Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dr. Caroline Costello


Kiválasztott

Barbara N. Lancaster
Chatkép :
Dr. Caroline Costello  GoXuneB
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
camila mendes ◎
Hozzászólásaim száma :
307
Pontjaim :
19
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
zsani ◎
Fő képességem :
don't shut up ◎
Őt keresem :
Dr. Caroline Costello  Tumblr_ooe5qu4OLi1rl53x2o4_250
Tartózkodási hely :
the hell called heart of washington ◎
Korom :
26
Foglalkozásom :
student ◎


Barbara N. Lancaster

Elküldésének ideje -- Hétf. Márc. 30, 2020 7:33 pm

gratulálunk, elfogadva!  
isten hozott játékosaink között!  

Szia, Caro,
Jaj, hogy te milyen szép vagy! Angyal vagyok Na jó, nem fogok nekiállni ömlengeni Gal-ról, pedig hidd el, megtenném... de azt majd egy esős, nyári estén bepótolom. Na mi lesz?
Egy ember karaktert hoztál, ráadásul egy patológust. Te jó ég, egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor találkoztam ilyen típusú karakterrel a szerepjátékos pályafutásom során; pedig van benne potenciál. Na jó, azért azt neked is el kell ismerned, hogy ez egy ijesztő foglalkozás. Főleg Washingtonban... a természetfelettiek városában.
Nagyon tetszett, amit olvastam. Az is, ahogyan ábrázoltad, mégis miként zajlik egy-egy halottá "nyilvánítás" olyanok esetében, akiknek a halálát egyértelműen nem a természetesség okozta. Mondjuk ennek ellenére úgy érzékeltem, mintha annyira nem "éltetnéd" ezt a rendszert... kíváncsi vagyok, mit hozol ki ebből a karakterből. Nagyszerű lehetőségek vannak a kezedben!
Kérlek, foglalózz, ha ez még nem történt volna meg, aztán nyomás a partner-keresés. Nagyon jó szórakozást kívánok! De cuki vagy


Vissza az elejére Go down
Ember

Caroline Costello
Chatkép :
Dr. Caroline Costello  UhAWr3l
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
❅ Gal Gadot ❅
Hozzászólásaim száma :
126
Pontjaim :
71
Pártállás :
  • Semleges
  • Ellenálló

User név :
❅ L.
Fő képességem :
❅ I can do miracle with a scalpel. ❅
Őt keresem :

Tartózkodási hely :
❅ Washington DC ❅
Korom :
35
Foglalkozásom :
❅ forensic pathologist ❅


Caroline Costello

Elküldésének ideje -- Vas. Márc. 29, 2020 9:02 pm
Dr. Caroline Costello

 ◉ ● ◉ ● ◉ ● ◉ ● ◉ ● ◉  

I don't feel sorry for deads. I feel sorry those who are still alive.



the coroner

"Édes kislányom, egyél rendesen, mert olyan gebe vagy, mint egy kivénhedt agár."
Az alkatomat illetően ez volt az apai nagyanyám véleménye, aki olasz létére természetesen az evést tartotta a legfontosabb elfoglaltságnak a világon. Tény, hogy nem vagyok valami birkózó alkatú nőszemély, ráadásul elég magasnak is számítok a 172 centimmel, de nekem jó ez így, ahogy van. Az erőnlétemre ügyelek és igyekszem olyan ruhákat hordani, amelyek jól állnak. A hajam általában vállig érő hosszúságú és ugyanolyan sötétbarna, mint a szemem. A sminkelést nem szoktam túlzásba vinni, de egy kis alap mindig van rajtam, mint például valami lágyabb árnyalatú szemhéjpúder, szempillaspirál és némi rúzs. Igyekszem nem az őszes hajú, szakadt, bolond patológus lenni, szóval azért adok magamra a munkahelyemen is, bár sokszor felteszem magamnak a kérdést, hogy mégis, kinek akarok én tetszeni? A gyakorokoknak? A hetven éves portásnak? Na jó, egy-két helyesebb nyomozó be szokott tévedni hozzám, ha épp jelen vannak egy boncolásnál és felveszik a jegyzőkönyvet, de egyébként csak holtak vesznek körül. Aztán pár év alatt rájöttem, hogy az a lényeg, hogy én jól érezzem magam, nem pedig az, hogy más mit gondol. Lehet az a nagyi vagy akár maga a jó Isten is, akiben egyébként egyáltalán nem hiszek. Túl sok csúnya dolgot láttam én már ahhoz, hogy rá bízzam magam.

"Ne haragudjon, hogy ilyen nyers leszek, de mikor volt utoljára igazi, élő emberrel bizalmas bensőséges... kapcsolata?"
Ezt a kérdést tette fel legutóbb a pszichológusom, akit már a munkám miatt is köteles vagyok látogatni, de mivel alapvetően egy szimpatikus nő, még élvezem is a vele töltött időket. Ez a kérdése azonban letaglózott. Legbelül azonnal tiltakozni kezdtem és sorolni akartam a milliónyi találkozót, melyeken nap, mint nap részt veszek vagy az embereket, akikkel találkozok, de egy rohadt szó sem jött ki a számon. Miért? Mert arcon csapott a felismerés, hogy igaza van. Minden nap ugyanazzal a portással találkozok immár öt éve és minden nap ugyanazok az emberek vesznek körül odabent, a hűtőházban is. Jó, a lakók folyamatosan cserélődnek, de ők igazán csendesek, szóval nem igazán lehet velük társalogni. Minden nap ugyanaz a szomszéd néni üdvözöl, amikor késő este hazaérek és minden nap megkérdezi, hogy telt a napom. Én pedig minden nap ugyanazt a választ adom: nyugisan.
Mrs. Faraday. Próbálta már erotikusan mondani azt, hogy "törvényszéki patológus vagyok"?

Szoktam randizni. Csinos nőnek tartom magam, a humorom haláli és biztos vagyok benne, hogy valahol odakint lovagolgat a fehér paciján a hercegem, csak épp ő is levágna egy vargabetűt, amikor a randin arra kerülne sor, hogy "Mesélj, mivel foglalkozol?". A pasik frászt kapnak, amikor közlöm, hogy hullákban turkálok reggeltől estig -még élvezem is! - és igazság szerint nem is csodálkozom rajta, ha elmegy tőlem a kedvük. Mégis melyik bukna a gondolatra, hogy azok a kezek, amikkel halottakat fogdosok - még akkor is, ha nyakig ér a gumikesztyűm és úszok a fertőtlenítőben-, hozzá érjen a legnemesebb szervükhöz? Egyik sem,vagy legalábbis olyan biztos nem, aki nem szakmabeli.
Pedig adok magamra. Rendszeresen sportolok, fodrászhoz és mindenféle szépítkezős helyekre járok, de mégis megbillogoz a munkám. Volt, akivel próbálkoztam, de azzal meg nem úgy alakultak a dolgaink, szóval amíg nem jön egy tökös legény, aki nem kap frászt szerencsétlen halottaktól, addig attól tartok, hogy ők lesznek a legfőbb bizalmasaim. Bízom bennük. Tuti, hogy nem fecsegik ki a titkaimat.
 
 1988.11.08.

gal gadot

ember
a karakterem saját


szerepkör

Láttál már olyan kislányt, aki darabjaira szerelt mindent, mert tudni akarta, hogy mi, mit mozgat? Aki jobban elvolt a fogaskerekekkel meg a csavarokkal, mint a teázó készletével? Na az a kislány én voltam. Amikor mások barbiztak vagy szülinapi zsúron voltak, én inkább ismeretterjesztő filmeket néztem vagy anatómia könyvet bújtam. Oké, én is szántam némi időt játékra, hiszen nem lehet mindig a tudomány a legfontosabb, de túlnyomó részt inkább azzal foglalkoztam, hogy mi, mit mozgat, mitől működik minden olyan egységes egészként és miért áll le ez az egység, ha egyetlen darabkája is tönkre megy. Mert az anyámnál tönkre ment, amikor nyolc éves voltam. Nem volt szörnyű halála, nem szenvedett és nem égett az agyamba az, ahogy sírva esdekel, hogy csillapítsuk a fájdalmát. Egyszerűen csak összeesett és kész. Leállt a szíve.
Mielőtt mindez történt nekem is olyan álmaim voltak, hogy majd balerina leszek, énekesnő, színésznő, óvónéni meg ilyesmik, de amikor nyolc évesen végig nézed, ahogy a saját anyád elterül a konyhakövön és többé nem mozdul, megváltoztat benned valamit. Valamit, ami egész addig olyan gyermekivé tett.
Két hónapig nem szólaltam meg. Az apám attól félt, hogy ez valami durva traumát okozott nálam, mindenféle gyermek pszichológusokhoz hordott, pedig nekem csak szimplán nem volt mondanivalóm. Ültem a könyveim fölött, néztem a tudományos sorozatokat és rendesen iskolába jártam. Aztán egy szép napon újra megszólaltam, hogy közöljem vele, hogy patológus akarok lenni.
Az emberek különböző módon vélekednek erről a szakmáról. Vannak, akik értik és látják, hogy milyen fontos a munkám. Hogy sokszor azon múlik egy ember sorsa, hogy miféle nyomokat találok egy holttesten én pedig igyekszem is mindig alapos lenni, hogy végül ne olyan üljön a rácsok mögé, aki ártatlan. Vannak, akik értik, hogy én egy kirakóst játszom minden nap. Keresem a darabokat, próbálok rájönni mi történt az előttem fekvővel és végül össze áll a kép. Legalábbis az esetek többségében, mert van, hogy nem ilyen egyszerű az egész.
Aztán vannak az idióták - vagy legalábbis én így szoktam hívni őket-, akik halottgyalázónak meg hasonlónak titulálnak még akkor is, ha a munkámmal nagy részben hozzá járulok ahhoz, hogy kiderüljön, mi történt az előttem fekvővel. Nem fogják fel, hogy én is ugyanolyan orvos vagyok, mint a többi, csak én már nem a gyógymódot, hanem a válaszokat keresem.
Olyanok is vannak, akik szimplán dilisnek gondolnak, pedig nem érzem magam annak. Gyomor kell ehhez, az biztos és a lelkivilágnak is oda tud vágni keményen, amikor egy gyerek kerül elém például, de el kell tudni vonatkoztatni attól, hogy valaha egy élő személy volt, aki az asztalon van. Valakinek az anyja, apja, testvére, férje, felesége, gyermeke.
Ettől függetlenül nem ajánlatos velem szívózni, mert bár sosem tudnék elvenni egy életet -tök más egy halottat felnyitni és megint más elképzelni, hogy én oltom ki egy ártatlan ember életét-, azért szükség esetén pontosan jól tudnám, hova kell bökni a szikémet ahhoz, hogy az Isten se segítsen már rajtad. Legalábbis régen ez volt érvényben, de mióta mindenféle lények mászkálnak a világban, már semmiben sem lehetünk biztosak.
Ma már tudjuk, hogy nem feltétlenül csak az tud elvérezni, akinek sérül az artériája és nem biztos, hogy egy kutya támadott meg valakit, amikor szét van tépve a teste egy része, ettől függetlenül azonban nem írjuk le sem azt, hogy vámpír támadott meg valakit, sem azt, hogy vérfarkas. A zsaruk tudnak róluk, de eszük ágában sincs, hogy a nyomába szegődjenek egy-egy fenevadnak, hiszen ki akarna velük szembe szállni? Meg úgy általában a rendszerrel ki merne szembe szállni? Olyan időket élünk, amikor bölcsebb úgy tenni, mintha minden rendben lenne. Igen. Minden bizonnyal akkor lennék bölcs, ha így tennék de nálam inkább a kíváncsiság győzött, amikor pár alkalommal megpróbáltam én magam utána járni, hogy mi történt azzal a személlyel, aki elém került. Hülyeség volt, bevallom, mert majdnem ott hagytam a fogamat, de szerencsémre megjelent egy pasi, aki kisegített és akivel azóta is összedolgozunk...
Vissza az elejére Go down
 
Dr. Caroline Costello
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Caroline & Oliver
» Anna Caroline Winters
» Eric & Caroline - Do i look like an idiot, Mr Warren?
» Caroline & Eric - I need a hero... and a bodyguard maybe?
» Caroline & Corvus - happy birthday maggie

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Emberek-
Ugrás: