Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Balzac & Benjamin - bittersweet first meeting


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Feb. 17, 2020 10:54 am
Benjamin & Balzac
he wanted to run away but where is away

A tekintetünk egymáséba kapcsolódik és érzem, ahogyan a két lélek egymásnak feszül, tapossák és tépik egymást, fájdalmat okozva a legszélesebb palettán. Messziről, szinte homályosan érzékelem az ő fájdalmát, aminek közvetetten – vagy akár teljesen is – én vagyok az okozója és ez felemészt. Az érzés, mikor ez tudatosul bennem úgy csap a szívembe, mint a ménkű, de a fájdalom még mindig nem teljesedik ki, csak tornyosul, csak tornyosul, mintha sosem akarna vége szakadni.
Hallom, ahogy beszél, ahogyan szavai és elméje próbálja cáfolni a legkézenfekvőbb dolgot; hogy ő lett volna a következő. Mert a kő felemésztette az egykor dobogó szívet, így lett a vadászból üldözött. És a groteszk nevetése szinte torz visszhangja az enyémnek.
- A szeretet sem képes legyőzni az alapvető emberi természetet – biggyednek le ajkamról lemondóan a szavak. Nem akarom vigasztalni, mert a halál sebére nincsen balzsam, csakis az idő luxusa képes begyógyítani azt. Belegondolva pedig a gyomrom forog attól, hogy én legyek az ír arra a sebre, amelyet a saját kezem okozott a világ szívén.
Benjamin pedig csak kacag és kacag, mintha a világ egy végtelen komédia lenne. A könnyek feszítik a szememet és a lelkemet, mégis valamiért vigasztalni akarom őt, mint egy kifordított világot. Mert önző voltam és bele sem gondoltam, hogy nem csak az én szálamat téptem el, amik Euphorie-hoz fűztek, hanem az ő összes szálát a szeretteivel kapcsolatban, amelyek most élettelen köldökzsinór-csonkként lógnak a Bourkas család szívében. Várják, hogy az idő leszárítsa őket, hogy földöntúli súlyként zuhanhassanak alá, de a szál egykor helye kitörölhetetlen marad.
És megnyílok ennek a fiatal férfinak, aki csak kacag velem szemben. És ha a világ egy csendesebb hely lenne, ha a fülemet nem tépné a kacagása, akkor csodás mosolya a szívembe rágná magát és marcangolna a kín, hogy egy élőlény is hogyan lehet ekkora remekmű.
- Ismerned kellett; minden volt, csak tudatlan nem. A nővéred minden egyes lépése egy előre kiszámított terv volt a cél érdekében. Minden egyes hazugsága, vagy kifordított igazsága – rázom a fejem hitetlenkedve neki. Nem esik le, hogy képtelen a nővéréről rosszat mondani, vagy akár gondolni is. Ezt az információt a vér nem szállítja el az agyamig.
Aztán szinte látom, ahogyan Benjamin eltorzult arca kisimul, az angyalszáj csodálkozó „o” alakot formálva tekint rám. Agyában csak úgy csattognak a fogaskerekek, a szívem pedig dörömböl a mellkasomban és tudásért, igazságért kiált, ahogyan a könnyek kifakadnak a szememből. Az ingénél fogva megrángatom, de ő erősebb és hidegebb, a nedves földbe nyom. Tincsei az arcomat csiklandozzák, feszengek, nyomom magam, de egy vámpír ellen tehetetlen vagyok. Egy hirtelen mozdulat és vérem patakozna könnyeim helyett a sírba. És én megérdemelném.
A Bourkas fiú két zihálás között kiejti azt a nevet, amire végképp nem számítok. A mellkasom parázslik ott, ahol hozzáért, mintha égetne a hidege. Megemel és újra a földhöz vág; földdarabok keverednek a hajamba, a számba, az arcomba. De ahogyan kimondja a Nevét, aztán a munkahelyét, megragadom Benjamin csuklóját és megszorítom.
- Honnan ismered a nővéremet? Mit tettél vele? – súgom neki a félelemtől sziszegve. Nem, nem magamat féltem, hanem rettegek, hogy a következő szó, ami lecsúszik az ajkairól, az az lesz, hogy megölte. Abba belehalok, a sírba gurulok tőle és hagyom, hogy élve eltemessen. Ám nem ezt mondja; nem fog bántani. És itt már sejtem, hogy Birdie cseppet sem az ellensége ennek a fiúnak.
A világ megfordul körülöttem és én kettőt rúgok bele. Elenged, hátrébb mászik és magam torz hasonmását ismerem fel abban, ahogyan térdéd átkarolva összekuporodok. És már ketten sírunk, mint két tükörkép egymással szemben. A hajába tép, azokban az éjszaka színű tincsekbe, sírás facsarja az arcát, közben én is sírok, tépem a földet, aztán vicsorba torzulok és most én döntöm a földre.
- Nem foglak bántani – ismétlem el a szavait, ahogyan fölé hajolva az íriszeibe nézek. – Nem, mert a nővéred meggyilkolása volt életem legrosszabb döntése, a legrosszabb, amit valaha a családomért hoztam. Ölj meg inkább te, habár egy áldás lenne végre meghalni és levetni ezt a borzalmas súlyt, a vér szagát, amely a körmeim mellett a szívembe is beleült – ragadom meg az inge nyakát és felemelem a földről, majd a fülébe súgok. – Ölj meg te, mert megérdemlem. Ne érdekeljen, hogy ki vagyok, hogy honnan jöttem, hogy kinek az átkozott testvére vagyok.
Szinte kérlelem Benjamint, a szavakkal cirógatom a fülét. De a nyugalmam véges és olyan hirtelen csap át ész nélküli tombolásba, mint ahogyan a fiú romlott-virág illata az orromba kúszik.
- ÖLJ MÁR MEG – csapom a márványtestét a földbe, aztán mind a ketten egymásba fordulva indulunk lefelé egyenesen a föld göröngyös lejtőjén, hol én kapaszkodok belé, hol ő belém. Éjszaka és fűszagú leszek, olyan mocskos, mint a tettem.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Feb. 11, 2020 4:46 pm
you still don't know my name
Benjamin && Balzac


Minden izmomat, csontomat, sejtemet szétfeszítő gyűlölettel néztem rá. Néztem azt az embert, aki mocsokban fetrengve sírt, hányásának szaga csavargatta az orrom, bűntudattól és fájdalomtól bűzlött, aminek még a tömény alkoholnál is cifrább aromája volt. Gyűlöltem, de mégis egy bennem elenyésző érzés villámcsapásként futott végig rajtam: sajnáltam. Mindketten terhet cipeltünk, a gyász tonnás súlya gerincünket nyomta miközben minden idegszálunkon balett táncot járt. Netán ez az ami miatt az ásót eldobtam.
Nem akartam befogadni a tényt, hogy jelenleg nem csak én vagyok az egyetlen kínokban vergődő férfi a helyszínen. Valamennyire tartottam a gondolattól, hogy talán egy ócska színjáték nézőközönsége vagyok, hogy ezzel akarja megmenteni a bűnös hátsóját. Ha a határok nem lennének lezárva, ha nem élnénk hatalmas diktatúra közepén, még ezután talán el is iszkolna a városból és megyéből egyaránt. Hiába lehet erős, hiába simulhat húsára és csontjaira ápolt izomzat, egy bosszús vadászcsalád egy vámpírtaggal hátborzongató összhatással bír. Én nem hiszek a szemet szemért mondásban, nem ebben az esetben. Euphorie halála miatt halállal kéne lakolnia, lelkével fizethetne az univerzumnak amiért ő elrabolt egyet, de nem. Hisz ha én megölöm, nem teszek jóvá semmit, a húgom nem ássa elő magát a föld alól, csupán én csonkítanék meg egy családot. Család. Ami nekem nincs.
- Nem ismered a családom, nem ismersz minket - de ezzel nem tagadtam le egy szóval sem, hogy nincs igaza. Gyermeki lelkem céltalanul reméli, hogy ugyan nem lennék apám tőrjének következő áldozata, de erre semmiféle garancia nem volt, hitegetésekkel pedig nem törődtem.
Nevettem, mint egy pszichopata, mint valaki, akinek az összes agysejtje feladta a kudarcokba fulladt próbálkozásokat. Csak kacagtam, kacagtam azon, amilyen abszurd tréfát űzött velünk akárki áll felettünk, istenbe vetett hitem már megborult és valójában magát a hit szót már majdnem gyökerestől kitöröltem az emlékezetemből. Miben higgyek, mégis miben? Talán a tudományban, ami megalkotta a vérszomjas állatot, amivé váltam? Az emberekbe? Ugyan már.
Végig csak kacarásztam, amíg ő mély beleéléssel mesélte életének egy sötét darabkáját, láttam magam előtt ezüsthajú testvéremet, ahogy egy csapat természetfeletti lényen legelteti könyörtelen tekintetét, gyilkolni akart. Húgom mindig is kegyetlenebb volt, mint én, ő volt a családunk szeme fénye, a vadászbálvány, a levágott fejekkel kezében hazatérő legenda. Euphorie Bourkas, egy született tehetség. De nekem ő csak az esetlen húgom volt. Egy kislány. Azért a történetét egy tapssal jutalmaztam, ajkaimat elismerően lebiggyesztve.
- Egy tudatlan kislány volt. Harcolt az elismerésért, nem tudta mit csinál - Halottról vagy jót, vagy semmit, ő pedig történetével bemocskolja a többé már nem tavaszi szellőként zengő nevét. Megvédtem, mert bátyja voltam, megvédtem, mert jobbat érdemelt a fröcsögő szavaknál. Egy hibát vétett és az pedig a végzete lett. Tudom, hogy szerelmes volt, és feláll a hátamon a szőr attól, hogy Balzac Spellwood arcát látta utoljára, mielőtt utolsót vert a szíve. Érte dobbant, Balzac pedig tett róla, hogy az az utolsó, gyönge dobbanás is az ő nevét nyögje.
Fantáziáltam, hogy a kis könyvembe felvéssem a monogramját. B és S. Két betű, látom magam előtt, ahogy madártollból átformált régies tollamat tintába merítem és felvésem. Ekkor bénult le minden mozzanatom, hisz a monogram túlontúl emlékeztetett valakire. Arra a személyre, aki sosem nézett rám ítélettel, aki az első valódi munkahelyemet nyújtotta, akit felhívhatok, ha összeroppanásig marcangolom önmagam. Ő az a személy, akiben megbíztam, megmentette az életem többször is, lelket önt belém, ha azt igénylem, vagy pofont ad, ha azt. Jobbkezeként éltem a napjaim, ő pedig emberként, személyként kezelt, ahogy mostanában aligha bárki. Az ő monogramja is ez, látom a szignóját magam előtt, Balzac arcában látom őt, az ő arcában látom ezt a fiút. Birdie Spellwood. Szóra nyitom a szám, de vállam és karom a földnek csapódik, zsibbasztó fájdalom sajgott bennük, de meg sem szólaltam. Támadó kezét letaszítottam magamról, mellkasára tenyerelve nyomtam őt a nedves ásásba, fürtjeim eltakarták az eltorzult arcom ahogy levegőért zihálok.
- Birdie Spellwood - nevét úgy lobogtattam, akárcsak egy fehér zászlót. Rokoni kapcsolatban kellett állniuk, muszáj volt, muszáj. Nem érdekelt a fiú élete, de Birdie lelke igen, hisz őt is érdekelte az enyém, a törődés mindig is kölcsönös volt. Remegtem, mert tudtam, hogyha most a férfi halálát én okoznám, ugyanazon menne keresztül, mint én jelenleg. Birdie ártatlan. - Ismered Birdie-t? Blasphemy, a bár. Ott dolgozom, az ő asszisztense vagyok, megmentette az életem. Bízik bennem, szeret engem, és én viszonozom. Ismered, vagy sem? - gyűrtem a felsőjét kezem alá, megemelve testét, csak hogy újra a földhöz vághassam válaszra kényszerítve. Elnyílt ajkaimon keresztül mélyen szívtam a levegőt, szemeim elkerekedve meredt rá, egyre több egyezést találva. Úgy zuhantam egy fekete szakadékba, ahogy felismertem mibe is keveredtem. Ezek után nem árthatok neki, mert én ilyen kibaszott empatikus vagyok. - Nem foglak bántani - megadtam magam. Eltoltam magam tőle, majd fenekemre huppanva magamhoz húztam térdeim. Barnára színezett kezeimet néztem, vörösnek tűnt a hold tompa fényében, mint a vér. Majd mocskos kezemet a homlokomnak támasztottam, hátrasöpörve hajam, hogy átható zokogásba kezdhessek. Hátam ívbe feszült, fejemet közvetlen térdeimre fektetve rázkódtam, a gyomorsav égette a nyelőcsövem és nyelvem hátulját, ahogy újabb és újabb adagot nyeltem vissza. Búgtak a fák, az eső szemerkélni kezdett, még a felhők is sírtak a hiányában. - Megölted a húgomat! - mondatom idomtalanul csöngött a szélben, égtek a szemeim, ajkaim és arcom feldagadtak az erős sírástól. Elégtételt nem tehettem, gyötrelmem egyre nőtt és felfalt. Fekete fehér homályos volt lett minden, megszabdalva üres lyukakkal, mintha a saját bensőmre tekintettem volna rá. - Hát ölj meg engem is!

wait ●●    ●●  by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Feb. 10, 2020 2:46 pm
Benjamin & Balzac
he wanted to run away but where is away

Azt mondja, hogy szégyelljem magam.
Én pedig rávicsorgok, olyan erővel, hogy a fogaim fájdulnak bele. Mintha nem hallaná, mekkora fájdalom tép szét apró darabjaimra. Mintha nem látná, hogy a mellkasom belesajdul minden egyes lélegzetvételbe. Mintha fogalma sem lenne arról, hogy a létezés kínja mennyire súlyt és kötelet fon a nyakamra.
- Nem én nem akartam tudni a nevét! – csattanok fel és kezemmel akkorát csapok a kiásott földre, hogy mindkettőnket beterítem vele; őt csak a térdéig, nekem viszont a hajam is kap belőle. – MIÉRT ÉN SZÉGYELLJEM MAGAM, HA Ő HAZUDOTT NEKEM? – ekkor már szándékosan dobálom a földet, a számba megy, az arcomra tapad, míg végül a szememben gyülekező viharfelhők el nem mossák őket. Mert a húga volt.
A gondosan felépített világom lassan összedőlni látszik körülöttem; annyira védtem a saját családomat, hogy bele sem gondoltam, kiktől veszem el Euphorie-t. Euphorie Bourkas. És most minden egyes gondolat mázsás súlyként zuhan a hátamra, lelkemre, szívemre; húg, gyermek, szerető. Az öklömbe üvöltenék, ha nem az univerzumba.
Várom, hogy felém lendüljön az ásó. Várom, hogy a nyele a torkomba tépjen, ketté feszítse, majd hagyja messze gurulni a testemet. De Benjamin Bourkas nem ilyen kegyes; úgy mozgatja az ujjait, mintha képes lenne méterekről a nyakamba vágni őket. Kezének minden egyes csontrezdülésébe belerázkódom. Aztán üvegszemekkel omlik elém. Még térdelve is látszik, mennyivel magasabb, karcsúbb nálam; olyan, mint egy nyíl.
- Nem lelem örömömet a sértegetésedben. Nem lelem örömömet abban, ha személyeskedek. Nem fogok támadni. Már támadtam egyszer – bökök a fejemmel a sír felé – és kurvára nincsen kedvem kétszer tőrt döfni ugyanabba a sebbe – nem, most nem róla beszélek. Önző vagyok, végtelenül, az univerzum határait feszegetve, mert habár tudom, hogy az ő fájdalma nagyobb az enyémnél, képtelen vagyok tudomásul venni. Az ingjét lobogtatja a szél, és én a mellkasánál fogva belekapok és magamhoz rántom.
- Kozmikus poén, ha nevetsz, ha nem – sziszegem az arcába és már képtelen vagyok nevetni. Nem lehet mosolyt vágni az arcomra. – Ugyanis a családod ugyanúgy megölt volna téged, ahogyan engem akartak - rántom el a kezem a bőrétől, attól a jeges testtől, amely mintha égetne engem. Marja az orromat a hideg szaga, a föld illata, a koporsóban leledző test képzelt szaga, amely mintha kirágná magát a mélyből…
Benjamin ajkáról a nevem átokként hangzik. Kénytelen vagyok felemelni a fejemet, mert hókezével az állam alá nyúl és megemeli. Nézem, ahogyan beszél, a faragott angyalarcról most érzelmek táncolnak a szemembe és a lelkemben; minden egyes tánc csak még nagyobb sebet ejt rajtam. És látom, hogy neki jobban fáj és tudom, hogy az összes ajkamról leguruló szó még szélesebbre marja a fájdalmas területet a szívében. Mégsem tudom befogni a számat. Még akkor sem, amikor olyan erővel lök hátra, hogy majdnem elharapom a saját nyelvemet és ujjaim a földbe marnak támaszként.
- Nem csak a barátnőmet öltem meg – meredek mélyen a kék szempárba, melynek a színe olyan, mint a vihar előtti égbolt -, hanem egy vadászt is. Mesélt? Nem inkább hazudott? Sőt, biztos, hogy hazudott – termelődik az indulat a hangomba, a hajszálaim égnek merednek, a szívem villám módjára izzik. Amit a viharszemű kihozott belőlem; viharra villám a válasz.
Úgy nevet, ahogyan percekkel ezelőtt én; mint aki elajándékozta minden józan eszét. Egy távoli pontra fixál, de azt akarom, hogy rám nézzen. Hogy tudja, miért tettem. Hogy meglegyen a saját igaza, amelyet nem csúfítanak el holmi érzések.
- Euphorie – mert képtelen vagyok kimondani azt, hogy a testvére – egy csapat vadásszal együtt betört hozzánk. Gondolom, a szüleid lehettek azok – nézek rá fintorogva – Én megbíztam benne, szerettem, erre az éjszaka közepén a Kristályéjszakához hasonlóan betörték az ablakokat, kést szegeztek a nyakunknak és meg akartak ölni minket. A családomat. Engem. És még téged kért meg, hogy ne menj utánam? Csak mert magának akart – meredek az egyre jobban elsötétülő szemekbe, az arcba, amelynek angyali vonásait torz fintor igyekszik leplezni.
- Igen, Benjamin – szinte dúdolom a nevét, még ha fáj is -, megöltem. Mert higgy nekem, te lettél volna a következő – nyomom mutatóujjamat a jégbe fagyott mellkasára, a kőbe meredt szívére.
Sírni kezdek, zokogni, a testem egy rohamhoz hasonlít, ujjaim a földre markolnak, egyenesen a fiú előtt. Kitárom lelkem kezeit a halál előtt, amely remélem, hogy hollóhajjal és viharszemmel érkezik.
És megragadom Benjamin Bourkas vállát, majd a földre döntöm.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Feb. 08, 2020 1:56 pm

you still don't know my name
Benjamin && Balzac

Reméltem, hogy a vezetéknevet hallva összerakja a képet magától, de rá kellett jönnöm, hogy csak túl sokat képzeltem. Aranybarna haja kócos tincsekben omlott homlokára és arccsontjára, lerítt róla, hogy ápolt. Nem egy koszos csavargó, nem egy pszichiátriai szökevény - hiába árulkodik másról a kényszeredett viselkedése. Mit rejteget?
- Fogalmam sincs, te milyen néven ismerted. Nem is érdekel - nyakam begörnyedt, ahogy a földön térdepelő férfit figyelem. Lapátol, a piszok bekerül a körmei alá, felsőjét ugyanolyan foltokban tarkítja el a természet, mint engem. - Még a nevét sem tudod. Szégyelld magad.
Engem hív elborult, torzszülöttnek, mert a saját testvérem vesztét szeretném felkutatni. Érzékeim hiába mutatják be nekem, hogy ki és hogyan vezette át a túloldalra. Ki cibálta át őt a túlvilág kapuiba, majd hátba rúgta: hadd zuhanjon. A zuhanása már sosem ér véget, nem fog megpihenni, erőszakos halált halt. Ha nem azt, akkor mi a francért érezném úgy vérének szagát, mintha épp előttem vérezne ki emberi hüvelye különféle sebeken keresztül?! Ezért fedtem fel kilétem, tudja csak, hogy tudom mit tett. Az elkövető előttem fekszik megtörten, mártírszerepet aggatva magára hátha megkegyelmezem. Nyakát törni egy kertészeti eszközzel túl kegyelmes lenne.
Az ásót magam mellé hajítottam, ujjaimat kígyókként bűvöltem, minden mozdulattal megreccsent egy csont. Térdeim hasonló morajokkal hajoltak be pontosan az alak előtt. Fürkésztem az arcát hosszú pillanatokig, de szemeim üvegesen, érzelemmentesen meredtek rá. Még csak le sem sajnáltam.
- Remélem jól szórakozol. Engem sértegethetsz, ahogy kedved tartja, hisz a legjobb védekezés a támadás. Nevess ki, személyeskedj! Csak hajrá - mélyen búgó hangom olyan csendesen zengett, mint a nyári szellő, ami lenge ingemet zászlóként lobogtatta. Saját apám szörnynek hívott, nem egy vadidegen véleménye fog megrázni. Két emberből pedig a helyszínen legkevésbé sem magam hívnám szörnynek. - Gyerünk, most próbálj cinikus megjegyzésekkel belém rúgni. Lehet én lettem egy "kozmikus poén", de nem miattam fekszik most a föld alatt. Marcangol a bűntudat, mi? - Máskülönben nem lenne itt, az éjszaka közepén. Mocskos, jéghideg kezemet álla alá támasztom, hosszú ujjaim nyomást mérnek kissé pufók arcára, forgatom a fejét. A haja és szeme színe mindent elmondanak, hiába torzultak el vonásai a sírástól és a sötétségtől. Ő az.
Egy lökést mértem rá, mintha egy szemetet dobnék el - hasonló értékrendbe mértem őt is jelenleg.
- Balzac Spellwood - nevét fröcsögve, sziszegve préseltem ki ajkaim közül, mintha istenkáromlás lenne. Euphorie sokat mesélt róla. Szerette, szerelmes volt. Hozzám jött tanácsért mindig, de megtiltotta, hogy találkozzak vele. - Te vagy... voltál a húgom udvarlója. Baszd meg, megölted a barátnődet? - kiegyenesedem, tenyereim a tarkómra támasztom ahogy tengelyem körött megpördülök. Magam sem tudom, hogy éppen nevetek, vagy sírok. Szánalmas vihogás és arcomat mosó könnyek. Ez voltam én. - Te égi szerencsétlen, hát mesélt rólad nekem! Hogy mennyire szerelmes beléd, hogy nem tudod mik vagyunk és nem tudja mit tegyen. Hogy én se menjek a családod után, ne bántsalak titeket. Erre... - tónusom elvékonyodott hitetlenkedést lopva minden szavamba. A távoli tájat vizslattam, feldolgozva az információt, amire sosem lettem volna kíváncsi. Nevetek, mint egy pszichopata, de nem a jókedv köszön vissza minden önfeledt hangomból. Csakis a kín. Éles, karakteres berendezésem hamar fordul át gödröcskékből megfeszített állkapocsba. Rá sem bírtam nézni, ajkaim szóra nyíltak, de jó ideig nem férkőzött ki semmi érdemleges. - Erre megölted.

panic room ●●    ●●  by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Feb. 07, 2020 5:34 pm
Benjamin & Balzac
he wanted to run away but where is away

A tekintetem ide-oda vergődik a sír és a férfi között. A szívem is így hánykolódik, hol lök el magától undorodva, hol kapaszkodik belém és megráz, hogy térjek magamhoz.
Először megláttam, csókoltam, szerettem, kívántam, aztán újra megláttam, de ezúttal az igazságot, kívántam, de a halálát és végül damaszkuszi acéllal ketté vágtam a szívét. Mint egy borzalmasan groteszk kenyeret. És mégis, hiába éreztem minden érzékszervemmel a lelkének kényszerített távozását; képtelen vagyok elhinni, hogy nincsen többé. Hogy miattam eggyel kevesebb lélek van ezen a világon.
Egyszerre érdekel és mégsem, vetem el és futok a gondolat után, hogy vajon hazudott-e, vajon csak a halálomat kívánva mászott a bőröm alá és ragadta meg karmaival a szívemet? Vajon ez szerelem volt, vagy annak kísérteties árnyéka? Vajon, ha nem akarom olyan mániákusan megvédeni a családomat, talán végül életben hagyta őket? Nem, ezt a gondolatot erővel küldöm el melegebb éghajlatra.
És most itt áll előttem egy férfi, aki színeivel használ pontosan ellentéte Euphorie-nak és mégis a tükörképe. A gondolatba annyira beleborzongok, hogy netán a rokona volt, hogy majdnem újra keződik a pszichoszomatikus tünetképzésem.
Nézem, ahogy leköp mellém, ami eszméletlen szemben áll finom vonásaival. Aztán csak a sír érdekel, a sír, a sír, a sír – a lelkem sír és eszeveszett tempóban tolom vissza a kiásott földet. Könnycseppekkel vegyülnek a puha talajba és ezernyi patak módjára szaladnak a koporsó felé.
- Fogalmam sincsen, ki az a Benjamin Bourkas. És kurvára hidegen is hagy – nyögöm neki, a nyál kicsapódik a számból és kétlem, hogy az eddigi makulátlannak alig mondható megjelenésem már az ő sárral borított szintjére süllyed.
Aztán kimondja; húgom. Ettől a szótól egyszerre fordul és áll meg velem a világ. A kezeim megállnak a lapátolásban és a sárba marnak.
- Szóval még a vezetéknevéről is hazudott – a mosolyom olyannyira kényszeredett, hogy már őrültnek érzem magam tőle. És képtelen vagyok mozdulni, reagálni arra, hogy először csak ordít, majd felkapja az ásót és felém lendíti. Még akkor sem rezzenek meg, amikor a torkomnak szegezi. A bőrömön minden szőrtüsző megérzi a fém hideg kacaját.
Felemelem a fejemet és kihúzom magam. Annyira könnyű lenne, ha belém vágná az ásót, csak bedőlnék a sírba… bedőlnék… nem nyomna ez a sok fájdalom, a gyász, az önutálat. A világ.
- Hogyan érted, hogy a szagom alapján…? – az agyam lassú, de a kijelentése megragadja a figyelmemet. Értelmet nyer a jégszag, a túlontúl ében haj, a tökéletes, Dávid-szobor vonások. Maga a nyers szoborszerűség. A mágiám maradéka tapogatódzva nyúl a fiú felé. – Jóságos ég… Mikor haraptak meg? – elhal a hangom, de éppen csak azért, hogy őrült nevetés kapaszkodja fel magát a torkomon és ugorjon a világba. De a könnyek ugyanúgy fájdalmasak maradnak.
- Hát ez a sors fintora; vadászból lett áldozat! Istenem, micsoda univerzális, kozmikus poén – viháncolok, mintha Joker vágta volna a mosolyt az arcomra. – Ugyanannyi jogom van itt lenni, mint neked. De gyerünk, vágd nekem azt az ásót. Hidd el, megérdemlem. Ölj meg, és akkor egy életre kvittek leszünk, mert megmentettelek. Akarva-akaratlanul is – a nevetés lassan elhal bennem és már csak a kín marad, a mellkas ütemes zihálása, a vágyódás a halál után. Ó, igen, annyira könnyű lenne leragadó szemekkel a föld melegébe bugyolálva örökké aludni…
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Feb. 07, 2020 11:44 am

you still don't know my name
Benjamin && Balzac

A mindent átható dögszag bejárta légjáratom, amitől üresen kongó gyomrom mintha kifordulna. A húgom drága parfümjeit, amitől mindig édeskés vanília aromát húzott maga után, felváltotta a hullaszag, ami méterekkel a föld alól is kiszivárgott, újabb és újabb sebet ejtve a szívemen minden lélegzettel. A felerősödött érzékeimnek nem tudok gátat szabni, egy átok ebben a környezetben. Csak sírni és sikítani akarok. Euphorie nincs többé, soha többé nem hallhatom a nevetését, soha többet nem fogja rám törni a szobám ajtaját, hogy idegesítsen. Soha többé nem fogja a napfény gyémántként csillogtatni ezüstös tincseit, illetve az én mogyoróbarnáimat sem fogja meghúzni játékosan, akárhányszor nem osztom meg vele a dugi nassolni valóm. Minden szertefoszlott, hisz én hittem abban, hogy egyszer a húgom és én újra együtt lehetünk, mint egy család. Kitéptek belőlem egy darabot és ez csakis az én hibám. Ha nem basztam volna el, ha nem változtam volna át, mellette lehettem volna, megvédhettem volna. Annyi terve volt, a lelke élettel teli volt, hiába száradt sok személy vérének a kezén. Az életét, az életünket nem mi választottuk, mégis mi fizettünk meg érte a legcsúfabban. Bármit megtennék, hogy helyet cseréljek vele, s ő vehessen mély levegőt helyettem, földig borítva. Legalább élne. Élhetne.
A férfi kérdéseire csak indulatosan köpök egyet magam mellé, nyálam átvette a föld színeit, egyik szemem pedig kényszeresen csukva marad a benne pihenő darabkák miatt. Semmi sem érdekelt, csak az, hogy láthassam, hogy lássam azt, mi okozta vesztét. A bosszú vezérelt, de a szégyenérzet elönti az agyam. Azon kaptak, ahogy egy lány sírját ásom ki, hogy rápillanthassak testére. De én csak figyeltem. Figyeltem, ahogy a férfi kétségbeesetten dobálja vissza markával a földet, mintha ezzel elfedni szeretne valamit. A torzszülött szó úgy hatott rám, mint a sztereotípia alapján a piros zászló a bikára, újabbat lendítettem az eszközön a kezeimben és három nagy lépéssel elé magasodtam. A férfi irányából ugyanaz a szag áramlott, mint a sírból. Hasonló a szag arra, mint mikor Euphorie a saját vérével etetett meg, hogy ne koplaljak. Megráztam a fejem, a férfi szaga gyanúsan egyesült a holtan nyugvó húgom szagával.
- Benjamin Bourkas, mond valamit? - hangom elcsuklik, fejemet oldalra biccentve szögezem neki a kérdést, a sarat a szemeimből a könnyeim mossák ki lassacskán. - A meggyilkolt húgom sírján térdepelsz, szóval a helyedben kurva gyorsan eltűnnék a közeléből - hangom hiába volt fenyegető, egyszerre tükrözte a megtörtséget és fájdalmat, ami a félig élő lelkemben tombolt. A fiú sírt. Elborzasztó állapotban volt.
- Azt mondtam takarodj! - ordítok torkom szakadtából, hangszínem eltorzult, karom pedig lendült, hogy az ásóval arrébb lökjem. A fejét nyakának szegezem, mintha egy éles fegyver lenne, de erőmmel simán áttörhetném csontozatán, ha akarnám. De nem akarom megölni, sem bántani. Azt akarom, hogy eltűnjön. A szaga felforgat bennem mindent. - Szerintem kettőnk közül neked nincs jogod itt lenni. Nincs jogod kérdőre vonni mit teszek. Bassza meg, meghalt a húgom! Aligha volt tizenkilenc, érted? Valaki megölte, látnom kell, hogy mi okozta a vesztét. Bár a szagod alapján talán mégsem kell őt megnéznem, hogy tudjam. Beszélj, vagy mellé kerülsz, két mozdulatomba kerül! - választási lehetőséget hagytam neki. Mert én ilyen jó arc vagyok. Mert talán, ha tényleg ő a vétkes, neki kétszeresen annyi kínok között kell meglakolnia tetteiért. Ő nem dönthet élet és halál között, ő egy senki ahhoz, hogy tőlem elvegye a családom örök időkre. Elvette az egyetlen testvérem.

panic room ●●    ●●  by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Feb. 07, 2020 11:09 am
Benjamin & Balzac
he wanted to run away but where is away

Egy fa törzsét ölelem, mintha az képes lenne megmenteni attól, hogy atomjaimra szakadjak és a csillagok közé robbanjak. A hátam ívbe rándul az elfojtott hányástól, a fejem olyan erősen csuklik neki a mélyen barázdált törzsnek, hogy érzem, ahogy végig horzsol. Levegő után kapkodnék, de csak a fulladást érzem és a hiányt, amely egyre jobban utat tör magának a testemben, keresztül csonton, vénán és szerveken.
Aztán mikor már nem bírom tovább, a fa tövét borítom el a számból kifolyó gyémántokkal és rimánkodom, hogy senki ne lásson meg. Bronzhajam megtört fénnyel ragyogva tapad a nyakamra, egyszerre érzem magam a tűzben és a jeges veremben, pedig nyár van és rajtam rövidujjú van.
Kezemmel megtörlöm az ajkamat. És már megint csak a vért, a vért látom rajta, amit képtelen vagyok lemosni. Már vegyszerbe mártom, kőbe vágom, csiszolópapírral dörzsölöm, de lemoshatatlan. És én megérdemlem ezt az ostort.
Minden egyes pillanat belém ivódott, helyet túrt a lelkemben és beleköltözött, a varázserőmet kilakoltatva, mert a szimbiózis ebben az esetben egy nem választható út. Látom, ahogyan meglendül kardot tartó kezem és az amúgy nehéz kard belecsúszik Euphorie testébe. Látom, ahogyan ezernyi pók mászik a testébe és szakítja el őt a halandó léttől. Mintha ezerszer öltem volna meg.
És nem, nem puhán csúszik bele a kés az egykor nagymacska módjára ringatózó női testbe. Minden egyes izmomat megfeszítve nyomom a kést keresztül a szívét tövis módjára átkaroló bordákon, majd magán a szívizmon – mégis minden percben érzem, hogy vissza kell húznom a kardot. Vissza, mert nincsen jogom élet és halál között dönteni, nem lehetek én a kalauz, aki átvezeti őt a halál végállomására. Mert az nem csupán egy állomás életünk során. Az a végállomás, amely esetében, ha akarunk, ha nem le kell szállnunk a vonatról. A jegy nem retúr és semmit sem vihetünk magunkkal, csakis a csupasz önmagunkat.
De én mégis itt vagyok, öklendezem a sír kertjében, ahová eltemették őt. Képtelen voltam eljönni a temetésre. Most sem a kettéhasadt szívem irányított ide, hanem a gyomromban lakó kígyó, aki veszélyesen sziszeg rám, mert hiányolja az erőt, ami táplálja.
Félember vagyok.
A felsőm szegélyébe törlöm újra a számat. Az egész testem megállíthatatlanul remeg, tincseim az égnek állnak. A szívem nyöszörög, ahogyan a sír felé haladok. Keresem a megbocsátást, amit nem érdemlek. Keresem a varázserőmet, amit nem lelek.
De már valaki van a sírnál és én lassítok a tempómon. Egy pillanatra nem vagyok benne biztos, hogy a csillagok táncolnak az égen, vagy nappal van és én zavarodtam meg; a föld a sír körül púposodik, mintha még csak most készítenék a helyet. Euphorie teste számára. Megrázkódom a görcsös, támadó hányingertől.
Egy férfihang kiált felém, beleordít az éjszakába. Azt kérdezi, ki vagyok. Felém fordul, én megállok. Földes, tetőtől talpig, de ez semmi ahhoz a fenyegetéshez képest, amely az egész testét beborítja. Hideg szaga van, mint az északi szélnek.
- ÉS te ki vagy? Azt hiszem, ez fontosabb kérdés, minthogy én ki vagyok. Végtére is nem egy halott lány sírját ásom éppen… - fonom össze a karomat a mellkasom előtt és minden erőmet latba vetve próbálok talpon maradni, ahogyan felém lendíti az ásót. Mégis az erejétől hátra kell hőkölnöm.
Habár a fenyegetőzés eltorzítja a vonásait, még én is képes vagyok azt megítélni, hogy férfihoz képest túl szép. És túlontúl hasonlít valakire, aki néhány méterrel alattunk fekszik. Hirtelen, a varázserőm hiánya ellenére is érzem, hogy mennem kell. Futnom, rohannom.
Egy nyári szellőnek aligha nevezhető széllökés arcon csap, az illatomat magával ragadva táncol tova.
És képtelen vagyok elmenni. Képtelen vagyok hagyni, hogy valaki kikaparja abból a sírból, mintha csak egy mag lenne a földben. A hányinger búcsút int és helyette vörös függöny hull az arcom elé. Két kézzel hátrébb lököm a fiút és a sírhoz megyek.
Aztán térdre rogyok.
- Mégis hogyan képzeled, hogy kiásod a sírt? Hogyan vagy erre képes? – dobálom vissza a kiásott földet a sírra. – A pokolban lenne a helyed! – üvöltöm dühösen és csak tolom, csak tolom vissza a földet a helyére mechanikusan, mintha a lelkemet dobálnám sárral és mocsokkal. Könnyek homályosítják el a fejem, sziszegek.
- Milyen torzszülött félember vagy te, hogy ezt teszed vele? – fuldoklom bele a sírba és már azt sem tudom, hogy magamtól vagy tőle kérdezem, az ébenhajú, jégszagú félembertől.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Feb. 06, 2020 9:58 pm

you still don't know my name
Benjamin && Balzac

A hold sem világított olyan fénnyel ma éjjel, mint máskor. A csillagok sem ragyogták be az eget, a szomorú esőfelhők eltakartak mindent, ami az éjszakát széppé teheti. Az égitestek is megnémultak a tragédiában, ami a Bourkas családot sújtotta. Először a fiukat vesztették el, majd a lányukat, így maradt a házaspár gyermek nélkül. Apa és Anya mindent elvesztettek. Egy szülőnek sosem lenne szabad eltemetni a gyermekeit. Én hiába élek - számukra halott vagyok.
A temetésén két okból nem jelenhettem meg: az első és legfontosabb, hogy a napfényben elégek. A második az, hogyha apám újra látna, rögtön hat méterrel a föld alatt újra láthatnám a húgomat. Hiába nem változtam semmit, számukra minden elmúlt, mikor emberből vámpírrá váltam. Csupán számomra maradt meg a szeretet és tisztelet, amit feléjük táplálok még ma is, hiába kergettek el hazulról. Végtére jobb is, hogy a temetést kihagytam, utáltam gyengének tűnni a többi vadász előtt. A sírás gyengének mutat be, de mégis hogy maradjanak a szemeim szárazon, mikor a saját véremtől veszünk végső búcsút?
Falevelek recsegtek talpam alatt, ahogy beljebb haladtam a sírkövek útvesztőjében. Nem kellett keresgélnem sokat, a barna, frissen túrt földdomb rögtön megmutatta, hol is nyugszik Euphorie. Nem éreztem a lábaim, mintha csak lebegnék, hiába hallottam nadrágom halk susogását ahogy lépkedtem. A sírkőre meredtem, láttam a betűket, de nem tudtam kiolvasni a nevet rajta. Homályossá vált minden, mintha elvesztettem volna a látásom. Összeszorítottam szemeim, egészen addig, míg sós ízt nem éreztem a számban. Tényleg elment.
Térdeim feladták a szolgálatot, magatehetetlen bábuként rogytam a földre. Könnycsatornáim hasonlóképen irányíthatatlanok, arcom görcsbe rándult, hangszálaim pedig akaratlanul is furcsa nyöszörgő hangokat hallat, mintha csak kegyelemért könyörögnék. Tenyereimet a sárba nyomva magam elé húztam lábaim, hogy hamar felvehessem a megadó magzatpózt. Újra ők nyertek. Újra adtak még egy indokot, hogy undorodjak a természetfelettiekről, beleértve saját magam is.
Akárki oltotta ki Euphorie életét, a saját vérével fog fizetni azért, amit tőlem elvett. A húgom nem csak a vérem volt, de a legjobb barátom, a társam. Az, akivel ugyanazon fedél alatt cseperedtem fiúból férfivá, ő pedig lányból nővé. Előtte állt az élet, valaki pedig ezt elrabolta tőle. Vajon félt? Vajon szenvedett? Vajon gyors halála volt? Kínok közt ment el? Mi történt vele?
Megragadtam az ásót, ami a közeli fa törzsének volt lomhán támasztva. Minden karizmom megfeszítve belevésem a puha földbe a fejét, majd a felemelt dombocskát hátam mögé dobom. Talán, ha látom a testét, válaszokat kapok. Talán megtalálom azt, aki ezt tette vele. Az agyam teljesen elborult, szinte minden színt kiszűrt a látásom, csak a vöröset nem. Ereim vastagon dagadtak ki nyakamon és halántékomon, ahogy fénygyorsasággal ástam mélyebbre. Nem vagyok felkészülve arra, amit látni fogok, bármi is az.
Fülemet megcsapta egy ismeretlen nesz, mintha valaki közeledne. Felkaptam a fejem, homlokomon gyöngyöződő izzadtságcseppjeim koszos kézfejemmel törlöm le, miközben felmérem a terepet. Egy sziluettet látok közeledni, s egyre inkább emberi alakká válni.
- Ki van ott? - kiáltottam az irányába, remélvén, hogy nem az egyik családtagom jött ki éjszakai gyászt tartani. Szorosabban tartom a nyelet a markomba, támadásra készen.
Elléptem a felfordulástól, amit saját magam okoztam és én is a férfi irányába eredtem, testmozgásom legkevésbé sem azt sugallta, hogy békével közelítek.
- Mielőtt azzal jössz nekem, hogy meggyaláztam a sírját, jobban teszed, ha kussolsz. Azt se tudom ki vagy, húzz el innen! - sziszegtem szavaimat az arcába, indulataimat nem fogtam vissza, nem is akartam. Nem tudom kihez jött, mit akar, de egy biztos, mennie kell most. - És nem láttál semmit, világos? - vontam fel szemöldökeim fenyegetően, ahogy átlendítettem az ásót a vállam felett, épphogy nem leütve a fiatal srácot, aki előttem áll.

panic room ●● ●● by barb
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Balzac & Benjamin - bittersweet first meeting
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Benjamin Anderson
» balzac & florence
» Ichabod & Benjamin
» Extraordinary Meeting
» Balzac & Florence

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: