Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cyrus McKinney


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Dec. 24, 2020 10:10 am
Elfogadva, gratulálunk!

üdvözlünk köreinkben

Kedves (?!) Cyrus!

Kérlek, nézd el nekem, hogy csak most jutottam el idáig – ez a karácsonyi mizéria most a szokottnál is jobban kivesz engem, így nem volt egyszerű feladat, de most már itt vagyok és addig nem is megyek sehová, míg utadra nem bocsájtottalak! Kacsi

Hol is kezdhetném, ha nem ott, hogy imádok mindent, amit láttam és olvastam? Aztaaaaa Oké, te nem is igazán tudsz olyat kiadni a kezeid közül, amit ne imádnék, ezt is tudjuk, de azért na... eskü, most nem az elfogultság beszél belőlem. mivan? Annyira passzol a neved is és olyan jó ez a pb – tudom, adott volt, de akkor is, elképesztően jól illik az arca a szavaidhoz. Szeri

Mert azok a szavak bizony úgy vittek magukkal, mint valami izgalmas mese – ne érts félre, véletlenül sem degradálnám az életedet tündérmesévé, attól azért elég távol áll, de te nagyon jó mesélő vagy –, együtt teleportáltam veled a lövészárokból, együtt ültem veletek a mólón, aztán együtt tomboltam és szenvedtem veled. És közben mégis az a bekezdés szólt az egyik legnagyobbat, amit Bennie-nek írtál, éreztem azt a hatalmas súlyt, amikor azt hajtogattad: Te, Te, Te, Te… Talán nagyon elcsépelt, de Juhász Gyula Anna örök című verse ugrott be erről, mintha Bennie a te egész elhibázott életeden uralkodna az árulása miatt. Cute

Szóval... igen. Egyszerre irigylem és nem irigyelem Bennie-t, de az biztos, hogy nem lennék a helyében, mikor majd először rátalálsz. Feladom

Nem is szeretnélek tovább feltartani, kérlek, járd végig a lenti köröket, aztán nyomás játszani, hadd lássam, mi lesz ebből! 22 Jó szórakozást! Cuki

Mielőtt a játéktérre betoppannál, el ne felejtsd tiszteleted tenni a foglalók birodalmában, különös hangsúlyt fektetve az avatarokra és a szerepkörökre. De itt még nem ér véget csodálatos kalandod: tudsz partnert keresni a rendes kerékvágásban is, vagy összesorsolhatunk valakivel, ha úgy szeretnéd. A plotjainkról hallottál már? Még nem késő.
Ha pedig mindezen túl vagy, már csak azt kell lejelentened, hogy van-e főkaraktered az oldalon; ez ügyben kérjük szépen, vedd fel a kapcsolatot @Patricia C. McDermotttal; amennyiben titkos karaktert regisztrálsz,  akiről nem szeretnéd, hogy mások tudják, hozzád tartozik, hát biztos lehetsz benne, hogy a titkod nálunk biztonságban lesz!  Kacsi


Vissza az elejére Go down
Vámpír

Cyrus McKinney
Chatkép :
Cyrus McKinney 0e1fa4b3556d183fbb2932c3d4b80fbd
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
finn cole
Hozzászólásaim száma :
7
Pontjaim :
4
Pártállás :
  • Semleges

User név :
szuszu
Őt keresem :
Cyrus McKinney ScaryNaughtyKiwi-size_restricted
you're my prey
Korom :
124


Cyrus McKinney

Elküldésének ideje -- Szomb. Dec. 12, 2020 4:38 pm
Cyrus McKinney
dead hunter

ez vagyok én
touching you makes me feel alive
touching you makes me die inside
i see hell in your eyes

Egy olyan világban nőttem fel, ahol a megbocsátás volt az egyik legnagyobb érték. Mindent meg kellett volna bocsátani, kezdve a háború borzalmaival. Sohasem voltam igazán jó ebben, mert úgy éreztem a lelkembe égett, billogként, az összes fájdalom és szenvedés, amit életem során el kellett viselnem. Ezért volt olyan könnyű belehalni az életbe, amikor tudtam, csak kicserélem egy másikra azt. És ezért volt olyan könnyű embereket ölni, megrémíteni, őrületbe kergetni, hogy aztán vér borítson be mindent. Úgy éreztem magamat, mintha megállás nélkül pörögnék a saját tengelyem körül: csak forogtam és forogtam és forogtam, és a bódult szédülés közepette kacagtam és csak kacagtam. Felszabadulás és megváltás volt a vámpírlét - és már nem kellett megbocsátanom semmit, önmagamnak sem.

***

Furcsa, hogy a halandó életemből olyan apróságok hiányoznak, mint az a furcsán bizsergető érzés, ami épp annyira félelmetes volt mint felemelő, amikor Bennie ajkai az enyémeknek feszültek a mólón. A libabőr, az, ahogyan a vér az arcomba tolult régen és kimelegedtem ettől. A tompaság.

***

Két lehetőség közül választhatsz: meghajolsz vagy megtörsz - nincs más. Divatosan az előbbit hívják kompromisszumnak, ám én nem akarom elvenni annak az élét, ami velem is megtörtént. Mert meghajoltam. Ezért cserébe pedig élek. Nincs ezen mit magyarázni, hiszen nem volt kiért állnom, hogy megtörjenek, így bár évek alatt, de én engedtem, és elfogadtam a változásokat. Nincs lelkiismeret, nem kell a megbocsátás sem, önmagamnak főként nem. És ez az egész rólam szól, a látszat ellenére is.

önéletrajz
don't let go, never give up,
it's such a wonderful life

A fegyverropogás elnémult. Nem emlékszem, hogyan éltem túl a lövészárkot, csak azt, hogy összeszedtek, és egy barakkban kötöttem ki, ahol ott voltál. Élesen él bennem az emlék, amikor ez a felismerés belém villant és ott hagytam az ápolónőt, aki nem tudta bekötözni a sebeimet, csak hogy odarohanjak hozzád. Bár még az új élet előtt volt, pontosan emlékszem a pillanatra, ahogyan átöleltelek, a neveden szólítottalak és azt hiszem sosem voltam olyan boldog, hogy láttalak.

***

A lábam a víztükör felett lógattam, néha szórakozottan belerúgtam a vízbe, a nyári párás melegben kellemesen hűsnek éreztem az apró cseppeket. A szürkület körbevett minket, messzebb egy utcai lámpás világított, a mi fényforrásunk azonban csak a cigarettám vöröses-narancs parázslása volt. Néha elgondolkodom, Te érezted már akkor is a köztünk vibráló levegőt, vagy csak én nem akartam észrevenni, annak ellenére sem a nyilvánvalót, ami ellen már akkor sem tiltakoztam.
- Van legjobb időszak meghalni? - a kérdés abszurditása megnevetetett, miközben kifújtam a füstöt, és ahogy rám villantottad a mindent meggyőző mosolyodat, tudtam, elkárhoztam… végleg. Nevettem, mindketten értettük, kimondatlanul is: eldőlt a sorsunk, így teljes lelki nyugalommal vetettem hátra magamat, a móló forróságot árasztó, poros deszkáira. Tudod akkor nem számítottam arra, amit tettél, így egyetlen pillanatra a döbbenettől ledermedtem, ahogyan az ajkaid az enyémekhez értek, épp miután kifújtam a füstöt. Utánad kaptam volna, de Te már ott sem voltál, s mire fellöktem magamat és megtámaszkodtam, csak azt láttam, ahogy bele dőltél háttal a vízbe. A kiáltásod és a csobbanás hangja még mindig ott cseng a fülemben.

***

A káosz otthonos és kényelmes tereppé vált az évek alatt, ahogyan egyre többen lettük. Csoportban vadászni és élni könnyebb, ezt az állatok is tudják. Mi nem sokban különböztünk akkoriban az állatoktól. Kevés dologra emlékszem tisztán ezekből az évekből, mert bódulatból bódulatba estünk, hol a vér, hol más kábítószer ütött ki, csak nevetésre emlékszem, amiből a Tiéd ragadta meg legélesebben mindig a figyelmemet. Mondanám, hogy megbántam mindent, nem örömmel emlékszem ezekre a mészárlásokra vissza, de ez hazugság lenne. Márpedig minden ott romlott el, hogy mi hazudni kezdtünk egymásnak… Minden ezzel kezdődött és én emlékszem az első hazugságra, amit ki sem mondtunk, csak ott lebegett közöttünk, pont mint a kurva cigarettafüst, mielőtt szertefoszlik a levegőben. Emlékszem, amikor a nevetésed kiabálássá alakult.

***

Azt hiszed Audrey volt az oka? Vagy George? Vagy bárki más ezen a kibaszott sárgolyón? Egyikük sem számított soha annyit, mint Te, mert Te voltál velem az első emlékeim óta, Te tudtad, milyen megmenekülni a frontról, Te voltál velem, amikor meghaltam, és Te voltál ott, amikor újjászülettem, hogy aztán Teveled őrjítsünk meg embereket, Te melletted voltam, nem a kis csapatunk mellett. Te, Te, Te, Te… Te engedted el a kezemet. Ez volt az utolsó hazugságod, és ez változtatott meg mindent.

come out, come out, wherever you are

A kezemre bámulok, aztán a tenyeremre. Árulás. Ökölbe szorulnak az ujjaim, és a falba ütköznek, amiből kitörnek kisebb darabok. Hazugság. A regeneráció lassabb, még mindig nem múlt el annak a főzetnek a hatása, amit megitattak velem. Velünk. De Te elengedted a kezemet. Hagytad, hogy a vadászok elfogjanak és elhurcoljanak, abban a tudatban: ezzel vége van. Végem van. Ez volt a bosszúd? Azért az egyetlen hibámért, amit még csak nem is szándékosan vétettem ellened? Hát ennyire nem ismersz, ennyire eltört volna minden közöttünk, és én ennyire vak lettem volna. Tudod, egyetlen dologban nem kételkedtem soha: az egymás iránti lojalitásunkban. A fecsegésem ellenére is hittem ebben. Hit… A hit is csak egy hazugság. Reményt ad, hogy majd lesz holnap. De nekem már nincs se hitem, se holnapom; semmim sincsen.
A vastag fém ajtó nyikorogva tárul ki, a hirtelen beszakadó fénytől egy pillanatig elveszítem a látásomat, kezek ragadnak meg és rángatnak ki. Minden nap megtörténik, és én minden nap azt hiszem, az lesz az utolsó: végre megölnek, vége lesz, nem fáj majd a hazugság és az árulás, nem fáj majd még egy újabb törött csont, egy újabb ütés.

***

Van az a mondás: ami nem öl meg, az megerősít… A vadászoknál eltöltött idő engem nem megerősített, hanem megkeményített: törhetetlenné tett. Emlékszel, régen gyűlöltem a csinos ruhákat, amikben Te úgy szerettél öltözni: ing, mellény, zakó, szövetnadrág, fényesre sikált cipő. A vadászoknál eltöltött idő megváltoztatott, hideggé és vonalassá tett. Ujjaim között forgatom az öngyújtómat, miközben figyelek, csendben, észrevétlenül. Halálosabbá váltam régi önmagamnál. A gyújtó kattan, az apró láng megperzseli a dohánypapírt, én beleszívok, füst száll fel, hogy aztán az első rendes slukkot beszívjam, és ahogy kiengedem az orromba kúszik a füst. A vadászoknál eltöltött idő valódi gyilkossá tett.
Órákkal később a sötét, csendes utcán sétálok, kényelmes léptekkel, észrevétlen követem őt: a parfüm nem fedi el a valódi lényét, ugyanolyan halott mint én, vadászni készül, csak éppen azt nem tudja, hogy ő most a vad. Két lámpa fényköre között az árnyékban érem utol, s mintha ott sem lettünk volna ragadom el. Pont, mint ahogyan a ragadozó madarak csapnak le: sebesen, némán, könyörtelenül. A vadászoknál töltött idő megváltoztatott: már nem halandókra vadászom elsősorban, nagyobb préda után sóvárgok… A sajátjaim, a vámpírok a valódi célpontjaim, és tudod, ezt neked köszönhetem Bennie, mert minden vérszívó csak egy újabb próba a finálé előtt: a finálé ugyanis a kis csapatunk.


***

Nem vagyok híve a technikai hóbortoknak. A moziban az volt a különleges, hogy újra láthattam a napkorongot, ami oly sokáig félelemmel töltött el. A vadászaim persze mindenre gondoltak: varázslat, hogy járhassak a napfényben, varázslat, hogy bármennyire is élvezem a halandók vérét, jobban élvezzem elpusztítani a saját fajtámat, varázslat, hogy gyorsabban regenerálódjak, varázslat, hogy jobb hóhérjuk legyek… varázslat mindenre. Mégis a legnagyobb varázslatot a modern technika adta, ami hirtelen olyan nagyon lekötött.
Egy reklámban láttalak meg, egyetlen pillanatra villant fel az arcod a képernyőn, és először nem is akartam elhinni, hogy Téged látlak. Arra gondoltam, nem lehet, hogy ennyire nyilvánvalóvá akarod tenni a létezésedet. De aztán ott voltál a telefonom kijelzőjén is, és ahogy néztem a rég nem látott arcodat, elégedettség töltött el: Te leszel az első, Bennie!

your blood in mine, we'll be fine,
then your body will be mine


play by
finn cole
életkor
1899. 07. 30.
faj
vámpír
pártállás
semleges
hirdető
Bennie
a karakterem
keresett



Vissza az elejére Go down
 
Cyrus McKinney
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Cyrus Wycomb
» Ichabod & Cyrus
» Ivan & Cyrus

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Vámpírok-
Ugrás: