Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Franco & Esmond - the 100 club


Vendég
Anonymous


Vendég

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Elküldésének ideje -- Szomb. Ápr. 04, 2020 11:53 am
Igaza van, valóban inkább hasonlítok a Skarlát Boszorkányra, mint bármely más karakterre a Bosszúállókból. Ami azért valljuk be, elég menő. Legalábbis elég menő lehet Franco szemszögéből. Talán még az enyémből is az. A hazafelé vezető út azonban már nem telik ilyen nagy egyetértésben. Csodálom, hogy nem égetjük ki az autóm belső rendszerét az állandó hangerőváltogatással. Ő feltekeri, én letekerem, ő megint fel, én megint le, így megy ez a végtelenségig. Legszívesebben megbénítanám, hogy tartsa csak szépen az ölében a mancsait, vagy igét bocsájtanék mindhárom jómadárra, hogy aludjanak egyet, amíg hazaérünk. De egyiket sem teszem a számos opcióm közül. Ez sosem volt kérdés, hogy soha nem fogok visszaélni a varázserőmmel Francoval szemben. Még csak annyira sem, hogyha egymás mellett alszunk és folyamatosan az én térfelemre pakolja álmában a mancsait, én meg nem férek el tőle, mágiával rakjam odébb, nem még hogy ténylegesen felülírjam az akaratát. Főleg a tudta nélkül. Mert ilyen állapotban aztán nem igen venné észre. Nem vagyok tökéletes, nem feltétlenül vagyok „jó”, de sosem élnék vissza ezzel. Vele szemben nem.
Azért a szobájában már megunom a dolgot – miközben passzív módon büntetem – és a dübörgésnek induló zenét már nem felesleges kötélhúzással próbálom újra és újra halkabbra venni, hogy ne verjük fel a szüleit, hanem a varázserőmmel blokkolom a lejátszót, hogy hangosabbra tudja venni annál, amit még én is megfelelőnek találok. Nézze a jó oldalát. Választhat ő zenét! De azért ez a fajta bűvésztrükk kicsit más kategória. Ha nem is vagyok egy adonisz, legalább ilyen téren meg vagyok áldva. Az ítélőképességem a helyén van és tudom, hol a határ, amit nem vagyok hajlandó átlépni.
Mikor az ingét gombolom és felteszi azt a buta kérdést, hogy most akkor neki is le kell-e vetkőztetnie engem, kacagok egyet. – Csak szeretnéd. – Tovább gombolom a színeiben teljesen tönkre ment felsőjét, aztán cseppet sem finomkodva lehúzom róla és csak úgy ledobom oda, ahol nem lesz útban. Azért mikor az övével jön, már kap egy érdekes ábrázatot részemről. – Nem gondolod, hogy az már kissé homoerotikus lenne? – Az lehet, hogy ő nem érezné tőle magát kellemetlenül jelen állapotában, ha a méregdrága övével kezdenék bajlódni, az illendőnél jóval közelebb matatva az ágyékához, de számomra igenis kényelmetlen lenne. Baromi kényelmetlen. Az lehet, hogy tiszteletben tartom Franco beállítottságát, de nem vagyok kőből, vannak érzéseim, amik egy ponton meghúzzák a vonalat és azt mondják, hogy ne tovább. Végül mégis csak megszánom Francot, mert tudom, hogy kényelmetlen lenne övben és farmerban aludni, úgyhogy kelletlen és gyors mozdulatokkal kicsatolom az övét, de ennél többet nem segítek, oldja meg magának. Ekkor jut eszembe az órája is, ami még mindig a pulóverem zsebében van. Tudom, hogy vízálló, úgyhogy kicsit lemosom róla a vért, mielőtt megtörölgetném a puha törölközővel, aztán leteszem a márványozott pultra valahol a mosdókagyló közelében, lehetőleg oda, ahol nem lesz útban és őnagysága sem fogja leverni onnan.
Aztán rákérdezek a fogkefémre, majd szinte ösztönösen követem le Franco tekintetének az útját a fogkefetartóig. Egy kicsit akaratlanul is elhúzom a számat, amikor a látvány kellemetlenül szorítja a szívemet képzeletbeli ujjaival. Érzem azt a nem kívánatos gombócot növekedni a torkomban, amit nagyot nyelve igyekszem elűzni onnan. Nincs jogom ahhoz, hogy ennyire megérintsen két nyomorult fogkefe látványa.
- Nem. Totál részeg vagy, nem fogok még füvet is adni. A legtöbb, amit tehetek érted, az egy detox varázslat. És szerintem mindketten jobban járnánk, ha most végezném el, nem pedig reggel. – A legtöbb, amit tehetek érted. Vicces, hisz már így is rengeteget tettem érte. Elmentem érte a szórakozóhelyre, megvédtem, hazahoztam, aztán mindjárt ágyba is dugom. De ez most fel sem merül, hisz nem tartom számon, nem azért teszem, mert bármit elvárnék cserébe. Eszem ágában sincs. Franco nagyon fontos nekem. Aztán persze megesik rajta a szívem, mint mindig. – Jól van, egy sima cigit elszívhatsz. – Mintha beleszólásom lenne. Inkább csak megcsóválom a fejemet, meg még egy próbát teszek a fogkefém megtalálására, megnézem a tükör mögötti szekrényben is. Eleve nem fűzök hozzá sok reményt, aztán csak egészen kelletlenül sóhajtok egyet, mikor tényleg nincs hűlt helye sem. Rosszindulatú lennék, ha azt gondolnám, hogy a barátnője dobta ki? Őszintén, nem nézem ki belőle. Az a nagyon emberi részem mégis ezt akarja hinni és bosszankodni akar. De nem hagyom neki. Elveszem inkább Franco fogkeféjét és azzal mosok fogat, teszek a higiéniára. Fogmosás közben még kuncogok is rajta. Amúgy nem én kezdtem. Ő csinálta ezt nálunk gyerekkorában, amikor szökőévi ritkasággal ott aludt. Amikor még olyan kicsit voltunk, hogy együtt fürödtünk a kádban. – A másik zsebedben. – Mondom tele szájjal, a fogkefe is benne van, meg amúgy tele van fogkrémhabban is, de muszáj megszólalnom, Franco annyira béna.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Elküldésének ideje -- Pént. Ápr. 03, 2020 5:08 pm

-De szar kifogás volt. - Nevetek föl megint, egy kicsit megrángatva Esmond felsőjét, persze nem azzal a szándékkal, hogy rám figyeljen, inkább azért, mert még mindig nem állok biztosan a lábaimon, annak ellenére, hogy elég indok lenne a kijózanodásra ez a szituáció, nem igaz? Csakhogy én ténylegesen annyi tequilát ittam meg ma este, a limuzinos pezsgőről nem is beszélve, hogy kész csoda lenne, ha nyolc óra múlva nem lennék pont ugyan ilyen ittas állapotban, mint most.
A fejemet megtámasztom rajtad, úgy nevetek tovább, ahogyan arra gondolok amikor először evett nálunk az apa által elkészített vacsorából, amikor apára rájött, hogy reformosítja az étkezésünket és többé nem cornfalkes bundába mártott csirke lesz sült krumplival vasárnap ebédre hanem mindenféle furcsa, megnevezhetetlen dolog. Emlékszem rá, hogy alig bírtad lenyelni, aztán rohantál is a mosdóba, pedig az még csak nem is volt olyan borzalmas.
Minden olyan borzalmasan gyorsan történik tudod? Elvesztem az időérzékemet, ahogyan az események csak pörögnek egymás után, és mire újra föleszmélek, Esmond csak úgy térdel ott, mint aki mindjárt idehány mindent, amit az este elfogyasztott. - Biztos? Biztos nem úszhatom meg haragudás nélkül?- Húzom magammal, remegős, kocsonyás léptekkel, de természetesen nem vágom a fejéhez, hogy semmi joga haragudni, elvégre tényleg nem az apám. Nem vagyok akkora seggfej, hogy ezzel nyaggassam, amikor ilyen nagyon menő mutatványokat végez, minthogy a klub bejáratánál - hátsó bejáratánál? - vérgömböket idéz meg. Bambán bámulom, mert tudod én még sosem láttam ilyet, és szerintem te sem, mármint komolyan, pislogni is alig merek, nehogy köddé váljon az a gömb. A kezemet fölemelem, hogy hozzáérjek, ebben a pillanatban nagyon-nagyon szeretném tudni, hogy buborék-efektusként működik-e és az érintésem nyomán szétpukkanna, vagy nem hatná meg a dolog, de esélyem sincs, a mozgásom túl lassú és akadozó. - Megmásítom a véleményemet. A Bosszúállókból nem Thor vagy hanem a Vörös Boszorkány! - Vigyorodok el nevetősen, közben meg elég hitetlenkedve bámulok a felsőmre, valahogy próbálok rájönni, hogy ez miként lehetséges, de mint már említettem tényleg nem vagyok a helyzet magaslatán, és miközben én ezen gondolkozom Esmond szó szerint végigrángat a klubbon, pedig nekem táncolni van kedvem, a zene ritmusára még mozgok is, és még odaüvöltök egy tagnak, hogy legközelebb hozzon elég tequilát, mielőtt kiérnénk az épületből.
Élve a barátságunk előnyével bevágódom az anyós ülésre, azzal játszom, hogy az ülést a számomra legmegfelelőbb pozícióba juttassam, valami társalgásba is keveredek Jamesszel, aki lányokról beszél, meg, hogy meg kellene ismételnünk még egyszer, de egy ponton csak hangosabbra veszem a zenét, hogy az előadóval együtt énekelhessünk mind ahányan vagyunk, és hát tudod tényleg seggfej vagyok, mert még csak arra sem veszem a fáradtságot, hogy rákérdezzek Esmondnál zavarja-e a dolog. Téged zavarna, ha túl jó kedvű lennék? Halkabbra vennéd a zenét és arra utasítanál, hogy maradjak csendbe? Ha ezt tennéd, úgy gondolod nem próbálkoznék újra? Persze, hogy próbálkoznék, most is azt teszem, ha Esmond lehalkítja a zenét én csak újra felhangosítom, miközben azt üvöltöm, hogy csak lazíts.
Végül azért hazaérünk, az emlékeim a hazaútról tényleg csak ennyiben merülnek ki, meg abban, hogy borzalmas vihogás tör rám ahogyan settenkedni próbálunk, Esmond keze ott van a szám előtt és csak botladozunk, én legalábbis nehezen jutok el a szobáig, éveknek tűnik, amíg odaérünk.
- Milyen zenét hallgassunk? - A ház egyébként csendes némaságába hangosan hasít bele a hangom, ébresztő élénkséggel ugrok oda, hogy bekapcsoljam az iPodot, közben eszembe jut az is, hogy apáék alszanak és hogy este van, de nem tudok vele eléggé foglalkozni. Elvégre azzal sem foglalkozik senki, hogy nekem semmi kedvem még aludni. - Ú, ez jó lesz! - Vigyorodom el, ahogyan rányomok a kiválasztott zenére, az pedig elég hangosan kezd ahhoz szólni, hogy az én arcomra egy hatalmas, részeg mosoly kússzon.
- Mit csinálsz?! - Igyekszem túlüvölteni a zenét, és elhessegetni Esmond kezeit amik igen serényen kezdik gombolni az ingemet. Összeráncolom a szemöldökömet, mert tudod nem vagyok arra felkészülve, hogy hozzám érjen, vagy legalábbis nem így és nem éppen a mellkasom meg a hasam érintve.  - Most nekem is le kell vetkőztesselek? - Ráncolom össze értetlenül az orrom, miközben az ingem a földön landol.
Tudod van ennek a helyzetnek egy nagyon érdekes visszhangja? Ott kong bennem valahol, csak éppen nem tudnám megmondani, hogy hol és pontosan mit indít el, de valamit elindít, és ettől a valamitől szinte képtelen vagyok gondolkozni, helyette úgy teszek, mintha nem ütött volna szöget a fejemben az, ahogyan Esmond ujjai óvatlanul érintették a bőrömet, mintha attól az érintéstől nem szédültem volna még jobban meg. - Nadrág? - Kérdezek vissza. - Nem tudom kibontani az övemet, túl trükkös. -Esetlenül próbálkozom vele.
Hogy kerültünk a fürdőbe? Ugye te legalább figyeltél helyettem? Mert számomra bizonyos képkockák kiesnek, mint például ez. Csak igyekszem elhúzódni a vizes érintések elől nevetve, fröcskölve, hogy végül kómásan, kábán csillogó szemmel üljek fel a pultra. - Nem tudom, nem én takarítok. - A fogkefék felé pillantok és tudod rögtön szemet szúr, hogy az a fogkefe nem Esmondé és az enyém, hanem Gináé és az enyém, és ettől hirtelen a világ egy sokkal rosszabb hellyé változik. Az arcomról lefagy a mosoly és kedvem lenne csak ordítani és ordítani, ököllel verni a csempét amíg a fájdalom annyira élessé nem válik, hogy elmosson minden hazugságot. - Van egy cigid? Tudom, hogy van!- Pillantok föl szédelegve, hamis mosolyt eresztve. Tudod az ilyen pillanatokban, mint ez, amikor a valóság túl nehéz, ilyenkor muszáj rágyújtanom, muszáj a marihuána által ígért hazugságba menekülnöm, amin még látod ez az állapot sem enyhít, és tudod én nagyon próbálkoztam nem Ginára gondolni, hogy mennyire elbaszott egy játékot játszom vele, de csalfa módon nem enged el. Gina nem enged el. - Egy cigi és ígérem lefekszem aludni! - Kérlelő pillantással hajolok közelebb, szédelegve meg koordinálatlan mozdulatokkal, igyekezve meggyőzni Esmondot, hogy a saját bulim afterpartyján vagyok, aminek mindjárt vége.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Elküldésének ideje -- Csüt. Ápr. 02, 2020 8:09 pm
Futólag kiröffen egy halk kacaj, amikor az apjának nevez. Inkább nem is adok a bennem megfogalmazódott gondolatnak hangot, hogy köszönöm a bókot, tekintve, hogy Blake és Nathan is milyen baromi dögös. Hé, tudod milyen megterhelő volt három ilyen elképesztően vonzó emberrel egy asztalnál ülni tizenévesen, amikor elkezdtem felfedezni, hogy melyik nemhez vonzódok és mennyire? A figyelmem végül persze Francora összpontosult és azóta is vígan riszálja magát a dobogó legfelső helyén. Hiába voltam randikon, hiába voltak más crushaim is, hiába volt elég sok egy-néhány éjszakásom, mindig Franco lesz a legfontosabb. Aztán ki tudja, talán nem is heves érzés már ez, hanem szimpla megszokás, ami belém rögződött. Mindegy is.
- Persze, hogy emlékszem… Blake új receptjére fogtam, hogy összehánytad a márványpadlót. – Mivel épp a vámpírokra fókuszálok, nem folytatom a sztorit, de mindketten tudjuk, hogy mi volt a következő mozzanata. Megszámlálhatatlan alkalommal nevettük rajta könnyesre magunkat, mármint utólag. Tudod hogy be voltam fosva Franco miatt!? Hogy majd jól elővesznek a szülei, amiért nem figyeltem rá eléggé? Elvégre én voltam az idősebb. Igaz, nem sokkal, de akkor is. Tökéletesen mentettem volna a helyzetet, erre jól lerántotta rólunk a leplet a hahotázásával, meg hogy huhuhú, a kaviárt csak a te gyomrod nem bírja, én vodkával vagyok töltve! Hú, de tarkón basztam volna ott, abban a pillanatban.
- Jól vagyok. – Nyüszögöm az orrom alatt, amikor Franco felkarol. Legalább olyan lelkesedéssel, mintha most hánytam volna ki magamból egy üveg whiskyt és azt próbálnám bizonygatni, hogy semmi bajom, bulizhatunk tovább. Na meg olyan „akcentussal” is. Az előnye annak, ha Moray vagy, hogy különböző varázslatokkal ruháznak fel, ami bár emberfeletti erőt meg egyebeket nem ad, de az embereknél sokkal szívósabbá tesz. Nem hiába szivárog vér az egyik fülemből, elég erőteljesen. Ha egyszerű ember lennék, lehet már nekem is kifolyt volna a fél agyam, mint az aszfalton fekvő vámpírnak. Így azonban nincs gáz, de könyörgöm, had szédelegjem már ki magamat. Jé, tudod mi? Egyszer megkérdezte Franco, hogy vagyok-e olyan menő, mint Thor, én meg kapásból rávágtam, hogy ugyan már. Mármint tényleg, hogy hasonlíthatna vele össze. Nézz rám. De azért ez most egészen menő.
Amúgy annyira húz, hogy azon csodálkozom, nem esünk mindketten orra. Azért van egy erős megbillenés, ahol jókora esély van rá, de csodával határos módon nemhogy mindketten talpra kerülünk és talpon maradunk, hanem szépen el is indulunk. Aztán meginogok, mikor néhány méter után elenged, de csak elnevetem magamat. Mert azért valljuk be, van valami vicces éle ennek az egész helyzetnek. És én csak örülök, hogy jól van. Na meg igyekszem összeszedni magamat, mert baromi gyorsan el kellene húznunk innen. Ha valaki rátalál a „főnökre” idekint vérbe fagyva, meg a másik kettőre is, Franco véráztatta öltözetéből kiindulva, nem telne sokba megtalálniuk minket.
- Ó, nem fogod annyival megúszni, hogy most haragudjak. Hazaviszlek, aztán majd holnap fogok haragudni, amikor kijózanodsz annyira, hogy fel is fogd azzal a…! – A mondatom előre haladtával kezdek egyre paprikásabbá válni, a végére képzeletben már-már a homlokát bökdösöm kioktatóan az ujjammal, aztán elhallgatok és megállok nem messze a hátsóbejárattól. A másik srác ujjai közé fonom az enyémet, hogy megállítsam, és magam felé fordítsam. Aztán már el is engedem, a tenyeremet pedig oda simítom a ruháján, ahol a legtöbb a vér. Néhány másodpercre lehunyom a szemeimet, hogy összpontosítsak, közben a ruháját áztató vér az ingje és a dzsekije szövegei közül a tenyerem felé kezd összpontosulni, ahogy pedig lassan elhúzom a tenyeremet a mellkasától, egy tenyérnyi vérlabda is követi azt, amit aztán csak hagyok a földre hullani és ott szétplaccsanni. Lehetőleg úgy, hogy a cipőnk ne legyen olyan. Nem tűnik el róla minden csepp, elég maszatos is marad, de azért annyira rendbe teszem, hogy ne ránk szegeződjön minden szem, mihelyt belépünk a klubba. A szagunkkal ugyanolyan gondban leszünk, de szerencsére elég fülledt odabent a levegő ahhoz, hogy ideig óráig el tudjunk vegyülni.
- Összeszedjük Jameséket és hazamegyünk. Kérlek mondd, hogy nem autóval vagy. – Mondjuk Franco mentségére szóljon, hogy van annyira felelősségteljes, hogyha szét akarja csapni magát, akkor már eleve nem indul el autóval. Szóval bemegyünk. Mindig nagyon türelmes vagyok vele, vagy legalábbis az esetek többségében, de most lényegében csak belé karolok és végig rángatom az egész helyen, egészen addig, amíg meg nem találjuk azt a másik két jómadarat. Kijutni sem feltétlenül egyszerű, de megvannak a magam szakmai trükkjei. Végül mindenki az autóba kerül, szerencsére senki nem hány be. Előbb kiteszem a két srácot az egyiküknél – nem vagyok taxi, hogy mindenkit házhoz vigyek, onnan már oldják meg – aztán hazaviszem Francot. Mármint szó szerint. Felsegítem az emeletre, csendre intem, sőt befogom a száját, ha kell. Na már eleve mikor bemegyünk a bejárati ajtó, bepötyögöm helyette a riasztó pin-kódját, biztos, ami biztos. Egészen sokáig nem szólok hozzá azután sem, hogy felmegyünk a szobájába. Már-már zavaróvá válhat a részemről tanúsított passzívagresszív csend, amíg előkészítem alváshoz az ágyat, teszek neki oda egy hányós bödönt az ágy mellé, satöbbi. Csak akkor szólok végre hozzá, mikor elkezdem kigombolni az ingjét.
- Jó lenne lemosni a nyakadról, meg az arcodról a vért. Lehet, hogy az italozást meg nagyon sok mindent elnéznek apádék, de kétlem, hogy díjaznák a jelenlegi állapotodat. – Ha most nem is látják, az ágyneműje reggelre csupa kosz lesz. Meg is halhatott volna ma este. Kösz nem, inkább segítek lemosni legalább a csapnál egy kicsit. Meg nem mintha én sokkal tisztább lennék, de én legalább csak a földön lettem meghempergetve, elég az arcomat meg a kezeimet megmosni. Na meg persze a fogam. Fogmosás nélkül soha nem fekszem le. Mármint tényleg, még ha atom részeg vagyok sem. Megszokás. – Megvan még a fogkefém? Mert ha kidobtátok, akkor a tiédet fogom használni, csak szólok.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Elküldésének ideje -- Szer. Ápr. 01, 2020 8:54 pm

- Oké…… apa. – Forgatom meg a szemeimet, de ebből ő semmit sem láthat, nyilván, csak a hangomból hallhatja ki a nevetős élt, egy kicsit rá is markolok még jobban a felsője szélére, mert tudod a nevetéstől elkezdek dülöngélni. - Emlékszel arra, amikor először rúgtam be, és neked kellett kimagyaráznod apánál a dolgot? – Nevetek föl újból, a fejemet meg egy kicsit meg is támasztom Esmond tarkója és a háta találkozásánál, úgy nevetek tovább. - És emlékszel, hogy mennyire féltél, hogy apa haragudni fog, amiért úgy mentünk haza? Te akkor be voltál rúgva egyáltalán? Mindegy is, emlékszel, hogy belelöktelek a medencébe, és senki nem tartotta viccesnek a dolgot, csak én, és hogy apa azt mondta, hogy másnap jól le fog baszni? – Kicsit odafúrom még jobban a fejemet, mert itt irracionálisan erős az Esmond-illat, ami nem is tudom, hogy igazából innen miért eredhet, de innen ered, és hát tudod, annyira otthon illata van, miközben annyira nem olyan, mint otthon, szóval pont tökéletes ahhoz, hogy kedves emlékek jussanak róla az eszembe. - Megvárták, míg hazamész és képzeld… - Taktikus csöndet tartok, közben pedig ötletem sincs arról, hogy tudja miről beszélek. - Nem is basztak le. El tudod ezt képzelni? – Nevetek föl még jobban, még hangosabban, még elevenebben még jobban közelebb fúródva, mintha azt feltételezhetném, hogy nem ismered a szüleimet eléggé ahhoz, hogy tudd ténylegesen nem basznak le bizonyos dolgokért. Például azért, hogy hétfőn berúgok, kedden pedig délig alszom, vagy azért, hogy ilyen faszságokat csinálok. Ismeri őket, meg aztán én is ismerem Esmondot, és, hogy otthon nem fog jelenetet rendezni, apáék előtt biztosan nem. Vagy ha igen, akkor az elég kínos lenne, mert akkor apáék is nekem esnének, és azt ő sem akarhatja. Ugye nem? Mert akkor a házba megint olyan síri csend költözik majd, mint mikor elvesztettem azt a nagyon fontos meccset. Persze Esmond ezt nem tudhatja, vagy legalábbis nem az igazi okát annak a mosolyszünetnek, neki azt mondtam, hogy apa elvesztett egy fontos megbízást inkább ne is feszegesse a témát. Apa persze semmilyen fontos megbízást nem veszített el, de vagy napokig nem szólt hozzám utána, nem is napokig talán hetekig nem volt hajlandó a vacsoránál több időt együtt tölteni, míg a végén annyira kínossá vált a légkör, hogy apa megpuhította.
- Az órám? – Pillantok ki a csuklómra, ahol tényleg nincs ott az órám, pedig az az óra egészen sokat ér, nagyon-nagyon sokat. És persze az egy dolog, hogy megvettem volna belőled ezt a szar helyet, de azért ingyen nem adtam volna oda. - Szerezzük vissza!! – Lehet, hogy egy kicsit hangosan ordítom el magamat ahhoz képest, hogy Esmond füle itt van szinte a szám mellett.
- Jesszus, jól van már.. – Húzódom arrébb ahogyan elhesseget, és hát tudod, sokkal kényelmesebb lett volna közelebb maradni hozzá, mint eltávolodni, mert így megint magamra vagyok utalva és megint nem érzem magamat a helyzet magaslatán, olyannyira nem, hogy mire felfoghatnám azt, hogy mi történik, valaki felképel, de olyan igazi, atyai pofonnal, ami után rögtön égni kezd a pofán, és kicsit bele is fejelek az aszfaltba, de nem annyira, hogy bármi komolyabb bajom legyen tőle. Minden csak úgy történik, mintha kívülről bámulnám az eseményeket. Már beazonosíthatatlan az, hogy mi történik, egyszer a földön fekszem, majd megint valaki felránt, és pofátlanul kezd elegem lenni ebből. A tekintetem Esmondot keresi veszettül, mert tudod, ha ez a pillanat az utolsó az életemben, akkor ebben a pillanatban nem is szeretnék mást, csak belebámulni Esmond megnyugtatóan kék szemeibe.  Megnyugtatna, segítene átlendülni a pillanaton, csakhogy a tekintetünk szinte össze sem akad, cserébe vér csöpög rám valahonnan, amitől ösztönösen pfújogni kezdek, a fehér ingemből meg ebből a kabátból soha a büdös életben nem fog kijönni. Persze jobb ez így, mintha az én vérem áztatná, meg jobb, mintha a feje rám robbanna a tagnak, egy percig tényleg attól rettegek, hogy agyvelő borítja majd be az arcomat, becsapódik a számba meg az orromba és mindennek agyvelő íze lesz.
Lerázom magamról a tag kezét, adrenalintól túlfűtve indulok csak meg Esmond felé, akinek hirtelen olyan badass stílusa lett, hogy komolyan elhiszem neki, hogy holnap le fog baszni. És tudod mit? Még csak haragudni sem tudok rá miatta, mer kibaszottul igaza van, még ha eddig ki sem mondta. Nem kellett volna azokért a tequilákért erősködnöm.
- Esmond? – Állok meg mellette, a kezem a karja alá csúszik, hogy felrántsam a földről, az események egészen kijózanítottak percekre, elegendő percekre ahhoz, hogy ott teremjek mellette és megpróbáljam felrángatni. - Gyere már haver! – És csak húzom és húzom magammal, addig, míg el nem indul, míg nem sikerül egészen a karja alá bújnom, hogy ő támaszkodhasson rám, ha szüksége van rá, de tudod ez így elég vicces, mert nekem körülbelül öt lépés után visszatér a részegségem és annyira rossznak érzem ezt a helyzetet így, hogy végül csak kibúvok alóla, és zsebre vágott kézzel némán dülöngélve igyekszem nem beleborulni valamelyik konténer mögé. - Húzzunk innen el a picsába. – Nevetek föl elhessegetve a gondolatot, hogy a legjobb barátom olyan, mint az a szaros film, amiben a gyerek megölte a szüleit a képességével. Az is valami ilyesmi volt nem? Még a címe sem jut eszembe, csak az, hogy mekkora faszság volt, és hogy mennyit röhögtem rajta, de közben nem is olyan vicces, ha Esmond is pont arra képes. De tudod melyikről beszélek ugye? Arról, amiben a Bad Guy volt a főcímdal a stáblista alatt és amire popcornt zabáltunk Esmonddal meg apával.  - Haragszol? – Pillantok oldalra végül hosszúnak tűnő percek múlva, amik valószínűleg nem voltak többek pár másodpercnél.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Elküldésének ideje -- Szer. Ápr. 01, 2020 3:33 pm
Végre, elindult! Azért megtapsolni nem fogom, nem csak azért, mert „tele van” mindkét kezem, hanem azért sem, mert ha ennél lassabban billegne felém, akkor megvan rá az esély, hogy hátrafele menne. Mikor pedig mellém ér, rám mosolyog. Az a kedves mosoly, amitől néhány percre egy kicsit mindig jobban beleesek. Amit most ki tudja mennyi alkohol torzít el annyira, hogy belém kelljen kapaszkodnia. És amit nem viszonzok. Csak egy szigorú pillantást kap, amikor összeakasztjuk a tekintetünket arra a néhány röpke másodpercre, amíg elsétál mellettem, hogy mögém álljon. Az azért jó érzéssel tölt el, hogy itt van végre mögöttem, ahol megvédhetem. De állhatott volna messzebb is, mert félő, hogy orrba fogom verni, ha hirtelen mozdulatokra lesz szükségem. Márpedig a főképességem ezt olykor kifejezetten igényli. Kézmozdulatokkal sokkal könnyebb irányítani, illetve könnyűnek nem nevezném. Mondjuk inkább úgy, hogy pszichésen, fizikai irányítás nélkül sokkal nehezebb.
- Remélem tudod, hogy ezért holnap nagyon le foglak baszni. – Morgom oda neki a vállam felett, de még így sem hangzok túl fenyegetőnek. Inkább csak olyan, mint egy baráti pörkölés. Sokszor egyébként tényleg nem látszik a felszínen, hogy valójában mennyire dühös vagyok. Pedig komolyan mondtam azt, hogy tüzet tudnék okádni. De tudod, mindent csak szépen sorjában. Én irányítom az érzelmeimet, nem pedig azok engem. Először a vámpírokra kell fókuszálnom. Utána összeszedni ezeket a szerencsétleneket és hazavinni. Vigyázni Francora. És majd holnap, ha jobban lesz, majd akkor leüvölthetem azt a kibaszott göndör haját a fejéről, ha még mindig arra vágyok.
- Nem. Előbb visszaszerezzük az órádat. – Más esetben támogatnám az ötletét, nem szégyen a futás, hanem hasznos. Azt az órát viszont tudom, hogy az apukáitól kapta és az árcédulája alulról súrolta a tízezret. Na, nem norvég koronában, mint ami az én csuklómon van, hanem dollárban. Szóval igen, ez a máz az indokomon. A pillére viszont inkább az, hogy basszák meg! Minket aztán nem fognak meglopni, akkor sem, ha Franco egy gyökér és néha lehet jót tenne neki, ha valaki jól seggbe rúgná. De ha valaki seggbe rúgja, az majd én leszek vagy valamelyik apja, de biztosan nem a gettóvámpírok. – Csak menj hátrébb. – Szuszogom oda és igyekszem lerázni magamról a kapaszkodó mancsait, miközben előrébb lépek. Nem akarok Lalatól semmit, csak az órát akarom. Egy légies mozdulattal lendítem a vámpír karját, továbbra is uralmam alatt tartva minden izomrostját, ő pedig felém hajítja az órát. Azonban vagy az én képességeimet becsülöm túl, vagy Lalaét alá, de az, hogy egy kézzel gúzsban tarthatom mindkettőt, a másikkal meg elkaphatom az órát, nem egészen úgy sül el, ahogy szeretném. Az órát elkapom és zsebre vágom, ez után viszont minden zuhanórepülésbe kezd.
Lala köztünk terem, engem a pulóveremnél megragadva vág neki egy nem is olyan közeli konténernek, ami behorpan az ütközés súlya alatt, én meg fájdalmas nyekkenéssel zuhanok a földre. Franco valamivel olcsóbban megússza, de ő sem jár sokkal jobban a csinos arcát illetően, amikor kézfejjel olyan pofont kap, hogy attól biztosan azonnal padlót fog. A szemétdomb kiskirálya fölényes szavakkal indul felém, de nem tudom kivenni, hogy mit mond, annyira forog körülöttem a világ.
A tekintetemet nem is ő vonzza, hanem a másik vámpír, aki Francot kanalazza fel, ágaskodó szemfogai pedig a vérére szomjaznak. Az a látvány pedig elég ahhoz, hogy meggyulladjon bennem a kanóc és lángra lobbanjak. Akkor azt hiszem, ennyit a békés megközelítésről. Ismét az véredényeibe mászok mindkettőnek, ez alkalommal viszont nem óvatoskodom. Hisz megmondtam. Francot senki. Nem. Bánthatja. Igaz, hogy a másik vámpír már egészen kifeszítette a nyakát, hogy belemélyeszthesse a fogait a puha bőrbe, amin méregdrága parfüm és cigarettafüst illata keveredik, de nem mozdul tovább. Minden porcikája feszülő zsibbadásnak indul. Egy csepp, két csepp, három csepp vér távozik az orrából Francora csepegve. Néhány másodperc múltán pedig nem csak az orra vére ered el, hanem a füleiből és a szemeiből is folyni kezd a vér, ő pedig sötét bőrszíne ellenére is egyre sápadtabbá válik. Bocs a csini kabátodért, Fifi. Nézze a jó oldalát, ha a vámpírvérnek fiatalító hatása van, akkor nem kell majd pár év múlva botoxra járnia, mert most már nem csak az alkoholtól van elázva.
Fél perc múltán a férfi eszméletlenül esik össze, minden vért kiszorítottam az agyából, és közben ugyanez történik Lalaval is. – Mi most elmegyünk és nem jövünk vissza. Ha eszedbe jut bármelyikünket is megkeresni, kicsinállak a faszba. – Ellenvetést nem tűrve figyelmeztetem, miközben felállok, hogy a férfi szemeibe nézhessek, mielőtt a földre hullana. Végül Franco fele indulok, hogy húzzunk innen, de két lépés után ismét térdre tenyérre esek, én is alaposan megüthettem magamat az előbb.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Elküldésének ideje -- Szer. Ápr. 01, 2020 11:16 am

Kérlek, kérlek, kérlek. Visszhangot ver a fejemben Esmond hangszíne, és egy másodpercre tényleg össze is szorítom az ajkaimat, hogy egy rövid ideig semmilyen hang se akarjon kijönni belőlem, csak tudod ebben az állapotban nem éppen tudok ráébredni arra, hogy mit csesztem el. Mármint konkrétan nem mondtam semmi rosszat, igazából mondhatjuk azt is, hogy szinte meg sem szólaltam, de aztán Esmondnak mégis valamivel komoly baja van, én meg akárhogyan is próbálkozom, nem tudok ráébredni, hogy miben hibáztam. Tudod túl részeg vagyok.
Segítenél? Nem? Kösz, kösz szépen.
Felsóhajtok, mielőtt találkoznék a nedves betonnal, és egész kényelmesen le nem feküdnék. Tudod lehet, hogy elbírnék itt aludni, persze nem most, hanem hosszú percek múlva, amikor minden lecsendesedik és megnyugszik. Kicsit meghitten is pislogok a füstös égboltra, kár hogy nem látszanak a csillagok, mert ha látszanának, mindenkit lenyűgözhetnék az asztrológiai tudásommal. Jó lenne, mi? Csakhogy valaki felránt, feltép, vagy nem is tudom mit csinál pontosan, de végül két lábra érkezem, és szeretném neki megköszönni, csakhogy szerintem egy kicsit túl erősen szorongat, mármint komolyan belesajdul a nyakam vonala, és ugye emlékszel, hogy azt említettem, hogy nem éreztem ahogyan a rücskös aszfalt felszakítja a tenyerem bőrét? Na, hát ezt megéreztem, és egyáltalán nem kényelmesnek hat, inkább olyan idegborzolónak, amitől szeretne ösztönös félelem fészket verni benned.
Összerezzenek, ahogyan a tag csontjai reccsennek, és rá szeretnék kérdezni arra, hogy vajon ez normális-e, de ez biztosan nem az a pillanat, hogy én bármit is lét jogosultan kérdezgessek a nagyok játszmájában, úgyhogy inkább befogom, pedig elhiheted ez nagy szó, kicsit sem jellemző rám, de hirtelen Esmond kisugárzása olyanná változik, akivel nem érdemes baszakodni, úgyhogy inkább én is csak csendben várom, hogy mi fog történni.
A tag meg végre elenged, és tudod, lehet, hogy egy kicsit beledőltem abba  kényelmetlen szorításba, mert legalább egyenesen tartott, de most újra magamra vagyok utalva, és hiába nézek úgy Esmondra, hogy abból értenie kellene, hogy a most az nem most lesz, szerintem nem hatja meg. Szerinted sem? Akkor jó.
Én esküszöm, hogy nagyon próbálok koncentrálni, hogy a lépéseim biztosak legyenek és egyenesek, de anélkül nem megy, hogy a kezeimet két oldalra fel nem emelném, és mint aki valamin nagyon egyensúlyozik, úgy közeledem. Néha megingok a képzeletbeli lécen, amin haladok, kicsit ki is dőlök, a külső talpélemre, de végtére is elég gyorsan jutok el Esmondhoz, rámosolygok, mintha minden a legnagyobb rendben lenne, és bekanyarodok mögé. Egészen közel, hogy a felsője két szélébe markolva kapaszkodhassak az oldala mentén.
Tudtad, hogy Esmondnak mindig olyan illata van, mintha percekkel ezelőtt lépett volna ki a zuhany alól? Hogy mindig frissnek hat a parfümje és a tusfürdője közti összhang? Mintha direkt tervezné így? És tudtad, hogy ettől olyan nagyon igazi, sajátos illata van, ami tökéletes összhangot produkálva évekkel ezelőtt hozta létre az Esmond-illatot? Amit ennyi év után csukott szemmel is felismernék? És tudtad, hogy ez az illat nem olyan erőszakosan mászik az orrod alá, mint az én parfümjeim, hanem sokkal barátságosabban akar meghódítani? Pont úgy, ahogyan ő, lágy szelídséggel.
- Most futni fogunk? - Súgom Esmond felé egészen közel hajolva a füléhez, mintha rajta kívül senki nem hallaná, amit mondunk. - Csak mert szerintem nem fogok tudni messzire futni. - Vallom be még halkabban. - De megpróbálhatjuk. - Ezt körülbelül úgy mondom, mintha bármit is szólhatnék ebben a helyzetben, amibe tulajdonképpen én küldtem magunkat, de hé, csak egy kurva üveg tequilát kellett volna adniuk.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Elküldésének ideje -- Kedd Márc. 31, 2020 7:41 pm
Fú, bazd meg. Igen, ennyi. Fú, bazd meg. Ez az egyetlen gondolat, ami megfogalmazódik bennem, amikor meglátom, hogy Franco milyen állapotban van. Meg egy hatalmas sóhaj, ami elhagyja az ajkaimat. És tudod mit? Futólag még rá is pillantok az utamat álló vámpírra, mintha szégyenkezve az elnézését kérném a kellemetlenségért. Na, nem amiatt, hogy mozdulatlanul tartom, hanem a drágalátós barátom viselkedése miatt.
- Jézusom, Franco. Fogd be. Kérlek. – A magam hanyag szelídségével sorolom a szavakat. Most szidhatnám, hogy mi van, apukád nem tanított meg, hogy ellenséges területen nem kiabáljuk egymás nevét? De az ő apukája meg az én apukám azért nem éppen vonható egy kalap alá. Belőlem meg csak a kelletlenkedés szólna. Fuj de mérges vagyok rá! Hogy lehet ennyire felelőtlen, hogy ilyen helyzetbe hozza magát? Képes lennék tüzet okádni és addig lökdösni, amíg be nem zuhan otthon a pofátlanul kényelmes ágyába a luxi kis párnái közé, amiket aztán remélem jól összehányna! Ezen a környéken nem ér sokat a Moray név, a Miller mégannyira sem.
Szívesen felajánlanám, megígérném Lalanak, hogy akkor én most fogom szépen a barátomat és távozunk, és nem fogja többé betenni a lábát a klubjába. Ám sajnos tudom, hogy a magafajta alakokkal a dolgok nem így mennek. Még csak azt sem kell mondanom, hogy a magafajta vámpírokkal, mert itt aztán teljesen mindegy, hogy eszik-e vagy isszák a faját illetően. Ezek a dolgok már az embervilágban is pontosan így működtek, amikor a természetfelettiek még nem neontáblával a fejük felett jártak, hogy héé, idenézz, vámpír vagyok. Arrrgh! Franco tequilás monológja után találkozik a kóceráj kiskirályával a tekintetem, és pontosan az van az arcára írva, amit én is gondolok, de inkább megtartom magamnak.
Kedves Franco, azért nem kaptatok három üvegnél többet, mert ez a hely nem a magadfajta kis pöcsöknek lett kitalálva ÉS örülj, hogy nem kaptál valami ütős partidrogot is az italodba, mert akkor nem a torkodat akarnák épp feltépni, hanem a hátsódat a közeli Seahorse Motelben, ahol a lányokat futtatják.
És még hasra is vágja magát!
Jól van, nézzük a jó oldalát. Ha darabokra is kell tépnem a vámpírokat azért, hogy megvédjem őt – meg jó eséllyel magamat – olyan részeg, hogy legalább nem fog rá emlékezni. Furcsa, hogy együtt nőttünk fel, mégis két különböző világban. A gettóvámpírok azonban itt unják meg a bájcsevejt. Azt hiszem, nem ilyenfajta twink műsorra vágynak, mint amit Franco előad. A mellette álló férfi meg is ragadja a tarkóját és erőszakosan állítja talpra, miközben az órát is letépi a csuklójáról, felsértve a bőrt is. Nálam pedig itt szakad el a cérna.
- Hé! Öt másodperced van, hogy elengedd! – Mértéktelen harag önt el és eszem ágában sincs öt másodpercet adni. Még annak az egynek is örülhetnek, amit kapnak! Francot senki nem bánthatja. SENKI. Arra viszont nem vagyok felkészülve, hogy szemtől szembe kiálljak három vámpír ellen úgy, hogy közben őt is óvjam. A mellettem álló vámpírnak hirtelen reccsen a nyaka, mintha csak magától történne, mire földet ér, a gerince is, több helyen. Én pedig mozdulok, egyik kezemmel Lalan igyekszem fogást találni, másikkal a Francot szorongató vámpír izmai felett veszem át az uralmat, bábmesterként tartva mindkettőt, hogy lefejtsem arról a felelőtlen kis pöcsről a karmait. Ami megy is, de Lala így kevesebb figyelmet kap és nagyobb mozgásteret. – Franco, mögém! – Az eredeti mondat úgy szólna, hogy Franco, bukdácsolj be mögém, mielőtt valamelyikünket kinyírják, légy olyan kedves. De Lala nagyon erősnek bizonyul, nem fogom tudni sokáig tartani, örülök, hogy hirtelenjében ezt ki tudtam nyögni.
- Nem szeretjük az idegeneket, de had köszönjem meg, hogy idejöttél. Olyan ritkán ihatunk boszorkányból. Szinte már el is felejtettem, hogy milyen az ízetek.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Elküldésének ideje -- Kedd Márc. 31, 2020 3:58 pm

- Tudod mit nem hiszek el James? - Az egyik kezemet átdobom a fiú vállán és egészen nagyon rá is támaszkodom, érzem ahogyan az arcomba liheg, a leheletének keserű füst és fűszeres tequila illata van, olyan, amitől az ember azt gondolja, hogy egy mézeskaláccsal beszél. - Több, mint ezer dollárt fizettünk azért a szaros VIP teremért, és három üveg tequilánál nem lehet többet venni. Elhiszed ezt? - A számnak pontosan olyan íze van, mint amilyen illata Jamesnek, érzem a fahéj eszenciáját a naranccsal keveredni, érzem, ahogyan a tömény alkohol végigégette a torkomat, a fejembe szállt, mindent beborítva mézeskalács ízzel és illattal.
A lábam azért a zene ritmusára mozog, ahogyan a fejem is. A testem szeretné elfelejteni, de az agyam képtelen tovább lépni. Kibaszottul kattog, legalább még egy üveg tequilára lenne szüksége, hogy teljesen megszakadjon köztünk az összeköttetés. James felnevet, hátba vereget és arra kér hogy hagyjam, csakhogy egy ponton túl már semmit nem lehet hagyni, és tudod, ha valakinek olyan mocskosan sok pénze van, mint amennyivel én idejöttem szórakozni, az el is szeretné költeni. A helyemben te is kiakadnál. Képzeld csak bele magadat, képzeld el, hogy egyetlen egy üveg választ el a tökéletes kielégüléstől. Belenyugodnál? Hagynád elúszni? Megtennél minden érte, hogy megkaparinthasd?
- Oké, oké, oké. - Emelem a magasba a két kezemet, mielőtt a pultra támaszkodnék. - Odaadom a Blancpain órámat, ha kaphatok még egy üveget abból a tequilából.- Csitítva fordulok James felé, a keze a kabátomba kapaszkodik, alig bírom elhessegetni. - Az órám többet ér, mint a szaros kócerájod. Meg tudnám belőle venni ezt a szart. Meg kellene vennem tőled ezt a szart, akkor legalább lenne elég pia mindenkinek. -Ha végig tudtam volna gondolni, hogy mi fog történni, vagy milyen következményei lehetnek annak, ha neki állok kötözködni a taggal, akkor valószínűleg nem állok neki, de, mint említettem, az órám tényleg többet ért, mint a klub a legjobb napjain, és már tényleg totálisan szét voltam csúszva.
Szóval ha tudtam volna, hogy percekkel később itt kötök ki a sikátorban, akkor valószínűleg nem megyek bele, de hát nem tudtam, és már kibaszott késő volt visszakozni vagy kihátrálni a helyzetből.
A hűvös levegő egészen csípi a szememet, fázósan dugom a kezeimet a Ralph Lauren kabátom zsebébe, éppen elmerengve azon, hogy vajon hány ütést tudnék ilyen állapotban kibírni, hogy jobb lenne-e mihamarabb elájulnom, hogy apa mit fog szólni, ha ki kell hagynom a hétvégi meccset, mert valószínűleg agyon vernek, vagy sokkal rosszabb dolgokat tesznek velem. És tudod mire gondoltam még? Rá. Kibaszott érdekes mi, az életed utolsó pillanatában, szétcsúszva, elázva nem tudsz másra gondolni csak a szomszéd srácra a szobádban a kedvenc babzsákodban. És ennél tudod mi érdekesebb? Ha meg is jelenik.
- ESMOOOOND!- Kiáltok bele a sikátor csendjébe, elnyújtva a magánhangzót, részegen, örömittasan.
Megingok a lábaimon, meg el is mosolyodom. - Azt hittem, hogy nincs kedved ma bulizni. - Szűkítem össze a szemeimet, úgy próbálom kivenni a félhomályban az alakját, mielőtt felszaladna a szemöldököm.
Hova megyünk? Miért megyünk? Miért nem maradunk?
Te mennél? Ha így szólnának neked? Ha a másik hangjába olyan ideges feszültség szorulna, mint akkor Esmond hangjába? Odasétálnál hozzá?
Én mennék, csakhogy a lábaim nem akarnak mozdulni, túl nehezek és túl ruganyosak, meg aztán ez a tag is úgy terem itt, mintha egy gyorsított felvételt pörgetnének előttem. Egészen bele is szédülök.
- Jókor jöttél. Most fogom megvenni ezt a szar helyet. El tudod képzelni, hogy három üveg tequilánál nem adtak többet? Pedig még a Blancpain órámat is felajánlottam nekik. - Meg-megrekedek a mondat közepén, felén, minden második szaván, a nyelvem össze-össze akad, és fókuszálnom is nehéz, de végre, a lábam megmozdul és csak egy óvatlan dülöngélős lépést tudok tenni, amitől hirtelen sokkal közelebb kerül hozzám a retkes, nedves aszfalt, mint amennyire szerettem volna. Felhorzsolódik a tenyerem, ahogyan támaszkodom, ez holnap biztosan fájni fog, de most még csak érezni is alig érzem. - Jaj. Azt hiszem elégég berúgtam. - Sóhajtok föl, még csak meg sem érezve a helyzet súlyosságát, s úgy fekszem el a földön, félig bele egy tócsába, fölbámulva az égre, mintha ez után nem kellene kidobni azt a Ralp Lauren kabátomat.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Elküldésének ideje -- Kedd Márc. 31, 2020 2:20 pm
Persze, hogy elment. Persze, hogy elment abba a nyomorult buliba. A városnak nem is ezen a részén kellene lennem, hanem az egyik külvárosi reptéren, ami egyébként évekkel ezelőtt bezárta kapuit, és csak alkalmanként használják a „hatalmasok” áruszállításra. Az áru mivoltát had ne részletezzem. Hogy őszinte legyek, jelen esetben nem is tudom, mit visznek ki a városból – vagy kit, bár azokat a konténereket elnézve, ha élőlényről van szó, hát azt nem igen veszik emberszámba. A mi szakmánkban olykor jobb nem tudni. Vagy jobb, ha pusztán én nem tudok róla. Tudom, hogy az apám vajszívűnek gondol, ő még egészen szemet is huny felette, amíg nem szúrom el, amit el lehet, vele ellentétben azonban van néhány családtag, aki nem nézi jó szemmel a reformjaimat. Ám reformok ide vagy oda, ha Franco épségéről van szó, akkor nem feltétlenül gondolkodom ilyen pacifista módon.
A drága lelkem néha nem épp a diszkréciójáról híres, három sztorit is közzé tett. Nem volt nehéz rájönni, hogy tényleg eljött a 100 Clubba. Úgyhogy a reptér helyett inkább ide jöttem, biztos, ami biztos. Odabent két haverjával is összefutottam, de egyik sem tudta megmondani, hogy hol van. Bár abban sem vagyok biztos, hogy azt tudták, ők hol vannak. Lehet, hogy össze kellett volna szednem őket is, de a prioritásaimban messze Franco alatt maradnak, így előbb őt akartam megtalálni. Nem az a típus, aki csak úgy eltűnik a mosdókban ilyen-olyan nőkkel, de azért megnéztem ott is.
Lehet, hogy nem bántam volna, ha inkább egy kétes jelenetben találom meg valamelyik vécé fülkében, mintsem ott, ahol végül ténylegesen összefutok vele. A hátsó ajtón megyek ki, hogy az épület mögött is megnézzem végső opcióként. Az pedig kurvára nem tetszik, hogy ott áll ő, szemben három rossz arcú figurával. Közelebb érve egyiküket fel is ismerem.
- Lala, elég volt! – Csattanok fel és megszaporítom a lépéseimet, mégsem tudok Franco mellé sietni, mert a háromból az egyik vámpír előttem terem és az utamat állja. Picsába már, mintha valami flancos rendezvényen lennénk, ahova engem nem akarnak beengedni. A legtávolabb álló férfi neve Latavius, de kevesektől tűri, hogy ezen a néven szólítsák. Ő a kétes hírű klub kiskirálya. Személyesen nem ismerem, de sok arcot láttam már apám adatbázisában, köztük az övét is. Lányokat futtat, drogot árul, a társadalom szégyene. Ránézésre a harmincas évei végén járhat, de ennél egy-két évtizeddel idősebb. Az arcát még fekete bőre ellenére is sűrűn látható szeplők borítják.  Melegítőben, hatalmas aranylánccal a nyakában és drogot rejtő pecsétgyűrűvel az ujján jár, a kisugárzása mégis olyan, mint egy olcsó, szúrós szagú, hamisított kölni. Először egészen meglepettnek tűnik attól, hogy a nevén szólítom, ám rövid gondolkodás után émelyítő módon mosolyodik el.
- Várj, téged ismerlek. A Moray fiú, ugye? – A név hallatán a mellette álló vámpír megmoccan, ő azonban hanyag kézmozdulattal csitítja nyugalomra. – Nincs dolgunk egymással. Mi lenne, ha elsétálnál, mi meg békésen elfogyaszthatnánk a vacsoránkat? – Mézes szavai ellenére sem kérés volt, ami elhangzott a szájából. Nyilvánvaló, hogy nem vacsorára vágynak. Jól vannak lakva. De nehogy azt gondolják, hogy hagyni fogom, hogy egy ujjal is Francohoz érjenek, bármivel is húzta ki az a szerencsétlen a gyufát.
- Franco, gyere, megyünk. – Körülbelül olyan türelembe burkolt feszültséggel ejtem ki a szavakat, mintha a másik srác épp egy bombát készülne hatástalanítani, mindenféle színes, összegubancolódott vezetékekkel zsonglőrködve, én pedig a távolból igyekeznék neki instrukciókat adni úgy, hogy a detonátorokhoz én értek, nem pedig ő. Mégis ő van ott mellette. Ha nem muszáj, nem keverednék konfliktusba a Lala félékkel, így mindenkinek megadom a lehetőséget arra, hogy elsétáljunk szépen különböző irányokba. Nem mintha látnék rá bármi esélyt. Latavius nem tartozik azok közé, akikbe sok értelem – ha nem akarom megbántani, nevezzük diplomáciának – szorult. Pontosan olyan, mint emberként lehetett. Valaki, aki próbál felkapaszkodni a gettóból, de valójában nem akar onnan kiszabadulni, mert ő ott a kiskakas a szemétdombon. Nem mintha nem kezdene belülről viszketni a vérem. El sem tudnám dönteni, hogy kire vagyok mérgesebb, arra az ittas hülyegyerekre, aki most jó eséllyel igen gyors józanodásnak indult, vagy a gettóvámpírokra, akiket – „jobb a békesség” ide vagy oda, - abban a pillanatban szét fogok tépni, mihelyt Franconak egy haja szála is meggörbül. Bár azt hiszem, ez nem a legmegfelelőbb kifejezés, tekintve, hogy amúgy is göndör haja van. De érted.
- C-c-ch. – Lala cammog néhányat, jelezvén, hogy sehova. Amit viszont nem láthat senkit az, hogy a tőlem negyven centire lévő vámpírt már gúzsban tartom. Ami azt illeti, abban a percben elkaptam, hogy a közelembe jött. – Richboy a miénk. Miért nem keresel magadnak valaki mást, akinek udvarolhatsz? – A mellette álló vámpír pedig láthatóan kifutott a türelemből. Mondjuk, morbid lenne ebben a helyzetben azt mondani, hogy „nem hibáztatom”, mert Franconak tényleg baromi nehéz ellen állni?
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Franco & Esmond - the 100 club
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» esmond & silas
» Esmond & William
» Esmond & Titan
» Esmond & Jerome III.
» Esmond & Carlos

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: