt remélve, hogy a túloldalán valami kifordított világban esem ki, ahol nem kell botrányosan magányszagú partikat rendeznem azért, hogy esélyt adjak neki; gyere.
A tetőn vagyok, macskamódra lógatom le a lábamat a széléről, egy üveg ital a kísérőm a lentől felém áramló vérdoboló zenével egyetemben. Keserű kortyokban erőltetem le a torkomon – nem érzem az ízét, nem érzem a karcolását a torkomban -, csakis azért, hogy a hatása kivirágozzon bennem, tompa fénnyel vonja be a szemeimet, selyembe takarja a kőszívemet, hogy ne hullajtsa fájó darabjait a mellkasomba.
Ijesztőbb ez a hallgatás, ijesztőbb ez a sápadt fájdalom, mint a holdéji tombolás, mikor önmagamból kivetkőzve verem szét a falat, arra gondolva, hogy van valakije. Olyan ez, mint a vihar előtti csend; szinte ott lapul a fűben, hömpölyögteti a felhőket, a füledbe dörmög – akárcsak a készülőben lévő őrület a fejemben.
Újabb keserű korty mászik a számba, fintorgok, morgok, cseszettül elegem van, az üveget a combomhoz vágom, szilánkok marnak a bőrömbe, az alkohol és a vér keveréke bemocskolja az öltönynadrágomat, Silas pont így roppantotta a poharat egyenesen a kezembe. Akkor gúnyolódtam, most hátamat a házam beton tetejére vágom, a csillagok szégyenkezve néznek rám, ahogyan újra és újra a hajamba marok, néma, elfelejtett nyelven szavakat búgva a semminek, lábammal a ház oldalát rúgva, remegést csalva az épületbe.
És nem jön fel senki. Nem, mert nincsen senki, akit aggasztana, hogy miért nem lógok a gerendán, miért nem kígyózom a tömegben vagy cigarettázom furcsa helyen furcsa tárgyakkal teleaggasztott emberekkel, vagy omlok egy apácának öltözött táncoslány karjába.
Aztán kacér hangok ütik meg a fülemet, sóhajok és suttogás, egymás bíztatása a rosszra – méghozzá éppen a tetőn lustán elterülő üvegkupola felől, ami egyenesen a szobámba néz le. Először túl tompa vagyok ahhoz, hogy ez érdekeljen, túl tompa, egészen addig, ameddig ez ajtó ismerős kattanását nem hallom – a gondolatok bizseregnek a fejemben, porcelánmacskák lebegnek a szemem előtt, meg valami arról, hogy válság idején is érdemes megőrizni a méltóságunkat.
Egy ablakon mászom vissza a saját házamba, véres csíkot morzsolva magam után, mert a porcelánmacskák fontosabbak, mint néhány szilánk a hosszú combizomban. A vitrin ajtajának jellegzetes, enyhén cuppanó hangja kétszer ismétlődik meg; még pár lélegzet és áttöröm magam a tömegen, emberek vállán majommódra átugorva.
Egy férfi áll a szobámban; kezében ostoba bizonyítékként ragad a vitrin tömör aranyból készült fogantyúja. Felkúszó szemöldökkel fordul felém, az én ajkamba vicsorba torzul, kissé ellenszenvesbe, de a szavai tompítják az élét.
- Akkor magyarázza meg nekem, hogy mégis mi az, amit látok! – a kezeim ökölbe szorulnak, talán túl hevesen és túl gyorsan, esélyt sem adva arra, hogy ő teljes pompájában felém fordulhasson. Mert pompája van, tömörebb, mint a kezében tartott arany. Karakteres, szögletes vonásai vannak, élesek, mint egy kés pengéje, mégis megtörnek göndörödő állában, markáns vonalú ajkában vagy felém görbülő orrában.
A szeme kék, de nem az az Albert-kék, hanem mint a vihar előtti felhők, ahogyan büszkén a hasukat düllesztik. Viharkék. Azért az emlékek kellően facsarnak belülről, mint a kényszer, hogy mindenkit hozzá mérjek, pedig az előttem álló férfi magában is megállja a helyét.
A levegőben több gyanús illat is tekereg, az ő szíve túl hevesen kolibriként ver ahhoz, hogy a vámpírhoz köthető, púderes illat hozzá tartozzon. A vicsorom enyhül, ahogy az eszem a realitás talajára lépve elemezni kezdi a dolgokat.
- Melyik macskát vették ki a vitrinből? – lépek közelebb, néhány szilánk kitáncol a lábamból, le a földre, egy-kettőbe érzéketlen módon talán bele is lépek. – Legközelebb esküszöm, hogy kihirdetem, kinek a partija ez és akkor azok a viháncoló, tojáshéjú vámpírcsemeték nem éreznek kényszert arra, hogy állandóan kivívják a haragomat.
A tekintetem a férfira szökken, ahogyan mellé lépek, tenyeremet felé nyújtva, hogy dobja bele a vitrinhez tartozó fogantyút. – Ezt pedig, maga fogja visszaragasztatni nekem.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Márc. 24, 2020 7:28 pm
Szavakkal alig kifejezhető, hogy az utóbbi időben a drágalátós húgom mennyi borsot tör az orrom alá. Mintha anélkül nem lenne elég problémám. A hétköznapokban sosem panaszkodom, úgy érzem, felelősséggel tartozom érte, de most igazán fáradt vagyok és nincs kedvem a játékaihoz. Bosszantó, hogy Lynn mennyire felnőttnek érzi magát, miközben a vámpírrá válása éveket faragott le a viselkedéséből. A második x-t tölti, mégis olyan táncot járunk, mintha megint tizenöt lenne és nekem kellene a vizsgaidőszakom kellős közepén kirángatni a slamasztikából. Esküszöm, hogy a kutyám érettebben viselkedik nála, pedig ő is csak két éves lesz.
Lehet, hogy nem kellene ennyire beleütnöm az orromat, de ismerem Lynn-t. Tudom, hogy mennyire makacs és felelőtlen tud lenni. Tudom, mert én is pontosan ilyen vagyok. Azzal a különbséggel persze, hogy én leginkább másokért viselkedek így, ő meg az újdonsült élete határait feszegeti már hónapok óta. Abba inkább bele sem megyek, hogy az apámmal milyen vita zajlott le közöttünk, miután úgy döntött, hogy a húgom is elég idős ahhoz, hogy átessen a tűzkeresztségen, ami szinte már családi hagyomány lett. Elég, ha egyszerre egy ember miatt vakarom az orromat. Visszakanyarodva a húgomra, tudom, hogy van ez a srác, aki képtelen leakadni róla, és toxikus az egész. Amikor megláttam a hűtőn lévő jegyzettömbre kifirkantva, hogy vele ment bulizni és „majd valamikor jön”, képzeletben olyan hangot adott ki a fejem, mint amikor egy gránátból kihúzzák a biztosítékot. Hosszú napom volt, nem fogok még a húgom miatt is aggódni, hogy milyen állapotban jön haza, amikor egyébként is megmondtam neki, hogy az én házamban az én szabályaim szerint fog élni. Megbeszéltük, hogy nem bulizik kétes alakokkal, tessék, magának csinálta.
Nagy mellel mondanám, hogy megvannak a magam kapcsolatai, de Lynn konkrétan kiposztolta, hogy hol van, és amúgy is sokat beszélt ezekről a heti rendszerességgel megrendezett házibulikról a rejtélyes házigazdánál, úgyhogy nem telt sok erőfeszítésbe megtalálni és elvezetni odáig. Lényeg a lényeg, eljöttem a házibuliba (mondjuk a házat inkább nevezném valami kacsalábon forgó vámpírbarlangnak, de részletkérdés). Viszonylag hamar belefutok a húgom egyik barátnőjébe, néhány kör után pedig megtalálom az emelet egyik grandiózus szobájában. Lényegében tetten érem és már nem csak amiatt keveredünk heves vitába, amiért nem tartotta be a szavát és idejött, hanem azért is, mert az izgalom kedvéért épp készül kirabolni a házigazdát. Végül persze sikerül némi észt vernem a szeleburdi fejébe, paprikásan marom ki a kezéből a porcelánmacskát, mert a szép szóból nem ért (nem akar érteni), és elküldöm, hogy húzzon a picsába köszönjön el a barátaitól, mindjárt megyek én is.
Hátat fordítok az ajtónak, szembe fordulva a jókora üvegszekrénynek és nagyot sóhajtok, egyik kezemben a ronda macskával, a másikban a szekrényről letépett, művészin formált lakattal. Óvatosan kinyitom az üvegkalitka ajtaját és visszateszem a porcelánt a helyére, majd becsukom, de a lakat a kezemben marad, mert a húgom vámpírerővel használhatatlanra törte. Ezután akarva akaratlanul is magukra vonzzák a figyelmemet a jól ismert festmények. Úgy fordulok irányukba, mintha szirénekként hívogatnának. A homlokom ráncolva veszem őket szemügyre. Vajon eredetiek? Hogy kerülnek ide? Meg mernék esküdni, hogy azt a festményt egy múzeumban is láttam. Csak hamisítvány? Vagy netán a múzeumi a hamisítvány, hisz őszintén szólva, a mai világban, ki tudja. Ám csak néhány másodpercem van az elbóbiskolásra, ennyi idő alatt még a szekrénytől sem léptem el, mikor a szemem sarkából meglátok egy férfialakot az ajtó felől közeledni. Ó, bassza meg. Ha naivabb lennék, megpróbálnék kisétálni mellette, mintha nem is találkoztunk volna, de a tekintete alapján nem tűnik egyszerű vendégnek.
- Elhinnéd, ha azt mondanám, hogy ez nem az, aminek látszik? – Az egyik szemöldököm megemelkedik, mintha én sem hinném a saját szavaimat, mégis olyan ártatlannak tűnök. Hisz az vagyok, és még egészen hihető is lenne, hogy véletlenül idetévedtem, HA nem lenne az a kibaszott lakat a kezemben, ami egyébként nem tudom, miből van, de baromi nehéz. A férfi vérmérsékletétől függően előnynek és hátránynak is elkeresztelhetném azt, hogy vámpírnak, netán vérfarkasnak tűnhetek, merthogy egy egyszerű ember aligha tudta volna azt a zárat lefejteni onnan. De tőlem aztán nem fogja megtudni, hogy a húgom itt járt, én vagyok a pajzsa, az ilyen helyzetekben is. Reméljük, hogy a „természetfeletti álcám” visszatartó erőként hat rá, nem pedig úgy fog nekem támadni, mintha vérfarkas lennék (a szívem heves dobogásából egyértelmű, hogy nem vámpír vagyok), mert akkor nagyon megüthetem a bokámat.
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Atlas & Michael - creepy ass cats
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Prudence & Atlas
» Albert & Atlas
» Atlas & Silas
» atlas bronx perseus courtois
» Michael Abele

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: