Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Michael Abele


Kiválasztott

Barbara N. Lancaster
Chatkép :
Michael Abele GoXuneB
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
camila mendes ◎
Hozzászólásaim száma :
307
Pontjaim :
19
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
zsani ◎
Fő képességem :
don't shut up ◎
Őt keresem :
Michael Abele Tumblr_ooe5qu4OLi1rl53x2o4_250
Tartózkodási hely :
the hell called heart of washington ◎
Korom :
26
Foglalkozásom :
student ◎


Barbara N. Lancaster

Elküldésének ideje -- Kedd Márc. 24, 2020 4:08 pm

gratulálunk, elfogadva!  
isten hozott játékosaink között!  

Drága Michael,
Te most mély megdöbbenést okoztál nekem ezzel az előtörténettel. Mármint, nem úgy értem, csak... adott ez a Sean O'Pry pb, és lehetséges, hogy én vagyok túl gyanakvó, de valamiért azt sejtettem, hogy ebből valami tucat karakter fog kisülni.
Hát, ekkorát tévedni...! Ehhez hasonlót - remélem, mondanom sem kell - még soha nem olvastam szerepjátékos előtörténetben. Sőt. Sehol sem, szerepjátékos berkek között. A sztori olvastatta magát, és végig a levegőben volt annak a jele, hogy itt a végén még történni fog valami.
Már nagyon várom, mit fogsz produkálni a játéktéren, elvégre Washington... azért kicsit más, mint Szíria. Tűkön ülök.
Kérlek, foglalózz, majd utána nyomás játszani. Érezd jól magad! Angyal vagyok


Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Márc. 21, 2020 7:02 pm
Dr. Michael Abele

 ◉ ● ◉ ● ◉ ● ◉ ● ◉ ● ◉  

To be united by hatred
is a fragile alliance at best



ENFJ

I don't judge people on their worst mistakes. Ha belegondolsz, végső soron, az univerzum nem törődik velünk. Ahogy az idő sem törődik velünk. Ezért kell törődnünk egymással. Sokan vannak, akik erősebbek, veszedelmesebbek nálam, én emberként inkább használom az eszemet és a körmönfontságomat, ha kell illegális ügyletekbe is belemártózva azért, hogy megvédhessem azokat, akik nem tudják ezt megtenni magukért. Ha kell, remekül hazudok, ami azt eredményezi, hogy nem esik nehezemre kiszúrni, ha bárki ugyanezt teszi velem, netán eltitkol valamit. A hétköznapokban talán kelekótya vagyok, ritkán túl komoly, de nem ejtettek a fejemre. Ahogy naiv sem vagyok. Tudom, hogy a legszebb aranyba burkolt ajánlatok rejtik a legrozsdásabb vasdarabokat. Ám annak ellenére, hogy én nem tartom naivnak magamat, másoktól gyakorta megkapom ezt a jelzőt, netán az ostobát, mert hiszek a másokban rejlő jóságban és a szabad akaratban. Többnyire a lelkiismeretem irányít, vajmi figyelmet fordítva arra, amit mások várnak el tőlem. Ha a húgomat kérdeznéd, azt mondaná, akaratos vagyok, de tiszta szívű, és rendkívül bátor. Az apám mogorván legyintene rá és kiegészítené azzal, hogy ha valaki azt mondja nekem, hogy nem, annak rendszerint az ellenkezőjét csinálom. Anyám meg nem mondana semmit, mert nem élte túl a vámpírrá válást, ahogy a bátyám sem.

A családom jó indulattal szólva is komplikált. A biológiai anyám úgy tíz éve halt meg kábítószer túladagolásban, de előtte sem tudtam róla sokat. Nincs róla túl sok emlékem, viszonylag hamar elvettek tőle, néhány röpke évnyi, nevelőotthonokban töltött tortúra után pedig az Abele család fogadott örökbe és nevelt fel sajátjaként. Apám orvos volt, manapság befektető, valamint egy rendkívül nívós magángyűjtemény örököse. A családunknak nagy neve van a műkedvelők köreiben, Monagham hatalomra törése után pedig a vámpírpolitikában is elmerültek. Apám vámpírrá vált, a húgom is, ahogy a rokonság jó része. Én azonban nem kívánok részt venni ezekben a dolgokban. Megromlott a viszonyunk. Csak azokon a családi eseményeken veszek részt, ahol inni lehet (vagy van sóskaramellás fagyi, de inkább egyszerre mindkettő). Persze, hogy hiányoznak, de még tejfogaim voltak, amikor már meg kellett tanulnom, hogy a toxikus családtagoktól jobb, ha távol tartja magát az ember, még ha nehéz is.

Ami a külsőmet illeti, nem okozok nagy meglepetést, mert nagyjából harmóniában van a belsővel. Ápolt megjelenés, karakán tekintet, világos bőr, sötét haj, megintcsak világos szemek. Egyszerűen, de divatosan öltözöm, gyakran elegánsan, ám mindegy mi van rajtam, mert mindig tele van aranyszínű kutyaszőrrel. Nem szeretem, ha túl sok zsebem van, mert amúgy sem találom soha a kulcsaimat. A ruhák alatt megbúvó réteget illetve, jó kondiban vagyok, de láthatóan inkább futok és társai, mintsem az edzőtermet látogassam. Nem szeretem a kötöttségeket. A puha bőrt néhány helyen emlékek maradványai törik meg. Az egyik ujjamon egy gyerekkori kutyaharapás látszik halványan, aztán ott van a vádlimon egy szíriai sérülés beforrt nyoma, az egyik alkaromon és a hátamon egy-egy megmaradt égésnyom, miután gyerekkoromban a biológiai anyám aktuális pasija rajtam oltotta el a cigarettáját. Mindannyiunknak vannak keresztjei, de menni kell előre.
 
Pennsylvania, 1988. 12.

Sean O'Pry

Ember
a karakterem saját



Baptism of Fire

Szíria, 2017. Az asszony egy helyi bombakészítő felesége volt. Akkoriban jelentősen felszaporodtak a házi gyárak a környéken. A hétköznapok embere leginkább a megélhetés miatt készített robbanóanyagokat a saját otthonában, ám közülük vajmi kevesen voltak tisztában azzal, hogy mit tesznek, és hogy milyen rendkívüli veszélynek teszik ki a saját családjukat ezzel. Mint kiderült, a nő férje a konyhájukban készített pokolgépet, amikor az idő előtt felrobbant. A szír férfi még a helyszínen meghalt, a házból pedig fájdalmasan kevés maradt. A gyerekeikből is. A harmincas évei végén járó nő a bal lábán szenvedett súlyos sérülést, erősen vérzett. Szakmai értelemben a tojáshéj még ott volt a seggemen, sőt, egy megfontoltabb orvos még bőven az Államokban tartózkodott volna, hogy minden értelemben véve steril és biztonságos körülmények között szerezzen gyakorlatot. Nos, én nem. Azokban a napokban ápolóból is kevés állt rendelkezésre, nem még orvosból. Mindenki a kapacitásán felül teljesített. Nem feltétlenül végezhettem volna egyedül ilyen mélységű műtétet, de a másik opció egy török orvos riasztása volt, akire hogy őszinte legyek, egy vércsoport beazonosítást nem bíztam volna rá, de az egy másik történet.
A mellettem lévő nővér vérmintát vett a borzasztóan egyszerű hemoglobinmérőnkhöz, ami kimutatta, hogy az újdonsült özvegy hemoglobinszintje 4 gramm per liter. A szervezetünkben lévő megfelelő mennyiség ebből a cuccból, ami oxigént szállít a vérben, húsz és tizenöt gramm per liter között mozog. Ez csak alátámasztotta, hogy az asszony rengeteg vért veszített. Az óra hivatalosan is ketyegni kezdett. Gyorsan felmértük a vércsoportját, az egyik nővér pedig máris rohant a fél liter friss vérért a raktárba. Nem tudtunk neki többet adni. Említettem már, hogy vérnek is híján voltunk, nem csak orvosoknak? A pácienst előkészítettük a vérátömlesztéshez, egy másik nővér betolta a trollit az eszközökkel. Kezdhetjük.
Mindez történt egy helyi sebész kétemeletes házának étkezőjében, amit az MSF az ő segítségével alakított át kórházzá. A ház nagy volt és jól felosztott. Az étkező lett a műtő, a nappali a sürgősségi osztály, a konyha a sterilizáló, az első és második emeleten kórtermeket rendeztek be húsz főnek, a padlástér pedig a személyzet lakhelyéül szolgált. Noha ez utóbbi olyan forró volt, hogy többnyire a tetőn aludtunk, szúnyogháló alatt.
Az artériás vérzés miatt lehetetlen volt megfelelően hozzájutni a sebhez. Az egyik szír asszisztens, aki nem beszélt angolul, segített felemelni a lábat, hogy jobban hozzáférjek. Miközben a végtagot jóddal készítettem elő műtétre, megkértem, hogy vegye le a kötést, amivel a vérzést igyekeztünk csillapítani. Egy magas vágással kezdtem meg a procedúrát, hogy fogást találjak az artérián, mielőtt a tál paradicsomos spagettire hajazó sérüléshez nyúltam volna. Miután nagyjábóli kontrollom lett a véredény felett, ideje volt felfedezni a seb mivoltát, mielőtt nekiesek. Egy viszonylag nagy lyukba dugtam be az ujjamat, közvetlenül a térdízület felett, hamarosan pedig egy tapintásra oda nem való tárgyba ütköztem, úgy másfél ujjpercnyi mélységben. Feltételezésem szerint egy fémdarab lehetett a detonátorból, törmelék a házból, netán egy darab a csontjából. Ez egy tipikusan olyan szcenárió volt, amikor rendkívül lassan és óvatosan kell eljárni. A csont ilyenkor pengeéles lehet. Az utolsó, amit akartam az, hogy a vékony kesztyűn keresztül az én bőrömet is felhasítsa valami az asszony nyílt sebén belül. Abban a helyzetben a HIV volt a legkisebb aggodalmam, ám gyakori hiba a humanitárius orvosok részéről nem a legrosszabbat feltételezni hasonló helyzetekben. Óvatosan tapintottam ki a szilánkot az ujjammal, aminek láthatatlan formája legnagyobb meglepetésemre egészen simának tűnt. Csipesz nélkül is sikerült rajta fogást találnom, azt követően pedig következetesen húztam ki a beágyazódásból, hogy szemügyre vehessem. Fogalmam sem volt, mit tartok a kezemben, de a jelenlévők hirtelen jött sápadtságából ítélve, a valamiféle bomba mindenképp a top hármas listámon szerepelt volna. Mufajir! Kiáltott az egyik szír nővér, aki legközelebb állt a kijárathoz és rögvest menekülőre is fogta. A szobában megfagyott a levegő. A lélegeztetőgép halk sziszegése volt az egyetlen, ami megtörte a műtő csendjét. Az altatóorvos kimérten, óvatosan lépdelt arrébb, hogy néhány méternyire húzódjon fedezékbe a konyhaszekrények mögött. Ekkorra a mindig olyan megbízható precízségű kezeim már remegtek, kockáztatva, hogy elejtsem, bármit tartottam is a kezemben. Szembesültem vele, hogy valamit tennem kell, ezért vettem egy mély levegőt és kisétáltam a műtőből, olyan lassan és óvatosan, amennyire csak tudtam. Az egyik helyi segítő egy vödör vízzel sietett felém, a vödröt a földre rakta mellettem, majd a szomszéd szobába rohant fedezéket keresve. Remek, kurva remek, az első önálló műtétem alkalmával le fog repülni a fejem a helyéről. Éreztem, ahogy a hideg víz befolyik a zöld kesztyűm nyílásain át a két csuklómnál és megtelíti azt. Az eddigi mozdulataimhoz hasonló óvatossággal vittem ki a vödröt az udvarra. Mufajir, arabul detonátort jelent. Nehéz volt megállapítani, hogy éles volt-e vagy ártalmatlan. Utólag persze megtudtam, hogy nem ölt volna meg, de minimum a kezeimet lerobbantotta volna. Nem az életem vége, de a karrieremé mindenképpen, a kettő pedig igencsak ugyanazt jelenti számomra. Közel sem ez volt az utolsó atrocitásom IED-kel, de ez volt az első. Rögtön bele a mélyvízbe. Nem volt más választásom, mint higgadtnak maradni, ugyanis még várt rám valaki a műtővé alakított ebédlőben. Ez pedig csak a jéghegy csúcsa volt.
Vissza az elejére Go down
 
Michael Abele
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Michael Hansen
» Michael && Bethia
» Michael & Ivan
» Michael Payton
» Michael Hansen

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Eltemetettkarakterek-
Ugrás: