Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bethia & Albert - Spellwood kúria


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Márc. 24, 2020 11:47 am
Ahogy Bethia ellenszenve nő az irányomba, nekem úgy válik egyre szimpatikusabbá a kislány. Oké, azt a részt leszámítva, hogy legszívesebben feltépném a torkát és a holttestét bebasznám az alvó szülei ágyába, miután ma kis híján holtan végeztem az ő hozzájárulásával. Illetve nem is kishíján, mert baromi közel voltam hozzá, többször is. A vállamon és az alkaromon is ott díszeleg a foguk nyoma. Nem a szerencsémnek köszönhetem, hanem magamnak, de nem sokon múlt, hogy belém mélyesszék a fogaikat. Így csak karcolást hagytak, aminek a gyógyulása időbe telik majd. De ezeket az apróságokat leszámítva, tetszik a boszorkány vérmérséklete és az, hogy nem rezzen össze egy igen bosszús vámpír láttán, sőt a humorát is díjazom. Na meg nyilván tudja magáról, hogy gyönyörű és nem is fél illegni billegni itt előttem. Azt is mindketten tudjuk, hogy kivághatna az ablakon, ahogy én is komoly kárt tehetnék benne, de a politika nehezen kibogozható csomói mindkettőnk kezeit kötik. Úgyhogy kénytelenek vagyunk jól viselkedni. Nem mint az angyalkák, de azért úgy… közepesen jól.
Hiába tart nekem hegyibeszédet Elsáról. Elsa technikailag halott. Még nem az, de nem adok neki egy hétnél többet. A velem szemben ülő nőcske fiatal még, a tapasztalatlanságán legfeljebb bosszankodhatok, de nem feltétlenül hányhatom a szemére. Én viszont jól ismerem a vérfarkasnő fajtáját. Mocskos, gerinctelen népség. Anarchisták. Tudja egyáltalán mit jelent ez a szó? Nem sokára pedig egyenesen táncra hív azzal, hogy hátat fordít nekem. Hát, kicsikém, ez rossz ötlet volt.
Mondanám, hogy akkor táncoljunk, de nem kezdek el neki csacsacsázni meg tököm tudja, csak egy kicsit megszorongatom azt a kívánatos nyakát, aztán el is engedem. Jó, „elengedem”. Belevágom a földön heverő üvegszilánkokba, duh. Rám kiabál, de felelni sincs időm, mert erre ő mit csinál? Na mit?!
Reflexből ragadom meg a felém repülő tárgyat, mintha egy karót, vagy kés markolatát kapnál el reptében, de ahogy az arcom előtt tartva tudatosul bennem, hogy mit is tartok a kezemben, olyan szinten kerekednek el jégkék szemeim, mintha magát Jézust meg az atyaúristent látnám.
- TE MOST SZÓRAKOZOL, BETHIA? – Hoppá, valaki teljesen kiakad. Mondjuk más normális embernél lehet, hogy az lenne az automatikus reakció, hogy elhajítja, vagy legalább fujjogva elengedi, én viszont továbbra is úgy tartom a kezemben, mint amikor a ronda csecsemőknek odanyomod az ujjad, náluk meg beindul a markoló reflex. Sőt, már-már fejmagasságba emelem és úgy kezdem hisztérikusan rázni. – Ez szexuális zaklatás! Eszednél vagy? Eww, remélem gumit legal – ább húztál rá, de nem kapok lehetőséget, hogy befejezzem a mondókámat, ugyanis valami más is repül felém a hadarásom alatt. Ezek a nyomorult, alattomos boszorkányok! Reflex-szerűen ütöm el a picsába a vibrátorával, mintha csak baseballt játszanék. Csakhogy az ütéstől be is kapcsol az a szar és had ne mondjam, milyen mozdulatokat kezd produkálni a kezemben. Jézusom, sírni fogok! Sírni fogok!
- Hogy mi? Nekem kárpótolni téged? A farkasok fizikai sérülése után látod te, hogy milyen lelki sérüléseket okozol épp!? – Igencsak felpaprikázva lengetem meg felé az izgő-mozgó vibrátorát. A helyzet kezd komikussá válni ahhoz képest, hogy eredetileg miért jöttem ide. Látod? Ezért nem vagyok Tanácstag. Kéne hozzá pár plusz kerék.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Márc. 04, 2020 4:44 pm
Figyelem ahogy úgy terpeszkedik el a fotelemben, mint egy kiskirály és egyre jobban elfog az ellenszenv a személyével kapcsolatban. Az utóbbi időben megenyhültem egy kicsit, ami a vámpírokat illeti – köszönhetően annak, hogy valami oknál fogva szívesen keverem magam olyan helyzetekbe, amikor éppen keresztbe teszek egynek. Természetesen teljesen akaratlanul. Albert viszont nem éppen a rokonszenvem növeli a vámpírok iránt. Ahogy kortyol egyet a borból átfut a fejemen a gondolat, hogy talán nem is olyan hülyeség Delphie nénikémtől amiért mindig felszenteltvizezi egy kicsit a piáját – állítása szerint ez segít neki egy megbocsátást nyernie az alkoholok iránti vágyakozása miatt, de szerintem, sőt igazából mindenki szerint, csak a paranoiája ért el egy már-már beteges szintet. Most azonban tényleg hasznát venném, ha az a bor egy kicsit fel lenne vizezve.
- Nem a barátaim – negédes mosolyra húzom a számat, talán egy kicsit kedveltem Elisat mert egyébként a maga farkas-módján egészen menő és jófej nő volt. Azonban azt már nem tudnám neki elnézni, hogy ilyen szinten átvert és most megint magyarázkodhatok egy vámpírnak. Aki történetesen a legrettegettebb vámpír rokona.
Az az egyetlen szerencsém, hogy Albert úgy tűnik lazán veszi ama megjegyzésem, hogy esetleg a farkasok nem csak megölni akarták, hanem csak egy kis szórakozásra vágytak. Talán egy elméleti nagyon-nagyon halovány piros pontot adok neki a humoráért.
- Rendes tőled, hogy nem farkasvértől bűzölögve törtél be hozzám és terpeszkedsz a kedvenc fotelemben – jó, talán a betörés nem épp a helyes szó ugyanis én engedtem be, de egyébként már tényleg kezd kicsit bosszantani a jelenléte - Nem hülyének nézlek, Albert – vonom fel a szemöldököm de inkább nem folytatom, hogy pontosan minek is nézem: szemtelen, neveletlen, idióta és még sorolhatnám – csak … - befejezni nem tudom, mert tovább magyarázza, hogy mennyire komoly volt a helyzet. Mintha nem tudnám, hogy a farkasok harapása milyen hatással van rá – vagy milyen hatással lenne rám ha esetleg vámpírvérrel az ereimben halnék meg. Elmondanám neki, hogy tudtommal Elsa nem olyan régóta farkas – vagy csak volt, ki tudja – hogy komolyabb veszélyt is jelentsen, bár már magában a tény, hogy három farkas képes volt egy vámpírt megtámadni talán tényleg okot adhat ilyen szintű pánikra és haragra, mint ami most Albertből sugárzik az irányomba.
Részemről lezártnak tekintem a kis fejmosását, nem szándékozom könyörögni neki azért, hogy nézze el a meggondolatlanságomat. Ahhoz túlságosan is makacs és önfejű vagyok, hogy egynél többször az elnézését kérjem – ezt pedig már megtettem. Jó ötletnek tűnik – apám legalábbis mindig így csinálja – egy pohár whiskyvel elsimítani a kései találkánk végét és helyreállítani a picikét megingott semlegesség-egyezményt.
Ha ezt Birdie látná valószínűleg a fejét fogná majd a későbbiekben – feltéve ha túléltem – leüvöltené a fejemet, amiért meggondolatlanul hátat fordítok egy egyébként is felpaprikázott vámpírnak. Aki történetesen pár perce még azt tervezgette, hogy letépi a fejemet.
Érzem, hogy megmozdul – hatodik sőt még a hetedik meg nyolcadik boszorkány érzékeim szinte sikítanak, hogy figyelmeztessenek – de túl későn ahhoz, hogy ki tudjam védeni. Na meg persze, amúgy is szinte lehetetlen lépést tartani egy képzett vámpírral.
Levegőért kapkodok ahogy ujjai a nyakam köré záródnak, de teljesen hiába. A hátamba kellemetlen fájdalom nyilall ahogy a falnak csapódok, de jelenleg jobban zavar, hogy hiába is próbálkozom nem kapok levegőt. A whiskys üveg és a pohár ami épp a kezemben volt már darabokra törve hever a padlón, a drága alkoholt pedig már a hófehér szőnyegem issza be. MEG FOGOM ÖLNI.
Mármint megölném, ha éppenséggel nem kezdene elsötétülni előttem minden ahogy továbbra is eredménytelenül próbálok egy kis oxigénhez jutni. Végül – hamarabb, mint gondolnám – újfent képes vagyok lélegezni de az öröm nem tart sokáig. Ahogy a padlóra taszít a nyelvemre harapok és pár másodperccel később már érzem a vérem fémes ízét a számban és ha ez még nem lenne elég, tökéletesen beletenyerelek a whisky áztatta üvegszilánkokba.
- ÉPP AZT MONDTAM, HOGY SAJNÁLOM – mérges vagyok, nem kicsit de még mindig a földön vagyok félig ülő-fekvő pózban, egyik kezemmel a szilánkokon támaszkodva míg a másikkal csak lendítek egyet mire az éjjeli szekrényem fiókja kivágódik és egy aranyozott vibrátor repül ki belőle és célozza meg egyenesen Albert orrát – remélhetőleg akkora sebességgel, hogy egyből betörje.
- Kibaszottul nagylelkű vagy Albert – kénytelen vagyok nőiesen köpni egy véreset, de nem elégszem meg azzal, hogy szimplán betörjem az orrát. Van ott még ahonnan a méretes arany rúd jött. Egy pár másodperccel később egy mély vörös szőrmével bevont bilincs is kirepül a fiókból és egyenesen Albert csuklóit célozza meg, legalább annyi előnyt kaphatok, hogy a kezeit ne tudja majd használni – ugyanis a bilincs a természetfeletti lények erejét is képes kibírni és csak a gazdája szavára nyílik ki. Egyébként jelenleg fekete, púder és tengerkék színben is kapható és ha az oldalon rendelitek meg, akkor harminc százalék kedvezményt is kaphattok, ha használjátok a „BETSHIT” kódot.
- Kurvára nem leszek a barátod, baszd meg – sziszegem és sikerül feltápászkodnom, de az üveg-alkohol keveréke a tenyeremben úgy lüktet, hogy legszívesebben Albert arcába üvöltenék – Ezt nem hiszem el – a pillantásom a tükörben megjelenő önmagamra és a szakadt hálóingemre esik – Inkább neked kellene kárpótolnod ezért – mutatok a szakadt anyagra – Ez volt a kedvencem, a rohadt életbe.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Feb. 27, 2020 2:42 pm
Valóban nem lennék tisztában azzal, amit beszélek? Hogy a fenébe ne lennék! Két órával ezelőtt még az egyik kibaszott parkban akart darabokra tépni három vérfarkas. Nem az erdőben, nem a halál faszán, egy NYILVÁNOS parkban. A szélsőségesek egyre merészebbek, és nem lennének azok egy boszorkány segítsége nélkül. Bethia is láthatja a bosszúságot kiülni az arcomra, úgyhogy nagyon nem is kell hangot adnom az igencsak paprikás gondolataimnak.
Nem vádolom meg nyíltan, de így is kellően egyértelművé teszem, hogy az ő személyéről beszélek. Ahogy őt sem ejtették a fejére, szinte hallom a kattanást, amikor összeállnak a tettei a fejében és kapcsol. Jól van, haladunk, akkor is, ha nem vagyunk egy lapon, legalább nem nézzük egymást teljesen hülyének. Csak úgy nagyjából hülyének.
- Anyám borogass… – Kelletlenül sóhajtok és a fotelban egészen elterpeszkedve, az ujjaimat a hasfalamon pihentetve fonom össze köztük tartva a borospohár végkony szárát, ahogy lazán a karfákon könyökölök. Balesetek mindig történnek? Van pofája az ilyen kijelentésekhez?  Bár mondhatnám, hogy épp ilyen közönyösen meredek rá akkor is, mikor előre dől, a finom anyagú köntös alól pedig felém köszön a még puhább bőr. Hát istenem, vámpírból vagyok. Persze, hogy magával vonzza az eddig a szemeibe vájt tekintetemet, ami rövid szkennelés után a bőre alatt lüktető éren tapad meg. Most, hogy belegondolok, vacsora nélkül jöttem el otthonról. El is fintorodok és ha-nincs-ló-jó-a-szamár-is alapon húzom meg a lazán az ujjaim közt tartott másfajta vörös italt.
- Az a ribanc. – Motyogom a poharamba, egyértelművé téve, hogy számomra is ismerős Elsa Forneil neve. – Azt viszont aligha értem, hogy miért dobálózol ilyen könnyedén a kis barátaid nevével, hm? Ejnye bejnye. – Mindig is tudtam, hogy megbízhatatlan dög az összes Spellwood. Akkor is, ha jelen esetben ezzel épp magam ellen beszélek.
- Sajnos nem. – Ezen a ponton kaján vigyor vonul át az arcomon. Általában értem én a viccet és értékelem is. Lehet, hogy külsőleg nevetségesen hasonlítunk a bátyámmal, de nagyjából minden másban különbözünk. Sőt, különbözőbbek nem is lehetnénk. Az ilyesfajta megnyilvánulások nálam valahogy sosem úgy sülnek el, ahogy a másik arra számítana. Bethia okkal gondolhatja, hogy nem kellene ilyeneket mondania és csak olajat önthet vele a tűzre, én kétségkívül mégis jól szórakozom a potencianövelő gondolaton. Hát, legalábbis futólag. Aztán visszakanyarodom a dolgok hivatalos részéhez, meg ahhoz, hogy két órával ezelőtt kis híján szétcincáltak a farkasok. Komolyan és figyelmeztető éllel folytatom. A tekintély ezalkalommal már ott van a hangomban. – Az lehet, hogy látszata nincs rajtam, mert a gyors regenerálódáson kívül le is zuhanyoztam, de tudod elég egyetlen harapás és vége a dalnak. Ne nézzük egymást hülyének, Bethia. Mindketten tudjuk, hogy baszhatok bármilyen tapasztalati fölényt a három farkas, egy vámpír aránnyal szemben, mikor elég, ha akár csak egyikük belém mélyeszti a nyomorult agyarait. – Egyre inkább bosszant a hozzáállása és a tenyérbemászó mosolya. A pohár pedig akkor telik be, mikor képes hátat fordítani nekem. Ahogy tölteni kezdi az italt, én szempillantás alatt mögötte termek és a torkánál megragadva vágom őt a falhoz, a formás kis nyakát egy pillanatra sem engedve. Azt nem fogom hagyni, hogy elájuljon itt nekem, de egy pontig még a levegőnek sem hagyok utat. Nem áll szándékomban lehetőséget adni neki a kis varázsigéi elmormolásához, hogy kirepítsen innen a faszba. Nem mintha bölcs dolog lenne megtennie, mert azzal egyenesen hadat üzenne a város vezetőségének. És mivel kellő erővel tartom, ha a telekinézist választaná, hát repülne együtt velem. Mondjuk arra nem számítok, hogy akár tarkón is csaphat egy vibrátor.
- Jóval többről van itt szó, mint egy kis kellemetlenségről. Tegyél mindkettőnknek egy szívességet és vedd komolyan a helyzetet, amibe keverted magad. – Önmagát és ha így folytatja a családját is. Most, hogy ezt tisztáztuk, a nyakánál fogva erőteljesen a földre taszítom őt, mit sem foglalkozva vele, ha netán elejtette a poharat vagy a whiskys üveget és üvegszilánkokon landol. Csak ne vérezzen nagyon. Mint mondtam, ma még nem vacsoráztam és BAROMI nyűgös vagyok éhesen. – Tegyük fel, hogy hiszek neked és hajlandó vagyok szemet hunyni a hibád felett. Legyünk barátok. Ugye tudod, hogy kárpótolnod kell? – Vagyis kiegyenlíteni egy jó nagy szívességgel azt, hogy terroristáknak segített.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Feb. 26, 2020 3:43 pm
Felvonom a szemöldököm amikor önállósítja magát és kiveszi a kezemből a pohár bort. Ha nem furdalna annyira a kíváncsiság illetve nem érezném, hogy valami nagyon nincs rendjén azzal, hogy Albert magától megjelent nálam – biztosan nem hagynám szó nélkül és becsmérelném a neveltetését és az illemét. Bár ki tudja – pontosan nem tudom, hogy vajon hány éves is lehet Albert, valamiért eddig nem állt szándékomban megtudakolni – lehet egy bő száz év után az idő lemossa a vámpírokról az illemet. Szomorú.
Még mindig mozdulatlanul állok és csak tekintetemmel követem az ő pillantását, ami éppenséggel a tökéletesen bevetett ágyamra siklik. Majd szemeim végigmérik a férfit – talán nem is voltunk még kettesben így nem volt alkalmam jobban szemügyre venni. Ha nem tudnám, hogy egy pillanat alatt képes lenne eltörni egy ember nyakát úgy, hogy ebben még talán örömét is leli … akkor talán éreznék egy kis vonzalmat iránta, mint bármilyen más jóképű és megjelenésű férfi iránt. Mert azt meg kell hagyni, hogy Albert Jindosh piszokul jól néz ki. Még azt is elnézné neki az ember, hogy a pletykák alapján nincs ki mind a négy kereke.
Figyelem ahogy elhelyezkedik a fotelban ahol percekkel ezelőtt még én ültem és kortyolgattam a poharamból a bort – amit jelenleg Ő tart a kezében. A mondatára megrándul a szám széle és már képtelen vagyok tovább csendben maradni.
- Ne dobálózz olyan szavakkal, amelyeknek a jelentésével úgy tűnik nem vagy tisztában – összefonom a karjaimat a mellkasomon és vörösre lakkozott ujjaim türelmetlenül zongoráznak alkarom bőrén miközben továbbra is szúrós tekintetettel nézek a férfira.
Próbálom feldolgozni a hallottakat, agytekervényeim lázasan forognak, hogy vajon mi közöm lehet a semlegesség szabályainak áthágásához miközben szemöldökeim között apró ránc jelenik meg, ahogy egyre jobban világossá válik számomra történetesen miről is van szó.
-  Nos … - nyelek egyet és leengedem a karjaimat – Teljes mértékben biztosíthatlak afelől, hogy a Spellwood család egyetlen alkalommal se adna egyik fél kezébe se olyan eszközt, amellyel veszélyeztetné a semlegesség-egyezményt – ujjaim apró lendítésének következtében éles nyikorgással megmozdul a szoba másik végében levő fotel majd amint mellém ér helyet is foglalok – Azonban balesetek mindig történnek, még akkor is ha óvatos az ember – hátradőlök a fotelben, lábaimat egymáson keresztezem és kérdőn nézek Albertre.
- Terroristák alatt gondolom nem egyszerű halandókra gondolsz -  apró mosoly kúszik az arcomra – Nem hinném, hogy Albert Jindosh valaha is megijedne tőlük. Tehát maradnak a farkasok – ahogy logikusan levezetem a mondandóját lelki szemeim előtt meg is jelenik egy aprócska fiola, méregzöld folyadékkal és egy szőke hajú nőstényfarkas kismillió tetoválással. Picsába.
- Tökéletesen tisztában vagyok minden eladott fiola bájitallal, kencével, tablettával és egyéb csodaszerrel – előrehajolok, nem törődve a vállamról lecsúszó köntössel – Egyetlen fiolára tudok gondolni, amit három nappal ezelőtt vásároltak tőlem. Elsa Forneil szerette volna kicsit felpezsdíteni a szexuális életüket a párjával, ezért kapott is egy kis potencianövelő valamint vágy- és teljesítményfokozó löttyöt– egy pillanatra megállok és közben magamban szitkozódok, amiért nem vettem észre a nőn, hogy valószínűleg színtiszta kamudumát tolt nekem arról, hogy mennyire megviseli a kapcsolatukat, hogy a szexuális életük nem úgy működik, mint régen – Aláírom, ez farkasoknak olyan előnyt adhat, amivel egészen könnyedén le tudnak teríteni egy közönséges vámpírt – itt megnyomom a közönséges szót, hogy érzékelje tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy Ő mennyire nem közönséges – De ahogy látom egy aprócska karcolás sincs rajtad, tehát komolyabb gondot nem okozhattak. Még mindig ugyanolyan jóképű vagy, mint voltál, nyuszi – vigyorogva visszadőlök – Remélem a szer potencianövelő hatását sem érezted meg – talán nem éppen a legokosabb döntés olajat önteni a tűzre jelen esetben. Azonban az Atlassal eltöltött idő során volt alkalmam kitapasztalni a vámpírok rejtett gyengeségeit és az, hogy a Spellwood birtokon vagyunk pedig további helyzeti előnyhöz juttat Alberttel szemben.
- Tehát azt hiszem mellőzhetnénk azt a lefejezést – mosolygok rá végül – Ha kellemetlen helyzetbe hoztalak, azért elnézésedet kérem. A kis tuning amit azok a farkasok kaptak amúgy sem tartott volna tovább félóránál – felállok a fotelből és megindulok az ablak mellett helyet kapó üveges szekrényhez lépek – Amit megígérhetek, hogy a jövőben körültekintőbb leszek az ilyen esetekben – előveszek egy üveg whiskyt és két poharat – Isten ments, hogy megsérüljön az egyezség a polgármester és a családom között – mosolygok rá és ahogy az arany nedű érinti a pohár falát a szobában levő gyertyák lángja úgy erősödik egy picikét. Természetesen nem vagyok hülye – ahogy azt is biztosra tudom, hogy egy vámpír ezt egy pillanat alatt megérzi. Nem szándékozom semmilyen harcba keveredni Alberttel, de ha az életemről van szó akkor gondolkodás nélkül repítem ki az éjjeliszekrényem fiókjából a vibrátoromat és döföm át vele a már amúgy is halott szívét.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Feb. 22, 2020 11:01 am
Gyerünk, Bethia, ne húzd az időt. Nagyon nincs ehhez most hangulatom. Hallom, hogy ott vagy, ahogy azt is hallom, hogy melletted, ha nem a kezedben csörög az a kurva telefon. A jómódról árulkodó terebélyes ablakot figyelve mélyet szusszanok, közben igyekszem elengedni a feszültségemet. Azok az átkozott vérfarkasok alaposan felnyomták bennem a pumpát. Röhejes, hogy mással egyenesen élveztem volna a szituációt. Köztudott, hogy nincs ki mind a négy kerekem, sőt, sokszor jó, ha egykeréken elegyensúlyozgatok, szóval kifejezetten élvezni szoktam az ilyen konfliktusokat. Imádok játszani. De az ellenséges farkasok rám hozzák a frászt. Egyetlen harapás. Egy. Bánom is én, ha kitépik a karomat, ha így fejlődik a technika, majd lesz másik, vagy a boszorkányaink visszavarázsolják a helyére a leszakadt végtagot. De a farkasharapás veszélyes egy dolog és ma majdnem ott hagytam a fogam.
- Nem, valaki fejbe kólintott és nem tudom, merre van az előre meg a hátra. – Persze, hogy jó számot hívtam. Nyissad szépen az ablakot, chop-chop. Ahhoz képest igen követelőző vagyok, hogy ha nem lenne ennyire együttműködő, akkor nem jutnék be. Tudom, hogy nem látszik, de egyébként értékelem, hogy nem nehezíti meg a dolgomat. Egyelőre én sem tervezem megnehezíteni az övét indokolatlan balhézással. Lehet, hogy van egy stílusom és nem vagyok feltétlenül jóban a boszorkánnyal, de azt hiszem, ő még azok közé tartozik, akik ezt jól tudják kezelni. Mikor szabadutat kapok, a vámpírképességeim révén egykettő a nívós kis hálószobája falain belül termek. – Kösz. – Azzal a lendülettel, ahogy borral kínál, én ki is veszem a kezéből a poharát (bizonyára nem így gondolta a gesztust, de nekem jó lesz ez is, ebben legalább biztosan nincs méreg), és nagyot kortyolok, ahogy lassú léptekkel bentebb engedem magam.
Tudom, rémes vagyok, de a tekintetemet első körben nem a gyönyörű női alak vonzza, hanem a hófehér ágy. Egyik sarkától másikig fut a tekintetem és látható bosszúsággal tölt el a látványa, amit kívülálló aligha tudna megindokolni. Hihetetlen, hogy az Atlassal való kapcsolata még mindig tüske számomra. Hihetetlen, de nem meglepő. Ám Róla és Rólam kevesen tudnak, ez pedig jól is van így, úgyhogy a fejemet csóválva máris kiszakítom magam abból a kínzó spirálból és elégtelenül Bethia mogyorószemeibe nézek, miközben helyet foglalok a fotelban.
- Késő van, úgyhogy nem is húznám az idődet illemkörökkel. – Az illem szó használatának jogát mondjuk szerintem már akkor elvesztettem, mikor kivettem a kezéből a poharát. Sőt… mikor ablakon keresztül érkeztem. Nahátmindegy. – Alaposan feladtad nekem a leckét. Tudod, nem fér valami a fejembe. A semlegesség a szabadság illúzióját adja, de a semlegességnek is szigorú szabályai vannak, amiket be kell tartani. Hol a határ? – Rövid szünetet tartok, tekintetemet úgy vájom az övébe, mintha csak karmokkal kapaszkodnék belé. Nem beszélek szögegyenesen, azt a gesztusaimmal mégis egyértelművé teszem, hogy nem vakon lövöldözöm, hanem célzottan róla beszélek. Hozzá és róla. Mondjuk ezt már eleve azzal tudattam vele, hogy éjnek évadján megjelentem az ablaka alatt. – Azt gondolom, ha egy magát semlegesnek valló boszorkány, terroristákkal üzletel, ő maga is terrorista. Mit gondolsz, van ennek a boszorkánynak magyarázata számomra vagy le kell választanom a fejét a csinos kis nyakáról?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Feb. 20, 2020 9:45 pm
A nedves csempének támaszkodom mind a két kezemmel, miközben hagyom, hogy a plafonról lelógó hatalmas tusfejből a forró víz rám hulljon. A gondolataim valahol Birdie, Balzac, egy tetoválást eltüntető krém és Maddox legutóbbi Bastien imádatával kapcsolatos monológja között ingázik. Nem egyszerű teljesen semlegesnek maradnom, amikor Maddox érvei a jelenlegi kormány mellett teljesen érthetőek. Amikor pedig a szüleimnek előhozakodtam a témával kapcsolatban teljesen süket fülekre találtam és ennél még talán az is jobb lett volna, ha észérvekkel rávilágítanak arra, hogy mennyire rosszul látja Maddox a dolgokat. Mert ezt vártam. De nem tették. A tonhalsteaket kezdték el kritizálni és megegyeztek abban, hogy többet nem Luigival hozatják. A krémet pedig barack és eper illatban kellene gyártani, mert a legutóbbi narancsbőrt eltüntető csodaszerünk is ezekben az illatokban fogyott. Birdie pedig nem győzött meg arról, hogy ténylegesen el fog jönni a szüleink 33. házassági évfordulójára és esküszöm, hogy kitekerem a nyakát ha tényleg cserben mer hagyni. Balzac pedig...
- Rohadt életbe – felszisszenek, ahogy sikeresen leverem a samponos flakont ami pontosan a lábujjamra érkezik. Végül valahogy a gondolataim zavaros tengerével együtt sikerül egy bő tizenöt perc múlva kikászálódnom a zuhany alól és puha törölközőbe csavarnom magam. Egy újabb harminc perc múlva pedig már a szokásos fekete, ujjatlan szatén hálóingemben libbenek le a konyhába, hogy szerezzek magamnak egy pohár vörösbort az éjszakai programomhoz.Végül kimerülten huppanok le a hatalmas kagylófotelbe és kapcsoltam be a tévémet miközben a kortyoltam egyet a borból, pár másodpercig csak ízlelgetve a számban és váltogatva a Netflix legújabb sorozatgyilkos dokumentumfilmjei között.
Végül úgy döntöttem, hogy az amúgy is borús hangulatomhoz tökéletesen illik az After life pár másodperccel később pedig már a Tony mogorva képe jelenik meg a képernyőn. Pontosan abban a pillanatban ahogy egy újabb korty bor csúszik le a torkomon, megszólal a telefonom. Valahol itt ér az első sokk: Albert Jindosh nem szokott csak úgy felhívni. Sőt, Albert Jindosh nem is hívott fel még soha – vagy csak nem emlékszem rá. Mindenesetre egy pár másodpercig csak meredten bámulom a nevét a kijelzőn mire eljut a tudatomig, hogy most akkor ezt nekem fel kellene vennem.
- Igen? - szólok bele kíváncsian és eszembe jut, hogy esetleg játszhatnám azt, hogy nem tudom, hogy Ő hív és kicsit felbaszhatnám az agyát de ezt már akkor elvetem, amikor meghallom azt, hogy „hello nyuszi”. Ekkor ér a második sokk. Alberttől eddigi összefutásaink során annyira futotta, hogy „hé Spellwood” vagy esetleg egy „ Te Bethia …” de semmi esetre sem HELLO NYUSZI.
- Öhm – összevonom a szemöldököm és azon gondolkozok, hogy ez biztos csak egy vicc – Biztos vagy benne, hogy jó számot hívtál? - most már kicsit aggódom így iszok még egy korty bort miközben felkelek a fotelből és az ablakomhoz sétálok. Harmadik sokk. Albert Jindosh ott áll az ablakom alatt. Picsába.
- Jó, látlak, egy pillanat – visszalibbenek az ablakból a ruhásszekrényemhez és keresek egy lenge köntöst, amit felkaphatok a hálóingemre mielőtt beengedném a vámpírt a házba. Mert egyébként magától be sem jöhetne – attól függetlenül, hogy évtizedek óta a semleges nézetet valljuk, azért jó pár varázslat védi a házat. Pont az ilyen esetekre, amikor hívatlanul állít be egy vámpír. Nem sejtek semmi jót de a kíváncsiságom sokkal nagyobb, minthogy elzavarjam innen Albertet. Így hát semlegesítem a védelmet és kinyitom a hatalmas üvegablakot majd várom, hogy megjelenjen a férfi alakja az ablakban.
- Hello...nyuszi? - oldalra billentett fejjel, egyik kezemben a borospoharat szorongatva nézek rajta végig és tudom, hogy rossz döntést hoztam, amikor beengedtem a szobámba - Bort?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Feb. 19, 2020 3:48 pm
Egy kiadós vacsora után nincs is jobb, mint egy kellemes alkonyati séta a Meridian Hill Parkban. Kivéve, ha közben három megveszett likantróp le akarja tépni a töködet a helyéről! Elnézést kérek a kedves polgármester úrtól, de Buchanan szobrának annyi és egy fasor is le lett tarolva. Egy ideje titokban Bastien ellen szervezkedtek az alku ellenére is, viszont tudták, hogy közel járok. Az egyetlen esélyük a folytatásra az volt, hogy engem kigolyózzanak a sakktábláról. Tökösek, ezt be kell vallanom, hisz akárki nem merne csak úgy rátámadni Bastien egyik bizalmi emberére Washington kellős közepén. Jaaaa, hát nem „csak úgy” támadtak rám. Egy boszorkány segítette őket. Egyet megöltem a farkasok közül, kettő elmenekült. Ami baj.
Elég rizikós része a jellememnek, hogy a veszélyérzetem általában nincs összhangban a szar mélységével, mint amiben épp vagyok. Köztudott, hogy szeretek pengeélen táncolni, és sokak számára érthetetlen, hogy a hóbortjaim hogyan férnek meg azzal a kompetenciával, ahogy egyébként a munkámat végzem. Na de vakmerőség meg hozzáértés ide vagy oda, ha egy vérfarkassal kerülök szembe, attól a hideg kiráz. Könnyű úgy baromnak lenni, ha élvezed a fájdalmat és az adrenalint, de az megint más helyzet, amikor egyetlen harapás elég ahhoz, hogy véget érjen a dal. Nincs újrakezdés, nincs bájital, meg mágikus csincsung, amivel visszahoznak legalább az élőhalottak közé. Egyszerűen vége van.
Szóval érthető, hogy kurvára felhúztam magam a ma esti kalandomon és nem fogok szemethunyni a történtek felett. Már csak azért sem, mert a háromból két likantróp még szabadon koslat, akiket egy olyan boszorkány segített, akinek a semlegessége felett évek óta szemet hunyunk.
Hazamentem, lemostam magamról a vért, meg azt a gyomorforgató farkasszagot, miközben gondolatban stresszlabdaként gondoltam a drága Spellwood lányra, ahogy egyesével tépkedem ki a kibaszott haját az utolsó szálig. Már csak gyertyafény és félhomály kellett volna az abszolút relaxálásért, de így is megtette a hatását. A kis szeánsz után tisztaruhát vettem és az én női testbe zárt warlockomat hátrahagyva egy másik boszorkány hálószobája felé vettem az irányt. Heh, na ne gondolj rosszra.
Annyira flúgos azért nem vagyok, hogy éjnek évadján betáncoljak a boszorkányfészekbe, meg amúgy is négyszemközt szándékozom elsimítani a kis… konfliktust Bethiával, így a hátsóudvaron állok meg nem sokkal az ablaka alatt és a mobilomat elővéve tárcsázok, mikor pedig felveszi szűkszavúan invitálom magam.
- Hello, nyuszi. Nyisd ki szépen az ablakod és engedj be. – Nem ápolunk közeli viszonyt, úgyhogy sejtheti, hogy a semmiért nem jöttem volna el idáig ilyenkor. Viszont ismer annyira, hogy tudhassa, ha nagyon akarok valamit, akkor simán átszáguldok az ablakán, üvegestől, függönyöstől, hacsak valami baszó varázslat kívül nem tart, de azt meg később fogja megemlegetni.
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Bethia & Albert - Spellwood kúria
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Bethia Spellwood
» A kúria
» Lucifer Kúria
» Albert & Silas
» Michael && Bethia

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: