Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Reid & Lidiya


Begyüjtõ

Lidiya McLoughlin
Chatkép :
Reid & Lidiya Source
Szerepkör :
az elsõ begyũjtõk egyike
play by :
tessa thompson
Hozzászólásaim száma :
33
Pontjaim :
24
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu
Őt keresem :
i am made of water
i am always surging
you can break my waves

Reid & Lidiya Tumblr_inline_mlj8g7v6Xe1qz4rgp
Tartózkodási hely :
washington dc
Korom :
37
Foglalkozásom :
anything depending on situations


Lidiya McLoughlin

Elküldésének ideje -- Kedd Május 25, 2021 6:21 pm
Mi, mint szörnyetegek? Ugyan már! Az emberiség számos tagját lehet szörnyetegnek hívni, én már csak tudtam… egy másik életemben pontosan megtapasztaltam, milyen férgek léteznek a világban. És most nem a természetfelettiekről volt szó, az egyszerű halandók között bőven voltak rosszabbak. De hogy éppen én lennék egy közülük? Nem, egészen biztosan nem voltam szörnyeteg, hiszen akkor ok nélkül kellett volna cselekednem. Már pedig az ilyesmi nem vallott rám sohasem.

Figyelmesen hallgattam Reid válaszát, rá sem pillantottam, egy jó darabig a felettünk lévő ablakot figyeltem, miközben a cigarettámat szívtam. Szóval több mint egy hónapja volt megfigyelés alatt a célpont - annak elég időnek kellett volna lennie. Hmm, vajon mi történhetett, ami ennyire felborította a megszokott rutint és korábban hazahívta. Tulajdonképpen ez a része még érdekelt is volna ennek az ügynek. Amikor a fiú megemlítette a kiválasztottakat, hümmegtem egyet, mintegy jelezve: nyilvánvalóan a kiválasztottakhoz volt köze ennek a pasasnak, különben nem kellett volna megfigyelni.

- Tudjuk pontosan, mi volt a mai programja, amit megszakított? - ez persze részben feltételezés is volt, de azért mertem remélni, hogy Reid képben volt azzal, mikor üres a lakás, és pontos információi vannak arról, mennyi idő állt volna a rendelkezésre. A pillantásom visszasiklott rá, láttam és éreztem az ő fürkésző pillantását, azonban nem foglalkoztam vele. Megszoktam már, hogy megnéztek maguknak az emberek, ha úgy akartam, és éppen egy begyűjtő előtt nem volt okom semmilyen formában rejtőzködni. - A poloskák még aktívak, ha jól gondolom. Azok anyagát át kell nézni, hátha indokolt néhány napig még megfigyelni a célpontot - tettem hozzá végül, miután kifújtam ismét a füstöt. - Ha nem derül ki semmi a felvett anyagból, akkor ki lehet pucolni a lakást - mondtam aztán, beszívva az utolsó slukkot, a csikket pedig ledobtam a földre és eltapostam.
Vissza az elejére Go down
Begyüjtõ

Reid Wallace
Chatkép :
Reid & Lidiya 33d5890797054783ee2150a9a9b354887b1f1bab_00
Szerepkör :
az elsõ begyũjtõk egyike
play by :
⇴ Bob Morley
Hozzászólásaim száma :
39
Pontjaim :
29
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
⇴ zsófi.
Őt keresem :
▹ sweet temptation
Tartózkodási hely :
⇴ Washington D.C.
Korom :
29
Foglalkozásom :
⇴ tanuló/fotográfus


Reid Wallace

Elküldésének ideje -- Szer. Márc. 31, 2021 8:28 pm
Lidiya & Reid
I know I messed up, but it's my first time.
Pillantásommal továbbra is Lidiyát vizslattam, bár igyekeztem nem túlságosan tolakodó lenni. Nem akartam, hogy esetleg egy rossz mozdulattal felbosszantsam és a rosszabbik oldalára billentsem azt a bizonyos mérleget.
Mégis… talán ez volt az első alkalom, amikor együtt voltam egy begyűjtővel a bázis és kiképzések keretein kívül. Automatikusan megfogant bennem a vágy, hogy megfigyeljem Lidiya mozdulatait, viselkedését a szituációban. Szerettem volna többet is látni, mint ez a kevéske szóváltás.
Egyúttal azonban értékeltem azt is, hogy látszólag nem akar megállni és lehordani a hiba miatt, amit elkövettem. Lényegre törően terítette elém a lapjait, amiket vagy elfogadtam, vagy ha nem akkor valszeg a legközelebbi csatornába hajított volna. Nem mintha az ő feladata lett volna, hogy rendelkezzen felettem… bár megfigyelőként, bizonyos szinten befolyásolta a sorsomat. Azonban inkább arról volt itt szó, hogy Lidiya szimplán csak egy nagyon földhöz ragadt emberként egyszerűen látta a világot. Valamit vagy elvégeztél vagy sem. Ha pedig nem, annak megvolt a következménye. Ezt mindig is kedveltem benne. Nem járatta a száját feleslegesen, ha nem volt szükséges. Akárcsak én.
Ezért sem akartam belemenni abba, hogy vitatkozzak azon, hogy mekkorát és hol hibáztam. Ami megtörtént az megtörtént és nincs ezen mit tovább rágódni. Szinte felszabadító volt, hogy a nőnél nem azon kellett folyamatosan kalkulálnom, hogy esetleg milyen hátsószándékai lehetnek. Hogy a szavai, gesztusai, pillantásai mögött van-e bármi kettős jelentés.
Majdnem őszinte mosolyát látva, meglepődötten viszonzom azt a magaméval. Nem gondoltam volna, hogy majd meg fog csillanni egy kis fanyar humor is a közömbös begyűjtőtársamban. Jó volt viszont látni ezt a kis jelet, mert valamilyen szinten visszacsatolás volt ez a számomra. Azt a gondolatot idézte elő bennem, hogy talán nem vagyunk olyan szörnyetegek, mint amilyennek a tetteink alapján érződhetünk. Csak emberek, akik egy másik fajta életutat választottak maguknak…
- 32 – válaszolom azonnal, egyszerűen a kérdésére.
Azt hittem, hogy egy hónap majd megfelelő lesz arra, hogy teljesen kiismerjem a… célpontom minden napi, vagy akár nem minden napi sémáit. Ezek szerint mégis került valami olyan nem bekalkulált esemény, ami teljesen aláásta az akciómat. Nem is tudom pontosan mi történt volna, hogy ha Lidiya nem tör rám, mielőtt a tulaj észrevesz. Nagy eséllyel rám hívta volna a zsarukat. Rosszabb esetben…
- Sokáig viszont nem húzhatom a dolgokat, ugyanis a férfi azon van, hogy kontaktusba lépjen más Kiválasztottakkal is – teszem hozzá.
Ez még elég friss információ, de nagyon is fontos a küldetés szempontjából. Legalábbis remélem, hogy Lidiya egyetért majd velem ebben.

▲ taníts mester  22  ▲ 394 szó ▲

Lidiya McLoughlin felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down
Begyüjtõ

Lidiya McLoughlin
Chatkép :
Reid & Lidiya Source
Szerepkör :
az elsõ begyũjtõk egyike
play by :
tessa thompson
Hozzászólásaim száma :
33
Pontjaim :
24
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu
Őt keresem :
i am made of water
i am always surging
you can break my waves

Reid & Lidiya Tumblr_inline_mlj8g7v6Xe1qz4rgp
Tartózkodási hely :
washington dc
Korom :
37
Foglalkozásom :
anything depending on situations


Lidiya McLoughlin

Elküldésének ideje -- Pént. Márc. 12, 2021 10:39 am

Elég konkrét voltam, mert ha igazán gyűlöltem valamit, az a lényeg kerülgetése volt. Ezért utáltam annyira bejárni még azon ritka alkalmakkor is a koalíciós gyűlésekre Letával vagy tárgyalásokat folytatni a Walton Corp. kinevezett vezetőjével. Az egyértelmű közlések tiszták voltak és gyorsak, nem ment pocsékba egyetlen pillanat sem. És jobb is volt, így bemutatkozni a legfrissebb húsnak a csapatban: tudja csak Reid is, hogy nem óhajtok semmilyen körülmények között belemenni ostoba érdek harcokba. Velem senki ne akarja összeméregetni a farkát, mert rosszul jár. De úgy látszik a fiúnak több esze van annál, hogy kötekedni próbáljon velem, amiért gondolatban felírtam neki egy piros pontot, ennél többet mondjuk nem is várhatna tőlem. Az alkuba is elég gyorsan beleegyezett, nyilván nem sok esélyt hagytam neki - mert vagy felnyomtam volna a főnöknél vagy felnyomtam volna a főnöknél… Ebben nincs igazán kiskapu. Halvány elégedett, kissé ravasz mosolyra húzódtak az ajkaim, mielőtt újra beleszippantottam volna a cigarettámba.

- Tisztában vagyok a nagylelkűségemmel - cinikusan, majdhogynem flegmán közöltem a nyilvánvaló tényt, a mosolyom kiszélesedett, kissé kedvesebb színezetet öltött. Aztán a kérdését hallva az én tekintetem is felszaladt az ablakra, amelyen nemrég kimásztunk. Oldalra billentettem a fejemet, mérlegeltem a válaszomat: tulajdonképpen nem volt tisztem beleszólni mások munkájába, pláne nem egy kezdőjébe, én is a saját hibáimon keresztül tanultam meg mindent a terepen, amire a kiképzés nem tudott felkészíteni. Beleszívtam a cigibe, aztán kifújtam a füstöt, amely szürkén gomolygott el a sötétben.


- Hány napja van teljes megfigyelés alatt? - kérdeztem aztán, nem érdeklődően, inkább csak tényszerűen. Gyanítottam, nem ismerte eléggé a célpontot ahhoz, hogy felmérje a pontos rutinját, az attól való eltéréseket, bármit, ami zavart okozhat abban a finom gépezetben, amiben mi működtünk. De nem akartam elkönyvelni rögtön amatőrnek Reidet, elvégre ez volt az első éles bevetése: innen csak fejlődni lehetett, ha akart persze. Amúgy is rám vetett volna rossz fényt, ha hasból véleményt mondtam volna. Mindig fel kell mérni a terepet - a kollégáét is.

Reid Wallace felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down
Begyüjtõ

Reid Wallace
Chatkép :
Reid & Lidiya 33d5890797054783ee2150a9a9b354887b1f1bab_00
Szerepkör :
az elsõ begyũjtõk egyike
play by :
⇴ Bob Morley
Hozzászólásaim száma :
39
Pontjaim :
29
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
⇴ zsófi.
Őt keresem :
▹ sweet temptation
Tartózkodási hely :
⇴ Washington D.C.
Korom :
29
Foglalkozásom :
⇴ tanuló/fotográfus


Reid Wallace

Elküldésének ideje -- Vas. Jan. 03, 2021 10:46 pm
Lidiya & Reid
I know I messed up, but it's my first time.

Meglepődötten vettem észre, hogy remeg a kezem, ahogy benne tartva az álkulcsot éppen a zárba illesztettem. Egyetlen kézségem volt a zárak feltörése, amit nem a képzések alatt kellett először elsajítatanom. Nem, ezt még a régi "szép" időkben, apám keze alatt sikerült megtanulnom, amikor rávett, hogy én is segédkezzek be neki egy-két melóban. Mire bekerültem a programba és elkezdtek kiképezni begyűjtőnek, addigra már ezerszer elvégeztem ezt a mozdulatsort - még ha mindenegyes percét gyűlöltem is... Akkor most mégis miért voltam ennyire ideges?
Vetettem egy pillantást a csuklómon pihenő katonai órámra. Ha a számításaim pontosak voltak, és a... célpont megfelelően végezte a mindennapi teendőinek mintáját, akkor még bőven volt egy félórám az előkészületekre.
Így lehunytam a szememet és próbáltam megnyugtatni vadul verő szívemet. Ez nem az első alkalom volt, hogy valami borzalmasat műveltem. Nem is az első, hogy... végeznem kellett valakivel - még ha az az alkalom össze sem hasonlítható a mostanival. Ezúttal pedig már sokkal felkészültebben indultam neki ennek a küldetésnek. Mégsem éreztem úgy, hogy teljesen egyenletes lenne a lábam alatt a talaj. Izzadt a hátam a fekete felsőm alatt és a gondolataim rendre szétszaladtak elmém csarnokában, minél keményebben akartam őket kordában tartani. Vettem egy mély levegőt, hogy lenyugtassam magam. Próbáltam magam elé képzelni a tengert, hátha az lenyugtat... és nem arra koncentrálni, hogy mennyi minden alakulhat rosszul ezen a bevetésen.
Újra kinyitva a szemem, már kissé biztosabbnak éreztem a kezemben az eszközt. Neki láttam tehát feltörni az ajtót, olyan precizen, hogy soha senki nem mondhatta volna meg, hogy valaki járt itt miután a tulajdonos bezárta maga után az ajtót. Amikor meghallottam az ismerős finom kattanást, elmosolyodtam. Visszatért az ereimbe az élet és sokkal stabilabbnak éreztem magam.
Felemelkedve megigazítottam a vállamon a felszerelésemet, majd óvatosan beléptem a lakásba. Figyeltem, hogy semmi ne legyen gyanús és olyan gyorsan, de hangtalanul mozogjak, ami senki számára nem feltűnő. Gyors felmérést végeztem az előszobán, majd a nappaliba érve ismét körbejárattam a tekintetem. Konstatáltam, hogy hol vannak a lehallgató készülékek, és hozzá láttam azok eltüntetéséhez. Amint kész voltam, tovább haladtam a következő szobára, hogy aztán ott is elvégezzem a kiiktatásukat. Egyszerű feladat, nem igényel sok gondolkozást vagy időt.
Ahogy beléptem a hálószobába, felkapcsoltam a villanyt, mert a tulajdonos behúzta a függönyöket este és valószínűleg elfelejtette a reggeli sietségben széthúzni őket. Ez kisebb bosszúságot okozott nekem, amikor meg kellett figyelnem, de... azt hiszem most már úgy sem számít.
Letettem a táskámat a földre, amiben a felszerelésemet tartottam és egyúttal tároltam az összes leszedett poloskát. Éppen felálltam, hogy aztán nekilássak ebben a szobában is rendet rakni, amikor is hirtelen valaki megragadott hátulról. A szívem a torkomba ugrott és hirtelen teljesen bepánikoltam, hogy lőttek az egésznek. Aztán ugyanolyan hirtelen, mint egy hatalmas hullám megrohamozott az összes kiképzési gyakorlat és elkezdtem ellenállni. Azonban elfogóm nem volt egy egyszerű betolakodó, és pár percig dulakodtunk, ahogy mindketten profi fogásokkal próbáltunk felül kerekedni a másikon.
Azonban végül én vesztettem, mert nem bírtam kikeveredni a szorításából. Majd rögtön le is fagytam, ahogy meghallottam a fülemben az ismerős hangot.
Lidiya?
Mielőtt azonban még tovább gondolhattam volna az egészet, hogy mit kereshet és miért kapott el, meghallom az ajtó nyitódását és csukódását. Mivel Lidiyát nem hallottam megérkezni, ez csakis a lakás tulajdonosa lehetett. Hirtelen megint rám tört a pánik, de aztán magamra kényszerítettem egy újabb nyugtató lélegzetet. Mire egy következőt pislantottam Lidiya már kint is volt hangtalanul az ablakon. Nem volt időm gondolkodni, egy halk és kurta káromkodással becsúsztattam a felszerelésemet az ágy alá, aztán pattantam én is. Visszahúztam a függönyt mögöttünk, miközben hallottam hogy motoszkál a lakás tulajdonosa odabent, majd leengedtem az ablakot is magam mögött, amilyen halkan csak képes voltam rá.
Hamarosan lent álltunk az utcán, a sötét sikátor árnyékot vetett ránk. Én magam próbáltam kifújni magamat, és kirázni a kezemből az idegességet. Bár talán buta gondolat, de őszintén nem gondoltam, hogy ennyire meg fog rázni engem ez a helyzet.
- Rendben - válaszoltam egyszerűen, egy pillanatra hozzákapcsolva a tekintetemet az övéhez.
Nem javítottam ki, hogy a számításaim pontosak voltak. Egyedül azt nem kalkuláltam bele, hogy ma valamilyen úton-módon úgy döntött, hogy hamarabb tér haza a szokásosnál. A lényeg az, hogy elszúrtam végeredményben és mindenre fel kellett volna készülnöm.
Megráztam a fejemet, aztán elkezdtem masszírozni a nyakamat, mert már előre éreztem, hogy be fog állni a feszültségtől. Tekintetem ismét rászegeztem, amikor megemlítette, hogy ő felügyel értem. Visszazúdultak rám a kétséges gondolataim, amiknek még idejük sem volt megfoganni a fejemben, amikor rám támadt. Ezekszerint viszont úgy néz ki ő az a veterán begyűjtő, aki jelenleg felügyeli az első bevetésemet. Érdekes... Eddig nem sokat beszélgettem vele - bár ez talán mindenkire igaz a szervezetnél, nem szoktam feltétlen barátkozós kedvemben lenni, de ez nem is tűnt ott gondnak. Ennek ellenére Lidiya karaktere mindig kellemes érzéseket keltett bennem, illetve jobban fogalmazva, kellemes volt, hogy semmilyen érzéseket nem keltett bennem. Mellette nem éreztem olyan idegesnek magam, a látszólag szarok bele mindenbe attitűdje kivetült rám is és úgy éreztem, hogy végre kicsit könnyedebben lélegezhetek hónapok óta először...
Meglepődötten felhúztam a szemöldökömet.
- Ez igenis nagylelkű tőled - vallottam be és nem is igazán értettem mivel érdemeltem ezt ki. Emiatt aztán viszont jobban kihúztam magam és arcvonásaimba határozottság költözött. - Áll az alku - bólintottam nagyot.
Tekintetem ezek után visszaszaladt a felettünk lévő ablakhoz, ahol éppen felkattant a villany a függyönyök mögött.
- Mit szeretnél - kérdeztem halkabban, továbbra is a magasba bámulva -, hogyan operáljak tovább?
Tudom, hogy nem éppen egyszerű kérdést tettem fel a számára. Elvégre ő csak egy megfigyelő, nem ő vezeti ezt a küldetést. Nem az ő dolga megmondani nekem, hogy mit tegyek. Azonban úgy érzem, hogy ha már sikerült elkapnom ebben a hangulatában, nem árthat nekem egy kis tapasztalat szerzés - és akkor már ki mástól szerezhetnék egy keveset, ha nem attól, aki rutinos az ilyesmiben?
Szemeimet visszaszegeztem Lidiya nyugodt, lezser arckifejezésére és vártam.


     
▲ remélem, ez megfelelő őrmester ▲ 945 szó ▲

Lidiya McLoughlin felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down
Begyüjtõ

Lidiya McLoughlin
Chatkép :
Reid & Lidiya Source
Szerepkör :
az elsõ begyũjtõk egyike
play by :
tessa thompson
Hozzászólásaim száma :
33
Pontjaim :
24
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu
Őt keresem :
i am made of water
i am always surging
you can break my waves

Reid & Lidiya Tumblr_inline_mlj8g7v6Xe1qz4rgp
Tartózkodási hely :
washington dc
Korom :
37
Foglalkozásom :
anything depending on situations


Lidiya McLoughlin

Elküldésének ideje -- Csüt. Dec. 31, 2020 10:56 am
Ha választhattam volna, biztos nem azzal töltöttem volna az estémet, hogy az egyik újoncot felügyeltem volna, de nem én döntöttem erről, csak végrehajtottam az utasítást, ami szokás szerint egyszerű és tiszta volt. Soha nem voltak túlbonyolítva a feladatok, és ezt sok más mellett kedveltem Letában - egyenesen megmondta mit akart tőlünk, és pontosan ugyanilyen korrektséget várt cserébe. Vele nem kellett játszmázni, másokkal ellentétben, vagy a múltamban, egy másik életben.

Így hát, bár nem teljes felszereléssel, de elindultam a városban, hogy felvegyem a ritmust egy másik begyűjtő megfigyelésével kapcsolatban. Izgalmas estének ígérkezett, mert ez volt a srác első komolyabb feladata, nem csak megfigyelés, hanem valódi terepmunka, valódi célponttal. Tudtam róla, hogy más is rá volt korábban állítva belső ellenőrzés céljából Wallace-ra, de ez engem egy cseppet sem érdekelt. Mindig a saját feladataimra koncentráltam. Számomra nem ígérkezett különösebben megerőltetőnek az este, ám hamar rá kellett jönnöm, hogy elszámítottam magamat.

Végzetes hiba lett volna, ha hagytam volna, hogy a fiú célpontja korábban észrevegye a lakásába való behatolást, minthogy elkapta volna, ezért nem volt más választásom, közbe kellett lépnem. Hirtelen oltottam le a villanyt, és kaptam el Reidet hátulról - ügyesen tartottam ellent még úgy is, hogy valószínűleg ő volt kettőnk közül az erősebb, de hát ha az embert olyan feladatra képzi ki, mint minket, sok mindent megtanul. A mellékelt ábra alapján persze a gyakorlat nem mindenki esetében volt hibátlan.

- Lidiya vagyok és… - suttogtam, de nem fejeztem be a mondatot, mert a célpont ebben a pillanatban lépett be a bejárati ajtón. Nem maradt más, csak a hátsó "kijárat", egy erkély, amihez szerencsés módon tartozott egy tűzlétra is. Szó nélkül és hangtalanul távoztunk. A lehallgatók persze még a lakásban voltak, de semmi nyom nem utalt a jelenlétünkre.

A sikátorban, ahová érkeztünk a tűzlétrán, első dolgom volt rágyújtani. Reid felé nyújtottam a dobozt, ami tőlem kedves gesztusnak számított, még ha ezt nem is tudhatta a fiú.

- Legközelebb célszerű gyorsabban végezni az előkészítést élesben - jegyeztem meg ironikusan, mert ez szószerint azt jelentette hogy gyakorolni kell a ki és bepakolását a felszerelésnek. Bár hivatalosan nem léteztünk, katonai elitalakulatokat megszégyenítő módon voltunk felkészítve… alapesetben. - Sajnálatos módon én felelek érted jelenleg, és szerencsédre rohadt együttműködő hangulatomban vagyok ma, Reid, szóval nagyvonalú leszek és nem kötöm egyből Leta orrára a törtenteket; holnap megcsinálod a melót, és jössz nekem eggyel: vagyis mindenki boldog lesz - kifújtam a füstöt, s közben az járt a fejemben, hogy még akkor is, ha elcseszte az első éles feladatát, a hasznomra lehetett a jövőben. - Áll az alku? - kérdeztem, az ujjaim között forgatva a cigimet, oda sem nézve a mozdulatsorra, helyette a félhomályban a fiút fürkésztem.

Reid Wallace felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Reid & Lidiya
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Reid Wallace
» we can help each other - - Maia & Reid
» reid && franny
» Reid ---- ; my salvation and doom
» Reid & Delilah | The Library Assault

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Tékozló múlt-
Ugrás: