Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Aksel & Laurence


Boszorkány

Aksel Vaughn
Chatkép :
Aksel & Laurence Tumblr_mn6ms5LmtG1qzmvsio1_250
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Mads Mikkelsen
Hozzászólásaim száma :
35
Pontjaim :
26
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
bb.
Fő képességem :
intuition
Őt keresem :
Aksel & Laurence Tumblr_nyylxvhX2R1r382aho4_250


my son & my daughter
Tartózkodási hely :
Washington D.C.
Korom :
54
Foglalkozásom :
pszichiáter főorvos


Aksel Vaughn

Elküldésének ideje -- Csüt. Márc. 11, 2021 2:42 pm

Lehajtja a fejét, és megrázza, amikor felnéz rád kínos mosoly ül az arcán, mert igazad van,.átlátsz rajta, nem próbálja meg tovább titkolni előled, hogy ismét belefeledkezett a munkába, megfeledkezett - nos, nem rólad, hanem a mai napról - a látogatásotokról. Miért is tagadná? Mi értelme lenne a szemedbe hazudni? A világon semmi, és így is érzi rajtad, érintés nélkül is a távolságtartást, azt ahogyan próbálod kizárni, ahogy már évek óta próbálod ezt megtenni. És ő próbálja finoman rendbe tenni a dolgokat… de nyilvánvalóan elcseszte a próbálkozásait eddig, csak nem tudja, hogyan és mit kellene csinálnia ahhoz, hogy működjön. Hogy ne menekülni akarj, már abban a percben, hogy beléptél az ajtaján.
- Ne haragudj - nem tagadja le, belekortyol a neki szánt kávéba, amiért őszinte, hálás mosolyt küldd feléd. Apróság, de azért ebből kiderül számára, hogy foglalkozol vele, számít neked, hogy mi van vele. És ennek örül. Annak kevésbé, hogy ennyire nyilvánvaló kívülről, szét van esve. Ennek persze nem csak a fáradtság az oka, hanem a mardosó bűntudat, ami a magánklinikán lévő asszisztense miatt van. Lilian több számára, mint egy jó munkaerő, és tudja, ez mennyire ártalmas az egész életére nézve, mindarra, amit hosszú évek alatt épített fel. És ennek a tetejébe még ott van a húgod kérdése, ami a veled való kapcsolatát tette tönkre… mondhatná, hogy sajnálja, de annyiszor mondta már ezt, hogy félő, nem veszed komolyan. Pedig sosem akart éket verni a gyermekei közé.
- Az elmúlt napokban több súlyos eset is volt itt - mondja fáradtan, aztán újra a kávéból kortyol, a meleg ital koffeintartalmától érzi, ahogyan kicsit megemelkedik a vérnyomása, a cukortól pedig felélénkül. Persze, nem mellékes módon, neked örül leginkább, és a társaságodtól máris jobb kedve van. - Az eltűnési hullámhoz lehet valami köze, nem hinném, hogy puszta véletlen ez a sok szerencsétlen, zavarodott lélek - rázza meg a fejét, többször óvatosságra intett, s reméli, hogy a körülményekre való tekintettel most még inkább óvatos vagy, és nyílt terepen nem használod feleslegesen a varázserődet. - Veled mi a helyzet? Remélem kevésbé stresszes a labor - kérdezi, a munkád és az egyetem iránt érdeklődve, de bárminek örül, amit mesélsz, azonban sosem próbál belőled kihúzni semmit sem. Felnőtt vagy, és ezt tiszteletben tartja.


I should have known
I should have thought
I could have thought

Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Laurence E. Vaughn
Chatkép :
Aksel & Laurence 2156fa2aa0f1070c8a950f562b2b73954244ecdb
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Tom Holland
Hozzászólásaim száma :
59
Pontjaim :
0
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
Kíra
Fő képességem :
Pirokinézis
Őt keresem :
Aksel & Laurence 5d39b80f03236a3af07092d0c596738f

Maia Nodangala

Kedvenc dal :
What am I to be?
What is my calling?
I gave up giving up, I'm ready to go
The future’s left unseen, it all depends on me
Put it on the line to follow my dream, yeah!

Tartózkodási hely :
Washington
Korom :
28
Foglalkozásom :
Washington egyetem - Genetikai Intézet - fejlesztési munkatárs


Laurence E. Vaughn

Elküldésének ideje -- Szomb. Jan. 16, 2021 2:17 pm



Aksel & Laurence

with father for 10 minutes•

Az Apámmal való találkozást mindig ezerszer átgondolom, hogy jó ötlet-e vagy sem. Ám most nem otthon várok rá, hanem elébe mentem a dolgoknak. Úgyis késik, mindig ez van, elcsúsznak a megbeszélései, elszaladt az idő és hasonló kifogásokkal érkezett régebben is és ez most sincs másképp. Apa mosolyogva köszön, érdeklődik felőlem, ám némaságba burkolózok, miközben figyelem az arcát. Becsukott szemmel letudnám rajzolni, körül tudnám írni, hogy hogyan néz ki az arca, az arcvonása, annak kerete, a haja és annak hossza... megmosolyogtat a gondolat, ám csak átnyújtom a kávét neki, majd elsétálok mellett, hogy asztalához sétálva, háttal neki dölhessek annak.
- Régen beszéltünk... - figyelem újra az arcát, megejtek egy alig látható apró kis fintort.
- Elfelejtetted, hogy jövök... - szólalok meg halkan, de már el is hessegetem a dolgot... apa ilyen, sok minden nyomja a vállát és próbál ezer helyen ott lenni. Mindenhol, csak épp a családja mellett nem mindig. Hozzászoktam, ezért lapozok egyet ebben a történetben.
- Nyúzott vagy. Mesélj, történt valami? - érdekelnek a dolgai, persze amit csak megoszt velem őszíntén, a többit meg nyelje el a föld, az a része nem érdekel. Persze, érdekel, de ha nem szól róla, akkor nem faggathatom. Már rég nem teszek efféle dolgokat az irányába, így plusz pont nekem. Meg különben is, anya azt tanította nekünk, hogy aki kíváncsi hamarabb megörekszik. Szóval ha apám irányába kellene érdeklődnöm, úgy 40 évet vénülnék egyből. Mondjuk a felé irányuló érdeklődés áradatom is csak arra irányul, hogy az én élet részemet tereljük.


Aksel Vaughn felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Aksel Vaughn
Chatkép :
Aksel & Laurence Tumblr_mn6ms5LmtG1qzmvsio1_250
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Mads Mikkelsen
Hozzászólásaim száma :
35
Pontjaim :
26
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
bb.
Fő képességem :
intuition
Őt keresem :
Aksel & Laurence Tumblr_nyylxvhX2R1r382aho4_250


my son & my daughter
Tartózkodási hely :
Washington D.C.
Korom :
54
Foglalkozásom :
pszichiáter főorvos


Aksel Vaughn

Elküldésének ideje -- Csüt. Jan. 07, 2021 5:03 pm

Sűrű napja van, és ez azért van, mert több beteget hoztak be hozzá a szokásosnál. A Spire-t tulajdonképpen ezért szereti, mert nem olyan kiegyensúlyozott és megszokható, mint a magánklinikája, de persze senki nem lepődik meg azon, egyre több időt tölt a magánpraxisában, ahelyett hogy itt lenne. Évekig fordítva történt mindez, mostanáig. És ennek köze van az új asszisztenséhez is, de erről persze senki nem tud, senkit nem avatott be. Mindenestre elnyom egy ásítást, ahogy a töltőtollat forgatja az ujjai között, ahogy egy jelentést olvas, amely még másfél hete készült, és amire mostanáig nem volt ideje. Kedve se, mert nem a kórházi jegyzetek miatt szereti csinálni a munkáját… mindig is a gyakorlatban hitt, amire külön jó oka volt a képességével. Ennek ellenére annyira belemélyül az irományba, hogy el is feledkezik arról, rád várna. Valahol a tudata peremén ott szaladgál a gondolat, megfeledkezett valami fontosról, de túl fáradt, és ilyenkor hajlamos kicsit szétesni. Már pedig most nem egyszerűen alvásra van szüksége, ténylegesen a kimerülés felé sodródik, amiről ő maga tehet. De hát neked nem kell magyarázni, nem igaz, hiszen a húgoddal együtt az egész előttetek zajlik. Azt is látod, mennyire szeretnék edesanyáddal rendbe tenni a helyzetet, meg azt is, mennyire nem képesek kommunikálni egymással. Ahogyan Te sem kommunikálsz velük.
Nyújtózkodik a székében ülve az asztala mögött, és épp feláll, hogy levegye a fehér köpenyét, amikor nyílik az irodájának ajtaja és Te belépsz rajta. Ekkor villan be neki a megbeszélt találkozó, meg az, hogy bár késtél kicsit, ezzel igazán nem fog piszkálni. Egyszerűen örül, hogy lát, mert újabban egyre kevesebbszer találkoztok. És valahol megérti, legalábbis úgy hiszi érti, mi a baj, miért távolodtál el annyira tőle és anyádtól is, a feszültség mindig ott lapul benned, mikor szembetalálja magát veled. Pedig emlékszik még azokra az órákra, amikor kicsi voltál, és katonásat játszottatok, ahol Te voltál a parancsnok, ám felnőttél azóta, ami még mindig kicsit felfoghatatlan a számára, de nézd el neki, számára Te vagy a kisfia, ezen pedig semmi nem tud változtatni.
- Szia! - köszön vissza, miközben feléd sétál. - Örülök, hogy tudtál jönni! Hogy vagy? - rád mosolyog, valóban örül a társaságodnak, de azt is tudja, látja rajtad, nem akarsz maradni. Tudod ez keseríti el a legjobban, pedig tényleg szeretné helyrehozni, szeretné ha megint vágynál az apád társaságára. Olyan nagy kérés ez?


I should have known
I should have thought
I could have thought

Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Laurence E. Vaughn
Chatkép :
Aksel & Laurence 2156fa2aa0f1070c8a950f562b2b73954244ecdb
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Tom Holland
Hozzászólásaim száma :
59
Pontjaim :
0
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
Kíra
Fő képességem :
Pirokinézis
Őt keresem :
Aksel & Laurence 5d39b80f03236a3af07092d0c596738f

Maia Nodangala

Kedvenc dal :
What am I to be?
What is my calling?
I gave up giving up, I'm ready to go
The future’s left unseen, it all depends on me
Put it on the line to follow my dream, yeah!

Tartózkodási hely :
Washington
Korom :
28
Foglalkozásom :
Washington egyetem - Genetikai Intézet - fejlesztési munkatárs


Laurence E. Vaughn

Elküldésének ideje -- Szomb. Dec. 12, 2020 6:18 pm



Aksel & Laurence

with father for 10 minutes•

Elfelejtettem egy időpontot, mely apának lenne fontos. Fogalmam sincs milyen időpontot beszéltünk meg, mindenesetre nem telefontémás beszélgetést ejtenék meg vele. Szóval míg Maia nincs otthon, s én is korábban keveredtem haza a kelleténél, így az öregem munkahelye felé veszem az irányt. Egy elviteles bögrés kávéval, melyet apámnak szánok, sajátomat már elpusztitottam. Néha szükéges a jóval több kávé, mert nem lehet sokszor kibirni az egészet, se a melót, se a koránkelést... szóval úgy az egészet. Még Maiának is akadna egy ajándékom, mit elcsomagoltattam az áruházban, már csak be kellene szaladnom érte, de csak apa után. Olyan nehézkesen visznek a lábaim a kórház irányába...de ha megkell tenni valamit, hát megteszem. Talán két hete nem beszéltünk, akkor is csak telefonon. A kórházban megint sürgés-forgás van, nagyjából állandó helyzet ez, dehát egyik munkahely sem egyforma. Nálam nyugis, csak kicsit zűrös. A váró tele van, a pultnál is állandóan csörögnek a telefonok, így nem foglalom le az ottaniak percét, tudom hol találom apám irodáját. Sietek, holott bőven van időm mindent elintézni. Ám mégis szorításokhoz vagyok kötve. Sok minden forog kockán. Mindentéren. Maiaval kapcsolatban sem tudhat senki. Az emeletre már lifttel közlekedek, onnan megyek célirányosan az iroda felé. Ott kopogásra emelem a kezem és kettőt koppantok rajta. Választ várok, s ha ez megtörténik, csak azután lépek be. Magam mögött behúzom az ajtót, majd erőt merítek legalább egy köszönéshez. Nem is nézek körbe, nem tartom fontosnak, csak jövök és megyek is.
- Szia. - a kávé már eléggé felmelegítette a kezem, a kabáton már rég lehúztam a cipzárt, itt bent fűtenek. Le nem veszem, úgy is mindjárt megyek. Bár apámról van szó, szóval nem 1-2 percről lesz szó. Nem mindig tudom lerázni 2 perc alatt, mert mindig akad valami... anyám rosszabb nála, de az ő részéről meg van bocsájtva.  Hogy hiányzik-e bármnemű hosszútávú beszélgetés a családom részéről? Nos azt tudom hogy Maiaval töltött idő kicsit jobbá tesz. Ám ezt nem mindig látatom a szüleimmel.

Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Aksel & Laurence
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Waterfront Hospital Center-
Ugrás: