Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


curse the name Yvaine


Kiválasztott

Barbara N. Lancaster
Chatkép :
curse the name Yvaine GoXuneB
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
camila mendes ◎
Hozzászólásaim száma :
307
Pontjaim :
19
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
zsani ◎
Fő képességem :
don't shut up ◎
Őt keresem :
curse the name Yvaine Tumblr_ooe5qu4OLi1rl53x2o4_250
Tartózkodási hely :
the hell called heart of washington ◎
Korom :
25
Foglalkozásom :
student ◎


Barbara N. Lancaster

Elküldésének ideje -- Pént. Júl. 24, 2020 7:34 am

Elfogadva, gratulálunk!  
isten hozott játékosaink között!  

Kedves Yvaine,
Megint egy... bonyolult név! De nem baj, meg fogom tanulni leírni, eskü! 22
Szóval... az első reakcióm az volt, mikor megláttalak, hogy azta. Micsoda gyönyörűség... ráadásul Vittorhoz érkezik. Viszonylag elég nyitott lapot hagyott előtted, szabadjára engedve azt, hogy kreatívan azt hozz ki személyiségileg, történetileg ebből a bájos nőből, amit szeretnél.
Jelentem, a projekt kiválóan sikerült! Aztaaaaa Drágám, az első betűtől az utolsóig ittam a szavakat. És csúnya dolog, de már shippeltelek is titeket Vittorral... Feladom Azt gondolná az ember lánya, hogy a "kötelező" házasságok ideje már lejárt. Bár talán a te szerelmed annyira erős volt, hogy észre sem vetted: a férfi szíve már csordultig tele van. De megnyugtatlak: szeret ő téged. A maga módján. Az már kérdéses, hogy úgy szeret-e, ahogyan azt te megérdemelnéd. És egy nő, vágyakozva a szerelem után - hisz valljuk be, mind vágyunk rá -, előbb-utóbb meg is találja azt.
Kérlek, ejts útba egy pár foglalót, mielőtt hazaérkeznél. Jó játékot kívánok! hopp

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Júl. 20, 2020 9:56 am
Yvaine Moira Ray-Foster
elátkozott feleség

Kiemelt információk
play by alicia vikander

születési idő 1987. 01. 29.

faj várfarkas

pártállás szimpatizáns

a karakterem keresett

hirdető Mr. Ray-Foster, my hubby

Attól függ.

Van az a szófordulat, miszerint attól függ, honnan nézzük, és esetében ez különösen igaz; a legtöbb dolog viszonyítás kérdése, de a legnehezebb dolga kétségtelenül annak van, aki mindhárom eshetőséget ismeri.

Ott van például Moira, talán a legmeghatározóbb összetevő ebben az egészben; egyelőre, legalábbis, hiszen ő büszkélkedhet a legtöbb idővel. Ő kedves volt, egyesek talán azt mondták volna rá, hogy puha – több értelemben is –, de hát ez valahol érthető is, elvégre ezt a nevet a nagymamája után kapta, aki ugyanilyen puha és kedves volt. Moira talán szabadszájúbb, nagyobb hangú és határozottabb is volt nála, de azért – bár határozottan életrevaló, értelmes és okos volt – sokáig meggyőződése volt, hogy számára is bőven elég lesz valami olyasmit kihozni az életéből, mint a nagyi a sajátjából. Megtalálni a hivatásodat, aztán a megfelelő férjet, családot alapítani, és szépen, csendben leélni az életet.
Kedves gondolat.
Moirát nem zavarta, hogy a férfi, akibe tulajdonképpen gyermekkora óta szerelmes volt, soha nem őt szerette igazán, még akkor sem, amikor feleségül vette. Ő küzdött volna érte, meg akarta hódítani magának, hogy ezzel elsimítsa az utolsó egyenetlenséget is a tökéletesnek szánt életében. Általában szeretett nem tudomást venni a problémákról, szentül hitte, hogy ha valamivel nem törődik, az majd egyszer csak magától megszűnik létezni. Nem igazán beszélt a saját problémáiról sem, belső konfliktusait általában indokolatlannak tűnő szurkálódás keretei közt adta ki.

Aztán bejött a képbe Yvaine. Ó nem, nem két személyiségről van szó, belőle egy is elég, csupán arról, hogy történt az életében valami, aminek hatására elkezdett megváltozni; annyira, hogy jobbnak látta, ha inkább a másik keresztnevét részesíti előnyben. Azt, amelyik sokkal komolyabb, határozottabb, erőteljesebb benyomást kelt, mert hogy ő is ebbe az irányba változott. A sors furcsa fintora, hogy amikor megtanulta irányítani azt a valamit, amivel meg kellett osztoznia a testén, lassan kiveszett belőle a régi kontroll. Dominánsabb lett. Hidegebb és számítóbb. Intelligens maradt, de sokkal analitikusabb, és hajlamos arra, hogy kizárólag a saját érdekeit nézze. Most már a legkevésbé sem puha.
Pedig mindketten ugyanúgy néznek ki: a lágy hullámokban aláomló hosszú, barna haj, a gesztenyebarna, de a haragtól könnyen elfeketedő szempár, és az a lágy vonásokkal metszett, mégis karakteres arc. Az alacsony termet nem adna okot aggodalomra, ha az ember vele áll szemben, viszont épp ezért lehet olyan megtévesztő; a legtöbben alábecsülik, és itt követik el a hibát, mondjuk a ruganyos, kemény izmok már inkább Yvaine idejére datálhatók.
Persze az is tény, hogy büntetőjogi ügyvédként Moira hajlamos volt olyan ügyeket venni a nyakába, amelyek a morálját is megszólították, ezzel szemben Yvaine egyre inkább korrumpálható a megfelelő személyek által; ügyvédi tevékenységének jelentős részét a Bastien Monagham által és parancsára elkövetett kényes ügyek elsimítása teszi ki.

És akkor ott van még a farkas. A gyönyörű, szürke-fehér bundájú, borostyánszemű állat, aki Moirából előhozta Yvaine-t pusztán azzal, hogy megtanította, hogyan irányítsa a saját életét. A farkas, akinek köszönhetően felfedezte belső erejét és azon képességeit, amit önnön céljaira fordíthat; a farkas, akinek köszönhetően bekerült Bastien koalíciójába és olyan magasra emelkedett, amire senki nem gondolt volna.
Önéletrajz
2010. 05. 29.
Drága Vittor,

Ha megkérdeznél, nem tudnám megmondani, miért írom most ezt a levelet. Talán soha nem is fogod megkérdezni, mert lehet, hogy nem fogom neked odaadni; talán csak magamnak írom ezeket a sorokat, vagy az utókornak, esetleg azért, hogy legyen mit mutogatni a gyerekeinknek néhány év múlva. Az biztos, hogy egyelőre nem fogsz tudni róla – tudom, hogy tényleg alszol és nem csak tetteted, pontosan ismerem már a légzésed ütemét.
Nagyon boldog vagyok. Eszméletlen furcsa ezt mondani most magamról, hiszen te tudod a legjobban, hogy nem vagyok az a romantikus típus, aki széleskörű álomesküvőre vágyik, pedig ma épp ezt kényszerítették ránk a szüleim. Mégsem érzek mást, csak boldogságot... és reményt. Valószínűleg ugyanilyen boldog lennék, ha csak elszöktünk volna két tanúval a hivatalba, de azért be kell látnom, hogy volt valami ebben az egészben. Jó érzés volt előtted állni abban a fehér ruhában és a szeretteink körében összekötni veled az életem. Közben jöttem csak rá, mennyire komolyan gondoltam az eskü szavait.
Annak idején mind nevettünk rajta, hogy kislányként közöltem a nagyapával: te leszel a férjem; ma mégis megtörtént.
Nem vagyok naiv; tudom, hogy a szíved még nem teljesen az enyém. Soha nem beszélsz róla és én soha nem kérdezem, de látom őt az elrévedő tekintetedben és hallom őt az elnyújtott sóhajaidban. Néha számítok ezekre a pillanatokra, néha mintha a semmiből törnének rád az emlékek, de nem is ez a lényeg. Tudom, hogy ott van, de azt is tudom, hogy szeretsz, még ha nem is úgy, mint őt.
Én viszont készen állok arra, hogy teljes egészében megnyerjelek magamnak, és a mai naptól kezdve azon leszek, hogy bebizonyítsam neked: méltó vagyok rá.
Szeretlek,
Moira


What screws us up most in life is the picture in our head of how it’s supposed to be.

2018. 08. 22.
Kedves Vittor,

Tudod, kezdetben rettegtem a farkasomtól, és leginkább emiatt a félelem miatt nehezteltem rád is. Úgy tekintettem rá, mint egy bennem élő szörnyetegre, mintha valamiféle sötét oldalam lenne, amit ha hagyok eluralkodni magamon, katasztrófa lesz a vége. Visszafordíthatatlanul. Féltem tőle és ezt a félelmet úgy próbáltam kezelni, hogy kézzel-lábbal tiltakoztam a farkas ellen, még akkor is, amikor nem volt választásom. Aztán rájöttem, hogy éppen ezzel adom a kezébe az irányítást; engedem, hogy a kormány mögé üljön, ne pedig csak az anyósülésről navigáljon, ha szükséges. Ez volt az, ami megtanított rá, hogy a legmélyebb félelmeink elől nem menekülnünk kell, sokkal inkább szembe kell néznünk velük. A félelmek gúzsba kötnek minket és uralkodnak rajtunk, de csak akkor, ha hagyjuk nekik.
A farkasom tanított meg rá, hogy mekkora hibát követtem el, amikor hosszú éveken keresztül dajkáltam a legnagyobb félelmemet: hogy elveszítelek. Ó, igen, drága Vittorom, fogalmam sincs, ki
ő, lehet, hogy soha nem ejtetted ki a szádon a nevét, de tudom, hogy még mindig ott van. Mindig is ott volt. Nem tudtam kitörölni az emlékét sem a fejedből, sem a szívedből, és ez sokáig a legnagyobb gyengeségem volt – most már viszont tudom, hogy egyszerűen csak el kell fogadnom, és egyszer szembe kell néznem vele. Onnantól nem lesz hatalma felettem. Nem lesz hatalmad felettem.
De azért ne gondold, hogy elfelejtem az eskünket. Jóban és rosszban, egészségben és betegségben, emlékszel? Még akkor is, ha számodra a halál relatív fogalom.
Tudod, a szívem egy része mindig is szeretni fog téged, úgy igazán, ahogy kell; de azt nem fogom tudni megbocsátani, hogy tulajdonképpen soha nem is voltál az enyém.
Szeretettel Ölel,
a feleséged


Throw me to the wolves and i will return leading the pack.

2020. 05. 29.
Drá
Kedves

Vittor,

Tulajdonképpen fogalmam sincs, miért írom neked ezeket a leveleket még mindig. Igazán megunhattam volna már, de azt hiszem, egyszerűbb így; könnyebb őszintének lennem, mert olyan szavakat is a papírra tudok vetni, amit még nem vagyok képes a szemedbe mondani. Vagy legalábbis nem teljesen.
Emlékszel arra a napra, amikor megtaláltál a támadás után? Nekem nem maradt meg sok minden az egészből, tulajdonképpen csak azt tudom, milyen ostoba voltam, hogy azt hittem, te császkálsz odakint a sötétben. Persze emlékszem a farkas karmaira a karomon és az oldalamon, emlékszem az állkapcsának szorítására a combomon... és a vállam és a nyakam találkozásánál. Azt hittem, meg fogok halni. Te is azt hitted. Akkor még volt egy időszak, amikor elhittem, hogy én lehetek ő, de racionálisan végiggondolva a dolgokat mindketten tudjuk, hogy nem te mentettél meg, hanem a farkasméreg.
Na de mennyi értelemben!
Lehet, hogy kezdetben téged hibáztattalak a történtekért, de tudod mit? Köszönöm. Nem gondoltam volna, hogy ennyi mindent megnyit majd előttem ez a változás, hogy mire leszek képes és milyen magasságokig juthatok, ha végre a saját kezembe veszem az életem és nem csak sodródom. Annak idején olyan természetesnek tűnt minden: hogy a nagyapával egy csomagban jártál te is, így végigkísérted a gyerekkorom, hogy a hősöm lettél, az a férfi, akit férjemnek is akarnék, és végül azzá is váltál. Attól a pillanattól kezdve, hogy beléptél az életembe, hagytam, hogy körülötted forogjon az egész világom, hogy köréd építsem az életem, még akkor is, ha tudtam, a te Napod nem én vagyok; legfeljebb a Hold voltam, aki visszaverte az ő fényét.
Ez így leírva még szánalmasabb, mint a fejemben megfogalmazva tűnt, de az az igazság, hogy éppen jó időben jöttem rá erre. Farkasként mindennél jobban tudom, micsoda ereje van a Holdnak, még akkor is, ha a legtöbben csak másodrangúnak tekintenék. Most már én is tudom, hogy erős vagyok.
Ma van a tizedik házassági évfordulónk. Szép, kerek szám; ezen ünnepélyes alkalomból meglehet, hogy ma este, amikor a szokásos helyünkön előadjuk a „Tökéletes házaspár” című darabot, végre nem csak te fogsz másra gondolni a gyertyafénnyel megvilágított asztalnál.
Csók,
Yvaine


Some thought she slipped into madness for the way she changed. She thought it was madness to live the life she once did.



Vissza az elejére Go down
 
curse the name Yvaine
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» way down we go - Jessa & Yvaine
» yvaine & vittor | lived happily ever after

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Eltemetettkarakterek-
Ugrás: