Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Leta & Bastien


Begyüjtõ

Leta Holden
Chatkép :
Leta & Bastien E4e3b7e369f7237b4b5d3a51df5ffb1b47bd502e
Szerepkör :
vezérkari koalíciós tag
play by :
jodie comer
Hozzászólásaim száma :
57
Pontjaim :
0
Pártállás :
  • Szimpatizáns

Fő képességem :
● most boooring question ever ●
Tartózkodási hely :
● washington dc ●
Korom :
31
Foglalkozásom :
● trainer of all the trainers ●


Leta Holden

Elküldésének ideje -- Csüt. Ápr. 15, 2021 3:13 pm
Bastien & Leta

are you still the other side of my coin?
Tényleg örültem, minek is titkoltam volna? És hogyan rejthetném el a gondolatot, miszerint úgy ismerem Bastien-t, mint a tenyeremet? Másoknak túlzásnak tűnhet, de össze voltunk nőve. Mint a borsó és a héja: ő nem akart tőlem megszabadulni és szüksége is van rám, nekem pedig szintén sokat számított, hiszen tőle kaptam az életcélomat, keretet adott a létezésemnek. Szentimentális? Lehetséges. Túl szubjektív a nézőpont? Valószínűleg. Az vesse rám az első követ, aki nem ragaszkodott még betegesen dolgokhoz és emberekhez. Ketten alkotunk egy olyan rendszert, amelynek vannak bökkenői, de évek óta megtörhetetlen és elvezetett odáig, hogy a kezünkben tarthassunk egy egész várost; elvégre Bastien-nek szüksége van rám, nélkülem nem tartana ott, ahol. Nem lenne egy stabil hadserege, egy bástya, aki odatartja a hátát akkor is, ha éppen elborult aggyal viseltetik némely ügyek iránt. Mint például ezzel a vadásszal kapcsolatban… elképzelésem sem volt, miért ragaszkodott ennyire a védelméhez és miért gondolta meg magát ennyire hirtelen. Örültem neki, de forogtak az agyamban a fogaskerekek. Nem akartam elhinni, hogy képes lett volna érzelmeket táplálni egy ellenség iránt, ami miatt szembefordult velem és ami még ijesztőbb, önmagával.
- Megbocsájtanám én, csak tudod, mennyire érzékeny a lelkem. – Megforgattam a szemeimet és belekortyoltam az italomba. Talán ő volt az egyetlen gyenge pontom. Vagy inkább az a fajta megszokottság, ami hiányzott az életemből. Hozzászoktam a létéhez és ahhoz, hogy mellettem van, egyetért velem és ketten együtt bármire képesek vagyunk. Hátat fordított volna nekem egy árulóért egyes egyedül az érzelmek miatt? Jön egy fuvallat és ő másképpen gondolkozik a dolgokról? Mikor lett ennyire kiszámíthatatlan és formálható? Mi lesz a következő lépés?  Megfoszt a jogaimtól, teljes mértéken megköti a kezem és meghatározza a cselekedeteimet? Nem fogja megengedni, hogy saját belátásom szerint döntsek, mert átszövik az agyának barázdáit és szívének ereit a személyes tartalmak?
- Jól hangzik. – Néztem az ujjait, miközben végigsiklottak a karomon, majd végig a testem egyéb részein. – Bár nem vagyok biztos benne, hogy hihetek neked. – Hasamon pihenő kezére csúsztattam a sajátomat és gyengéd, körkörös mozdulatokkal simogattam az ujjperceit. – Bizonyítsd be! – Elkaptam a tekintetét, az enyémbe keményebb él vegyült. Legkevésbé sem szerettem volna, ha elárul. Mi lesz így vele? Kivé fog válni? – Megszerzem a vadászt, saját magam vadászom le neked az egész pereputtyával együtt. Mindenki, aki abban a csapatban él és mozog, napokon belül be lesz zárva az egyik szobába. – Vázoltam fel a kezdeti terveket, a szavakat kimondva egyre lelkesebb és kíváncsibb lettem. – Legyél ott velem, amikor cselekvésre kerül sor. – Halvány félmosolyt villantottam. – Te legyél az, aki elintézi a többieket! – Közelebb húzódtam hozzá, mellkasom az övéhez ért, mintha hízelegni szerettem volna. – Nézze végig az az áruló, hogy kicsoda valójában Bastien Monagham. Aztán te is nézd végig, megérte volna-e érte eldobni mindazt, amit eddig felépítettél. – Ha van egy kis esze és meg akarja tartani a személyiségének és sikereinek összetevőit, akkor belemegy. Ha nem, akkor lehetséges, hogy eljött az uralkodásának a vége.




● ●    De cuki vagy  Cute  ● ● coded by the amazing barb
Vissza az elejére Go down
Vámpír

Bastien Monagham
Chatkép :
Leta & Bastien 53fa40be63a098460783582701be93ce24fc45f4
Szerepkör :
washingtoni polgármester
play by :
sebastian stan
Hozzászólásaim száma :
77
Pontjaim :
60
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
∫ gábor
Őt keresem :
things that really, really hurt are the right things to do.
Leta & Bastien 014408125e57c6dd449cc36feece133b44866640
Tartózkodási hely :
∫ washington dc
Foglalkozásom :
∫ mayor


Bastien Monagham

Elküldésének ideje -- Csüt. Feb. 25, 2021 7:55 pm


Leta & Bastien

We all have monsters inside us  


Meg kellett volna köszönnöm a múltkor emlékeztetést, máskülönben talán soha nem jöttem volna rá, hogy rossz útra tévedtem. Nem lehetettem puhány, Leta pedig erre akarta felhívni a figyelmemet. Én pedig a legelőkelőbb stílusomban mondtam neki, hogy tegye a dolgát. - Ennél feltűnőbben nem is örülhetnél. - A kis, sunyi vigyorra utaltam, ami lassan a szája köré rajzolódott. Rosszallóan megráztam a fejemet, bár a komolyságot azért mellőztem. Sokáig abba a hitbe ringattam magam, hogy lassan nem marad olyan körülöttem, akiben igazán bízhatnék. Leta egy volt az utolsók között, a lista pedig amúgy sem volt túl hosszú. - Az a kiskosár nem létezik többé. - Egyszerű szavak voltak, annál nagyobb jelentőséggel. Engem valaki csupán egyszer verhetett át egy életben, és így a második strigula után jobbnak láttam nem adni több esélyt. A szökés lehetőségét még biztosítottam, némi lépéselőnyt adva, de tudtam, hogy Leta-nak ez még így is gyerekjáték lesz.
- Óh, drágám. Remélem megbocsájtod nekem az legutolsó találkozásunkat. Nem voltam... önmagam. - Megköszörültem a torkomat. Valójában sokszor átrágtam magam az egészen. A vadásztámadáson, az elveszített embereimen, azon, hogy Kendra túlélte, majd megvédett, közben pedig mindvégig ott időzött a sejtés, hogy átver.  Leta nem ismerte ezt az oldalamat, habár még így is fájt kimondani, hogy többet tudott rólam, mint kellett volna. Ő ismert belőlem egy olyan szeletet, amit más nem. Azt, hogy mit takart ez a külső. Mit takart a vérengző fenevad álarca. Eszembe sem jutott volna tényleg megfosztani a fejétől. Sem képletesen, sem ténylegesen.
Nem vettem újra kézbe a poharat, helyette átszeltem a kettőnk közötti távolságot, és megálltam előtte. Éppen akkor fejezte be a beszédet, a kérdései hatására pedig elgondolkodtam. Valójában még nem fejeztem be a gondolatát annak, mit is kezdtem volna, ha én kapom kezeim közé az árulót. Mintha nem lett volna rá lehetőségem. - Mindenkit, aki fontos számára... a szemei előtt kínoznám meg, amíg bele nem halnak a fájdalomba. - Súgtam, tekintetem azonban nem rebbent. Szorosan foglyul ejtettem a pillantását. Olyanok voltunk, mint két elcseszett fajzat. Valójában soha nem volt senkink. Csak mi, általában egymásnak. - Aztán... - Felemeltem a jobb kezem, és megérintettem Leta karját, onnan húzva végig a vállán, majd a mellein és hasán. - négyzetméterenként nyúznám meg. - Ez volt az utolsó pont, félrebillentettem a fejem. Szerencsére Leta-t nem azért fizettem, hogy színészkedjen nekem vagy bárki másnak.  - Vissza akarom kapni azt, aki voltam. A rideg, önző valómat. - Ez már nem függött össze az előbbivel. Valójában Leta-val soha nem voltam önző, ezt nem is hánytorgathatta fel nekem. A hangomban égett a tettvágy, a tűz. Fájt a fejem a húgom és Patricia eltűnése miatt is, egyáltalán nem hiányzott még ide ez a lezáratlan fejezet. Ezt akartam tőle. Zárja le. Minél előbb.


22  Szeri
 
Vissza az elejére Go down
Begyüjtõ

Leta Holden
Chatkép :
Leta & Bastien E4e3b7e369f7237b4b5d3a51df5ffb1b47bd502e
Szerepkör :
vezérkari koalíciós tag
play by :
jodie comer
Hozzászólásaim száma :
57
Pontjaim :
0
Pártállás :
  • Szimpatizáns

Fő képességem :
● most boooring question ever ●
Tartózkodási hely :
● washington dc ●
Korom :
31
Foglalkozásom :
● trainer of all the trainers ●


Leta Holden

Elküldésének ideje -- Szer. Feb. 17, 2021 3:04 pm
Bastien & Leta

are you still the other side of my coin?
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy megpróbáltam visszafojtani az ajkaimra kívánkozó elégedett mosolyt, miután meghallottam a „legutóbb igazad volt” szavakat. Szerettem ezt hallani. Elégedettséggel töltött el, emellett bizonyította, hogy bár soha nem ismerné el, jobban ismertem a város első emberét bárkinél. Régen volt már, mikor először szemtől szemben álltunk és az eltelt idő odáig sodort minket, hogy szavakat sem kellett mondanunk a másiknak, tökéletesen tájékozódtunk nonverbálisan is… éppen ezért volt nagy esemény, ha szavakkal illette az észjárásomat és a véleményemet. A múltkori alkalommal igencsak meglepődtem, mivel teljesen kifordult magából, egyáltalán nem hasonlított arra a Bastien Monagham-re, aki általában volt. Homokszem került a gépezetbe, méghozzá egy nekem nagyon nem tetsző homokszem és szinte kő esett le a szívemről, ahogy közölte, már nincsen képben ez az illető. Belekortyoltam a boromba és felé fordultam, ám a tekintetembe költözött csillogást képtelen voltam eltüntetni.
- Szóval azt akarod mondani, hogy a személy, akit eddig valamilyen titokzatos okból kifolyólag védeni próbáltál, kiesett a kiskosárból? – Felvontam a szemöldökeimet. Húzogattam az oroszlán bajszát és kifejezetten élveztem. Ideje volt előcsalogatni a benne lévő szörnyeteget, mert az a megnevezhetetlen tényező, aminek pár nappal ezelőtt mutatkozott, egyszerűen kritikán aluli volt. Ha nem tudnám pontosan, ki ő valójában, még meg is ijesztett volna. Idegennek tűnt és ezzel a változással nem tudtam mit kezdeni. Mi lesz a világgal, ha ő is elpuhul? Mi lesz a csapattal? Mi lesz velem?
- Felettébb érdekes, hogy most már az ő fejét akarod, pedig nem is olyan régen az enyémre pályáztál. – Sértődött gyermeknek tűnhettem, rá is tettem egy lapáttal a színjátékra, csak hogy érezze: mélységesen megbántott. Nem érdemeltem meg, hogy az elképzeléseimet és a valóságot felülírja valamilyen jöttment személy miatt. Ott volt ő vele, mellette, míg felépítette a birodalmát? Segített neki? Látta a folyamat árnyoldalait és hátulütőit? Hűséges volt hozzá a végletekig? Nem hinném, hiszen ha így lenne, Bastien nem az én ajtómon kopogtatott volna, hanem az ő talpát nyaldosná továbbra is. – Elmondanád, mi volt ez az apró kitérő? – Nem kértem számon, csupán érdeklődtem, őszinte kíváncsiság szólt belőlem. Mi lehetett annak az oka, hogy a megrendíthetetlen bástyából kövek kezdtek kihullani, megrendítve ezzel az alapokat? – Mit szeretnél, mit csináljak vele? – Közelebb léptem hozzá és sunyi félmosolyra húztam az ajkaimat. – Te mit tennél? Hogyan büntetnéd meg? – Félrebiccentett fejjel figyeltem az arca izmainak rándulását. Olyan elveszettnek tűnt… még jó, hogy én itt voltam neki.



● ● De cuki vagy Cute ● ● coded by the amazing barb
Vissza az elejére Go down
Vámpír

Bastien Monagham
Chatkép :
Leta & Bastien 53fa40be63a098460783582701be93ce24fc45f4
Szerepkör :
washingtoni polgármester
play by :
sebastian stan
Hozzászólásaim száma :
77
Pontjaim :
60
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
∫ gábor
Őt keresem :
things that really, really hurt are the right things to do.
Leta & Bastien 014408125e57c6dd449cc36feece133b44866640
Tartózkodási hely :
∫ washington dc
Foglalkozásom :
∫ mayor


Bastien Monagham

Elküldésének ideje -- Vas. Jan. 24, 2021 5:11 pm

Leta && Bastien

we all have monsters inside us

A szó szoros értelmében megtorpantam, mikor kinyílt az ajtó. Mintha nem hallottam volna másodpercek óta, hogy felvett magára valamit, majd elkezdett közeledni a bejárathoz, hogy felfedezze, ki az a tékozló, aki ilyenkor zavarja a titkos rejtekén. Egy laza köntöst viselt, a válla mögött pedig láttam a kitöltött bort, mellette egy halom papírral. Ennek ellenére eszem ágában sem volt klisék alá rejtőzni, inkább próbáltam megemberelni magamat, már amennyire tőlem tellett.
Nem szóltam egy szót sem, habár magas labdát dobott a kihangsúlyozott főnöközéssel. Inkább betessékeltem magamat a lépteit követve, majd becsuktam magam mögött a bejárati ajtót. - Legutóbb igazad volt. - Kezdtem ennyivel a kettőnk közötti kommunikációt, még mindig a hátát fürkészve, majd mivel tudtam, hogy úgy sem zavarja, hát az italokhoz léptem, hogy hozzá hasonlóan borba fojtsam keseredettségemet. Talán nem kellett volna ennyire nyílt lapokkal játszanom vele, hisz mindig éreztettem vele, hogy melyikünk a vezető. Vagy ahogy ő mondta az imént, a főnök.
Mielőtt folytattam volna, belekortyoltam a pohárba, majd megkerestem a tekintetét, közben minimálisra csökkentve a kettőnk közötti távolságot. Legutóbb zavart a tisztánlátásban valami, amit valójában évtizedek óta nem éreztem. A remény, hogy újra kinyílt előttem egy régóta beporosodott világ, valamiért azt sugározta felém, hogy nyújtsam ki felé a kezemet. Emiatt pedig a legjobb emberem hűségét tettem kockára. Ostoba voltam. - Mondhatnám, hogy egy új megbízást hoztam. De hazudnék. - A mondatom végére elvigyorodtam, újra kortyolva a borból, majd folytattam. - Azon ritka alkalmak egyikében részesítelek, mikor elismerem, hogy tévedtem. És talán te tudod a legjobban, hogy inkább tépném ki a nyelvemet, mintsem hogy ezt kelljen mondanom bárkinek. - Persze nem vágytam Leta elismerésére, mert nem azért volt az életem része, hogy az egómat és büszkeségemet legyezgesse.
Letettem a poharat, majd nagyot sóhajtottam. Valójában messze voltam attól, hogy nyugodt legyek, és ez nem azért volt, mert annyira fájt, hogy ki kellett mondanom az igazát - vagy éppen az én tévedésemet. Hiába próbáltam palástolni, egy dolgot bizton tudtam: Leta túl jól ismert ahhoz, hogy ne lásson át ezen az álarcon, amit éppen magamra erőltettem. - Holnap az legyen az első dolgod, hogy... az egész vadász-ügy végére pontot raksz. Nem kell túlélő. Egy sem. - Hangsúlyoztam ki végül, félrebillentett fejjel, ezzel ténylegesen átadva neki az irányítást.

22  | coded by amazing barb



Leta Holden felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down
Begyüjtõ

Leta Holden
Chatkép :
Leta & Bastien E4e3b7e369f7237b4b5d3a51df5ffb1b47bd502e
Szerepkör :
vezérkari koalíciós tag
play by :
jodie comer
Hozzászólásaim száma :
57
Pontjaim :
0
Pártállás :
  • Szimpatizáns

Fő képességem :
● most boooring question ever ●
Tartózkodási hely :
● washington dc ●
Korom :
31
Foglalkozásom :
● trainer of all the trainers ●


Leta Holden

Elküldésének ideje -- Csüt. Nov. 19, 2020 2:16 pm
Bastien & Leta

are you still the other side of my coin?
Csengettek, ami első körben meglepő volt. Nem titkoltam, hol lakom, ám kifejezetten ügyelten arra, hogy a lakcímem ne kerüljön illetéktelen kezekbe és megtarthassam magamnak a kis lakásom biztonságát. A csapatom tagjai nem tehették be ide a lábukat, ahogy a Tanács többi tagjának is ajánlatos volt elkerülni a kuckómat, ha jót akartak maguknak. A barátok… nem igazán éltem annak a lehetőségével, hogy barátaim legyenek. Akik azt hitték rólam, hogy a barátjuk vagyok, csupán a parádés átveréseim célpontjai voltak és sohasem erre a helyre invitáltam meg őket, ha próbáltam eleget tenni a haveri kötelességeimnek, mint például a teával kínálásnak vagy a vacsora főzésének. Bennem nem keltett nagy érzelmeket az ilyesfajta tevékenységek tömkelege: ha szerettem volna az embereket, akkor talán átéreztem volna az együtt töltött idő szépségét és igényeltem volna a társaságot, de nem így volt. Belőlem ez kimaradt.
Így amikor a meglepődöttség átfutott rajtam és megengedte az agysejtjeimnek, hogy tisztán gondolkozzanak, egyből rájöttem, ki döntött úgy, hogy felkeres. Már jócskán beesteledett, így egy pohár bor társaságában olvastam át néhány régebbi jelentést, amelyek tartalmában valami újat akartam felfedezni, remélve, hogy ez elősegíti a munkánkat… de letettem a papírokat és magamra kaptam a selyem köntösömet, aztán az ajtóhoz sétáltam és kinyitottam azt. A megérzésem nem csalt, Bastien áll a küszöb túloldalán és a meggyötört arckifejezését látván végre rádöbbent: én vagyok az egyetlen személy, aki előtt vállalhatja az igazi önmagát, mert nem fogom húzgálni előtte a mézes madzagot, hanem ha kell, nyakon öntöm egy pohár vízzel.
- Miben segíthetek, főnök? – Az utolsó szót nyomatékosan ejtettem ki, utalva a múltkori találkozásunkra, amikor úgy érezte, közli velem, ki a kakas a dombon. Tisztában voltam azzal, hogy minden egyes csipkelődésemmel teszek, kivájok egy ásónyival a sírgödrömből, de nem érdekelt. Ha akar, úgyis eltesz láb alól, akkor miért ne élvezhetném ki a másodpercek azon minőségét, amit a státuszom miatt megengedhetek magamnak? Ennyiért talán nem veszi a fejemet. Hátat fordítottam neki és visszasétáltam a lakás belső terébe. Ismerte a járást, tudta, mi hol van, akár italt is tölthetett magának, ha ahhoz volt kedve. És abban is egész biztos voltam, hogy nemsokára elmondja, miért döntött a meglátogatásom mellett.


● ●    De cuki vagy  Cute  ● ● coded by the amazing barb
Vissza az elejére Go down
Vámpír

Bastien Monagham
Chatkép :
Leta & Bastien 53fa40be63a098460783582701be93ce24fc45f4
Szerepkör :
washingtoni polgármester
play by :
sebastian stan
Hozzászólásaim száma :
77
Pontjaim :
60
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
∫ gábor
Őt keresem :
things that really, really hurt are the right things to do.
Leta & Bastien 014408125e57c6dd449cc36feece133b44866640
Tartózkodási hely :
∫ washington dc
Foglalkozásom :
∫ mayor


Bastien Monagham

Elküldésének ideje -- Kedd Nov. 03, 2020 9:33 am

Leta && Bastien

we all have monsters inside us

Számtalan alkalommal tapasztaltam meg a magányt. Az érzés pedig minden megszerzett hatalmon túlmutatott. A szó szoros értelmében soha nem voltam egyedül. Mellettem volt Rowena, majd a későbbiekben Patricia. Azt hittem, ezek olyan szövetségek az életben, amik egy életen át elkísérnek majd, de rá kellett jönnöm, hogy elég egy kisebb hiba a számításokban, és felborul minden. Ilyen hibának számított Benedict esete, aki minden tervet felülírt azzal, hogy nem tudott eltakarodni a városból, majd tudatlanul megmérgezte a húgom tudatát.
Újabb adag düh hullámozta a mellkasomat, miután megálltam a bejárati ajtó előtt. A megszokottakkal ellentétben kicsit sem hasonlítottam önmagamra, egy szétesett, gyenge ember látszatát keltettem. Egyedül tettem meg az utat idáig, elutasítva minden kíséretet, ami nem volt egyedülálló eset, ha Leta-t készültem meglátogatni. Habár az ilyen alkalmak száma megritkult az elmúlt hónapokban, de ezt arra fogtam, hogy a kelleténél jobban is önmagamra találtam. Nem akadt olyan probléma, amit nem tudtam volna megoldani, aztán beütött a krach. Az eltűnt boszorkányok, a vadásztámadás, Rowena és Benedict... az utóbbi kapcsán még Patricia is felnégyelt volna, ha megtudná, mit műveltem a barátnője szívével. Mindig is tudtam, hogy nem engedhetném, hogy barátok legyenek.
Kezdtem elveszíteni az irányítást. Nem hiába a sok figyelmeztetés, ezúttal be kellett látnom, hogy Leta-nak a legutolsó alkalommal igaza volt. Jobban kellett volna figyelnem arra, kiket engedek a bizalmamba, és ezt tovább gondolva Benedictre is nagyobb figyelmet kellett volna fordítanom. Kétlem, hogy tudna bármit a múltjáról, ahhoz túl jól zárt az a bizonyos varázs, amit a memóriájára szórattam. Ennek ellenére túl nagy fegyvert hagytam a kezében. Nem imádkoznom kellett volna, hogy tűnjön el, hanem a két kezemmel tenni arról, hogy ezúttal véglegesen porladjon el a föld színéről. Késő volt. Rowena tudott mindenről, és kisebb csodának számított, hogy megúsztam a találkozásunkat. Mindezek felett pedig az eltűnt boszorkányok is borzolták a kedélyeket. Sehol nem volt nyugvásom. Mindenhol rám találtak, és míg máskor önként indultam a csatákba, erővel és bátorsággal felvértezve, addig most kiürülten álltam egy bejárati ajtó előtt.
Leta egy önálló kis sziget volt számomra. Annak ellenére, hogy szinte biztosan hiányzott arról az eseményről, ahol az érzéseket osztogatták, általában megnyugvást találtam a lakáson belül. Hiába tartották azt, hogy két dudás egy csárdában nem tudja megtűrni egymást, ez a nő rácáfolt erre. Nekem pedig egy menedékre volt szükségem, és erről az égvilágon senki nem tudott.
Felemeltem a kezem, először csak a csengőt megnyomva vártam, körülbelül két másodpercig. Jobban át kellett volna gondolnom, hogy ide akarok jönni. A legjobb emberemnek készültem megmutatni, hogy mennyire elúszott állapotban van a város első embere. Talán jobb lenne, ha hátat fordítanék, és elmennék.

22  | coded by amazing barb



Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Leta & Bastien
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Leta & Bastien
» Scott & Leta
» Leta && Lidiya
» Thea & Leta
» Leta Holden

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: