Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


⛤ miss Evergarden


Kiválasztott

Barbara N. Lancaster
Chatkép :
⛤ miss Evergarden GoXuneB
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
camila mendes ◎
Hozzászólásaim száma :
307
Pontjaim :
19
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
zsani ◎
Fő képességem :
don't shut up ◎
Őt keresem :
⛤ miss Evergarden Tumblr_ooe5qu4OLi1rl53x2o4_250
Tartózkodási hely :
the hell called heart of washington ◎
Korom :
26
Foglalkozásom :
student ◎


Barbara N. Lancaster

Elküldésének ideje -- Hétf. Jún. 22, 2020 9:06 pm

Elfogadva, gratulálunk!  
isten hozott játékosaink között!  

Kedves Violet,
Biztosan meg fogsz lepődni, de... te gyönyörű vagy! Bár még sosem találkoztam előtte ezzel a hölgyeménnyel, de úgy gondolom, jobb későn, mint soha. De cuki vagy
Te is boszorkányként érkezel, ráadásul egy nagyon egyszerűnek tűnő, ám annál sokkal bonyolultabb főképességgel. Nem szabad lebecsülni a telepátiát... de pont neked kellene ezt magyaráznom?
A formavilág is nagyon megnyert, egyedileg dekoráltad ezt az előtörténeted, a külön kiemelt kis fejezetek pedig szerintem remek választások voltak annak érdekében, hogy megismerjük a karakteredet. Felkeltetted a kíváncsoságomat, szeretnék majd többet is látni ebből a bizonyos... üzletből, érdekesnek tűnik. 22
Kérlek, látogass el a foglalókig, aztán... csak a szokásos. Játékpartner-keresés. És ami belefér. Jó szórakozást! hopp

2020. május 25-én új szabályt léptettünk életbe a multi karakterek kapcsán. Minden multi karaktert be kell jelentened a staff irányába - beleértve a titkos karaktereket is. Mi nem adjuk tovább ezeket az információkat. Amennyiben ez egy frissen elfogadott karakterrel az elfogadástól számított egy héten belül nem történik meg, szankciókat von maga után - a foglalások elvesznek, a karakter pedig használaton kívüli státuszt kap, amely lévén nem tud majd játéktéri reagot kreálni.
Amennyiben új tagként érkeztél hozzánk, és multival még nem rendelkezel, a karakteredet mint fő karaktert kell lejelentened.
Az üzeneteket minden esetben Barbara részére kell eljuttatnod privát üzenet formájában, vagy pedig Discordon felvenni vele a kapcsolatot. Ő készségesen felel majd minden felmerülő kérdésedre is.


- idézet frissült szabályzatunkból

Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Violet Evergarden
Chatkép :
⛤ miss Evergarden 83e2233c925b60fd42faf7431c04a2d5c192b757
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
daisy • e. • jones
Hozzászólásaim száma :
28
Pontjaim :
15
Pártállás :
  • Semleges

User név :
fladorphae
Fő képességem :
T E L E P A T H Y / telepátia:(quality)
érzékeli/megérti mások agyhullámait.

Foglalkozásom :
herbalist ⛤ insp. seeker


Violet Evergarden

Elküldésének ideje -- Csüt. Jún. 11, 2020 10:01 pm
Violet Evergarden
washingtoni lakos

 
ez vagyok én
Jellem botanika

Fehér üröm: vagy ahogy ismertebb körökben bárányüröm, hegyi üröm, patikai üröm, pusztai üröm, kálvinista tapló vagy mesétfűnek nevezik. A görögben az "élvezhetetlen" fordítása, ami csúfosan gúnyolja azt a női képviselőt, aki idézőjelbe szegett szerencsétlenségére csupán könyvekből és filmekből szerzett tapasztalatot magáról a tulajdon szexről. Évelő növény, tehát senki sem tartja vissza a megújulástól. Ugyan akkor elfásodó, s talán ez mindkettőre igaz mind a magán és szakmai életében. Felhasználása leginkább fűszer- és gyógynövényként alkalmas, váljon ez bárki szociális lelki gondjának csillapítása. Íze, illata viszont a citroméra hasonlít. Savanyú akár az élet. Igazi paradoxon mégis azt hallani, hogy legkedveltebb édességek egyikébe is előszeretettel fűszerként alkalmazzák. S ez nem más mint a hétköznapi fagyi. De érdemes vigyázni, mert nagyobb adagban mérgezés léphet fel.



Levendula: latin szó szedettből jelentése mosni. Pedig igazán elegendő szám a  háromszori napi szennyes kimosása. Igazán ma éli divatját, leghasznosabb formában csüngve vagy ruhák közé bepréselve. Mintha csak jogszerű lenne a szülőknek is dicsekednie vele. Gyógyhatású, illóanyag kedvenc és nem mellesleg jót tesz az emberi léleknek. Mindemellett a virágokat lehet kandírozni, néha sütemény dekorációként használják. Kinek mi a szája ízlése. A csokoládés desszertekhez különösen jól illik. Fekete és zöld teához is szokták keverni ízesítőként. Serdülőkor előtti és serdülő fiúknak használata figyelmet igényel, mert a hormonális hatások gynecomastiát okozhat. Akár a túlzott anyai ösztönök.



Borsmenta: egyéb nevei borsosmenta, angol menta, mithen menta. Fő alkotó részével a mentollal hűsítő ízű, mint egy kínos beszélgetésben egy nagyszájú monológja. Teanövényként, ízesítőként és illóanyagként is megállja a helyét anélkül hogy elfáradna. Hatása görcsoldó, nyugtató. Vigyázat a férfiaknál nagy mennyiségben káros hatással van a tesztoszteronszintre. Talán azért is mert egy kissé dominásabb mint kellene. Persze csak a háttérben.



Vanília: A vanília szó a spanyol vaina (tok, hüvely) kicsinyítőképzős változata. Érdemes azonban tudni, hogy a sáfrányt követően ez a második legdrágább fűszer a világon. Minőségét aromája, színe, hajlékonysága jellemzi. Magas nedvtartalmú növény, - a mi közéletünkben úgy hívják ezt, hogy jégcsap - csak kiszáradás után válik törékennyé. Szinte mindenhez fel lehet használni. Sütemények, kompótok, fagylaltok, krémek és általában édes ételek, likőrök, édes levesek, mártások ízesítésére. Tagadhatatlanul minket mégis illatával nyűgöz le. Habár elővigyázatosan kell használni, mert túlzott mértékben mindent képes elnyomni.



Szegfű: vagy másként Barátszegfű. Latin eredetű angol neve - carnation - egyben a csodálatra, szerelemre, hálára is utal. A szegfű az európai középkorban az állhatatos szerelem, a házasság jelképeként szerepelt. A hűség minta virága, ha úgy tetszik. Manapság gyakran ajándékozzák esküvőkön, évzárókon. Így tehát az is levonható ebből, hogy a barátias megnevezése csupán csak a látszat kedvére lett odabiggyesztetve. Pontosabban arra való, hogy barátságból kellő vagy kelletlen szerelmet szüljön. S noha a botanika sokak szerint még nem érte el azt a szintet, hogy érzelmeket manipulálhassanak vele, nem kell elvonatkoztatni attól, hogy ez ma nem válhat végre lehetővé. Ez a felsoroltakra mind igaz.

 
önéletrajz
IBiztosra veszem sokkal hitelesebbnek hangzik ha egy boszorkány állítja, hogy mindig is másnak érezte magát. Hihetőbb is azt gondolnia egy "ilyesfajtának" kiváltáságai vannak, melyek természetesen javarészt halálra rémítik a körülötte lévőket. Csak ha a szerencse melléjük szegődik egy másodpercre, hogy ennek szemtanúi legyenek. Míg a megáldott többiek a boldog tudatlanságban tengődnek mint sem sejtve.






Édesanyámnak hála, már tipegő stádiumomban olyan információkat fogadtam tapasztalataim tárába, amiket sokak csak sületlenségnek tartanak. Rigolyák, mende-mondák, babonák. Nekem viszont lassan az életem részévé vált, hogy minden két éves tartózkodásunk alatt új helyet gondoltunk jövőnk végleges állomásának. Így ismertem meg Houstont, Floridát, Renot és végül Seattlet. Sajnos a bűvös két év volt a határideje az átlagos család látszatának. Mindennek a megalapozója apám, akit alig ismertem s akit a bűnök egyike, a hűtlenség sújtott. Így anyám, aki kicsit sem ártatlanul kertészként dolgozott sajátos geokinézis képességei miatt hátra hagyta az öt év hazugságban élő, tudatlan férjét és szeretett, otthonos Seattlejét. Mégis valahogy felmenti őt saját hazugsága alól, hogy ellentétben apámmal ő nem dobta be zálognak jegygyűrűjét. S noha az anyai vérvonal nem volt kedvelt beszéd-téma köztünk, jó megérzéseim azt súgták boszorkány anyámmal kell tartanom.


Egy évvel azután, Washingtonban érkezésünk első pillanatába a friss házunk lépcsőjére léptem. Szerencsénkre az utolsó lépcsőfok ezüsttel volt ötvözve így szerencsét biztosított a házlakóira. Szerencsét egy hosszabb maradásra. Ráadásul az ajtó és lépcső is keletre nézett, így garantált volt a siker. Mintha csak az előző tulajdonos is tudta volna, hogy boszorkányok költöznek a helyére. Anyám többször magyarázkodásba kezdett mikor új hiedelemmel látott el, én viszont sosem hagytam szabadkozni, mintha ez jóleső dicsérete volna a boszorkányságomnak. Mindig is úgy véltem hogy ha ennyiféle létezik belőlük valahol lehet igazság alapja ennek az egésznek. Talán a tudatosabb rokonaim ki is röhögnének érte. Legyen ez az én hóbortom a másságom mellett.



Igazis, anyám foglalkozását űzve engem is ebbe az irányba terelt. Két emeletes botanika könyvek, ős-régi enciklopédiák és három évnyi intenzív természet-tudományi szakórák. Belefektetve a nem sajnált pénzt és energiát anélkül, hogy tudta volna, mi a valódi képességem. Akarata mellett elvégeztem a főiskolát. Úgy éreztem ezzel tartózásomat vonhattam le, amiért egyedül nevelt fel. Hihetetlen óvással kísérve. Utolsó főiskolai évemben gyógynövényekre specializálódtam. Csupán 22 évet kellett várnia, hogy kiderüljön a jó gyógyteák és főzetek ellenére, én másfajta tehetséget örököltem. Persze nem tudhatta, hogy ezt már valójában 5 évesen űztem. Ahogy én magam sem. Vagy inkább semmi sem volt annyira szembetűnő, hogy lelehessen vonni az alapvető következtetést. Ennek gyanúja már akkor kirajzolódott bennem, mikor bármiféle figyelmeztetés vagy jelzés nélkül úgy kaptam fel a telefont, hogy tudtam ki van a másik vonalon, s egyidejűleg azzal is tudatában voltam mi az indok amiért felhívott. De mivel baráti köröm inkább csak bermuda háromszögként volt számontartva, így nem nyert tanúbizonyságot, hogy telepátiával bírok.



Egyéni képességem akkor vált igazán hihetővé, mikor a zsenge, belvárosi és erkéllyel ellátott bérlakásom saját vállalkozásom helyének csapott fel. Bárhogy nézzük a saját kotyvalék készítés még ma is illegálisnak számít. Mint mindenféle főzet a halandóság nyűgje-bajára. Félő volt belevágnom, főként, hogy geokinézist nem alkalmazhattam, így saját tudásom papírjába fektettem minden palántámat, fűszeremet és gyógynövényemet, amit alig 40 négyzetméteren óvtam. Egy hónap múlva már a kliens-kiépítésemen dolgoztam, mikor a kiadásaim ellenére a bevételem jócskán megnövekedett. Először azt hittem, hogy az otthonomban való fogadás volt a siker kulcsa, vagy a hihetetlen fejtegetésem egy-egy gyógynövény hatásának ismertetésében. De azok a szomorú áldozatok, sokat hangoztatták, hogy szinte a szívükbe látok. Miközben ezek agyi alapú hullámok voltak. S csakhamar leesett, hogy ez lehet a válasz a túlzott belvárosi jólétre. Nem sokkal azután erre anyám is - aki tartva a vámpírok és vadászok árnyékától D.C legelrejtettebb vidékén élte tovább monogámiáját - rábólintott, mint hihető magyarázatra. S talán ez lehet annak is magyarázata, miért hatott több esetben a főzet az aktuális partnerre, akin csupán a placebo tüneteinek kellett volna kiütnie. S noha sosem kezdtem vallatást egyik partneremmel sem, valahol tudat alatt éreztem, épp ugyanannyi természetfeletti fordult meg nálam mint ember. Hiszen őket is épp úgy éri a gyász, a szerelmi csalódás és a bosszúvágy mint bármelyikünket. Míg a köztük véresen zajló csatában én híven pártatlan vallom magam.


~ ‒–––––––––––– ~




Mondhatnánk ez az igazi titka annak, hogy a két éves határidőt végül eltörölték a föld felszínéről. Vagy csupán jól eső, hogy valaki pár varázslattal átitatott hasonló témájú portálon otthonába invitálja az embereket, hogy gyógyírt találjanak a problémáikra. Vagy netalán érdekében áll valakinek életben tartania, míg a rejtett viszályok háborúba nem csapnak. Teljesen mindegy mi okozza az ittlétem. Miért élem szerfelett elégedetten életemet a sok nyomorúság mellett. Egy biztos, ha senki sem szór a levesem közepébe borsot, addig szerencsém végeláthatatlanul kitart ameddig akarom.

 
play by
daisy edgar jones
életkor
28
faj
boszorkány
pártállás
semleges
a karakterem
saját
Vissza az elejére Go down
 
⛤ miss Evergarden
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» miss lancaster
» miss harlequin

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Mágiahasználók-
Ugrás: