Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ichabod & Benjamin


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Vas. Feb. 16, 2020 7:11 pm
A vámpír asztalos megjegyzésemre tett reakcióját ha akarnám sem tudnám figyelmen kívül hagyni. Olyan hirtelen ugrik felém, mint akinek a seggébe dugtak egy szelet gyömbért. Az esetek többségében igencsak szelektív, hogy mire reagálok és mire nem, ám ezt a gesztust nem tudom figyelmen kívül hagyni. Az ajkaim nem nyitom, ám az utat figyelve is kiszökik az orromon egy nevetésre hajazó horkantás.
- Na nehogy már elpirulj nekem. Mit gondoltál, Terézanya autójába szállsz be? – A szóbeli bosszúság ellenére egészen érezhetően szórakoztat a kialakult helyzet, a kisugárzásomban azonban továbbra is ott van az a fojtóan fenyegető él. Valószínűleg mindkettőnk szerencséjére nyilvánvaló, hogy ezzel semmire nem célzok, pusztán általánosságban beszélek. Távol állok a nagybetűs Rossztól, ám a bájos Északi boszorkány titulustól még inkább. Megválthatom, de fel is falhatom. Mondanám, hogy „úgyhogy jobb, ha vigyáz, hova lép”, de van egy olyan érzésem, hogy pontosan tudja, hogy navigáljon egy aknamezőn. Ha a fiatal, ártatlan vámpírt akarja játszani, akkor jobb lesz más közönség után néznie, mert én átlátok rajta.
Nem zavar, hogy zeneszámot vált. Sőt, magam is egészen kedvelem a műfajt, de nem szentelek neki túl nagy figyelmet. Arra viszont, hogy milyen hatalmasnak érzi magát egy daltól, mégis csak kiszalad egy rövid, ám annál gúnyosabb hümmögés. A hol ilyen, hol olyan megnyilvánulásaim ellenére azonban egy valamiben igaza van. Én nem fogom elítélni.
- Ó, az Első Boszorkányok. – A sóhajom alapján első blikkre nem úgy tűnik, hogy különösebben szívlelem őket. Persze mindegyikükről megvan a véleményem, de különösebben nincs velük problémám. A marketingjükkel annál inkább. Elsők. Komolyan? – Ha megfogadsz egy tanácsot, vigyázz velük. – Mondom ezt én, aki kétszer olyan idős, meg kétszer olyan veszélyes is, mint bármelyikük, de hát nem is magamra gondolok, hanem a fiatal vámpírra. Nem kap tőlem sem kifejtést, sem indoklást, csupán azt a gondolatot, hogyha eddig nem futott bele egybe sem, akkor igyekezzen, hogy ez így is maradjon. Fondorlatos egy népség. Benjamin következő gondolatai azonban már egészen megváltoztatják a közhangulatot. Már nem csak huffanok egyet, hanem elnevetem magam. Látom, valakinek kezd kinyílni a csipája. Mindig figyelemre méltó, hogy mire képes az emberi természettel egy kevés remény. – Mindent szépen sorjában, Benjamin. A töröttet nem jó tovább törni. – Ismét olyan érdekesen pillantok rá, a szóhasználatomat pedig továbbra sem indoklom meg. Amit ezzel mondani akarok, lényegében annyi, hogy előbb elvégzem a varázslatot és megadom neki a napfényen járás képességét. Bármi más csak utána.
Ha nem félteném az autóm flancos enteriőrjét, a felkiáltására olyan fülest kapna, hogy az ablaküveg adná a másikat, abban biztos lehet. De így a hirtelen véleményrobbanására csak magasra vonom a szemöldökömet, a tekintetem pedig továbbra is az útnak szentelem.
- Nagyszerű. És én mit kezdjek ezzel az információval? Vigyelek el a legközelebbi Prada butikba? – Úgy hangozhat, mintha gúnyolódnék, de valójában csak saját magam szórakoztatom. Nem különösebben érdekelnek az online térben történt kalandjai. A nemrégi felkiáltásáért cserébe viszont olyan hirtelen fékezek le nagy sebességről, hogyha nincs bekötve, akkor nekem kell mágiával az ülésben tartanom, hogy ki ne repüljön a szélvédőn. Na, ezzel már láthatóan meg vagyok elégedve az aljas kis mosolyomból ítélve. – Most. – Nem egy kastély előtt álltunk meg valami külvárosi birtokon, ellenkezőleg. A belváros jómódú negyedében parkolok le a lakásom előtt. Az épületet rosszabb helyeken sorháznak hívnák, ám itt jól elkülönített luxusingatlanokról van szó. Véleményem szerint megvan a maga emberi szépsége.
Az autóból kiszállva, feltételezem, mondanom sem kell, hogy kövessen. Rövid séta után ajtót nyitok. Az előszoba után egy viszonylag kicsi - bár kinek mi a kicsi -, indusztriális stílusú nappali fogad. Tény, hogy a bútorok és tárgyak többsége egyenként többet ér, mint a fiú egész éves fizetése lehet, de nincs szükségem nagy terekre. Bőven elég az Üresség végtelensége. Nincs ellenemre, hogy nem kell túl sokat sétálni egyik faltól a másikig. A lakásban tisztaság és kellemes, elegáns illat fogad. Vagy nagyon jó a takarítónőm, vagy alig vagyok itthon, mindenki ítélje meg magának.
- Előkészítem a varázslatot, addig szolgáld ki magad. A hűtőben van még egy kevés vér is, ha jól emlékszem. – Hogy minek nekem vér, ahhoz semmi köze, és nagyon útmutatást sem adok a konyha vagy egyéb helyiségek hollétéhez, egyszerűen elsétálok és ott hagyom őt a nappali közepén.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Feb. 15, 2020 1:32 am

every step you take
Benjamin && Ichabod

Bólintottam, a középkorú ember bőrébe bújt vénember bölcseletében találtam logikát, ámbár tudtam volna vele vitatkozni, hogyha úgy éreztem volna. A következmények visszatalálhatnak hozzánk, de nincs kőbe vésve, hogy ez megtörténjen. Nem tudom, hogy most valamilyen kicsavart módon a karmára gondolt-e, amiben nem hiszek, de azzal egyetértek, hogy mindenki a saját sorsa kovácsa. Az univerzum szabályait nehéz elferdíteni, de nem lehetetlen. Bár a csúf poén amivé váltam, a vadászból vált vámpír, az ő zsebébe dob még egy pontot.
- Legyen úgy, ahogy te mondod - engedtem el ennyivel. Bizonygathattam volna a saját igazam, de gondolatfoszlányaim egyszerre megfoghatatlanok voltak, és akármerre indultam el egy zsákutca várt a legvégén. De nem biztos, hogy a döntéseim valaha is visszaköszönnek majd egy kellemes vagy egy kellemetlen formában. Érdekes a világunk működése, semmi sem teljesen biztos, így felesleges eszmecserékbe nem kezdenék bele. Ő hisz abban, amit tapasztalt, én pedig továbbra is reménykedem abban, hogy szárazon megúszom majd a kis kalandomat.
Egy másodperc töredékében fordultam felé testemmel, az ülés megnyekkent az ugrásom alatt, próbáltam kibogozni most ezzel mire is próbált célozni. Tagadtam magamban, de legbelül, az agyam egyik rejtett szegletében pontosan tudtam, hogy mire gondolt. Azt már valószínűleg sosem tudom meg, hogy fenyegetés vagy ígéret, esetleg vicc volt-e. Ami leginkább megrémített, az az, hogy az a pár piszkos gondolat ami végigszaladt elmémen egyáltalán nem riasztott, nem undorodtam, sőt, talán egy elbaszott univerzumban még folytattam is volna a beszélgetés ezen részét egy csípős flörttel, de mégsem tettem. Egy nagyobb erő bennem inkább a hallgatást pártolta, de az arcpírom tagadhatatlanná tette a tényt, hogy zavarba hozott.
Vonásait méregettem, miközben beszélt, annyira közönyösen mesélt a múltjáról, hogy egy pillanatra elhittem, ezen túl lehet lendülni. Idő és türelem a kulcs, na meg az egész agyműködésem át kellene rendezni, pár pofonnal lehetőleg. Én úgy tartom, aki szenved de nem tesz ez ellen semmit, annak még nem fáj eléggé. Úgy tűnik, engem még nem ütött arcon elégszer az élet ahhoz, hogy ebből erőt meríthessek és reformokat vigyek véghez magamban. Foggal-körömmel kapaszkodtam a múltamba, arra nem is gondolva, hogy talán ez hátráltat a legjobban. A hátam mögött kellene hagynom mindent, pontot tenni vesszők helyett és egy tiszta, vadi új fejezetet nyitnom. Az örökkévalóság nagy teher lesz így.
- Ha az ülésed beeszi az egyetlen kis cigim füstjét, akkor elég sok pénzt kidobtál a semmire - védem reflexszerűen a dohányos fejemet, remélve, hogy az ilyesféle luxusautók már azért nem nyelik úgy a füstszagot, mint kacsa a nokedlit. A monitorra meredtem, hezitáltam, de mégis otthon érezve magam zenét váltottam, remélve neki is tetszik majd a választásom. Visszasüppedtem az ülés kényelmébe, magamba fogadva az erőt amit ez a szám árasztott. - Ettől a zenétől mindig kurva menőnek érzem magam. Erősnek, hatalmasnak - felnevettem szánakozóan, mert így belegondolva nevetségesen hajazok egy gyerekre még, aki elé akadályokat hajítottak. Azt ugyan nem tudtam, hogy Ichabod mellett miért volt könnyű magamat adni, mikor a hozzám közelálló emberek környezetében nehézkesnek találom. Meglehet, hogy Ichabod egy végtelenül karizmatikus ember, vagy csak egy idegen, aki nem tud és nem is fog engem elítélni, mert mellette lehetek bárki. Akkor miért ne önmagam?
- Lehet meg fog lepni amit mondok, de keseregtem, nem volt időm boszorkányt keresni. Ráadásul nem is mindegy, hogy milyen az a boszorkány, mert a mendemondák alapján egy Első Boszorkány tudja csak nekem visszaadni a napfényt. Most olyat honnan szerezzek hirtelen? Matekból gyenge voltam, de az Elsők háromszáz év körül vannak, te pedig hát... majdnem hatszáz vagy. Akkor neked nem fog gondot okozni, igaz? - emeltem kezem a levegőbe, felé mutatva tenyeremet, majd vállat vontam. A D-vitaminos hozzászólására csak egy jóízűt nevettem, megrázva a fejem. - Kezdem azt hinni, hogy nem varázsolgatni viszel a lakásodra, hanem másféle célokból. Asztalon tesztelgetés, D-vitamin ledugás a torkomon... Csak mondd, hogy feküdjek az ágyadba - pofátlankodtam egy kacajjal, kicsit aggódva, hogy a száguldó Tesla ajtaja nyílni fog, én pedig továbbá nem tűrt személyként repülök majd ki rajta isten hírével. Bár Ichabod eddig úgy tűnt, hogy értékeli a poént és van is humorérzéke, így maximum rám fog mordulni, hogy a pofámat tegyem alapállásba, ha számára már túlontúl szemtelen kis megjegyzést ejtettem el. - Szóval visszatérve az eredeti témára, nem találtam olyat, aki tudna nekem ilyen téren segíteni, Balzac és Birdie Spellwood nem tudja megadni ezt az áldást, egy Elsőt pedig nem találok bármelyik sarkon. Ráadásul éjjel, amikor én dolgozom a Blasphemy-ben, mindemellett hátul, ahova elég csekély esélye van, hogy beteszi a lábát egy megfelelő varázsló - soroltam az okokat, amiért még mindig az éjszaka teremtményeként tengetem a napjaimat, de remélhetőleg ez az Ő segítségével hamarosan változni fog. Utáltam bevallani, de a döcögős indulásunkhoz képest kifejezetten jól érzem magam most itt. Büszke voltam magamra, hogy nem adtam fel.
- Úristen - olyan decibellel ejtettem ki a mi urunk nevét, hogy hangszínem eltorzult. - Végre tudok majd új ruhákat venni és nem kell agyba-főbe rendelgetnem online. Eleve rohadt szar a diktatúra és a határzár miatt rendelni, dupla idő mire kihozzák, és ne tudd meg mennyiszer nem volt jó rám. Tudom, idióta dolog erre gondolni most, de se bevásárolni, se új göncöket venni, egyszerűen semmit nem tudtam már két éve a napfény kerülésének végett - támasztottam a könyököm az ajtón lévő kis buckán az ablak alatt, homlokomra tapasztva tenyerem. Újra megnyílik majd a világ előttem, egy velős része, aminek már oly rég búcsút intettem. - Mikor érünk oda amúgy? - kis türelmetlenkedés tükröződött vissza a kérdésemből, ami fedte a valóságot.

alcoholic ●●    ●●  by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Feb. 11, 2020 10:57 pm
Azt mindjárt sejtettem, hogy nem ilyen zenén nőtt fel. Nekem megfelel, se fel, se le nem tekerem a hangerőt, csak egy szórakozott szusszanással nyugtázom a cseppet sem meglepő ízlésbéli különbségeinket. Örülhet, mert a másik album komolyzene lett volna. Bár ahogy nézem, az alakulásnak indult jókedvét még Mendelssohn a-moll hegedűversenye sem tudná lejegelni. Ez a gond a reménnyel, nehéz neki ellenállni. Még csak nem is hezitált, mielőtt bepattant volna az autómba, pedig a vágóhídra is vihetném. Lehet, hogy magának azt mondja, hogy már minden mindegy, de én nem ezt látom benne.
- Az lehet, hogy én nem fogom megbánni, de azt javaslom, várj még néhány évtizedet, mielőtt előre innál a medve bőrére. – Ő még könnyen megbánhatja. Persze ezzel nem feltétlenül azt mondom, hogy rosszul döntött vagy újra meg kellene fontolnia. Még olyan fiatal, és ha tudja, hova lépjen, hova ne, akkor bizonyára még igen sokáig fog élni. Megtanulni pedig hosszú időbe telik, hogy… - A döntéseink valakire valahol mindig hatással vannak. És előbb-utóbb, megjósolhatatlan úton-módon, de a követkeményei visszatalálnak hozzánk. – Aztán elkezdi szavalni a kis tervét, amire első körben csak egy meglepett „oh” hagyja el ajkaimat, amit egy kacajnak betudható horkantás követ.
- Milyen naiv a feltételezésed. Ha mindenáron az asztalra kifektetve szeretnéd végezni, rajtam ne múljon, de tudod, ennyi idősen az ember már rég túl van azon, hogy hozzád hasonló csinos kis dolgokat tesztelgessen. – Egyébként is kezd kétértelművé válni, hogy miről is beszélünk pontosan, de ahogy alig észrevehetően megnyomom az utolsó szót, felteszi az i-re a ponton. Van valami veszélyes a hangomban. De hát ki ne szeretne egy kis fájdalmat? Attól érzed igazán, hogy élsz. Egy idő után a megszokott dolgok elcsépelté válnak, beleunsz. Én pedig jövőre töltöm a hatszázat. Az már elég sok időnek számít, nem igaz? A kölyök most valahogy eszembe juttatja a rövid „boldog békeidőket”, amikor Cyrus-szal a magafajtákon osztoztunk. Nem, nem mondanám osztozkodásnak. Nem szeretek osztozkodni. De szerettem nézni, amit tesz velük. A fenébe, már megint körülötte járnak a gondolataim. Évekig, sőt évtizedekig képes voltam semmibe venni, könnyedén tovább mozdulni minden őt megkörnyékező gondolatomról. De mióta felbukkant a városban… Ő az egyetlen, aki képes kizökkenteni. Hatszáz év alatt egyetlen warlock érte el ezt. Épp ezért olyan veszélyes. Kezdem felbosszantani magam, az eddigi gyorsnál egy fokkal még gyorsabban hajtok, mikor meglátom a fiú önmagára vetett tekintetét a szemem sarkából. Már-már bizarr, hogy csettintésre visszabillent. Az a lemondó „hagyjuk”, a jövőtől rettegő „negyven év”… Igaz, hogy ilyen mihaszna és önsajnálatba temetkező, mint ő sosem voltam, valahol mégis a kezdeti önmagamra emlékeztet. Nem vagyok a lelkifröccsök híve, nem is annak szánom, csak tényeket közlök. A választás az ő kezében van, hogy elgondolkodik-e a hallottakon.
- Az első évszázadom engem is hasonlóan megviselt. Ott maradt mindenki, akinek a legkisebb köze is volt az emberi vagy a korai éveimhez. – A visszapillantó tükörben jelzésként rápillantok a meggyötört, sápadt vonásaira, majd ismét az utat figyelem egy halovány, ám annál többet eláruló mosolyszerűséggel. – A mesterem az utcáról szedett össze patkányok és bűnözők közül. Szerinted én hogy néztem ki? – Tudom, hogy a „másnak rosszabb volt” szituáció nem segít, én is magasról leszarnám a helyében. De nézzen most rám. - Azon kellene elgondolkodnod, hogy mid van. – Ez utóbbi mondat már nem tanácsként szól, viszonylag semlegesen ejtem a szavakat, mégis érezni a kioktatást és az egyet nem értést a szavaimon. Egy karnyújtásnyira van az emberfeletti erőtől, érzékektől, szívósságtól és még sorolhatnám. Ő meg mit csinál? Kesereg. - Mellesleg, ha a füst beleeszi magát az ülésbe, a véreddel fogom kimosni. – Halál. Komoly. Aztán belekezd a monológjába, én pedig türelmesen hallgatom. Mire a végére ér, lassan meg is érkezünk.
- Meg fog lepni, amit mondok, de egyet értünk. Mind emberek vagytok. A különbség csupán a hatalom. – Belekezdhetnék abba, hogy ellent mond magának, az égből pottyant hatalmát épp annyira használhatná jóra, mint rosszra, de nem teszem. Egyrészt sosem befolyásolok az egyik vagy másik felé másokat, másrészt pedig még nem tart ott agyban. Hamarosan. – Csak azt tudnám, miért vártál két évet egy boszorkány felkeresésére, ha annyira hiányzik a napfény. – Pont. Pont van a mondat végén, nem kérdőjel. Különösebben nem érdekel a válasza. - A D-vitamint meg nem emlegetném a helyedben ilyen mímelten. A végén még valaki lenyomja a torkodon.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Feb. 11, 2020 6:47 pm

every step you take
Benjamin && Ichabod

Vállrántással nyugtáztam, hogy egy koszos hajléktalannak hamarabb nézne, mint egy úriembernek aki egy bárt igazgat. Tisztában voltam vele én is, így még sértésnek sem tudtam venni, pláne az arcán bujdosó mosoly mellett. Behuppanva megcsapta az orromat az a tipikus új autóillat. Talán ilyen illata lehet a gazdagságnak, ez járhatja be járataid, mikor vadonatúj szalonból vett kocsidba először süppeszted a hátsód. Nem tudom. Használt Land Rover-t vezettem, aminek ülései át voltak itatva füstszaggal és alkohollal, mert egy alkoholista láncdohányostól vettem kedvező áron, mikor részeg volt. A nyakamra is járt egy darabig, de olyan szinten legális kereskedelem történt, hogy vissza már nem kapta. Ne légy alkoholista, és nem adod el a verdád, ilyen egyszerű.
- Mindenevő vagyok zenetéren - füllentettem, mert én aztán senki sem vagyok ahhoz, hogy kritizáljam a zenei ízlését. Leginkább a rock és indie volt a repertoáromban, mostanában pedig akadt jó pár óra, mikor rongyosra hallgathattam kedvenc számaimat. Rámosolyogtam, majd úgy gondoltam nem sértődik halálig, ha egy picit odacsípek. - Bár ez a műfaj pont nem a kedvencem - Csak nem egy halk nevetés hagyta el a számat?
Ujjbegyeimet másik kezemen járattam idegesen, megtapintva minden barázdát és apró ráncot. Eldönteni nem tudtam, hogy beszéde egy újabb torzított felvágás azzal, hogy ő mindent tud és az emberismerete legendás, vagy csak motiválni akart arra, hogy szedjem össze magam. Akármi is volt a cél, belém egy leheletnyi erőt vert, egy bólintással jeleztem is, hogy találtam logikát a mondókájában, valamennyire egyet is értettem. Lehet mi ketten nem fogunk közös nevezőre jutni, lehet az elveink nem fog eggyé forrni, de mindettől függetlenül hálás voltam.
- Nem fogod megbánni, hogy esélyt adtál nekem, ebben biztos lehetsz - megfeszült az állkapcsom, mert fejemben hiába íródott ezernyi forgatókönyv, nem tudtam melyik kerül majd eljátszásra. Csalódást egy ember sem szeretne okozni senkinek, az én senkim jelenleg pedig egy idős, tapasztalt warlock, aki a képességével bármikor elküldhet a földi pokolba. Ennél több szenvedésre vágyódni hülye lennék. Nevetésére felfigyelve kihúzom magam, eltátom a számat egy sóhaj kíséretében. - Örülök, hogy olyan rohadt szórakoztató a kis tervem! Én úgy terveztem, hogy majd kifektetsz egy asztalra és tesztelgetsz rajtam dolgokat, mintha egy kisegér lennék. Nem mindenki lehet olyan okos és tájékozott, mint te! - tónusomban játékos felháborodás bravúrozott, amit meghintettem egy jóízű, mégis rövid nevetéssel. Nem gúnyolódtam, nem sértegettem, csakis viccelődtem. Ichabod számára már nyilvánvalóvá válhatott, a remény ami testembe költözött előrántotta azt a barátságos srácot, aki elnyomva élt bennem. A férfi körül sugárzó aura hiába volt rideg, nekem szimpatikus volt. - Ha pedig szőnyegként végzem, hát legyen! Legalább egy csinos szőnyeg leszek - pillantok bele a visszapillantótükörbe, ahol egy élőholtnak kinéző idióta néz vissza rám. - Hagyjuk.
Aztán elcsendesültem. A dobozból elegánsan húztam ki egy szálat, majd az ablakot résnyire lehúzva meggyújtottam. Nem udvariaskodtam megkérdezni, hogy szabad-e, Ichabod már kiemelte volna, ha nem lenne szabad. - Negyven év - motyogom őt ismételve, az majdnem egy életnyi idő. No nem az enyém, az övé meg főleg nem. Mela jut eszembe, ahogy elnyűtt, ráncos bőrével és hófehér hajával ballag valamerre negyven év múlva, amíg én tökéletesen ugyanígy fogok kinézni. Elborzaszt.
A vezetési stílusa erősen hajaz türelmetlen apáméra, így meg sem rezzenek, és minél biztosabb vagyok abban, hogy nem a vágóhídra visz kivégezni, annál kényelmesebb pozícióba helyezkedem. Ugyan lábaimat nem vetem fel a műszerfalra, de a szorongás árvize már csak lágyan hullámzik bennem. Jobbos mutatóujjam és hüvelykujjam ajkaimnál tartotta az égő cigarettát, a füst maróan dörgölte végig magát a légcsövemen. Csak legyintettem a piros lámpára. - Hallgatok, mint a sír - Azért kár lenne a Tesláért, ha összetörnénk. A nap gondolatára mosolyra görbültek ajkaim, amelyeknek jó ideje a mélabú volt az alapállásuk. - Előre bocs a szavakért, de kibaszottul kimennék már a napra. Talán a D-vitamin kicsit segítene a kurva depressziómon - diagnosztizáltam magam, de bennem kétféle személy őrlődött inkább, mintha egy igen érdekes személyiségzavarom is lenne a depresszióm mellett. Az egyik a mostani, önpusztító és gyűlölő Benjamin, a másik az emberi, mondhatni életvidám Ben. Kiszolgálva magam felnyitottam a hamutartót és elnyomtam a csikket, majd rápillantottam a kormány mögött ülő két lábon járó segítségemre. - Vadász voltam, ismerem a boszorkányokat és varázslókat, tudom, hogy mindegyiküknek van egy főbb képességük. A tiéddel még sosem találkoztam, nem is hallottam róla, valahogy ez kimaradt az életemből. Bár nem mintha iskolában tanultam volna amit tudok - esetleg be is foghatnám, mert túl sokat beszélek, bár tónusom csodálatba volt mártva. - Engem békén hagynak, mert többnyire ismernek. Több, mint két éve vagyok vámpír, megismerkedtem varázslókkal, kiválasztottakkal és rá kellett jönnöm, hogy mi baszottul egy és ugyanazok vagyunk, csak én vért szívok, neked mágiád van, de semmi más. Húsvér emberek, akik élni akarnak a maguk módján, a maguk faja szerint. A vadászatunk pedig semmi más, mint valami groteszk rasszizmus - bólogattam, elmerültem, de nem tudom mennyi értelme van szavaimnak. Bántam, hogy öltem és az emberi fajt bálványoztam. Behúztam a nyakam, a kabátom gallérját igazgatva próbáltam meghúzni magam. A kioltott életek vérének cseppjei az ujjaimon maradtak bizonyítékként, ám csak én látom ezeket. Mardosott a bűntudat, mert amikor családom kitagadott, egy csapatnyi természetfeletti fogadott be ítélkezés nélkül. - Bocs, elmerengtem, ezen pörgök napok óta, bár lehet már hetek óta - sziszegtem, és csakis kizárólag a szélvédőn kifelé bámultam, saját magam is megleptem a hangulatingadozásaimmal. Diagnózisom listáit bővítettem egy borderline személyiségzavarral is.

alcoholic ●●    ●●  by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Feb. 11, 2020 3:32 pm
- Hát nem úgy nézel ki. – Nem éppen bókolok, a szavak és a tónusom már sértő is lehetne, de ott van hozzá az a félmosoly. Egy ártalmatlan megjegyzés az egész. Csak kimondom, amit a szemem előtt látok, majd beülök a volán mögé. Bal kezem ujjait megszokásból a futurisztikus vonulatú kormány aljába akasztom, jobb kezemet pedig légies mozdulattal felhúzom a köztünk lévő helyet elfoglaló érintőképernyőn. A várost jól ismerem, így úticélt nem adok meg, helyette a zeneszámokat kezdem el ráérősen pörgetni, fel-le lapozgatva a listában. – Milyen zenét szeretsz? – Azért kérdezek, mert érdekel a válasz, ettől függetlenül nem várom meg, hogy szóra nyissa a száját, az egyik lejátszási listára bökök és a helyzethez, meg az eddigi viselkedésemhez képest egy meglepően vidám és könnyed dal szólal fel körülöttünk.
- Saját magad alatt vágod a fát, ha gyengének gondolod magad. Akkor az is leszel. Ördögi kör. – Ez nem egészen az a válasz a kérdésére, miszerint miért gondoltam meg magam, mint amit várna, de az én gondolatmenetem nem sűrűn követ lineáris vonalat. Ami azt illeti, nem gondoltam meg magam. Sokkal inkább kíváncsi voltam, hogy van-e annyi vér a pucájában, hogy ismét felkeressen, miután a legutóbb finoman elhajtottam. Mivel is szembesítettem? „Megvan a hatalmam hozzá, hogy bezárjalak a legrosszabb rémálmodba, és tévedsz, ha az gondolod a jelenlegi életed a rémálom. Le tudom nyúzni az elmédről a józanság utolsó darabkáját is, amiután nem marad belőled más, mint egy vérszomjas, tébolyult váza az egykori önmagadnak.” Ő mégis visszajött. Ahhoz képest most kesztyűs kézzel bánok vele. – A legtöbbek szerint kétféle ember létezik. – Legtöbbekről beszélek, a nosztalgiát pedig nem hagyom kiütni a hangomon, de amikor ezt a példát említem, többnyire egy konkrét warlock jelenik meg a szemeim előtt. Közben egy rutinos mozdulattal kiállok a helyemről és a parkolóház kijárata felé hajtok. – A gyengék, mint te most, mindig áldozatok lesznek, az erősek pedig elvesznek bármit, amit csak akarnak. Csak az erősek élnek túl, mert csak ők érdemlik meg. Tudod… – Halványan mintha elmosolyodnék, az viszont behatárolhatatlan, hogy a grimasz az arcomon szórakozott, bosszús, vagy keserédes-e. – Ha egy másik hasonló kaliberű warlockba futsz bele, már szőnyeg lennél a kandallója előtt. Szerencsédre én máshogy gondolkodom. Kapsz egy esélyt, meglátjuk, mit kezdesz vele. – Egy pillanatra elgondolkodom. – Kísérletekről beszélsz itt. Fenéket. – Hirtelenjében láthatóan nagyon szórakoztatónak tartom a gondolatot, hisz még nevetek is rajta a tarkómat a kényelmes fejtámlának támasztva. A történet velős részét vele nem osztom meg. Nevetségesen fiatal és fogalma sincs a dolgok működéséről. A magafajtákkal csak a baj van.
- Na jó. – Nagyot szusszanok, amikor úgy gondolom, hogy ideje alapállásba helyeznie a csinos kis száját, és már a puszta tekintetem elvárja tőle, hogy csendben maradjon. – Igen, kurva önsajnálat. Trükkös dolog tud lenni. Csak az a baj, hogy a kommentjeiddel nem csak a saját agysejtjeidet pusztítod, hanem az enyéimet is. – A zsebéből már félig kihúzott, kissé megviseltnek tűnő cigarettás dobozra pillantok és mosoly nélkül, de már egy egészen barátságos tekintettel fordítom vissza a fejem magam elé. – Nem, köszönöm. Leszoktam úgy negyven éve.
A következő kanyar után gyorsítok és pillanatok alatt nemhogy túllépem a sebességhatárt, egyenesen a múlt évszázadban hagyom. Bastien diktatúrájának kevés előnyei közé tartozik, hogy az utcák kevésbé zsúfoltak, mint azelőtt voltak, hát had szóljon. Túl idős vagyok ahhoz, hogy szabályosan vezessek.
- Haza. – Ó igen, most jutott el a szörnyen lineáris agyam ahhoz a válaszhoz, hogy hova megyünk. Haza alatt pedig nyilván a saját lakásomat értem. – Ha a napon akarsz já-… hupsz… – Azzal a lendülettel úgy áthajtottam egy teli piroson, mint annak a rendje egy teherautó előtt. – Nem láttál semmit. – Nem mintha akár ő, akár én belehalhatnánk, úgyhogy vissza a tárgyra. – Megoldhatom, hogy ismét a napra léphess, de manapság sem túl kifizetődő a szabadég alatt varázsolni. – A számomra legjobban védett hely pedig a washingtoni lakásom.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Feb. 08, 2020 12:53 am

every step you take
Benjamin && Ichabod

Hagytam, hogy markáns kezével megfogjon és úgy forgasson, mintha azt nézné hova helyezzen ki dísznek. Mintha csak egy darab hús lennék, amit mindenek előtt jól át kell nézni. Költői kérdésére kezem megrándul. Mihez kezdjen velem... Ugyanezt kérdezem magamtól minden áldott vagy átkozott napon. Pont ez a kétségbeejtő, hogy fogalmam sincs mit lehetne velem kezdeni. A céljaim homályosak, emberről emberre járok. Egy valaki csak okosabb nálam. Egy valaki csak lát potenciált a vérhiánytól és önsajnálattól megborult lelkemben. Valaki csak fog törődni, még ha csak egy hajszálnyira is. Ichabod arcáról pedig lerítt, hogy a kerekei zakatolnak belül. Ezúttal legalább nem küldött el rögtön. Félsiker.
Szemeim enyhén elkerekednek, mikor a válaszomra csak annyit mondd, hogy sejtette. Tényleg tud valamit ez a rejtélyes alak, vagy csak annyira szar bőrben kerestem fel, hogy pigmentjeim rögtön elárulják, közöm sincs napsugarakhoz és D-vitaminhoz. Mindenesetre, lenyűgöz.
- Mi van, ha nem tudom egyedül kezelni a bibis térdet? Mi van, ha segítségre szorulok? - szemhéjam idegesen rángatózott, a halántékomon dudorodó ér feszítette a bőröm. Tenyerem izzadt, mint kiskoromban, mikor az osztály előtt kellett felelnem a táblánál matekórán. Most viszont nem Mrs. Stevens kedves mosolya fogadott, s nem is az év végi kettesért tepertem. Ez a való élet, az az élet, amitől a szüleim bőszen óvtak mindig is. Ichabod helyében pedig még szemen is köpném magam, de kettőnk közül ő az úriember.
Újra pulóverem ujját hívtam zsebkendőül, utolsó, kihűlt könnycseppjeim felitatására. Elegem volt a sírásból, elegem lett abból, hogy a szemeim dagadtságától ne lássak tisztán. Hogy a lágy rész éles fájdalmat okozzon, ha megnyomom. Bassza meg, még magamat is szánalmasnak nevezem. Össze kell szednem magamat legalább pár órára, hogy az esélyes megváltóm ne egy veszendő kölyköt lásson bennem. Terhes is most a fehér házra gondolni, mit mindig meg akartam venni és gyerekeket nevelni benne. Az az élet már nem az enyém, de még lehet hasonló.
- Oké... Rendben! - hangtónusomba hamar lehel kedvet az a négy szó. Neki csupán egy mondat, nekem többként hatott. Mint egy forró nyári napon az első korty a jéghideg, gyengéden sercegő szénsavas üdítőmből. Mint egy félnapos túra után lefeküdni a puha ágyamba. Mint az első falat a kedvenc ételemből. Apró, észrevehetetlen részletek, amik egy pillanatra egy gondolatot lopnak be az emberbe: na igen, ez az Élet.
Lépteit úgy követtem, mint egy frissen örökbefogadott kiskutya, aki soha többé nem szeretne gazdátlanul bolyongani a kegyetlen nagyvilágban. Mélabúsan, kissé kétkedve mérem végig minden vonását. Megfigyelem, ahogy karja ellibben teste mellett minden megtett lépéssel. Látom, hogy háta egyszer sem görnyed ívbe, nyaki csigolyái nem hajlanak semerre. Úgy járt, mint maga egy félisten. Minden mozzanata három dolgot sugárzott: hatalmat, felsőbbrendűséget, tudást. Mindent, ami engem nem jellemzett.
- Délután fürödtem. Amúgy mindennap szoktam, néha kétszer. Elég sok időm van a lakásba zárva - megrántottam a vállam. Tudom, hogy úgy nézek ki, mint akit egyszer már megemésztettek, de higiéniailag még nem hagytam el magam, hiába árulkodnak másról hanyag, kócos tincseim, amik szinte mindig eltakarják arcom felét. Mindenesetre, a kérdését nem vettem személyes sértésnek, ebbe a csoda autóba én sem engednék minden jöttmentet, aki egy hajléktalanra hasonlít. - Hova megyünk? - szemeim elandalogtak vonásairól a járműre, amibe engedelmével be is szállok. Nem tartottam attól, hogy merre fog utunk tartani. Nem érdekelt, ha ez az életem utolsó útja, ha ő maga fog elkísérni a végállomáshoz. Tegyen velem, amit csak akar, rábízom magam.
- Nem tudom mitől gondoltad meg magad, de hálás vagyok - sandítottam felé, a Tesla puha háttámlája olyan komfortérzetet adott, mint még soha. A bennem mélyen megbúvó régi énem pedig belülről marcangol, hogy megkérdezzem mennyibe kerül ez a négy keréken száguldó csoda. De mégsem. - Dohányzol? Mert ha igen, azzal meg tudlak kínálni. Ha nem, akkor meg nincs semmim. Pedig tényleg hálás vagyok, bár dunsztom sincs hová viszel. Gondolom nem kivégezni, bár az sincs ellenemre - nyeltem egy nagyot. - Oké, tudom, kurva önsajnálat megint és felesleges önpusztító kommentek. Befogtam - védekező állásba helyeztem karjaim egy ajkaimra erőltetett félmosollyal. Ha feszélyezve érzem magam, mindig megered a nyelvem, mintha a beszéd megoldhatna valamit. Anyám mindig mondta, hogyha egyszer elrabolnának, vissza is hoznának még aznap. Van benne valami.

alcoholic ●●    ●●  by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Feb. 07, 2020 7:01 pm
Sok ember állt már ott, ahol most ő. Előttem. Voltak vadászok, akik a fejemet akarták, voltak boszorkányok, akik az erőmet, királyok hatalmat és emberek örök életet. Mindenki akar valamit. Ahogy ő is. Volt, aki kért, volt, aki követelt. A legtöbben nem kaptak semmit. De a nemlétező isten verje meg, hogy könnyebb kezelni az ambíciókkal telt törtetőket, mint ezt a… ezt a… nem is tudom mivel leírni azt a mértékű önsajnálatot, amivel előadja nekem a történetét. A vadászősei foroghatnak a sírjukban.
- Mihez kezdjek veled… – Miután megkapom a kérdésemre a választ, a vámpír álla alá nyúlok, és annál fogva mozgatom meg kicsit a fejét, magam felé fordítva. Jobbra is, balra is, aztán egy kis kört leírva. Mintha csak azt méregetném, hogy mennyiért lehet eladni a piacon. De azok az idők már elmúltak, ugyebár. A szavaim és a hanglejtésem azonban egyértelművé teszik, hogy mi jár a fejemben. Ha meg is kapná tőlem az áldást, hát engedjek szabadjára plusz egy vérszívót a városban? Kell ez nekem? Másodpercek múltán elengedem a sápadt, hideg bőrét és ilyen szempontból békén hagyom. A másik oldalról nézve, egészen szórakoztató lenne végig nézni, hogy mit kezd a hirtelen jött szabadságával. Olyan sok lehetőség áll előtte. Nagyon jók és nagyon, nagyon rosszak is. Vajon idővel melyik útra térne rá? - Sejtettem. – A mondatsorrendem azért nem feltétlenül van összhangban az események időrendjével. Ez most épp annak szól, hogy sejtettem, hogy két év körül tart a nokturnalitással. Elhiheti, hogy egy kis napfény a legtöbb problémáját megoldaná.
- Ha hagysz egy bibis térdet elfertőződni, akkor valószínűleg annyira hülye vagy, hogy meg is érdemled. – Én magam sem tudnám eldönteni, hogy szórakozottan vagy végelgyengülésben jönnek a szavak. Értem én a bölcseletét és bizonyos szempontból van is értelme annak, amit mond, de az ilyesfajta megnyilvánulásoknak elhiheti, hogy nem én vagyok a célközönsége.
- Nem tudsz felajánlani semmit, amire szükségem lenne. – Azzal kiveszem a zsebemből az autóm apró, fekete távirányítóját, a megfelelő helyre helyezve a hüvelykujjam, három parkolóhellyel odébb pedig már hallhatjuk is a jellegzetes pittyenést. – Szállj be az autóba. – Jól hallja, nem fogom itt hagyni. Bár a könyörgésének nem sok köze volt a döntésemhez. A benne rejlő lehetőségeknek annál inkább. Mondhatnád, hogy naiv és óvatlan vagyok, amiért az autómba engedek egy ismeretlen vámpírt… na, hát a dolgok nem így működnek. Az Üresség jóvoltából számomra senki sem igazán ismeretlen. Sarkon fordulok, hogy a fehér Roadsteremhez sétáljak, de ajtónyitás előtt egy lépéssel azért még megtorpanok. Úgy érzem, fel kell tennem egy nagyon fontos kérdést. Halál komolyan tekintek rá.
- Mikor fürödtél utoljára? – Merthogy a Teslám frissen tisztított és nem szeretnék bele hobo szagot. Tudom, hogy a vámpírok milyen mocskos népség tudnak lenni. Borzalmas.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Feb. 07, 2020 2:59 pm

every step you take
Benjamin && Ichabod

A férfi unottsága kiült az arcára, s minden szavával egyre inkább biztos voltam a kudarcomban. Mindent tudok, amit tudnom kell róla, a korát, nevét, képességeit. Egy több száz éves múltba visszanyúló élet miért érezné kötelességének, hogy kisegítsen egy tébolyló lelket. Végiggondolva, az ő helyében én sem mutattam volna sok érdeklődést, mégis végigmondtam a mondókám, mintha otthon betanult szöveget hadarnék el.
A halál engem rémített meg, őt megnevettette. Nem sokat tudok az életéről, de biztosan többet látott és tapasztalt, mint én. A tojáshéj még szinte ott volt a seggemen, hiába volt kemény életem. Mit tudnék én arról, hogy milyen is az a világ, amit régen pusztulásra szántam.
Igazam lett. Ő valóban minden globális problémát túlélt, átélt, egy pestishez képest pedig az én csöppnyi szívfájdalmam semmit sem jelent. Ez az én egyéni problémám, de az én kezeimben nem rendelkezik olyan erő amivel előrébb jutnék. Sosem alázkodtam meg senki előtt, de Ichabod külleme maga már ezt kívánta tőlem. A kisugárzása arra késztetett, hogy lealacsonyító szavai ellenére tiszteljem, hisz ő idős. Több dolgot tett le a jelképes asztalra, mint én. Több tudás atyja, mint egy csoport velem egykorú kölyök.
Mély lélegzetet vettem, mikor nevemet kimérten ejtette ki száján. Tudta ki vagyok, pedig sosem mutatkoztam be. Pont ez az, ami miatt sosem leszünk egy súlycsoportban, akármit csinálok, ő milliónyi lépéssel előttem lesz. Nem is próbálom ésszel vagy nyers erővel lenyomni, inkább hagyom magam elnyomni, hátha nyertesként vergődhetek ki kezei alól. Mindenben ott a kockázat, ennek vállalását pedig gerincem kiegyenesedésével és egy nagy lépéssel jeleztem felé. Szemeim peremén mégis ott ültek a gyöngyöződő könnyeim.
- Két éve és fél hónapja jártam utoljára napon - Hiányzott a napsütés. Emlékképeimben még bármikor újraélhetem azokat a pillanatokat, mikor a nyári nap már-már káros sugarai bőröm simogatták. Amikor lábaim a forró homokba rejthettem, vagy mikor a vállaim rákvörösre égett egy hosszú nap után. Ezek apró dolgok, amiket nem értékeltem mindaddig, amíg a lét nem szorított az állandó sötétségbe. - Tudom, hogy nem foglak meghatni, hisz, mint te is mondtad, te már mindent láttál. Kisebb gondod is nagyobb az enyémnél, ezzel is tisztában vagyok. De... - alsó, cserepes ajkam idegesen harapdáltam, valami érvet keresve. Nem volt semmi. Ez csakis a jóindulatán múlik. - Egy bibis térdet is kezelni kell, nem? Hiszen egy apró bibi egy hatalmas gonddá nőheti ki magát.  A seb könnyen elfertőződhet - tártam ki karjaim, én értem mire szeretnék célozni, bár lehet semmi értelme.
Kapucnimat lehúztam a fejemről, nincs értelme ott tartani. Nem voltam más, mint egy leharcolt kisfiú. Az idegszálaim pattanásig feszültek, szinte hallani lehetett, ahogy lassan szakad minden húr, de nem Ichabod előtt kéne elvesztenem a maradék méltóságom is. Egy göndör tincsem arcomhoz tapadt, orrcimpáim rózsás árnyalatot vettek fel, miután többször pulóverem ujjába töröltem minden váladékot, amit a sírás okoz egy testben.
- Ha másban nem is, legalább abban tudsz segíteni, hogy ne kelljen többé az éjszakába zárkózva élnem? Felajánlom bármiféle segítségem. Nagyban hozzájárulna ahhoz, hogy összeszedjem magam - már megint a kibaszott önsajnálat. Nem tudom miért várok empátiát egy olyan embertől, aki épp azért nézett le percekkel ezelőtt, mert önsajnálattal próbáltam kivívni segítségét. Súlyom kényszeresen helyezgettem jobb lábamról a balra, majd vissza, ebbe vezetve le feszültségem. Fals álmokat kergetek. - Nem tudom mit mondhatnék neked, ami megváltoztatná a véleményed, de szerintem mindig jól jöhet egy vámpír egy varázsló keze alatt.

alcoholic ●●    ●●  by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Feb. 07, 2020 1:27 pm
Ki fogom tekerni a nyakát annak a kiapadt kölyöknek. El kellene gondolkodnia, hogy biztosan testvérek-e a nővérével, aki vele ellentétben, rendkívül jól kezeli az érzékeny információkat. Ilyen információ az is, hogy hol és hogyan lehet engem elérni. Tudod, ha számokkal dobálóznék, talán el sem hinnéd, hogy különböző cégekben milyen mértékű befektetéseim vannak. Ülhetnék Bloomberg székében is kétszáz mérfölddel odébb, de a magamfajtáknak jobb a háttérben meghúzódnia. Már amennyire ez lehetséges. Annak idején elég volt a mágiára hagyatkozni ilyen szempontból, manapság ezt a technika és a globalizáció megnehezíti, de vannak csinos kis dolgok, amik épp erre lettek kitalálva. Gondolok itt többek közt a kriptovalutára. Na szóval, amire ki akarok lyukadni az, hogy szeretem megválogatni, kit engedek magamhoz közel, már csak „hozzád szólok, légy megtisztelve” mértékben is, úgyhogy Balzac számíthat egy alapos fejmosásra. Egyébként is sok lecke áll még előtte - és a legtöbbjük borzasztóan kellemetlen lesz számára, - úgyhogy tulajdonképpen a kezemre játszik azzal, ha rossz fát tesz a tűzre.
Voltak időszakok, amikor szinte csak az Ürességen át léteztem. Sorolhatnám napestig a különböző okokat és élethelyzeteket, de a lényeg, hogy ezzel szemben mostanában igencsak sok időt töltök a felszínen. Tudom, hogy a bébivámpír, akit Balzac küldött a nyakamra követ egy ideje. Ez már eleve elég ok lenne, hogy koromfekete szemekkel forduljak felé és ismételten visszaküldjem a sötét lyukba, ahonnan kimerészkedett, mégis hagyom, hogy a valódi formám kövesse. A zsörtölődésemet leszámítva, kezd egészen értelmet nyerni az, hogy aznap éjjel meg kellett állnom a Blasphemy előtt. A hely, ahol összefutnak a szálak.
A parkolóházban haladva már majdnem az autómhoz érek, amikor a nevem hallatára végül mégis megállok, egy egészen kelletlen sóhajjal. Az engem utolérő vámpír felé fordulok, és már nyitnám a szám, hogy közöljem vele, pontosan tudom, hogy mit akar, ő ezzel vajmit foglalkozva már bele is kezd a mondókájába.
Őt hallgatom, és azon gondolkodom, hogy vajon a története melyik részén kellene meghatódnom. Természetesen egyiken sem fogok, a kérdés inkább az, hogy mit vár ettől az egésztől. A mondandója felénél már összefonom a karjaimat és igencsak unottan nézek rá, de végig hallgatom, ha már ilyen eltökéltséggel belelendült. A végén a halált említve elnevetem magam.
- Ó, a halált nem adják olyan könnyen. – Meghalni. Azt a legkönnyebb. Kacagok egyet rajta, majd komolyra fordítom a szót. – Ha tudtad, hogy engem kell keresned, akkor bizonyára azt is tudod, hogy többszáz éves vagyok. Boszorkányüldözések, járványok, népírtások, én ott voltam. Ugye tisztában vagy vele, hogy olyan, mintha azzal szaladtál volna hozzám, hogy bibis lett a térded? – Az én világom nem úgy működik, ahogy azt ő gondolná. De tegyük fel, hogy érdekel a tesztalany kérdése. Ezt sem úgy oldanám meg, hogy magamhoz veszem, hisz közvetlenül nem folyok bele a történelem lefolyásába.
Sosem tudtam szimpátiát vagy empátiát táplálni az ilyen emberi megbillenések felé. Aki ennyire elhagyja magát az menjen, és ugorjon a kútba. De úgy érzem, rá valami egészen más vár, mint a kút mélye, még ha jelenleg ott is érzi magát.
- Van egy rossz hírem számodra, Benjamin. – Nem mutatkozott be név szerint, de számára is nyilvánvalóvá teszem, hogy tudom, ki ő. Az arcomra van írva, hogy nem szívlelem a vadászokat, de különösebben nem is hat meg a tény róla. – Rossz perspektívából látod a világot. A helyzetedet. Javaslom, hogy ébredj fel, mielőtt belepusztulsz abba, hogy próbálod megtartani az álmot, ami már akkor értelmét vesztette, mikor megszületett a fejedben. – Hát, valószínűleg belőlem sem lesz life coach. Végig nézek a fiún, és egy szinte száznyolcvanas fordulatot véve már-már együttérzően szólalok meg ismét. - Mikor jártál utoljára napon?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Feb. 07, 2020 1:24 am

every step you take
Benjamin && Ichabod

Teljes megszállotjává váltam a céljaimnak, amelyeknek csekély száma volt. Tulajdonképpen egyre szűkült ezeknek a száma, viszont három szint vár rám. Az egész történet ott akadozik, hogy csakis éjszaka tudok létezni. Éjszaka pedig hiába megyek jobbra-balra, keresve a második szinthez hiányzó láncszemeket, nem járok sok sikerrel. Washington szívében élek, de a napnyugta utáni életet látván inkább hívnám májnak. A részeg hajléktalanokkal nem megyek sokra - bár az egyik felajánlotta mágikus képességeit a minap. Naiv eszemmel belementem, egy béna tenyérjóslást kaptam, arról meg ne is beszéljünk, hogy megrövidített öt dollárral. Egyszóval, nem sikerült semmi olyasmi, ami érdemben hozzájárulna terveimhez.
Balzac is csak fejét vakarta, mikor meghallotta mire van szükségem. Valójában eddig akárkivel beszéltem, csak megráncolta homlokát és letörte a szarvaim. A vágyaim esélytelennek titulálták, bár néhányan megpróbáltak vigasztalni. Ha valaha egyszer sikerült megalkotni a vámpírokat, vissza is lehet valahogy fordítani a folyamatot. Ez a logikus. Ez lenne a logikus.
Ichabod lépteit viszont a mai nap nem ezért követtem, mint egy árny. Akármerre járt, én a nyomában voltam. Több-kevesebb sikerrel ugyan, néha elvesztettem, de végtére is eddig mindig újra rábukkantam. Napszemüveget és kapucnit viselve tapadtam rá, mintha egy magándetektív lennék és ő lenne az alanyom. Balzac szerint ebben a férfiben megtalálom a kérdéseimre a választ, bár ő nem a legbarátságosabb egyén, akivel valaha találkoztam. Elküldött már egyszer, de anyám egyszer egy kitartó kis piócának nevezett, így hát hű maradok eme titulushoz.
Egy alagsori parkolóba vette az irányt, amelyben léptem pont úgy visszhangoztak, mint az övéi. Felvettem a járása ritmusát, hogy én hamarabb csaphassak le rá, mint ő én rám. A levegő egyre hűvösödött ahogy lejjebb érkeztünk, jég kezeimet rögtön zsebeimbe rejtettem. Ő méterekkel előttem haladt, így mikor egy sarkon befordult, kis pánikba esve kocogtam utána. Lehet, hogy itt az autója és elhúz nyomtalanul előttem.
- Ichabod! - kiáltottam utána lihegve, magam elé emelve kezeimet. - Várj egy pillanatot, kérlek! Kérlek - leheltem ki az utolsó szavam, pillanatok töredékében próbáltam összeszedni minden gondolatom és mondatokba foglalni őket. - Hallgass meg.
Nagyot nyeltem, mintha a csomót a torkomban akartam volna egyben eltüntetni. Sok múlik azon, hogy miként mutatom be magam neki, bár az első benyomást már buktam. Most vagy soha, Ben, most vagy soha.
- Tudom, hogy nem érdeked nekem segíteni, én mégis újra megkérnélek rá. Izé... - megráztam kezem, majd ujjaim egymásba fontam, idegesen tördelve csontjaim. Kerültem a szemkontaktust, mielőtt megtörök. - Szükségem van rád, csak te tudsz nekem segíteni. Dióhéjban, vadász vagyok... Bassza meg, ne haragudj, már bánom a múltam! - mentegetőztem. -Az egész családom vadászokból áll, én meg vámpír lettem, szóval érted, botrány - hadonásztam kezemmel, és végre arcára emeltem bús tekintetem. - Balzac megölte a húgom! Meg, meg... Volt egy szerelmem, elhagyott, elég szar sztori. Nem tudok kimenni a napra, nem tudok életet élni, két éve csak csapongok és már az öngyilkosság is eszembe jutott... - hadartam mindent egy szuszra, mintha időre szavalnék. - Biztos azon gondolkozol te hogyan jössz a képbe. Újra halandó szeretnék lenni, persze elhagyni a gyilkoló életmódot, csak... Vissza szeretném kapni a családom. Neked pedig felkínálom magam, mint önkéntes tesztalany, hiszen biztos nem csíped annyira a vérszívókat. Ha engem vissza tudsz változtatni, akkor mindenki mást is, nem? Nincs több vámpír, nem? - vontam fel szemöldökeim, szemeim könnyekkel telnek meg, tekintetem pedig könyörög neki, hogy segítsen rajtam. Nem ettem egy ideje, borzasztó bőrben is vagyok. - Ha pedig halál vár rám, hát legyen. - fújom ki a levegőt élesen, befejezvén a mártír beszédem. Kiegyenesedve meredtem rá, csendben szipogva. Szomorúságom szégyenérzettel vegyült, hogy ily módon erőszakolom magam rá, de nincs más választásom.
alcoholic ●●    ●●  by barb
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Ichabod & Benjamin
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ichabod & Bastien
» Ichabod & Patricia
» Balzac & Benjamin - bittersweet first meeting
» Birdie & Ichabod; I need your help
» Ichabod & Medorah

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: