Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


way down we go - Jessa & Yvaine


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Vas. Nov. 22, 2020 8:14 pm

you take me for a fool

that doesn't make me foolish

Tulajdonképpen hálás is lehettem volna a kései látogató miatt, és egy részem hálás is volt, azt hiszem. Ennél jobb okot aligha kaphattam volna arra, hogy még egy kis időt az irodámban üljek ahelyett, hogy hazaindulnék, a lelkem pedig könnyebb lett ettől, bármennyire gyomorforgató volt is ez a tudat. Tízévnyi házasság után eljutottunk oda, hogy már csak egy üzenetet sem küldtem Vittornak, amiben tudattam volna vele, hogy késni fogok... persze már így is késtem, és ezidáig sem keresett. Talán ő sem volt még otthon. Megint.
A látogatóm illatát pedig hiába ismerte fel a farkasom idő előtt, arról fogalmam sem lehetett, tulajdonképpen mennyire prózai is, hogy éppen Jessa tart vissza az otthontól. Számomra ő csupán régi ismerős volt, egy ügyfél azokból az évekből, amikor még az igazság harcosa cím vezérelt a munkámban. Az ő ügyüket is megnyertem annak idején, és volt egy olyan sejtésem, hogy a látogatását is ez indokolta, de egyelőre nem hagytam kiülni az arcomra, hogy ez mennyire nyilvánvalóan kellemetlen szituációt fog szülni.
Visszakozását hallva halk nevetéssel ráztam meg a fejem, jelezve, hogy felesleges magyarázkodnia, miközben kezet fogtunk.
Ugyan, nincs semmi baj. Ha már egyébként itt voltam, semmi akadálya nem volt, hogy fogadjalak – hárítottam el udvariasan a dolgot, miközben az asztal felé indultunk és mindketten leültünk. A forró kását viszont nem kerülgettem, az sosem volt az én stílusom, rögtön a tárgyra tértem, és őszinte érdeklődéssel pillantottam Jessára. Valóban érdekelt, hogy mi szél sodorta éppen hozzám; persze talán nem ment még kifejezetten híre annak, hogy tulajdonképpen már Bastiennek dolgoztam, de ez egyébként sem jelenthetett akadályt abban, hogy legalább meghallgassam.
Az első mondatára értőn biccentettem egyet, és figyelmen kívül hagytam egy furcsa, kifejezetten kellemetlen érzést, ami a mellkasomba költözött ennek hallatán, ugyanis semmi értelme nem volt. Annak a számlájára írtam a dolgot, hogy ettől csak még egyértelműbb lett, mivel állunk szemben, és a dolog kellemetlensége kezdett kiütközni rajtam – pedig tudtam, hogy ez nem igaz, hiszen kiválóan tudtam kezelni a kényes helyzeteket is, ha a munkámról volt szó.
Ah – húzódtak ajkaim egy értő, udvarias mosolyra, amikor befejezte a mondandóját. A számításaim bejöttek, de az övéinek egyelőre nem tudtam, mennyi sanszot jósolhatnék. Hátradőltem a székben, a karjaimat összefontam magam előtt, és úgy néztem elgondolkodva a nőre. – Kaptatok esetleg konkrét megkeresést? Valamilyen burkolt fenyegetést? Vagy inkább csak elővigyázatosak szeretnétek lenni? – Az érdeklődésemet nem kellett megjátszanom; Bastien egyelőre nem keresett fel Jessáék cégével kapcsolatban, de lehet, hogy csak idő kérdése volt, így valóban értékes információkat kaphattam a nőtől. Nem állt szándékomban ártani neki, de a hűségem Bastienhez kötött, így ha muszáj volt állást foglalni, az én döntésem egyértelmű volt. Addig is viszont... csak jól kellett kijátszanom a kártyáimat. – Ha csak fenyegetve érzitek magatokat, és szeretnétek elébe menni a problémáknak, átnézhetem a cég papírjait – könyököltem az asztalra, ezúttal az ujjaimat kulcsolva össze magam előtt. – Elég... kiélezett a hangulat mostanában, felsőbb és alsóbb körökben egyaránt – húztam el a számat, és ebben egy kicsit sem kellett füllentenem. Bastiennek elég sok nyűg szakadt mostanában a nyakába, és nem tudtam, lenne-e még kapacitása Jessa cégével is pörölni. – Ha nem kaptatok célzott megkeresést, vagy ne adj isten fenyegetést, én egyelőre inkább meghúznám és bebetonoznám magam, így nem menne kárba a várakozási idő sem. Ha támadhatatlanok vagytok, a városvezetés sem tehet semmit – vontam vállat könnyedén. – Nos, legalábbis remélhetőleg nem.

for Jessa

 Na mi lesz?  


 

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Vas. Okt. 18, 2020 11:11 am
Yvaine & Jessa

must be something in the water

Nem szívesen jöttem ide, de muszáj volt. A segítségkérés mindig az utolsó helyen szerepelt a listámon, mindig próbáltam magam megoldani a dolgaimat és külsőst csak és kizárólag végső estben vontam be: az Yvaine-nel való megismerkedésem a múltbeli kétségbeesésem befejező állomása volt és amennyire nehezen vettem rá magam a nő felkeresésére, annyira örültem, hogy jelen pillanatban volt, akihez fordulhattam. Anno rá kellett jönnöm, hogy a jogi dolgokhoz nem értek és hiába állt a rendelkezésemre több évtized ahhoz, hogy elsajátítsam a jogrendszer követelményeit, kiskapuit és akár ki is képezhettem volna magam ügyvédnek, egyszerűen hidegen hagyott a világ… képtelen voltam elmerülni a paragrafusok világában, ezért muszáj volt keresnek valakit, aki megteszi helyettem és ami még fontosabb, ugyanazon az oldalon állt, mint én. Évekkel ezelőtt még nem éltem a városban, ugyanakkor a cég, aminek az egyik európai kirendeltségén dolgoztam washingtoni székhely volt és a város problémáira fókuszáló biokémiai kísérletek álltak a portfóliója középpontjában. Idővel feljebb lépdeltem a ranglétrán és a független, sőt inkább segítő szándékú céget, mint derült égből villámcsapás kezdte el kerülgetni a washingtoni vezetés, mivel nem tetszett nekik, hogy nem csak és kizárólag a természetfelettiek megsegítésére irányultak a kísérleteink. Ezért muszáj volt találni valakit, aki ért a joghoz és Washington városában él, tehát tisztában van az ottani viszonyokkal és hajlandó fogni a kezünket, míg kievickélünk a nagy halak bekebelezési törekvéseiből. Yvaine személyében tökéletes segítőre találtunk és most, hogy már én is ebbe a városba tettem át a székhelyemet, ismételten szükségem lesz rá: én vezettem a helyi kirendeltséget és véletlenül sem szerettem volna, ha bárki fogást találhatott volna rajtam.
- Yvaine! – Meglátva a nőt halvány félmosoly húzódott az ajkaimra. Rég találkoztunk utoljára, megtehette volna, hogy nem fogad, hiszen munkaidő után állítottam be, mégsem zavart el… ez jó jel. – Sajnálom, hogy ilyenkor zavarlak. A legközelebbi alkalom előtt, ígérem, megtanulom használni a telefont! – Elfogadtam a kezét és követtem őt az asztalig. Kihúztam az egyik széket, majd miután elhelyezkedtem ismételten a nőre emeltem a tekintetemet Sokat köszönhettem neki és csak remélni mertem, hogy most sem hagy cserben. Közvetlenül Washington-ban lenni teljesen más helyzet, mint Brüsszelben: itt sohasem tudhatja az ember lánya, hogy a vele szemben ülő melyik oldalon áll, mi a hazugság abból, amit kiejt a száján, sőt, a saját identitásunkat is könnyen meg lehet kérdőjelezni ebben a mérgező környezetben. Sajnos nekem is meg kellett válogatnom a szavaimat… ésszerű volt úgy beszélnem, hogy ne süssön rólam a Bastien által kialakított rendszer iránti gyűlölet, hanem semlegesnek tűnjek, ám mégis elérjem a célt, miszerint a cég és a munkánk függetlenedni tudjon a rezsimtől és ténylegesen azokon segíthessünk, akik megérdemlik. – Pár hete érkeztem a városba, ide tettem át a székhelyemet. – Kezdtem bele. – A munkatársaimmal hellyel-közzel megtaláljuk a helyünket, ám ahogy átléptük a városhatárt és megvettük az első bútorokat, rögtön előlépett a probléma, amin néhány évvel ezelőtt együtt dolgoztunk. – Sóhajtottam egyet. – Szóval nem újdonsággal jöttem hozzád… csak a régi muzsikával. Szeretném, ha segítenél ismét felhúzni a falakat a cég köré, hogy megőrizhessük a saját értékeinket. – Böktem ki elhagyva a köntörfalazást.

    Aztaaaaa ● ● coded by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Szept. 26, 2020 5:25 pm

you take me for a fool

that doesn't make me foolish

Fáradt sóhajjal masszíroztam meg az orrnyergemet a vádirat végtelennek tűnő tengernyi betűje felett. Vetettem egy gyors pillantást az órára, megállapítva, hogy már fél órája el kellett volna indulnom haza, de túlságosan belemerültem ebbe az új aktába... és talán már az otthon gondolata sem volt olyan csábító egy ideje, mint lennie kellene. Hátradőltem a székemben, hogy kinyújtózzak egy kicsit, aztán egy ceruzáért nyúltam, és a megfelelő oldalakra lapozva lefirkantottam egy-két jegyzetet a margóra. Bastien ígéretet tett, hogy legalább két tanú vissza fogja vonni a vallomását, amire nyilvánvalóan sokkal könnyebb lesz alapozni a védelmet. Ilyen egyértelműen lebuktatott sikkasztási ügyet egyébként nehéz lenne megmagyarázni; ha Bastien azt akarja, hogy tisztára mossam az embere nevét, kénytelen lesz kicsit közbenjárni az érdekében.
Meglepve vontam fel a szemöldököm, amikor megszólalt a vonalas telefon az asztalomon, az pedig még jobban, hogy a porta villogott a készülék kijelzőjén.
Igen? – fogadtam a hívást, a portás, Fletcher hangja pedig rögvest válaszolt.
Látogató érkezett önhöz, Mrs. Ray-Foster. Felengedhetem még, vagy küldjem el?
Ismét az órára pillantottam, arra számítva, hogy az imént talán elnéztem az időt, de nem: valóban munkaidőn kívül jártunk már. Ennek ellenére – bár furcsa volt – nem ítéltem gyanúsnak a dolgot. Az iroda biztonsági szolgálata mindig is komolyan vette a feladatát, bejelentkezés nélkül csak az igazolt korábbi ügyfeleket engedték volna be... vagy a férjemet. Erősen kételkedtem viszont abban, hogy Vittor hirtelen úgy döntött volna, hogy meglátogat.
Küldje csak fel, Fletcher – egyeztem bele, miután győzött a kíváncsiságom. – Köszönöm.
Felálltam az asztalom mögül, egyrészt, hogy kinyújtóztassam a lábaimat is, másrészt pedig hogy előkészítsem egy kicsit az irodát egy vendég fogadására. Az aktát visszatettem a helyére, az aktuális futó ügyek polcára, aztán lesimítottam a kosztümöm szoknyáját és a konyharészhez lépkedtem. Elővettem két tiszta poharat, amit három üveg– két mentes és egy szénsavas – vízzel együtt egy tálcára helyeztem, majd az íróasztalom meghosszabításaként elrendezett tárgyalóasztal közepére helyeztem. Kinyitottam az iroda ajtaját is, amolyan invitáló jelkép gyanánt.
A farkasom hamarabb megérezte a látogatóm illatát, minthogy meghallottam volna a közeledő lépteket. Meglepve vontam fel a szemöldökömet; a régi ügyfél elmélete bejött, de hazugság lett volna azt állítani, hogy ha hármat találhattam volna, az érkező nő a tippjeim között szerepelt volna. Régen, nagyon régen volt már, hogy képviseltem a céget, ahol dolgozott, arról nem is beszélve, hogy azóta éppen száznyolcvan fokot fordult a szélirány.
Mindennek ellenére szívélyes mosolyt varázsoltam az arcomra, és amint jelezte valahogyan az érkezését, a hang irányába fordultam, mintha a farkasom nem árulta volna el már rég, hogy itt van.
Jessa! – Nem lepleztem a meglepetést a hangomban. – Micsoda kellemes meglepetés, nem számítottam a látogatásodra.
Odaléptem hozzá, továbbra is mosolyogva nyújtva felé a jobb kezemet.
Mi járatban? Segíthetek esetleg valamiben? – kérdeztem, és ha elfogadta a gesztust, nem tartottam fogva a kelleténél hosszabb ideig a kezét. – Foglalj csak helyet! – A tárgyalóasztal körül elhelyezett székek felé intettem a kezemmel, és ha leült valamelyikre, a magassarkúm keltette kopogás kíséretében a vele szemben lévő székhez sétáltam. Tettem egy bátorító mozdulatot a poharak és vizes üvegek irányába is, jelezve, hogy bátran szolgálja ki magát, ha szeretné, aztán kíváncsi pillantásomat az ismerős, de rég látott arcra szegeztem.

for Jessa

 Na mi lesz?  


 

Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
way down we go - Jessa & Yvaine
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Vittor & Jessa
» curse the name Yvaine
» yvaine & vittor | lived happily ever after

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: