Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dalton Simmons


Boszorkány

Belisa E. Cavanaugh
Chatkép :
Dalton Simmons Original
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
• Jennifer Lawrence
Hozzászólásaim száma :
119
Pontjaim :
64
Pártállás :
  • Semleges

User név :
• Belisa
Fő képességem :
• aeorikinezis
Őt keresem :

Tartózkodási hely :
• Washington DC
Korom :
33
Foglalkozásom :
• bartender at Blasphemy


Belisa E. Cavanaugh

Elküldésének ideje -- Szer. Szept. 09, 2020 1:38 pm
Elfogadva, gratulálunk!

üdvözlünk köreinkben

Kedves Dalton!

A jelenet, amivel indítottad az előtörténeted és ami gyanúm szerint számodra az egyik legkedvesebb emlék, annyira idilli és kedves, hogy folyamatosan mosolyogtam az olvasása közben. Láttam magam előtt a kis krapekot, aki makacsul folytatja a munkát, mert látja az apján, hogy büszke rá és azt hiszem, ez minden gyermek vágya: büszkévé tenni a szüleit.  Cuki
Meg tudom érteni, hogy mindazok után, melyek egy évvel később történtek meg veled -sajnos, elképesztően fiatalon, még gyerek fejjel-, inkább lettél végül magányos farkas típus, mint partyarc. Egyetlen gyereknek se lenne szabad ilyesmit átélnie, olyan formában pedig, ahogy veled történt, pláne nem, hiszen te is jelen voltál. Megharaptak, mintha nem lett volna épp eléggé eget rengető változás számodra az, hogy a szüleid helyett valaki más kellett felneveljen. Nagy szerencse viszont, hogy ott volt neked Jarod, aki minden bizonnyal igyekezett belőled rendes férfit -farkast- faragni és úgy összességében, szerintem sikerrel járt. Az, hogy vissza vágytál a városba, az otthonodba még kérdéses, hogy jó döntés volt-e részedtől, hiszen a város cseppet sem nyugodt hely manapság. És, hogy ezek után mire lennék még kíváncsi? Arra, hogy miként alakul majd az életed Washingtonban és, hogy végül tényleg kimaradsz-e a "harcokból" vagy támogatni fogod-e mégis valamelyik oldalt.  Kacsi
Nem szaporítom a szót: üdvözöllek közöttünk és jó játékot kívánok neked!  De cuki vagy

Mielőtt a játéktérre betoppannál, el ne felejtsd tiszteleted tenni a foglalók birodalmában, különös hangsúlyt fektetve az avatarokra és a szerepkörökre. De itt még nem ér véget csodálatos kalandod: tudsz partnert keresni a rendes kerékvágásban is, vagy összesorsolhatunk valakivel, ha úgy szeretnéd. A plotjainkról hallottál már? Még nem késő.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Szept. 07, 2020 4:48 pm
Dalton Simmons

benzinkutas
ft. Norman Reedus

születési idő
1983
Vérfarkas
faj
??*saját
a karakterem
Semleges
pártállás

Emlékek. Jók is, rosszak is vegyesen, minden, amiből az élet áll. Néha élénkek, hosszúak akárcsak egy filmet néznél, néha rövidek, csupán felvillanásokból állnak. Snittekből, képekből, néha illatokból, amik hozzá kapcsolódnak.
Almás pite-illat. Almás pite-illat minden szombat délután, míg apám és én a kertben vagyunk, addig anyám a konyhában süt, néha mosolyogva ki-kiinteget nekünk az ablakon át, és már most, gyermekfejjel tudom, hogy halálomig az almás pite lesz számomra az otthonom és a családom illata.
- Húzd meg, Dalt! - mondja apám, komolyan, de nem zordul vagy rendreutasítóan. - Amikor én húzom, te csak hagyd, csak hasítsák a fogak a fát, aztán húzd vissza, ahogy csak bírod. Menni fog? - kérdezi, mire bólintok, apró markom megragadja a fűrész nyelét. Körülöttünk a hűvös szél fel-felkapja az avart, megtáncoltatja, felhordja a teraszra is. A nap még fenn jár, de már csípős idők járnak, a levegő tiszta, a fák pedig kopaszodnak, ahogy az október messze űzi a szeptembernek az emlékét is.  
Néma csend van az udvaron, csak a fa sikítását hallani, ahogy a fűrész tépi a rostokat. Kimelegszem, lihegek, de a fogamat összeszorítva folytatom, érzem arcomon apám aggódó-büszke pillantását, aztán egy tompa dobbanás, ahogy a rönk a földre puffan - nemsokára a nappaliban fognak állni, szép sorokba halmozva, készülve a télre.
- Jól van, Dalt - mondja apa, noha arca rezzenéstelen, hallom hangjában a simogatást. - Bírod még?
- Bírom, apa! - válaszolom, és úgy érzem, ha kell, akkor akár a Mount Rushmore-t is elhordanám a kedvéért.
- Klassz kölyök vagy, Tigris! - borzolja meg apám a hajamat, vonásain ott fénylik a szeretet. Rám nevet, én pedig visszamosolygok rá, a ház ajtaja megnyikordul, anya jelenik meg egy tálcával, néhány szelet süteménnyel és üdítővel.
- Pihenjünk egyet, fiam - teszi apám vállamra a kezem, így sétálunk el a teraszig. Úgy veszem át a poharamat, mint a kitüntetést - a dolgozó férfiak jussa ez.
Leülök a lépcsőre, apám jobbjára, anyám bal felől csatlakozik hozzá, pont akkor, mikor a viharvert, régi platós Chevy bekanyarodik a házunk elé, és kiszáll belőle Jarod bácsi. Ő apa legjobb barátja. Jarod bácsi mexikói indián, és kinn lakik a város szélén egy nagy lakókocsiban. Szeretem őt, mert néha, amikor kettesben vagyunk, mindig vicces, és kicsit fura történeteket mesél nekem. Anya mindig korholja, hogy egy kisfiúnak még nem kell tudnia rossz dolgokról, de apa igazat ad Jarod bácsinak, hogy jobb, ha tisztában vagyok az igazsággal. Nem tudom, viccel-e. Remélem igen, mert Jarod bácsi meséi néha ijesztőek. Farkasokról, meg efféle lényekről szólnak. De most nem mesél, csak egy mosollyal üdvözöl minket, majd egy szó nélkül csatlakozik hozzánk a lépcsőn, aztán csak ülünk némán mind a négyen a csendben, figyelve az alvásra készülődő természetet, és az udvar közepén a szépen szaporodó fahalmot. Nem szólunk egymáshoz, mégis beszélünk. Néha ezek a csendek többet mondanak a jambusoknál és a körmondatoknál. 9 éves vagyok, és apám büszke rám. Az izmaim fáradtsága elmúlik, de ami a szívembe költözött ezen a délután, az örök időkre megmarad.


EGY ÉVVEL KÉSŐBB


Meleg van, kellemes meleg, a tűz árasztja a hőséget magából, miközben a kályha mellett ülök. Lámpa ég a falon, míg kinn kavarog a hóesés - olyan megnyugtató és családias lenne, ha... ha nem bőgnék szívet tépően, tíz éves lényem minden fájdalmával és kétségbeesésével a szívemben.
- Anyát akarom! - csukladozom elfulladó hangon, és noha a könnyeimtől alig látok bármit is, érzem ahogy Jarod bácsi vaskos, hatalmas tenyere gyengéden megpihen a hajamon. Kicsi vagyok még, de ezt a gesztust már ismerem. A felnőttek akkor csinálnak ilyet, ha nem tudnak mit mondani. Különös, de ez az érintés kissé mégis megnyugtat: bár nagyjából ez annyi, mint mikor a tengerből a partra csapódik néhány csepp. Szepegve törlöm ki a könnyeket a szememből, és felnézek a velem szemben ülő férfira, aki még így is jóval fölém tornyosul. Már nagyon régen ismerem őt, de még sosem láttam az arcát ennyire komornak, és mégis mindenre elszántnak.
- Anyád és apád azt akarnák, hogy velem maradj - szólal még végül, hangja olyan, mint azoké az embereké, akik csak ritkán szólalnak meg, de akkor megfellebbezhetetlen bölcsesség hagyja el a szájukat. - Velem biztonságban leszel, bármi is történt. Tudom, az élet nem lesz egyszerű, de veled leszek, rendben? Együtt túljutunk mindenen - igazgatja meg karomon a kissé átvérzett kötést.
Nem tudom, miért akarja, hogy így legyen. Emlékszem a meséire, azokra, amikkel kapcsolatban anya mindig aggódott, hogy rémálmaim lesznek tőle. Szeretném, ha most is álmodnék, de tudom, hogy nem. Ébren vagyok, szomorú, kétségbeesett, és összezavarodott. És félek, nagyon félek. Azért félek, mert tudom az igazságot. Jarod bácsi nem csak indián, hanem farkas is. És a meséi szerint... most, hogy apát és anyát megölte egy, engem pedig megharapott... most már én is az leszek.




A kupak halk nyikordulással válik el az üveg nyakától, aztán nagyot koppan a földön, és elgurul valamerre. A kezem egy mozdulatot sem tesz annak érdekében, hogy megállítsa, vagy megkeresse, ehelyett az immár szabaddá vált üveget megdöntve, bőséggel csorgatok annak karamellbarna tartalmából egy pohárba. A whisky illata szinte másodpercek alatt belengi a lakókocsit, igaz, több ideje nincs is rá. Úgy hajtom fel az italt, mintha másodpercekkel állnék a szomjhalál előtt. Egy darabig elgondolkodva nézem az üressé vált poharat, mintha azon merengenék, töltsem-e újra tele, majd megrántom a vállam, és nemes egyszerűséggel az üveget emelem a számhoz. Kinn feltámad a szél, rázza a fákat, és méternyi magasságba emeli-ejti a lehullott, a szivárvány minden színében pompázó leveleket.
Mikor is jártam itt utoljára? Csaknem húsz éve. Meg is látszik a helyen, csaknem romhalmaz az egész. Az örökségem, Jarod bácsi hagyatéka. Fura, mert annak idején, mikor kimenekített engem Washingtonból azt mondta azért teszi, mert ebben a városban az élet nem éppen létbiztosítás. Talán ő volt az üdítő kivétel: álmában, csendesen érte a halál, így tért meg az Örök Vadászmezőkre. Az évek alatt, míg kisfiúból kamasszá, majd férfivá nevelt mindig arra késztetett, hogy maradjak kívülálló, és bármivé is váltam, soha ne válasszak oldalt, ne szálljak háborúba. Ezért is küldött el a városból, ami a maga nemében nem volt veszélytelen manőver: mégis sikerült. De most, hogy Jarod bácsi meghalt, mégis visszatértem, tudja a fene, miért. Becsületből? Vagy mert akárhol is éltem eddig, mégis innen gyökerezem? Fogalmam sincs. Nem is érdekel. Új életet kezdek, annak minden hozadékával együtt, akkor is, ha tudom, hogy nehéz lesz. Jóval nehezebb, mint Amerika más részein. Ahol eddig éltem, ott napfény volt, vidám emberek, reményteljes jövő. Ott az egész világ olyan egyszerű volt, és magától értetődő. Itt baljós, sötét és árnyak követnek majd, bármerre is koptassa majd lábam a város betonútját. De ez az a hely, ahol születtem. Ahol valaha szerettek, ahol a szüleim, és Jarod bácsi teste elvegyült a földdel.
Itthon vagyok.


A felszín alatt

Jellem nélkül nem lenne győzelem


S - mint sármos. Komolyan? Betöltöttem a harmincat, és legtöbbször olyan "jókedvű" vagyok, mint egy kígyó akit éppen övsömör kínoz. Számolni sem tudnám, hány nővel volt már dolgom, mégse értem őket - de a jelek szerint bomlanak minden szar meg kevésbé szar tulajdonságomért.
I - mint introvertált. Ja, hát nem vagyok épp a társaság közepe. Végeredményben azért viselem el az embereket, mert ugyanazon bolygón vagyok kénytelen élni velük. Szívem szerint a legkevésbé sem bánnám, ha én lennék Robert Neville a Legenda vagyok-ból. A legkevésbé sem zavarna a társaság hiánya. Ezért is szeretem ezt a lakókocsit itt, az erdő szélén. Itt tényleg egyedül lehetek önmagammal, mert a gondolataimmal, még akkor is, ha azok nem mindig a legoptimistábbak.
M - mint magányos. Nézd az előző pontot. Sokak szerint a magány fájdalmas, én nem osztom ezt a nézetet. Nekem félig-meddig a lételemem.
M - mint morcos. Na ja, ömlött volna annyi sz*r az életedre, mint az enyémre, te se nagyon találnál okot a napi 24 órás vigyorgásra. Mellesleg tudok jókedvű pasas lenni, csak nem akárki társaságában. Kell néhány ital, néhány barát, vagy egy út a motoromon, és széles mosoly ül a fejemen. Ha nem látod valaha, fix hogy el sem hiszed.
O - mint odaadó. Lehet, hogy első pillantásra nem feltételzni rólam, de igen, tudok ilyen lenni. Legyen szó akár párkapcsolatról, akár csekély számú barátaimról, de mindent képes vagyok megtenni azokért, akik fontosak nekem.
N - mint nyugodt. Tényleg az vagyok. Bár tény, sokszor ez annak köszönhető, hogy a "telibeszarom" hozzáállást veszem fel. Bárhogy is, nem az a fajta vagyok, akit valaha agyvérzés fog a sírba vinni, de azért van olyasmi, amivel nálam is ki lehet vágni a biztosítékot. Hidd el, jobb ha ezt inkább nem teszteled!
S - mint szarkasztikus. Na, ez telitalálat. Ha nem hiszed, tegyél velem egy próbát, aztán idővel majd te magad is belátod.

A nevem Dalton Simmons.
37 éves vagyok.
Vérfarkas vagyok.
Te, aki most engem olvasol... mi másra vagy még kíváncsi?

Vissza az elejére Go down
 
Dalton Simmons
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Zoé and Dalton - People are strange
» Keith Thomas Dalton
» Keith Thomas Dalton, alias Tim

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Eltemetettkarakterek-
Ugrás: