Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ariadne & Florence


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Vas. Ápr. 05, 2020 10:48 pm
Csípős válaszától azonnal mosolyra húzódnak ajkaim – nyomokban elismerést tartalmaz –, véletlenül sem néztem ki belőle némi élt, indulatot, nevezzük bárminek. Továbbra is reflektorfényben áll, dermedten, mozgásra képtelenül, azonban kitágult pupillái résnyire szűkülnek, ezzel párhuzamosan felmerül bennem valami egészen másnak a lehetősége. Hipotézis, természetesen, tapasztalatra és rutinra épülő, megfigyelés alapján kidolgozott elmélet – ha valaki megpiszkálja, robbanhat. Méghozzá nagyot.

Látszólagos ártalmatlansága természetesen azonnal megkérdőjeleződik, figyelmemet nem kerüli el jobb szemének tikkelése – tehát képtelen kontroll alatt tartani az érzéseit, bizonyos szociális érintkezések belobbantják. Biccentésre futja tőlem csupán, idegen ez a név, távol áll tőlem, lakókocsiparkos, tizenhat éves, terhes lányokra illik leginkább, vagy városba költözött, töredezett hajvégű konyhai kisegítőkre, Debby, hozza a kávét, Debby, ezt gépelje be holnapra, Debby, vegye fel a rendelést, Debby, panaszt tettek rád. Debby ugyanakkor én lettem, muszáj akklimatizálódnom az átgondolatlan ötletemhez.

– Nem szokványos találkozás, az fix, még sosem vádoltak meg kukkolással – könnyedén elveszek egy szálat a felém nyújtott dobozból. Alkalmi dohányosnak mondom magamat, kizárólag bulikban – évente kétszer, többre sem időm, sem lehetőségem, sem energiám –, vagy különböző ügyek felgöngyölítése közben gyújtok rá. Akárcsak most. Illetve gyújtanék, ha lenne mivel. - Köszi.

Elég lenne visszahajolnom az autóba, némi kotorászás után biztosan a kezembe akadna egy-két doboz gyufa, szerencsésebb esetben félig üres, viszont még használható gyújtó is. Egyelőre jó lenne húzni az időt, valamivel a közelben tartani, mert láthatólag megijesztettem. Pontosítok: elijesztettem. Egyrészt tényleg annyira nebáncsvirágnak tűnik, hogy az ember tényleg szeretné nem bántani – vagy nem annyira, mint amennyire mi tervezzük –, másrészt a félelemhez felerősödött érzékek társulnak, kiélesedett veszélyérzet, vagyis azonnal kiszúrna, ha felbukkannék valahol.

– Nekem sem kellett volna ennyire magamra venni – szúrom közbe, fél lépéssel lemaradva, láthatólag későn, indulni készül, teste megfeszül és elernyed, a hátrálás szándéka egyértelmű. Nem rohanom le, eszemben sincs megállítani, valami kedveset és érzelgőset hozzávágni, hosszabban szabadkozni, elvégre ha riadt őzike, akkor elég egyetlen rossz mozdulat, egyetlen lendülés, túlzás, félreérthető vagy bizalmaskodó közeledés, és máris elillan.

Úgy döntök, nincs az autómban sem gyufa, sem gyújtó, sem kovakő. – Tüzet azért még kérhetek? – játékos ugratásra kalibrálom a tónusomat. – Nélküle nehéz lenne elszívni. Ha pedig már elszívjuk mindketten, csinálhatnánk akár együtt is.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Márc. 23, 2020 2:47 pm

toss a coin to your hunter
Ariadne && Flo

Nem tudom, hogy melyik idegesít fel jobban, az, hogy figyel engem, vagy az, hogy teljes mértékben hülyének néz, és próbálja a bolondját járatni velem. Érzem, hogy a forróság elönti a koponyámat, befurakodik a szemüregembe, és megállapodik valahol a retinámon. És… már tikkel is a jobb szemem.
- Nem tudom - fújom ki a választ a füsttel együtt - ezért kérdezem - mondom neki a nyilvánvalót, és próbálom lenyugtatni magamat. Valamiért gyerekkorom óta könnyedén dühbe tudok gurulni, és ez nem jó. Nagyon nem jó. A szavai lerakódnak bennem.
- Debby - ízlelgetem ma nevét. Nincs valami Debby feje. Mármint, nyilván nem attól függ, hogy hogyan hívnak, hogy hogyan nézel ki, de tény, hogy ez a lány egyáltalán nem Debbys. Még úgy sem, hogy igazából egyetlen egy Debbyt sem ismerek.

- Nos, örvendek a találkoznásnak… Debby - mondom neki már szinte emberfeletti nyugalommal a hangomban, és a hajamba túrok. Az arca annyira rezzenéstelen, már-már szoborhoz hasonlító, hogy egy kicsit meg is ijeszt. A szavai pedig, hát be kell valljam, nem lopja magát rögtön a szívembe velük. Hát ezért jöttem Washingtonba? Hogy úton útfélen bunkó emberekbe botoljak? Bár… talán az én bemutatkozásom sem volt éppen a legkedvesebb.

- Bocs - mondom, miközben felé nyújtom a nyitott tetejű cigis dobozt, amiben még figyel pár szál édes méreg - bocs, hogy ilyen bunkó voltam - mondom, és tényleg őszintén - csak napok óta egyedül vagyok itt… azt hiszem rám férne a társaság - félszeg mosollyal az arcomon, szinte már könyörögve vallok neki színt, és egy kicsit szégyellve saját magam reménykedek, hogy megsajnál, és eltölt velem pár uncsi órát. Legalább akkor már ketten unatkoznánk. Aztán eszembe jut amit mondott, hogy a barátját várja. Barát. Pár. Szerető. A szavak, amelyeknek én már olyan rég nem feleltem meg. Hiszen idejét sem tudom már, hogy mikor volt utoljára pasim, vagy akármim amit pasinak lehetne nevezni.

- De akkor - mondom, miközben lassan - fájdalmasan lassan - visszahúzom a kezemet, és a zsebembe mélyesztem a cigit - én hagylak is. Jó mulatást a barátoddal - mondom, és megfordulok, hogy vissza induljak a padomhoz, miközben összeszorított fogakkal reménykedem, nem hagyja, hogy megöljön a magány.


everything i want it ●● 703●●   by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Feb. 19, 2020 9:15 pm
Próbálom a lehető legtovább kitartani kényszerű higgadtságomat, más fegyverhez aligha nyúlhatok, persze vésztartalékok hevernek mindenfelé elrejtve – az anyósülés alatt, a kesztyűtartóban, a két ülés közé ékelt tárolóficakban -, mégsem lehetek gyorsabb nála. Amatőr hibát ejtettem, feltételezésekbe bocsátkoztam, és ami még ennél is rémesebb, prekoncepcióimat összekevertem több évnyi tapasztalattal. Ártalmatlannak láttam, bizonyos értelemben, egy perccel ezelőtt még tényleg elhittem, hogy a lehető legegyszerűbb, legbanálisabb válasz kizökkentheti veszélyérzetéből – gyors kalkuláció után egyelőre elvetem a tényleges lebukás eshetőségét -, csakhogy pillanatnyi megingását azonnal vádaskodás követi. Megacélozza magát. Úgy tűnik, távolról sem elégszik meg szegényes, ugyanakkor abszolút hihető magyarázatommal.

Pillantásom sietve végigsimítja deréktól bizonytalan szempárig, véletlenül sem tűnik mágikus abúzus elkövetésére hajlamos, nagyhatalmú boszorkánynak, azonban innentől kezdve nem hagyatkozhatom a megtévesztő látszatra. Habár ez tulajdonképpen paradoxon – ha tudom, hogy megtévesztő, akkor nem téveszthet meg. Reflektorfénybe dermedt őzike, ez jut róla eszembe, kitágult pupillájú, sokktól mozdulni képtelen préda.

Vadász és áldozat. De melyikünk melyik?

- Ugyan, miért várnék rád? – drámai él nélkül mozgatom feljebb valamelyik szemöldökömet, kívülről sosem látom magamat, csak a szemöldökcsontom alatti izmok mozgását érzékelem, de képtelen vagyok behatárolni, jobb vagy baloldalon reagál-e. – Azt se tudom, ki vagy – némi zavartságot csempészek a hangomba, hátha végleg elbizonytalanodik, átlendül az ösztönös dacolásán, és abbahagyja a gyanúsítgatást. – Mármint a neved tudom, mert éppen most mondtad el, Ariadne – ismétlem meg, ízlelgetést színlelve, mintha nem tudnám pontosan, hogyan hívják -, én meg Debby vagyok – rögtönzött név, azt hiszem, előző éjjel Szégyenteleneket néztem -, de ezen túl semmi közünk egymáshoz. És nem érdekel az elcseszett életed, ez egy szabad ország, mindenki úgy cseszi el a sajátját, ahogyan akarja – vállvonással fordulok vissza a kormány irányába, tekintetem felszántja az útpadkát.

Akár soha nem visszatérő alkalomként is gondolhatnék erre a szerencsétlen incidensre. Kiszedhetnék belőle valamit, akármit, használható információt, utána átadnám valamelyik bátyámnak a strázsálást és megfigyelést. Okosan kell sakkozni. – De ha már így alakult, kérhetek egy szállal? – pillantok vissza rá kissé unottan, mint aki éppen beletörődik a napirendje felborulásába.  
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Feb. 13, 2020 6:24 pm

toss a coin to your hunter
Ariadne && Flo

Szokásommá vált itt üldögélni az utóbbi időben. A park békés, és minden alkalommal veltölt valamiféle energiával. Néha hozok könyvet. Egyszer-egyszer zenét is hallgatok, vagy festek, ha van felesleges vásznam. Újabb és újabb cigarettákra gyújtok rá, néhanap pedig egyetlen egyet sem szívok el, miközben figyelem a horizontot. Megakad a szemem a madarakon, a bogarakon, a nap tört fényén. Az emberek arca mögé próbálok látni, és kitalálni, vajon mi járhat a fejükben. Azt akarom elérni, hogy egyszer valamelyik kizökkentsen kínzó magányomból.
Hát most történik meg. Most zökkentenek ki. Megyek a lábam után a lányhoz, aki egészen biztosan figyel. Lassan, szinte már kínosan lassan tekeri lefele az ablakot. A nap megvilágítja gyönyörű bőrét. Nem vagyok bizonytalan a nemi identitásomban, de a nő, aki az autóból néz vissza rám, valami eszméletlenül gyönyörű. Egy pillanatra meg is inog az önbizalmam őt látva. Egész életemben másokhoz mértem magamat, és ez most sincs másképp.
- A barátodat? - kérdezek vissza, és egy pillanatra megingok a saját megérzéseimben, de aztán felveszem vele az arcot. Az aurája, az illata még mindig túl erős ahhoz, hogy ne miattam legyen itt - Nekem nagyon úgy tűnik, hogy te rám vársz valamiért - mondom neki elcsukló hangon, és remegő kézzel gyújtok rá egy cigire - elég elcseszett életed lehet, ha az én még elcseszetebb életem érdekel - a szavakkal együtt a füstöt is kiszűröm fogaim között. Elképzelni sem tudom, hogy mit akarhat pont tőlem. Tőlem, aki a fél napját padon ücsörgéssel, a másik felét pedig önsajnáltatással tölti. Zöldes szemébe bámulok, és az jut eszembe, hogy a testvéreimnek hasonló árnyalatú az íriszük. A testvéreimnek, akiket lassan másfél éve nem láttam. Az apámra gondolok, mikor az idegen lány szemébe nézek, és arra, hogy vajon boldogul-e nélkülem, vagy csak hazudja, amikor esténként felhív. És anyámra, hogy vajon lát-e, és hogy büszke lenne e rám.
- A nevem Ariadne… - mondom neki, és én magam is hallom, hogy mennyi fájdalom összegyűlt a hangomban az elmúlt pár másodpercben. Nem tudom, miért mondom el neki a nevem. Talán ennyire kétségbeesett vagyok. Talán ennyire vágyom emberi kapcsolatokra. Talán ennyire elcseszett vagyok. Az egész életem egy nagy talán.

everything i want it ●● 703●●   by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Feb. 11, 2020 9:41 pm
Minden második sornál felé lendítem a tekintetem – így váltakoznak szegélydombok, hegygerincek és idővonali meghatározások –, még mindig ott ül, természetesen, mozdulatlanul, nekem rézsútosan, enyhén háttal. Lejjebb eresztem a szemellenzőt, talán arasznyival, nehogy bármekkora részt kitakarhasson belőle vagy a közvetlen környezetéből. Mások is figyelhetik, egy óvatlan pillanatban megközelíthetik, pedig nekem fel kell jegyeznem minden alakot, minden megszokottól eltérő mozdulatot, így illesztgetjük össze életének és személyiségének kirakós darabkáit, képet alkotunk villanásnyi részletekből, amelyek önmagukban semmit sem jelentenek.

Szeret parkban időzni, igen, de miért? Mi hajtja vissza állandó, mit takar a mozdulatlanság, mi rejtőzik a magányosság mögött? Varázslatokon dolgozik? Mentális beszélgetést folytat valakivel, akit nem láthatok? Vajon az útvonalában kirajzolódik egyfajta minta?

Figyelmem a karbonkorról ismét megpróbálok rácsuszamlani, ártalmatlannak tűnő földhányásként, a szituáció réteglemezei azonban elválnak egymástól, feláll, egyértelműen feláll, megigazítja a ruháját, indulni készül, sietve ráharapok egy sajtgolyóra, majd az anyósülésre csúsztatok mindent, amire ezek után nem lesz szükségem. Tehát helyszínt változtatunk, hamarabb, mint számítottam rá, eddigi megfigyeléseink másfajta rutint írtak le, de mindegy, tényleg mindegy, ugyanolyan jelentőséggel bírhat a szokatlan megszakítás, mint bármi más, amit eddig csinálta.

Elindul, igen, biztosan rátér a fűbe taposott levágó ösvényre, nem, nem, a kurva életbe, nem, felém tart, egyenesen felém. Hezitálás nélkül. Eltökélten.

Visszahúzom az újságot, visszaemelem a lábamat, hirtelen kellemetlen húzódás, enyhe fájdalom jelentkezik, nem feltétlenül kényelmes újra az előbbi pózba erőltetni szerencsétlen térdemet, de hajlik, mert azt akarom, és egy szisszenés sok, annyi se hagyja el a számat. Arcom hasonlóan kifürkészhetetlenné válik, boltban ácsorgó idegeneken látni ilyen közömbösséget, az újságot már nincs időm kinyitni, inkább az ölembe fektetem, félbehajtva, találomra beillesztem valamelyik cikkhez az ujjamat. Azon gondolkodom, amit olvastam, igen, ez lesz a helyes megfejtés.

Meglepettséget tettetek, letekerem az ablakot (szerencsére manapság elég egyetlen gombot megnyomni hozzá), figyelmesen, kicsit megilletődve hallgatom végig, a tekintetem azt üzeni, azt hittem, csak útba igazítást kérsz, mégis mi a fene bajod van, ennek ellenére jószándékú ismeretlenek készségességével hajolok ki.

– Szia, ne haragudj, de nem egészen értelek. A barátomat várom, kicsit késik. Miből gondoltad, hogy én… – elgondolkodva összeráncolom a homlokomat. Észrevett korábban is? Felismert? – Valaki követni szokott?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Vas. Feb. 09, 2020 9:37 am

toss a coin to your hunter
Ariadne && Flo

Nem múlik el a furcsa érzés. Mintha valaki figyelne, de nem tudom, hogy kicsoda és mégis miért. Nem értem, hogy kinek állna módjában engem figyelgetni. Hiszen nem vagyok én olyan érdekes. Nem tudok semmit nyújtani. Lehunyom a szememet, és megpróbálok az emberekre koncentrálni. Hátha a mágiám megtalál valakit. Érzem a körülöttem sétálók rezgéseit. Érzem, ahogy egyesek erősebben, mások gyengébben fénylenek körülöttem. Mintha érezném az érzéseiket, vagy a múltjukat. Valamit, ami szikrázik a lelkükben. Én csak úgy hívom ezt, hogy ösztön. Jelez, ha valami olyan történik, ami kellemetlen érzésbe taszít engem. Csukott szemmel tapogatózok a fénygömbök között, de látszólag semmi érdekes. Aztán hátra fordulok, és ott látom Őt. Egy fényt, ami nem halovány, nem kékesszürke, hanem erős, és arany színű. Majdnem megvakít. Tőlem úgy hat-hét méterre lebeg. Kinyitom a szememet és egy autót látok. Egy lány ül benne, és valami újságot lapozgat. Látszólag nem engem figyel, nem keres a tekintetével, csak ül ott, és vár. Vár valamire, ami az ösztönöm szerint én vagyok.
- Mit akarsz tőlem? - suttogom magamban, de ha nem boszorkány valószínűleg nem fogja meghallani. Az sem biztos, hogy boszorkányként meghallaná. Felállok, megigazítom magamon a ruhát, és elindulok. Magam sem tudom, hogy hova megyek, csak el akarok menekülni az érzés elől. El akarok menekülni a lány elől. Nem akarom, hogy figyeljenek. Kényelmetlenül érzem magam. Elkeseredetten. Csak hagyom, hogy a lábam vigyen, és pár perc múlva ott találom magam a kocsi mellett. Csak állok ott, mint egy hülye, élvezem, ahogy a nap melegíti a hátam, és fingom nincs, hogy mit csináljak. Hülyén érzem magam. Nem szokásom embereket számon kérni, de most valamiért ezt akarja a szívem. Vagy talán csak beszélgetni szeretnék valakivel. Bármilyen emberi interakciót jólesően kezelnék. Bekopogok az ablakon, és várok. Várok arra, hogy valami történjen. Akármi. Ordítsa le a fejemet, vagy pofozzon fel, vagy csak kérdezze meg, hogy mit akarok. Tegyen bármit. Kétségbeesetten vágyok egy kis emberi interakcióra. Olyan régen nem volt benne részem.
- Hahó! - szólok hozzá hirtelen - elmondanád, hogy mit akarsz tőlem? - izgatott vagyok és egy kicsit félek is egyszerre. Sosem voltam olyan, aki keresi a bajt. Nem szeretem magamra hívni idegen emberek figyelmét, most mégis megteszem. De miért?

everything i want it ●● 703●●   by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Feb. 08, 2020 10:08 pm
Már-már idegesítően mozdulatlan, nem, a mozdulatlanságon túl valami más is sugárzik belőle, mégpedig egyfajta megmagyarázhatatlan tétlenség. Nem nyúl a nadrágjához, nem vesz elő telefont, nem olvasgat, kizárólag maga elé mered, zavarba ejtő rendíthetetlenséggel, mintha képtelen lenne bármi mást csinálni.

Nem ehhez vagyok hozzászokva, akárkit követtünk eddig, illetve megfigyeltünk, jobban hangzik így, állandóan elfoglalta magát valamilyen – de komolyan, akármilyen – teendővel, egyesek művészi szintre fejlesztették modern figyelemzavarukat. Százszor frissíteni ugyanazt az oldalt, beszűkült tudatállapotot előidézni internetbe temetkezéssel. Ez ismerős terep, ezzel tudok mit kezdeni – például rácsatlakozni a telefonra, laptopra, követőprogramot tenni rá, éjjelente visszanézni, milyen oldalakat látogatott meg, milyen terveket szövöget, van-e bármilyen jellegű foglalása, tervezi-e elhagyni a várost, szemmel tart-e valakit. Az ember nem is sejtené, mennyi mindent árulnak el a személyiségéről a keresési előzményei.

Megbontok egy előrecsomagolt salátát, elég rosszul fest, kissé fonnyadt salátalevelek és nem rendesen lecsöpögtetett mozzarella golyócskák fogadnak, a hozzá adott műanyagvilla pedig túl kicsi, alig lehet normálisan megfogni. Tudom, szennyezem a környezetet, de szerény véleményem szerint ezek egyébként is a végítélet napjai, amikor vámpírok zárnak le egy egész várost, ne kelljen külön azon aggódnom, hány ezer év múlva fog lebomlani a nyomorult evőeszköz. Bal lábamat felhúzom az ülésre, cipőstül, úgyis egész nap itt sínylődök, nincs kosz, amit behordanék rá, sípcsontommal a kormánykeréken támaszkodom meg. Enyhén kényelmetlen, ellenben segít, hogy kizárólag egyik oldalon zsibbadjon a fenekem.

Sikerül elcsípnem, amikor hátrafelé fordul, nagyjából húsz fokkal elhibázva a tartózkodási helyemet. Egyesek azonnal megérzik, ha valaki figyeli őket, másoknak fél méterről sem esik le. Fogalmam sincs, mitől függ. Talán máshogy van bekötve az idegrendszerük, talán életének egy pontján mindenki megérzi, egy pontján pedig senki sem. Félbehajtom a fellapozott magazint, még nem tudok mindent a bazaltkövekről, ideje bepótolni – látszólag úgysem megy sehová.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Feb. 07, 2020 11:24 pm

Are you the hunter, or the wild
Ariadne && Flo

El vagyok veszve. Úgy érzem, hogy egyedül maradtam. Nem csak fizikailag, hanem lelkileg is. Kezdek megőrülni. Pontosan azért jöttem el Angliából, hogy ne jelentsek veszélyt a családomra, és odáig jutottam, hogy magamra jelentek veszélyt. Ránézek a karomra. Friss hegek tarkítják. Nem értem, minek vagdosom magam, amikor a mágiám nagyjából három óra képes begyógyítani a felületi sérüléseimet. Nem értem, hogy mit keresek itt. Az utóbbi időben szokásommá vált, hogy kiülök a parkba. Nem nagyon csinálok semmit, csak ücsörgök, és nézek ki a fejemből, keresve valami kapaszkodót, ami segítene kizökkenni ebből az állapotból. Anya meghalt. Ezt el kellene fogadnom. Mindenki más elfogadta körülöttem. A testvéreim, az apám, a nagynéném mind beletörődtek abba, hogy a szeretett személy már nincs többé. Én miért nem tudok? Miért nem tudok egyszerűen csak új életet kezdeni. Varázslattal, vagy anélkül. Nem is érdekelne, hogy mi vagyok. Hogy minek születtem. Ha nem lennék ennyire üres. Egész életemben üres voltam. Nem nagyon érdekelt semmi. Nem törődtem semmivel, pedig kellett volna. Adnom kellett volna magamból valamit anyának. Amíg lehetett.


Most is a padon ülök. Nézek előre. Nézem ahogy a kék ég és a zöld fű találkozik egymással. Előttem emberek sétálnak, de mindegyiküket homályosan látom. Egy egyszerű póló van rajtam, meg egy farmer. Nem viszem túlzásba, tudom. Csak lebegek a térben néha, és olyan jól esik. Próbálok nem figyelni az érzelmeimre. Hirtelen kerít hatalmába a furcsa érzés. Bizsereg a tarkóm, mintha valaki figyelne. Mindenki azt az érzést. Mikor a testén érzi más tekintetét. Megvakarom a tarkóm, hogy elkergessem róla a kellemetlen érzést, majd óvatosan hátra tekintek a vállam felett. Az ajkaim szétnyílnak ahogy koncentrálok, hogy észrevegyem ki az, aki pont engem akar unalmában bámulni. Senki feltűnő. Nem áll mögöttem egy lovag sem, hogy virágcsokorral meg fehér lóval az oltár elé vigyen, és örök szerelmet ígérjen. Anyám lelkét sem érzem magam mellett, hogy bátorságra és boldogságra intsen. Senki nem akar velem lenni. Még én sem.


everything i want it ●● 703●●   by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Feb. 07, 2020 4:05 pm
Ritkán váltanak ki belőlem együttérzést – mondhatni soha -, még ritkábban fordítom el zavartan a pillantásomat, mintha az, amit látok, amit látnom kell, annyira intim lenne, hogy azonnal bűntudatot generál. Szeretem gondolatban professzionálisan megközelíteni, ószövetségi szemet-szemért elven, távolságtartóan, mert nem számít, mennyi idősek, hogyan néznek ki, mivel töltik a napjaikat, tartoznak-e valakihez, várja-e őket valaki otthon, szörnyeteg, és sosem lehet tudni, mire képesek. Ezúttal mégis elfordulok tőle, szórakozottan matatni kezdek, félresöprök két műanyag dobozt, amiben szendvicsmaradékok pihennek, válogatni kezdek az anyósülésen felhalmozott újságokból, hátha valamelyik megragadja a figyelmemet.

Minden harmadik percben ellenőrzöm, ugyanott ül, ugyanazon a padon, ugyanolyan megmagyarázhatatlan elhagyatottságban, az az érzésem támad, hogy bizonyos értelemben egyedül van a világban, vagy csupán bedőlök a divatos prekoncepcióknak, és azt gondolom, aki társaság nélkül ücsörög, kizárólag magányos lehet.

(Azzal már nincs energiám megbirkózni, ez az állítás rólam mit mond el, és mennyi igazságtartalmat lehet tulajdonítani neki.)

Kiválasztom valamelyiket, azt hiszem, természetjáróktól természetjárókról természetjáróknak magazin, találomra kinyitom, nagyfelbontású kép fogad, az Appalache-hegység legszebb gerincvonulatainak egyikét ábrázolja, csúcsai körül kísérteties köddel, és az egymásra hajló magasságok közötti beláthatatlan, mély völgyekkel. Néhány közelebbi kép illusztráció gyanánt az egyenetlen redőzetű sziklákról, flóra és fauna bemutatás helyett geológiai szempontból mutatják be. Egy szót sem értek belőle, nyilvánvalóan, ahogyan valószínűleg egymillió előfizetőből minimum kilencszázezren, mégsem teszem félre, hajtom félbe, csúsztatom lejjebb, tisztességgel átrágom magam rajta.

Lassan két hete követjük felváltva, reggeltől estig alig hagyjuk magára, lejegyzünk minden találkozót, felírunk minden új arcot, belső informátor segítségével családfát rajzolunk, egyre több név bukkan fel, terebélyesedik a kapcsolati hálója, ennek ellenére sokadszorra nézem végig, ahogyan a park oldalában üldögél egyedül, a gondolataiba mélyedve. Kész talány.

Félig üres kávéspoharam után nyúlok, az alján kevés kesernyés presszó lögybölődik, megpróbálom körkörös mozdulatokkal rávenni, hogy felszedje a letapadt cukrot – mindhiába. Semmit sem segít rajta, hideg, furcsa mellékízzel, édessége is inkább szirupos, ihatatlan. Nincs más választásom, egy húzóra megiszom mindet. Gyűrthegységek és huszadrangú kávék, attól félek, mostanra ebből áll az életem.
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Ariadne & Florence
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» ariadne & maximus
» Markus xx Ariadne
» Ariadne && Philip
» Ariadne && Balzac
» 2019 - Ariadne & Balzac

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Tékozló múlt-
Ugrás: