Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


yvaine & vittor | lived happily ever after


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Feb. 04, 2021 8:28 am
yvaine & vittor

Falling to Pieces

Volt egy olyan sanda gyanúm, hogy ezúttal nem fogom megúszni egy egyszerű bocsánatkéréssel, ahogyan a kiengesztelés folyamata is hosszabbra fog nyúlni, mint ahogyan azt megszoktam. Általában figyeltem arra, hogy ne okozzak neki csalódást. Ezúttal nem sikerült. És most is csak Jessa neve jutott eszembe indoklásként.
Mielőtt kilépett volna az ajtón, megtorpant és visszafordult felém. Legalább valamivel felkeltettem az érdeklődését, ez pedig már óriási előrelépésnek bizonyult. Valahol mélyen mindig is tudtam, hogy egyszer majd eljön az a bizonyos pillanat. A pillanat, mikor kettőnk közül valaki feladja; és bármilyen fájdalmasnak tűnt előre tudni, tisztában vagyok vele, hogy Ő lesz az. Férfiként fele annyira sem élem meg a helyzetet, mint ő. Ha nem látnám minden este a tekintetét, és azt, ahogyan rám néz, talán fel sem fogtam volna, hogy mennyire mások vagyunk mi - nők és férfiak. A legszomorúbb az volt az egészben, hogy tényleg szerettem Yvaine-t. Annak ellenére, hogy úgy sejtem, ő már nem hiszi el nekem. - Egy... nagyon régi ismerős. Gondolom én vagyok az egyedüli, akit ismer Bastien bizalmi köréből. De kristálytisztán elmagyaráztam, hogy szó sem lehet arról, amit tervez - tettem hozzá, egyértelműsítve, hogy nem ma kezdem el Bastien hatalmát aláásni. És nem is holnap.
Ismét csak a hátát láttam, ahogy kivonult. Valójában megfordult a fejemben, hogy tényleg nem megyek utána. Patthelyzet. Mi lenne a jobb megoldás? Kérdésemre nyomatékosan válaszolt, ettől függetlenül kicsit sem éreztem mosdatva magam - talán nem a harag az, ami ilyenkor a legerősebben dolgozik bennünk. Csak mondaná ki, hogy... hogy mit érez most.
És mintha ráérzett volna a gondolatomra, rögtön szembekerült velem, karjait pedig a mellkasa elé fonta. A szavaira azonban nem számítottam. Éreztem magamon, ahogyan ledermedtem. Erre most... mit kellene mondanom? Egy másodperc alatt omladozott le bennem valami világ-szerűség, mialatt a feleségem éppen a szemembe mondja, hogy egy nő illatát érzi rajtam. Már megint témánál vagyunk... ezt az egészet úgy őrizgettem magamban, mint a legféltettebb titkomat. Yvaine tudott a múltamról - nagyvonalakban. Én pedig nem beszéltem róla. Soha nem említettem Jessa nevét.
Tenyeremmel a konyhapultra támaszkodtam. - Reméltem, hogy soha - válaszoltam rögtön az első kérdésére, majd egy halk sóhajt hallatva megráztam a fejem. - Ő az ellenálló - bukott ki belőlem, ekkor már megkeresve Yvaine tekintetét, majd nagyot nyelve döbbentem rá, hogy innentől kezdve nincs visszaút. - Ezer és egy hely van a világban, ahol felszabadításra várnak, neki pedig éppen Washingtonba kellett jönnie, hogy a barátaival Bastien életére törjön. - Közelebb léptem, de csak óvatosan. Fogalmam sem volt arról, hogy mit fog tenni. Vagy mit fog mondani. Azt hiszem, ebben a helyzetben inkább volt fájdalmasabb a verbális kommunikáció, mint a fizikai inzultus. - Elutasítottam az egészet... - fűztem tovább az események fonalát. - ... és hazajöttem - tettem hozzá, mintha ezzel várnék feloldozást. Bár megkaphatnám vele. De Yvaine nem volt ott; nem látta, hogy nem történt semmi. - A pokolba is. Felépítettem egy életet. Veled. Nem fogok mindent eldobni - mondtam, valami furcsa elkeseredettség ülepedett a hangomra, és persze az arcomra.

she wolf ||  22  ||  coded by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Nov. 23, 2020 8:31 pm

thought we built a dynasty

forever couldn't break up

Mik vagyunk mi egymásnak?
Újra és újra feltettem magamnak ezt az átkos kérdést, miközben figyeltem a vonásait, azokat a vonásokat, amik egészségtelen mértékben ivódtak bele az emlékezetembe. Tudtam, hogyan feszül meg az állkapcsa éppen a fülei vonalában, amikor hűvös szótlanságommal vívok vele néma háborút. Jól ismertem azt a jellegzetes mozdulatot is, amikor az ajkai enyhén elnyíltak, hogy kiengedjenek egy lemondó sóhajt, miközben éppen csak egy pillanatra az égre emelte a pillantását. Behunyt szemekkel is fel tudtam volna idézni, milyen, mikor örömtelen mosolya – amivel azt próbálja elhitetni mindkettőnkkel, hogy minden rendben van – nem jut el a szeméig, mert égkék íriszei továbbra is tompán és fénytelenül figyelnek, a szemei sarkában pedig nem jelennek meg az apró nevetőráncok. Másnak talán fel sem tűnnének azok a halovány vonalak, de én pontosan tudtam, hol keressem őket. Sok álmatlan éjszakát töltöttem már azzal, hogy az arcát tanulmányoztam, miközben ő mélyen aludt mellettem.
Tudtam, hogyan nyúl az arcomhoz, majd milyen mozdulattal simítja végig ujjait a bőrömön, hátha azzal enyhítheti mindazt, ami elveszett.
Mit keresek még mindig itt? Mit keresünk még mindig itt?
Értem. – Tömören szólaltam meg, nem engedtem bizonytalanságot a hangomba, de szégyenszemre még én is kihallottam belőle a boldogtalanságot. Nem volt ez más, csak a szokásos, régi lemez: úgy kentük el a problémáinkat, mint a kávé maradékát az asztalon, még ha ezzel a viselkedéssel csak tovább is mélyítettük a köztünk lévő szakadékot, amiről soha nem beszéltünk. Soha nem értettem, hogyan tarthatunk még mindig itt. – Hogyan? – torpantam meg félúton az ajtó felé, felvont szemöldökkel nézve rá, amikor meghallottam az „ellenálló” szót. Homlokráncolva néztem rá, szemeimben gyanakvással vegyes értetlenség ült, de nem rá gyanakodtam; Vittornak voltak hibái, de az ostobaság nem tartozott közéjük. Tudtam, hogy nem árulná el Bastient, de nem értettem... – És hogyan talált meg éppen téged? – fontam össze magam előtt a kezeimet. A figyelmemet sikerült valamennyire elterelnie az előző keserűségemről, de egyáltalán nem tetszett az a kép, amit felvázolt... vagyis inkább én vázoltam fel a saját fejemben. El tudtam képzelni egy nagyon is logikus magyarázatot arra, miért éppen őt környékezte meg valaki, de igazság szerint nem akartam ebbe komolyabban belegondolni. – Remélem, egyértelműen elküldted melegebb éghajlatra – biccentettem kissé oldalra a fejem. Nem öntöttem szavakba, hogy ennek valójában több értelmezést is el tudtam képzelni.
Sarkon fordultam, készen arra, hogy folytassam az utamat a konyhába, mikor meghallottam a kérdését. Először zavartalanul tovább akartam menni, úgy téve, mintha meg sem hallottam volna, valami mégis arra késztetett, hogy ismét megálljak. Ezúttal viszont nem fordultam vissza felé. – Nem haragszom – hangsúlyoztam a szót úgy, hogy pontosan értse: ez ettől még nem jelent jót. Fáradt voltam, több értelemben is. Talán abba is belefáradtam kissé, hogy állandóan a szőnyeg alá söpörjük a problémákat, és hiába púposodik már az a szerencsétlen szőnyeg, még mindig úgy teszünk, mintha nem látnánk. Több ideig hallgattam, míg indokolt lett volna, a kezeimet ismét összefontam magam előtt, de továbbra sem fordultam felé, inkább a csupasz lábujjaimmal kezdtem babrálni a nem annyira képzeletbeli szőnyegünket. – Tudod, érzem őt rajtad – szólaltam meg végül, nem fűzve különösebb magyarázatot ahhoz, hogy ki az az ő. Olyan volt, mint a Harry Potter filmekben Voldemort; ő, akit nem nevezünk nevén, de ettől még mindig ott van, sötét árnyékként uralkodik a házasságunk felett, tettek nélkül is befészkelve magát kettőnk közé. – Talán itt lenne az ideje, hogy ne hazudjunk tovább egymásnak és önmagunknak, nem gondolod? – Ekkor már felé fordultam kissé, pillantásommal megkeresve az ismerős kék szempárt. – Tíz éve házasok vagyunk, Vittor. Mikor jön el az ideje?

for Vittor

  Aztaaaaa  Szeri   


 

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Okt. 21, 2020 4:52 pm

Vittor && Yvaine
every man needs two women

Csak egy lemondó sóhaj bukott ki belőlem, érezhetően nem nagy örömömben tettem. Bár tény, jó ideje semmi normális emberi tevékenységet nem örömömben csináltam, az utóbbi időben szerettem volna inkább kicsi nyugalmat találni. Többek között Yvaine-nel, ha már a munka állandóan elszólított minket egymástól. Régen képes voltam örülni az ilyen kettesben töltött vacsoráknak, egy-egy pohár bornak, de ma már csak jeges csendet hordozott a kettesben töltött este ígérete. Mintha szándékosan akarta volna keresztüldöfni a szívemet a csendességével, pedig mikor megismertem, a cserfessége nem ismerte a határaimat. Mindig megmosolyogtatott, örömmel töltötte meg a szívemet, de mindezek ellenére be kellett vallanom, hogy... én tehettem az egészről. Furcsa mérget fecskendeztem a házasságunkba, ami egyelőre gyógyír nélkül szenvedett, és csak rajtunk múlott, mennyi idő kell, hogy végleg kimerüljön. Talán késő elkezdeni küzdeni?
- Elszólított egy régi... ügy - válaszoltam a kérdésére. Nem hazudtam, csak éppen nem neveztem meg a távolmaradásom tárgyát. Nem volt kedvem Jessa miatt magyarázkodni, és neki is tudnia kellett volna azt, hogy... a helyem mellette van. Hazajöttem - hozzá. Ez pedig elmondott mindent helyettem is. Bár csak sejtettem, hogy gyanakszik. Egyelőre nem voltam meggyőződve arról, hogy tényleg sejtene bármit. - Majd megmelegítem, ha... megéheznék - vontam meg a vállamat, közben fél szemmel figyelve, ahogyan félreteszi a kezében tartott mappát, és feláll. Nem akartam, hogy miattam fáradozzon, de úgy tűnt, ma megint hajthatatlan... a drága feleségem. - Ne haragudj emiatt. Csak... elszaladt az idő, észre sem vettem. Találkoztam egy ellenállóval. Be akar szállni a háborúba. És... azt akarta, hogy asszisztáljak neki Bastien elárulásában. - Újabb sóhaj, de az arckifejezését látva majdnem biztos voltam abban, hogy feleslegesen próbálkozom. Készen álltam mindenre, mikor beléptem a házba; csalódottságra, üvöltésre, veszekedésre, két külön szobára. Volt már rá példa, nem először játszottam el ezt, hogy késtem - és nem szóltam. Legalább az utóbbival megelőzhettem volna a vihart, mert ki nem állhattam a vihar előtti csendeket. Mekkora seggfej vagyok. - Haragszol? - kérdeztem, habár majdhogynem felesleges volt. Talán ez nem is harag, ami az arcán játszott, de minden más opció, ami szóba jöhetett, sokkal rosszabb volt, mint holmi harag. 

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Szept. 26, 2020 9:04 pm

thought we built a dynasty

forever couldn't break up

Gépies mozdulatokkal tettem le, majd igazítottam el szépen az immár üres tányéron a kést és a villát. Megtöröltem a számat, hátradőltem a széken, és az asztalra meredtem: a teríték kifogástalan elrendezéssel feküdt az alátéteken, a szokásos helyünknél, Vittor az asztalfőn, én a jobb oldalán. Régi berögződés volt ez, amolyan boldog megszokás, ami néha a rosszabb napokon is el tudta hitetni velem, hogy minden olyan, mint régen volt. Persze kezdetben azért alakult ki így ez a megszokás, hogy közel legyünk egymáshoz; még fel tudtam idézni azokat az időszakokat, amikor a férjem a combomon pihentette a kezét, úgy várva, hogy én is befejezzem az evést.
Most már viszont eljutottunk arra a pontra, amikor a férjem arra sem méltat, hogy szóljon, ha nem ér haza vacsorára. Vacsorára... Én magam is később értem haza, aztán még vártam rá kereken negyvenöt percet, de minden múló perccel csak egyre ostobábbnak éreztem magam.
Tekintetem a Vittor helyén érintetlenül álló tányérra siklott, de nem néztem sokáig; a mellkasomban feltámadó kellemetlen érzés a farkasomnak is diszkomfort érzést okozott, ezért a kelleténél talán nagyobb hévvel löktem hátra a székem, de úgysem hallotta senki. Úgy döntöttem, hogy a legjobb lesz a munkába menekülni, ezért azzal az elhatározással, hogy majd később elpakolok, a dolgozószoba felé vettem az irányt. A súlyos testi sértési ügyem egyébként sem ígérkezett egyszerűnek, hiába volt meg az első tárgyalás, ha Bastien még csak az egyik tanút tudta rávenni, hogy vonja vissza a vallomását.
Attól kezdve, hogy a kezembe vettem az aktát, az idő persze észrevétlenül elsiklott felettem; fel sem figyeltem az autó motorjának ismerős zajára, sem pedig az ajtónyitódásra, csupán akkor emeltem fel a fejem, amikor az orromba bekúszott a jól ismert illat. Éreztem, hogy a farkasomban is ugyanaz a fájó reakciósorozat zajlik le: az izgatott boldogság, amit a viszontlátás ígérete magával hoz, azután pedig a kiábrándult lekushadás, amikor valakit hideg zuhanyként ér a valóság. Összeszorítottam a fogamat, hallottam, hogy Vittor a nevemen szólít, de nem feleltem, inkább kényszerítettem magam, hogy tovább olvassam a nyomozati anyagot.
Hallottam, hogy tesz-vesz a konyhában, de csak akkor néztem fel a papírokból, amikor egy halk kopogást követően kinyílt a dolgozószoba ajtaja. Tekintetem találkozott Vittor szemeinek ismerős kékjével, és bár halovány mosoly kúszott az arcomra, a szívemet nem érte el ez a kis gesztus sem. A csalódás különös szintje volt az, amikor életed szerelme besétált az ajtón, neked pedig összetört a szíved.
Mikor jutottunk idáig?
Leengedtem a papírokat, és hagytam, hogy megcsókoljon, még akkor is, ha szinte fájt ez a gyengédség. Többé nem tudtam őszintének érezni, már nem voltam képes abba a hitbe ringatni magam, hogy az eskü, amit annak idején egymás szemébe nézve tettünk, valóságos lehet. Főleg akkor erősödött meg bennem ez az érzés, miután hozzám hajolt, én pedig egyértelműen megéreztem az illatába keveredni valami mást. Valaki mást.
Hol voltál? – kérdeztem, és bár igyekeztem nem túl szemrehányónak tűnni, nem biztos, hogy sikerült. – Vártam rád egy darabig, de aztán... Elég fáradt és éhes voltam. – Félretettem az aktát, készen arra, hogy felálljak. – Ha gondolod, melegítek neked a maradékból.
Szándékosan nem vettem tudomást a borról és a két pohárról, amit behozott. Nem éreztem késznek magam arra, hogy békésen borozgassak vele, és úgy tegyek, mintha minden rendben lenne, miközben egyikünk sem beszél arról, hogy egy másik nő miatt még csak nem is szólt a feleségének, hogy nem ér haza időben.

for Vittor

  Aztaaaaa  Szeri   


 

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Szept. 14, 2020 8:03 am

Vittor && Yvaine
every man needs two women

Hosszú nap volt. A Jessa-val való találkozás elszívta szinte minden erőmet, pedig azt gondoltam, ennyi év elég volt ahhoz, hogy rendesen felkészüljek egy ilyen látogatására. Látogatás... ahogy kiderült, közel sem futó kirándulásról van szó a részéről. Bastien leigázásához amúgy sem elég egy hét. Meg tudtam volna ölni valakit, ahányszor eszembe jutott, hogy milyen célkitűzések járhattak ennek a nőnek a fejében. Egyértelmű volt, hogy egyenesen az öngyilkosságba fogja hajszolni saját magát, hisz egy olyan fejlett védelmi rendszerben, mint amit Bastien kiépített magának, szinte száz százalék, hogy semmi baja nem fog esni. De akkor mégis miért? Miért kell neki ismét a világmegváltót játszania? A sírba kerget.
Beléptem a bejárati ajtón. Csend honolt, habár tény, hogy én is később értem haza, mint az megszokható volt. Nem is szóltam róla Yvaine-nek, aminek úgy érzem, meglesz a böjtje... főleg mikor az étkezőben megláttam a megterített tányérokat, csak az egyiken fedezve fel nyomokat: ő már vacsorázott. Nyilván nem várt rám tovább, de ezt még nem is olvashattam rá. Ilyenkor mindig sanyarú szúrást éreztem a mellkasomban. A feleségem az utóbbi időben talán boldogtalanabb, mint azt gondoltam, és ez is leginkább a zavaros csendekből volt kikövetkeztethető, semmint abból, hogy az orromra kötötte volna. Kemény nő. Erős. Mélyen belül azonban érzékeny és gyengéd. Éppen ezért szeretem. Mielőtt elvettem feleségül, beavattam őt a múltam történéseibe, tudott mindent Jessa-ról is, de talán az elején nem is gondolta volna, mekkora súllyal fog ez nehezedni a kapcsolatunkra - majd a házasságunkra.
- Yvaine? - szólaltam meg, megtörve a kegyetlen csendet, amely már magában képes lett volna ezer darabra törni. A dolgozószobája ajtaján halványan pislákoló fény szűrődött ki. Nem volt ritka, hogy késő éjjelig dolgozott, éppen attól függően, milyen ügyet varrtak a nyakába. Nem mintha nem szerette volna a munkáját, de azért reméltem, hogy nálam jobban csak nem szeretheti.
Mielőtt beléptem volna a dolgozószobájába, fogtam a két borospoharat, amit az asztalra készített nagy gondosan, majd kézbe vettem az üveg vörösbort is, amely bontatlan állapotban ott pihent az asztalon. Ezt követően vettem célba a szobát, majd egy halk kopogást követően beléptem, és a feleségemre mosolyogtam. - Sajnálom, hogy megvárattalak - léptem oda mellé, letéve a poharakat és a bort, majd odahajolva lágy csókot nyomtam először a homlokára, majd az ajkaira. 


Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
yvaine & vittor | lived happily ever after
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Vittor Ray-Foster
» Vittor & Jessa
» curse the name Yvaine
» way down we go - Jessa & Yvaine

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: