Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


2019 - Ariadne & Balzac


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Feb. 10, 2020 4:55 pm

The story about Theseus and Ariadné
Ariadne && Balzac

Azt mondják, hogy mindenkinek megvan a maga párja. Az, akit neki teremtettek. A lelki társa, ha úgy tetszik. Mindenkinek van egy párja, akivel úgy passzolnak össze, mint az őz és az erdő. Sosem hittem ebben. Nem hittem, hogy van valahol a világban valaki, akinek a szívébe pokróccal a vállamon beköltöznék, és sosem hagynám el. Nem hittem el, egészen eddig a pillanatig. Erre jött Ő, mint derült égből a villámcsapás, és magával ragadott, mintha ő lett volna az örvény, én pedig a magatehetetlen csónakos. Úgy vágytam a csókjára, meg tudtam volna halni azért, hogy a karjában tartson, és elringasson, hogy álmot leheljen hűvös ajkaimra. Jól esik, hogy mellettem van. Hogy bőr érintkezik bőrrel, és hogy érzem rajta, ő lehetne minden titkom őrzője. Mindenemet odaadnám neki, kivéve a fájdalmamat. Van neki elég. Nem akarom a saját bajaimat a vállára pakolni.
- A halál csak egy múló állapot - suttogom neki, vagy inkább magamnak, hogy megnyugtassam kicsit szilaj lelkemet. Pedig legszívesebben sikítva, sírva, őrjöngve adnám ki magamból minden problémám. Toporzékolnék és ordítanék, amíg le nem robbanna minden könyv a polcról, és Ő át nem ölelne a két karjával szorosan. A mellkasához préselné a hátamat, és ott omlanék össze az ölelésében. Elmondanám neki, hogy mennyire fáj anyám halála. Hogy nem tudtam megmenteni, pedig talán meggyógyíthattam volna, hogyha hamarabb meg tudom, mi vagyok. Elmondanám neki, hogy nem tudok kijutni a szívemben kialakult labirintusból, ami jobb napokon a fény felé, rosszabbakon pedig a halál felé terelget. Annyi elnyomott érzés kavarog bennem, és én mindent ráborítanám, hogy ha nem félnék attól, hogy elveszítem. Mert még csak most találkoztunk. Mert olyan ingatag ez az egész, mint egy kártyavár a szélviharban. Nem tudom mi tartja, nem ismerem, csak azt tudom, hogy ismerni akarom, és nem csak az érzést, hanem őt is. Minden porcikáját, minden testi hibáját, minden érzését. Az összes szarsággal együtt ami vele jár. Hiszen mindannyian cipeljük a saját bőröndünket nem?
Szívemben láng rózsák nyílnak heves csókunk után. Készen állok szabadon engedni lelakatolt lelkemet, csak az ő kedvéért. Hagy táncolja körbe, illesse csókokkal az ő lelkét, hintse be boldogsággal… bárcsak érezné, amit én érzek iránta. Bárcsak tudná, hogy mit gondolok, bárcsak meg tudnám neki mutatni, hogy mi zajlik le bennem, amikor rám emeli borús tekintetét, amiben itt-ott még csillog a gyermekkor pimaszsága.
Amikor a hajához kap ösztönösen nyúlok oda, hogy megérintsem a kézfejét.
- Én is… én is látni szeretnélek még - csúszik ki számon az esetlen mondat, és úgy hirtelen újra tinédzser leszek, aki csókot lop a könyvespolc mögött, de szigorú titokban tartja, s csak a naplója tudja, mennyire boldog attól a csóktól - minél jobban tagadod a létedet, annál jobban tartalak annak - súgom a fülébe, mielőtt eltol magától és bennem megszakad egy világ. Ettől féltem. Rettegtem tőle, hogy nem tart örökké ez a mi pillanatunk, és csak a szívem emlékezhet majd rá, könnyekkel küszködve, de az érintése rajtam marad. A derekamba kapaszkodik és ez megóv engem a jeges vízbe süppedéstől. Szavaitól eláll a lélegzetem, és le kell sütnöm a szemem, mert égni kezd az arcom. Olyan zavarban vagyok, hogy legszívesebben eltakarnám az ő szemét is, amíg el nem múlik rólam ez az állapot. Sosem voltam az a lány, aki kezdeményez a férfiaknál, és flörtölni, na azt meg végképp nem tudok. A telefonom halkan megrezeg a zsebemben. Elszáll a köd az elmémről, és vissza cseppenek a valóságba. Egy másodpercre lehunyom a szemem, attól félek, hogy az egészet csak álmodtam, és Balzac nem is létezik. De amikor kinyitom még mindig ott ül velem szemben, néz rám gyönyörű szemeivel, és szavakat formál ajkával. A zsebembe nyúlok, előveszem a telefonomat, és meglepetten konstatálom, hogy apám hív. A legjobbkor. Őt nem lehet tíz perc alatt lerázni. Véresre harapom a nyelvem, de muszáj felvennem, ha már anyám nincs, legalább apám legyen. Bűnbánóan nézek rá, miközben összetörik a szívem amiért itt kell hagynom.
- Sajnálom, ezt muszáj felvennem… de mi lenne ha találkoznánk, mondjuk holnap? - hadarom - van egy bár, azt hiszem Blapshemy, vagy Sommersby… valami ilyesmi neve van. Találkozzunk ott holnap este. Nyolcra ott leszek - forró csókot lehelek a homlokára, és a telefonomat felvéve, euforikus érzésekkel szívemben, mint egy idióta kirohanok a könyvtárból.
- Szia apa… képzeld, csodás napom van!


LEZÁRT JÁTÉK
can't help falling in love ●● 703●●   by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Feb. 10, 2020 2:48 pm
Soulmates aren't just lovers

A félelem kezdi rabigába hajtani a szívemet és a józan gondolkodásomat; olyan erősen vágyok a velem szemben ülő lányra, hogy már a nyelvembe kell harapnom. És ezt megijeszt, mert a vágy elűzi a józan észt. Nekem pedig szükségem van arra, hogy képes legyek tisztán gondolkozni. És mégis… ha a szemébe nézek, azokba a harmattól világoszöld íriszekbe, összeszorul a torkom a gondolatra, hogy ő elhagy engem. Talán még a Nap is megállna forogni, elengedné a Föld kezét és mi mind a semmibe zuhannánk, ő és én.
Hogy elnyomjak mindent, Loch Ness-ről, csacska emlékekről fecsegek neki. Üres időkitöltés. Üres szívbetömés. Látom, hogy figyel rám, de valahogyan mégsem; az ajka furcsa íve késztet erre a felismerésre. Aztán ez az ív megtörik, amikor az édesanyjáról beszélek.
- Sajnálom – tátogom neki és a hüvelykujjammal a kézfejét simogatom. A gondolat rágja a szívemet, hogy én mindent megosztotta vele, ő pedig makacsul a szívében tartja a fájdalmát, de igyekszem elűzni a kételyeimet vele kapcsolatban. Mindennek meg van a maga ideje; minden szívnek és minden léleknek. Az enyémnek most volt itt az ideje.
Ő megfogja a karomat és olyan meleg az érintése, annyira jól esik, csak úgy becézget… éppen ezért, amikor elenged, hogy váratlanul ér a világ hidege, hogy belerázkódom, a karomon minden szőrszál borsódzva mered az égnek. A szívem olyan furcsán kezd zörögni a mellkasomban, amikor a boldogságomról beszél.
- Te bárkinél jobban megérdemled a boldogságot. De nem csak azt; a világ kellene, hogy a mellkasára öleljen téged – kopogtatom meg a melle feletti részt, a szíve helyét. Izzik a tekintetem attól, hogy egy apró mozdulat, egy fül mögé adott csók és mennyi minden történhetne… mennyi mindent akarnék tőle. Ám csak ennyit mondok:
- Nekem az lenne igazán a boldogság, ha láthatnálak még máskor is – pörögnek le a lassú sodrású szavak az ajkaimról. Pírban ég az egész arcom, ahogyan a tekintetét keresem. Egyedül az nyújt vígaszt, hogy az ő arca is éppen olyan vörös, mint az enyém; ettől felbukkanak a rejtett mézbarna árnyalatok a szemében. Mint a tavasz, a réten végig futó szellő, egy patanyom, egy szarvas lehullajtott agancsa, mohaillat, otthon.
Aztán képtelen vagyok ellenállni, az ajka magához ránt, de közben én vagyok az, aki kezdeményez. A virágillatot érzem a számban, az orromban, mindenhová bekúszik. Szinte belekarmolok a derekába, annyira szorítani akarom őt. Annyira, hogy az ölembe rántom és még akkor sem elég. A nyelvemmel végig simítok a fogsorán, majd az alsó ajkán… Az egyik kezem, amelyet eddig az öve bújtatójában rejtettem el, óvatosan, szinte kérlelve csúszik a fenekére, amikor keze a mellkasomon kacérkodik. A bőrömön akarom érezni a bőrét. Az érintése mintha vörös csíkot hagyna a testemen.
Majd a valóság pofon csap és visszarángat az életbe, én pedig biztonságosabb helyekre rakom a kezemet, mint Ariadne farzsebe. Az ajka még lángol attól, ahogyan másodpercekkel ezelőtt csókoltuk egymást, meglepett szemekkel néz rám.
- Nem azt érdemled, hogy egy könyvtárban csókolózz egy teljesen idegennel, aki ráadásul öt perce közölte veled, hogy egy gyilkos – emelem mindkét kezemmel a hajamhoz és jó erősen beletépek. Rossz szokás, de a fájdalomtól várom, hogy kiűzze a vágy perzselő érzését a testemből.
Megrándulok, amikor a hangja magasabbra csúszik, egyetemben a szemöldökével, csak mert megkérdezem, hogy nem egy alany vagyok számára. És már nagyon, nagyon bánom ezt a kérdést. Amikor két keze közé fogja az arcomat, jó erősen beszívom az alsó ajkamat és igyekszem csakis a szemét nézni, különben még félő, hogy az asztalra döntöm.
- Miként is gondolhatnék mást, Ariadne? – rázom a fejemet, és két csuklójánál megragadva elhúzom a kezét az arcomról. – Én nem látok közte különbséget; mindegy, milyen módon ölsz meg valakit, a végeredmény változatlan marad és te ugyanúgy gyilkos leszel. Szóval kérlek, ne nevezz angyalnak… - nem találom a szavakat. Nem vagyok képes elmondani neki, hogy ő az angyal, aki befogadja a világot a szívébe, én pedig vagyok az, aki kitépi a szíveket.
Ariadne az ajkamra néz és én elfordítom a fejemet. Nem érdemel egy futó könyvtári kalandot. Egy halk sóhaj tör magának utat ki a számból.
- Azt hiszem jobb, ha most innen leteszlek – emelem meg Ariadne-t a csípőjénél fogva és nem merek belegondolni, hogy mit érezhetett, amíg ott ült. – Mert nem sokáig bírok angyal maradni, ha így nézel rám. Vagy ha szimplán ennyire erősen létezel – és mégis, képtelen vagyok elengedni a csípőjét és beleragadok ebben a félig furcsa helyzetben, amiben megemelem magamról. Beledöglik a lelkem.
- Én… - hebegek-habogok, a kezem a csípőjén dobol -, tényleg szeretnélek megismerni. Komolyan. Csak… nem így – emelem fel a kezemet kettőnkre mutatva. Kissé eltátott szájjal, dobogó szívvel várom a válaszát; vajon érdeklem annyira, hogy napok múltán is emlékezzen rám? Hogy ne csak el élvhajhásznak tűnjek a szemében, akit a testén kívül más sem érdekel?
Ezzel a gondolattal engedem el a csípőjét, húzódok hátra a székben és a szívem acéldrótot fon maga köré, félelemből.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Feb. 07, 2020 7:05 pm

The story about Theseus and Ariadné
Ariadne && Balzac

- Én sem - mondom neki csendesen. Talán morbid, talán beteg, talán egyenesen érhetetlen, hogy engem ez miért érdekel ennyire. Én magam sem értem, csak tudom, hogy semmi más nem köti le a figyelmem, csak ezek a dolgok. Szeretek olvasni a kannibalizmusról is, meg minden furcsa, kegyetlen dologról. Látom, ahogy Balzac elveszik valahol a gondolataiban. Nem akarom, hogy szomorú legyen. Nem akarom, hogy elhagyjon engem. Amikor a fiúkról beszél akiket valaha szerettem, nem tudja, hogy mellette mindegyik eltörpül. Egyszerűen vissza sem tudok emlékezni az arcukra ebben a pillanatban, mert lefoglal a fény, ami Balzacból árad felém. Mert egyszerűen azt érzem, hogy már most kötődök hozzá. Mint valami ostoba, naiv tinédzser. Elképzelem, ahogyan kéz a kézben sétálunk a parkban, ahogy késő éjjel horrorfilmet nézünk, popcornnal az ölünkben, ahogy a mellkasára hajtom a fejem elalvás előtt, ő meg puszit nyom a homlokomra. Látom, ahogy nevet rám, én pedig hozzá vágok egy párnát. Persze nem komolyan, csak játékiból. Az életünk olyan tökéletes a fejemben. Persze nyilván, kell bele egy kis varázslat, hiszen mindketten boszorkányok vagyunk. Bocsánat, én vagyok boszorkány, ő pedig boszorkánymester. Nem is figyelek arra amit Skóciáról mesél, vagyis fél füllel hallom, de el vagyok veszve a szemeiben, és a gondolataimban. Az ábrándokban amit a buta kis agyam róla és rólam szövöget.  Csingilingnek érzem magam, aki a reménytelenül szerelmes az ő Péterébe, de Péter valahogy mindig máshol kalandozik.
Mikor felhozza anyát hangosan törnek szilánkosra a gondolataim. Őszintén mondja és én ezt köszönöm neki, de nem állok készen arra, hogy többet mondjak róla. Nem csak neki, senkinek. Azt hiszem ezek a dolgok azok, amik még anyához kötnek. Ha megtartom magamban ezt a fájdalmat, akkor a lelke örökre a testemben fog élni tovább. Legalábbis egy része.
- Figyelj rám - gyengéden megfogom a karját. Minden érintés egyre közelebb sodor és nem tudok kiigazodni magamon. Mit is akarok tulajdonképpen? Hiszen most találkoztunk először, és máris olyan vagyok, mint azok a buta, reménytelenül szerelmes libák, akiket egész életemben lenéztem. Elengedem. Helyette a saját karomat fogom meg - ha megtalálod azt, akit a sors neked teremtett az fel fog emelni. Az repíteni fog, és boldog leszel. És te igazán megérdemled a boldogságot - lesütöm a szemem. Zavarban vagyok. Érzem ahogyan az arcom tele fut vérrel, és lángrózsák nyílnak rajta - mindenki megérdemli, hogy megtalálja az igazit.
A csókja olyan édes, mint a méz. Szinte lefolyik az íze a torkomon, és magaménak akarom tudni, nem csak a száját, de mindenét. Azt akarom, hogy engem szeressen, mert hiányzik, hogy valakinek adhassak a szeretetemből. Sosem tudtam adni. Mindig csak kaptam. Mindig mindenki nekem akarta adni a figyelmét, a szerelmét, a kedvességét, a barátságát, talán pont azért, mert én nem tudtam adni. Anya halála óta pedig végképp nem tudok. Vágytam arra, hogy valakit felemelhessek a magasba, és repíthessem. Hogy valaki azért legyen boldog, mert szeretem őt.
Mikor az ölébe húz engedelmeskedek. Úgy csusszanok oda, mintha világ életemben ott lett volna a helyem. Az ő karjai között. Annyira akarom őt, bár tudom, hogy egy tisztességes lány nem kíván ilyet fél órányi ismeretség után, hogy nem törődök ezzel. Nem törődöm a következményekkel sem, azzal sem, hogy lehet, hogy csak egy újabb lyuk leszek az övén. A tenyeremet végighúzom a nyakán, majd a mellkasán, legszívesebben darabokra szaggatnám rajta a pólót. Égek a vágytól, amikor hátra húzódik. Még pár másodpercig csukott szemmel várok, hátha újra megcsókol, de nem teszi. Kinyitom a szemem. A hangja bekúszik a fülemen megtörve minden képzelgést és vissza rángat a valóságba. Csak most tudatosul bennem, hogy még mindig a könyvtárban vagyunk. Kellemes, meleget áraszt a keze, ahol fog.
- Ne, ne kérj bocsánatot… - suttogom, és a fülem mögé túrok egy tincset, bár a szavaim megakadnak amikor felteszi a kérdést. A szemöldököm a homlokom közepére szalad, majd összevonom őket. Hitetlenkedve nézek rá. Eszembe sem jutott, hogy így tekintsek rá.
- Már ne haragudj - kérdezem tőle, a hangom egy fél oktávval magasabbra ugrik, mint eddig - de hogy gondolhatsz ilyet? Balzac - az arcát ismét két tenyerem közé fogom - Te nem vagy gyilkos! Mind tettük már rossz dolgokat, de attól még nem leszünk rossz emberek. Te nem olyan vagy, akiről én tanulok. Én szörnyetegekről tanulok, te pedig angyal vagy, nem szörnyeteg - az ajkára nézek. Puha, rózsaszín, és édes. Vissza a szemébe. Ha tehetném elvesznék benne egy életre, és nem jönnék ki soha többé, amíg világ a világ.


November rain ●● 703●●   by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Feb. 07, 2020 2:57 pm
Soulmates aren't just lovers


[i]- Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy mi lehet az élvezet abban, ha kioltod egy ember életét…
- csúszik lefelé a szám sarka és a farmeromba karmolok. Próbálok Ariadne szeme csillogására figyelni, ahogy a témáról beszél, de egyre csak az jár a fejemben, hogy a tanulmányainak egy groteszk csoportjába tartozom én is. Lenyelem a szomorúságomat minden keserűségével együtt.
Olyan keserédes témákra evezek, mint az iskola, amelyben nekem sosem lehetett részem. Legalábbis, ha azt a részét nem tekintjük, amelyikben a konyhában ülve kellett varázsigéket bemagoznom és míg anyám egy főzetet kevert, kikérdezett. Rossz válasz esetén általában Birdie félresikerült kutyulmányait kellett meginnom…
- Attól, hogy TE nem vagy olyan lány, még a fiúk odáig lehettek érted. Még vissza. Nagyjából a Holdig – villantok rá egy csibészes félmosolyt, amit éppen most kaptam elő a nadrágom hátsó zsebéből. Véletlen találtam rá néhány rágópapír kíséretében. – Egyszer én is volta Skóciában, Loch Ness-i szörny ikráira vadásztunk egy bűbájhoz. De azért be kell valljam, a te emlékeid sokkal szórakoztatóbbak lehetnek, minthogy búvárruhában menekülj egy vízigyík elől – rázkódok meg akaratlanul az emlékbe. Az ikrák szagát és méretét nem is említem. Hetekig nem jött ki a családból a halszag.
De ki akar halakra és szörnyekre gondolni, amikor megfogjuk egymás kezét. Úgy markolom a kezét és annyira együttérzést akarok számára biztosítani, hogy az ajkamról leperegnek az őszinte szavak:
- Sajnálom anyukádat. Csodás nő lehetett – hajtom le a fejem együttérzésem jeléül. Mégis, ahogyan egymás szemébe mélyedünk, az sokkal nagyobb vígaszt nyújt számomra, mint a felesleges szavak.
- Nem túl nagy fájdalom a szerelem? Egyáltalán megéri az árát? – nézek rá kérdőn, keresve egy olyan dolog értelmét, amely eddig csak arra volt képes, hogy két részre repessze a szívemet. – Megéri, hogy egy életen epekedj valaki után? Létezik, hogy két ember ugyanannyira szeresse egymást? Szerintem nem; két egyforma ember sincsen, még, hogy ugyanolyan szerelem… - horkantok fel, amelytől úgy hangzom, mintha végtelenül dühítenének a megválaszolatlan kérdések. – Ez nekem úgy hangzik… mintha a szerelem csak rombolni tudna. Romba dönteni embereket, dinasztiákat, világokat… és én már így is romokban vagyok – csóválom a fejem a mondandójára. Minden egyes szava döfés a rémületem virágába, amely a gyomrom mélyén virágzik és teljesen ellentétben áll azzal, amit a szívem akar. Szeretnék szeretni, őszintén szeretni, de ahhoz a saját magam feloldozására lenne szükség…
Hallgatom a szavait, a szívembe raktározom őket. De akármit is mondd, egy gyilkos számára nincsen mentség; hiába nincsen bíróság, ügyvéd vagy akár rendőr is, saját magunk bírói vagyunk. Olyan bírók, akiktől nincsen menekvés, nincsen bírósági kapu, amin kiléphetsz, mert nem hagyhatod el a saját fejed…
- Van börtön; a saját testünk az. A saját érzéseink, a gondolataink, a tetteink emelnek körénk vasrácsot és hiába rázzuk a rácsokat, a béklyót sosem dobhatjuk le magunkról – de mégis úgy érzem, hogy egy időre, édes és megsemmisülő pillanatokban képes vagyok elfelejteni ennek a béklyónak a súlyát, amely örökre megbillogozta a lelkemet.
Aztán mondd valamit, amit nem hallok, mert a fülemet tompa moraj tölti ki, amit akár a vágy duruzsolásának is nevezhetünk. Abban a pillanatban más nem számít, csak a szája és a teste, amely valahogy még így is túl távol van az enyémtől. Keze a combomra tapad, a másik a hajamba markol; minden egyes fájdalom édes kis kínzó érzés. Az ölembe húzom a derekánál fogva, ujjamat a nadrágja övbújtatójába akasztom. Úgy csókolom, hogy a végén alig kapok már levegőt és lihegve húzódom az ajkától hátra. A kezemet képtelen vagyok levenni róla.
- Én… nem tudom, hogy illik-e ilyenkor bocsánatot kérni, de… sajnálom. Nem akartam ennyire hirtelen lenni – csak hiányzott, hogy valaki szeressen. Hogy valaki úgy éreztesse velem, én is érek annyit, mint bárki más. Hogy valaki betakarjon a fényébe a sötétség elől. És hogy a szívem kettészakadt felét egymáshoz közelebb húzza, mint eddig akárki más; de még mindig nem eléggé. Mert van ott egy kicsi rész, ami mintha örökké velem akarna csúfolkodni.
- Mármint nem vagyok ez a borzalmasan nyomuló típus, aki a szintén borzalmas történetével igyekszik magának szimpátiát nyerni. És… - itt hatalmas, kő keménységű gombóc nő a torkomban. – Mondd, Ariadne, ugye nem csak egy vizsgálandó és megjavítandó eset vagyok számodra?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Feb. 07, 2020 11:04 am

The story about Theseus and Ariadné
Ariadne && Balzac

Elképzelem ahogy ők éltek. Vagyis próbálom. Sajnos nem vagyok otthon a varázslócsaládok együttélési szokásaiban. Rögtön azok a kecskeáldozós, gyertyagyújtogátós, szűzlányokvérébenfürdős képek ugranak be. Látom magam előtt, ahogy babaként repteti a kis csörgőit, vagy éppen seprűn lovagol a hátsó kertben. A képzeletemben olyan édes kisfiú. Milyen érdekes az emberi természet. Mindenki az után vágyódik, ami nem az övé.
- Látod, pontosan ez - hívom fel a figyelmét arra, amit mondott - a kérdések. Hogy mi viszi rá az embereket arra, hogy élvezetből gyilkoljanak - érzem, hogy csillog a szemem, ahogy erről beszélek, és ez kicsit engem is megrémiszt. Sokan mondták már, hogy megszállottja vagyok a sorozatgyilkosoknak. Sőt, sokan engem is annak hittek, pedig én tényleg nem vagyok gyilkos. A légynek sem tudnék ártani.
Az iskoláról való elmélkedése megmosolyogtat. Olyan fura, hogy él olyan ember a földön, akinek nem kellett iskolába járnia.
- Ugyan, nem vagyok én olyan lány - mondom neki, pedig tényleg volt pár barátom, de túlzás, hogy az összes ujjamra jutott volna - tudod, az iskola nem csak abból áll, hogy tanulsz, és dogákat írsz. Én bentlakásos suliba jártam, Skóciában, és sosem fogom elfelejteni, amikor a tóban fürödtünk éjszaka a barátnőimmel, vagy amikor annyire nevettünk egy belsős poénon, hogy majdnem megfulladtam tőle - kicsit sajnálom, hogy neki mindez kimaradt az életéből, és még ez a szörnyű múlt is rátesz. Talán én szerencsés vagyok, hogy csak “annyi” csapás ért, hogy elvesztettem az anyámat.
Amikor megfogja a kezem végigfut rajtam az áram. A lábujjam is belebizsereg. Minden melegségét átadja nekem, és én befogadom az összeset. Egy érintése olyan vigaszt nyújt nekem, amilyet még senki más nem tudott a szavaival, vagy az öleléseivel. Rajta éreztem, hogy tudja, mi az amit érzek, és mintha képes lett volna elnyelni minden fájdalmamat. És én el akarom nyelni az övét. Azt akarom, hogy mosolyogni lássam a szemeit. Mert a száj képes hazug mosolyra húzódni, de a szemek sosem vernek át. Boldognak akarom őt látni, mert ha valaki, akkor ő megérdemli a boldogságot.
- Szerintem te rosszul vélekedsz a szerelemről - mondom neki egy kis idő után. Még sosem voltam igazán szerelmes. Mindig csak azt hittem, hogy az vagyok, de mindenkit olyan könnyű volt elengedni - a szerelem, az igaz szerelem elnyel. Felemészt, és megsemmisít. Nem hidakat bont le, hanem téged. A szíved köré emelt falakat, egyetlen érintéssel, egyetlen mosollyal legyőz, leteper és a magáévé tesz akkor is ha te nem akarod. És muszáj vagy elfogadni, mert az igaz szerelem soha el nem múlik. Egy ember nem képes kiszeretni az első szerelméből, élete végéig őriz magában egy darabot belőle - a szavaim kardként vágnak át mindent. A levegőt, a hangot, még a saját szívemet is. Rádöbbenek, hogy mennyire vágyok arra, hogy valaha valaki így szeressen engem, és hogy én ugyanígy szeressem viszont. És egy olyan fiúnak beszélek erről, akit tudnék ennyire szeretni.
- Mindenkinek az vagy, akinek lenned kell. Lehetsz te bíró, vagy barát, vagy szerető. Az adott személy dönti el, hogy melyik útra lép veled kapcsolatban. A mi világunkban nincs börtön, nincs bíróság, nincs ügyvéd, csak Mi vagyunk és azok, akik az életünkre törnek - úgy beszélek, mintha tudnám, hogy mi történt. De elhiszem a szavaimat, és mélyen belül érzem, hogy én sem csináltam volna máshogy. Forróság járja át a testem ahogy ránézek. Szavai cirógatják a fülemet.
- Az akarok neked lenni - önkéntelenül suttogok bele a kettőnk közé feszülő csendbe. Ahogy összeér a homlokunk érzem, hogy a fülem mögött lecseppen egy izzadságcsepp. A testem forró, mintha láz emésztené belülről, és Balzac a hideg vizes ruha, ami enyhítheti a kínjaim. A szívem felrobban, amikor az ajka az enyémhez ér. Érzem, hogy apró darabjai úgy forrnak össze a mellkasomban, mintha sosem ejtett volna rajta sebet az élet. Az ösztönöm vezet bele ebbe, nem az eszem. A lány, aki a találkozásunk előtt voltam elveszett valahol, a szívem egyik sötét kis zugában. Egyik kezemmel rámarkolok a combjára, a másikkal pedig beletúrok a fürtjeibe. Olyan érzéseket kelt bennem a csókja, amiknek talán már a létezését is elfelejtettem, és csak azért imádkozom, hogy ez a pillanat örökké tartson.

November rain ●● 658●●   by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Feb. 07, 2020 9:57 am
Soulmates aren't just lovers

- Talán lehet - nézek rá-, hogy ha más szemszögből nézzük, az én szememből a te családod igazán különleges lehet – vágyódva gondolok bele abba, hogy milyen lehet lefekvés előtt csak ellenőrizni egy bezárt ajtót. Nem pedig kört állva, egymás kezét fogva védővarázslatot motyogni a levegőbe és reménykedni, hogy egy boszorkány sem áll be vadásznak.
Ahogyan oldalra döntött fejjel néz rám, a haja folyékony aranyként vonul végig az arca mellett, egészen a háta közepéig. Csak néz rám, az orgonaillat erősödik, mintha egy láthatatlan kötélen vezetne hozzá. A kettészakadt szívem megremeg.
- Nem tudom, mi vonzó lehet egy gyilkos fejében… mármint, sokszor mi veszi rá arra az embereket, hogy Istennek kiáltsák magukat és mások életéről döntsenek? – egyáltalán én hogyan mertem döntőbírónak hinni magam élet és halál ügyében. Mintha a kioltott szív a lelkem egy darabját is magával vitte volna, együtt az örömmel, a fénnyel és a szeretettel.
Ariadne szavai olyan melegséggel telnek meg, amikor az iskolának nevezett intézményről beszél, hogy a lelkem repdesve száll hangja irányába, pokrócként teríti magára az örömöt és jól beburkolózik vele.
- Nem bírom elképzelni, hogy mi lehet a vonzó nyolc óra tanulásban hideg csempefalak között – torzítja el az arcomat a hitetlenkedés. Minden információm filmekre és sorozatokra alapul, amiket inkább tanulmánynak, mintsem szórakoztatási cikknek tekintettem. – Gondolom minden ujjadra jutott egy fiú. A lábujjaidat is beleértve. És mentél velük azokra a bálokra is, amik a filmekben vannak?
Az irigység sárga rózsája ott játszadozik a mellkasomban, cirógatja a szívemet, hogy hagyjam magam elcsábulni neki. De én inkább másnak csábulnék el; orgona illatnak, csodás szempárnak, szívszájnak…
Amikor az édesanyjáról beszél, az alsó ajkamba harapok és a keze után nyúlok. Finoman fogom meg, vigyázva, mintha a lelke egy tépett kis darabkáját tartanám a kezemben. Az érintésem biztonságot ígér neki, a villám végig cikázik a testemen – az érintés több, mint fizikai kontaktus, kész varázslat. A szemébe nézek, aprócskát bólintok és ebbe a bólintásba minden, a bennem maradt szeretetet, mint a Nap lusta fénysugarait sűrítem bele. Pontosan tudom, hogy mit jelent a volt. És ezt nem lehet ajkon dobbanó szavakkal kifejezni; csak egy szív tud egy másiknak vígaszt nyújtani, a szavak elolvadnak.
Azt mondja, sosem tudna elítélni. Méregbe fagyott zöld szemem egy kissé kezd felolvadni. És ez kellően előre lendít ahhoz, hogy beszéljek, elmondjak neki mindent, szavak rohanjanak le az ajkamról és a szívem két darabja egymáshoz lassan, de biztosan közelíteni kezdjen.
- Szerettem… de ez sem volt elég ahhoz, hogy képes legyek megmenteni ezt az egészet – sóhajtom, miközben puha kezét a tarkómra teszi. Ha azt hinné, hogy ezzel megnyugtat, akkor téved; olyannyira felvillanyozottá válok, hogy szinte megugrom a székben. És erre a nevemet mondja, ha ez még nem lenne elég, két keze közé veszi az arcomat.
Hallom a hangját, selyemként cirógat és én próbálok, de mennyire próbálok arra figyelni, amit mondd és nem a száját bámulva olvadozni.
- Egész életemben azt hittem, olyan erővel ruháztam fel a szerelmet, amivel sosem rendelkezett… azt hittem, hogy a szerelem mindent elnéz, a legnagyobb hidakat és képes átugrani és porrá zúzni… de a szerelem csak gyengévé és csalódottá tesz, mert rájössz, hogy sosem lehetsz olyan erős – csuklik el a hangom és megremeg az arcom a kezében. Szó szerint kapaszkodnom kell az érintésében; a kezemet a csuklója köré vonom, hüvelykujjammal cirógatom a bőrét. Annyira puha, mintha egy felhő ölelne át.
- De nem lehetek én a döntőbíró, hogy valaki erre az állomásra küldjek… nem lehetek én a kalauz, aki eldönti, merre megy az ő vonata… - búgom a kezének, a szemének, a szájának. És érzem, hogy minden egyes szava által feloldozást nyerek.
Aztán eljön az a pillanat, amikor a szívem két fele őrült vágtába kezd. Meg akarom kérdezni, hogy megcsókolhatom-e, hogy magamba szívhatom az orgonaillatát, de nem jönnek szavak az ajkamra csak ülök, meredek a szájára… A szabad kezem gyengéden a tarkójára, a selymes tincsek alá csúsztatom, amelyek nyűgösen tapadnak az ujjaimra. A homlokomat az övének döntöm, az orrunk összeér és belélegzem az illatát.
- Én… - keresem a szavakat, megnyalom az ajkamat – azt hiszem, hogy te vagy a balzsam. Mindenre. Az egész világ keserűségére te vagy az egyetlen ellenszer – suttogom neki halkan, elkínzottan a szavakat. Annyira gyötör az ajka gondolata, annyira közel van hozzám és buja módon biggyed le, hogy képtelen vagyok megállni; hozzáérintem az én ajkamat.
Mintha egy világ robbanna fel, belenyögök a csókba, magamhoz húzom. Egyszerre érzem magam otthon és a Mennyben, a Földön és a Pokolban, mert amit érzek, az egyik világhoz sem köthető.
És ebben a pillanatban a szívem két darabja lassan, mint ahogyan az ajkaink cirógatják egymást, egy ölelésben fonódnak össze.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Feb. 06, 2020 2:49 pm

The story about Theseus and Aridané
Ariadne && Balzac

A családom bonyolult, ezt nagyon jól tudom. Minden honnan származunk, és néhány ágnak a családfámon a végét sem találtuk meg soha. A testvéreim nem véreim, az anyám halott, az apám pedig semmit nem tudott a természetfelettiről, csak azt, hogy a testvére bűvészkedik.
- Nem, nem tudták - mosolyodom el - tudod, az én családom nem különleges. Tök átlagos - mosolygok, és elképzelem, hogy mennyi emlék lehet az ő fejében. Hogy ő hogyan élte le a gyerekkora mindennapjait, varázslattal körbevéve. Hátralép. Kicsit oldalra döntöm a fejem, és úgy nézem tovább az arcát. Van benne valami magával ragadó. Ami még az én jégszívemet is meg tudná olvasztatni.
- Tudod, az emberi elme felettébb lenyűgöző - mondom neki, és úgy is gondolom. Mi játszódhat le valakiben, mikor egy csontfűrésszel elválasztja az áldozata fejét a nyakától? Vagy mit gondolhatott Ted Bundy amikor önmagát védte a bíróságon, miközben végig tisztában volt azzal, hogy mit tett? - Iskolának hívják! - nevettem fel hangosan. Kacagásom betöltötte a teret. - És képzeld, én nagyon szerettem iskolába járni! Nagyon sok barátom volt, gyakorlatilag a szociális életem jóval tartalmasabb volt, mint most - szavaim tisztán, és őszintén csengenek. Visszagondolok az iskolás éveimre. A középiskolára. A fiúkra, akiket valaha szerettem, és azokra is akik engem szerettek. A bulikra, a bormámoros éjszakákra a barátnőimmel, a sok sírásra, és a még több nevetésre. Arra, hogy abban az időben tényleg igazán éltem.
- Nem… anyukám teljesen emberi volt - mondom neki halkan, kedvesen - ő volt a legemberibb lény, akit valaha ismertem. De beszéljünk akkor rólad.
Érzem, ahogy a válla néha hozzáér a vállamhoz, ahogy lassan lélegzik. A szívverésünk összekapcsolódik, felveszem a ritmusát, és várok. Nézem az állát, az állvonalát, a hajtincseit, ahogy megtörik rajta a fény. Úgy megsimogatnám az arcát, és biztosítanám róla, hogy itt velem biztonságban van. Mert akár mit is tett, nála angyalibb teremtményt még nem láttam életemben.
- Soha nem tudnálak elítélni - a szavak csak maguktól kicsúsznak a számon. Nem én irányítom őket, csak jönnek maguktól, mint az esőcseppek. És tudom, hogy igazak. Hogy minden betűt komolyan gondolok. Csak hallgatom a szavait és próbálok minden apró infót feldolgozni. Nem nagyon tudom, hogy ki az a Bastien, és még a vadászokról sem hallottam soha, de éreztem, ahogy megremeg a szívem miközben erről beszél. Meglepett, de egy kicsit féltékeny voltam arra a halott lányra. Féltékeny voltam arra, hogy mennyire szerette. Kicsit megráztam a fejem, óvatosan megsimítottam a tarkóját. Éreztem a puha pihéket a tenyerem alatt. Magam is megleptem azzal, hogy ilyen hamar, ilyen közel tudtam kerülni egy idegenhez. Anya halála óta nem tudtam ismerkedni. Senkivel. Barátaim sem nagyon voltak, szerelmem pedig pláne nem. Kicsit közelebb húzódtam hozzá. Meg akartam nyugtatni, meg akartam nyugatni, meg akartam vigasztalni, de nem hazudhattam neki. Azt kellett mondanom, ami igaz volt, amit valójában gondoltam, akkor is ha ez fájdalmas lesz a számára.
- Nézd, Balzac. - szólítom a nevén, két tenyerem közé fogom az arcát, és gyengéden megemelem a fejét, hogy a szemembe nézzen. Olyan közel van hozzám, hogy szinte a számon érzem a lélegzetét. Én nem hiszek az első látásra szerelemben, de érzem, hogy benne van valami, amit mással még nem éreztem. Olyan puha a bőre. - A családodat védted. A halált nem könnyű feldolgozni, de azt tudnod kell, hogy ez önvédelem volt. Ha nem teszed meg, akkor ő megtette volna előbb vagy utóbb - dühös leszek. Érzem, hogy kitágul az orrcimpám. Haragszok arra a nőre, vagy férfira. Azért egy kicsit reménykedem, hogy a nőkre bukik. - A halál nem a vég. Az csak egy állomás. Te nem vagy gyilkos - tényleg így gondolom. Ő nem gyilkos. Csak elveszett fiú, aki meg akarta védeni a családját - tudod, hogy miért nem vagy az? Mert a gyilkosok nem éreznek bűntudatot. A gyilkosoknak nem számít. Te jó ember vagy, Balzac - mondom neki, és legszívesebben forró csókot lehelnék az ajkára. Arra a puha, rózsaszín ajkára, ami már azóta csábít, hogy először megszólalt.


November rain ●● 622 ●●   by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Feb. 05, 2020 9:54 am
Excuse me, do we know each other?

Kissé kétkedve nézek rá; „az én családom nem pont olyan, mint mi”. Próbálom keresni az értelmet a szavak mögött, hogy ez mégis mit jelenthet, de csak tétlenül és bambán meredek a lányra. Halkan, lesütött szemmel mesél. A felismerés virága kezd magvat alakot ölteni a mellkasomban, amitől egy fél lélegzet bennem akad…
- Várj! Ugye te most nem azt akarod mondani, hogy a családod se tudta, hogy mi vagy te…? –csodálkozásomban a hangom majdnem egy oktávnyival szökik feljebb. Hiszen a varázsereje még engem is gyengéden megcirógatott, ahogyan közelebb léptem hozzá. Hogyan nem tűnt fel a családjának? A legtöbb esetben a boszorkányok ereje elég korán integet, hogy „idesüss, itt vagyok, gyere és jártssz velem”.
Amikor hozzá érek az egyszerre rémít rendkívül halálra – hiszen ki ne ijedne meg attól, ha úgy érzi, hogy mentem villám csap a szívébe -, és egyszerre érzem magam úgy, mint aki egy nagyon hosszú és lélektelen utazás után tér haza. Valahogyan egy hang bennem azt kongja, hogy ez nem csak attól van, mert boszorkány. De ez a gondolat annyira megrémít, hogy inkább elengedem és növelem a köztünk lévő távolságot. Vagy a lelkeink között lévőt.
Meglep, hogy a kérdésemre válaszolva nevet. Egyik szemöldökömet kétkedve a magasba emelem.
- Ennyire szórakoztató lenne gyilkosokkal foglalkozni? Ha ezt tudom, az otthoni bájitalkotyvasztás helyett egyetemre jelentkezem. Bár… annak mik is az előfeltételei? Kell hozzá az a hely, ahol minden kis emberkét kínzásnak vetnek alá napi nyolc órában? Iskola? – keresem a megfelelő szavakat. Az iskola volt az, amit a tévéből ismertem meg és egyszerre rettegtem tőle borzalmasan, mintha egy kellemetlen injekció lenne és vártam arra, hogy a többi gyerekkel ellentétben én sem maradhassak ki belőle.
De úgy látszik, hogy mama Spellwoodnak erről teljesen más elképzelései voltak; önképzett pedagógus volt, aki szerint a legjobb fegyelmezési módszer az volt, ha megfenyeget, hogy kirak a kertbe a gnómok közé egy órára. És ne akard megtudni, hogy a gnómok milyen kis aljas, szottyadt lények…
Nem kerüli el a figyelmemet, hogy amikor az édesanyjáról beszélek a mosoly elviselhetetlenül ragyogóvá válik az arcán, talán azért is, hogy mindenki arra figyeljen a tekintete helyett. Mert a tekintetétől az amúgy is szakadt szívem kétrésze csak még jobban kifacsarodik.
- Anyukád… az ő ágáról örökölted a boszorkányságot? – súgom neki oda halkan, mintha egy féltett kincsről beszélnék.
- Te jó ég, kérlek, ments meg attól, hogy beszámolsz a tamponnal kapcsolatos felfedezéseidről – emelem égnek a karomat kínosan, amit az előbb nevetve érint meg. Ettől a hirtelen érintéstől is úgy kap lángra a szívem, hogy félek, menten felemészt.
- Ugyan, sosem tudhatjuk, hogyan is volt az ő történetük valójában. Lehet, hogy Ariadné volt egy elviselhetetlen fruska, és Theseusnak nem volt más választása, ha meg akarta őrizni az ép eszét, minthogy kirakta őt a szigeten – tiltakozom hevesen. Igazából csak minél jobban el akarom húzni a beszélgetést, hogy itt ragadhassak ebben a pillanatban ahelyett, hogy a fejem állandóan csak Euphorie-ba kényszerítene vissza. – Igazából én csak arra gondoltam, hogy sértőnek tartom, amikor Daphné nénikém engem is egy kalap alá vesz a boszorkányokkal. Örülnék, ha mondjuk ilyenkor kiemelné, hogy Balzac a varázsló vagy boszorkánymester, ami kissé kifejezi a nemi identitásomat…
Miközben beszélek, lóbálom a karomat, a kisujjunk véletlenül összeér. Belepirulok ebbe az aprócska érintésbe is. Persze, ha ez még nem lenne elég, puha kézzel ragad meg és húz a székek felé. Nem, nem húz, hanem én repülök utána, mintha hozzá lennék tapadva. Mintha a teremtéskor egy lélek lettünk volna, amit széttéptek és külön helyeztek, de csak azért, hogy újra egymásra találjanak.
És nem értem, hogy egy ilyen, szinte vallomásom után hogyan képes megfogni a kezemet. Egy gyilkos kezét.
Ariadne egy széken foglal helyet, én pedig akarva-akaratlanul szorosan a mellette lévő széken helyezkedem el. Valami vonzz, hogy közel hajoljak hozzá, hogy hagyjam, hadd táguljanak ki az orrcimpáim és szimatoljam az orgona bódító illatát… De a kérdésével – és kérésével – nem csak, hogy visszazökkent a valóságba, de még pofon is csapja a lelkemet.
Ahogyan rám néz azokkal a nagy és hatalmas kerek szemekkel, először tátogok, mint egy hal, mert képtelen vagyok beszélni. Félek, hogy az a vonzás, azok a pillanatok, amikor gyilkos helyett csak egy zavarban lévő srácnak éreztem magam, azonnal elrebbennek, ha bevallok neki mindent. Így hát most az egyszer engedményt teszek magamnak és megragadom a kezét.
- Egyet ígérj meg nekem, Ariadne – nézek fel rá a szempilláim alól -, akármit is mondok most neked, nem ítélsz el. Tudom, hogy te is érzed ezt – húzom el a kezem a kettőnk mellkasa között -, és én nem akarom, hogy elmúljon.
Aztán nagy levegőt veszek és mesélni kezdek, abba belegondolva, hogy innen már nincsen visszaút.
- Nem igazán vagyok képben a mai politikát illetően, nem érdekel sem Bastien, sem az udvartartása. De ennek ellenére vannak, akik vadásznak ránk, van, akiknek van rá oka, vannak, akik sportszerűen űzik. Én pedig képes voltam beleszeretni valakibe, aki inkább az utolsó kategóriába tartozott, viszont fogalmam sem volt róla. Egészen addig, ameddig egy merénylet során a házunkba betörve akarta megölni a családomat – akkora gombóc nő a torkomban, hogy félek, már nem is gombóc, hanem kő. A szavakat csak nagy nehezen húzom ki magamból.
- Senki sem tudta, hogy viszonyom volt vele. Elüldöztük őket, de én utána megkerestem, csapdába ejtettem… és mikor már védekezni sem tudott… akkor… - akad el a hangom és újra ott találom magam, ahol nem akarom, forog velem a világ és képtelen vagyok megállítani. Nem tudom kimondani, hogy megöltem. A testem remegésén keresztül bököm Ariadne-nak ki:
- A varázserőm azóta eltűnt. Már két éve… azt gondoltam, hogy ha képes vagyok valamilyen groteszk módon feldolgozni ezt, akkor talán visszajön… - lehajtom a fejem, legszívesebben Ariadne ölébe tenném és hagynám, hogy érintésének a vihara kiűzzön belőlem mindent.
- Meg lehet engem menteni, Ari? – emelem a kezét az arcomhoz. Felnézek rá, csak nézem azt az elképesztő női arcot és valahol, a gyomrom mélyén ébredező valami görcsbe rándul. És már nem csak beszélgetni akarok, hanem a könyvespolcok mélyére bújni, a haját szagolni és a száját érezni. De ezt én mind nem érdemlem meg…
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Feb. 04, 2020 4:57 pm

Dear Gods
Olyan aranyos. Mint egy elveszett kölyökkutya. Tényleg ez jut róla először eszembe. Kedvem lenne megsimogatni a buksiját. Annyira próbálja kerülni a szemkontaktust, hogy nem is értem, hogy ez mire jó. Mintha kényelmetlenül érezné magát, pedig számomra ez az egész olyan természetes. Tényleg, mintha évek óta ismerném. A bőrét, az arcát, a hangját, még az illatát is. Mintha a tudatalattim tudná, hogy ki ő.
Elmosolyodom, amikor meglepődik azon, hogy egyetemre járok. Lesütöm a szememet. Érdekes, hogy akcentusom még nem tűnt fel neki.
- Tudod az én családom, nem pont olyan, mint mi - válaszolom halkan. Eszembe jut, hogy a szüleim maguk sem tudtak arról, hogy boszorkányvér csörgedezik az ereimben. Na jó, apának biztos volt némi fogalma róla, de hogy egyszer sem említette meg vacsi közben, az tutifix. Mikor megragadja a vállamat egyszerre lepődök és remegek meg. A testemen végigfut valami zavaros, bizsergető érzés. Mikor áram csapja meg az embert, csak ez sokkal gyengédebb és élvezhetőbb. Fura, de nem akarom, hogy véget érjen az érintkezés. Tök mindegy, hogy hogyan csinálja. Ha csak az orrom hegyét vakarja meg, akkor is érezném, és én érezni akarom. Nem hittem volna, hogy ilyen csodás érzés a mágia.
- Igen, gyilkosokkal foglalkozok - nevetek. Vagyis, inkább kuncogok. Ezt még így soha senki nem mondta ki. Én pedig öt évvel ezelőtt nem gondoltam volna, hogy valami ilyet fogok tanulni. Hamarabb tudtam volna elképzelni magamat állatorvosként, vagy régészként, de nem kriminál pszichológusként. Mikor anyámat említi a mosoly még szélesebbre húzódik az arcomon. Sok-sok év telt már el azóta, hogy a rák legyőzte őt, és már nagyjából elfogadtam a halálát. Csak magányos éjszakáimon tör rám a merev sírógörcs, de alapvetően szeretek anyáról beszélni. Olyan csodás nő volt. Nem akarom neki elárulni, hogy ezzel érzékeny pontra tapintott, így inkább kerülöm a válaszadást, és gyorsan reagálok a tamponos megjegyzésére.
- Igen, volt már tapasztalatom tamponnal - nevetek, és megérintem a karját. Nem szándékosan, csak úgy reflex szerűen, ami nálam nagyon fura. Nem szeretek szocializálódni. Ő mégis úgy vonz magához, mint alutasakos zörgés egy macskát.
Ariadne és Theseus története. Nem pont mesébe illő a vége, de tény, hogy különös, hogy így összesodort minket az élet. Én hiszek a varázslatban. Régen is hittem. És már az első pillanattól kezdve, ahogy megláttam a könyvszekrény végén tudhattam volna… tudnom kellett volna, hogy nem véletlen az, hogy mi ketten találkoztunk. Talán az univerzum, vagy a természetanya, vagy valaki feljebbvaló így akar rávenni engem arra, hogy használjam a mágiám. Hogy ne nyomjam el magamban. Talán ő a boldogság kék madara, akit a régi boszorkányok és boszorkánymesterek szellemei küldtek.
- Ismerem a mesét. Theseus egy piszok disznó volt, akár melyik verziót is nézzük - nevetek, majd mosolyogni kezdek, mikor arról magyaráz, hogy melyikünk mit tud - ezt negatív diszkriminációnak érzem a boszorkányok iskoláztatásával kapcsolatban - ugratom, majd a hátam mögé teszem a kezemet. Nem szeretném, ha ez a beszélgetés befejeződne, de igazából jobb lenne leülni. Ilyen téren annyira esetlen vagyok.
Gyilkosság. Tehát gyilkos. Milyen ironikus az élet, ugye? A talán boldogságom egy gyilkos. Egyszerre van kedvem nevetni, és értetlenkedni vele. Valahogy nem nézem ki belőle, hogy bárkinek is tudna ártani. Inkább az a fajta, meglát egy pókot és sikítva szalad felgyújtani a házat. Gyengéden megfogom a kezét. Ujjaim a kézfejére kulcsolódnak. Húzni kezdem magam után, ha velem jön. Egy asztalhoz vezetem, és leülök az egyik székre.
- Csüccsenj le - nézek rá nagy, kerek szemekkel - tudod, ez komplikált. Az emberi elme javarészt megfejthetetlen, de én azon a véleményen vagyok, hogy mindenki megmenthető, és helyrehozható - na jó, talán most egy kicsit füllentettem. A mániákus sorozatgyilkosokat tuti nem lehet helyrehozni - de ahhoz, hogy segíteni tudjak, el kell mesélned mindent.
Mélyen belenézek azokba a gyönyörű szemekbe, és már nem azt a férfit látom, akit az előbb legszívesebben levetkőztettem volna a szemeimmel - még ha ennek nem is adtam jelét - hanem egy elesett fiút, aki segítségre vágyik. És én mindennél jobban segíteni akartam neki.


music × 628 × remélem jó lesz  Cute  × @

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Feb. 03, 2020 7:35 pm
Excuse me, do we know each other?

Míg nem nézek rá, könnyűnek érzem magam. Könnyű hidegnek lenni.
De amint ránézek, már képtelen vagyok máshová nézni. Szinte vonzz a belőle áradó meleg, az erő egyszerre füstös és édes illata, amely körül lengi őt. Már annyi ideje zártam ki mindenkit, hogy még egy embert képtelen lennék kizárni. Hiszen a saját testemen kívül rekedtem. Vagy a saját lelkem rekedt bennem. Nem tudom.
Nézem, ahogyan összevonja a szemöldökét. Nézem, ahogyan a hosszú ujjaival eltűri az egyik méztincsét a füle mögé. Nézem az orra vonalát, amely finoman vezet le egészen az ajkáig. Látom, hogy tátog valamit, de megint nem hallom a szavakat. Látom a betűt, de nem értem a szót, a fülem ismét bedugul. Megrázom a fejem, hátha kitisztul.
- Én… Nem, kétlem, hogy láttuk volna már egymást – válaszolom neki némi fáziskéséssel, amint a fátyol felemelkedik és megértem azt, amit ő mondd. Persze már a földet fixírozom, mert mindenhová bírok nézni, csak a szemébe nem. És magam sem tudom, mitől félek. Egy szem képtelen fizikálisan magába szippantani.
Egyetemre jár? – horkanok fel magamban. Miért jár egy boszorkány egyetemre? Mit kezdtem volna magammal egy egyetemen, mikor sokkal jobb móka volt esőfelhőt idézni Birdie fejére, ami csakis őt üldözte?
- De miért jársz egyetemre? A családodnak… nincsen más elfoglaltsága? – puhatolózom kíváncsian.
Mikor közli velem, hogy kriminál pszichológiát tanul azt hiszem én magam állok meg egy pillanatra a saját tengelyem körüli forgásban. Szinte hallom, ahogyan a gondolataim cikáznak és közben az kiabálják, hogy lehetetlen, hogy mégis arra akadsz, aki tud neked segíteni. Talán eleve nem is egy könyvet keresett a varázserőm a polcon, hanem valakit, aki meg tud engem javítani… még ha ilyen emberi eszközökkel is.
- Hogy mit mondtál? – nézek rá csodálkozva. – Kriminál pszichológusnak tanulsz? Akkor gyilkosokkal foglalkozol? És gyilkosságokkal? – lépek hozzá közelebb és megragadom a vállát. A remény majdnem összeragasztja a szívem két darabját, de még túl gyenge és esendő. A finom rázkódás a bőrünk találkozásánál ébreszt fel arra, hogy túl közel mentem hozzá. Szinte érzem, ahogy a feje tetején lévő hajszálak statikussá válnak és az államat csiklandozzák.
Furcsa érzés így hatni valakire.
Persze ennyi csoda hatására sem heveri ki a testem a varázslattal való próbálkozást. Az orrom vérezni kezd, ő pedig felém nyújtja a kért zsebkendőt. És már ismét egy méter választ el minket egymástól.
- Én nem tanulok semminnek – válaszolom orrhangon, miközben az orromra nyomom a zsebkendőt. Már éppen hátra hajtanám a fejemet, amikor meghallom az utasítását. Egy nagyon halk kacaj tör ki a torkomon, amin annyira meglepődöm, hogy rögtön félig fulladásban hal el. – Mondd meg anyukádnak, hogy ez egy nagyon jó tanács. Valószínűleg ezért voltam képtelen eddig elállítani az orrvérzéseimet. Végül mindig Birdie-nek kellett varázslat… akarom mondani varázstamponnal elállítania. Tudtad, hogy a tampon nagyon jó a vérzésre?
Oké. Szerintem nekem az agyam vérzik. Először nevetek. Majd halálra égetem magam. Mégis honnan ne tudhatná egy nő, hogy mire kell használni egy tampont? Az égnek emelem a szemem és fohászkodom, hogy valami vigyen el magával. De végre nem érzem azt a nyomasztó űrt a mellkasomon. Legalábbis egy pillanatig nem.
- Ariadne – mondom ki akaratlanul a nevét. – Hallottad már Ariadne és Theseus történetét a görög mitológiából? Elég érdekes, hogy összeakadunk a könyvtárban, te Ariadne vagy, az én második nevem pedig Theseus. Ez eléggé… varázslatosnak tűnik – gondlkozom hangosan. Ó, te jó ég, hogy néha tennének lakatot a számra. Vagy választanák el ezt a borzalmas fecsegőt a nyakamtól.
A Blasphemy-ben úgy kell kierőszakolni belőlem a szót, itt pedig minden hülyeség, minden varázslatos célzás, amiről gyerekkoromban leszoktattak, kiszalad a számon. Erre pedig még le is kisboszizom Ariadnét.
És végre a szemébe nézek. Hallom, ahogyan elakad a lélegzete attól, ahogyan az előbb hívtam. Jeges hideg kúszik be a bőröm alá, mintha a levegő megfagyna körülöttünk, magával az idővel egyetemben. Ariadne lesüti a szemét, keze a pólója szélével játszik. Képtelen vagyok eldönteni, hogy zavarban van-e, vagy kezd belőlem elege lenni.
Aztán elpirul és érzem, hogy ennek hatására az én bőröm is jóval vörösebb árnyalatot ölt, mint ahogyan az természetes lenne. És mielőtt megszólal, már érzem, hogy kedvelem, mintha ő lenne az a régi barát, aki visszatért hozzám. Megint kibuggyan belőlem az a furcsa nyekergés, amit ma már hallottam.
Nevetek.
- Igen, szerintem én is tudom azt, amit te tudsz. Mondanám, hogy mindketten – itt halkabbra veszem a hangomat – boszorkányok vagyunk, de jobban szeretem a boszorkánymester megszólítást részemről. De mondd, Ariadne, mit keresel boszorkány létedre egy egyetemen? – kissé lejjebb hajtom a fejem és várom, hogy végre rám emelje a tekintetét. Várom, mert látnom kell, mi tükröződik az íriszeimben, amikor felteszem neki a kérdésemet.
- Ariadne, azt hiszem, hogy nem véletlenül találkoztunk itt. Sőt, a varázserőm segítséget keresett és én azt hittem, hogy a könyvek segíteni tudnak… de… én… - a hangom elcsuklik, megrázkódik az egész testem. Érzem, ahogyan a szívem sikítozik, hogy mentsék ki ebből az elátkozott testből. – Az eddigi tanulmányaid alapján szerinted újra összerakható az az ember, aki kioltotta egy másik életét? Ha azért tette, hogy megvédje a családját… ha… ha nem volt más választása… és most önmaga szétesett tükörképe… van esély egy gyilkos számára?
Úgy érzem, menten összeesek, elsüllyedek, vagy az égbe emelkedem, amíg a válaszát várom.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Feb. 03, 2020 5:41 pm

Dear Gods
Az egész életem ilyen volt. Én voltam a legszerencsétlenebb ember a családban. Nyilván én leszek az is, aki amikor találkozik egy jóképű idegennel azon nyomban seggre ül. Ahogy közelebb ér még erőteljesebben érzem a levendula és a kutyatáp illatát. Szinte már csavarja az orromat.
- Semmi baj. Nem para… - tenyeremet a tenyerébe helyezem, és megfogom a kezét. Rögvest végigfut rajtam az a különös bizsergés. Nem tudom hova tenni. Ez az első ilyen találkozásom. Még a lábam is beleremeg az érzésbe. Olyan ez, mintha egy rég nem látott szeretővel találkozna újra az ember. Legalábbis ehhez tudom hasonlítani. A melegség ami a gyomromból indul megreked a mellkasomban, és szétárad a tüdőmben, mint a nikotin amikor cigarettázom.
Összevonom a szemöldökömet. Nem rémlik az arca, szerintem sosem találkoztunk ezelőtt, mégis olyan, mintha ezer éve ismerném. Vajon minden boszorkánnyal ilyen érzés lesz találkozni? Ez ilyen “összeköt a természet” handabanda?
- Nem… vagyis nem hiszem. Lehet, hogy láttál már valahol - mosolygok fel rá, miközben a fülem mögé simítom az egyik hajtincsemet. - Itt tanulok az egyetemen, meg itt lakok a koliban, két sarokkal odébb - próbálom neki körbeírni a saját helyzetem, de még mindig gyengén megy a szocializáció. Mikor elfordul egyszerre látom ragyogónak, és vigasztalhatatlanul szomorúnak. Van valami a szemében, ami megmutatja, hogy a lelkét fogva tartják, és nem engedik el.
- Kriminálpszichológiát tanulok - mondom neki - És te? - akkor látom meg, hogy vékony vér patakocska folyik ki az orrlyukából. Gyorsan beletúrok a zsebembe és kihalászok belőle egy fehér zsebkendőt - De, tessék! - odanyújtom neki, és közben megérintem a karját. Érzem, ahogy az aurája bizsereg a teste körül. Nem tudom, hogy mi történik körülöttünk. Mintha megállt volna az idő.
- Ne hajtsd fel a fejed, attól csak rosszabb lesz - mondom neki. Anya legalábbis mindig ezt mondta, amikor valamelyikünknek vérzett az orra. - Én Ariadne, vagyis elvileg Ariadné-nak kellene ejteni, de azt nem szeretem. Ariadne Connor. - a szívem hevesen kezd el verni, mikor kimondja “boszorkány”. Elakad a lélegzetem és egy pillanatra ledermedek. Tudja. Vagy csak beletrafált? Ő is az? Vagy ez tényleg csak egy véletlen? Lesütöm a szememet, és a pólóm sarkát kezdem birizgálni. Érzem, hogy elvörösödök. Mit kéne ilyenkor mondania az embernek? Nem ordíthatom az arcába, hogy “Szeva, a nevem Ariadne, és amúgy boszorkány vagyok!”. Főleg, hogy ha ő nem is az.
- Te tudsz valamit? - kérdezem tőle óvatosan, bár mindenféle átgondoltság nélkül - mert én tudok valamit, és kíváncsi vagyok, hogy te tudod-e, amit tudok - igen. Általában mindig ilyen fura vagyok. Istenem de jól esne, hogy ha tudná, miről beszélek.


music × 417 × remélem jó lesz  Cute  × @

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Feb. 03, 2020 1:38 pm
Excuse me, do we know each other?

Nagyjából úgy érzem magam, mint egy idióta. Ja, nem az megtisztelés lenne. Mint egy szerencsétlen, ázott kutyaszagú, varázslatmentes idióta. Na ez már jobban lefesti a képet.
Amikor a másik sorba lépek, valamiféle jószándék vezérel, a lelkem régi darabjai akarnak udvariaskodni, azonban csak rontok a helyzeten. Éppen jókor érkezem, hogy lássak egy fenékre huppanást és meglepődött szemeket, amik a földről néznek fel rám.
Az orrlyukaim önkéntelenül is kitágulnak; töméntelen orgonaillatot érzek. Meglepődve vonom fel az egyik szemöldökömet; nagyjából sejtem, mit jelenthet ez. Birdie-nek is mindig erőteljes szegfűszeg aromája van, noha csak nagyjából lengi körbe ez a testét, néha inkább az emberekre jellemző tiszta felhőillatot érzem benne. Az egyik elméletem szerint ez azért van, mert legtöbbször elnyomja magában a boszorkány énjét.
Még mielőtt segítenék a lánynak, megpróbál magától feltápászkodni. Felé nyújtom a kezem, miközben hevesen szabadkozni kezdek:
- Ne haragudj, eszem ágában sem volt lebombázni téged, egyrészt fogalmam sem volt, hogy van itt valaki, másrészt… - darálom a szavakat, amikor elfogadja a felé nyújtott kezet. Bőr érintkezik bőrrel, aztán felszisszenek és hatalmasra tágult szemekkel nézek a lányra.
Vibrálás terjed szét az egész testemben, szinte érzem a lány előbb használt mágiájának a kissé füstös, orgonás illatát, mint ami a bőréből árad. Olyan erőteljes érzés kerít hatalmába, hogy szinte a karomba kapnám és könyörögnék neki, hogy varázsoljon. Hogy hozzon helyre. Hogy tegyen újra teljessé. Hadd tomboljon a viharom, amikor dühös vagyok, hadd csaljam elő a napot, amikor az eső akar az úr lenni…
De ehelyett hagyom mindkét szemöldökömet a magasba csúszni és gyorsan felrántom a lányt, majd elengedem a kezét. Illedelmesen hátrébb húzódok.
- Esetleg… - köszörülöm meg a torkomat -, szóval, ismerhetlek valahonnan?
Képtelen vagyok bízni a mágiámban, már abban, ami maradt belőle. Az egykori jóbarát most egy egyre távolodó ismeretlenné vált. Képtelen vagyok megkérdezni azt, ami a nyelvem hegyét bizsergeti; boszorkány vagy? Te is érezted azt, amit én?
- Téged mi hozott az egyetemi könyvtárnak ennek a részébe? – tudakolódzom illedelmesen, miközben a könyvek gerincét kezdem el böngészni. A kettéhasadt szívem kissé turbékolt, amikor a lány szemébe néztem, és ez olyan szinten kellemetlenül töltött el, hogy muszáj volt elfordulnom.
Amint ujjamat az egyik könyv gerincére helyezem, az véres lenyomatot hagy rajta.
- Basszameg! – sziszegem magam elé és a vérző orromhoz kapok. Próbálok elfordulni és zsebkendő után matatni a zsebeimben, azonban csak egy félig tépett csonkot találok, amit minden bizonnyal a legkisebb fognövesztő próbált szétrágni. – Ne haragudj, de ha már amúgy is lebombáztalak, nincsen nálad véletlen egy zsebkendő? – fordulok a lány felé leszegett fejjel.
- Amúgy Balzac vagyok. Balzac Theseus Spellwood – biccentek felé és meg sem próbálkozom mosolyt erőltetni az arcomra. Hogyan is festhetek most? Vérző orromat befogva, egyik kezemet kelletlenül zsebre vágva, behúzott nyakkal pislogok le a lányra. Közben pedig próbálom leplezni azt, hogy a hevesen dobogó szívem milyen pirulást hoz az arcomra.
- Téged hogy hívnak, kis boszorkány? – csúszik ki az ajkaim közül a szó, amely olyan régóta ott bujkált, hogy képtelen voltam visszafogni. És most mégis némán szitkozódva készülök fel arra, hogy hogy a fenébe fogom törölni az emlékeit nulla erővel, ha tévedek…
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Feb. 03, 2020 1:14 pm

Dear Gods
Mindig is érdekeltek a sorozatgyilkosok. Már nem feltétlenül a pályafutásuk miatt, hanem azért, mert olyan kíváncsi vagyok, hogy mi zajlik le valaki fejében ha szándékosan megöl valakit, és még élvezi is. Én azon szerencsés emberek közé tartozom, akiknek még nem tapad vér a kezéhez. Nem is tudnám feldolgozni, hogyha az én lelkemen száradna valaki halála. Még anyáét sem tudtam feldolgozni. Pedig az már régen volt. Na mindegy, szóval ezért jelentkeztem kriminálpszichológiára. Az már más kérdés, hogy nem számoltam azzal, milyen sokat kell majd tanulnom. A kutatómunkát élvezem, de ezek a felesleges tantárgyak nem tudnak lekötni, és csak szenvedek. A jogi zh-k teljesen kinyírnak. Most is azért jöttem, hogy felkészüljek a következő jogi vizsgámra, de aztán mégis csak elcsábítottak a pszichológia könyvek.

A sorok között járkálva töröm a fejemet, hogy mit olvassak ma. Egyáltalán nincs kedvem szocializálódni. Nem szeretem az embereket. Főleg, hogy ha sokan vannak. Úgy sem értene meg senki. Egy időben próbálkoztam. Sok barátom volt, és sok fiú, akik a magukénak akartak, aztán mikor Washingtonba költöztem leválasztottam őket magamról. Nem akartam, hogy sajnáljanak. Nem akartam hallgatni, hogy “majd jobb lesz” meg, hogy “részvétem”. Úgysem tudta senki, hogy mit érzek. Nem csak anyám elvesztése nyomta rám a bélyeget, hanem a felismerés is, hogy boszorkány vagyok. Hogy nem vagyok ember. Hiszen nem nevezhetem magam annak. Én csak egy normális, boldog életet szerettem volna élni, barátkozni, fiúzni, aztán férjhez menni, problémák nélkül. Dehát az élet egy pöcs. Nincs mit tenni.

Ahogy ott bóklászok megüti a fejem valami. Egy gondolat? Egy érzés? Valami, ami semmiképp sem normális. Az orromba furcsa, levendula illat költözik. És kutyatáp. Beleszagolok a levegőbe, hogy biztos legyek, nem csak hallucinálok. Bár az illatok csalhatnak. Még mindig érzem. Mintha egy ember bőrének illatát érezném. Aztán valami vállon találna, de egy könnyed mozdulattal eltérítem. Felsikkantok a meglepetéstől. Magam mellé pillantva egy halom könyvet veszek észre a földön. Valószínűleg az első nekiütközött a többinek, és leverte őket. Mikor valaki megszólít hátra lépek, és elbotlok a saját lábamban. Tipikus. A földön végzem, mint egy törött szárnyú madárka.
- Igen, van - válaszolok meglepetten és megpróbálok feltápászkodni. Majd megjelenik a sorok között. Egy magas, - mondjuk hozzám képest mindenki magas - jóképű srác.
- Köszönöm, elfogadom - megfogom a kezét és felállok - egyébként meg nem átlökted a könyvet, hanem a szó legszorosabb értelmében lebombáztál vele - ekkor jut el az ötlet az agyamhoz. Talán őt éreztem. A bőre illatát. Talán nem én vagyok az egyetlen. Mármint azt eddig is tudtam, hogy nem csak én vagyok a világon, aki bűbájos, de a nagynénémen kívül még senki más hozzám hasonlóval nem találkoztam.


music × 417 × remélem jó lesz  Cute  × @

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Feb. 03, 2020 10:51 am
Excuse me, do we know each other?

Mi a legjobb hely, ha kérdéseid vannak? Hé, te ott, tedd le a kezed, nem a Blasphmey-be kell menni. Ha kérdéseid vannak, és alkohol helyett válaszokba folytatnád a válaszodat - meg az idődet -, akkor az egyetemi könyvtár a legmegfelelőbb hely.
Mondja az az ember, aki most legszívesebben felhúzná a kapucniját a fejére és kirohanna az emberi csőcselék közül. Fáj a gyomrom, hogy olyan vidámak; csacsognak, ragyognak, mint akiknek egy beadandó dolgozaton kívül semmi problémájuk nincsen.
Remegő kezem a nadrágomba rejtem, a homlokom nyirkos, a hajam a nyakamra tapad. A lelkem állandóan üresen kong, mert a lényem legfontosabb részét mintha elástam volna magamba; a mágiam nélkül nem vagyok Balzac Spellwood.
Úgy sprintelek a pszichológia rész felé, hogy ne keltsek túl nagy feltűnést, de minél hamarabb elrejtőzködhessek a kíváncsi tekintetek elől. Nem, nem vagyok félénk, de ki tudja, melyik pillanatban kezd el vérezni az orrom, vagy tör rám a hányinger, amitől görcsös ívbe feszül a testem és a fal mellé kell kuporodnom, hogy valami megtámasszon. Hogy legalább valamit érezzek.
Senki sem tud segíteni. Talán azért sem, mert én pedig képtelen vagyok elmondani akárkinek, hogy mi történt. Van egy elméletem, mely szerint, ha képes leszek feldolgozni a gyilkosságot, a varázserőm is visszajön. És nagyon remélem, hogy ez az elmélet beválik, mert nincsen se B, se C tervem. Igazából A sem nagyon. Kétlem, hogy bárki is képes lenne azt feldolgozni, hogy egy gyilkos.
A pszichológia részlegen porosodó könyvek illata kúszik az orromba, a remény borzolja a kedélyeimet. A könyvtár azon részében vagyok, amelyet megkíméltek a felújítástól, a króm divattól. A mohazöld és a fatörzsbarna az uralkodó szín, természetes megvilágítás hiányában csillárok nyújtanak fényt.
És fellélegzem, mert egy árva lelket sem látok magam körül. A bőrdzsekimet hanyagul egy szék hátára vetem, majd a hajamba túrok. Talán meg kellett volna mosnom. Talán nem ártott volna egy kevésbé szétrágott felsőt felvenni, de így jár az ember, ha négy kutyával él együtt. Meg Birdie-vel.
A könyvek hatalmas polcokon magasodnak fölem; elszédülök, ahogyan a kupolás tető felé nézek. Pár éve a mágiám magától kirobbant volna, hogy a kívánságomnak legmegfelelőbb könyveket felkutassa és az asztalra invitálja őket, én pedig csak hetykén ültem volna, az eperfa asztalra feltett lábakkal, minden bizonnyal frissen mosott hajjal.
Most viszont lefelé hajlik a vállam, mintha valaki felülről nyomna. Sóhajtok, de nem megkönnyebbülésemben.
- Jó kis program – morgom magamnak kedvetlenül és megindulok az első könyvespolc felé, ami hozzám legközelebb esik. Talán először az online katalógusban kellett volna tájékozódom, hogy van-e olyan könyv, ami a következő címet viseli: Hogyan dolgozzunk fel azt, hogy életünk szerelme egy vadász volt, aki meg akarta ölni a családunkat? De egy Extrém Varázserő Update cikk is megfelelt volna.
Az ujjamat végighúzom a könyvek gerincén. Néhány felülete hideg és sima bőrkötés, másoké kemény és szakadt és végül vannak olyanok, amelyek lágyan melegítik a tenyerem…
Várjunk csak!
Visszafelé húzom a kezem, dobogó szívvel egészen odáig, ahol a lágy erejű könyvet éreztem. Valami emelkedik egyre felfelé a mellkasomban, mintha egy kígyó kúszna fel a gyomromon, lúdbőrzik az egész testem. Megérzem az ismerős érintést, mintha egy régi jó barát köszönne vissza; és mikor ellepne az üdvözletével, a könyv hirtelen kilő, keresztül a polcon, egy másik sorba.
És a kígyó vissza is mászik oda, ahol volt, mintha soha nem is létezett volna.
Érzem a vér kúszását az orromból az ajkamig, ám miközben zsebkendőért kutatok, panaszos szopránt hallok a másik sorból. Az orromról el is feledkezve, tartózkodóan kukucskálok át a könyv okozta lyukon a másik sorba.
- Van ott valaki? – súgom át a résen. Egy szőkébe áztatott kamillaszínű haj villan fel előttem. Hátrahőkölök.
- Te szentséges szent ég, ne haragudj! Én… véletlen átlöktem a könyvet a másik sorba… - szabadkozok szűkszavúan, a hangom rekedt, mintha már ezer éve nem használtam volna. Már a hangom sem az enyém...
Balzac Theseus Spellwood, a boszorkánymester, most minden bizonnyal az elesett hölgy segítségére sietne és gondoskodna arról, hogy nem esett a baja.
A gyenge hasonmása viszont nyakát behúzva billeg át a másik sorba, hogy lássa, kit ütött agyon a szerencsétlenül sikerült varázslatával. Vagy a varázslatának a szikrájával.
- Szükséged van egy segítő kézre? – nyújtom a kezem az elesett felé.
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
2019 - Ariadne & Balzac
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ariadne && Balzac
» balzac & florence
» Ariadne && Philip
» ariadne & maximus
» Markus xx Ariadne

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: