Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ariadne && Balzac


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Ápr. 03, 2020 9:26 am
Ariadne & Balzac
The blush in your cheeks says that you bleed like me


A kérdésétől bukfencezik egyet a gyomrom – vagy inkább ezret -, az ajkamba harapnék, a nyelvemre, csakhogy ne érezze a lefelé görbülő csalódottságot, ami kiül az arcomra. Hazudnék, minden a tanúm rá, hogy szívesem bugyolálnám őt a hazugság megnyugtató takarójába; de ennél Ariadne többet érdemel.
- Öhm… Nem hiszek abban, hogy a dolgok örökké tartanak, legalábbis az életemben az az egyetlen biztos tudás, hogy egyszer mindennek vége van. De ez valamilyen szinten megnyugtató, nem? – a tekintetem összepréselt ajkaira fókuszál, felsóhajtok, már bánom az igazságot, mert ebből könnyedén kihámozhat neki nem tetsző dolgokat is. Azonban, ha véget vetsz valaki életének, ha látod, hogy az életfonala miattad szakítódik el, akkor kétséged sem lesz az felől, hogy egyszer mindennek vége van.
Úgyhogy inkább elmenekülök Ariadne-val, valami biztonságot nyújtó zugba – közben megjegyzem magamnak, hogy Belisa metsző pillantásáért egy kávéskanálnyi ricinusolaj jár a koktéljába és a vécén lesz elegendő ideje gondolkodni azon, hogy ne ássa bele magát más ügyébe. Ujjaim az övébe marnak, rimánkodom érte, hogy ne most kezdjen el izzadni a tenyerem, persze a szívem abban a pillanatban nagyot dörren, amint becsukódik mögöttünk a lakást és a bárt elválasztó ajtó.
Yoda Ariadne-nak rontana, de én gyorsabb vagyok; úgy húzom magamhoz, mintha a négy fal között ez muszáj lenne. Ujjai a derekát markoló kezemre szorulnak, államat a nyaka és a válla találkozásába temetem.
- Hidd el, a kúriáról nem ezt mondanád, olyan az egész, mintha a Roxfort horrorisztikusabb változata lenne – morgom bele a nyakába, újabb csókot lehelve rá, igyekezve nem arra gondolni, hogy milyen közel van a hálószobám, az ágyam, de itt van a fal is… A szavai cirógatják a szívemet, ahogyan engem köt az otthonához – bár átlagos külsőm tényleg illene egy tipikus amerikai háztartásba, valami sötétkék ingnyakú pólóval.
Ariadne tincsei távolodni kezdenek tőlem, egy pillanatra elvesztem az egyensúlyomat, nem is tudtam, hogy ennyire kapaszkodok belé. Yoda-hoz hajol, persze, hogy nekem háttal hajol le, arról nem is beszélve, hogy a feneke erőteljesen a testem legérzékenyebb pontjához simul, erről akaratlanul is az jut eszembe, hogy milyen lenne a csípőjénél fogva megragadni…
TÉRJ ÉSZHEZ, TE VADKESZEG!
Mégis elbűvölve nézem, ahogyan Yoda-nak bókol, a füle tövét vakargatja, az a dög meg nagyokat horkant, mert értelmes hangra nem telik tőle. – Felejtsd el, hogy Csubakka legyen a neve; hát nézd azokat a borzalmas füleket! – a hangom rekedt, hiába próbálom rejtegetni és habár Yoda elálló füleire célzom, a tekintetem még mindig Ari-n vándorol. Végül félbeszakítja azzal, hogy felém fordul, megerősíti, hogy tényleg, magunk vagyunk, már felé lépnék, hogy a falhoz nyomjam, hogy illetlen dolgokat csináljak vele, komolyan, az ajkamat nyalom, de az övét nézem, mire…
- Persze, máris – elfordulok, levegőért kapva vágtatok a konyhába, úgy dugom bele a fejemet a hűtőbe, mintha az kitisztítaná a gondolataimat – helyette persze jól be is vágom. Két üveges kólát kapok ki és megyek vissza hozzá. – Víz nem volt – nyújtom Ari felé az egyiket.
- Jobb lesz, ha bemegyünk a szobámba, mielőtt Birdie hazajön és nekiáll valami oltári kínos gyerekkori történetet mesélni rólam – túrok bele a hajamba, kólás kezemmel mutatva az utat az említett helyiség felé, hogy aztán a lábammal rúgjam be Ari mögött az ajtót és elterpeszkedjek az ágyamon, megpaskolva a mellettem lévő szabad helyet. – A kupitól tekints el, nem készültem arra, hogy ma vendégeket fogadjak – egy adag ruha landol az ágyamról a földre, valószínűleg azok, amiket a randi előtt próbáltam magamra.
Úgy mérem végig Ariadne-t az ágyamról, mintha muszáj lenne, mintha a tekintetem rosszabb dolgokat művelne vele, mint amiket én mernék – de csupán az illendőség kedvéért tartom magam.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Márc. 23, 2020 1:44 pm

It was always you
Ariadne && Balzac

Minden perc amit vele töltök megrészegít. Nem mindig tudom eldönteni, hogy áldás-e mind ez, vagy éppen átok, a magamfajta reménytelenül romantikus embernek. Az idő körülöttünk egyszerre lassul le, és kezd sebes vágtába, én pedig csak kapaszkodni akarok az illatába. Beleremegek abba, ahogy hozzám ér, mintha valami természetfeletti szál kötne hozzá, ami átvághatatlan. Mint a halhatatlan élet aranyfonala. Suttogó hangja beszökik a fülembe, és pirulása kényszerít. Szemem lesütöm, érzem, hogy a ketyegő egyre gyorsabban lüktet a mellkasomban, az ajkam kiszárad, a lélegzetvételem pedig szaporább lesz.
- Szerinted van olyan dolog, ami valóban örökké tarthat? - kérdezem tőle enyhén összeszorított ajkakkal, és hagyom, hogy gyengéden összekulcsolja az ujjainkat. A bőre puha érintése szinte égetve-nyugtatva hat rám. Ez egy olyan álom, amiből nem akarok felébredni. Úgy körülbelül soha. Hagyom magam, hagy vigyen, vezessen ahová csak akar, mert ebben a pillanatban… vagy talán ebben az egész, elhibázott életemben úgy érzem, hogy a halálba is mennék, hogy ha az ő karjai vezetnének oda. Enyhén elnyílt ajkakkal nézem a haját, a nyakát, amin látszik gerincének vonala, a vállát, a hátát, egy egészen apró pillanatra a szemem megállapodik a fenekén - amelyik nő azt meri mondani, hogy nem nézi meg a pasija tomporát, az isten bizony hazudik - majd a padlót kezdi el pásztázni. Zavarban vagyok. Érzem a bőrömön, hogy a szőke pultoslány, aki az imént olyan nagy lendülettel hozta ki az - alkoholban kicsit sem szűkölködő - italom, engem és Balzacot nézi. Sőt, talán inkább bámul bennünket, amitől még a combtövem is elvörösödik. Nem szeretem, amikor néznek.
A lépcső tetejére érve egy kutyus ront nekem, teszem azt a póló rágcsáló teljes valójában. Már épp hajolnék, hogy megsimogassam az állatka kobakját, amikor megérzem Balzac tenyerének melegét a derekamon,  ajkait és forró leheletét a nyakamon. Még jó, hogy a hátam mögött van, így nem látja, hogy a bőrömre adott puszi miatt egy egészen apró másodpercre fennakad a szemem. Annyira jól esik. Szorosan mögöttem áll, két kezemmel megkeresem az övét, ujjaim az övéi közé csúsztatom, és hagyom magam, hogy elvigyen ez a földöntúli érzés. El tudnám adni a lelkem, a puszta hangjáért.
- Kúria ide, vagy oda - kezdem. Igazából el kell gondolkodnom, hogy az ember fia vajon mit is ért pontosan kúria alatt, mert az én fejemben egy valóságos palota képe körvonalazódik, hófehér pávákkal a sövénnyel körbevett udvaron…  - nekem ott otthonos, ahol te ott vagy - mondom. A saját hangom szinte már bántja a fülem. Így, hogy látom hol lakik zavarba ejtő képek furakodnak a gondolataimba, arról, ahogy törölközőbe csavarva csókolózunk, vagy hogy pizzát eszünk, aminek Yoda ellopja az egyik szeletét - igen, miközben erre gondolok, pontosan hallom, mit beszél nekem - vagy, amin éjszakába nyúlóan beszélgetünk, miközben egymáson fekszünk, és bámuljuk a plafont, izzadt testrészeink pedig maguk sem tudják, hogy pontosan melyikünkhöz tartoznak.
- Tehát Yoda - ízlelgetem - igazából, szerintem a Chewi jobban illene egy ilyen gyilkológéphez - mondom, miközben előrehajolok, fenekem - akarva, akaratlan -  az ágyékának  nyomódik, de annyira természetesnek érzem az egész helyzetet, hogy eszembe sem jut zavarba jönni. Megvakargatom Yoda füle tövét, majd ismét felegyenesedve, megfordulok, hogy szemben legyek a vendgélátómmal.
- Igen… magunk - suttogom. Képek villannak be, ahogy az ajka hevesen az enyémnek nyomódik, ahogy eggyé válunk, mint a gyertyáról lefolyó viasz cseppek, és a gyomrom beleremeg a saját gondolataimba.
- Ne hoznál nekem… egy pohár vizet? Vagy valamit? - kérdezem gyorsan, és megvakargatom a saját fejem tetejét, ahogy az előbb Yodáéval is tettem. Óh, Ari te istentelen balfasz, persze, hogy képes vagy saját magadtól is zavarba jönni.

when the party's over ●● 490●●   by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Feb. 26, 2020 12:32 pm
Ariadne & Balzac
The blush in your cheeks says that you bleed like me


A lelkem szárnyal, mint ahogyan egy töröttszárnyú madár; nagy lelkesedéssel, de félelemmel és túl közel a földhöz.
A csókunk egyszerre rémít meg és tapaszt össze, az érzések áradatától pár pillanatig olyan bódult vagyok, mint a legrészegebb ember a világon. És amikor az érzékszerveim visszatérnek a valóság talajára, ő még mindig ott van, a karjaim között, mosolya táncra készteti a szívemet, nem beszélve a szavairól, amelyek aranyérmesnek minősítik a csókomat. A csókunkat…
Vigyorogva tűröm el egy kiszabadult aranytincsét a füle mögé, de még ez az érintés és túl sok a lelkemnek, a testemről nem is beszélve. Az a csók felzaklatott, felborította a lelkem jelképes asztalát, az érzéseim szétborult papírok módjára repkednek a levegőben és én csak pihegek.
- A te csókodat alábecslés lenne dobogóra rakni – súgom halkan, nyelvemmel ajkamat nedvesítve. A tekintetem még kósza módon kúszik a szájára és próbálok arra gondolni, hogy egy bárban vagyunk. Belisa minket bámul, valószínűleg ezen fognak vihogni este Birdie-vel, abba pedig bele sem gondolok, hogy Sadie hogyan fogja élezni a karmait a pult mögött, ha megtudja…
Yoda-t emlegetem, mire ő mosolyogni kezd. A mosolya befészkeli magát a szívembe, Ariadne pedig a karomba és békés, altatódalként hangzó ígéreteket súgunk egymás fülébe. A torkomat régi emlékek szorítják el egy ezüsthajú lány miatt, de igyekszem lenyelni a keletkezett gombócot.
- Őszintén kívánom, hogy így legyen – mormogom bele a hajába, örülök, hogy nem látja az arcomat, amely gyötrelmes a jövőtől való félelem miatt. Hogy megérdemlem-e őt? Hogy tudok-e küzdeni a szerelméért? Hogy mi ez az egyszerre nyomorúságos és szívet kaparó érzés a gyomrom mélyén? Hogy elég leszek-e neki… Hogy tudom-e úgy szeretni, ahogyan ő akarja… Hogy egy ketté törött szív tud-e szeretni egy egészet…
Azonban Ariadne érintése megtöri a gondolatmenetet, ahogyan keze a tarkómra simul, másik kezével megemeli a csípőmét és ajkát az enyémnek nyomja. Innentől fogva nincsenek gondolataim, csak édes érzések az ajka finom, majd egyre erősödő nyomásától, miközben ujjai a hajamba másznak és elragadóan csavargatják a még vizes tincseimet. Én a hátát simogatom, valamilyen rejtélyes módon pedig ezzel együtt húzom magamhoz közelebb, mélyen az ölembe, pedig nem, nem akarom, mert ez olyan intim, hogy csakis ránk tartozik. Az ajka becézgeti az enyémet, én belesóhajtok a csókba, mire ő elhúzódik.
Fizikai fájdalom, égető-viszkető érzés a hiánya.
Aztán a szobámba hívom, részben azért, mert rosszul vagyok az emlékektől, részben pedig azért, mert úgy érzem, hogy kibontakozásunkhoz kell a magány. Az ujjainkat összekulcsolva húzom ki finoman a bokszból és vezetem a pulthoz, majd onnan fel a lakásba vezető lépcsőhöz. Belisa-ra csak egy alattomos pillantást vetek remélve, hogy nem állja el az utunkat.
A lépcső tetején nyálas fogadásban részesülünk, ugyanis Yoda teljesen megvadul az új személytől.
Engem pedig új érzések ragadnak el; az, hogy kettesben vagyunk. Hogy nem kell óvatoskodni az illetlennek való minősítéstől, hogy hagyhatom, az érzelmeim hadd lépjék át a józanság korlátját. Úgyhogy egy finom csókot nyomok Ariadne nyakára, miközben egyik kezemmel átkarolom a derekát és magam elé húzom, háttal nekem.
- Ez itt a Spellwood-lakás. Van kúriánk is, de ahhoz sajnos jóval többet kellett volna utazni – a hangom nem több puszta suttogásnál, a vágy marja a torkomat. – Ez a röfögő vadmalac pedig Yoda, és nem, nem fog lenyugodni, ha megsimogatod, mert ő annál többet akar – már azt sem tudom, hogy a kutyáról vagy magamról beszélek-e. Az aranytincset az államat simogatják, a teste kínzó gyönyörrel feszül az enyémnek és ujjaim a hosszított pulóverje alsó szegélyénél kalandoznak, a combja nyers bőrénél.
- Csak magunk vagyunk – nem tudom, miért mondom ezt. Szóval a nyelvembe harapok, kissé erősre sikerül és égek a szégyentől, hogy Ariadne mindjárt kifut a világból, mert sok(k) vagyok…
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Feb. 24, 2020 6:34 pm

It was always you
Ariadne && Balzac

Eddig minduntalan vadul hullámzó lelkem megnyugodni látszik most, hogy velem van. Mintha bennem minden más lecsendesedne és csak az ő neve harsogna megállás nélkül az egész testemben. Minden porcikám őt visszhangozza, és minden egyes sejtem könyörög, hogy másszak az ölébe, mint egy lusta macska, bújjak bele a bőrébe, és hagyjam, hogy simítson két kezével mindenütt. Ott akarok kuporogni a szobája sarkában, a törülközője szálai között, az inge zsebében, a bőre alatt, és minden lépését figyelemmel kísérni. Segíteni akarom őt a jövőjében, és minduntalan hozzábújni a hideg éjszakákon, hogy teste felmelegítse fagyott szívemet. Hogy a csókjai elárasszák a testemet, hogy ujjai végig táncoljanak a domborulataimon, és hogy a bőre beleolvadjon az enyémbe. Marni akarom a hátát, harapni a vállát, és ölelni a derekát, de ott akarok ülni mellette éjszakába nyúlóan, pattogatott kukoricával az ölemben, valami gagyi, “zs” kategóriás horror filmet nézve, és mellette akarok sétálni, mikor kutyát sétáltat, és azt akarom, hogy lássa a gyenge és az erős pillanataimat.
Szavai rántanak vissza a valóságba, mint valami furcsa kötél, ami csak akkor húz, mikor muszáj valamire válaszolnom. Pedig szívesen ülnék itt hajnalig, csak nézve az arc élét, vagy a szemét, a csodásan sima bőrét, és elméláznék nyaka és válla találkozásánál.
- Kétlem, hogy… - mondanám, de olyan közel hajol, hogy bennakad a szó. Bőrének illata beszivárog az orromba és kedvem lenne végigcsókolni mezítelen testét. A szívem vadul lüktet a mellkasomban, már a torkomban érzem a dobogását. Az agyam, mintha kisütötték volna, nem tud másra koncentrálni, csak Balzacra, ahogy ott van velem szemben, és olyan nagyon közel hajol. Olyan gyengéden nyomja száját az enyémhez, hogy ültő helyzetben beleremeg a térdem. Meg kell kapaszkodnom valamibe, és a csípőcsontja az, ami a legközelebb van hozzám. Ujjaim maguktól csúsznak a nadrágja derekába, nem én irányítom őket. Lehunyt szemmel adom át magam az összes érzelemnek, ami belülről akar felemészteni. Puha nyelve az ajkamon siklik, én pedig beengedem. Sajátommal egy pillanatra érzem a fogait, amibe ismét beleremegek. Az egész testem lángol, érzem, hogy a forróság a lábujjaimtól a homlokomig terjed bennem. Még mindig a csípőjébe kapaszkodok, szabad kezemmel pedig a nyakába. Nem kapok levegőt, de nem is akarok. Talán ez lenne a leggyönyörűbb halál. Belefulladni ennek az angyalnak a csókjába. Rendesen fáj, amikor hátrébb húzódik.
- Huh - szakad fel belőlem mire végre ismét kapok levegőt. A mellkasom szorít. A tüdőm fáj. A gyomromban öklömnyi görcs keletkezik. Nem akarom, hogy vége legyen - azt hiszem, határozottan aranyérmes lenne - mondom neki, és tudom, hogy semmi nem ér fel az Ő csókja ízével. Sem egy ital, sem egy sütemény, sem egy mástól lopott csók. Az Ő csókja a legfinomabb, és én sóvárogva vágyom rá.
Elmosolyodom, mikor a fent lakó kis szörnyecskéről beszél. Mintha ezzel megnyugtatná a lelkemet. De a helyzet az, hogy akár mit is gondol magáról, én látom őt kívülről. És ő tökéletes. Kedves, érzéki, gyönyörű, és ez még csak az első három jelző a körülbelül háromezerből, ami eszembe jut róla.
- Én sem akarom, hogy vége legyen - mondom magam elé a levegőbe, és belesimulok az ölelésébe. Hallgatom a búgó hangját. Azt a megnyugtatót, ami napsugárként öleli körbe a testemet. Ellaknék itt, a karjaiban. És apró fáziskéséssel érnek el a szavai. A szerelem. Hát ez lenne a szerelem? Úgy nyilall belém a felismerés, mintha áram csapná meg törékeny kis testemet, és rájövök. Eljut a tudatomig. Ez szerelem. Legalábbis amit én érzek iránta, az egészen biztosan szerelem. És legszívesebben kifutnék a világból, vagy tóba ugranék, mert nem értem, hogyan lehet az ember ilyen gyorsan szerelmes. Hogyan szerethetek bele valakibe vakon, és teljesen idióta módon, akit alig két napja ismerek?
- Ha rajtam múlik, ennek soha nem lesz vége -mondom a nagy felismerés közepette, és az ajkára sandítok. Most talán még kívánatosabb, mint három másodperccel ezelőtt volt. Nem tudom levenni róla a pillantásom, és csak nézem, elképzelem ahogy maga alá gyűr egy pokrócokkal teli ágyban, és egyesülünk, mint két elveszett szerelmes, amikor újra találkoznak. Lassan nyúlok fel egészen a nyakáig. Nem szabad félnem. Most nem. Ujjaim a tarkójára siklanak, másik kezemmel a derekába kapaszkodva emelem meg magam egy kicsit, és az ajkaimat az övének nyomom. Talán egy kicsit túl erősen. És az ujjaim a hajába csúsznak. A tincsei között barangolnak, miközben csókolom lágyan, puhán, és nem akarom abbahagyni, de érzem, hogy muszáj, mert ha nem teszem akkor felrobban bennem valami, mint egy időzített bomba.
Elhúzódok tőle, hagyom magunknak, hogy levegőt kapjunk. Érzem, hogy a mellkasomon apró izzadságcseppek törnek utat maguknak. De csak ott. Onnan jön a legnagyobb forróság. A szívemből.
- De! - vágom rá. Talán egy kicsit túl gyorsan. Talán nagyon-nagyon gyorsan - van kedvem felmenni - nem tudom, hogy a remegő lábam fogja e engedni, hogy felálljak - legalább megismerkedhetek a pólórágcsáló vetélytársammal - mosolygok lesütött szemekkel.
Persze. Vele akarok megismerkedni. Nyilván.
when the party's over ●● 490●●   by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Feb. 24, 2020 3:54 pm
Ariadne & Balzac
The blush in your cheeks says that you bleed like me


Bíbor árnyalatok paskolgatják az arcomat, ahogyan tudatosul bennem, hogy a lényeget ismét nem közöltem vele. Megjegyzem, hogy amint felérek a bár lakás feletti részébe, azonnal verjem a fejemet a falba, hogy piszkos szerencsémre Ari képes volt rám várni.
Negyedórát. Tizenöt percet. 900 másodpercet…
Bele sem merek gondolni, hogy fordított helyzetben az agyam saját magát facsarta volna ki, rosszabbnál szörnyűségesebb indokokkal, hogy Ariadne miért nem érkezett meg. És persze ezért az összesben én lettem volna a hibás, a fekete lelkű vétkes.
- Ezerszer is sajnálom – motyogom a kezének, aztán a homlokomat annak döntöm. Hideg, csontos, mégis jóleső borzongás rázza meg tőle a testemet. Holott ez még csak a keze és az arcom érintkezése, a jéghegy csúcsa, amitől az ajkamba harapok; mit rejthet a háborgó víz…? Ha a keze a hátamra csúszna, az enyém a combjára, felcipelném a lépcsőn a szobába… - Úgy elrohantál, hogy annyit sem volt időm mondani; Blasphemy – csúszik mosoly attól az arcomra, hogy megkönnyebbülés csilingel a hangjában. Nem haragszik rám és ez olyan, mint egy feloldozás.
Aztán beleragadunk a pillanatban, szinte érzem ajka virágízét, mintha tegnap belekúszott volna az orromba és sosem hagyott volna el. Mintha még mindig a könyvtárban lennénk, csak most zajosabb a külvilág. Ám Belisa imádja megrontani az érzelmes pillanataimat, akárcsak egy borzalmas erényőr.
Ariadne kacagása pofoz fel és térít vissza a jelenbe az éppen forralt haditervemről a szőke ciklonnal szemben. Úgy nevet, hogy a szívem kiröppen a mellkasomból és örömtáncot jár körülötte. Vigyorgok, mint a vadalma, megmutatva az összes fogamat, kezemmel az arcát megcirógatom. Sosem elég a fizikai kontaktus.
A szavaitól az ajkára tapad a tekintetem; gátat tép fel bennem, amik gondosan őrizték a vágyamat. Most áradatként önt el minden, mintha a lány engedélyt adott volna arra, hogy megragadjam és megcsókoljam. Nézem, ahogyan iszik, megvárom, míg ajka kellően nedves lesz a koktéltól és hívogatóan csillog felém.
- Azt hiszem, elveszíteném a versenyt Belisa aranydobogós kutyulmányaival szemben – még mindig az ajkát bámulom és tudom, hogy a szőke ciklon számára is kellemetlen lenne kétszer idepörögni. – De úgy vagyok vele, miért is ne, megelégszem én az ezüsttel is – olyan közel hajolok hozzá, hogy az már majdnem csók, csak kétszer olyan kínzó az érzékeknek. Ajkamat az övéhez érintem, finoman, mintha bármelyik pillanatban összetörhetném; ám az íze elbódít, a nyelvemmel engedélyt kérve simítom meg az alsó ajkát, hogy még mélyebb legyen a csókunk.
Felemelkedek és összetörök. Minden egyes térhódítás Ariadne testén csak azt éri el, hogy még többet akarja belőle. Kezemmel a derekáért nyúlok, ujjaimmal hol becézgetem a finom homokóra vonalat, hol kissé megmarkolom a pulóverbe bújtatott bőrét.
Aztán érzem, hogy sok vagyok, a levegőm kevés, az arcom perzsel és kínok kínját átélve, centiről centire húzódom hátrébb. De még így is túl közel vagyok.
Ujjainkat összekulcsoljuk, ő pedig szívfájdítóan gyönyörű mosollyan néz rám, ám a szavai azok, amik igazán vajjá olvasztják a szívemet.
- Az egyetlen élőlény – direkt használom ezt a szót -, aki veszélyt jelenthet rád, az fent alszik az emeleten és úgy horkol, hogy szégyenletes. És minden egyes tönkretett felsőm az ő lelkén szárad – megborzongok, ahogyan arcát az ajkamhoz érinti. Apró csókot nyomok rá, nézem rezgő szemhéját, ahogy lecsukva álommadarak cikáznak rajta. Olyan nyugodt, olyan tökéletes ez a pillanat, hogy az alsó ajkamba kell harapnom. Vér íze mászik a számba, a fájdalom belémcsíp és visszakényszerít a valóságba.
Mert nem érdemlem meg a szeretetét.
Erre ő minden mozdulatával cáfolni akar; felém fordul, cinkos macska módjára simul a karomhoz, én pedig szorosan magamhoz ölelem őt, mint a szívem törött darabját. Mikor azt mondja, hogy mellettem biztonságban érzi magát, a szívem kifacsarodik és orromat a hajába dugom, elnyomva a szánalmas sóhajomat. Az önző lelkemet…
- Nem akarom, hogy vége legyen ennek a pillanatnak – fonom köré még szorosabban a karjaimat. A szívem hevesen dobog az ajkából előbúvó vallomás hatására, szinte biztos vagyok benne, hogy érzi, ahogyan kopog a bordáimon. Fejét felemeli; az ajkaink egy pillanatra összefutnak, végig cirógatják egymást és én rögtön kapnék utána, hogy elhúzzam ezt a tétova érintést, de fékezem magam.
- Valami hasonló érzés lehet a szerelem, nem? – súgom halkan a szemének. – Amikor egyszerre ragadnád meg a pillanatot, közben pedig azon kattogsz, hogy mi van, ha vége lesz. Ki kapar majd össze? És én annyira törött vagyok, hogy nem szeretném szilánkosra törni magam… - hajtom le a fejem, hogy az ajkaink egy vonalban legyenek.
Meg akarom csókolni, de közben azt akarom, hogy ő csókoljon, hogy ő ragadjon el az érzelmeink viharába, ahol a nyelveink tangót járnak. A szobámba akarom vinni, megmutatni neki a világomat, meghallgatni a gondolatait, aztán megismerni az ő világát, a testét, a lelkét… De képek villognak a szemem előtt vérről, acélról, ezüstszőke tincsekről, amik nem Ariadne fejét ékesítik.
A levegő lüktetve, ritmustalan módon áramlik ki az orromon, a mellkasom hullámzik – a rémképek teszik a hatásukat.
- Nem azért kérdezem… - lehelem két küszködve elkapott levegővétel között -, de nem jönnél fel velem a lakásba? Azt hiszem, kissé... – keresem a szavakat ajkamat harapdálva – kissé nyom a sok ember.
Kifogás. Álnok kifogás.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Feb. 19, 2020 7:28 pm

It was always you
Ariadne && Balzac

El sem tudom hinni, hogy itt ülök. Vele. Pár nappal ezelőtt, még elképzelhetetlen lett volna ez. Ha valaki azt mondta volna nekem három napja, hogy ma este egy hangulatos bárban fogok ülni, egy férfival, aki olyan vonzó számomra, mint macskának a menta, ráadásul okos, kedves, és érzem rajta, hogy minden idegszála megfeszül, amikor hozzáérek - bizonyosan kinevettem volna. De itt ülök. Egy bárban, egy sráccal, akit leírtam az előbb. A combja az enyémnek nyomódik, érzem, hogy árad belőle a meleg, és ettől minden apró pihe feláll a tarkómon. A teste közeléségtől pillangók ébrednek a gyomromban, és egyszerre vagyok reménytelen és zavarodott. Nem értem, hogy mik ezek a futtában előtörő érzelmek. Apró manók képében körbetáncolják a szívemet a mellkasomban, és apró lakatokat akasztanak az összes helyre, ahova tudnak. A lakatokon pedig a mellettem ülő fiú neve áll. Összerándul a gyomrom, ahogy erre gondolok.
A pólós megjegyzését csak elengedem a fülem mellett. Hiszen nem szégyen az, hogy valakinek a kutyája játékos. Nem válaszolok neki, csak nézem milyen édes, ahogy zavarban van, és egy kicsit neki feszítem a combomat combjához, ezzel próbálván jelezni, hogy előttem ne szégyelljen semmit.

Zavartan hallgatom szavait, majd mikor megérinti a kezem áramütés szerűen hasít belém valamiféle felismerés. A lábam megremeg. A hasam görcsbe rándul. És akkora gombóc nő a torkomban, hogy egyszerűen nem bírom lenyelni. Mintha égetne az érintése, kék, hideg tűzzel. Elhúzza a kezem, a pillantásom pedig szabad utat talál mogyorószín íriszéhez.
- Tehát te itt laksz - motyogom, de nem tudom elszakítani a pillantásom a szeméről. Megbabonáz. Még sosem láttam ilyen szépet. Beleköltözni volna jó. Meghalni benne és ott élni tovább, nézni onnan a világot, és csodálni mindent, amit tesz - hát, azért ezt mondhattad volna - nevetek, de hangomban nincs se gúny, se harag, sem düh, csak édes megkönnyebbülés, és talán egy kevés csilingelő boldogság. Olyan közel hajol, szinte érzem, ahogy az auránk összekapcsolódik és lassan eggyé válik felettünk. Meg sem merek mozdulni. Mintha attól félnék, ha teszek bármi hirtelen mozdulatot ez a pillanat eltűnik, és sosem éled fel újra. A gyomrom egyre jobban bizsereg, és már lejjebb is kezd ébredezni valami. A szám, a torkommal együtt kiszárad, és olyan gondolataim támadnak vele kapcsolatban, amik nem vethetők tiszta lelkű nő naplójának papírjára. Annyira vágyom rá, mint egy falat kenyérre. Az érintésére, csókja puha kérlelésére, a tenyerére a testemen. És ha lenne elég bátorságom, most megragadnám a grabancánál fogva, kirángatnám a bár mögötti sikátorba, és ott vágyódnék tovább arra, hogy testem minden részét feltérképezze kezeivel. De ehelyett csak ülök vele szemben, az ajkait bámulom és hagyom, hogy eluralkodjon rajtam a kínzó vágy érzése. Hagyom, hogy a hajamba túrjon, és semmi másra nem vagyok képes, csak arra, hogy a tenyeremet lassan a combjára csúsztassam. Mint egy félénk szűz.
Ekkor jelenik meg a szőkeség, mint ciklon viharzik közénk és mi szétrebbenünk mint a madarak, ha közéjük sétálsz. A ház ajándéka koktélra meredek, majd Balzacra emelem a pillantásom. Úgy szakad fel belőlem a mindenhova bekúszó, szívmelengető kacagás, mintha sok sok évre bezárva tartottam volna a mellkasomban, és most végre kiszabadul. Olyan édes, ahogy remeg a keze, és az arcán olyan édes láng rózsák nyílnak, amiket sorozatosan lecsókolnék róla.
- Remélem, hogy a koktél íze kárpótolni fog, bár biztos nem jobb a csókod ízénél - csúszik ki a számon ez a sok felesleges szó. Döbbentem sütöm le a szemem. Nem tudom elhinni, hogy ezt tényleg én mondtam. Magam elé húzom az italt - Remélem erős - motyogom az orrom alatt, és jó nagyot kortyolok bele. Zavarban vagyok, mert mellett elveszítek mindent. Az időérzékemet, a gátlásaimat, talán egy kicsit önmagamat is. Legalábbis azt az énemet akit ismerek. Talán lakik bennem valaki más, aki csak Balzac mellett tudna kiteljesedni.
- Egy pillanatát sem bántam meg annak, amit veled töltöttem - mondom neki mosolyogva, és segítek neki összekulcsolni ujjainkat. Tenyerem úgy passzol az övébe, mintha oda teremtették volna - minden porcikám félt attól, hogy te nem jössz el. Ahogy ott álltam az ajtóban - nézek hátra a vállam felett - rettenetesen féltem. Tudod, azt hittem, hogy az idefele úton találkoztál valaki mással, és első látásra beleszerettél - vázolom fel neki az elképzelhetetlenül röhejes gondolataimat, és arcom gyengéden, óvatosan icipicit az ajkához nyomom. Lehunyom a szemem. Magamba szívom az összes illatát, és az összes érintését. Magamba szívom, hogy mindenre emlékezzek mielőtt elhagy. Mielőtt ismét el kell válnom tőle, ki tudja mennyi időre. Hiszen a minap is majdnem elkapott az a vadász. Majdnem meghaltam. Ha tudtam volna akkor, hogy ez vár rám ma, akkor megöltem volna, hogy többé ne találhasson meg.
Enyhén felé fordulok. A homlokomat a homlokának döntöm és mint a macskák, egy egészen kicsit, gyengéden oda is dörgölőzök hozzá. Szabad kezemet a combjára helyezem, hogy ott pihenjenek ujjaim, a mennyekben.
- Melletted annyira biztonságban érzem magam - búgom bele a közénk feszülő csendbe. Úgy érzem magam, mintha egy filmben lennénk. A fülem megszűnik mást hallani rajta kívül, mintha Belisa a pult mögött lehalkította volna nekünk a külvilágot - ha velem vagy csak attól félek, hogy elveszítelek. És ez nagyon nagyon para érzés - emelem fel a fejem, de nem számítok rá, hogy ilyen közel van. Az alsó ajkam egy másodpercre súrolja az övét, és a pillantásunk találkozik  - Sosem féltem még ennyire. Egyszerre félek és érzem magam biztonságban. Létezik ilyen egyáltalán?


when the party's over ●● 490●●   by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Feb. 17, 2020 11:28 am
Ariadne & Balzac
The blush in your cheeks says that you bleed like me


Úgy megremeg a szívem, amikor meglátom Ariadne-t, hogy a testem szinte belehalna. A bár előtt magányoskodó lámpa fénye aranyra festi a haját, én pedig bő bocsánatkérések között vezetem be a falak közé. Ahogyan a testem reagál rá, az szinte szétfeszít belülről; mintha a már így is kettétépett szívemet még több és apróbb, ezernyi részre szedné szét.
A belépéskor való megtorpanásából látom, hogy meglepi a bár nyüzsgése, az emberek színes palettája, ám én csak vezetem egyenesen a boxhoz, mert fogalmam sincsen, mihez kezdjek magammal. Ott a két lábam, a két kezem, az orrom, a szemem és a szám, de egyik érzékszervem és végtagom sem képes arra, hogy Ariadne-t teljes mértékben feldolgozza; a szívem szinte ki is akad tőle.
Leülve a combom az övének simul, és ez már olyan gondolatokat ébreszt fel bennem, amelyekhez a hátsó ajtón keresztül kellene távozni, ami a nővérem lakásába nyílik…
- Te szent ég – temetem az arcomat kezeim mögé, hogy elrejtsem az arcom árulkodó pirulását -. Azt hittem, rejtve maradtak előled a megcsócsált részei – célzok a könyvtárban viselt felsőmre, aminek a hátsó részén ki lyukak utaltak arra, hogy Yoda előszeretettel játszott vele.
Aztán Ariadne tekintetében zavart látok tükröződni, ahogyan rám néz és mintha össze nem illő képdarabkákat keresne rajtam. Most rajta van a sor, hogy rózsaszínbe boruló arcát elrejtse előlem.
- Ne haragudj, számomra annyira egyértelmű volt, hogy meg sem magyaráztam neked – nyúlok a két kezéért, amelyek eltakarják előlem azt a sziromarcát – Igazából én már tegnap óta itt vagyok. Sőt, annál bőven régebben. Ez bár a nővéremé – duruzsolom neki olyan közel hajolva hozzá, hogy már szinte megrészegít az illata. Olyan közel, hogy a kezeit a derekamra fonnám, az enyéimet a combjára helyezném és csak csókolnám egy nyilvános helyre nem illő módon. Vagy akármilyen helyre nem illő módon.
Érzem, ahogyan a tekintetem a szájára tapad, mohón lesem és belélegzem a nőies virágillatot, amely belőle árad. Megnyalom az alsó ajkamat, a kezem a haja alá csúsztatom és fürtjei ellepik az ujjaimat – mintha hazaértem volna.
De Belisa – életem szőke démonja – egy kacér vigyorral az arcán csap le elénk két általa kevert koktélt és a szemöldökét rángatva közli, hogy a ház ajándéka, majd elviharzik.
- Oké, elismerem, hogy tönkretette a pillanatot – húzódok hátra fülig vörösödve és lepakolom a tálcáról a két italt. A vágytól, ami még ebben a megszentségtelenített pillanatban is üldöz engem, csak úgy remegnek a kezeim, amelyek visszavágynak Ariadne érintéséhez. – De hozzátenném, hogy remek koktélt kever, ráadásul olyan, mint egy kotnyeleskedő harmadik nővér – iszok bele az italomba, hogy leplezzem a zavaromat. Az ízek belerobbannak a számba; egyszerre édes és savanyú, rejtegetve előbukkanó alkohol-utóízzel. És csak azért sem nyújtom a hüvelykujjamat a szőke démon felé, hogy megint zseniálisat alkotott.
Ariadne felé fordulok, az ajkam újra megnyalom, mert képtelen vagyok másra gondolni. Buja gondolatok kergetik egymást a fejemben, képek arról, hogy csodás lenne őt az egyik szétrágott ingembe belebújva látni, ahogyan békésen szuszog egy - szintén megrágott - takaró alatt.
- Szóval – nézek fel a mellettem ülő csodára a szempilláim alól -, nem bántad meg a tegnapot? – úgy kérdezem tőle, mintha engedélyt kérnék a folytatásra. Mert most, hogy itt van, arra döbbenek rá, hogy egészen eddig csakis arra vártam, hogy újra láthassam őt. ÉS ez az érzés egyszerre rémiszt meg és emel fel a plafonig, amely az univerzum útjában áll.
A tekintetem lekúszik a combjáig, amely csupaszon kacérkodik velem és nem bírom nem észrevenni, hogy leülve mennyire felcsúszott a ruhája. De nem, nem csupán ez érdekel, hanem a gondolatai, a véleménye a világról, az, hogy mennyire becsmérelné a kedvenc filmjeimet és én az övéit, az első vitánk, az első kibékülésünk… Belevarázsolódok a pillanatba, amely a fejemben játszódik le.
- Mert tegnap óta képtelen vagyok kiverni téged a fejemből. Tudom, borzalmasan nyálas vagyok és 24 óra elég rövid idő, de nekem pont elég volt arra, hogy megőrüljek attól, hogy vajon eljössz-e ma – túrok bele a még mindig nyirkos hajamba, amely eszméletlenül göndörödik. A válaszát várva tisztelettel és minden vágyamat visszafogva a kezéért nyúlok és összefűzöm az ujjainkat. Minden egyes apró érintkezés, ahol bőr ér a bőrhöz, villámként cikázik át a szívemen és beleégeti magát az emlékezetembe.
És annyira, de annyira csókolnám, mint egy angyalt, de csak óvatosan orromat az arcához nyomom, cirógatom és becézem az ajkam leheletnyi érintésével barack-bőrét, hagyva, hogy az érzés egyszerre altassa el és robbantsa fel a lelkemet.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Feb. 11, 2020 5:47 pm

It was always you
Ariadne && Balzac

Csak ácsorgok ott, a lábujjaimról a sarkamra dülöngélve, és egyre csak azon jár az agyam, hogy jó ötlet volt-e ez. Mikor a telefonomra nézve észre veszem, hogy nyolc után tíz perccel járunk a szívemet megtölti a szomorúság. A hullócsillag elsuhant, elvitte a kívánságomat, s lehet, hogy Balzac az ide úton összefutott élete szerelmével. Furcsa mosoly ül ki ábrázatomra, s rájövök, hogy ha tényleg ez történt volna, örülnék neki. Hogy annyira kedvelem őt, hogy hajlandó lennék lemondani a saját boldogságomról, az övé érdekében. A telefonomat vissza csúsztatom a zsebembe, és összefonom a karjaim a mellkasom előtt. Kezd hideg lenni idekint. Nem akarok bemenni. Mi van, ha eljön, és itt vár, én meg bent ücsörgök? Mi van ha nem talál meg? Mi van, ha az egyhelyben állás az, ami pontot tehet most a sorsom végére?

Egy fekete macska sétál velem szemben. Letelepedik előttem, és bámul rám méregzöld szemével. Még az ő íriszeiben is csak a megvetést látom, a szánalmat. Hogy is képzelhettem, hogy egy ilyen srác, mint Balzac, meg akar ismerni egy ilyen lányt, mint Én.
- Ó, ne nézz már így rám - mondom a macskának, aki lustán felnyávog, majd tovább szalad. Hát ő is tudja. Még egy idegen cica is tudja, hogy egy naiv kis fruska vagyok. A macska ugrik, a lábam indul, hogy haza vonszolja csalódott testemet, a hátam mögött nyekereg egy ajtó, a szívem pedig darabokra szakad, majd ismét összerakja magát, mikor megpördülök ijedtemben, és Balzacot látom magam előtt. Tincsein csillog a fáradt lámpa fénye, a hold rásüt az arcára, a szemében pedig ott lapul egy leheletnyi boldogság. Az első gondolatom, hogy meg sem érdemlem. Én, aki olyan átlagos vagyok, mint a szén, ő pedig olyan különleges, mint a gyémánt. Végigfuttatom rajta a tekintetemet, és tudatosul bennem, hogy valójában milyen férfias. A könyvtárban sokkal elesettebbnek tűnt.
- Öhm, semmi baj - mondom neki miközben belépünk a bárba. Mindenféle szag és illat csapja meg az orromat. Alkohol, vér, bazsalikom. Nagyon sokat fel sem ismerek. Szótlanul követem, pedig legszívesebben két karomat a nyaka köré fonnám, magamhoz húznám,  lassan, szótlanul, és forró csókot lehelnék rózsaszín ajkaira. Hagyom, hogy vezessen. Beülök a boxba, ő pedig mellém telepszik. A combunk összeér, én pedig belehalnék ebbe a pillanatba. Érzem a bőrét. A tusfürdője és a levendula olyan elegyet ad, hogy megszédíti az érzékeim és az elmém. Két könyököm az asztalra teszem, és összekulcsolom az ujjaim. Szavai hallatán beharapom az alsó ajkam.
- Köszönöm szépen... De te sem panaszkodhatsz - mondom neki - kimondottan jobban áll, mint a múltkori megrágcsált póló - elengedek egy mosolyt, de a következő pillanatban már össze is zavarodik az agyamban minden - Várj! Nem te vártál rám? - kérdezem tőle teljesen értetlenül - Mármint, bentről jöttél ki - mutatok az ajtóra a vállam felett - tehát már itt kellett lenned, amikor ideértem - teljesen idiótának érzem magam. Ácsorogtam egy ajtóban, amikor ő már réges rég idebent várt. A tenyerembe temetem az arcom, mert érzem, hogy az egész vörös, mint a pipacs, de a sötétben is az ő arca jelenik meg előttem. Azt hiszem, hogy mi vagyunk a két legszerencsétlenebb ember a világon, és a sors valamiért azt akarja, hogy egy hatalmas szerencsétlenség halmaz legyen belőlünk. A gyerek akinek a kutyája megeszi a ruháit, és a lány aki nem képes tíz percig normálisan létezni. Tökéletes párost alkotunk, Ő meg én.

when the party's over ●● 490●●   by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Feb. 11, 2020 12:59 pm
Ariadne & Balzac
The blush in your cheeks says that you bleed like me


Rendet kellene tartanom a szobámban, de egyszerűen otthon érzem magam a káoszban.
Mondjuk most a szitokáradat úgy folyik ki a számból, mint a ruhák a szekrényemből és zúdul az áldozatára. Az áldozat a földön ül, háttal nekem és mélységesen meg van rám sértődve. A ma estére szánt ingem ugyanis a fogai között pihen megcsócsálva és nyáltól ragadva. Arról nem is beszélek, hogy vajon hová tűnhettek róla a gombok és milyen keretek közt látom őket viszont…
Nincs több ingem. Nem vagyok az betűrt inges-elegáns nadrágos fazon. Nem, mióta a nyolcadik születésnapomon szétrepedt a fenekemen a nadrág és a nővéreim elintézték, hogy az egész gyerekáradat kacajának tárgya a Han Solo-s alsónadrágom legyen.
A hajamból a víz a mellkasomra csöpög, ahogyan kirángatok egy jobb állapotban lévő környakú fehér pamutpólót és a használt törölközőmet a csípőmről a kutya fejére dobom. Dühödt morgás a válasz a sarokból. A szekrényem a lelki állapotomat tükrözi; úgy néz ki, mintha egy fekete-fehér ember belehányt volna. Koptatott farmert rángatok magamra azzal a csukámmal, amit Yoda még nem méltóztatott szétrágni.
Aztán az órára nézek, amikor a mutató kacérkodva ugrik át negyed kilencre. Úgy megrémülök, hogy a nadrágomat sem tudom begombolni remegő kezemtől. A hajam vizes, negyedórás késés csattog a nyomomban, mert egy kutyával harcoltam az ingermért, amelyért már úgyis mindegy volt.
Kirontok a lakásból, mint egy felborzolt kedélyű bika, lerongyolok a lépcsőn, közben magamra rángatom a bőrkabátomat, de ez a két mozgás nem megy összehangolva, így az utolsó lépcsőfokról majdnem lecsúszik a lábam.
A Föld is megáll hajbóklásában a Nap körül, amikor Ariadne-t nem látom a bárban. Belisa egy lapos pillantást vet rám, ahogyan megérzi a fél percem magam fújt kölnimet. Kidugom rá a nyelvem, mielőtt azt mondhatná; hátranyalt hajú ficsúr. Az agyam felett hamar felvillan a villanykörte és feltépem a bár bejárati ajtaját. Belülről.
Egyszere ijedek meg és könnyebbülök meg mélységesen, amikor Ariadne ott áll előtte. Lábam kivillanak hosszított pulóvere alól és a kecses vádlik egy meglepő bakancsban végződnek. Felvonom a szemöldöködet.
- Ne haragudj, nem szokásom késni – hadarom neki és beinvitálom a bárba, orromat befűzi a nikotin és parfümjének dédelgető illata -, de a kutyám ellopta az ingemet. Komolyan mondom, melyik kutya játszik sípolós csont helyett egy inggel? – teszem fel a költői kérdést, miközben a könyökénél fogva az egyik boksz felé vezetem.
Tegnap este szárnyaltam, ma viszont úgy éreztem, mintha komolyan szétplaccsantam volna a földön és a könyvtárbeli találkozás meg sem történt volna. De Ariadne jelenléte olyannyira visszaráz a valóságba, hogy a szívem szinte könyörög a bordáim mögött az érintéséért, szinte a fülembe üvölt, hogy lábamat szorosan az övéhez préselve üljek a boxba. Mellé. Nem vele szembe. Mellé, ahol fürtjei az arcomba kapaszkodhatnak.
- Muszáj megjegyeznem, hogy… - igyekszem illedelmes szavakat csalni az ajkamra, ahogyan végig futtatom a pillantásom a lányon – gyönyörű vagy. Ma is. És – vakarom meg az alsó ajkamba harapva a tarkómat – kicsit aggódtam, hogy nem jössz ma el, amire a negyedórás késésem rá is tett egy lapáttal… szóval köszönöm, hogy megvártál.
Úgy érzem, a tegnapi kirohanásom után a körmeimet a kezembe marva kell visszafognom magam, hogy ne söpörjem hátra a haját és húzzam szorosan magamhoz. És akárhányszor rá vetül a pillantásom, a kisördög villás farkával csap az arcomra, hogy szerezzem meg, amit akarok. Közben a mellettünk lévő asztalról elszedek két itallapot és intek Belisa-nak, hogy fél szemét tartsa rajtunk, ha rendelnénk.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Feb. 10, 2020 5:54 pm

The story about Theseus and Ariadné
Ariadne && Balzac

A szekrény előtt állva órákig bámultam a piros ruhát, amit magamra vettem. V alakú kivágásán csipke húzódott végig, alatta egy fekete harisnya bújt meg, a lábamra pedig a fekete bakancsomat húztam. Nem voltam nőies. Kényelmetlen volt a ruha, és mintha nem kaptam volna levegőt. Levettem. Felpróbáltam egy zöld pulcsit egy sima farmerrel, de azt meg túlságosan lehangolónak éreztem egy randihoz. Évek óta nem volt randevúm, és borzalmasan szorongtam. Mi van ha mégsem tetszem neki? Végül egy térdig érő, fekete pulcsiruha mellett döntök, és szintén fekete tornacipőt húzok hozzá, meg egy bőrkabátot. Kényelmes, normálisan néz ki, és szépnek látom benne magamat annyira, hogy elhitessem az elmémmel ő is annak fog látni.

Mikor végre elindulok realizálom, hogy késésben vagyok. Még jó, hogy a bár csak néhány saroknyira van a kollégiumtól. A második sarokig futva teszem meg az utat, aztán lelassítok. Nem akarok izzadtságszagúan belibbenni a randimra ezzel a csodával. Lányos zavaromban próbálom kihalászni a cigimet a táskámból, de elejtem, és mikor próbálnám felvenni még bele is rúgok.
- Na, hogy baszódnál meg! - morgok a dobozra, miközben továbbra is hajlott testhelyzetben előrébb lépek, és felveszem. Előhalászok egy szálat, és rágyújtok. Letüdőzöm. Hatalmas sóhajjal eresztem ki a füstöt a mellkasomból, ami elszáll, mint a szavak, amiket tegnap ejtettünk Balzac-al. Félek. Sőt nem, rettegek, hogy nem jön el. Hogy nem lesz ott. Hogy magamban fogok ücsörögni a bárban, vörösboros kólába fojtva bánatom, mint egy idióta, mert felültették a naiv kis szívemet. Megvan az esélye.

Az ég szürkül körülöttem. A gondolataim ide-oda cikáznak. Vagy azon rágódom, hogy vajon tetszeni fog-e neki a parfümöm, vagy azon, hogy mit szólna ehhez apa és anya. A suli jól megy, szinte mindenből négyes vagyok, a szobatársammal remekül kijövök, és éppen randizni készülök egy kétes előéletű boszorkány mesterrel. Talán kezd helyre billenni az életem. Balzac megfogta a lelkem darabjait és olyan erővel préselte őket össze, hogy kezdtek összetapadni.

A bár elé érve, már a harmadik cigarettámat rágom. Próbálok bekukucskálni, de egyenlőre nem látok mást, csak számomra vadidegen embereket, akik meg sem próbálnak normálisnak látszani. Féloldalasan elmosolyodom, beleszívok a tokba, mert már egy szem dohány sincs benne, majd elnyomom a cipőm talpán. Mély levegő Ariadne, menni fog. Csak természetesen. Add önmagad. A biztató szavak visszhangot vernek a fejemben, de csak egyre kétségbeesettebb leszek tőlük. A francért kell ennyire izgulósnak lennem? Megigazítom magamon a ruhát. A lelkem és az agyam szinte majd megőrül, hogy kapjon még egy kis nikotint. Le tudnám nyúzni érte a saját bőrömet, de már ígyis olyan a szagom, mint egy dohánygyárnak. Kifújok egy hatalmas levegőt, és csak várok. Nem akarok bemenni. Nem akarok a pultnál ücsörögni, mert mégis mit keresne egy fiatal lány egy kocsmában az éjszaka, teljesen egyedül. Felnézek a csillagokra. Az ég fekete, minden apró, ragyogó pontocska élesen kirajzolódik. Anyám arcát látom benne, és Balzacét, a testvéreimét. Egy lezúgó hullócsillag késztet vágyakozásra, s neki kívánom, hogy Balzac végre megtalálja a boldogságot.


when the party's over ●● 490●●   by barb
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Ariadne && Balzac
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 2019 - Ariadne & Balzac
» balzac & florence
» Ariadne && Philip
» ariadne & maximus
» Markus xx Ariadne

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: