Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Trish & Rowena


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Nov. 02, 2020 7:25 pm
Trish & Rowena

 ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘  

There are friends, there is family, and then there are friends that become family.


Kuncogva ráztam meg gyorsan a fejem Trish feltételezése hallatán.
Tudod, hogy sosem ártanék neked. Vagy nektek – egészítettem ki magam hamiskás mosollyal. – Kémkedésről szó sincs... de azt nem ígérhetem, hogy amikor legközelebb ott leszek, fél szemmel nem fogom a névtábláját keresni. – Huncut tekintettel haraptam az alsóajkamba, de a tekintetemben csak kíváncsiság ült. Hazugság lett volna azt állítani, hogy nem szerettem volna megnézni magamnak ezt a titokzatos lányt, aki úgy tűnik, elcsavarta a legjobb barátnőm fejét, de azt neki is tudnia kellett, hogy nem nyomakodnék Agnes arcába azzal, hogy „hé, én vagyok a titkos szeretőd legjobb barátnője és mindent tudni akarok rólad”. Fordított esetben ő is alaposan felmérte volna magának a kiszemeltemet.
Már ha bárkit is képes lettem volna huzamosabb ideig kiszemelni, Wyatt emlékének kínzása nélkül.
Nem állítottam meg a hosszúra nyúlt gondolatmenetemet, mert tudtam, hogy Trishnek valahol szüksége van rá. Úgy sejtettem, az ő fejében is hasonló gondolatok járnak, ezért is kellett hangosan kimondanom őket; tudnia kellett, hogy egyik sem hülyeség. Nem volt sem gyenge, sem pedig ostoba, csak egy nem-olyan-egyszerű boszorkány, aki túl sok rosszat tapasztalt hosszú élete során. Én viszont pont azért voltam, hogy néha egy kicsit betereljem a szürke zónába a fekete-fehérből, persze szigorúan csak akkor, ha úgy láttam, ez neki a legjobb. És most úgy láttam.
A kikívánkozó kérdéseimet pedig ugyanez indokolta – részben. Részben pedig az, hogy én is kíváncsi voltam, melyik része rémíti meg igazán... hiszen egyikért sem tudtam volna hibáztatni.
Nem tehetek úgy, mintha nem tudnám, miről beszélsz – értettem egyet halkan. Az, hogy a bátyám mellett álltunk, a józan ésszel ellentétben nem garantálta sem a mi, sem a szeretteink biztonságát. Azt hihetnénk, hogy a város vezetőjeként neki aztán tényleg birtokában áll ezt garantálni, de azóta, amióta egyre hangosabbak az ellenálló hangok, ennek végleg búcsút mondhattunk. – A lehetőséget viszont nem tagadhatod meg tőle, ha ő melletted szeretne állni – néztem a szemébe komolyan. – Igazad van abban, hogy a mi világunk egyre kevésbé embereknek való, de megtalálnánk a módját, hogy megvédjük. Tudod, hogy rám is számíthatnál – biztosítottam a támogatásomról mosolyogva. – De ehhez előbb... nos, igen, le kellene buktatnod magad, csúnyán fogalmazva. – Látszólag érdektelenül vontam vállat, de a szám sarkában mosoly bujkált, miközben kiürítettem a kis üvegem. – Mondjuk nekem van egy olyan érzésem, hogy ezzel sem tudnád elijeszteni...


369    ✘    I wish it could be different
Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Trish & Rowena Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Szomb. Szept. 05, 2020 10:59 pm



to Rowena



Hálás voltam a barátnőm létezéséért, hiszen ő volt az egyetlen, akivel meg tudtam beszélni az olyan dolgaimat, mint amilyen Agnes létezése is volt, amivel nem voltam képes egyedül dűlőre jutni. Hogyan is ment volna… mégis éreztem a testemben szétáradó kellemes melegséget, ahogyan Rowenának meséltem a nőről, és tudtam, ez az egész az arcomra volt írva.

– Talán… egy egészen kicsit… – feleltem a közbeszúrt kérdésre, megvontam a vállamat, majd belekortyoltam a boromba, szinte belevigyorogtam a pohárba, ami alapvetően nem sűrűn fordult elő velem. A legtöbb helyzetben képes voltam koordinálni az érzelmeimet, a vonásaimat, most azonban ez a fajta képességem elhagyni látszott. Ám ahogy megcsillantak a vámpírlány szemei, rájöttem, nem kellett volna egyből az orrára kötnöm, hol dolgozott Agnes.

– Hé, nem kémkedhetsz utána – jegyeztem meg, mert ismerve a nőt képes volt nekem csak azért ott ebédelni, hogy megismerkedhessen az éppen szóban lévő barnával. Ami nem is tudom, hogy zavart volna-e vagy sem. Inkább talán csak az elképzelés volt kicsit kényelmetlen, mert őszintén féltem annak a lehetőségétől, hogy összekapcsoljanak engem és Agnes-t. Túlságosan nagyot tudtak volna rám ütni rajta keresztül. Ez pedig megijesztett.

Wena kuncogása törte meg a gondolatmenetemet, és igazából hangosan kimondva én is tisztában voltam vele, mennyire nevetségesen hangzott, amit mondtam. Elvégre normálisnak kellett volna mindig is lennie, hogy valaki nem törődött a varázserőm létével, sőt mindig is erre vágytam, hogy valaki egyszerűen elfogadja, azt ami voltam, ne akarja kihasználni, ne is érdekelje, ne ellenezze. Akaratlanul is elkapott a nevetés, ahogy a tekintetem találkozott Rowenáéval, mert igaza volt, amikor kinevetett, bár biztosan voltam benne, hogy nem engem nevetett ki, inkább csak az egész helyzetemet, ami valóban nevetséges volt. Aztán ahogy beszélni kezdett a mosolyom halványabbá vált, persze nem azért, mert elrontotta volna a kedvemet, amit a barátnőm mondott. Csak nagyon is igaza volt. Elhúztam a számat, belülről az ajkam szélét rágcsáltam, miközben csendben hallgattam.

– Ó, pontosan tudom – kuncogtam most én, amikor megjegyezte a vámpírlány, hogy ő is tudott félelmetes lenni, épp úgy, mint a bátyja. Ami azt illette, valószínűleg kettejük közül én éppen Rowenától féltem volna jobban, ha valamiért rám lett volna dühös, bár erre eddig nem került sohasem sor. A tekintetem lejjebb sodródott a poharam alján lötykölődő bort fixíroztam, amikor a velem szemben ülő az állam alányúlva, felemelte a fejemet, hogy a szemeimbe fúrhassa a pillantását. Sóhajtottam egyet, aztán mosolyra húztam a számat.

– Azt hiszem igazad van… – mondtam végül lassan, csendesen. Tudtam, hogy jót akart nekem Wena, feltétel nélkül bíztam meg benne, sohasem adott okot arra, hogy kételkednem kelljen benne, egyetlen szavában sem, és pontosan tudtam, mennyire szerencsés voltam ezért, a barátságáért. A következő kérdései viszont betaláltak, mintha kiolvasta volna az íriszeimből a gondolataimat. Ráborultam a felhúzott térdemre és újra ráztam meg a fejemet.

– Nem tudom… – feleltem először rövidet. Mély sóhaj kíséretében néztem fel a barátnőmre ismét. – Tényleg nem. Mert félek a csalódástól is, de talán jobban tartok attól, hogy áldozattá válna miatt. És soha nem volt jó időszak arra, hogy valakit tényleg hagyjak beférkőzni az életembe, de most, amikor minden naposak a zavargások… Nem szeretném, hogy Agnesből is célpont váljon. Sok szempontból túl védtelen a mi világunkban – megráztam a fejemet, mintha nem is akartam volna ezzel a lehetőséggel komolyan számolni, és ez valahol igaz volt. Bele sem akartam gondolni, mibe keveredhetett volna a nő, ha kiderült volna a nyilvánosság számára, hogy együtt voltunk. – Persze kérdés, hogy az nem rettenti-e el, hogy én vagyok a város első számú boszorkánya. Ezt még nem tudja, és azt hiszem nem ismert fel, eddig legalábbis – mondtam kesernyés mosollyal az arcomon, majd megittam a borom maradékát, s ujjammal köröket írtam le a pohár szélén. Wenának mindezt azt hiszem, nem kellett magyaráznom, mert ő is megszenvedte már, ahogyan mindannyian, a pozíciónk, a befolyásunk miatt, ha szerettünk valakit.



611 szó. since we met I don't feel alone.
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Aug. 03, 2020 9:36 am
Trish & Rowena

 ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘  

There are friends, there is family, and then there are friends that become family.


Noha kettőnk közül nem én voltam a boszorkány, biztosan éreztem, hogy az Agnes nevet még sokszor fogom hallani, és nem kis jelentősége lesz. Egyszerűen csak tudtam; belépett a képbe egy egyszerű ember, és éppen Trishre gyakorolt ekkora hatást... ez nem lehetett véletlen. Ebből tudtam azt is, hogy megfelelő taktikát kell kidolgoznom: mindent ki kellett szednem Trishből, és valószínűsítettem, hogy afelé kell majd terelgetnem, hogy kicsit hagyja magát sodródni a lány felé – de nem szabadott túl erőszakosan csinálnom, inkább arra kellett hatnom, hogy ő maga hozza meg ezt a döntést.
A megérzésemnek burkoltan hangot is adtam, a barátnőm mosolyában pedig benne volt minden, amit érzett. Tudtam, hogy hálás azért, amiért őszintén elmondhatja nekem mindezt, anélkül, hogy veszélyben érezné a titkait, vagy éppen attól kéne félnie, hogy ítélkezni fogok felette. Márpedig én pont azért voltam itt, hogy mindezt megingathatatlanul megadjam neki.
A kanapéra telepedve már fel is tettem a legfontosabb kérdéseket, amik elvezethettek minket oda, hogy többet megtudjak a lányról, és persze Trish érzéseiről is; az utóbbi talán egy hajszálnyival fontosabb is volt, mint az előbbi. Ismertem annyira a legjobb barátnőmet, hogy tudjam: ha Agnes háza táján valami nem lett volna teljesen oké, most nem beszéltünk volna róla. Amikor végül belekezdett a történetbe, bólintottam egyet – emlékeztem a Phillybe tett kiruccanására, az pedig, hogy a dolgok ilyen régre nyúltak vissza, csak megerősített a hitemben, hogy a lánynak nagy jelentősége lehet. A következő résznél, miszerint egyedül ment el egy bárba, meglepve felvontam a szemöldököm, hiszen ez nem volt rá jellemző, de nem szóltam közbe, két okból sem. Egyrészt hagyni akartam, hogy folytassa a történetet, másrészt a következő pillanatban megjelent az arcán egy olyan mosoly, amire én magam is önkéntelenül elmosolyodtam, mert arra gondoltam: ó, igen, ez egy olyan mosoly. Figyelmesen hallgattam a szavait és néztem az arcán a reakcióit, még a kezemben tartott üvegről is megfeledkeztem, és csak akkor szólaltam meg, amikor tartott egy kis szünetet.
- Ó, nem szükséges, drágám – kacsintottam rá, és én is vele nevettem. – Lennének tippjeim. – Ezután azonban el is hallgattam, mert Trish lehunyta a szemeit, az arcán pedig olyan mosoly sejlett fel, amitől egy egészen rövid pillanatra összeszorult a szívem. Nem irigyeltem tőle a boldogságát, soha nem tettem volna ilyet, a mellkasomban lassan száz éve tátongó űr azonban sosem hagyta, hogy megfeledkezzek róla.
Gondolatban gyorsan megráztam a fejem, és inkább teljes fókusszal a barátnőmre koncentráltam, hogy megszabadítsam magamat az oda nem illő gondolatoktól. Szerencsére folytatta is a történetet, így nagy segítség volt ebben.
- És amikor vele voltál, véletlenül nem váltál te is szabaddá és gondtalanná? – fűztem hozzá egy finom mosollyal, kutatón figyelve Trish arcát. Biztos voltam benne, hogy Agnes feledtetni tudta vele mindazt, ami egyedül űzte őt az alkoholhoz, még ha csak arra az időre is, amíg egymásba feledkeztek. Pedig ez fontosabb volt, mint bármi: Trishnek nagy szüksége volt rá, hogy legalább néha le tudja tenni a hatalmas terheket a vállairól, és egy időre az ajtón kívül hagyta a puttonyokat. Ha ez a lány alkalmas volt a feladatra, én máris szerettem...
De tulajdonképpen már azért a mosolyért is szerettem, ami végig a barátnőm arcán ült, miközben róla beszélt.
- Csakugyan? – mosolyodtam el szélesen, amikor elárulta, hogy Agnes nem is akárhol dolgozik a városban, és bár szavakba nem öntöttem, a szememben megcsillant a csintalan fény, ami arra utalt, hogy talán nemsokára ott akarok majd ebédelni.
Nem tudtam visszafojtani egy halk kuncogást, amikor Trish olyan mély megdöbbenéssel mondta, hogy Agnest nem hatotta meg különösebben a mágiája, mintha világi megbotránkozásra számított volna. Nem őt nevettem ki, sosem vetemedtem volna ilyesmire, hiszen ismertem nem egy és nem kettő olyan történetet a múltjából, ami az emberek ítélkezésével kapcsolatos félelmeit táplálta nagyon is jogosan – inkább csak a képet találtam humorosnak magam előtt, ami megjelent a lelki szemeim előtt: Trish megteszi a nagy vallomást, már-már félve várja a reakciót, az a lány pedig csak kedvesen mosolyogva azt mondja, „ez érdekes”.
- És mi van, ha az is? – kérdeztem gyengéden, mosolyogva figyelve a barátnőmet. – Abból ítélve, amit elmeséltél, szerintem neki is ugyanolyan kellemes meglepetés volt viszontlátni téged. Nem hiszem, hogy másként nézett volna rád, mint egy nőre, aki váratlanul sétált be az életébe akkor, de annál kellemesebb emlékek fűzik hozzá, és kötve hiszem, hogy ez a véleménye megváltozott volna. Legfeljebb még érdekesebb lettél a szemében, de szigorúan a jó értelemben. – A legjobb barátnő minden szeretetével simítottam végig Trish karján, aztán bátorítón megszorítottam kicsit az alkarját. – Sokkal többet tudok a múltadról, mint azt barátodként a szívem szeretné, és pontosan tudod, hogy megértem minden félelmedet az emberekkel való viszonyoddal kapcsolatban. Azt is pontosan tudod, hogy soha nem akarnám vagy hagynám, hogy ez újra megtörténhessen... Talán nem vagyok olyan félelmetes, mint Bastien, de azért én is be tudok ám gurulni – tettem hozzá egy kicsit könnyedebb hangnemben, hogy ne tűnjek olyan komolynak, mint a vakbélgyulladás. – Ezeket szem előtt tartva halld, amikor azt mondom, hogy szerintem ideje kinyitnod a szívedet. Nekem aztán az is elég, ha csak egy kis kaput hagysz... vagy mondjuk egy rést, amin Agnes be tud kukucskálni. Neked is érezned kell, hogy nem véletlenül sodródtatok újra egymáshoz, vagy ha még az véletlen is volt, egyszerűen vonzzátok egymást. – Ha esetleg Trish épp nem nézett rám, az álla alá csúsztattam az ujjamat, hogy magam felé fordítsam a fejét, és őszinte, bizakodó mosollyal néztem rá. – Ember vagy sem, én senki miatt nem láttalak még így mosolyogni, szóval ha valaki, szerintem ő megérdemel egy esélyt, hogy bebizonyítsa, nem valami félelmetes, gonosz démon vagy a szemeiben.
Hagytam, hogy leülepedjenek a szavaim, és közben én is ittam egy kortyot, de az agytekervényeim csak tovább jártak ezen az egészen. Tudtam, milyen erős félelmek és visszatartó erők erednek Trish múltjából, de nem voltam biztos benne, hogy kizárólag emiatt bizonytalan.
- Mitől félsz igazán? – szólaltam meg ismét, kutató pillantásommal ismét őt fürkészve. – Attól, hogy csalódnod kell? Hogy esetleg ő sem lesz jobb, mint a többi? – Kemény szavakat használtam, de mindenképp meg kellett ragadnunk valahogy a falait összetartó erőt. – Vagy pont a többi miatt félsz őt közel engedni magadhoz?
A második lehetőséget már több szempontból is óvatosan közelítettem meg. A mi világunkban, de főleg a mi szerepünkben a legkisebb gyengeséget is könnyűszerrel kihasználhatta és ellenünk fordíthatta bárki, aki kiszimatolta; ez pedig a legkülönbözőbb módokon érhetett rossz véget. Ezt a saját bőrömön tapasztaltam meg, amikor valaki le akarta tesztelni, mennyit is jelentek a bátyámnak...
És akkor is, amikor a bátyám eldöntötte, hogy különös kegyetlenséggel szabadít meg engem az én gyenge pontomtól.


1052    ✘    I wish it could be different
Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Trish & Rowena Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Hétf. Jún. 22, 2020 3:06 pm



to Rowena



Az aprócska hang, amely a legjobb barátnőm rádöbbenését fejezte ki, halvány kissé keserű mosolyt csalt elő belőlem. Minden sokkal egyszerűbb lett volna, legalábbis a magánéletemben, ha képes lettem volna elfelejteni ezt a nőt. De olyan élénken élt az emlékezetemben minden egyes érintése, a hangja, még az illata is, és folyton előúszott a kép az emlékeimből, ahogyan nevettünk egész éjszaka; a bárban és a lakásán is. Olyan nagyon könnyű volt vele, és olyan nagyon vágytam arra, hogy könnyű is maradjon, mégis annyi év után, amelyben sok-sok ellenszenvet kellett elviselnem, féltem. Féltem attól, hogy mindaz, amit most láttam Agnes-ben nem valódi, hogy kiderül majd róla is, csak színlelt, és talán attól még inkább féltem és féltettem is, hogy ő lehetett a legnagyobb gyengepontom. Márpedig egy olyan városban mint Washington, olyan időkben mint a mostaniak, nem lehetett gyengepontom. Ennyire érzékeny semmiképp.
Ahogy Wena visszatűrte a hajamat a fülem mögé, őszintén elmosolyodtam a kedvességén. Hálás voltam azért, hogy igaz barátra leltem benne, olyasvalakire, akire mindig számíthattam és akiben feltétel nélkül meg tudtam bízni. Ami nálam egyáltalán nem ment könnyen, és a nő is – éppen ahogyan a bátyja is – csak hosszú idő után nyertek meg maguknak ilyen szempontból.
– Talán igazad van – mondtam, és hagytam, hogy áttessékeljen a nappaliba a kanapéra. Kezemben a pohár borommal foglaltam helyet. Az egyik lábamat magam alá húztam, a másikat pedig megtámasztottam a kanapén és átkaroltam a térdemet. Elhúztam a számat egy pillanatra, amíg azt latolgattam, amit az imént mondott Rowena. Valószínűleg tényleg több volt Agnes puszta léte is, mint amit eddig hittem, mi lehet számomra egy egyszerű halandó lény. Az én világom eddig élesen elhatárolódott, de most úgy éreztem, van valaki, aki nem csak képes lenne átlépni ezt a határvonalat, hanem akarja is. A tekintetem aztán visszatért a barátnőmre, amikor kérdezgetni kezdett.
– Emlékszel, néhány hónapja Philadelphiába mentem, hogy találkozzak egy warlockkal – persze ez is munka volt, de részlet kérdés, hogy nem annyira a munkára koncentráltam, és a saját dolgaimat intéztem Philly-ben. – Akkor találkoztam vele az egyik bárban, ott volt pultos, én pedig csak hagytam magamat és belementem a flörtölésbe – vontam meg a vállamat, mintha semmiség lett volna, de valójában nem volt az. Wena tudhatta, hogy eleve rohadtul ki lehettem bukva – azt is, hogy ennek a látomásaimhoz volt köze –, mert egyedül igen ritkán menten csak úgy bárokba piálgatni. De azért azt az estét egyáltalán nem bántam. Mosoly kúszott az arcomra az emléktől. – Egész este beszélgettünk, koktélt kevert nekem, aztán amikor lejárt a kora esti műszakja, elhívott táncolni. Magamhoz képest eléggé berúgtam – ismét megvontam a vállamat, majd ittam egy kortyot a borból. – Talán... elszívtunk néhány jointot is, és valamikor hajnalban kitalálta, hogy menjünk el hozzá… A többit azt hiszem, nem kell részleteznem – nevetve haraptam be az alsó ajkamat, cseppet sem szégyenlősen, inkább sokat sejtetően. Egy pillanatra lehunytam a szememet, a gondolataim között nem csak az az este, hanem a legutóbbi találkozásunk is ott kavargott.
– Azt hiszem, az tetszett meg benne, hogy olyan szabadnak és gondtalannak tűnt – tettem hozzá, és kezdtem rájönni, hogy egész végig, amíg Agnesről beszéltem levakarhatatlan vigyor telepedett az arcomra. Oldalra billentettem a fejemet, a tekintetem egy percig a poharam peremét figyelte, majd ismét visszatért a barátnőm pillantásához. – Néhány napja találkoztunk újra. Egészen véletlenül. Kiderült, hogy ide valósi és valami családi dolog miatt jött vissza Washington-ba. És pont a kedvenc éttermünkben dolgozik – röviden felnevettem, bár magam sem tudtam egészen miért. Talán mert annyira abszurd volt, hogy annyira el akartam kerülni a nővel való találkozást, hogy aztán mégis szembejött velem. – Meghívott vacsorázni, én meg magamhoz, éééés elmondtam neki, hogy boszorkány vagyok. Agnes meg se rezzent erre – ezt úgy mondtam, mintha komolyan azt vártam volna aznap este, hogy a vallomásom után vasvillával ugrik majd a torkomnak a nő, ami persze nevetséges, mégis teljesen megdöbbentett. Még mindig nem fogtam fel. – Érted, Wena? Egyszerűen nem érdekelte. Mintha ez számára teljesen természetes lenne – beharaptam az alsó ajkamat, és bár mosolyogtam még mindig, ebbe már vegyült valami olyasmi, ami nem igazán volt keserűség vagy bánat, inkább csak érthetetlen volt számomra, mindaz ami történt, mert háromszáz év alatt egyetlen olyan emberrel sem találkoztam, aki egyszerűen csak érdekesnek találta a mágiámat, nem pedig ijesztőnek vagy gonosznak.


679 szó. since we met I don't feel alone.
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Vas. Jún. 07, 2020 11:43 am
Trish & Rowena

 ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘  

There are friends, there is family, and then there are friends that become family.



Elvigyorodtam, ahogy Trish rám kacsintott és egyetértőn biccentettem; ha a bátyám meggyőzéséről volt szó, Trish és Leta álltak az első sorban, én meg valahol az utolsó utániban. Ez néha a legkevésbé sem érdekelt, máskor meg kifejezetten bántott, de nem azért, mert kislány módjára duzzogni támadt kedvem, amikor valaki nem akarta meghallgatni a véleményemet. Inkább akkor volt bántó, amikor igenis lényeges dolgokra akartam felhívni a figyelmét, de neki egyik fülén be, a másikon ki, aztán néhány héttel később mindig kiderült, hogy elébe mehetett volna néhány problémának, ha alkalmanként meghallgatja, amit mondok.
Egy idő után persze elfogadtam, hogy ez valószínűleg sosem fog megtörténni, ezért ha fontosnak hangzó információ jutott a birtokomba, mindig igyekeztem inkább Trish-en keresztül eljuttatni hozzá a híreket. Azt hiszem, a barátnőm is megértette ennek a miértjét, és nem érezte magát postásnak ilyenkor.
Aztán jött a témaváltás, én pedig azonnal megfeledkeztem Bastienről és az apró hülyeségeiről. Felvillanyozott a gondolat, hogy a legjobb barátnőm életébe esetleg beköszönthet valami komolyabb hangvételű dolog is. Biztos voltam ugyanis abban, hogy ennek többnek kell lennie egyszerű alkalmi fellángolásnál, különben nem most és nem így vezette volna fel.
- Ó. – Hirtelenjében mindösszesen ennyit feleltem, amikor kiderült, hogy a probléma ott gyökerezik, amitől talán egy kicsit tartottam is: az a bizonyos Agnes egy ember. Nem kellett megkérdeznem, ez miért zavarja Trish-t, talán én ismertem legjobban azt a mélyen benne élő érzelmi káoszt, ami a halandókhoz kötötte: gyűlölet, rettegés, és már-már megrögzött távolságtartás furcsa elegye volt az, amit mindaz a rengeteg sérelem okozott, amit hosszú élete során az embereknek köszönhetett. Még csak azt sem mondhattam, hogy alaptalan volt, vagy hogy nem tudtam megérteni, de abban biztos voltam, hogy ez a bizonyos Agnes olyasmi lehet, aki áttörheti Trish falait. A tündérmesékben már régen nem hittem, de a tény, hogy a barátnőm most éppen róla mesélt, azt jelentette, hogy máris többet jelentett számára a lánya többi embernél. Hagytam, hogy folytassa, nem vágtam közbe, csak figyelmesen hallgattam, tekintetem az arcán nyugtatva. – Nem hülyeség – ráztam meg gyorsan a fejem, és egy kedveskedő mozdulattal visszatűrtem a füle mögé az elszabadult hajtincsét. – A pozitív megérzéseidhez ugyanannyira jogod van, mint amennyire jogosan táplálod az ellenérzéseidet. Csak gondold végig azt, hogy most itt ülünk és egyáltalán beszélünk erről! Hát nem furcsa? – mosolyogtam rá felvont szemöldökkel. – Ha ennek a bizonyos Agnesnek nem lenne valami határozott jelentése, egészen biztos vagyok benne, hogy szóba sem hoztad volna.
Ha közben befejezte az evést, csupán egy hanyag mozdulattal a mosogatótálcába helyeztem a tányért és az evőeszközöket – most ugyanis sokkal fontosabb dolgok is akadtak a mosogatásnál –, aztán a nappaliba tereltem a barátnőmet, hacsak nem ismerte amúgy is a szándékaimat és nem indult el magától is a kanapé felé. Akárhogy is történt, vagy vele együtt ültem a kanapére, vagy csak csatlakoztam hozzá, miután felkaptam a kis üvegemet, hogy aztán félig oldalasan leülve szembe fordulhassak vele.
- Mesélj róla! – kértem aztán egy izgatott mosoly kíséretében. – Hol találkoztatok? Milyennek ismerted meg? – Több kérdést egyelőre nem soroltam fel, csak szerettem volna hallani, hogy beszél róla, és látni, mennyire csillognak közben a szemei. Nem tartottam valószínűnek, hogy felkészült lennék egy ember átváltoztatására, de ha fontos volt neki ez a lány, és esetleg nem tudtam meggyőzni, hogy próbálja meg levetkőzni az ellenérzéseit... Na jó, nem, inkább szerettem volna, hogy sikerüljön ez utóbbi és hagyja, hogy Agnes bizonyítsa be neki, hogy nem minden ember akar ártani neki.

 ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘  

♥ Cute  
Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Trish & Rowena Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Kedd Ápr. 21, 2020 1:04 pm



to Rowena



Felnevettem a barátnőm megjegyzésén, mert lássuk be, Bastien olyan volt, amilyen, de valószínűleg nem tenné tönkre a legnívósabb hotelt a városban, csak mert éppen elgurult a gyógyszere… legalábbis ebben mindannyian reménykedtünk. Cinkosan vigyorogva pillantottam a nőre, mielőtt folytattam volna a spagettim elfogyasztását. Bólintottam, amikor elmondta, eredetileg nem ő kaptam a levelet.
– Majd meggyőzöm, hogy vegye komolyan – kacsintottam Rowenára. Egy személyben voltam gyakorlat minden a Monagham testvérek számára, és az idővel egyre több szerepköröm lett. Ettől függetlenül persze kedveltem őket, akkor is, amikor az idegeimre mentek, sőt még olyan ritka alkalmak esetében, amikor szét kellett szednem őket. Ilyenkor mindig jól jöttek a telekinetikus képességeim, mert nem álltam volna két vámpír közé, mikor szét akarják cincálni egymást. És azért voltak nyugodt időszakok, főleg ha nem egy légtérben tartózkodtak.
A beszélgetésünk munkát és világrengető problémákat érintő részét aztán Rowena lezárta, én pedig előhozakodtam az éppen aktuális magánéleti krízisemmel, amivel egymagam nem tudtam zöld ágra vergődni. Ennek persze én magam voltam az oka, nem is áltattam magamat mással és szükségem volt arra, hogy megbeszéljem az egyetlen barátommal ezt az egészet.
Figyeltem, ahogy izgatottá vált a vámpírlány a témát illetően és elvigyorodott, amitől nekem is mosoly költözött az arcomra, s miközben megtöröltem a számat, ő lecsukta a laptopjának tetejét, ezzel végérvényesen befejezve a titokzatos e-mail témáját. Nagyon is lelkes volt a témát illetően Rowena, és ami azt illette én is, leszámítva egyetlen részletet, ami folyton befurakodott a kis boldogság buborékomba. Illetve kettő is volt, és ezek a problémák egymásból következtek igazából, ám a másodikra legalább tudtam volna megoldást találni. Aztán mielőtt belekezdhettem volna a magyarázatban, a vámpírlány felemelte a kezét és biztosított a segítségéről, amire egyébként is számítottam. Sóhajtottam egyet.
– Elháríthatónak nem nevezném, hacsak nem változik át, mert hogy Agnes egyszerű ember – hangosan kimondva, egy kívülálló számára mindez tökéletesen érthetetlen lett volna, ám biztos voltam benne, hogy Rowena értette mire utaltam ezzel. Hiszen ő ismerte talán a legrészletesebben a múltamat, tudta, milyen „sérelmekkel” kellett megküzdenem egészen sokáig az életemben, addig ameddig nem találkoztam a bátyjával, aki életem során először értékelte a mágiámat és különlegesnek tartott miatta. Természetesen ez a velem szemben nőre is igaz volt, de hosszú-hosszú évtizedeken keresztül mindenki elmenekült tőlem, vagy el akart pusztítani. Még az Elsők között is volt olyan, aki gyűlölt engem, pedig elviekben mi, boszorkányok a szövetségben egyek voltunk. A korábbi szeretőim pedig mind-mind a természetfelettihez tartoztak, pontosan azért, mert taszított a gondolat és egyben rettegtem is tőle, hogy egy napon, éppen az árul majd el, akinek megnyílok majd. Éppen mint a szülőanyám tette velem.
– De… minden ellenszenvem ellenére azt érzem, hogy ő más. Legalábbis nagyon szeretném ezt hinni – oldalra döntöttem a fejemet, megtámasztottam a kezemmel, miközben nemet ingattam vele, amitől néhány sötét hajtincs az arcomba hullott. Túl szépnek tűnt, hogy igaz legyen, én pedig elég öreg voltam, hogy ne akarjak hinni a tündérmesékben. – Tudom, hogy hülyeség – mondtam végül felemelve a fejemet, mielőtt megkaptam volna a vámpírlánytól ezt a kritikát.


480 szó. since we met I don't feel alone.
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Ápr. 10, 2020 4:47 pm
Trish & Rowena

 ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘  

There are friends, there is family, and then there are friends that become family.



Érzékeltem Trish szavai és mosolya mögött, hogy ő maga sem igen hiszi el, amit mond, de nem tettem szóvá. Épp eleget fájt a feje emiatt az egész kiválasztott-mizéria miatt – és pontosan tudtam, hogy erre a bátyám sem rest rátenni néhány lapáttal úgy nagyjából naponta –, ezért nem akartam tetézni a dolgokat; ezen a napon nem akartam erőltetni a témát. Elvégre ez a szokásos délutáni-esti közös programunk éppen arról szólt és azért (is) vált szokássá, hogy egy kicsit megfeledkezzünk a mindennapok problémáiról, az állandó feszültségektől... és legalább erre a néhány órára csak úgy legyünk. Elengedve magunkat, mint bármelyik átlagos ember; bár tekintve Trish érzelmeit a halandókkal szemben, ezt a kifejezést óvatosan használtam volna.
Mindenesetre bőven elég volt, ha egy Monagham zargatja ezzel, el is engedtem hát a témát, erre a napra legalábbis – noha az e-mail, amit még mindenképp meg akartam mutatni neki, egy kicsit még fenntartotta a gondterhes hétköznapok kérdéskörét. A megérzéseim azonban csak nagyon ritkán csaltak meg, most pedig szinte üvöltötték, hogy ezt ne hagyjam annyiban... és tudtam, hogy Trish meg fogja érteni. Minden értelemben.
Az ajándékomat kortyolgatva figyeltem, ahogy az ő arcán is átfutnak az érzelmek, ráadásul hasonlóak, mint az enyémen, amikor először olvastam az e-mailt: rajta is a gyanakvás jeleit láttam, ami csak megerősített abban, hogy jól döntöttem, amikor nem nyomtam rögtön a Törlés gombra.
- Egyetértünk – biccentettem, aztán elmosolyodtam. – Kár lenne a Mayflowerért, ha felgyújtaná az egészet dühében – jegyeztem meg tréfásan, mert bár ilyen messzire még Bastien sem ment volna, azért mindketten ismertük már annyira, hogy tudjuk, milyen, amikor igazán elveszíti a fejét. – Mindenképpen úgy lesz – ígértem –, de azért vannak egészséges fenntartásaim. A probléma onnan fog indulni, hogy az e-mailt nem én kaptam, hanem Nia Thorne, és számára innentől nevetséges semmiség lesz az egész... De egy próbát mindenképpen megér.
Az eredeti szándékom valóban az volt, hogy az állandó gondok helyett egy kissé könnyedebb vizekre tereljük végre a napunkat, de nem tudtam nem észrevenni, hogy a kérdésem nyomán Trish gyanúsan elgondolkozott. Persze éppen volt egy falat a szájában, de mintha egy egészen kicsit lelassult volna a rágása, a tekintete pedig egy pillanatra elrévedt; határozott jeleit láttam annak, hogy a könnyed téma talán nem is lesz annyira könnyű. Vagy legalábbis nem teljesen.
Mindenesetre bármennyire is szerettem volna sürgetni, inkább újra meghúztam az üveget, hogy befogjam a számat, és türelmesen megvárjam, míg ő maga szólal meg. Amikor pedig megtette, elnyíltak az ajkaim, majd közvetlenül ezután egy széles, izgatott mosoly vette át az „O” forma helyét.
- Alakul valami? – ismételtem kihangsúlyozva minden egyes szót, kihasználva, hogy éppen megtörölte a száját, majd levakarhatatlan mosollyal a képemen lecsuktam a laptop tetejét. Ki a frászt érdekelt már az az e-mail? – Szóval Agnes. Rendben, miiiindent tudni akarok! – A tenyerembe támasztottam az arcom, tekintetemet pedig kíváncsian a barátnőmre függesztettem, várva minden egyes részletet, amit csak meg akart osztani velem. Az arcom meg sem rezzent a női név hallatán, lassan egy évszázada ismertem már Trisht, és egyébként sem érdekelt, ki mellett találja meg a boldogságot, ameddig boldog volt.
Az első szó azonban, amit kiejtett a száján, ismét az az átkos probléma volt. Összeráncoltam a szemöldököm.
- Probléma? – kérdeztem vissza. – Oké, most még jobban felcsigáztál, de... – Megráztam a fejem és feltartottam a kezem. – Nem. Kezdd az elejéről, minden tudni akarok, mert ha tényleg annyira fontos mint amennyire csillog a szemed – mutattam az arcára –, akkor első sorba kell állnom a problémamegoldásnál. Feltéve persze, hogy elhárítható a probléma... mert hogy az, ugye? – Néztem a szemeibe ezúttal már egy kicsit bizonytalanabbul. Jól ismertem már őt és voltak sejtéseim, miféle akadályok gördülhettek elé, de nem akartam találgatni. Itt most arra volt szükség, hogy ő mondja ki, mi az, amit problémának lát és érez.

 ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘  

♥ Cute  
Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Trish & Rowena Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Pént. Ápr. 03, 2020 5:54 pm



to Rowena



Az élet valóban nem állt meg senki kedvéért sem, azonban amíg a vámpírlány lakásán voltam, a nekem főzött remek vacsoráját ehettem és csak úgy beszélgethettünk, kicsit mindig szerettem ezt érezni, és titkon mindig reménykedtem benne egy egészen hajszálnyit, hogy nem kell megoldanom egy egész város problémáját, ha lehunyom a szememet és ismét kinyitom, mert mindez majd eltűnik… Valójában persze nem tűnt el, és egy részem ezt nem is akarta igazán, mert élveztem a hatalmamat, mindazt ami abból eredt, hogy lepaktáltam Bastien-el, de azért egy picit mindig is szerettem volna normális lenni. Ebben Rowena szintén elég jól megértett, hiszen ő sem vágyott a vámpírizmusra kezdetben, talán még most sem teljes egészében.
A nő munkájával kapcsolatos megjegyzésén felnevettem, bár kétségtelenül igaza volt. Szerencsés volt, hogy éppen újságírással foglalkozott, még ha a bátyja nem is mérte fel ezt, pedig nagyon hasznosnak bizonyult már több alkalommal is.
– Reméljük lesz valaki, aki egy perc hírnévre vágyik majd – jegyeztem meg kissé gyászos mosollyal az arcomon, mert bár szerettem volna egy ilyen forgatókönyvben hinni, mégis csak úgy véltem, nem lesz ekkora szerencsénk az egész üggyel kapcsolatban. A rémálmoknak beillő víziók, amelyeket lassan minden éjjel láttam már, arra engedtek következtetni, hogy bonyolultabb ez az egész, mint amilyennek tűnt elsőre. Nagyon zavart, hogy nem értettem, hogyan lehetséges az, hogy egyszerű halandókból boszorkányokat csináltak. Nyilvánvaló volt, hogy varázserővel bíró személyeknek köze volt ehhez, de egyszerűen nem létezett olyan varázslat, ami emberből csinált volna ilyen erős mágiával rendelkezőt, ebben biztos voltam. Elvégre én is apámtól örököltem a képességeimet.
Ezeknek a „lényeknek” a begyűjtéséről szóló ötlet alapvetően tőlem származott, de nem egészen úgy képzeltem el, ahogyan azt Bastien megvalósította végül, hiszen ő összekötötte a kellemeset a hasznossal és amennyire lehetett kihasználta a helyzetet, hogy az uralma alá hajtsa azokat az embereket, akik ellen álltak neki. Nem voltam odáig egyik halandóval sem, mindegyiket elítéltem, jóllehet a régi sérelmeim miatt, de azért megértettem Rowena ellenvetéseit is. És abban igaza volt, hogy nem jó időpont volt igásállatokként bánni a Washingtonban maradt halandókkal. Nem szóltam semmit, leginkább azért, mert nem volt mit mondanom. Jó néhányszor átrágtuk mindezt az elmúlt időszakban.
Az e-mail, amit nekem mutatott viszont bekapcsolta nálam a vészcsengőt, emellett pedig baromi kíváncsivá is tett, mert túlságosan esetlegesnek hatott, hogy a látomásaim és a kialakult helyzetünk, meg ez ne függene össze. Furcsálltam ezt az egybeesést. Ahogy ezen merengtem tovább eszegettem a spagettit, ami a szokásos módon istenien sikerült. Kicsit irigyeltem is a vámpírlányt, hogy ennyire klasszul tudott főzni, úgy hogy el sem tudta fogyasztani azt ételt. Ellenben láttam rajta, hálás volt az üveg nullás vérért, amit szereztem neki.
– Ebben lehet, hogy igazad van – jegyeztem meg, amikor arról kezdett beszélni Rowena, hogy talán nem kellene mindent elmondani a bátyjának. – Mármint nem akarnám kizárni Bastien-t, még ha garantálni is tudom a biztonságodat, de abban egyetértek veled, hogy nem gondolkodna racionális – persze ebben az esetben a racionális elég érdekes kifejezés volt, de ez részlet kérdés volt csupán. Biztos voltam benne, hogy a vámpírlány testvére a túlbiztosítás miatt képes lett volna meghiúsítani ezt a találkozót, és nagyon is szükségünk volt az információkra. Természetesen a legjobb barátnőm életét nem tettem volna kockára semmiért sem… a felemlegetett incidens is ezt erősítette meg bennem. – Mindenképpen mondd el neki ezt, és utána én is beszélek vele, hátha belemenne mégis – mondtam végül egy újabb falat spagettit a számba téve.
Figyeltem, ahogyan elégedetten belekortyolt ismét a nő a számára hozott vérbe, majd letéve az üveget összecsapta a tenyerét. Egy pillanatig gondolkodtam, mielőtt megszólaltam volna, és éppen jókor volt tele a szám étellel. Hiába volt ő a legjobb barátnőm, azért neki sem volt egyszerű mindenről beszélnem.
– Nos… azt hiszem, alakul valami – mondtam egy kicsit szégyenlősen mosolyogva, miközben letettem a villámat és megtöröltem a számat egy szalvétával. – Agnes-nek hívják – folytattam röviden a nő nevével, akivel ismét találkoztam, és azóta tartottam is a kapcsolatot vele. Rowena persze ismert, tudta, hogy voltam együtt már férfiakkal és nőkkel is, s nagyon értékeltem, hogy sosem ítélt el emiatt. – De van egy kis problémám – a mosolyom eltűnt, és sóhajtottam egyet. Hülyeség volt, egy részem tudta, de biztos voltam benne, hogy a vámpírlánnyal meg fogom tudni beszélni ezt is.


676 szó. since we met I don't feel alone.
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Márc. 24, 2020 3:49 pm
Trish & Rowena

 ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘  

There are friends, there is family, and then there are friends that become family.



Cinkos mosollyal kacsintottam Trish irányába, és bár pontosan tudtam, mi volt a gondolat néma folytatása, én sem mondtam ki. Valószínűleg én voltam a leginkább nyerő helyzetben ebben a tekintetben: nekem aztán még hazudnom sem kellett, hogy nem zavar, ha Trish nem maga Jamie Oliver a konyhában, ugyanis az egyetlen étket, amit a szervezetem értékeli tudott, nos... azt nem kellett megfőzni. Ellenben az én legkedvesebb barátnőm nagyon is jó volt abban, hogy még akkor is szerezzen nekem nullás vért, ha épp mindenkinek az volt a kedvence.
Hosszú sóhajjal feleltem a válaszára, aggódó pillantást vetve rá, mintha nem fájna már így is épp eléggé a feje a kiválasztottak kérdése miatt. Ami azt illeti, voltak sejtéseim arról is, hogy a bátyám mekkora terhet helyez a vállára azzal, hogy tőle vár minél sürgetőbb válaszokat ezzel kapcsolatban.
- Nagyon remélem, hogy hamarosan válaszaink is lesznek, nem csak egyre több kérdés – csóváltam meg a fejem, noha ezzel csak azt mondtam ki hangosan, amit mindenki más is gondolt. – Ó, nem is azt várom, hogy valaki cikket küldjön nekem „Hogyan lettem kiválasztott” címmel, bár talán mégiscsak ez lenne a legjobb – szúrtam közbe egy rövid nevetéssel. – Inkább azok érdekelnek, akiknek nincs jobb dolga, mint a környezetük figyelése, és amikor valami gyanúsat tapasztalnak, rögtön a médiához fordulnak, hátha hír lesz belőle, és akkor ők fontosnak érezhetik magukat. Néha borzasztóan egyszerűek tudunk lenni, de ezért sem értik sokan, miért számíthat szinte fegyvernek is a munkám. – Vállat vontam; maga Bastien is csak a negatív oldalát látta mindig is az újságírói karrieremnek, pedig valójában neki is nagyon sokat segített annak idején.
A főzővíztől a mosogatótálcából felszálló gőz remekül szimbolizálta mindazt a mérget, amit én is éreztem a bátyám irányába nem is olyan régen. Sejtettem, hogy titkol előlem részleteket a begyűjtőkkel kapcsolatban, főleg azért, mert már az ötlet felvetését sem támogattam túlzottan, de amikor véletlenül rábukkantam egy családra, akiket az ő üzérkedése szakított szét... aztán persze egymás után jöttek a hasonló történetek. Kényszerítés, büntetés, a hátramaradottak emlékeinek cicomázása...
Azt hiszem, még soha nem álltam olyan közel ahhoz, hogy hátat fordítsak Bastiennek. Ha nincs Trish és Killian, valószínűleg meg is tettem volna.
- Igen, tudom – sóhajtottam fel. – Ilyenkor mindig kifordul magából. Azt hiszem, ez még mindig apánk lenyomata lehet benne, úgy értem, ez az irányításmánia. – Megráztam a fejem. – Nekem sem tetszik, ami történik, egyáltalán nem. Aggaszt a látomásod és ez a bizonytalanság, amiben most vagyunk, egyszerűen csak... rettenetesen rossz stratégiának tartom, hogy éppen ezekben az időkben haragítsa magára még inkább az embereket. De már úgyis ismered az álláspontomat – legyintettem mosolyogva.
Inkább arra koncentráltam, hogy végre Trish elé varázsoljam a spagettivel megrakott tányért, még akkor is, ha az a bizonyos e-mail egyelőre nem feltétlenül engedett szabadulni minket az örök problémáktól. A számat harapdálva hallgattam a válaszát, amivel nagyjából mindent igazolt, ami az én fejemben is kavargott: Bastiennek tudnia kell róla és gyanús. Eleinte bizonytalan voltam benne, hogy talán csak én fújok fel túlságosan egy e-mailt, de abban biztos voltam, hogy Trish ösztöneiben bízhatok.
Az ételtől felcsillanó szemei egy pillanatra elterelték a figyelmem, örömmel mosolyodtam el, majd a mosolyomat vigyorrá szélesítve emeltem meg a csatos üveget. – Ez is – kontráztam rá, oldva egy kicsit a hangulatot.
- Persze, hogy tudom – mosolyogtam rá az asztal felett, sosem volt számomra kérdés, hogy Trish bármiben segít nekem, főleg, ha a testi épségemről van szó. – Az nem is volt kérdés, hogy erősítés nélkül ne menjek oda, tanultam a legutóbbiból... viszont pont emiatt abban nem vagyok biztos, hogy a találka-részt is elmondjam-e Bastiennek. Attól tartok, hogy a múltkori miatt nem tudna tisztán gondolkozni, még a végén képes lenne az egész kócerájt lezáratni úgy, ahogy van, és máris lőttek egy jó haditervnek. – Nem panaszkodás volt ez, inkább csak amolyan hangos gondolkodás. Mindannyiunk emlékezetébe beleégett az a félresikerült akció, ami kis híján az életembe került, én is jól emlékeztem rá, de ettől még nem állt meg a mókuskerék. – Mindenképp elmondom neki magát a megkeresést, de a találkozó tekintetében lehet, hogy elég lenne engem felvértezni, majdnem szó szerint.
Újabbat kortyoltam a saját vacsorámból, a téma kivesézése után viszont nem voltam hajlandó több munkával vagy a bátyámmal kapcsolatos témát felhozni, sőt. Összecsaptam a tenyereimet és ünnepélyesen felszólaltam:
- Na jó, most már elég volt a gondokból, így is épp eléggé megszentségtelenítettük már a vacsorádat és a munkamentes délutánunkat – vontam fel a szemöldököm elmosolyodva. – Inkább mesélj nekem valami sokkal vidámabbat. Biztos vagyok benne, hogy jó dolgoknak is történnie kell ebben a furcsán elcseszett városban.

 ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘  

♥ Cute  
Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Trish & Rowena Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Hétf. Márc. 02, 2020 10:57 pm



to Rowena



A barátnőmnél való heti vendégeskedés mindig igazi kikapcsolódás és felüdülés volt, bármennyire nyomasztó volt is éppen a hetem. Vele kibeszélhettem mindent, és biztos lehettem abban, hogy minden egyes szó kettőnk között marad majd. Nagyon a szívemhez nőtt a vámpírlány, annak ellenére, hogy az elején nem rajongtam egyik vérszívóért sem. De az már olyan régen volt, és annyi minden felülírta mindezt, hogy alig emlékeztem arra, amikor nem voltunk ilyen jóban.
– Úgy szeretem, hogy ennyire jól tudsz főzni – ha már én kevésbé voltam jó szakács, de ezt már nem tettem hozzá, ellenben biztos voltam benne, hogy Rowena is pontosan erre gondolt most. Kétségtelenül ebben hasonlítottunk egy öreg házaspárra, ő főzött rám, cserébe én hoztam a vért – bor helyett –, és miután végeztem segítettem neki a mosogatásban. Nagyon rutinosak voltunk már ezekben az estékben vagy délutánokban, s mindketten élveztük is. Bármennyire is szerettük ilyenkor kerülni a munkával kapcsolatos témát, legalábbis ami Bastien-t illette, mostanság ez nehezen ment, hiszen mindkettőnk életét befolyásolni látszottak a jövő rejtélyes eseményei.
– Beszéltem az Elsőkkel, és meg akarok keresni még egy nálunk is idősebb boszorkánymestert, de egyelőre nincs áttörés – feleltem a nő kérdésére, és beletúrtam a hajamba, miközben leültem a bárszékre. A hangjából sugárzó aggodalomra csak halványan, megértően elmosolyodtam, mert nem tudtam volna, mit felelni rá. Ő és a bátyja is ismerték a látomásaimat, éppen ezért nem volt kérdéses, hogy bekövetkezik mindaz, amit a városról és a vámpír uralmának megdöntéséről láttam, ha sürgősen nem lépünk közbe. – Nem tartom valószínűnek, hogy felvállalná valaki a nyilvánosság előtt ezt az egészet. Mi sem akarjuk nagy dobra verni a begyűjtésüket – vontam meg a vállamat, tudtam, hogy Rowena előtt semmi sem titok a bátyja dolgai kapcsán, így nem kellett hallgatnom a begyűjtőkről sem, ami egy nagyon is drasztikus lépés volt ebben a helyzetben. Nem kifejezetten a módszerrel volt bajom, hanem ahogyan szervezte mindezt a Washingtont kormányzó vámpír. És a konyhában tüsténkedő húgának is ezzel volt leginkább problémája, aminek hangot is adott, így ismét betölthettem a villámhárító szerepét a testvérháború kellős közepén.
– Tudom, és veled értek egyet sok szempontból – mondtam végül, és figyeltem, hogy a tésztát ellenőrzi – a begyűjtők beszervezésével én sem vagyok kibékülve, de nem tudtam jobb belátásra bírni Bastient. Fél és dühös, amiért nem ő irányít, bár ezt sose vallaná be. Ilyenkor a legrosszabb, te is tudod – kissé megráztam a fejemet. – És valahol megértem. Kurvára nem tetszik nekem sem ez az egész – a könyökeimet a pultrészre támasztottam, az ujjaimat összefűztem és azokra támasztottam az államat. Szerettem volna kevésbé borúsan látni a helyzetet, de az Első Boszorkányokkal is kezdett rossz érzésem lenni, konkrétan kettejükkel… De amíg nem volt bizonyítékom, addig nem akartam megkavarni a dolgokat. Bár igaz, hogyha a túlélésem múlt rajta, akkor hajlandó voltam felrúgni az ősi szövetséget egy újabbért.
– A vacsiért ez a legkevesebb – válaszoltam nevetve, majd a laptop képernyőjére ragadt a tekintetem az e-mailt olvasva. Először nem értettem, de a monogramos aláírás, és Rowena vállrántása arra, ki lehet az illető… Őszintén nem tetszett ez sem. És miért éppen most?
Hallgattam a nő válaszát, miközben elém tolta a tökéletes mennyiségű ételt elém, a laptopot pedig elhúzta. Megszimatoltam a még gőzölgő olasz vacsorámat, és a villáért nyúltam, amit beleszúrva a tésztába egy falatnak elegendőt csavarintottam rá.
– Igen, mondd el Bastiennek – feleltem nagyon határozottan, amikor rájöttem, én vagyok az első, akinek elmondta és megmutatta mindezt Rowena. – Nekem gyanús ez az egész. Érdemes lehet megnézni, mit akar az illető, de a jelenlegi helyzetben biztosítás nélkül nem javaslom – folytattam, s ezután vettem a számba az első falatot. Az étel iránti lelkesedésem egészen biztosan kiült az arcomra is. – Mhm, szuper lett – jegyeztem meg, miután lenyeltem a falatot.
– Szóval visszatérve: ugyan azt írja egyedül menj, de nem kell tudnia a kíséretedről, egy kis fedő-bűbáj a testőrökre és egy pajzs-igézet neked megoldhatja ezt a problémát – tettem hozzá és rákacsintottam a barátnőmre, aki idő közben velem szemben foglalt helyet, és belekortyolt az üveg vérbe, amit hoztam neki. – Rám is számíthatsz, tudod – teljesen természetes volt, hogyha el akart menni a nő a találkára, akkor a lehető legtöbb és legerősebb módon mágikus védelem alá fogom vonni, mert nagyon furcsa egybeesésnek találtam, hogy éppen a jelenlegi bizonytalan helyzetben bukkant fel a titokzatos J.D., minden tudásával együtt.


683 szó. since we met I don't feel alone.
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Feb. 22, 2020 11:34 pm
Trish & Rowena

 ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘  

There are friends, there is family, and then there are friends that become family.



- A te kedvedért bármikor kiteszek magamért – kacsintottam rá egy vigyor kíséretében, miközben megvártam, hogy levegye a kabátját.

Amikor már kényelmesen a nappaliban tudhattam, felsejlett a gondolataimban az e-mail, amit mindenképp meg akartam vele vitatni, de egyelőre nem hoztam szóba. Ezek az előre beütemezett heti találkák pont azt a célt szolgálták, hogy mindketten kieresszük egy kicsit a gőzt és kivételesen ne a bátyám és a városa ügyes-bajos dolgain őrlődjünk, de a kettő néha nehezen volt elválasztható, ebben a kérdésben ráadásul nem is engedhettem. Egyértelműen Trish volt az, akivel először meg akartam vitatni a dolgot, méghozzá úgy, hogy biztosan csak ő tudjon róla.

Egyelőre, legalábbis, a többit meg majd meglátjuk.

- És jutottatok már valamire? – néztem rá őszinte kíváncsisággal, noha a kíváncsiság némi aggodalommal keveredett a hangomban. – Ahányszor eszembe jut, amit mondtál, kiráz a hideg. – Ténylegesen megborzongtam; túl hosszú ideje éltem már, hogy féljek a rémmeséktől, de azt biztosan tudtam, hogy Trish látomásai nem mesék. Márpedig egy olyan látomás, ahol ismeretlen forrástól származó erővel mindenkit elsöpörnek, aki a bátyám mellett áll... több szempontból is ijesztő volt. – Mindig figyelem a híreket és a tippeket az újságnál, de egyelőre nyoma sincs semmiből jövő varázstudásnak, vagy épp hullám-anyajegynek.

Kiemeltem egy szál spagettit a forró vízből és egy gyors kóstolással ellenőriztem; pont jó lett, ezért kikapcsoltam alatta a főzőlapot. Trish kérdésére halványan elmosolyodtam és megráztam a fejem.

- Már jobban, hála neked, és egy kicsit talán annak a tenyérbemászó Killiannek is – feleltem, miközben a mosogatóban leöntöttem a tészta főzővizét. – Sikerült rendezni a dolgokat Bastiennel... azt hiszem. Tudod, mennyire kiakadtam már eleve is ezen a begyűjtő-dolgon, de azt azért még belőle sem néztem volna ki, hogy egyeseket kényszerít a csatlakozásra. Főleg ilyen módszerekkel... – Ismét a fejemet ingattam, mert nem akartam újra felhúzni magam.

Már sokat sejtő mosollyal vettem át az üveget Trishtől, miután az orra elé toltam a laptopot, de azért nyomban fel is pattintottam a tetejét és nagyot szippantottam a felszálló illatból. Nullás, a kedvencem.

- Angyal vagy – villantottam rá egy ragadozó vigyort. – Vajon mennyire lenne beteges dolog kifejezni a hálámat, amiért ilyen jól ismered a vér-ízlésemet? – tettem fel aztán a költői kérdést, de inkább nevetve a laptop felé intettem, jelezve, hogy erre ne is válaszoljon.

Miután Trisht lekötöttem az e-mail olvasással, elővettem egy tányért, majd még egyet kevertem a mártáson, de már állagra is tökéletes volt. Gyakorlott mozdulatokkal kevertem össze a leszűrt tésztával, majd szedtem belőle egy Trish-adagot a tányérba; olyanok voltunk, mint egy ősöreg házaspár, pontosan tudtam, miből mennyit eszik meg, és nem kellett kérdeznem hozzá. Megszórtam némi parmezánnal, majd a tányérral felszerelkezve fordultam újra felé.

A kérdésre először tanácstalanul vállat vontam, de miután kicseréltem előtte a laptopot a tányérra, már rendes válaszra is futotta.

- A két legjobb tippem a Jack Daniels és a John Doe, de egyikkel sem megyünk sokra – tártam szét a kezeimet, majd közelebb toltam hozzá a kikészített evőeszközöket. – Egyelőre azt sem tudom, mennyire vegyem komolyan. Lehet, hogy valaki vaktában lövöldözik, de mi van, ha komoly szándék van mögötte? – Odahúztam egy széket magamnak is, és leültem vele szemben. – És persze az is egy jó kérdés, hogy ha komoly a szándék, akkor mire irányul. Találkozót kér – intettem a fejemmel a képernyő felé –, magyarán ugyanakkora eséllyel akarhat csapdába csalni, mint elmondani, amit állítólag tud. Vagy csak paranoiás vagyok?

Magamhoz vettem az ajándékomat, újra felpattintottam a tetejét és kortyoltam egy nagyot. Olyan volt ez, mint a stressz-evés.

- Szerinted szólnom kéne róla Bastiennek? – ráncoltam a homlokom.

 ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘  

♥  Cute
Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Trish & Rowena Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Csüt. Feb. 13, 2020 11:14 pm



to Rowena



A szokásos heti programomra tartottam, ami az egyik legkikapcsolóbb volt számomra. A „birodalom” rendezgetése és problémáinak megoldása fárasztó és idegőrlő tudott lenne, de a barátnőm főztje és a vele töltött néhány óra mindig kikapcsolt és feltöltött. Rowenát azóta ismertem, mióta a testvérével szövetkeztem, de egész másmilyennek bizonyult, mint a férfi. Nem volt titok a nő előtt sem, hogy kezdetben nem vágtam magamat hanyatt egyiküktől sem, vámpírok voltak, akik rosszkor voltak rossz helyen és ennyi. Az azóta eltelt idő alatt viszont a vámpírlánnyal egészen szoros kapcsolatom alakult ki, ő lett a legjobb, nagyjából az egyetlen barátom. Sokkal értelmesebb volt, nyitottam, érdeklődőbb és intelligensebb, mint oly’ sok más körülöttem lévő. Ráadásként pedig nagyon megértettem a helyzetét a testvérével, sokszor én voltam, aki lecsillapította a kedélyeket.
Bekopogtam a lakás ajtaján, a kezemben egy sötétbarna csatos üveg volt, amit a vacsoráért cserébe hoztam Rowenának, hiszen az olasz étel számára már nem volt fogyasztható, ellenben a vérrel. Szinte azonnal nyílt is az ajtó, én pedig megöleltem az ajtóban álló nőt. Soha, egyetlen pillanatig nem tartottam tőle, azt hiszem, ha ez előfordult volna, most nem lehetnénk barátok.
– Szia! Isteni illata van – jegyeztem meg a vacsorára, és lehámoztam magamról a kabátomat, amit feldobtam a fogasra, majd hagytam magamat beterelni a lakás nappalijába. Már megszoktam, hogy Rowena szeretett gondoskodni másokról, és ennek én voltam az elsőszámú áldozata. Kedveltem őt emiatt.
– Semmi különös, még mindig próbálunk rájönni Bastiennel, mit jelentett az álmom – válaszoltam a nő kérdése. Bosszantó volt, hogy nem értettem a saját álmomat, és tudtam, hogy elsiklottam valamilyen jel felett, ami magyarázatot adhatna sok mindenre. Alig vártam a következő hetet, amikor egyeztethettem az Elsőkkel. Tudtam, hogy nem lesz egyszerű velük sem, hiszen őket nem érdekelte egy vámpírral kötött mellékes egyezség, s leginkább csak a mi közös szövetségünk miatt mentek bele. De nem volt jobb ötletem… – Te hogy vagy? – kérdeztem végül, míg figyeltem, ahogy a laptopját bűvöli. A táskámat leraktam az egyik bárszékre, a másikra pedig felültem. A kezemben szorongatott üveget a pultra tettem.
– Ó, jó – böktem ki, miközben magamhoz vettem a laptopot, hogy elolvassam az említett e-mailt. – Ezt addig szimatold meg, remélem ízleni fog – adtam át az üveget Rowenának, és egy mosolyt villantottam rá, aztán a tekintetem a képernyőre vándorolt. Az üzenet egyértelmű volt és aggasztó. A változatosság kedvéért örültem volna, ha nem problémáról van szó, de egyértelműen az volt. Miután végeztem az e-mail olvasásával felnéztem a nőre a pult mögött, éppen a szószt kavargatta. Rájöttem, hogy éhes voltam.
– Van ötleted ki az a J. D.? – kérdeztem kezdésnek, ugyanis egyelőre nem tudtam eldönteni, mit is szólhatnék hozzá. Éppen annyira lehetett teljesen komoly, mint amennyire vicc az egész, de valamiért mégis csak az előbbire hajlottam.


436 szó. since we met I don't feel alone.
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Feb. 06, 2020 9:01 pm
Trish & Rowena

 ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘  

There are friends, there is family, and then there are friends that become family.



Szórtam még egy kevés oregánót a mártásba, és illat alapján már tudtam, hogy pont tökéletes lesz. Vámpírként talán nem volt szükségem a normál emberi ételekre, de azért a szaglásom nem veszítettem el, és az a néhány év, amit Olaszországban töltöttünk a bátyámmal és Trish-sel, nos, ragasztott rám mást is a koszon kívül. Trish és köztem bevett szokás volt már, hogy hetente egyszer meghívtam magamhoz ebédelni vagy vacsorázni; egyrészről roppant vicces gondolat volt, amikor egy vámpír vacsorára hívott valakit, aki maga is étekként szolgálhatott volna, másrészről pedig legalább okot kaptam arra, hogy néha használjam a konyhát, ha már tartozott egy a lakáshoz.
Rápillantottam a tésztára, ami már szépen belesüllyedt a forró vízbe, és éppen ekkor hallottam meg az ajtón az ismerős kopogást. Gyorsaságomat kihasználva néhány másodpercen belül a bejáratnál termettem, hogy beengedhessem Trisht.
- Szia! – mosolyodtam el szélesen, és magamhoz vontam egy ölelésre. Ennyi évtized után már a legkevésbé sem okozott gondot ilyen közel kerülni egy nyaki verőérhez, és egyébként is előbb döftem volna tőrt a saját szívembe, mint hogy bántsam Trisht. – Gyere beljebb! Mindjárt kész a vacsi, de a tésztának még kell egy jó öt perc.
Megvártam, míg leveszi a kabátját, majd mosolyogva beterelgettem a konyhába és leültettem a nappalit leválasztó pult előtti bárszékek egyikére.
- Mi újság? – faggattam közben. – Történt ma valami érdekes? – Miközben a válaszára vártam, felhajtottam a laptopom tetejét, majd bejelentkeztem a fiókomba és kattintottam néhányat, hogy elővarázsoljam azt a bizonyos e-mailt.
Közben kevertem egyet a szószon is, nehogy leégjen, de csak akkor vágtam bele abba, amit mindenképp meg akartam osztani vele, ha kiveséztük a kérdéseimet.
- Figyelj, tudom, hogy valami fontosat akartál elmesélni, de előbb hadd mutassak valamit. – Felé fordítottam a laptopot és ráböktem az e-mailre. – Olvasd el! Ma kaptam. – Összefontam magam előtt a kezeimet és úgy vártam, hogy végigolvassa a titokzatos J. D. által küldött még titokzatosabb üzenetet. Kíváncsian figyeltem közben az arckifejezését is; Trish volt az egyetlen olyan ember, akivel kapcsolatban kétség sem fért hozzá, hogy megosztom majd vele a dolgot, de nem csak azért, mert ő volt Bastien szövetségese már kezdettől fogva. Talán neki a szövetségese volt, nekem viszont a legjobb barátnőmmé vált ez alatt a közel egy évszázad alatt, és nagy szükségem volt a véleményére. – Mit szólsz? – vontam fel a szemöldökömet, amikor felpillantott a képernyőről.

 ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘ ✘  

♥ Cute  
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Trish & Rowena
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Zoé & Rowena
» Trish & Wena
» Bastien & Rowena
» Rowena & Wyatt
» Rowena & Bastien

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: