Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bastien && Aurora | foolish heroes die early


Vámpír

Bastien Monagham
Chatkép :
Bastien && Aurora | foolish heroes die early 53fa40be63a098460783582701be93ce24fc45f4
Szerepkör :
washingtoni polgármester
play by :
sebastian stan
Hozzászólásaim száma :
77
Pontjaim :
60
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
∫ gábor
Őt keresem :
things that really, really hurt are the right things to do.
Bastien && Aurora | foolish heroes die early 014408125e57c6dd449cc36feece133b44866640
Tartózkodási hely :
∫ washington dc
Foglalkozásom :
∫ mayor


Bastien Monagham

Elküldésének ideje -- Szomb. Május 29, 2021 6:46 am
Aurora & Bastien

You need to make mistakes to learn  


Néha hallottam apám hangját a fejemben. Bölcs embernek tartottam, az esetek többségében pedig még én is úgy gondoltam, hogy nem érdemelte meg azt, ahogyan végül végezte. Ő mondta mindig, hogy ha nincs tekintélyed, semmid nincs. A modern filozófusok bizonyára találtak volna fogást ezen a gyönyörű elméleten, de engem ebben a szellemben neveltek fel. És mióta ezt a várost irányítottam, állandóan olyan problémákba ütköztem, mint ez a lány és a családja. Már hasogatott tőlük a fejem.
- Mostanában ilyen hatással vagyok a nőkre. - Ennyit mondtam, továbbra is a tenyeremmel motiválva, hogy ne tudjon megszólalni, közben pedig a tekintete szépen lassan elárulta, hogy rájött, ki is ejtette foglyul. Már ha ezt annak lehetett nevezni. Mindig ez volt a dolgok legnehezebb része. Vállalni a felelősséget azért, amit tenni akartál. De ha volt benned annyi bátorság, hogy belekezdj, ahhoz is legyen, hogy elviseld a következményeket.
Követtem a tekintetét, láttam benne az aggódást, amit a családja iránt érzett. Annyira távolinak tűntek ezek az emberi érzelmek, mintha soha nem lettem volna közülük való. - Amerikában mindenkit megillet az utolsó szó joga. Hát. Őket nem fogja. - Tettem hozzá megvonva a vállamat. Az esélytelenek nyugalmával kellett volna hátradőlniük, beismerve, hogy innen már nincs kiút, a kegyelem pedig ezen a környéken hírből sem ismert.
Ezek a gondolatok cikáztak a fejemben, mikor egy éles fájdalmat éreztem az ágyékomnál. Annyira elvonta a figyelmemet az emberi értékek martaléka, hogy a térdelés szándéka fel sem tűnt. Hirtelen engedtem el az ajkait, ajkaim összeszorultak, csakúgy, mint a szemeim, de nem adtam ki hangot. A lány közben menekülőre foghatta, nagyjából tíz másodpercre azt érezhette, hogy megúszta. Talán ez az idő elég volt arra is, hogy hangos figyelmeztetésekbe kezdjen, de mit ért volna el? Túl nagy volt a túlerő, a családja sorsa pedig rajtam állt vagy bukott. A térdelés után inkább bukott.
Újra kiegyenesedtem, habár a fájdalom kevésbé csillapodott, és kihasználva a természetfeletti gyorsaságot, utolértem a lányt, a karja után nyúltam, közben pedig éreztem, hogy a düh, ami éledni kezdett bennem, előhívja a bennem lakozó vámpírt. - A poklot fogom megjáratni veled és a családoddal. - Már távol álltam attól, hogy bármilyen tárgyalásra is nyílt legyek.

hopp

Vissza az elejére Go down
Kiválasztott

Aurora Cresswell
Chatkép :
Bastien && Aurora | foolish heroes die early Tumblr_inline_p9tcyzYQdP1t9ndkh_540
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Elizabeth Olsen
Hozzászólásaim száma :
43
Pontjaim :
14
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
cress
Őt keresem :
Bastien && Aurora | foolish heroes die early Tumblr_o8448kro3w1u8fzgio4_250
Tartózkodási hely :
Washington DC
Korom :
31
Foglalkozásom :
könyvesbolt tulajdonos


Aurora Cresswell

Elküldésének ideje -- Szomb. Feb. 20, 2021 2:56 pm


Bastien & Aurora

make every breath count

Az oszlophoz simulva figyelem, ahogy a családom állig felfegyverkezve szivárog be a raktárva. A pisztoly megremeg a kezemben és kénytelen vagyok sűrűbben pislogva visszatartanom a frusztráltságtól kikívánkozó könnyeket. A gondolat, hogy talán ott a vége mindennek, egy elhamarkodott, ostoba döntés miatt és mindannyian itt pusztulunk el az őrületbe kerget. Menekülhetnék és hátrhagyhatnám ezt a sok beképzelt idiótát, de a szeretet engem is legalább akkora meggondolatlanságba hajszol, mint amit apámék művelnek. Képtelen vagyok hátatfordítani, muszáj valahogyan időt és esélyt adnom nekik... Talán, ha elég ügyes és gyors vagyok... Talán ha használom a fejem akkor párat megmenthetek... Dave kijuthat, apa a vámpír erejével talán többeket is ki tudna vinni innen mikor kitör a káosz... Még akkor is, ha én itt ragadok...
De erre nem gondolok, hiszen felesleges. Még egy ostoba fajankó is képes felismerni ha valaki fentről lövéseket ad le és mire lenne jó a pánik? Terv kell... Egy egérút, egy szolíd lépéssorozat, amit megpróbálhatok ha minden kötél szakad. Az ajkamba harapva összpontosítok és mérem fel a környezetemet. A szervízjárat másik fele sötétségbe burkolózik. Kockázatos, de ha elállják az utat amerről jöttem, nincs más választásom, elrebegek egy imát és reménykedem benne hogy egy rossz lépés nem fog a mélybe taszítani. Na meg persze, hogy van egy másik lépcső...
Tehát, lövök amíg van lőszer a fegyveremben és a farzsebembe dugott tárban, aztán... nos... Futás.
Az évszázad terve, Cresswell.
A csendes hang és az ajkaimra fonódó ujjak kizökkentnek a gondolataimból. Ennyit a gondosan kifundált tervekről. A már addig is csodálatraméltó iramban vágtató pulzusom magasabb fokozatra váltva dübörög tovább. Elhülve, egy röpke ám sorsdöntő pillanatra minden porcikám fölött urrá lesz a rettegés és minden gondosan belémbert önvédelmi fogás kiszáll a fejemből, ahogy a számat befogó kéz eléri a célját. Az ajkaimból felszakadó ijedt kiáltás tompa nyögésként szakad fel belőlem. Aztán beüt az adrenalin, minden kiélesedik és megpróbálok kitörni a csapdából... Hiába. Az idegen játszi könnyedséggel fordít szembe magával, mintha minden erőmegfeszítésem egy bolha pattogásával lenne egyenlő.
Amikor szembenézek vele egy pillanatra mintha minden megállna körülöttem és igazi mély félelemtől elsápadt arccal nézek fel a nagyon is ismerős arcba. Bastian Monagham. A felsimerés pillanatában a fegyver kicsúszik a kezeimből és puffanva ér földet. Nem... nem, nem, nem...
- Nem ... - szakad fel belőlem, miközben a pillantásom újra a családomra villan. Dave és apám látványa újra felébreszt bennem valamit, fellobban a tűz és újra küzdeni kezdek. Próbálom elszakítani az ajkaimat a kezétől, hogy sikítva figyelmezthessem a többieket, miközben az egyetlen kutat jelentő manőverbe kezdek. A térdem szinte gondolkodás nélkül lendül felfelé, egyenesen a leggyengébb pontja felé. Nem elegáns mozdulat, mondhatni barbár és még inkább kiszámítható, de amennyiben megkapom azt az egy röpke pillanatnyi időt hogy futásnak eredhessek és segíthessek a halálra ítélt családomon? Halál a családi ékszerekre, amennyiben meg nem akadályoz.

... ; zene ; Cute  
x x x


[
Vissza az elejére Go down
Vámpír

Bastien Monagham
Chatkép :
Bastien && Aurora | foolish heroes die early 53fa40be63a098460783582701be93ce24fc45f4
Szerepkör :
washingtoni polgármester
play by :
sebastian stan
Hozzászólásaim száma :
77
Pontjaim :
60
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
∫ gábor
Őt keresem :
things that really, really hurt are the right things to do.
Bastien && Aurora | foolish heroes die early 014408125e57c6dd449cc36feece133b44866640
Tartózkodási hely :
∫ washington dc
Foglalkozásom :
∫ mayor


Bastien Monagham

Elküldésének ideje -- Vas. Feb. 14, 2021 2:59 pm
Aurora & Bastien

You need to make mistakes to learn  


Minden családban akadtak árulók. Talán ha több ideig lettem volna ember, előbb-utóbb én is begyűjtöttem volna pár ilyen családtagot, de voltaképpen az egyedüli, ami az emberi oldalamra emlékeztetett, az Rowena volt. A húgom, aki hol gyűlölt, hol szeretett. Vagy éppenséggel mindig szeretett, csak néha jobban gyűlölt. Mert ház... a gyűlölet képes volt elvakítani bárkit.
Mielőtt a gyártelepre érkeztem volna egy tucatnyi megbízható emberrel, furcsa telefonhívást kaptam, ami nagyobb körültekintésre intett, mint amit általában meg szoktam tenni a stábommal. Érdekesnek tűnt, habár rögtön elvetettem a telefonbetyárkodás lehetőségét. Nem maradt más opció, mint hallgatni a gyanús üzenetre, ami szokatlanul bosszantott. Mikor állnak már le vele azzal az emberek, hogy megpróbálnak megölni? Tényleg ennyire elviselhetetlen voltam ebben a városban? A többségnek nem is ártottam - szinte semmit.
Nem kaphattak meg tálcán, a jól működő fülem pedig hálás volt azért, hogy az egyik fal mögött meglapulva kihallgassak egy apa-lánya beszélgetést. Ha vadász az úriember, talán ennyi idő alatt megtanulhatta volna, hogy a kölyköknek ilyenkor már ágyban lenne a helye, és nem egy leszámolás helyszínén. Már most nyeregben éreztem magam. Az embereim a szokott útvonalon és a szokott autókkal közeledtek a helyszínre, úgy téve, mintha ott lennék velük én is. De én ehelyett inkább a szőkeséget vettem célba, a miheztartás végett. Miután hazaparancsolták, értelemszerű, hogy nem ment haza. Visszaosont az épületbe, én pedig tisztes távolságot tartva tőle követtem. Felvette a kukkoló pozíciót, mire újra elvigyorodtam. Lassú, halk léptekkel kezdtem el közeledni hozzá, és ahogy odaértem mögé, tisztán láthattam a családjának tagjait, ahogyan szétszóródnak. - Szép kis alakulat. - A hangom csendes volt, a következő pillanatban azonban ujjaimat a szája elé fontam, hogy ne tudjon megmukkanni. - Legközelebb talán jobban sikerül majd. - Fordítottam szembe magammal.

hopp
Vissza az elejére Go down
Kiválasztott

Aurora Cresswell
Chatkép :
Bastien && Aurora | foolish heroes die early Tumblr_inline_p9tcyzYQdP1t9ndkh_540
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Elizabeth Olsen
Hozzászólásaim száma :
43
Pontjaim :
14
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
cress
Őt keresem :
Bastien && Aurora | foolish heroes die early Tumblr_o8448kro3w1u8fzgio4_250
Tartózkodási hely :
Washington DC
Korom :
31
Foglalkozásom :
könyvesbolt tulajdonos


Aurora Cresswell

Elküldésének ideje -- Szer. Dec. 30, 2020 6:41 pm


Bastien & Aurora

make every breath count

Ha valakinek a családja a tét, az illetőnek nem sok választása marad. Pániktól megkörülve belülhet egy sarokba és várhatja a csodát, vagy összeszedi magát és a tettek mezejére lép. Én? Sosem voltam a sarokban kuporgó típus, főleg nem akkor, amikor a szeretteim vakon a vesztükbe rohannak. Mint a birkák, önként vonulnak a vágóhídra és közben elhiszik magukról, hogy képesek megállítani a bárdot tartó mészáros kezét. És ha ez még nem elég borzasztó, mindezt úgy gondolták majd a fenekemen maradva végignézem. Nem először fordul elő, hogy a tulajdon apám és bátyám becsül alá. Nem is lep meg igazából, hogy ezzel kell most is megküzdenem. Már megtanultam, ha nem akarják meghallani a hangomat, akkor a tettek mezejére kell lépnem.
Így kerültem a város szélén található gyártelepre. Csípőmön a megbízható fegyverem, a csuklómon és a csizmámban rejtett pengék. Az utóbbiakat csak megszokásból vettem magamhoz, sosem volt az erősségem a közelharc, főleg nem Monagham és a milliószor képzettebb katonái ellen... Ha mázlim van, időben érkezem és rábírhatom a fafejű bagázst, hogy adják fel a mai csatát. Ha elkéstem... Na, ennek az eshettőségnek a forgatókönyvére jómagam is kíváncsi voltam!
Pechemre nem hallottam a terv pontos részleteit, szóval azt hiszem ha akarnám sem tudnám letagadni a rokonságot. Viszont ahhoz éppen eleget tudtam, hogy kiszabadítottam a pisztolyom és azzal a kezemben indultam el  amerre apámékat sejtettem. Hogy Monaghamnek milyen dolga lehet egy ilyen lepukkant helyen rejtély volt számomra, de ha kíméletlenül őszinte akarok lenni magasról tettem rá. Engem csak a családom épsége érdekelt és azért ölni is képes lettem volna.
Óráknak tűnő percek után akadtam rájuk.
- Apa! - szólítottam meg a csapat közepén magasodó férfit, mire döbbenten fordult felém mindenki. A bátyám haragtól vörösödő arca ugyanúgy kivált a kis gyülekezetből, mint apáé; aki szintén nem volt elragadtatva a kis mentőakciómtól. Döbbenet!
Szokásához híven Dave ugrott a torkomnak először
- Aurora, mi a f@szt keresel itt?!
- Nem hagyom, hogy megölessétek magatokat! Erre még közel sem vagyunk felkészülve!
- Ezt nem te fogod eldönteni!
- Abba bele sem gondoltál, hogy ez egy csapda?! Ezek nem piti bűnözők! Az életben egyszer használd a fejed!
- Aurora! - apám hangja szakítja meg a testvéri civakodást.
Még pár pillanatig farkasszemet nézek Dave-vel és csak akkor fordítom el a tekintetemet, miután ő. Ahogy már említettem apa sem repes az örömtől, vámpírokra jellemző mozdulatlansággal vizsgálja minden rezdülésem. Emelt fővel, egyenes háttal nézek vele is farkasszemet. Engem nem tud megfélemlíteni ezzel a kis trükkje el, hiszen már gyermekkoromban változott át, volt időm megszokni a nem mindennapi jelenségeit. A merevség mögött forognak a jó öreg fogaskerekek... talán azon gondolkozik, hol is rontotta el a nevelésemet.
- Apa, kérlek! - mondom halkan, remélve, hogy ő talán józanabbul képes szemlélni a helyzetet, és megérti, hogy nem bennük és a képességeikben nem bízom...Bastian Monagham nem az a típus, akitől csak úgy, egy régi gyárépületben meg lehet szabadulni.
- Aurora, menj haza! Greg, kísérd vissza a kocsihoz!
- Apa... - kezdem, de már elfordult és egy erős kéz nehezedik a vállamra.
- Gyere Rora...
Dühös, csalódott könnyek gyűlnek a szememben, ahogy
Greg szelíd kényszerítéssel elvezet. Gyorsan pörögnek a gondolatok a fejemben, fogy az idő. Nem tudok mit tenni, hagynom kell hogy lerázzanak magukról, de nem vagyok hajlandó beletörődni, ha azt hiszik ilyen könnyű tőlem megszabadulni... Greg megvárja amíg elhajtók, de eszemben sincs hazamenni temetéseket intézni. Mire az a sok áldozat, ha így lesz vége...
Amint sikerül látótávolságon kérül leparkolnom, fegyverrel a kezemben kiszállok és belopakodom az épületbe. A feszültség kézzel is tapintható, bár látszólag üres minden. Óvatosan haladok, minden lépésem megfontolt és a fal melletti árnyak között igyekszem megbújni. Egy szervíz lépcsőre bukkanva amilyen halkan csak tudok felmászok és egy oszlop tövébe húzódva várom a történéseket. Ha nem fordulnak vissza, akkor legalább esélyt próbálok hagyni nekik és segíteni, hogy minden lehetőségük
meglegyen épbőbvel megúszni ezt az esztelenséget. Torkomban dobogó szívvel figyelem, ahogy a családom felveszi a pozíciót az épületben…

... ; zene ; Cute  
x x x


Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Bastien && Aurora | foolish heroes die early
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ben && Aurora
» Aurora Cresswell
» Aurora && Dominic
» Bastien M.
» Bastien & Rowena

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Tékozló múlt-
Ugrás: