Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


charlee && romulus


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Márc. 31, 2020 3:44 pm
Romolus & Charlee
Remus is here?


Kissé megalázva érzem magam – nem, nem is kissé, hanem kurvára, az arcom lángokban áll, olyan vagyok, mint egy kibaszott pipacs, Mr. Csodacsontozat pedig úgy néz rám, mintha azt közöltem volna vele, hogy az imént lepisiltem a kedvenc bokrát. Idegesít, hogy ő túl nyugodt, idegesít a belőle áradó nyájasság, ahogyan lustán felméri a mozdulataimat, elkönyveli magának őket, felállít egy képet rólam magában – ami biztos, hogy nem igaz.
- Utálom a meglepetéseket – vetem neki oda foghegyről, viszketnek az ujjaim a téma után, de az inkább még jobban, hogy mi van Remusszal, hogy ki Remus és vajon miért harapott meg. Jó hobbi emberek nyakába mélyeszteni a fogaidat? Akkor én miért nem érzek rá kényszert?
A lábamat rázom, ajkamat harapom és még mindig nem értem, hogy mit keresek itt, mi vett rá arra, hogy buszra ülve idegen terepre bandukoljak egy idegen miatt. Olyan ez az egész, mintha azt hittem volna, hogy ezzel a vérfarkas-átokkal bevesznek engem is a bandába – vagy családba -, hívd, ahogyan akarod. A megalázottságomra a férfi egy lapáttal rátesz, hogy azt hiszi, Remus felkoppintott és ennek okán másztam a nyakukra. Azt nem mondom, hogy ha nem harap meg, akár az is lehetett volna a vége…
Ő is megszagol engem, de nem érzem, hogy a farkasa farkát csóválna örülne az enyémnek, aki minden bizonnyal a fülét lehunyva toporzékolna és morogna izgatottságában. Látom a férfi arcán, hogy valami érez; átfutó mimika, jó leplezett, de mégiscsak mozgás. A szipogásom idegesíti, nyilvánvaló abból, ahogyan szemét az orromra szegezi – akárcsak Lip, de ő van annyira udvarias, hogy nem vág a fejemhez egy doboznyi zsebkendőt, mint az utóbbi.
Végül – a forró kása tízszeres kerülgetése után – kibököm, hogy mi a toszért bűzlök Remus-tól, aztán inkább visszaszívnám és lelépnék, mert azok a zöld íriszek mérgesbe borulnak, az agyában fogaskerekek csikorognak, látszólag nem hisz nekem, mintha ez a darab valamiért nem illene az egészbe. Én pedig levágom magam a fűbe, hangosan csapkodva tépkedni kezdem, ezt szabad, ugye? A fűnyírók is ezt teszik. Hallom, ahogyan felsóhajt, felé szegezem a fülemet, a felém közeledő illatát előbb érzem, mint azt, ahogyan ténylegesen odalép majd törökülésben helyezkedik el előttem.
- Köszönöm – veszek el egyet a felém nyújtott cigarettásdobozból, a hátsó zsebemből pedig egy öngyújtót kaparok elő és rágyújtok. – Ha terhes is lettem volna, már nem lennék, ebben biztos lehetsz – a nyelvemet rágom, kényes téma, így inkább cigizek tovább. A férfi az orrnyergét dörzsöli, mintha ideges lenne, engem pedig idegessé tesz az, hogy ennek én vagyok az oka.
- Miért sajnálod? – fordítom felé félredöntve a fejemet, ujjaimmal a fűbe markolva, de nem tépve ki a szálakat. Itt még a fű is puhább, selyemként tekereg a kezemben. – Nézd… Remus minden bizonnyal a testvéred, ezért véded annyira. De valld be magadnak; ha tényleg olyan lenne, mint amilyennek leírod, ha tényleg sajnálta volna, akkor ott hagyott volna? Mert szerintem a Te Remus-od nem hagyott volna cserben – rázom a fejemet, a tincseim az arcomat pofozzák, keserű íz telepszik meg a számban és nem a cigaretta miatt. Mondanék neki biztonságos szavakat arról, hogy minden bizonnyal hibás vagyok én is ebben az egészben, de ezek a szavak hazugságok lennének és már kifogytam belőlük.
Ahogyan elmondom neki, hogy négy éve történt, a tekintete rám téved, elgondolkozva, méregetve. Érdekelne, mit lát. – Attól jobban éreznéd magad, ha hazudnék? – kalandozik a tekintetem elhúzott, dús szájára, borzalmasan vonzó, de más módon, mint Remus; olyan ficsúr módon, amivel én nem tudnék mit kezdeni, ehhez túl koszosnak érzem magam. – Nem segített senki sem. Az első átváltozásom… kidobtak a házból az akkori befogadóim, mert telehánytam a garázst és széttörtem a Renault-jukat. De utána egész jól megtaláltam az összhangot a farkasommal, még egy évet éltem is kint, az erdőben… - itt elhal a hangom, a szemeim a fűre merednek, megállok a cigaretta szívásában, mert ez ingoványos terep, amire nem merészkedek. Úgyhogy álmosolyt erőltetek az arcomra – szerencsétlen ennyi hazugságot igazán megérdemel a sok igazság után.
- Ne aggódj, most már ki vagyok békülve a farkassal. Viszont… - szívom be az ajkamat, a cigit elnyomom a fűben és végre ránézek – nem tudod, hogyan tudnám megtalálni Remus-t? Vagy egyáltalán szerinted érdemes magammal zaklatnom?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Márc. 25, 2020 6:31 pm
Tehát Remust keresi, ezzel pedig nem is lephetett volna meg jobban. Nem mostanában volt az, hogy egy lány Őt keresse – természetesen nem is az első ilyen eset lenne ez, de tekintve a körülményeket igencsak érdekes. Nem igazán tetszik nekem a helyzet, nem bízom ebben a Charleeban még úgy sem, hogy Remus illata árad belőle. Ezzel még inkább csak összekuszálja a dolgokat.
Míg belőlem a nyugodtsággal kevert kíváncsiság árad addig belőle az idegesség. Figyelem ahogy a kabátja ujjával matat meg a lábát, ahogy ütemesen dobol a földön és érzem a farkasát is mintha fel-alá járkálna, meg-megállna és szimatolna, keresné Remust meg próbálna valahova rakni engem. Amikor pedig szó szerint körbeszimatol kénytelen vagyok nevetni, mert ha valamit hát ezt nem vártam tőle, a nőstényfarkasok akikkel eddig találkoztam sokkal kifinomultabbak és óvatosabbak. Charlee viszont olyan, mint egy neveletlen kis farkaskölyök – falka nélkül.
- Ez inkább legyen meglepetés – kicsit komolyabb lesz a hangom, nem szándékozom beavatni a családi titkokba még, először az lenne a legjobb ha elmondaná, hogy pontosan miért is keresi Remust meg úgy alapból honnan tudja, hogy kicsoda Remus meg mit tett Remusszal – vagy éppenséggel Remus mit tett vele. Először arra tippelnék, hogy megint egy viszonzatlan románc áldozatával hozott össze a sors, aki azért elég messzire elment azért, hogy még egyszer kérdőre vonja Remust a szokásos lelépésével kapcsolatban – mert ha szorult a hurok a nyaka körül mindig ezt csinálta. Különben most is itt lenne ha ez nem lenne igaz. De nincs itt.

Most rajtam a sor, hogy közelebbről szagmintát vegyek róla meg a farkasáról. Még mindig nem ismerős a saját szaga, ami mögött ott bujkál valahol Remus. Elhúzódok tőle és megint csak kérdőn nézek rá, felvont szemöldökkel amikor valami mellékhatásról beszél – minek lenne ez a mellékhatása? Talán farkas alakban csinálták? Jézusom Remus. Aztán megint csinál valamit ami annyira nem nőies, hogy szívem szerint odanyújtanék neki egy zsepit és megtanítanám kifújni az orrát, ahogy azt egy ember csinálja. Charleeban van valami vadság amiről valószínűleg a farkasa tehet, de nem hiszem, hogy az állat ennyire dominálna az ember felett. Ha meg mégis akkor meg nagyon nem lennék szegény lány helyében.

Aztán végre kiböki és bár ne is mondott volna semmit. A tekintetem elsötétül szeretném megragadni a vállát, megrázni és az arcába üvölteni, hogy ne merje ilyen dolgokkal vádolni Remust, mert ha valaki hát Remus mindig ura magának és soha a büdös életbe nem harapna meg senkit – hiszen ha valaki hát ő pontosan tudja, hogy milyen kínokkal jár az egész farkas-dolog, főleg amikor nem önként választja az ember.
Nem szólalok meg, próbálom feldolgozni a hallottakat, mert nem hazudhat ahhoz túlságosan is árulkodó a szaga – aminek immáron végre megvan a tökéletes magyarázata. Figyelem ahogy leül a fűbe, hallom a szívverésén, hogy mennyire feltüzelte magát az egészen, nézem ahogy tépkedi a fűszálakat, mintha az segítene bármin is. Mintha az segítene rajta meg rajtam, aki most nem is tudja mit kellene kezdenie az információval meg ezzel a kölyökkel.

Felsóhajtok hosszan az égre emelem a tekintetem, várom, hogy megszálljon a Szentlélek – vagy valami amihez a Néni olyan sokszor imádkozott. De nem történik semmi, még mindig teljesen ötlettelenül állok a lány mellett. Így inkább a kabátom zsebébe nyúlok előhalászok egy doboz cigit és megkínálom vele Charleet is mielőtt leülnék vele szemben, ugyanúgy törökülésben és meggyújtanám a szálat.
- Figyelj – egy hosszú slukk, letüdőzöm még mielőtt válaszolnék és kifújnám a levegőt – Először is örülök, hogy nem vagy terhes tőle, de tényleg. Nem kívánok senkinek olyan gyereket, mint amilyen Remus volt – ezt tök komolyan mondom neki majd idegesen megdörzsölöm az orrnyergem – És sajnálom ami veled történt. Tényleg. Ez – mutatok itt magamra aztán meg rá – Ezt nem érdemli meg senki. Remusnak nehéz sorsa volt, mint mindenkinek aki itt nőtt fel – bökök a cigarettával a ház felé – Tudom, hogy nem mentség meg bénán és szarul is hangzik, de ha ura lett volna saját magának biztosan nem harap meg és tökéletesen biztos vagyok abban is, hogy nagyon-nagyon sajnálja az egészet – és csak remélni tudom, hogy akárhol is van most Remus bizony nagyon kellemetlenül csuklik és tényleg őszintén sajnálja, hogy tönkretette egy fiatal lány életét.
- Négy éve – elgondolkozva pillantok rá és az amúgy nagyon is csinos kis pofijára – Hogy élted túl? Mármint … volt akárki is aki segítsen? Mondd, hogy igen – húzom el a számat, mert ha még az is kiderül, hogy ennek a lánynak totálisan egyedül kellett megbirkóznia az első átváltozásokkal, akkor letépem Remus tökeit amint visszatér.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Márc. 19, 2020 3:46 pm
Romolus & Charlee
Remus is here?


Egy pillanatra elakad a szavam, a levegő visszatáncol a tüdőmbe, mert kétlem, hogy a velem szemben álló férfinál különlegesebbet valaha is láttam; holdhaja metszőn üt el karamellával legyezett bőrétől, olyan ajka van – te szent ég -, hogy ölni tudnék érte, a járomcsontja egy borzalmas tánc, amitől égnek áll a hajad. Csodás, gyönyörű, ezek a szavak kavarognak a fejemben és egy pillanatra úgy érzem, hogy a mai tejeskávétól biztosan nem szívódott fel rendesen a gyógyszerem.
A mosolya és a testtartása pillanatról pillanatra változik; most éppen nem úgy tűnik, mint aki mindjárt a torkomnak ugrana, habár ettől a gondolattól kissé merevebben tartom magam, átváltozásra készen. A farkasom a mancsát ütögeti a gyomromnak; ő kíváncsi, én rettegek.
A szemöldöke az egekbe szalad, majd az enyém is, amikor közli, hogy nincsen itt Remus. Bassza meg, bassza meg, bassza meg. A kabátom derekamra kulcsolt ujjával kezdek el játszani, a lábam ritmust dobol a földbe.
- Nyerő ötlet – utánzom a mozdulatát, ahogyan a karját összefonja a mellkasa előtt. A szél az én szagomat viszi az ő irányába; esélyem sincsen megmondani, hogy ennek a férfinak mégis mi köze lehetne Remushoz, ha nem ismerném fel a képről. Méreget, morfondírozik, mintha nem lennének elég nyíltak a szándékaim.
Az én tekintetem végig fut rajta, megtapad az arcán, aztán tovább vándorol a tájra, mert ha izgatott vagyok, nem ismerem a nyugalom fogalmát. – Az vagy? – vonom fel az egyik szemöldökömet, közelebb lépek hozzá, lassan, mintha egy vad kutyát nyugtatnék. Aztán tényleg kutya módjára szimatolom meg; valami Remus-illat kopog a bőre alatt, nyüszítve jelzi, hogy ott van, noha nem több egy emlék halovány remegésénél. És emellett ott van a mancsának az illata, narancs és bazsalikommal fűszerezve, egzotikus aroma. – Tényleg az vagy. Akkor ezek szerint az újságban szereplő összes kimondhatatlan nevű családtag az?
Erre ő közelebb hajol hozzám, ettől én kicsit hátrébb dőlök, mert az orrcimpái kitágulva vesznek rólam szagnyomot, mintha érezne valamit, amit én nem. Erőteljesen elgondolkozom azon, hogy vajon este biztosan fürödtem-e és nem csak Lip sütijétől képzeltem be, a kezeimet ökölbe kell szorítani, hogy nehogy tartsak egy taktikai lehelet-ellenőrzést.
Aztán a szavai hatására először elképedek, megnyúlik az arcom, a tekintetem rémülten mered rá, ebből fordulok át a nevetésbe és fejrázásba, meg a pirulásba, és görcsösen a hasamat fogva táncolok körbe a saját tengelyem körül.
- Őszinte leszek, fogalmam sem volt, hogy bűzlök tőle, biztosan ez is amolyan farkasos-mellékhatása a dolognak – a hangom oktávokat csúszik feljebb, ahogyan két nevetés között ép mondatokat is kiböfögök magamból. De összekapom magam, szipogok egyet, nem túl nőies módon, mit vársz tőlem, erdőben éltem, szerinted ott volt zsebkendő? Meg budoár? Ne, a fogkeféről ne is álmodozz…
- Fogalmam sincsen, hogy te mikor láttad utoljára Remust, de én kerek-perec négy éve nem találkoztam vele. Szóval akármit is ítélsz meg a szagom alapján, szerintem menj el egy allergia-vizsgálatra, mert nem keresném itt, ha három napja láttam volna – a hangom komoly élt kap, ahogyan ráfüggesztem a tekintetem a férfira. – TE SZENT ÉG, NEM GYEREKKEL ÁLDOTT MEG AZ AZ IDIÓTA, HANEM EZZEL – mutatok magamra, keresve a szavakat, idegesen toporogva. – Ezzel a vérfarkas dologgal, hogy havi egyszer mások mellett már ez is üldöz… És egyáltalán ki vagy te, kik vagytok ti, mi ez az egész hatalmas család dolog? – tárom szét a karomat esetlenül, aztán az oldalamnak csapom és a fejemet csóválom. – Ez valami beavatásos cucc nálatok, hogy ártatlanokat haraptok meg és aztán leléptek négy évre? Mert akkor köszönöm szépen, máskor adjatok már egy prospektust meg egy kérdőívet, hogy eldönthessem, mit akarok...
Olyan tanácstalan vagyok, hogy lecsapom magam a fűbe és tépkedni kezdem a szálakat, miközben magamban átkozódva bámulom a házat – a rohadt életbe, nem is ház, hanem egy kibaszott kúria –, várva, hogy a férfi csatlakozzon hozzám.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Márc. 17, 2020 1:36 pm
A nosztalgikus hazalátogatás utolsó állomásánál egy idegen farkas szaga szökik az orromba, ezzel felbőszítve a bennem élő állatot, ami egyébként is elég ingerlékeny az utóbbi időben. Aztán az idegen szaggal együtt egy ismerős illat is megcsapja az orromat, egy olyan illat amit már évek óta nem éreztem de még most is, ilyen apró mennyiségben is olyan örömmel tölt el, mint egyébként nem sok minden.
A szag - illat gazdája viszont teljesen ismeretlen. Lelassítok, már nem akarom kettétépni amiért a lábát engedély nélkül a birtokra merte tenni. Szemügyre veszem egy gyors pillantással az egész lényét és még egyszer nyugtázom, hogy nem láttam még ezelőtt soha.
A hirtelen feltámadó szellő viszont megint Remus illatát sodorja felém millió más illattal együtt, de ha egyszer valakivel együtt nőttél fel, együtt váltál farkassá akkor kismillió illat közül, kilométerekről is képes vagy felismerni azt. Ez a lány - nő? - pedig magán hordozza Remus farkasának illatát.
Megállok előtte és így közelről sokkal apróbb, mint ahogy azt gondoltam volna. Szinte beszakítja a dobhártyámat szívének izgatott dobogása, ez pedig csak még kíváncsibbá tesz. Mosolya is olyan bizonytalan, mint a léptei - talán nem éppen a legjobb ötlet volt majdnem lerohanni. Én is valami barátságos mosolyfélét erőltetek az arcomra, olyat amilyet akkor viselek amikor még nem tudom eldönteni, hogy meg kell-e ölnöm a másikat vagy sem.

Charlee Haven. A családnevünk kritizálásával picit őszintébbé varázsolja a mosolyomat, közben pedig lázasan kutatok az agyamban, hátha sikerül valamivel összekapcsolnom a nevét, de egyelőre semmi. Amikor közli, hogy Remust keresi a szemöldökeim az egekbe szaladnak.
- Remus - kapja be, megbaszhatja magát ott ahol van. Természetesen nem így folytatom de még mindig nem tudom, hogy mennyire lehetek ezzel a lánnyal őszinte, bár korántsem tűnik veszélyesnek, bár a nőknél ezt ugye ki tudhatja - nincs itt - rázom meg a fejem majd amikor a szél ismét feltámad és Charlee hajába kap megint olyan erővel sodorja felém a legidősebb Eastaughffe illatát, hogy kénytelen leszek kicsit szüneteltetni a légzésemet. Mi a fene.
- Öhm nos, szerintem hagyhatjuk a felesleges tiszteletköröket mintha nem tudnánk, hogy pontosan mi is a helyzet - összefonom a karjaimat a mellkasom előtt és tovább méregetem a lányt, az arcát, a szemeit a haját aztán egy kicsit megint lejjebb vándorol a pillantásom.
- Tudom, hogy farkas vagy ahogy gondolom te is tudod rólam - folytatom végül visszatérve a szemeihez és egyre jobban idegesít a tény, hogy fogalmam sincs, hogy ki is Ő és mi köze van Remushoz. Tökéletesen fel tudom idézni az összes nőt akivel összeszűrte a levet Remus, egészen az első plátói szerelmétől kezdve - aki egyébként a Kalóz egy ősrégi Playboy magazinjának címlapján szerepelt - addig a fekete hajú lányig, akinek vattacukor illata volt ami már-már olyan émelyítő volt, hogy csodálattal töltött el, hogy Remus egyszer se hányta el magát mellette. Sőt, még csak grimaszolni se láttam.
Ahhoz azonban, hogy valakin ilyen erőteljesen érződjön Remus illata ... ahhoz az kell, hogy a közelmúltban találkozzanak, ami viszont csak is kizárólag arra utal, hogy ... visszatért. Alig láthatóan megrázom a fejem. Arról biztos szólt volna.
- Szóval ha nem a bátyámról lenne szó - ha ezt most hallaná, hogy elismerem, hogy Ő az idősebb valószínűleg önelégülten vigyorogna amiért már most kedvem támadna megverni - akkor nem is érdekelne az egész, de ... kedves Charlee - közelebb hajolok a lányhoz és magamba szívom az illatát amiben még mindig ott keveredik Remus-aromája is - te bűzlesz Remustól. Tehát kettőnk közül nagyon úgy tűnik, hogy Te voltál az aki utoljára látta Őt - újfent kiegyenesedek és úgy nézek le rá - Remus Eastaughffe évek óta nem tolta ide azt a csinos kis pofikáját és egy hónapja nem válaszol arra az üzenetemre, hogy "mizu"? Szóval mikor szexeltetek? Úgy három nappal ezelőttre saccolnám, különben nem érezném ennyire hacsak... - a gondolat ami átfut az agyamon kicsit őrült is de hát a fene tudja, hogy mostanában mi van Remusszal, már a közelében sincs annak a pedáns kisgyereknek, aki a Papa felügyelete alatt volt, szóval végül is miért is ne lehetne, hogy ... - jézusom, ugye nem vagy terhes Tőle?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Márc. 17, 2020 10:41 am
Romolus & Charlee
Remus is here?


Alapból nem olvasok újságot, csupán arra jó az a telenyomtatott lap, hogy felfogja a túlcsorduló kávémat, mielőtt elöntené a fehér terítőt és mielőtt Lip hisztériás rohamot kapna. „A terítőnek az a dolga, hogy fehér maradjon.”
De ez az újság más, tetszetős, fekete-fehér kép díszíti, a szalagcímén valami kiolvashatatlan nevű férfival, akinek a haláláról szól. A gusztustalan mód feltejezett kávémba kóstolok – már nem is barna, csak lusta bézs árnyalatú – a tekintetemmel a cikket böngészem, a szavak nem ragadják meg a tekintetemet, ám a kép igen.
Ugyanis a kép közepén, talán néhány évvel fiatalabban, de ott áll Remus, akiről a nevén kívül csakis azt tudom, hogy milyen érzés, amikor fogai a nyakamba marnak. Sok más, ismeretlen arc van körülötte és habár a kép alatt ott kering a testvér szó, mégsem hasonlítanak egymásra.
A fehér terítőre bézs kávé ömlik.
A modern technika vívmányainak hála ma más ismeretlen a privát tér fogalma; nagyjából egy órámba telik kikeresni – mert képtelen vagyok normálisan gépelni, zavar a kopogó billentyűk hangja -, hogy hol találom meg a kimondhatatlan nevű család házát.
Még egy óra, mire becaplatok a városba, egyenesen a buszpályaudvarra, izzadt ülésbe süppedek bele, ember-zsivalyba, hogy aztán egy dudaszó kíséretében magamra hagyjanak szinte a semmi közepén. A ház – nem, nem is inkább ház, hanem kúria – birtokló módon terül el, fehérben terpeszkedik a zöld fű közepén. Olyan ház ez, amire, ha ránézel, rögtön arcul csap a sok gyerekkori emlék; ez esetemben teli bőrönd koppanása a küszöbön.
A Nap gyöngyöző izzadtságot varázsol a hajam alá, a kabátomat a derekamra kötöm és lassú, várakozásteljes tempóban indulok meg a ház felé. Néha-néha egy kósza széllökés könnyíti az izgalomtól remegő szívemet, hogy végre láthatom Őt és választ adhat a szívet rágó miértekre.
Az egyik ilyen hűsítő roham férfiszagot hoz magával; a mélyen zümmögő illat Remusra emlékeztet, de mégsem ő az, noha tappancsok dobbanása kúszik felém; farkas- és indulatszaga van. Előbb érzem, mintsem látom meg felém közelítő alakját. Egy pillanatra megállok, ő olyan, mintha céltalan módon kocogna a kúria körül, aztán meglendülök felé, mosolyt erőltetve az arcomra.
- Helló! – a léptem lassabbodnak, igyekszem kifejezni barátságos szándékomat. – Charlee Haven vagyok. Az újságcikkben láttalak meg titeket, meg kell, hogy mondjam, a kimondhatatlan családnevetek majdnem olyan borzasztó, mint az én uniszex becenevem – hiperaktivitás, átkozlak, ahogyan a szavak kiszaladnak a számon. Aztán észbe kapok, a legfontosabb gondolat, kérdés átküzdi magát a többin:
- Remus itt van?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Márc. 09, 2020 4:29 pm
Figyelem, ahogy nevetnek. A Mama kontya most is tökéletes, ahogy minden más is ami rajta van – az egyetlen szembeszökő változás, amit talán csak én veszek észre, hogy most a mosolya az őszinte. Nincs semmi megjátszás benne, felszabadult – mint ahogy mindannyian felszabadultunk amikor a Papa örökre elment. A Néni meg csak a Mama társaságában nevet, talán egyetlen egyszer láttam elmosolyodni amikor a nappaliban takarított és Remus valami eszméletlenül vicces dolgot művelt, aminek következtében az összes Eastaughffe gyerek a földön fetrengett a hasát fogva. Akkor is csak épp megrezdült a szája széle. Most viszont mind a ketten önfeledten nevetnek, ahogy felidézik Mimi második születésnapját, amit a birtokon töltött. Ahogy túl gyorsan itta a pezsgőt ami visszajött az orrán, ahogy mindannyian nevettünk – kivéve persze a Papát, Ő egyszer se nevetett.

Nézem őket és egy pillanatra elhiszem, hogy egy normális család tagja vagyok, hogy nem egy kicseszett kísérleti patkánynak fogadott örökbe a Papa. Elhiszem, hogy a végén talán egy kicsit Ő is megszeretett minket. Csak egy picit hagyom, hogy elárasszon a melegség utána vissza is rázkódok a valóságba. Még egy bő tíz percig beszélgetek a két öreglánnyal aztán illedelmesen megköszönöm a teát és felállok az asztaltól, megígérve, hogy igyekszem a következő hónapban magammal hozni Mimit vagy legalább Bartiet. Ezt mindhárman tudjuk, hogy nem fogom betartani, ahogy nem tartottam be az Esmenek tett ígéretemet sem.

Még bolyongok egy kicsit a házban, felidézem a régi boldog emlékeket, amikor fel-alá szaladgáltunk és fogócskáztunk vagy bújócskáztunk. Némely helyiség még olyan élénken őrzi a testvéreim illatát, hogy szinte képtelen vagyok levegőt venni. Főleg amikor Esme szobájához érek. Szinte kényszerítenem kell magam, hogy képes legyek megmozdulni és elindulni a kijárat felé. A házból kilépve se indulok meg az autóm felé rögtön, hanem úgy döntök még teszek egy sétát a hátsó kertben is ami egy erdőben folytatódik. Abban az erdőben, ahol annyi időt eltöltöttünk miután megharaptak minket. Ahova minden alkalommal elmenekültünk, ahol egy idő után több órát töltöttünk farkas formánkban, mint a házban emberalakban.

A hátsó kert leghátsó sarkában állok és zsebre dugott kézzel nézem a kilenc sírhelyet, amelyek közül nyolc egyszerű és csak egy keresztnév áll rajta meg azt az egy díszes emléket, amelyet a Papa kapott. Aztán egyszer csak feltámad a szél és ismeretlen farkas szagát sodorja felém. Felkapom a fejem, a szag irányába nézek ahonnan sejtem, hogy jött és a távolban egy pillanatra meglátok egy nálam jóval apróbb alakot.

Megiramodok. Idegen farkasok nem szoktak a területünkre jönni. Szinte biztos vagyok benne, hogy Ő is észrevesz. Nőstény. Felmordulok. Nem tudja, hogy mennyire hatalmas előnyben vagyok a hazai terep miatt. Nem tudja, hogy ismerek minden egyes fát, minden egyes kis apró gödröt a Birtokot körülvevő erdőben. Akármit is akar, nincs esélye ellenem. Itt nincs. Csak nem tudja. Ahogy közelebb érek hozzá valami megváltozik. A szaga nem teljesen ismeretlen. Van benne valami nagyon ismerős, amit nem akarok elhinni. Ettől függetlenül mégis lassítok. Mintha épp befejezném a napi futóedzésem és csak az utolsó pár métert akarnám kocogva megtenni. Még mindig nem értem. Még mindig nem akarom érteni.
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
charlee && romulus
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: