Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ariadne && Philip


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Márc. 26, 2020 4:52 pm

Isn't it lovely, all alone
Ariadne && Lip

Amióta tudom, hogy boszorkány vagyok, egyedül érzem magam. Mintha csak én lennék. Mintha más emberek ujjal mutogatnának rám, megpecsételnének, azért, mert más vagyok. Egészen addig éreztem ezt, amíg meg nem ismertem Balzacot. Ő volt az, aki megmutatta, hogy a természetfeletti világ sokkal kiterjedtebb, mint amilyennek én gondoltam.
Amikor apa azt mondta, hogy szerinte jelentkezzek a washingtoni egyetemre, nagyon nem tartottam jó ötletnek. Féltem belevágni valami újba. A nagynéném viszont bátorított, azt mondta, hogy ő is itt tanult, és itt is sikerült kiteljesítenie a varázserejét. Azóta olyan sok dolog történt velem, annyi emberrel találkoztam, és annyi mindenkit meg szerettem és vesztettem el… vagy csak félig vesztettem el.
Philipre nézek, a kék szemét figyelem, az abban megbúvó csillogást. Egy egészen picit sárgás az írisze. Ilyet még sosem láttam. Lenyűgözően gyönyörű. Olyan közel vagyok hozzá - fizikailag - de érzem, hogy köztünk egy vastag fal feszül. Egy olyan fal, amit ő generál, folyamatosan, minden rezdülésével, minden szavával.
Annyira rá koncentrálok, hogy a tvműsor, - ami gyakorlatilag egészen hangosan megy-, is csak tompa háttérzajnak hangzik, mintha elszakadt volna mindkét dobhártyám.
- Nem vagy túl barátságos - mondom neki, majd elfordulok tőle. Valami furcsa, kellemetlen érzés veszi be magát a gyomromba, szorító és lüktető, mint amikor valami romlottat eszik az ember. Annyi minden kavarog a fejemben. Érzem Lipen, hogy nem akarja, hogy itt legyek, mégis vonz hozzá valami… ugyanaz az érzés, ami a rossz gyereket vonzza a gyufához. Tudom, hogy nem kellene zaklatnom, mégsem tudok odébbállni. Aztán ott van az a harmadik érzés… talán a legrosszabb mind közül.

Az a keserű, méreg ízű, az a fajta tabletta, ami megakad a torkodon, miközben megpróbálod lenyelni… az érzés, hogy ezzel megcsalom Balzacot.

Kicsit, alig észrevehetően rázom meg a fejem. Elnyílt ajkakkal figyelem Lipet, és látom, hogy szavakat formál húsos ajka. A hang csak pár suhanó másodperc múlva ér el hozzám. A megfogalmazás módja mulattat.
Elmosolyodom.
- Hát… Hector szerint egész jól tudok gyújtogatni - mondom neki, miközben magamhoz levitálok egy üveg sört, és próbálok nem arra gondolni, hogy az első mentális erdőtüzembe majdnem sikerült belehalnom - na és veled mi a helyzet?
too serious ●●<33 ●●   by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Márc. 17, 2020 8:19 pm

Lip & & Aria


Figyelmen kívül hagyja a megszólalását. Tulajdonképpen az egész jelenlétét. Vagyis hagyná, de nem engedik neki. A frusztráció, mint örök ellenség költözik az agyába, átvéve a gondolatait, azon folózva miközben a lány folyamatosan beszél - nem folyamatosan, csak neki tűnik úgy - hogy hogyan tudna elmenekülni olyan helyre ahol az idegesítő nőstények nem találják meg.Mégis marad. Leül mellé, undorítóan közel mászva az aurájában… és valamilyen fura oknál fogva ez mégsem zavarja. Az agya nem küldi a vörös jelzéseket, a hasa nem verődik görcsbe azonnal.

Fél szemmel pillant rá. Amolyan ne ess túlzásba nézéssel. a sör a kezében arrébb vándorol egy újabb korty után, hogy véletlenül se kerüljön illetéktelen kezekbe.
- Van a hűtőben szerezz magadnak.  -  A TV irányítója a kezébe reppen, a varázslatos kép masina bekapcsol, valami idióta vígjátékot sugározva. Igazából csak azt reméli így majd eltűnik, felmegy kipakolni, sminkelni vagy isten tudja mit csinálni, csak el innen hogy ne zavarja. De nem.

Ott marad.

Lélegzik.

Jó illata van.

És valahol imponál neki, hogy láthatóan zavarba jön. A kérdést nem várva - mert ha várnia kellene, akkor évekig itt lennénk - vesz ki egy szál cigit a dobozból, és mire a szájába rakja, a gyújtó is ott lebeg előtte, hogy meggyújthassa.
- Oké.. Maradj énfelőlem, csak fogd be. - Sóhajt egyet, beletörődően, és felé nyújtja a sört. Érzi mélyen, hogy ebből még komplikáckl lesznek, hogy valami nem fog stimmelni. Minden idegszála ki van hegyezve a lány bőrének érintésére a felkarján. Az illatára.  A hajának finom ingerlésére ahogy a vállára hullik.

A hamu pedig a szőnyegre.

A tv mormolása, a lány légzése, az illata egy másik érzést bújtat a szívébe. Talán… adhatna neki egy esélyt. Talán barátkozhatna, kedvelhetné. Elvégre Silast is kedveli, Cornea-t is elviseli, Ő sem lehet rosszabb. - És mit tudsz, ami miatt helyett kaptál a királyi tanácsban? - Veti be a kérdést, újabbat kortyolva, lassan új üvegen gondolkodva.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Feb. 24, 2020 5:14 pm

Isn't it lovely, all alone
Ariadne && Lip

Most aztán tényleg szükségem lenne a társaságra. Úgy érzem, hogy az életem teljesen kicsúszik a kezeim közül. Ami tavaly még szép volt, az mára fekete, aszott lénnyé változott bennem. Megmérgezte valami, amit a mai napig sem ismerek. Csak boldogságra vágyom. Feltétlen, önfeledt boldogságra, talán valaki karjaira, ahogy magához ölel és megvigasztal, hogy lesz ez még jobb is. Hogy örökké nem eshet. Ahogy Balzac tette egy évvel ezelőtt. Amikor még talán szeretett. Hiszen szeretett, különben nem lenne a hátunk mögött egy kicsivel több mint tizenkét hónap. Azóta talán már mást szeret, és nekem el kell engednem, akármennyire is fáj.
Hosszú, sápadt ujjaimat végighúzom az egyik fehérre mázolt ajtófélfán. Jó lesz itt lakni. Jó lesz végre olyan emberek között lenni, akik nem ítélnek el. Akik befogadnak. Akik sokan rosszabb sorssal vannak a hátuk mögött, mint én magam. A ház olyan gyönyörű kívülről és belülről is, amilyen én magam soha nem leszek talán. Olyan összeszedett minden, az össze bútor passzol a másikhoz. Látszik, hogy gondosan lett összeválogatva. Megtorpanok, amikor egy férfi hangját hallom valahonnan a közelemből.
- Haha, de vicces ma valaki - mondom mikor kilép elém a nappaliba. Két karomat összefonom a mellkasom előtt, tekintetem elidőzik a fiún. Alig lehet idősebb tőlem, mégis olyan, mintha a világ összes éve az arcára lenne írva. Kék a szeme. Ott állunk egymással szemben, ő a hanyag elegancia kimaxolásával dobja le magát a kanapéra, és teszi a lábát az asztalra. Kicsit összevonom a szemöldököm. Nem tűnik olyan fene nagy és veszélyes boszorkánymesternek. Elmosolyodom.
- Nincs itt valaki aki mondjuk kedvesebb? - nézek körbe de meg sem várom a válaszát, ledobom magam a kanapéra, mellé  - adsz belőle? - nézek rá kérdőn, és a sörére pillantok, hogy mégis milyét akarom kölcsönkérni. A hátam mögött hagyott egy év, valamennyire kimozdított a komfort zónámból, és ha ez a cirkuszi majom nem akar velem barátkozni, majd megteszem én az első lépést.  Hiszen ha mostantól együtt kell élnünk, éljünk együtt békességben.
Elővarázsolok egy doboz cigit a kabátkám zsebéből. Érzem Lip illatát. Dohány, és vodka, és talán egy egészen pici bazsalikom. Mindennek ellenére kellemes. Nem olyan, mint Balzac levendula illata, sokkal erősebb és keményebb. Mintha a lelke illata lenne. Végignézek a testén. Merthogy még jó, hogy van rajta gatya. Próbálok nem zavarba jönni a jelenlététől, illetve inkább a megjelenésétől, és áttörni magamban az akadályokat, de nem megy. Érzem, hogy arcomon láng rózsák nyílnak, és gyakorlatilag teljesen hülyének érzem magam. Legszívesebben kirohannék a világból. A lakásból legalábbis bizonyosan. Talán az illata az oka. Amit a bőre áraszt magából. Zavarba hoz. A fogaim közé fogok egy szál cigarettát, majd felé nyújtom a dobozt, de lányos zavaromban elfelejtek rá nézni. Pillantásom a mellkasán ülő apró háromszögre ragad, és nem tudom onnan elemelni, akár mennyire is próbálkozom. Nem is értem, hogy hogyan tudok egyik pillanatról a másikra zavarba jönni egy félmeztelen férfi látványától. Hiszen Balzacot számtalanszor láttam gatyában, meg anélkül is, most mégis teljesen elhagyom magam. Mint egy tinilány, aki épp az első alkalomra készül.
- Kérsz cigit? - teszem fel végül a kérdést, bár hosszú másodpercek telnek el a cigi felmutatása és a kérdésem között. És egyszerre olyan szerencsétlennek érzem magam, mint egy évvel ezelőtt. Vissza süppedek abba a világtalan állapotba, amiben Balzac előtt voltam.

too serious ●●<33 ●●   by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Vas. Feb. 23, 2020 6:28 pm

Lip & & Aria


A ház üressé vált.
Az összes festmény, az összes teljesen felesleges dekoráció ami az egészet egybe olvasztja Hector, szerint átleng a nyomott egyedüllét. Mindenki elhúzott valahova, mire a másik oldalamra fordultam az ágyban, ami félreértés ne essék, nekem nem probléma. Sőt. Inkább örülök, hogy nem kell végre Cornie nyafogását hallgatnom, hogy van egy pók a szobájában de eltűnt és segítsek megkeresni különben megint az én szobámban alszik. Azt pedig nem akarjuk, mert lássuk be… Cornie elég idegesítő… és teher… és kurvára nem kértem az életembe, pont úgy ahogy Hector legújabb kiskutyáját se.

Kifordulok az ágyból, végül is délután kettő van, és kezdek megéhezni is. AKaromat az ég felé emelem, vagyis.. a plafon felé, ahogy nyújtózva indulok le a lépcsőn, jobbra dőlv, balra dőlve, néha megpaskolva az ajtófélfát ami alatt elmegyek.A konyha is undorítóan üres és tömött mindenféle apró, Pottery Barnos szarral, amitől a hányinger kerülget. Kiveszem a hűtőből a mai nap első sörét, pont akkor amikor a szisszenés mell még az ajtó is kinylíik és belengi a teret valami ismerős hang.

Akkor eszmélek. Az új kiskutya úgy döntött a mai napot választja annak - az egyetlen napot a hónapban amikor semmit de semmit nem kellene csinálnom csak döglenem egész nap mert nem akarna senki se zavarni a “legyünk társak jóban rosszban”  rögeszmével - hogy ő most aztán becuccol és jó kiskutya módjára majd szívja magába Hector minden szavát. Mert aztán van mit szívni…

-  Nincs itthon senki, menj haza! - Üvöltöm ki a konyhapultnál állva, belekortyolva a sörömbe. De csak mondja a magáét. - Mondom nincs itthon senki! - Lépek ki végül a nappaliba, újabbat kortyolva, végigmérve tetőtől talpig. Én ugyan nem vagyok ilyen rétegesen felöltözve mint ő, de hát kérem, én most másztam ki az ágyból, ő meg ki tudja meddig dohányzott kint. Leülök a kanapéra, Felpakolom a lábaim a dohányzóasztalra, és újra ránézek. Milyen kis csóri. Milyen szép szeme van. Nem tudom miért érzem azt, hogy fel fog fordulni minden ebben a “csepp” lakásban, de fel fog. Akkor is felfordult, amikor Cornie besétált ide a szőke hajával - és ráadásul ő is szőket. Mindenki is szőke. Nem gondolom, hogy ez normális dolog.Csak egy ,másodpercre engedem a szememnek hogy kövesse  a haján a nap ragyogásának mozgását, ahogy halad előre.

- Az emeleten, balra a negyedik ajtó. - Intek felfelé, majd én ezzel le is tudtam a kommunikációt. Nem igazán tudom mit mondhatnék még neki. Túl törékeny… túl új.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Feb. 08, 2020 7:22 pm

Isn't it lovely, all alone
Ariadne && Lip

Hát társakra találtam. Végre. Megtaláltak azok, akikhez tartozom, s vonakodva bár, de belementem abba, hogy csatlakozzak. Nem élünk együtt… még, de egész sokat járok ide, amit Hector csak úgy hív, hogy a főhadiszállás. Itt élnek a coven tagjai. Ez az ő háza. Szép, tágas, rengeteg szoba van benne. Kismillióan is elfénénk itt kényelmesen. Talán ők lehetnének a második családom. Az a fajta család, aki törődik velem, és az állapotommal. Persze apa gyakran keres. Hív telefonon és beszélünk, hetente többször is, de ő nem érti azt, amin én keresztül megyek. Nem találkozunk, hiszen nem tehetjük meg. Hiányoznak, de a részem, ami élni akar mégjobban, ezért elfogadtam Hector ajánlatát. Beléptem közéjük és hagyom, hogy tanítson. Hagyom, hogy kihozza belőlem a legjobbat. Hiszen neki tényleg szüksége van rám, és olyan kedves ember. Ahogy a többiek is. Na jó, talán Lip nem. Ő olyan furcsa. Ő olyan más. És őt pont emiatt kedvelem.
Lassan, csendes léptekkel közelítem meg a verandát. Még beleszívok egyet a cigimbe, majd eldobom. Nem érdekel, hogy mások mit szólnak ahoz, hogy eldobálom a csikkemet. Az én döntésem nem? Előkotrom a kulcsot, amit nekem másoltatott, és kinyitom a bejárati ajtót. Azt mondta, hogy ha úgy érzem bármikor jöhetek, és hogy fenntart nekem egy szobát. Talán tényleg hisz bennem. Azt sem tudom, hogy van e valaki aki fogadna, vagy mindannyian elmentek valahova a városba. Belépek, és halkan becsukom az ajtót magam után. A hatalmas nappali még mindig meglep. Akkora, mint a mi lakásunk Angliában. Fehér falak, bőr bútorok. Vajon honnan van Hectornak ennyi pénze?
- Hahó! - szólok - Van itthon valaki? - szavaim szinte visszhangot vernek a falakról. Remélem is, meg nem is, hogy nem csak magányra találok idebent. Igénylem a társaságot, de el is zárkóznék tőle. Balzac arca jelenik meg a fejemben. Az a csodás mosolya. Ez bíztat arra, hogy én is megtalálhatom a helyemet. Ha ő akar engem, akkor mások sem fognak csalódásnak látni.
- Van itt valaki, vagy tök idióta módon magammal beszélgetek? - teszem fel a kérdést, és elindulok feltérképezni a lakást. Lehet, hogy csak bújócskázni akarnak. Lehet.
Lovely ●●remélem megteszi Cute ●●[/size]   by barb
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Ariadne && Philip
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» ariadne & maximus
» Markus xx Ariadne
» Ariadne & Florence
» Ariadne && Balzac
» 2019 - Ariadne & Balzac

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: