Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Maddie & Caro - I think you're my half-sister


Ember

Caroline Costello
Chatkép :
Maddie & Caro - I think you're my half-sister UhAWr3l
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
❅ Gal Gadot ❅
Hozzászólásaim száma :
126
Pontjaim :
71
Pártállás :
  • Semleges
  • Ellenálló

User név :
❅ L.
Fő képességem :
❅ I can do miracle with a scalpel. ❅
Őt keresem :

Tartózkodási hely :
❅ Washington DC ❅
Korom :
35
Foglalkozásom :
❅ forensic pathologist ❅


Caroline Costello

Elküldésének ideje -- Pént. Júl. 03, 2020 9:27 am
Madison && Caroline
i think you are my half-sister

Igyekszem biztosítani Maddiet arról, hogy nem volt nekem rossz életem és nem szenvedtem hiányt semmiben attól, hogy az apja (vagyis ezek szerint az apánk) nem volt rám kíváncsi. Leszámítva, hogy az anyám még kiskoromban meghalt, volt mellettem egy olyan apa, akire minden kislány vágyik. Ha valaha is sejtette, hogy nem az ő gyereke vagyok (már pedig, erre meg van az esély, hiszen ezek szerint már úgy jöttek össze, hogy anyám terhes volt), soha nem éreztette velem, hogy ne szeretne úgy, mint a saját gyermekét. Végtére is, teljesen mindegy, hogy ki a vér szerinti apám, az számít, hogy ki nevelt fel születésemtől fogva, nem?
-Lehet, hogy amennyiben nem lett volna az anyám mellett senki, segített volna, de talán tudta jól, hogy van egy párja és így inkább nem akart bekavarni. Nem tudhatjuk, hogy ezeken a leveleken kívül beszéltek-e bármiről is. Lehet, hogy találkoztak vagy akármi. Kár lenne emiatt megváltoztatnod azt, amit az apádról eddig gondoltál, hiszen belőled is remek nőt nevelt!- hívom fel a figyelmét egy pár apróságra, hiszen ezeket sem szabad elfelejteni. Én minden esetre nem neheztelek az apjára -apámra-, akárhogyan is történt ez az egész, de abban igaza van, hogy amennyiben ez másképp történt volna és mondjuk árvaházban nőttem volna fel, biztos, hogy nem lennék ilyen elnéző.
-Persze, hogy értelek és én is, maximum csak emiatt érzek egy kis haragot, hogy nem tudtam róla, hogy van egy testvérem. Egyke vagyok, mindig vágytam rá, hogy legyen tesóm, erre most harminc éves fejjel kell megtudnom, hogy van is.- kúszik szomorkás mosoly az arcomra, hiszen mennyivel másabb gyerekkorom lett volna, ha Maddieről már akkor is tudok. Meg lehetett volna ezt az egészet simán oldani, leszámítva, hogy talán Maddie anyja nem tapsikolt volna örömében, ha kiderül, hogy a férje gyereket csinált egy másik nőnek. De hétvégente összejárhattunk volna, mi tesók meg ilyenek. Mindegy is. Nem is gondolok ebbe bele inkább, mert már úgyis mindegy. Felnőtt emberek vagyunk mindketten.
Egyetértően bólogatok, ahogy Madison arról kezd beszélni, hogy az esély meg van arra, hogy tényleg testvérek vagyunk, mert hasonlítunk és fel is idézem magam előtt az általa felhozott emléket. Elég vicces jelenet volt, de így jobban belegondolva...
-Lehet, hogy az apád is elcsodálkozott elég rendesen. Talán, meg is fordult a fejében, hogy mi van, ha én vagyok a szeretője lánya?- ráncolom a homlokom elgondolkodva, mert még ez sem kizárt. Ha tudott róla, hogy van valahol egy lánya -mit valahol? Ebben a városban!- akkor talán meg is fordult a fejében azon a napon, hogy nem véletlenül az én vállamat kocogtatta meg. Minden esetre érdekes jelenet volt és az biztos, hogy hasonlítunk egy picit Maddievel.
-Nem tudom Maddie. Én is csak ennyit derítettem ki. Fogalmam sincs, hogy az apám tud vagy sejt-e erről bármit is, úgyhogy nem kérdeztem meg tőle. Inkább ezeket is lenyúltam titokban, nehogy megtalálja.- intek a levelek felé és nem is tudom mi lett volna, ha nem én találom meg őket. Vajon, az apám szólt volna erről? Azt hiszem, mindenképp. Tudja, hogy mindig is vágytam tesókra. Nem hiszem, hogy elvette volna ezt tőlem, ha megtalálja a leveleket. Ha pedig sejtette is, hogy nem ő az apám, lehet, hogy semmi egyebet nem tudott erről az egészről. Talán azt se tudja, hogy ki az igazi apám.
Ahogy Maddie felegyenesedik és közli, hogy ez fontos, aprót biccentek felé, de a tekintetem még mindig azt sugallhatja, hogy mennyire sajnálom, hogy ilyen pocsék hírekkel kell őt zargatnom. Mintha nem lenne szegénynek így is elég baja.
-Rendben, csináljuk.-határozom el magam majd mielőtt neki látnánk ennek, próbálok megtudni egyet s mást a családjáról, de mikor közli, hogy az apja már meghalt és van egy öccse is -aki ezek szerint talán az én öcsém is- őszintén elcsodálkozok és talán egy picit el is szomorodok, bár ezt leginkább az apja miatt érzem. Jó lett volna, ha sikerül tőle megtudni pár dolgot.
-Sajnálom, hogy az apád már nem él.- húzom el szomorkásan a számat.-Viszont azt nem tudtam, hogy van egy öcséd is?- lesek rá csodálkozva, mert ez valahogy soha nem került szóba, bár gondolom nem véletlenül, hiszen alapból közli, hogy jó ideje nem látta. Talán, nincsenek valami jó viszonyban vagy fene tudja. Most erre inkább nem kérdezek rá, mert épp elég mára, hogy ezt a sebet felnyitottam és még meg is szórtam egy kis sóval.
Egyre jobban izgulok, ahogy Maddie előszedi a szükséges holmikat, hogy mi lesz az eredmény, pedig az még odébb van, hogy megkapjuk még akkor is, ha egy kollégája szabad és lesz olyan rendes, hogy gyorsan megcsinálja nekünk.
-Én is örülnék neki.- vigyorodok el és őszintén jól esik, hogy ezt mondja, még akkor is, ha most fenekestől felforgattam az életét. Pedig, számítottam arra is, hogy elküld a fenébe. Na jó, igazából annyira nem is, mert nem olyannak ismertem meg, aki így reagálna bármire is. Nem véletlenül voltunk mi jóban, hiszen mindig is kedves, egyenes ember volt én pedig szeretem az ilyeneket.
-Rendben, csináld csak.- tartom oda a karom, miután feltűrtem a pólóm ujját, miközben ő felteszi azt a kérdést, amin én már azóta kattogok, hogy ezt az egészet megtudtam. -Fogalmam sincs, Maddie. Talán az lenne a helyes, ha elmondanám neki, hogy mit találtam de az is lehet, hogy ő is tud róla, csak nem akarta elmondani... nem tudom. Most még elég friss ez az egész. Talán, idővel kitalálom, hogy mihez kezdjek ezzel.- sóhajtok egyet fáradtan, mert ezen a téren totális a tanácstalanság. Az még oké, hogy összeszedtem a bátorságom ahoz, hogy Madisonnak elmondjam ezt, de az apám... mi van, ha nem is sejtette, én meg jól összetöröm a szívét?
Ahogy Maddie végez, odafogom pár pillanatra a gézlapot a tű helyéhez, majd rá is húzom a pólót, ami így valamennyire ott is tartja, hogy közben már azzal tudjak foglalatoskodni, hogy Maddietől is vért vegyünk.
-Erős a gyanúm, hogy sejtett ő valamit már akkor, amikor összejött az anyámmal vagy az is lehet, hogy előre közölte vele, hogy "hé, terhes vagyok ám!", hiszen, ha utána számolok... szóval tudnia kellett, hogy nem voltak együtt több, mint kilenc hónapja, amikor megszülettem, nem?- vonok vállat tanácstalanul, mert annyira azért nem tartom hülyének az apámat, hogy erre ne figyelt volna fel. Inkább az lehet itt, hogy tud róla, hogy nem az ő gyereke vagyok, csak nem akarta tönkre tenni bennem ezt a képet azzal, hogy ezt közli velem. Sajátjaként nevelt és talán úgy is akart meghalni majd egyszer, hogy én saját apámként tekintek rá.
Miközben ezen logikázok, óvatosan leveszem a szükséges mennyiséget Maddie véréből, hogy aztán az üvegcsét lezárjam, felcimkézzem és letegyem a másik mellé az asztalra. Rémes, hogy ilyen apró dolgok mennyi mindent meg tudnak változtatni.
-És mit fogunk mondani a kollégádnak? Vagy jobb, ha eláruljuk az egészet, mert akkor talán jobban igyekszik majd?- vigyorodok el, mert az talán elég ösztönző lenne majd a tagnak, ha tudja, hogy személyes ügyről van szó, mert gyanítom, ő is kedveli Maddiet annyira, hogy szívesen segítsen rajtam. Nem hiszem, hogy lenne bárki a világon, aki ne szeretné.
Vissza az elejére Go down
Ember

Madison Kane
Szerepkör :
a begyűjtők dokija
play by :
Blanca Suárez
Hozzászólásaim száma :
60
Pontjaim :
0
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
Madison
Tartózkodási hely :
Washington D.C
Korom :
39
Foglalkozásom :
vezető általános sebész


Madison Kane

Elküldésének ideje -- Kedd Jún. 16, 2020 10:49 am


WTF?

HELLO, MY LITTLE SISTER


Jó ideje felborult már az életem, már semmi sem volt régi, csak az emlékek. A gyermekkor és a szüleim makulátlan képe előttem. Most viszont még ez is elveszett, ahogy Caroline feltárta előttem az igazságot, s elárulta apám egyik sötét titkát. Az ilyesmi felett pedig csak úgy nem lehetett elsiklani, joggal voltam dühös, s bár Caro próbált nem rosszat mondani az apámról, és jófej módon igyekezett nyugtatni, én nem tudtam ezt ilyen könnyen kezelni. Felháborított már annak a tudata is, hogy van egy testvérem, akiről nem tudtam, aki nem részesült mindabban a jóban, amiben én és az öcsém, Max. S bár Caroline szavaiból úgy tűnt, hogy remek ember nevelte fel, ez a szememben még nem törölte el a tényt, hogy az apám egy nagy hibát követett el.
Az agytekervényeim folyamatosan kattogtak, miközben Caroline még az apjával kapcsolatos dolgokról beszélt, azokra azonban nem tudtam reagálni, mert ehelyett inkább mindvégig azon agyaltam, hogy mégis ez mikor és hogy történhetett meg. Létezik az, hogy apám valóban megcsalta volna anyát? Hirtelen néhány emlékkép is beugrott, tompán idéződött fel bennem a konyhai veszekedésük, mintha apa nagyon dühös lett volna anyára a munkája végett. Talán ez lehetett az ok? És amikor anya kiabált apával? Lehet, hogy ez lehetett a háttérben?
- Talán igazad is van Caroline, de ezt én nem tudom így elfogadni. Egész életemben arra neveltek, hogy segítsek másokon, hogy küzdjek az igazságért, és szeressem a családomat. És ebbe az is beletartozik, hogy ha lenne egy gyerekem, azt nem hagynám magára. Azt mondod, hogy szerencséd volt, mert jó ember nevelt fel, de mi lett volna, ha ez nem így történik? Akkor azért az apám lett volna a hibás. Mindig úgy hittem, hogy ő egy remek ember, makulátlan, akinek nincsenek ilyen titkai...- szavaimból érezhette a csalódottságot, ezt nem tudtam palástolni előtte. Szégyeltem az apám tettét, mert neki igen is, kötelessége lett volna gondoskodni a lányáról.
- És az érzés, amikor rájössz arra, hogy akit a világon a legjobban szerettél, az végig becsapott. Elvette a lehetőséget tőlünk...érted? - a dühöm nem neki szólt, hanem az apámnak. A mobilom persze ekkor szólt közbe, s már a hívó nevének felvillanása is felidegesített. Darren. Gyűlöltem azt a vámpírt, mert szociopata volt, és a legutóbbi incidens óta csak zaklatott. Erről viszont Caroline nem tudhatott, ahogy arról sem, hogy kényszerből nekik kellett dolgoznom. Emiatt is tettem gyorsan el a telefont, de még így sem tudtam leplezni előtte azt a sok terhet, ami abban a pillanatban nyomta a vállaimat.
- Pedig annyira nem lepne meg, ha kiderülne, hogy mégis testvérek vagyunk, mert az a vicc, hogy még egy kicsit hasonlítunk is egymásra. Emlékszel arra a gyakornoki napra, amikor az étkezőben apám a te válladat kocogtatta meg, aztán meglepődött, hogy nem én vagyok? - így utólag már nem is tűnt olyan viccesnek ez a történt, mint akkor.
- Meg a levél sem hazudna, apám neve szerepelt rajta, és az akkori címünk. Kinek állt volna érdekében onnan üzenetet küldeni? - hiába töltött volna el jó érzéssel az, ha kiderül, hogy az apám ártatlan, és ez az egész csak egy félreértés, a zsigereimben éreztem azt, hogy ez nem lehet tévedés. A tesztet viszont akartam, már csak azért is, hogy a későbbiekben ne merüljön ez fel többé kérdésként, s ne hagyjon minket kétségek között.
- Nem, ráérek, ez fontos - felegyenesedtem az ülőalkalmatosságról, miközben Carolinera pillantottam. Ebben a percben bármilyen dolgom is lett volna, semmi sem érdekelt jobban, mint hogy minél előbb megcsináljuk azt a tesztet.
- Igen, van bent ilyenkor a laborban egy ügyeletes kollégám. Általában nyugisak az ilyen esték, ezért lesz rá ideje. Ezek a tesztek általában néhány napot vesznek igénybe, de ha most odamegyek hozzá, és megkérem, szerintem pár órán belül megtudhatjuk a választ . Szóval, ha készen állsz, akkor most levehetem tőled a vért , te meg tőlem, a mintákat meg levisszük a laborba. - ha bólintott, azt igennek vettem, s odaléptem az egyik asztalhoz, amin a vérvételhez szükséges eszközök is voltak. Azokat kezdtem összeszedni, közben Caroline felé pillantottam.
- A családom? Ne aggódj. Az apám pár évvel ezelőtt meghalt, az öcsémet meg...évek óta nem láttam - nehéz volt erről beszélni, s eddig nem is nagyon beszéltem ezekről senkivel. Most viszont kiszaladt a számon, bár ne tettem volna, mert őszintén szólva nem is tudtam volna, hogy mivel is magyarázzam az öcsém eltűnését. - Öhm...szóval ne aggódj Caroline. És bár nem látszik rajtam, mert haragszom az apámra, de hidd el, ha a testvérem lennél, én örülnék annak - ez őszinte volt, s tudom, hogy nem kitörő örömmel fogadtam a hírt, de talán elnézte nekem. Caroline nagyon kedves volt, mindig is jóban voltunk, így nem esett volna a nehezemre az, hogy a nővére legyek. Bárcsak máshogy alakult volna az életünk.
- Akkor...ha kész vagy, levenném a vért - közelebb léptem hozzá, majd megkértem hogy tűrje feljebb a felsőjét, aztán egy gumiszalagot kötöttem a karjára, hogy könnyebb legyen kitapintanom a vénáját, s ezt követően szúrtam bele a tűt, hogy vegyek le tőle egy kis vért. - Szerinted az apád mit szólna hozzá, ha megtudná az igazat? Vagy nem akarod neki elmondani? - kíváncsian tettem fel a kérdést, miközben sikerült levennem a vért, így egy gézlapot nyomtam a szúrás helyére. - Ezt tartsd ott kicsit - közben elsétáltam a vérrel, hogy felcímkézzem a kis fiolát, majd készen álltam arra, hogy ő is vegyen tőlem egy kis vért.



zene címe  ||  kedves üzenet a játszótársadnak :3
Vissza az elejére Go down
Ember

Caroline Costello
Chatkép :
Maddie & Caro - I think you're my half-sister UhAWr3l
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
❅ Gal Gadot ❅
Hozzászólásaim száma :
126
Pontjaim :
71
Pártállás :
  • Semleges
  • Ellenálló

User név :
❅ L.
Fő képességem :
❅ I can do miracle with a scalpel. ❅
Őt keresem :

Tartózkodási hely :
❅ Washington DC ❅
Korom :
35
Foglalkozásom :
❅ forensic pathologist ❅


Caroline Costello

Elküldésének ideje -- Vas. Jún. 14, 2020 10:58 am
Madison && Caroline
i think you are my half-sister

Nem igazán tudom eldönteni, hogy a szolid beszélgetésünk a melóról jó felvezetés volt-e akomoly témához, ami utána következett, de végtére is semmilyen" haditervem" nem volt, amikor felkerestem Maddiet. Rögtönöztem, hiszen hiába is akartam volna előre megírt forgatókönyv szerint cselekedni, azt nem tudhattam, hogyan fog reagálni.
Kiborult. Naná, hogy kiborult, hiszen engem is sokkolt ez az egész, de látva, hogy mennyire felrúgtam ezzel az apjáról alkotott képet, majd' meghasad a szívem.
-Nem tudhatjuk, hogy mi történt, azt sem, hogy miért. Igazából én nem haragszok rá, amiért lemondott rólam, mert egy remek férfit hívhatok így apának.- próbálom vigasztalni, hiszen nem veszítettem lényegében semmit. Remek gyerekkorom volt -leszámítva az anyám halálát- és később épp az a férfi nevelt és adott meg mindent, amire valaha szükségem volt, aki talán nem is az igazi apám.-Arról viszont fogalmam sincs, hogy az apám tud-e erről. Azt hiszem az után jöttek össze, ha jól számolgattam, hogy a szüleink közt volt az az affér, így az is lehet, hogy a sajátjának hisz. Végtére is, az is vagyok.- pislogok Maddiere tanácstalanul, mivel rajtunk áll, hogy ezek után mihez kezdünk ezzel az egésszel. Nem akarom teljesen felforgatni se az ő, se az én életemet, de tudnia kellett erről. Így éreztem helyesnek, mert mégis csak a testvérem ezek szerint.
Látva azonban, hogy mennyire ideges, már nem is érzem annyira jónak ezt az egészet. Szegény teljesen kiakadt és bár nem zúdítja a nyakamba azt a mérhetetlen dühöt, ami belőle árad, attól még látom rajta és érzékelem. Ehhez még Lia szuper képessége sem kell.
-Ne gondold rossz embernek egy rossz döntése miatt. Végtére is, titeket védett ezzel a döntéssel és hidd el nekem, ha azt mondom, hogy nem szenvedtem hiányt semmiben. Hibáztak a szüleink, de attól még mi jó emberek lettünk, tehát annyira borzalmasak csak nem voltak, nem?- mosolyodok el gyengéden, de nem akarom túltolni sem ezt a "vigasztalós" dolgot, mert van, akin ez nem segít ilyen helyzetben. Nem tudom, hogy Maddie elgondolkodik-e azon, amit mondtam neki, de nagyon remélem, hogy emiatt nem fogja megutálni az apját.
Végül megcsörren a mobilja, ami egy kicsit kizökkent minket a sokkból, de a reakciója alapján úgy sejtem, hogy a telefon sem szolgáltatott neki jobb híreket. Nem is nagyon szólok semmit a káromkodására sem, mert őszintén szólva, én ennél sokkal cifrábbakat is mondtam, miközben otthon töprengtem ezen az egészen. Ő még elég szolid volt.
-Én is gondoltam erre, mert ez lenne a biztos. Az is lehet, hogy valamit nagyon félreértettem, aztán meg majd foghatom a fejemet, hogy nem a te apukádról van szó.- sóhajtom a fejemet csóválva, miközben a halántékomat masszírozva elkezdek fel-alá járkálni mint ahogy azt ő is tette percekkel ezelőtt. Nem tudom, hogy miért gondolják az emberek, hogy ez segít, de ösztönből jön.
-Eszemben sincs ellenkezni, szóval mehetünk, de jó máskor is, ha esetleg más dolgod lenne. - biccentek a telefonja felé, hiszen minden bizonnyal rossz hírt kapott az imént -megint-, vagy valami fontos dolga lenne. Gondolom. Én ilyen esetekben szoktam hasonlóan reagálni egy egy hívásra. -Ezen a pár napon, már nem múlik semmi.- próbálok ismét nyugodt hangsúllyal hatni rá, de mielőtt azt hinné, hogy csak okokat keresek, hogy miért ne csináljuk meg, gyorsan hozzáteszem.-Van most bent valaki, aki ezt meg tudja nekünk oldani?- pillantok rá kíváncsian, de közben az izgatottság már kezd is eluralkodni rajtam. Mi lesz, ha tévedtem? És mi lesz, ha nem? Jelenleg Maddie nem úgy tűnt, mint aki el van szállva a hírtől, bár azt is megértem, hogy az aljában való csalódás kellőképpen lelombozza. Semmiképp sem egyszerű helyzet ez.
[color=plum]-Egyébként, ha szeretnéd mindez maradhat köztünk, még akkor is, ha pozitív lesz az eredmény. Nem szeretném, hogy kiakaszd a családod. Valószínűleg én sem fogok rákérdezni, hogy "apa, amúgy tudtad, hogy nem is te vagy az apám?"- mondom úgy, mintha az említett személynek tenném fel a kérdést, de tudom, hogy erre sose lennék képes. Ha tud róla, akkor attól félne talán, hogy másképp tekintenék rá, ha én is tudomást szeretnék erről, ha pedig nem, akkor egy világ dőlne össze benne. Part helyzet. Épp elég, hogy a mi életünk fordult fel fenekestől Maddievel.
   Aztaaaaa  ●  Rumors by barb
Vissza az elejére Go down
Ember

Madison Kane
Szerepkör :
a begyűjtők dokija
play by :
Blanca Suárez
Hozzászólásaim száma :
60
Pontjaim :
0
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
Madison
Tartózkodási hely :
Washington D.C
Korom :
39
Foglalkozásom :
vezető általános sebész


Madison Kane

Elküldésének ideje -- Kedd Jún. 09, 2020 10:07 pm


WTF?

HELLO, MY LITTLE SISTER


Öröm volt látni Caroline-t, hisz annak idején nagyon jóban voltunk, amikor még ő is ebben a kórházban volt gyakorlaton. S ha nem ment volna el, akkor talán az egyik legjobb barátom is lehetett volna, de sajnos a távolság, és az időhiány ezt nem tette lehetővé. Ennek ellenére mindig jó volt összefutni vele, s most is klassz volt megtudni azt, hogy hol is dolgozik, és az mennyiben tér el attól a sürgés-forgástól, ami engem vesz körbe nap, mint nap. Ezen elgondolkodva bennem is felmerült a kérdés, hogy miért is nem választottam inkább a boncasztalt, de aztán rá kellett döbbennem arra, hogy nekem az nem menne. Nem tudnék hullák fölött munkálkodni nap, mint nap, nekem az nem menne. Talán csak ennyi különbség volt köztünk Carolineal, mert régebben sok minden másban megegyezett az ízlésünk. - Talán egy napon majd egy magánkórházban fogok dolgozni - vetettem fel a távoli jövőképet, s el is mosolyodtam, de aztán komolyabb vizekre eveztünk, s először egy kicsit meg is ijedtem, mert azt hittem, hogy Caro talán beteg, és emiatt keresett fel. Később azonban felvázolta, hogy mi is az érkezésének oka, és sikerült olyan váratlan fordulatot hoznia az életembe, amire soha az életemben nem számítottam.
Megviselt a hír, és nem csak azért, mert eszembe jutott a halott apám, vagy maga a tudat, hogy megcsalta az anyámat, és magára hagyta a testvérünket, hogy ezzel lerombolta a szememben az apai mintaképet, de eszembe jutott az öcsém is, aki ki tudja, hogy hol szenved, hogy hol tartják fogva, vagy épp mit művelnek vele. Pedig most nagy szükségem lenne rá, hisz neki is tudnia kellene mindezt.
- Nem akarom elhinni. Ezt...érted te ezt? - a sokktól letelepedve az egyik székre, még mindig döbbenten néztem Carolinera, miközben a kezeimet is széttártam beszélgetés közben. - Az apám, akire mindig felnéztem, akiről azt hittem, hogy a legjobb ember a világon, képes volt arra, hogy megcsalta anyát, és képes volt arra, hogy megtagadja a saját gyerekét? - könnyes szemmel pillantottam fel rá, mert tényleg nehéz volt feldolgozni, s elhinni azt, hogy mindez megtörténhetett. Egy bálvány szobra dőlt romba előttem, miközben csak arra tudtam gondolni, hogy Caroline a testvérem, akinek nélkülöznie kellett az apám szeretetét. S mivel a családjainkról sosem beszéltünk túl sokat, így még csak azt sem tudtam, hogy neki egyáltalán milyen gyermekkor jutott. Vajon volt-e apja, aki szerette, kellett-e nélkülöznie?
Dühöt éreztem az apám iránt, haragot, s szégyent.
Fel is álltam idegességemben, s hátat fordítva, összefűzve magam előtt a karjaimat, az ablak felé sétáltam, mintha ez könnyített volna a lelkemben vívó csatán. Úgy hallgattam tovább Caro szavait, hogy nem is fordultam vissza felé, csak hallgattam, s közben ezer felé pörögtek a gondolataim. Csak akkor fordultam vissza felé, amikor a levél elégetése jött szóba, s az igazság, amihez jogom volt.
Caroline-ra pillantva láttam rajta azt, hogy mennyire nehéz neki beszélni erről, s hogy hozzám hasonlóan, ő is ideges. Talán tőlem félt, talán attól tartott, hogy majd kiborulok. S bár ez nem történt meg, azért sikerült némiképp kibillentenie a nyugodt lelkivilágomból, de ennek ellenére eszem ágában sem volt rázúdítani a dühömet. Inkább csak összepréseltem az ajkaimat, néhány másodpercen keresztül nem is szólaltam meg, csak emésztettem a hallottakat, s kellett egy kis idő, mire kifújva a levegőt, újra fel tudtam venni a beszélgetés fonalát.

- Caro, köszönöm, hogy ezt elmondtad. Tényleg nem számítottam ilyen hírre, és azt sem mondhatnám, hogy örülök, de nem miattad...csak annyira nehéz elhinni azt, hogy az apám nem is volt olyan rendes, és becsületes, mint amilyennek ismertem - őszinte szavak törtek fel belőlem, ahogy visszasétáltam, s újra leültem vele szemben, pillantásommal a tekintetét kerestem. Ekkor csörrent meg a mobilom, ami a lehető legrosszabb időpontban nyekergett fel, sietve kaptam ki a zsebemből, hogy megnézzem, ki keres, s persze ennek sem örültem. - A rohadt életbe - csúszott ki a számon a szitokszó, amint megpillantottam a begyűjtő számát. Csak két dologra tudtam gondolni, arra hogy vér kell, vagy hogy sürgősen helyszínre kell mennem. S bár általában ezeket a telefonokat mindig igyekeztem azonnal intézni, ennél most sokkal fontosabb volt Caroline, így kinyomva a hívást, a telefont visszacsúsztattam a zsebembe.
- Ne haragudj, hol is tartottunk? - kissé meggyötörve temettem arcomat a tenyereim közé, hogy azzal simítsam ki az arcomba lógó tincseket, majd visszapillantottam Carolinera. - Az írása hasonló apáéhoz, a cím is megegyezik, de ha biztosra szeretnéd tudni, akkor annak csak egy módja van. Csinálnunk kellene egy DNS tesztet - ez volt az egyetlen lehetőségünk arra, hogy megbizonyosodjunk arról, valóban igaz a levél tartalma. - Mit gondolsz? Megcsinálhatjuk most, mert az is lehet, hogy csak egy tévedés ez az egész. - mintha csak magamat próbáltam volna nyugtatni, egy részem talán abban reménykedett, hogy ez nem igaz, s hogy talán összetéveszti az apámat egy másik férfivel. Mindenesetre, jó lett volna, ha beleegyezik abba, hogy csináljunk egy vizsgálatot. De még mindig nem akartam elhinni, hogy ő a testvérem. A testvérünk. Ó istenem, merre lehetsz Max?


zene címe  ||  kedves üzenet a játszótársadnak :3
Vissza az elejére Go down
Ember

Caroline Costello
Chatkép :
Maddie & Caro - I think you're my half-sister UhAWr3l
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
❅ Gal Gadot ❅
Hozzászólásaim száma :
126
Pontjaim :
71
Pártállás :
  • Semleges
  • Ellenálló

User név :
❅ L.
Fő képességem :
❅ I can do miracle with a scalpel. ❅
Őt keresem :

Tartózkodási hely :
❅ Washington DC ❅
Korom :
35
Foglalkozásom :
❅ forensic pathologist ❅


Caroline Costello

Elküldésének ideje -- Hétf. Jún. 01, 2020 5:32 pm
Madison && Caroline
i think you are my half-sister

Elmosolyodom, hiszen örülök annak, ha jól van, bár a külseje nem ezt sugallja. Nem, mintha gond lenne vele, csak egyszerűen látszik rajta, hogy túlterhelt és fáradt, ami úgy általában igaz az egészségügyben dolgozókra. Nem bántam még meg soha, amiért én inkább halottakkal foglalkozom, mert ott legalább annyi teher lekerül az ember válláról, hogy valakinek az élete függhet tőle. Ha nem vagy elég gyors, ügyes, okos, meghalhat a beteg és ez egy frusztráló gondolat, ami folyamatosan ott kattogna az agyamban.
-Sajnos, öregszünk.- vigyorodok el, bár ezt leginkább csak poénnak szánom, mert azért annyira borzalmasan öregnek nem érzem magam és szerintem Madison se. Egyszerűen csak szüksége lenne egy kiadós pihenésre és utána újra a régi lenne.
-Azért nem mindig olyan nyugodt, mert van, hogy a rendőrségnek dolgozunk, ők meg szeretnek siettetni, de lényegében annyival mindenképpen nyugodtabb, hogy a páciensem már úgyis halott.-vonok vállat, majd folytatom.-Bár a te hivatásodban meg épp ez a szépség, hogy életeket menthetsz.-mosolyodok el lágyan és áldom Maddiet, amiért ilyesmikről neki láttunk beszélgetni, mert egészen megnyugtat, azonban amint eszembe jut újfent, hogy miért is jöttem, az idegesség visszatér. Úgy érzem magam, mint egy szappanopera főhősnője, hiszen azokban szoktak ilyen váratlan és tökre abszurd fordulatok lenni. Mégis, mekkora esély volt erre az egészre?
-Igen. Valószínűleg unalmasabb lenne az élet. Leginkább előjegyzett betegek lennének, semmi sürgős eset..- értek vele egyet, hiszen egy jól menő magánkórházban már valóban jóval nyugodtabb lehet az élet, azonban, ahogy Maddiet megismertem ő talán épp azt élvezi, hogy pörgés van és feszült helyzetek. Az adrenalin dolgozik az emberben, csak aztán jönnek az ilyen pihenős időszakok, amikor lenyugszik és rádöbben, hogy mennyire fáradt. Igazság szerint nagyon sajnálom, hogy ilyen állapotban és helyzetben kell zavarjam, de tekintve, hogy úgyis folyton dolgozik, soha nem lenne alkalmas időpont.
-Ne aggódj. Majd' kicsattanok, olyan egészséges vagyok.- mosolygok rá és itt már kezd is kiülni az arcomra a jó kedv helyére az aggodalom. Szerintem érzékeli is, mert már ő is sokkal feszültebben néz rám, kíváncsian, aggódva, mert elképzelni nem tudja szegény, hogy mi a francot akarok mondani. Bezzeg, ha majd megtudja.
Ennek ellenére, ahogy neki látok a sztorinak, már hangot is ad a kíváncsiságának, de vajon, ha tudná, hogy mit fogok közölni, akkor is így tenne? Akarja ő ezt tudni? Még mindig nem tudom, hogy jó döntést hoztam-e, mert fenn áll a veszélye annak, hogy a fejemhez vágja a leveleket és közli, hogy nem kér belőlem, ami lássuk be, még nekem is elég szarul esne. Így is pocsék a tudat, hogy nem is az apám lánya vagyok, de ettől függetlenül úgy fogom szeretni életem végéig, mintha az lenne. Nem változtat semmin ez a levél, melyet épp átadok Maddienek.
A döbbenet fokozatosan ül ki az arcára onnantól, hogy a címzettet megnézi odáig, hogy a levelet is elolvassa, a végére pedig már egészen dühös. Igen, leginkább azt látom rajta, a dühöt, de nagyon remélem, hogy ezt nem irányomba érzi, mert igazság szerint én nem tehetek semmiről. Na jó, maximum az az én hibám, hogy ezzel most előhozakodtam, mert el is titkolhattam volna. Végül aztán felteszi mégis azt a kérdést, amire számítottam is.
-Ezek alapján nagyon úgy tűnik, de mivel az anyám már nem él, az apám meg valószínűleg nem tud erről és nem is szeretném, hogy tudjon, így nem tudtam utána járni, hogy igaz-e.- magyarázkodok gyorsan, miközben nekem is könnyek gyűlnek a szemembe, de nekem leginkább amiatt, amit Maddien látok. Nem akartam ilyen pocsék perceket okozni neki, de tudnia kell.-Minden esetre, mielőtt bármit is csinálnék, előbb neked akartam megmutatni, hogy tudj róla.- sóhajtom a kezeimet tördelve, melyekre le is pillantok idegesen és erőnek erejével próbálom rávenni magam arra, hogy abba hagyjam. Nem szeretek idegeskedni és amúgy is, csak elvonja az ember figyelmét a dolgokról. Nem tud ésszerűen gondolkozni, már pedig nekünk most át kell gondolnunk, hogy mi ez az egész és, hogy mihez kezdünk vele.
-Azt hiszem, igaz lehet. A szüleim elég hirtelen jöttek össze. Az anyám már terhes volt velem, amikor összeházasodtak, szóval... könnyen lehet, hogy nem is az apám az apám.- vonok vállat, hiszen az elmúlt pár napot azzal töltöttem, hogy ezeken töprengtem és próbáltam válaszokat találni a kérdésekre, de nem sikerült.-Pár napja tudom csupán, de nekem is mérlegelnem kellett, hogy elégetem ezeket a fenébe és elfelejtem az egészet, vagy elmondom neked.- nyelek egy nagyot, hiszen itt jön az, amikor Maddie vagy azt mondja, hogy bár hagytam volna békén a francba és elégettem volna tényleg a leveleket, vagy azt, hogy kár lett volna.
-Aztán úgy döntöttem, hogy jogod van tudni erről. Jogunk van tudni, hogy testvérek vagyunk.- halkul el egészen a hangom, mert bár nekem ez valahol öröm is, hiszen mindig vágytam egy tesóra, ugyanakkor Maddie világát, talán apró darabokra törte.
   Aztaaaaa  ●  Rumors by barb
Vissza az elejére Go down
Ember

Madison Kane
Szerepkör :
a begyűjtők dokija
play by :
Blanca Suárez
Hozzászólásaim száma :
60
Pontjaim :
0
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
Madison
Tartózkodási hely :
Washington D.C
Korom :
39
Foglalkozásom :
vezető általános sebész


Madison Kane

Elküldésének ideje -- Hétf. Jún. 01, 2020 11:57 am


WTF?

HELLO, MY LITTLE SISTER


- Régebben jobban bírtam az ügyeleteket, de ezt leszámítva jól - még egy mosolyt is párosítottam a szavaim mellé, bár elég volt végig néznie rajtam, láthatta, hogy mennyire gyűrödtek a vonásaim. Ennek részben a kialvatlanság volt az oka, részben meg a másik műszak, amiről senki nem tudott. Nem egyszer rángattak el egy-egy esethez, sokszor még a szikét is nehezemre esett már tartani, de szerencsére eddig nem követtem el hibát. Nem, mintha annyira sajnáltam volna azt, ha egy begyűjtő elpatkol. Utóbbiakról egyáltalán nem beszéltem Caroline-nak, pedig annyira jó lett volna végre valakinek kiöntenem a szívemet, és megosztani vele a nehézségeimet. Ezt viszont nem tehettem meg, mert azzal őt is veszélybe sodortam volna. Így viszont kénytelen voltam a felszínes csevegés mellett maradni, legalábbis a magam részéről.
- Ó, az nyugis lehet, meg tudlak érteni. Jó lehet egy nyugodt helyen dolgozni, talán nem olyan stresszes. Néha nem is értem azt, hogy miért maradtam ezen a helyen - halovány mosolyt tűztem a megjegyzésemhez, miközben becsuktam magunk mögött a pihenőszoba ajtaját, s a mosolyom azért nem hagyott alább, mert eszembe juttott az időszak, amikor még együtt dolgoztunk. Caronak mindig is furcsa humora volt, de egyesekkel ellentétben ezt én mindig is díjaztam. Volt benne némi morbidság, de talán épp ez tette őt különlegessé. - De tudod, aztán rájövök arra, hogy egy magánpraxisban halálra unnám magam - vallottam be végül, majd ezután pillantottam ismét Carolinera, s ekkor tűnt fel nekem az, hogy mintha egy kissé furán viselkedne. Mivel nem igazán értettem, hogy mi lehet ennek az oka, csak egy dologra tudtam tippelni, s éppen ezért, némi aggodalommal érdeklődtem az egészségügyi állapota felől, bízva abban, hogy nem amiatt érkezett. Persze, szívesen segítettem volna neki bármiben, de nem akartam azt, hogy kiderüljön, komoly beavatkozásra vár és lecsúszott egy listáról.
- Huh, már a frászt hoztad rám. Azt hittem, hogy nem vagy jól... Személyes? - az egyik szemöldököm egy kicsit aztán feljebb szökkent, mondhatnám, hogy megkönnyebbültem, de nem, mert ami azt illeti, ez sem hangzott túl jól, s el nem tudtam képzelni azt, hogy Caroline mire gondolhat. Remélem, hogy nem Collinsal történt valami, míg én a műtőben voltam. Míg hirtelen ez az eshetőség villant át az elmémen, addig ő tovább gördítette a szavait, s azokkal egyre inkább rám hozta a parát, bár igyekeztem azt előle elrejteni. Mégis, ide-oda cikáztak a gondolataim, némi értetlenség is kiült az arcomra, s egyre zavarosabbnak tűnt ez az egész.
- Jó, oké. Most már tényleg tudni szeretném, csak mond ki - a hangszínem is megváltozott, már egyáltalán nem voltam nyugodt, Carolienak sikerült kibillentenie a stabilitásomból azzal, hogy éreztem rajta, nem tudja, hogyan is mondja el pontosan azt, amiről még mindig fogalmam sem volt. - Mit találtatok Caroline? -gondolataimban már rászóltam, hogy gyerünk, nyögd már ki és ne csigázz tovább, de még sem támadhattam őt le, hisz valószínűleg nem volt egyszerű erről beszélnie. Már tűkön ültem, láttam rajta, hogy mennyire nehéz neki ez a téma, aztán kiszúrtam pillantásommal a kezében szorongatott leveleket, amiket végül át is adott nekem.
Értetlenül ráncoltam a homlokomat, amikor megpillantottam a borítékon a címzést, majd újra Carolinera emeltem a pillantásom. - Ezek meg mik? - feltettem neki a kérdést, bár valószínűleg azért adta a leveleket, hogy ne kelljen beszélnie, így nem is várva a választ, inkább felnyitottam az egyik borítékot és olvasni kezdtem.
Ahogy olvastam a sorokat, úgy nehezedtek el arcvonásaim, s egyre inkább értetlenség, s különféle érzelmek hada karistolta át azokat. A szemöldökeim megemelkedtek, amikor megláttam, hogy kinek szól az első levél, egy nő írta az apámnak. Egy nő, akit pontosan úgy hívtak, mint Caroline anyját. A pillantásomat ekkor újra Carolinera emeltem, de egy szót sem szóltam, ehelyett áttértem a második levélre, s ezúttal azt bontottam fel. Ennél csak annyi volt a különbség, hogy a címzett és a feladó cserélődött. Apám soraival kellett szemben találnom magam, felismertem a kézírását, mert az elmúlt években az egyszer sem változott.
Ledöbbentem.
Olyan sokként ért ez a hír, hogy a leveleket szorongatva rogytam le a legközelebbi fotelba, s még mindig küzdve az értetlenséggel, vagy az el nem fogadással, ezernyi megválaszolatlan kérdéssel, s különféle érzésekkel futottam végig újra a sorokat.
- De ez...hogy? Ez azt jelenti, hogy...te a testvérem vagy? Ó te jó ég - egyik kezemet a szám elé kaptam, ahogy felpillantottam Carora, miközben másik kezemmel még mindig a leveleket szorongattam. Nem tagadom, hogy váratlanul ért az információ, szó szerint lesokkolt, s abban a percben nem is tudtam, hogy mit is érezzek. Örömet, hogy ő a húgom, vagy dühöt és haragot, amiért kiderült, hogy az apám megcsalta anyámat, és képes volt ezt művelni a saját testvérünkkel? A szemeim könnybe lábadtak, bár igyekeztem erőt venni magamon, hogy ne sírjam el magam előtte.- És ez...igaz? Mármint gondolom, hogy igen, ha vannak ezek a levelek, de...nem tudom elhinni, hogy apám megcsalta az anyámat...te mióta tudsz erről? -felpillantottam Carolinera, de nem tudtam előtte palástolni az érzéseimet. Valahol dühös voltam, de nem rá, leginkább az apámra, hogy ezt tette. Nagyot csalódtam most benne, s egyáltalán nem volt szükségem egy ilyen hírre, amikor amúgy is romokban állt az életem.


zene címe  ||  kedves üzenet a játszótársadnak :3
Vissza az elejére Go down
Ember

Caroline Costello
Chatkép :
Maddie & Caro - I think you're my half-sister UhAWr3l
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
❅ Gal Gadot ❅
Hozzászólásaim száma :
126
Pontjaim :
71
Pártállás :
  • Semleges
  • Ellenálló

User név :
❅ L.
Fő képességem :
❅ I can do miracle with a scalpel. ❅
Őt keresem :

Tartózkodási hely :
❅ Washington DC ❅
Korom :
35
Foglalkozásom :
❅ forensic pathologist ❅


Caroline Costello

Elküldésének ideje -- Vas. Május 31, 2020 6:47 pm
Madison && Caroline
i think you are my half-sister

Nem mondhatnám, hogy szeretek várakozni, mert általában rühellem, ha egy helyben kell toporognom bármilyen okból is kifolyólag, most azonban egészen hálás voltam, amiért Maddie késett. Legalábbis az első pár percben ezt éreztem, mert abban reménykedtem, hogy így majd sikerül valamennyire összeraknom fejben, hogy mit és hogyan akarok majd neki mondani, de tévedtem. Egyre rosszabb és rosszabb monológok ugrottak be, de mit is vártam amúgy? Fél éjszaka azon agyaltam, hogy közölhet az ember egy ilyen hírt a másikkal úgy, hogy az ne sokkolja. El kellene már fogadnom talán, hogy sehogy. Ez is az a tipikus sebes dolog: minél gyorsabban le kell tépni a tapaszt, hogy ne fájjon sokáig.
Annak ellenére azonban, hogy ezt így elhatároztam, tisztában vagyok vele, hogy ennek is meg kell adni a módját. Nem rohanhatom le Maddie-t azzal, hogy "Szia! Csak azért jöttem, hogy szóljak, hogy valószínűleg apud megcsalta anyudat az én anyámmal és hát... szóval tesók vagyunk!". Nem. Ezt így nem lehet, de akármennyire is próbálok belegondolni, hogy fordított esetben én melyik verziót fogadnám jobban, nem jutok semmire. Valószínűleg mindenképp sokkolna a hír, mint ahogy sokkolt is, amikor rátaláltam ezekre a levelekre. Még mindig nem sikerült felfognom igazán, hogy mindezt titokban tartotta az anyám. Ha most nem pakolunk a cuccai között, hanem mondjuk kidobunk mindent válogatás nélkül, talán sosem derült volna erre fény.
Azon is sokat töprengtem, hogy vajon akarná-e ezt Maddie tudni, de ahogy megismertem, leginkább afelé hajlottam, hogy igen. Minden bizonnyal szeretné tudni, hogy van még egy testvére. Kedves, csupa szív nő, úgyhogy attól nem félek, hogy nem kedvelne ilyen hírek után, csak nem szeretném felrúgni az eddigi életét.
Aztán eljön a pillanat. Maddie megjelenik én pedig elmosolyodom annak ellenére, hogy milyen durva hírt kell vele közöljek. Már, csak amiatt is, mert munkaruhában van, ami azt sugallja, hogy egyrészt pár perccel ezelőtt még dolgozott, másrészt pedig, hogy sietett. Én is mindig rohanok.
-Persze, jól vagyok. Na és te? Hogy bírod?- állok fel a helyemről és bár eszembe jut, hogy megöleljem, végül nem teszem. Jóban voltunk régebben, de azért annyira nem, hogy most így hirtelen ölelgetni kezdjem. Furcsán venné ki magát.-A pihenőszoba jól hangzik.- mosolygok továbbra is és már veszem is magamhoz a táskám meg a kabátom, hogy követhessem az említett helyiség felé. Útközben persze válaszolok készségesen a kérdésére, ami már csak azért is jó, mert legalább addig is eltereli picit a figyelmemet arról, hogy mennyire izgulok.
-Egy magánkórháznál vagyok patológus a város másik felén. Ott nincs ekkora mozgás, mint itt.- sandítok rá, bár nem tudom mennyire díjazza a morbid humoromat, ami az évek során már egészen belém ivódott. Másképp, talán nem is bírnám, csak úgy, ha nem veszem halálosan komolyan. Nem lelkizhetek mindenkin, aki az asztalomra kerül, mert abba belerokkannék.
A szobába érve aztán Maddie villanyt kapcsol, én meg futólag körbe nézek, leteszem a cuccomat, majd háttal neki állva még pár pillanatig, a kezemet tördelve agyalok. Számára úgy tűnhet, mintha a szobát venném alaposabban szemügyre, mert az egész nem tart fél percig sem.
-Jajj, dehogy. Minden rendben van velem, legalábbis legjobb tudomásom szerint nincs semmi bajom. Nem ilyen ügyben kerestelek fel, ez... inkább személyes ügy.- sóhajtom, majd a táskámért sétálok és kezembe veszem a leveleket, de még nem adom át neki, csak lehuppanok velük az egyik székre és keresem a megfelelő szavakat.
-Ami azt illeti, elég sokat töprengtem azon, hogy egyáltalán zavarjalak-e ezzel, vagy temessem el az egészet, de végül arra jutottam, hogy megérdemled, hogy tudd.- nyelek egy nagyot, majd folytatom.-Azon is sokat gondolkoztam, hogyan közöljem, de tekintve, hogy mi a hivatásunk, szerintem te is úgy állhatsz a rossz hírekhez, hogy jobb minél egyértelműbben és minél gyorsabban elmondani őket, szóval...- lesek fel rá, majd lepillantok a levelekre és azt hiszem, szemmel látható, hogy nem igazán tudom mit mondjak. Pedig velem ilyesmi nem sűrűn szokott előfordulni. Mindig tudom, hogy milyen helyzetben mit kell mondani.-Szóval, a minap kipakoltuk az anyám cuccait a padlásról és találtam valamit.- sóhajtok egy nagyot, végül úgy döntök, hogy szimplán csak átadom a leveleket. Az elsőn már láthatja is majd az apja nevét, melyben anyám ír neki, hogy terhes lett. A következő az apja levele, ami a válasz volt erre, hogy nem akarja tönkre tenni a családját és lényegében ennyi az egész, de amilyen rövidke leveleket ezek, annál súlyosabb híreket tartalmaznak.
Ajkaimat rágcsálva figyelem, ha elolvassa őket és próbálok valamit leolvasni az arcáról.
   Aztaaaaa  ●  Rumors by barb
Vissza az elejére Go down
Ember

Madison Kane
Szerepkör :
a begyűjtők dokija
play by :
Blanca Suárez
Hozzászólásaim száma :
60
Pontjaim :
0
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
Madison
Tartózkodási hely :
Washington D.C
Korom :
39
Foglalkozásom :
vezető általános sebész


Madison Kane

Elküldésének ideje -- Pént. Május 29, 2020 5:01 pm


WTF?

HELLO, MY LITTLE SISTER


- Dr. Wise, mit csinálunk, miután helyére került az új vese? - kíváncsian pillantottam az egyik rezidensemre, miközben mellettünk normál ütemet pittyegett a rendszer, ezzel is jelezve az asztalon fekvő beteg stabil állapotát. Andrews egy pillanat erejéig mintha zavarba jött volna a kérdéstől, de némi habozás után végül válaszolt.
- Összevarrjuk az anasztomózist egy húszas vitrillel - a válasz egész jól hangzott, ám úgy éreztem, hogy Andrewsban ennél sokkal több van, s azt akartam, hogy ezt ki is hozza magából. - Vagy? - a kérdésem azonban, mintha újra összezavarta volna, ráncokat szült a homlokára. Arra is fel mertem volna esküdni, hogy izzadságcseppeket látok gyöngyözni a homlokán, de ez nem lepett meg, tekintve hogy eddig nem sok műtét során kapott ennyire szabad kezet a fiatal kolléga. - Össze is ...tűzhetjük - bökte ki végül, mire széles mosoly terült el az arcomon, bár ezt a maszk alatt nem láthatta, legfeljebb a szemem alatt feltűnő, apró kis ránc mozdulhatott egy hangyányit feljebb. - Nagyon jó, és miért jobb ez a módszer, mint a másik? -
-Mert a fisztula aránya alacsonyabb a tűzésnél - tökéletes, mintha csak én mondtam volna. Egy kicsit büszke voltam arra, hogy Wise ilyen ügyesen kiismerte magát ezen a terepen, s úgy tűnt, hogy jót tett neki ez a pár hónap gyakorlás a sebészet ezen ágán. Igaz, nem voltam biztos abban, hogy marad az általános sebészeten, a neurológia is érdekelte, ám mégis bíztam abban, hogy végül majd minket választ.

- Remek Dr. Wise, csinálhatja. Menni fog? - kérdően pillantottam rá, ekkor biccentett, s ugyanebben a pillanatban lépett be a műtő ajtaján az egyik asszisztens, aki engem keresett. - Dr. Kane! Újra itt van az a pasas, akit hányingerrel és hasfájással hoztak be múltkor, de a gasztro tesztje negatív lett, csak az EDH-ja magas.

- Jövök máris - bólintottam az asszisztensnek, majd vetettem még egy bátorító pillantást Dr. Wisera. - Ne aggódjon, a végén ne felejtse lezárni a sebet, és figyeljen az értékeire. Ha fibrillál, adjon neki lorazepamot. - végül, bízva a rezidensben és a többi kolléga hozzáértésében, kisétáltam a műtőből, hogy tovább folytassam a konzultációt Emilyvel. - Volt azóta bármi tünete Mr. Nelsonnak?
- Igen, a bal felső kvadránsban enyhe fájdalom, és továbbra is fenáll a hányinger és a hasi fájdalom.
- Érdekes, kérjen hozzá egy hasi és egy koponya ct-t is és vizsgálják meg a retikolucita számot is, és kérjen konzultációt Dr. Wagnertől.
- Rendben, köszönöm.
- Van még valami más is?
- Nem, most nyugalom van, Dr. Martinez ellátott mindenkit, aki a várólistán volt.
- Nagyszerű, akkor azt hiszem, mehetek - nagy megkönnyebbüls volt végre elhagynom a műtőt és az intenzívet, mert már tizenkét órája talpon voltam, és az előző éjszakán is elrángattak külső helyszínre, így rám fért a pihenés. Ráadásul megbeszéltem egy találkozót Carolineal is, de így sajnos szegénynek még várnia is kellett rám egy húsz percet, mert nagyjából ennyi időbe telt, míg végeztem a konzultációval, és magam mögött hagyhattam a betegeket.
Hogy ne kelljen tovább várakoztatnom, abban a kék gúnyában siettem a büfé felé, amit a kórházban viseltem, s úgy libbentem be a büfében ücsörgő nő mellé. -  Szia Caroline! De rég láttalak már, remélem, hogy jól vagy! - kedvesen mosolyogtam rá, mert egész jó barátomnak tartottam, még annak ellenére is, hogy az elmúlt időszakban ritkán találkoztunk. Eszembe jutott, hogy anno nem egyszer dolgoztunk közös eseten, aztán később elváltak az útjaink. Most viszont el sem tudtam képzelni, hogy miért keresett, így volt bennem egy kis aggodalom, hogy talán valami egészségügyi problémája lehet. - Igen, már végeztem, de mond csak, minden rendben van? - el nem tudtam képzelni, hogy miről szeretne beszélni, de úgy tűnt, hogy valami nagyon is komoly dologról.
- Nem, nem kell várnod, mára nincs több műtétem, és van itt egy pihenőszoba, ott nyugodtan tudunk beszélgetni. Gyere csak, egyébként mi újság, merre dolgozol most? - kedves mosollyal érdeklődtem, s ha követett, akkor kinyitottam előtte a közeli pihenő ajtaját, majd besétáltam utána, s felkapcsoltam a villanyt.
- Ez egy tuti hely, elég nyugis, és ide csak a szakorvosok járnak, és ők is ritkán. Foglalj csak helyet. Nem sok időnk van a pihenésre - jegyeztem meg egy halovány mosollyal, bár nem kezdtem el neki ecsetelni, hogy milyen sokat kell dolgoznunk, s hogy mennyire nem fizetik meg a munkánkat. - Szóval, mi a helyzet? Valami egészségügyi dolog? - nem akartam kerülgetni a forró kását, tudni akartam, hogy miben tudnék neki segíteni, bár reméltem, hogy nem olyan nagy a baj, mint ami az arcáról tükröződött. Furának tűnt Caroline.


zene címe  ||  kedves üzenet a játszótársadnak :3
Vissza az elejére Go down
Ember

Caroline Costello
Chatkép :
Maddie & Caro - I think you're my half-sister UhAWr3l
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
❅ Gal Gadot ❅
Hozzászólásaim száma :
126
Pontjaim :
71
Pártállás :
  • Semleges
  • Ellenálló

User név :
❅ L.
Fő képességem :
❅ I can do miracle with a scalpel. ❅
Őt keresem :

Tartózkodási hely :
❅ Washington DC ❅
Korom :
35
Foglalkozásom :
❅ forensic pathologist ❅


Caroline Costello

Elküldésének ideje -- Csüt. Május 28, 2020 2:51 pm
Madison && Caroline
i think you are my half-sister

Az élet néha igazán furcsa fordulatokat képes produkálni. Egyik napról a másikra képes olyasmi történni, ami aztán fenekestől felforgatja az egész életedet és, csak azon töprengsz, hogy ez most a kész átverés show vagy tényleg a valóság.
A minap például az apám felhívott, hogy be akarja építeni a padlást, ám ahoz előbb ki kell onnan dobálni mindent, amit csak lehet. Mondanom sem kell, hogy az édesanyám holmijainak nagy része a mai napig ott porosodott, így az első teendő mindenképpen az volt, hogy átválogassuk. Azaz válogassam, mert az apámnak idő közben dolga akadt, de igazából nem is bántam, hogy magamra maradtam ezzel a különös feladattal.  Furcsa volt egy olyan ember cuccai közt kutakodni, aki már huszonhárom éve meghalt, az emléke pedig olyannyira megkopott, hogy már az arcát sem tudom felidézni magam előtt. Csak a hangja. Arra emlékszem, mert minden este énekelt nekem valami dalt.
Azt azonban sosem említette, hogy az apám valójában nem is az apám. Már pedig abból a két darab levélből, ami az egyik doboz legaljából előkeveredett, ez derült ki. Remegő kézzel, potyogó könnyekkel olvastam el újra és újra azt a levelet, amit az anyám küldött a férfinak, majd az visszaküldte és írt is mellé egyet, miszerint nem akarja a családját tönkre tenni egy kaland miatt, de reméli, hogy jól vagyunk. Mi a fene?
Amikor a padlásajtó kinyílt, a leveleket riadtan a zsebembe gyűrtem és a szemeimet törölgetve pillantottam fel az apámra. A picsogásomat kimagyaráztam azzal, hogy nehéz ez az egész pakolászás, a levelekhez pedig nem nyúltam egészen addig, míg haza nem értem. Ott aztán kibontottam egy üveg bort, és olyan sokszor végig olvastam a leveleket, hogy már kívülről fújom őket.
A legrosszabb -avagy a legjobb?- az az egészben, hogy a férfi nevét ismerem. Orvosi körökben elég ismert és ami a legdurvább, hogy a levélben említett lányát, akinek az életét nem akarta felbojgatni, szintén ismerem. Mi több, rezidensként elég jól összebarátkoztunk vele, most pedig engem ért a megtiszteltetés, hogy mindezt közöljem vele. Vagy talán nem kellene? Majdnem egész éjjel ezen vacilláltam. Az én idegeimnek amúgy is mindegy, szép lassan biztosan feldolgoznám ezt, de vajon Madison életét is fel akarom forgatni? Aztán arra jutottam, hogy joga van tudni erről. Joga van tudni, hogy van egy húga, aki történetesen én vagyok. Igazság szerint, nekem egészen tetszett a gondolat, hogy van egy testvérem, így végül a kórházba a következő héten már egészen magabiztosan sétáltam be, hogy aztán a büfében ücsörögve várjam Maddiet, ahogy megbeszéltük.
-Szia!- mosolyodtam el ahogy megjelent és az első gondolatom az volt, hogy ez a nő a testvérem. Vagy legalábbis a féltestvérem. -Vége a műszakodnak? Igazából, jobb lenne valahol máshol beszélnünk. Nyugodtabb helyen.- pillantottam a falon lévő órára és nagyon reméltem, hogy nem kell túlóráznia. A telefonban, csak annyit mondtam, hogy találkoznunk kell, mert valamiről beszélnem kell vele, de az orvosi pályán nem mindig vannak fix műszakok.-De, ha még nem végeztél, szívesen megvárlak itt!- Talán van még dolga most is, de remélem, hogy nem. Nem akarom felidegesíteni úgy, hogy utána majd még dolgoznia is kelljen.
   Aztaaaaa  ●  Rumors by barb
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Maddie & Caro - I think you're my half-sister
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: