Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zoé & Rowena


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Vas. Okt. 11, 2020 12:28 pm

The hot  Spot
Rowena
&
 Zoé 

Ebben a városban mindenkinek köze van egymáshoz valamilyen szinten, legalábbis a magasabb körökben mozgóknak biztosan. Az első kísérlettel létrejött vámpír, Bastien után nyomozgattam, amikor feltűnt, hogy egy újságíró, bizonyos Nia Thorne jobban képben van dolgokkal, mint az egy egyszerű ember esetében lehetséges volna. Valahogy úgy érzem, hogy leginkább Bastien oldalán áll, szóval ismeri, ez szinte biztossá vált, az írásait olvasva, de a toll ugye egy olyan fegyver, amit mindenki úgy használ, ahogy ő szeretne, megvan a saját véleménye is, ami nem mindig egyezik az elveivel és ezt még ha nem is nyomatékosítja, azért egy hasonszőrű szakmabéli észreveszi. A neve is hagy némi kivetnivalót, miért hasonlít a vezetékneve ennyire Benedictére és kinek az álneve lehet ez? Vannak sejtéseim, de ennek csal személyesen tudnék utána járni. Kétséges, hogy összejön a találkozó, de egy próbát megér, egy titokzatos email, amit egy kávéházból küldött egy alak, kit még nem láttak ott korábban biztos felkelti a figyelmet. Ismeretlen, lenyomozhatatlan és mégis találkozóra hívja őt, ki szintén ugyanennyire titokzatos. Meglátjuk mennyire tudom előcsalogatni, szerencsémre engem nehéz bárhová is kötni, nem mutatkozom az úgymond bátyámmal meg a bandájával sem vagy ha igen, az szigorúan munka ügy, mert tudhatnak valamit, ami segít felfedni a rejtélyeket.
A helyszín egy étterem, a lehető legátlagosabb, ahová nem kell kiöltözni és nem az a drága elit hely, furcsa is lenne olyanba hívni bárkit is, még ha úgy gondolom, hogy egy szép kis vagyonon ülhet, akkor is. Bastien közelébe kell férkőznöm valahogyan, óvatosan, lassan és nem gyanút keltve. Jó, nem akarok én az életére törni, nem fogok mindent nyilvánosságra hozni, amit megtudok, de a teljes képhez, hogy mi történt az anyukámmal, az ő információira is szükségem lesz, amit az újságíró hölgy bizonyára tudhat, hiszen közel állhatnak egymáshoz, még az is megfordult a fejemben, hogy a húga az a bizonyos Nia, de ez csak feltételezés, ahhoz hogy beigazoljam kicsit több kell. Kicsit késve érkezek meg, pár percen csak nem fog senki sem fent akadni. A kendőmet lefelé tekerem a nyakamból, amikor az asztalomnál meglátom, hogy ott ül valaki. Félmosolyra húzom a  számat, mert ezek szerint felkeltettem az érdeklődését. Hátrafordul, ahogy megérkezem és a bőrdzsekim a szék háttámlájára terítem, rádobom a kendőt és helyet foglalok.
- Szia, Zoé vagyok, örülök, hogy eljöttél. - A kezembe veszem az étlapot, feleslegesnek tartom, hogy bemutatkozzon nekem álnéven, arra kár is pazarolni a kézfogást. Persze azért megvárom, hogy ő ezt mennyire igényli, megszokásból ha nyújtja a kezét, akkor én is az enyémet. A jó neveltetés nem kopik ki senkiből, egy átlagos ember nem fog kezet, de egy régebb óta élő hagyományból jött természetfeletti ki sem hagyná. Ben is ilyen, régóta él, fiatalnak tűnik, de öregebb jóval, mint azt gondolná bárki is első ránézésből.
- Megnézted már az itallapot és étlapot, hogy mit kérsz? - kérdem teljes nyugodtsággal, kedvesen, miközben fellapozom magam előtt a sajátomat és gondolkozom, mi a fenét rendeljek, régen ettem már bármi mást, mint kínai kaját és úgy bármi jöhet, ami nem az.
- Örülök, hogy eljöttél, bár voltak kétségeim. - Jegyzem meg azért, mert most felfedte magát előttem és ez nagy dolog lehet.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Okt. 06, 2020 3:49 pm

Zoé & Rowena
what are you wondering? what do you know?


Egyáltalán nem voltam biztos a dolgomban.
Ezzel tulajdonképpen nem is voltam egyedül, mindenki, aki részben vagy egészében tisztában volt annak a bizonyos e-mailnek a tartalmával, óva intett attól, hogy beleálljak ebbe az egész szituációba. Különösen igaz volt ez Trishre, aki – legjobb barátnőmként és a bátyám bizalmasaként egyszerre – szigorúan megtiltotta, hogy eljöjjek a találkozóra; természetesen megesküdtem neki, hogy nem fogok eljönni... és természetesen eljöttem. És természetesen Trish tudta, hogy nem tud megállítani, ezért is jelent meg az ajtómban, mielőtt elindultam, és bocsátott rám egy védőbűbájt.
Egy kissé persze paranoiásnak éreztem magam, igyekeztem nem túl feltűnően viselkedni, út közben mégis gyakran pillantottam hátra a vállam felett. Tudtam, hogy valaki talán megneszelhette a valódi személyazonosságomat, és ebben az esetben egyenesen egy kifejezetten nekem szánt csapdába készültem belesétálni, a megérzéseim mégis azt súgták, hogy legyek ott az étteremben 8 órakor. Ettől még indulás előtt odafigyeltem rá, hogy gyorshívóra tegyem Bastien mobilszámát, elvégre jobban hangzott egy alapos fejmosás a bátyámtól, mint mondjuk az, hogy levágott fejjel végezzem egy sikátorban.
Az öltözékemben is kerültem a feltűnést: az egyszerű farmer és a bőrdzseki tökéletesen alkalmas volt arra, hogy beolvasszon a tömegbe, a hajamat pedig hagytam szabadon a vállaimra omlani; noha egy kicsit visszasírtam az eredeti, szőke hajszínemet. Nem sokan ismertek szőkén, nehezebben azonosítottak volna be, ha valaki valóban csapdába akart csalni.
Az étterem bejáratánál különösen úrrá lett rajtam az idegesség, az ujjaimat tördelve néztem körül még egyszer, mielőtt beléptem volna a bejáraton. Mégis mikor lettél ilyen beszari?, kérdeztem magamtól közben, pedig pontosan tudtam, hogy azok az emlékek kísértenek, amikor valóban rosszul végződött egy hasonló szituáció. Mielőtt még viszont elmerülhettem volna ezekben a gondolatokban, a főpincér vonta magára a figyelmem. Már meg sem lepődtem, hogy amikor Nia Thorne-ként mutatkoztam be, a férfinek szeme sem rebbent, csupán a hátsó asztalok egyikéhez kísért, majd magára is hagyott. Utóbbiért mondjuk kifejezetten hálás voltam; nehezemre esett volna most bájcsevegni... vagy egyáltalán bármilyen beszélgetésbe bonyolódni.
A vacsorapartnerem egyelőre nem bukkant fel, így volt időm gyorsan felmérni az étteremben tartózkodókat, de semmi nem utalt arra, hogy bárki is készülne valamire. Már éppen kezdtem volna megnyugodni, amikor megéreztem a tarkómon egy tekintetet. A pillantás intenzív volt, mégsem fordultam meg. Nem tudtam, mire számítsak, kételkedtem benne, hogy egy étteremben törnének az életemre, az ösztöneim azonban élénkek voltak... nem veszélyre figyelmeztettek, inkább csak éberségre, ettől viszont csak még jobban kezdett érdekelni ez az egész.
Megfordultam, hogy én is szemügyre vehessem, akárki is akart találkozni velem.

Vissza az elejére Go down
 
Zoé & Rowena
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Rowena Monagham
» Bastien & Rowena
» Rowena & Wyatt
» Trish & Rowena
» Rowena & Bastien

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: