Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Rowena & Bastien


Vámpír

Bastien Monagham
Chatkép :
Rowena & Bastien 53fa40be63a098460783582701be93ce24fc45f4
Szerepkör :
washingtoni polgármester
play by :
sebastian stan
Hozzászólásaim száma :
77
Pontjaim :
60
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
∫ gábor
Őt keresem :
things that really, really hurt are the right things to do.
Rowena & Bastien 014408125e57c6dd449cc36feece133b44866640
Tartózkodási hely :
∫ washington dc
Foglalkozásom :
∫ mayor


Bastien Monagham

Elküldésének ideje -- Kedd Jan. 26, 2021 7:49 pm
Rowena & Bastien

All's fair in love and war  


Az, hogy mit érzett, elég egyértelmű volt. Az pedig egy egészen más dolog, hogy képtelen voltam megérteni, mit szeretett és mit tisztelt abban a nincstelen senkiben. Vitatkozhattunk volna róla, arról, hogy melyikünk milyen beszélgetéseket folytatott le annak idején az ő Wyatt-jével, de volt egy olyan megérzésem, hogy már akkor sem tudott róla mindent. Maradtak kis fekete foltok, amik nélkül Rowena sem érthette az egész történetet. Az, hogy annak idején Willa volt az első, Wyatt tulajdon unokatestvére, aki támogatott Wyatt és Rowena szétszakításában, még csak a történet legeleje volt. A vámpírrá válásom majd kiszabadulásom csak meggyorsította a folyamatokat.
- Mindent azért tettem, hogy téged... - Nagy levegőt vettem,  miután elhallgattam. Felesleges lett volna folytatnom, tekintve, hogy ez már egy eleve halálra ítélt mentség lett volna. Miért nekem kellett egyáltalán mentegetőznöm ezért? A seb közben, amit okozott, lassan forrni kezdett, a véremet pedig az ingembe töröltem. Nem lepődtem volna meg, ha lett volna a tarsolyában még egy-egy erőteljes ütés, de nem is ezektől a mozdulatoktól féltem a legjobban. Mert miközben kígyót-békát akartunk üvölteni egymásra, végig ott időzött a tudat a fejemben, hogy most ezt visszafordíthatatlanul elcsesztem. Ezúttal nem egy átkozott város volt a tétje annak, ha elbukom, hanem a húgom. Az egyetlen, aki tudta, honnan jöttem. És aki a maga furcsa módján támogatott, még ha nem is mindig értett egyet a döntéseimmel.  
Elfordult, én pedig szintén egy új pontot kerestem a szobában, hogy kitartóan arra bámuljak. Közben végignyaltam alsó ajkamat, hogy a maradék kis vért is eltüntessem, de az agyam vadul cikált. Tudtam, hogy ezzel a szellem kiszabadult a palackból, és nem volt az az isten, ami visszazárhatná. A húgom pedig épp oly makacs, mint én. Nem fog addig nyugodni, míg a hős szerelmes férfit vissza nem rángatja a való világba. Már amit Rowena való világnak hisz. Talán Wyatt tudna neki újdonságokat mondani, ha emlékezne a halandó életére.
Végső kérdését hallva rajtam volt a sor, hogy elforduljak, és egyik kezemmel az állam alá nyúltam, hogy segítsek magamnak a gondolkodásban. Ahhoz tartottam magamat, hogy nem fogom elárulni neki az igazságot. De nem volt olyan hazugság, amely méltóképpen elhitette volna vele tetteim okát. Erre nem készültem fel. És az egész megint ugyanahhoz vezetett vissza, aki hónapok óta marta az idegeimet. Benedict Thornton. - Ha jól sejtem, most minden követ megmozgatsz majd, hogy visszahozd az emlékeit. - Köszörültem meg a torkomat, továbbra sem véve fel vele a szemkontaktust. Maga a cselekedet már elég lehetett ahhoz, hogy felidegesítsem, habár nem szándékosan tettem. Egyszerűen nem akartam a szemeibe nézni. - És ha ez megtörténik, szembesülni fogsz azzal a kegyetlen igazsággal, ami után most annyira vágyódsz. Ő többet tudna róla mesélni, mint én. - Lecsillapodott a hangom. Nem volt bennem szemernyi dac sem. Talán beletörődtem a beletörődhetetlenbe. Az igazság sem most, sem akkor nem fog tetszést kelteni benne.
Lehajtottam a fejem, majd lassan ismét felé fordultam. Már nem akartam tetézni az előbbit, habár megannyi szitokszó jutott eszembe Wyatt kapcsán. Ha ő nem lett volna, az egész történetünk máshogyan alakulhatott volna. - Azt hiszem, ha egy szörnyetegnek eddig elég hely volt a szívedben, egy második már csak-csak el fog férni. - Címeztem neki, ekkor más ismét a szemeibe nézve, utalva először magamra, majd végül Wyatt-re... Benedictre.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Vas. Dec. 27, 2020 9:15 pm

Bastien & Rowena
i will let you down, i will make you hurt


Elégedettség töltött el a látványra, ahogy láttam megindulni a vért az orrából, de hiába adtam át az irányítást a belső démonomnak – amit ironikus módon éppen tőle kaptam –, nem tudtam teljesen meghazudtolni önmagam; egyszerre élveztem a látványt és az érzést, és egyszerre undorodtam tőle. Magamtól. A bátyámtól. Ettől az egésztől. Ha józanul végig tudtam volna gondolni a dolgokat, én is tudtam volna, hogy valójában nem csak rá haragszom, hanem erre az egész lehetetlen helyzetre... De a tudatalattim talán mégsem kapcsolt ki teljesen, mert hiába pusztítottam, tulajdonképpen nem ártottam neki közvetlenül. Az egész nappaliját újjáépíthette volna, ha kidöntöm a falakat, hiába viszont a felismerés, ha nem tudtam rávenni magam, hogy még egyszer megüssem.
Vagy mondjuk a fejére célozzak a vázával.
Ne! – kiáltottam rá, amikor még sértegetni is kezdte, vérben forgó szemeimet ismét felé fordítva, a kezeimet pedig ökölbe szorítva. – Ne tetézd... – figyelmeztettem, pedig még én magam sem tudtam, mennyire lesz valódi a fenyegetés. A forrófejűségét ismerve nagyon is képes lett volna rá, hogy még ezerszer rosszabbá tegye az egész szituációt néhány keresetlen szóval, de egyelőre túlságosan el voltam merülve az önsajnálatban és a pusztító gyűlöletben.
A hosszan visszatartott kitörés azonban nem váratott tovább magára, hullámokban tört fel belőlem a fájdalom és a harag, nem fékeztem sem a dühömet, sem a hangerőmet, sem pedig magamat, ahogy mindent rázúdítottam. Mindent, ami éreztem, és amit szavakba tudtam önteni; amit pedig nem tudtam, azt kifejeztem még több puszítással, ahogy újra belelovalltam magam a dühömbe és a fájdalmamba. Az árulásába.
Nem?! – kérdeztem vissza, az esztelen pusztítást egy pillanatra felváltotta a nevetés, de a hang idegen volt és sötét, semmiben nem hasonlított az enyémre. – Végig ott voltál, Bastien – böktem durván, vádlón a mellkasára. – Tudtad, hogy érintett az elvesztése, láttad és hallottad, hogy képtelen vagyok megbirkózni vele, és biztos vagyok benne, hogy arról is tudtál, amikor kínomban megkértem Trisht, hogy inkább halványítsa el az emlékeimet, mert nem tudom elviselni őket. – Ezúttal nem kiabáltam, dühösen sziszegtem a szavakat. – Pontosan tudod, hogy mennyit jelentett nekem és mégis a képembe hazudtál majd’ száz éven keresztül! – kezdtem el ismét felemelni a hangomat. – Hagytad, hogy abban a tudatban éljek, hogy végeztem az emberrel, aki az egyik legfontosabb volt nekem... és most ne vitassam el a szeretetedet? Mégis miféle szeretet az ilyen, hm?!
A következő szavaira megvetően felhorkantam és elfordultam tőle, de nem szóltam semmit. Ismert már, tudnia kellett, hogy nem fogom ennyiben hagyni a dolgot... Biztos voltam benne, hogy Trish segítene mindenben, ha megkérném rá, de ezt nem kötöttem a bátyám orrára. Már csak azért sem, mert nem akartam, hogy tudja, mennyire bizonytalan vagyok a düh és a fájdalom mögött. Nem akartam, hogy tudja: fogalmam sincs, hogyan kéne ezt csinálnom. Hogy meg kellene-e tennem. Honnan is tudhatnám, hogy azt a célt érem-e el vele, amit akarok? Mi a garancia arra, hogy érzéseket fel lehet ébreszteni? Hogy nem csak úgy emlékezne rám ezen túl, mint a nőre, aki megölte?
Nem voltam kész rá, hogy vállaljam ezt a kockázatot.
Szerencsém volt, hogy végül elengedett, mert a következő szavaira biztosan kirántottam volna a vállaimat a markából; addig is csak azért nem tettem, mert tudtam, hogy erősebb nálam, így csak magamnak okoztam volna felesleges fájdalmat és még több feszültséget a felesleges próbálkozással. – Most komolyan? – meredtem rá hitetlenkedve, egy pillanatra még a dühömből is kizökkentett. – Tényleg az „ő nem hozzád való” dumával próbálod takargatni, amit tettél? – Megráztam a fejem. – Mi köze ennek bármihez is? Remélem nem azt akarod beadni nekem, hogy látomásaid voltak a jövőről és ezt már előre láttad, de meg akartál tőle kímélni, vagy ilyesmi, mert nem fogom bevenni – szögeztem le. – Nem emlékszik rám, rémlik? Mégis mit számít, milyen ember ő most? – Nem akartam elárulni neki a kétségeimet, de ezzel a kérdéssel talán mégis sikerült egy kicsit. És bár a dühöm talán szelídült egy hangyányit, nagyon tévedett, ha azt hitte, ennyiben hagyom a dolgokat. – Még mindig nem válaszoltál a kérdésemre – emlékeztettem. – Miért csináltad? És kímélj meg ettől a rossz ember maszlagtól, mert amit tettél, az nem most volt. – Rámeredtem, a választ várva, több mint kilencven évnyi hazugság után végre egy kis igazságra vágyva, de a fogaimat mégis olyan erővel szorítottam össze, hogy kis híján elroppantak egymáson.

Vissza az elejére Go down
Vámpír

Bastien Monagham
Chatkép :
Rowena & Bastien 53fa40be63a098460783582701be93ce24fc45f4
Szerepkör :
washingtoni polgármester
play by :
sebastian stan
Hozzászólásaim száma :
77
Pontjaim :
60
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
∫ gábor
Őt keresem :
things that really, really hurt are the right things to do.
Rowena & Bastien 014408125e57c6dd449cc36feece133b44866640
Tartózkodási hely :
∫ washington dc
Foglalkozásom :
∫ mayor


Bastien Monagham

Elküldésének ideje -- Hétf. Nov. 16, 2020 8:09 am

all's fair in love and war
bastien & rowena

A gyűlölet, amit éreztem, önmagában képes lett volna elpusztítani mindent, amit megteremtettem ennyi kínkeserves év után. A gyűlöletem persze nem a húgomnak szólt, aki áldozatául esett egy csúnya játéknak, amit még csak nem is egyedül találtam ki. Inkább Wyattnek, aki száz év után ismét tönkretett mindent. Miért nem tudott egyszerűen elmenni, mint ahogy azt a helyében mindenki más megtette volna? Ő helyette itt maradt, csak hogy ne az én akaratom érvényesüljön. Úgy viselkedett, mint régen. És nem gondolkodnék azon, hogy újra megtenném-e ezt vele, ha lehetőségem adódna rá. Inkább elpusztítanom kellett volna, hogy esélye se legyen bekavarni az életembe, életünkbe. De megígértem Willa-nak, hogy ennek a nyamvadt kölyöknek nem esik baja. Ő pedig megígérte, hogy figyel rá. Vajon melyikünk szegte meg az ígéretét?
Nem kellett sokáig csavarnom a szavakat, hogy az ökle egyenesen az arcomba találjon. Éreztem roppanni az orromat, de annyira váratlanul ért a húzása, hogy egy pillanatra fel sem fogtam, mi történt. Odakaptam, érezve, hogy némi vér hagyja el az orromat. Nem ingereltem tovább azzal, hogy testi fájdalommal nálam nem ér el semmit, elvégre ismerte a játékszabályokat. Nagyjából fél perc kellett ahhoz, hogy az a törött csont összeforrjon. Csak a vér emlékeztetett arra, hogy itt történt valami. És a fájdalom, de az egészen máshol hasított belém.
- Talán kellett volna még száz év, hogy kiverd a fejedből azt a bajkeverő holdkórost. - Ráztam meg a fejemet, közben tekintetemmel követve a rombolását. Emlékeztem minden átsírt éjjelére, nappalára, és arra is, hogy mellette voltam. Eddig eszébe sem jutott, hogy én töltöttem be az életében a legnagyobb álszent szerepét. Legalábbis nem ilyen szempontból.
Továbbra is őt figyeltem, kezemmel ismét az orromhoz nyúlva, hogy a maradék kis vért eltávolítsam onnan. Valójában amivel meg tudtam oldani az ilyen helyzeteket, most magára hagyott. Nem tudtam, mit mondjak. Mindig voltak szavak, jól összeharácsolt mondatok, amik segítettek, de most még ezek is magamra hagytak. Nem mondhattam el neki, hogy miért tettem, még ha azzal felmentést is nyerhettem volna a szemében. A szemében Wyatt volt a hős, én pedig a szörnyeteg, aki mindent elpusztított. Ha elmondanám, miért tettem... én talán kevésbé lennék szörnyeteg. Wyatt viszont kevésbé lenne hős. Legalább valami kapaszkodót hagynom kellett neki, mielőtt ostobaságot csinálna. - A szeretetemet nem tudod elvitani tőlem! - Léptem utána, megragadva a vállát, hogy magam felé fordítsam. Pusztított, mint aki teljesen eszét vesztette, de közben tudnia kellett azt is, hogy a tárgyak eltiprásával semmilyen fájdalmat nem tudott okozni nekem. - Elfelejtett téged. Elfelejtett mindent. És soha nem fog újra emlékezni rád. - Nem akartam hergelni, de tudnia kellett az igazságot. Ismertem már ezeket a játékokat, minden követ meg fog mozgatni annak érdekében, hogy a férfi emlékezzen. És ugyan nem voltam száz százalékig biztos abban, hogy megtörhetetlen az "átok", de mit kellett volna tennem?
A düh egészen új karaktert adott az arcának. Most nem volt lehetőségem arra, hogy szeretetről, testvériségről győzködjem. Nem hatott volna semmit. - El kell őt engedned. Ő már nem az, akibe annak idején beleszerettél. - Engedtem el végül a vállát, majd hagytam, hogy ellépjen előlem, ha akar. Bár nem lettem volna meglepve, ha újabb pofon gazdája lennék hamarosan. De gondolom nem tévedtem akkorát, hisz rögtön idevágtatott a birtokon tett látogatása után. Anélkül, hogy utánanézett volna, ki is az ő daliás lovagja mostanság. Egy utolsó, sunyi bűnöző, aki mindenen és mindenkin átgázolt az elmúlt években.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Nov. 03, 2020 12:41 pm

Bastien & Rowena
i will let you down, i will make you hurt


Túl sok volt ez az egész. Túl sok érzés kavargott bennem. Tudtam, hogy talán hiba volt rögtön idejönnöm, lehet, hogy sokkal bölcsebb lett volna először Trish-hez menni, hagyni, hogy legalább minimális lecsillapítson... de képtelen voltam rá. Mindennél nagyobb szükségem volt a támogatására, főleg most, de előbb ezt kellett elintéznem. Nagyon sok mindent megbocsátottam már a bátyámnak, ahogy ő is elnézte nekem az én vélt vagy valós hibáimat, mert testvérek voltunk. Az egyetlen család maradtunk egymás számára, és csaknem egy évszázadnyi közös múlt kötött össze minket, ahol kisebb-nagyobb súrlódásokkal tűzdelt utakon, de végig együtt voltunk. Ezúttal mégis azt éreztem, hogy kicsúszik a kezünkből az irányítás. Ez az új igazság olyan repedést indított el bennem, hogy még ha féltem is belátni, tudtam: az ebből keletkező törést nem lesz egyszerű befoltozni... már ha be lehet egyáltalán.
Meg sem próbáltam megfékezni a dühömet, miközben rázúdítottam a kérdéseimet. Szükségtelen lett volna bármi konkrétumot is mondanom; a szemei elárulták, hiába próbálta megőrizni a hidegvérét, velem ellentétben. Pontosan tudta, miért vagyok itt.
Pontosan ezt kérdezem én is tőled! – csattantam fel, amikor nem válaszolt a kérdésemre, csak megismételte azt. Egy részem meg akarta adni neki az esélyt a menekülésre. Egy részem azt akarta, hogy hazudjon; nem akartam hallani az igazságot, azt az egyetlen logikus magyarázatot, ami akkor fogalmazódott meg a fejemben, amikor újra szemtől szemben álltam Wyattel.
Végül mégis elhagyta a száját az igazság, én viszont néma maradtam. Már-már rezzenéstelen arccal, halálos nyugalommal ismerte be, hogy azon az átkos estén nem csak egy bizonyos értelemben vette a kezébe az életem feletti irányítást... hanem minden szempontból elpusztította. És egy sokkal súlyosabb hazugságot tartott az arcomba azóta is. A dermedtségem még hatott, amikor leemelte magáról a kezemet, egyelőre nem ütközött akadályba a mozdulat közben, mert tudatosítani kellett magamban a valóságot.
A következő szavaival viszont úgy szabadította el az indulataimat, hogy én magam sem fogtam fel, mit teszek, egyszerűen csak hagytam, hogy az ösztöneim vegyék át az irányítást. Nem sokszor adtam át a kormányt teljesen a belső szörnyetegemnek, alapvetően a legbékésebb vámpírok táborát erősítettem, ezúttal azonban nem volt semmi köszönet abban, ahogy az öklöm az arcába csapódott, kihasználva a gyorsaságomat és a természetfeletti erőmet egyaránt. Ő is gyors volt és erős, mindkettőben jobb nálam, de ettől még nem lehetett esélye kivédeni a hirtelen támadást, teljes egészében biztosan nem. Nem voltam képzett harcos, nem tudtam, hova kell ütni ezért meg azért, én csak azt akartam, hogy fájjon neki.
Miért?! – Annyi átkot akartam a fejére zúdítani, hogy magam sem tudtam követni őket, ezért végül egyetlen szó, egyetlen kétségbeesett üvöltés hagyta el a számat. Az az egy kérdés, amit nem tudtam megválaszolni magamnak. Még mindig nem kontrolláltam az erőmet, mikor taszítottam rajta egyet, de abban a pillanatban az sem érdekelt volna, ha átrepül a szemközti falon. – Tönkretetted az életem... hagytad, hogy leéljek majdnem száz évet azzal a tudattal, hogy megöltem őt! Vigasztaltál... azt mondtad, segítesz újra összerakni magam, hogy együtt majd túljutunk rajta, mert őt már semmi nem hozhatja vissza... Miközben végig életben volt! – Forrt a vérem, valósággal égtem a féktelen haragtól, pusztítani akartam. Nem tudom, mi volt a nappali dohányzóasztalán, de biztosan nem maradt sok belőle, miután a mellettünk lévő falig repítettem mindent. – Elvetted az összes emlékét! – tört ki belőlem a következő hullám. Nem, nem csak magam miatt voltam dühös, a legkevésbé sem. – Megfosztottad mindentől, amit tudott, mindentől, ami valaha volt, és egyszerűen csak magára hagytad! Mégis mi volt a célod, Bastien?! Hogy jössz te ahhoz, hogy a saját kényed-kedved szerint tönkretegyél két életet is?! Köztük valakiét, aki állítottál még szeretsz is – köptem a szavakat. Testvéri szeretet?! Engem már semmivel nem tudott volna meggyőzni róla. Az első kezem ügyébe kerülő tárgyat teljes erőből a falhoz vágtam, úgy, hogy a feje mellett repüljön el... és miközben ez történt, rájöttem valamire. Ráébredtem, hogy a kontrollálatlan dühöm semminek nem fog gátat szabni, ha nem teszek ellene. Abban a pillanatban képes lettem volna megölni őt.

Vissza az elejére Go down
Vámpír

Bastien Monagham
Chatkép :
Rowena & Bastien 53fa40be63a098460783582701be93ce24fc45f4
Szerepkör :
washingtoni polgármester
play by :
sebastian stan
Hozzászólásaim száma :
77
Pontjaim :
60
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
∫ gábor
Őt keresem :
things that really, really hurt are the right things to do.
Rowena & Bastien 014408125e57c6dd449cc36feece133b44866640
Tartózkodási hely :
∫ washington dc
Foglalkozásom :
∫ mayor


Bastien Monagham

Elküldésének ideje -- Csüt. Okt. 08, 2020 11:12 am

all's fair in love and war
bastien & rowena

Az ellenségeim kinevettek volna, ha ebben a helyzetben látnak. Összerezzentem a saját húgomtól, bár valójában fizikálisan mindig is kevés jelét mutattam ezeknek. Belülről éreztem, hogy szétszakadok, hisz Rowena volt az egyetlen, aki végigkísért ezen a hosszú, viszontagságokkal teli úton, közben pedig még az emberi énemet is tökéletesen ismerte. Nem véletlenül féltettem annyiszor, vagy veszekedtem vele, mikor annyira a maga útját akarta járni, mint Nia Thorne. Ezer veszély leselkedett rá a bokrok mögül, és míg én képes voltam megvédeni magamat, de a gondolat, hogy egyszer őt elveszik majd tőlem, mindig földbe gyökereztette a lábaimat. Wyattnek is egyetlen fegyvere maradt ellenem, bár ez egy olyan fegyver volt, amire ő nem is emlékezett. Nem tudhatta, hogy amit elmond a húgomnak, az Rowena számára sorsfordító lesz. Ettől nem utáltam kevésbé, még ha soha nem is tudtam pontosan megfogalmazni, mi váltotta ki bennem ezeket az érzéseket magával kapcsolatban. Nekem ő nem volt egyéb, mint egy szegény kisfiú, aki majd összetöri a húgom szívét. Talán nem is a személye ellen szólt. Bárki lehetett volna, talán akkor is ugyanezt tettem volna.
Összekoccanó fogakkal álltam a sarat, hagynom kellett, hogy kijöjjön belőle, amiért idejött. És amiért itt fog időzni még egy jó darabig, ezt a történetet nem fogjuk tudni elintézni két perc alatt. A nyugodtságom addig tartott, míg a vállamnál fogva fordított maga felé. Benne mindig több emberi tulajdonság volt, mint bennem. Az arcára volt írva minden, fájdalom, düh, csalódottság. - Elkerülhetetlen volt, hogy egyszer rágyere az igazságra. - A hangom nyugodt maradt, holott dolgozott rajta lelkesen, hogy elpattanjon bennem valami, de egyelőre úgy ítéltem, hogy az ordítozás joga nála van. - Szerinted mióta tudom, Rowena? Mégis mióta? - Ezt a kérdést még ő is megspórolhatta volna, bár talán csupán esélyt akart adni nekem, hogy azt mondjam, nem olyan régóta. Egy világot fogok összetörni benne, ha elé tárom a valóságot. - Valahogy vámpírrá kellett válnia annak a szerencsétlennek, miután kiszívtad belőle az életet. - Adtam magamnak egy utolsó kegyelemdöfést, ezzel bevallva, hogy Wyatt állítólagos halála csak egy előre eltervezett, remekül sikerült projekt volt. Ahhoz, hogy ne haljon meg Rowena támadása után, már ott kellett lennie a véremnek a szervezetében.
Csuklóira csukódott a tenyerem, majd megszorítva elemeltem magamtól. Benne jóval több indulat volt - legalábbis látszólag -, én egy egészen másfajta érzéssel küzdöttem. Ugyanakkor a jó ég sem tudta megmondani, mi lett volna most a helyes lépés tőlem. Szívem szerint a bocsánatáért könyörögtem volna. Neki, az egyetlen húgomnak. Sosem volt ennél fontosabb kötelék az életemben. - Sosem tudta, mikor kell időben lelépnie. - Ennél messzebbre már szándékosan sem mehettem volna.

hopp
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Okt. 06, 2020 4:45 pm

Bastien & Rowena
i will let you down, i will make you hurt


Fogalmam sem volt, hogyan jutottam el épségben Benedict házától a bátyámig. Talán az volt az egyetlen szerencsém, hogy már úgy ismertem az utat oda, mint a tenyeremet; talán csak az őrangyalom vigyázott rám. Elvakított a düh, a gyász, a fájdalom, a szememből könnyek peregtek, az ujjaim viszont kis híján elpusztították az Audi kormányát, olyan erősen szorítottam egész úton. Szavakat és mondatokat raktam össze újra és újra a fejemben, megpróbáltam értelmes szöveget megfogalmazni a fejemben, hogy ne csak szitokszavak és a harag értelmetlen összevisszaságát zúdítsam Bastienre... nem azért, mert ne érdemelte volna meg, hanem azért, mert válaszokra volt szükségem.
Válaszokat akartam.
Nem voltunk mindig álomtestvérek a bátyámmal. Sokszor voltam én kvázi a legnagyobb ellensége, még ha nyilvánosan mindig mellette is álltam. Tele volt hibákkal, ahogy én is, és viszonylag sok dologban nem értettünk egyet... de erre még tőle sem számítottam. Az árulás olyan fokának éreztem azt, amit tett, hogy nem tudtam, képes leszek-e újra egy levegőt szívni vele azon kívül, amire most készültem. Pedig még nem is tudtam mindent.
Az autó ajtaja hangosan csapódott be, miután kiszálltam, aztán vagy bezártam vagy nem; annyira nem is érdekelt, a kocsiajtónál csak Bastien bejárati ajtaja szólt nagyobbat. Valahol örültem, hogy nem érzek más illatokat a házában, mert bár akkor éppen az sem érdekelt volna, ha vendégei vannak, perverz elégedettséggel töltött el a gondolat, hogy zaklatottságomat teljes egészében a bátyámon élhetem ki, és nem kell random emberek kidobására pazarolni az energiáimat.
Tudtam, hogy várt rám. Tudtam, hogy tudja. A nappali közepén állt, nem fordult felém, de már a tartásából, a válla feszültségéből meg tudtam állapítani, hogy tudja.
Hogy tehetted? – A hangom egyelőre nem volt több suttogásnál, de a hangnem miatt ez talán még ijesztőbb is volt, mintha kiabáltam volna, bár arra sem kellett sokat várni. – Hogyan voltál képes... Miért nem mondtad el? – zúdítom rá a szavak és vádak gyors egymásutánját, fokozatosan megemelve a hangomat, úgy, ahogy én is közeledtem felé a lépteimmel. – Hogy hallgathattad el előlem?! – Ekkor már kiabáltam, és ha még mindig nem volt képes felém fordulni, hát én magam fordítottam meg a vállánál fogva. – Mióta tudod, Bastien? – üvöltöttem magamon kívül, de a dühöm kinyilvánításával egyetemben folytak végi az arcomon a fájdalom könnyei. – Mióta tudod, hogy életben van?! – markoltam meg a felsőjét, rántva rajta egyet, mintha csak ki akarnám rázni belőle a választ.
A feloldozást.
A megnyugtatást, hogy annyira nem tette tönkre az életem, mint amennyire rettegek, hogy megtette.

Vissza az elejére Go down
Vámpír

Bastien Monagham
Chatkép :
Rowena & Bastien 53fa40be63a098460783582701be93ce24fc45f4
Szerepkör :
washingtoni polgármester
play by :
sebastian stan
Hozzászólásaim száma :
77
Pontjaim :
60
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
∫ gábor
Őt keresem :
things that really, really hurt are the right things to do.
Rowena & Bastien 014408125e57c6dd449cc36feece133b44866640
Tartózkodási hely :
∫ washington dc
Foglalkozásom :
∫ mayor


Bastien Monagham

Elküldésének ideje -- Hétf. Szept. 21, 2020 7:36 pm

all's fair in love and war
bastien & rowena

Valahol sejtettem, hogy egyszer be fog következni ez a pillanat. Ezt akartam megelőzni, még azelőtt eltüntetni innen azt az átkozott szerzetet, mielőtt Rowena rájön a kis titkomra. Benedict áthúzta minden számításomat a jelenlétével.
A legutóbbi vadásztámadás óta ostoba lettem volna nem figyeltetni Rowena-t valakivel. Csak akkor éreztem teljes biztonságban, ha tudtam minden lépéséről. Ezt ő megalomániának könyvelte el, én szeretetnek. Eleget ártottam neki annak idején, még ha soha nem is kértem szemtől szemben bocsánatot. Éreznie kellett, hogy voltak dolgok, amiket megbántam. A Wyatt-hez köthető kis trükköm nem volt ezek közé sorolható, de eddig emiatt nem is kellett volna magyarázkodnom. Emlékeztem a ficsúr szemeire, mikor még Wyattnek hívatta magát. Arra, ahogyan a húgomat fürkészte, mikor feleségül akarta venni. Egyszerű halandó volt, nagyon is egyszerű álmokkal, a hétköznapiság szinte túlcsordult az életében. Míg a húgom mindennél jobban szerette, én gyűlöltem. Elég okot adott rá, és mindezekről Rowena nem is tudott semmit. Kímélni akartam tőle a húgomat. Elhitetni vele, hogy élete nagy szerelmét ő ölte meg, talán a legkegyetlenebb húzásom volt. De sokáig működött. És ennek ellenére bátyjának tekintett.
Véget sem ért a gondolat a fejemben, mikor hallottam a bejárati ajtó hangos csapódását. Nem kellett sokat tűnődnöm azon, hogy ki szeretne meglátogatni ezen a borongós reggelen, ezért nem is fordultam a nappali bejárata felé. Most képtelen lettem volna Rowena szemeibe nézni. Ötletem sem volt, hogy mit mondott neki Wyatt. Vagy Benedict, vagy... mit érdekel, hogy hívják. Talán még nem veszett el minden.

hopp
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Rowena & Bastien
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Bastien & Rowena
» Zoé & Rowena
» Rowena & Wyatt
» Trish & Rowena
» Leta & Bastien

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: