Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


one witch to another


Vadász & Boszorkány

Kalina Krakowska
Chatkép :
one witch to another YbrRsj2
Szerepkör :
krakowski vadászklán
play by :
jessica chastain
Hozzászólásaim száma :
105
Pontjaim :
76
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
thegoodvibeonly
Fő képességem :
igni pyrokinesis
Őt keresem :
my soul chose yours. and a soul doesn't just forget that.
one witch to another Tumblr_n4f55dDSLf1s4juazo3_250

school of the wolf
Kedvenc dal :
i had a one-way ticket to a place
where all the demons go

Tartózkodási hely :
washington d.c.
Korom :
41
Foglalkozásom :
curator, art historian; huntress


Kalina Krakowska

Elküldésének ideje -- Szer. Nov. 11, 2020 12:52 pm


Ha a boszorka fejébe látnék, először is, kinevetném. Őt, Jessamine-t, aki olyan idős, olyan bölcs, olyan fantasztikus boszorkány és annyi mindent tud az életről, a hatalomról, a természetről és annak ajándékairól, törvényeiről... Jessamine-t, aki szerint a családom átokként tekint a képességeimre, aki talán mégsem ismeri annyira Krakowski vadászait, mint hiszi. Ugyanis az anyám volt az, aki el akart nyomni engem, és, bár ez új információ volt számomra, egészen más megvilágításba helyezte a történteket, és Marzena viselkedését, gondolatait, tetteit és szavait. Marzena, a boszorka, az anyám volt az, aki félt tőlem, nem az apám, aki minden természet adta erejével támogat engem, amióta az élete része vagyok. Hasonszőrű akart elnyomni, nem pedig azok, akiknek valóban félniük-, és tűzzel-vassal üldözniük kellene.
Ha a fejébe látnék, foggal-körömmel védeném a családomat, az embereket, akik felneveltek, akik mellettem álltak, akik megvédtek, akik akkor is szerettek, amikor nem voltam épp szerethető.
De nem vagyok képes a banya fejébe látni, így nem is utálhatom a helyzetet még jobban, mint, amennyire már amúgy is teszem.
Bólintásom az övének tükörképe. Ebben egyetértünk, és megegyezünk. Amikor azt mondja, hallotta mi történt – Marzenával, aztán az erdővel -, felvonom egyik szép ívű szemöldökömet. Ha hallotta, hát miért igyekszik annyira a felszínre hozni az erőmet, miért akarja oly’ annyira a pokolban tudni magát? Azt a pusztítást talán még ő sem tudta volna visszaszorítani, megzabolázni, elfojtani és megállítani. Hiszen én magam, az okozójaként sem voltam képes rá!
- Hogy lehetsz ebben ennyire biztos? – most már én sem kiabálok, sőt, a hangom hideg és halk, mint egy éles jégszilánk. Komolyan kérdezem, és kézzelfogható, hihető választ várok, mert engem nem fog megvenni olyan nyálas, szívhez szóló dumával, hogy mert Ő bízik bennem, mert Ő hisz bennem – ez az egész nem hit és bizalom kérdése.
- Nem könnyebb – javítom ki -, hanem helyes döntés – most lehet, hogy úgy tűnik számára, hogy félek attól, ami bennem lakozik, de nem így van. Én a következményektől félek. Attól, amit még magamnak sem igazán merek bevallani: hogy olyanná válok majd, mint, amilyen az anyám volt, akit megrészegített és magával ragadott a mágia, a sötétségbe rántotta, és csupa rossz dologra akarta-, és használta is a természet adta ajándékot. Ezt persze nem kötöm a nő orrára, és én magam is elhessegetem a puszta gondolatot magát.
- Aha – bólintok egykedvűen, és elfordulok Jessától, a kisváros felé pillantok. Még vagy egy napi járásra van innen, és a Nap pár óra múlva elkezd leereszkedni az égen, az idő pedig még hidegebbre vált, és akkor már fele ilyen kellemes sem lesz a közös kis sétánk. – Menjünk – pillantok vissza rá a vállam fölött. – Egy vámpír tizedeli az embereket – emlékeztetem a nőt, hogy mi amúgy nem azért vagyunk itt, hogy beszélgessünk – és ezzel egyidejűleg elindulok, neki pedig muszáj lesz velem jönnie, mert innen már egyikünknek sincs visszaút. Valószínűleg Jessamine legnagyobb sajnálatára.
Ez is a teszt része: egy bizonyos pontról kell elindulnunk, és, ha nem megoldható a tömegközlekedés, akkor bizony más módon kell eljutni az adott helyszínre, ahol meg kell ölnöm a bestiát. És most úgy hozta a sors, hogy a hegyekben kell végigmasíroznunk, az év egyik leghidegebb szakaszában. Aki kitalálta, nyilvánvalóan okkal tette: a tűz, bár felolvasztja a havat és a jeget, a hideg néha mégis olyan, mintha elnyelné a fényét, és a melegét. Éppen csak azt nem vette számításba a bizottság, hogy nem óhajtom használni az erőmet a vadászat során; ettől persze nem kényelmesebb, vagy kellemesebb a fagyos szél, a lábszárközépig érő hó, és a hideg idő.
Amikor szürkülni kezd, sátrat bontunk.
- Ez nem igazán a te tereped, ugye? – kérdezem Jessát, aki nem épp olyan embernek tűnik, aki kedvtelésből erőkben sétálgat, és kempingezik a szabadidejében; ő sokkal nagyvilágibbnak tűnik, valakinek, akit egyszerűbb a metropoliszok fényeiben elképzelni, mint itt, a fák között.


alive ▲ 612
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Júl. 30, 2020 7:48 pm

sometimes it takes balls to be yourself
kalina
 jessamine  
Végre megszólalt! Ez már jó hír, mondhatni, csodálatos, hiszen ha csak szavakat is, de legalább képes voltam előcsalogatni belőle. Kalina-val dolgozni nagy kihívás volt, hiszen velem teljesen ellentétesen fejlődött: míg én és a családom ajándékként tekintettünk a boszorkány-létre, addig az ő famíliája a vadászaton kívül szinte minden más tevékenységet és életmódot elutasított. Nehéz lehetett olyan közegben felnőni, ami foggal-körömmel ragaszkodik a hagyományokhoz és totálisan lefojtja a lényednek azt a részét, ami veled született, elő akar törni és egységesíthetné az egész létezésedet. Én ebből a szempontból szerencsés voltam, hiszen az apám ajándékként tekintett a mágiára és bár szülőként kevéssé volt jelen az életemben, boszorkány-mesterként tökéletesen funkcionált és egyetlen rossz szavam sem lehetett rá, hiszen megtanított szinte mindenre, nem volt dolog, amit eltitkolt volna előlem és köze lett volna a varázslathoz. Egy jó világot nyitott meg előttem, aminek részese lenni öröm és kiváltság volt. És ezt kellene megtapasztalnia Kalina-nak is.
- Nyilván oka van. – Bólintottam. Én már nem kiabáltam, visszavettem a hangerőből, mert láttam megcsillanni a szemeiben a félelmet. Megértettem. A benne tomboló erő ijesztő lehetett, főleg úgy, hogy nem is volt kívánatos… minden, amit elnyomunk magunkban, hajlamos a szörnyetegünkké válni. És ha ez a szörnyeteg a személyiségünk része, akkor még inkább megpróbáljuk elkerülni és elfojtani, nehogy szembekerüljünk a tudattal, hogy a rossz a saját lényünkben rejlik. – Hallottam, mi történt. De az egyszeri alkalom volt! – Jelentettem ki. Nyilvánvalóan nem volt ennyire egyszer a történet, hiszen hatalmas sérüléseket keltett a lányban, de… nem várhatta el, hogy egy megmunkálatlan, nyers, mágikus erőből valami jó fog kisülni első alkalommal, főleg, hogyha hatalmas negatív érzelmi töltettel találkozik. – Túl lehet élni a varázslat nélkül, Kalina. – Komolyodott meg a hangom. – Tudomást sem venni róla mindig könnyebb lesz, mint szembenézni azzal, hogy mekkora áldást és átkot kaptál egyszerre. – És nekem is egyszerű beszélni róla, hiszen több száz évem volt kitapasztalni az erőm szeszélyességét, hamar elkezdhettem kordában tartani és nem kellett félnem a következményektől vagy attól, hogy kitagad a családom. Kalina esete merőben más volt, mint az enyém, ezért talán nem én voltam számára a legjobb tanár… viszont én voltam az egyetlen. – Talán a mágia tényleg nem minden. – Bólintottam. – Talán most így gondolod, mert sohasem volt lehetőséged megtapasztalni, hogy milyen az igazi varázslat. Amit kontrollálni tudsz és ami egyszerűen csodálatos. - Halvány mosoly rajzolódott az ajkaim köré. – De ehhez muszáj kiengedned azt, amitől félsz… mert muszáj dolgoznod vele ahhoz, hogy ne legyen ijesztő és pusztító.


Vissza az elejére Go down
Vadász & Boszorkány

Kalina Krakowska
Chatkép :
one witch to another YbrRsj2
Szerepkör :
krakowski vadászklán
play by :
jessica chastain
Hozzászólásaim száma :
105
Pontjaim :
76
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
thegoodvibeonly
Fő képességem :
igni pyrokinesis
Őt keresem :
my soul chose yours. and a soul doesn't just forget that.
one witch to another Tumblr_n4f55dDSLf1s4juazo3_250

school of the wolf
Kedvenc dal :
i had a one-way ticket to a place
where all the demons go

Tartózkodási hely :
washington d.c.
Korom :
41
Foglalkozásom :
curator, art historian; huntress


Kalina Krakowska

Elküldésének ideje -- Vas. Május 17, 2020 7:03 pm


A napok hetek sűrű és hideg folyamává lényegültek. A nappalok egyre rövidebbek lettek, az éjszakák pedig egyre hidegebbek, míg a fák haldokló, barnás levelei a földre hullottak, és füstös, eső illatú esszenciával öleltek magukhoz az ősz utolsó, meleg napsugarai. A Lengyel Tátra késő ősszel, kora télen már-már teljes, hideg, ezüstszürke és vakító fehér pompájában tündököl, míg a fű a völgyekben még most is sötétzöld és sűrű, az apró települések, és városkák pedig úgy ragyognak éjszakánként, mint egy-egy ékszeres dobozka.
A tény, amikor apám közölte velem, hogy az első, igazi vadászatomra nem mehetek el egyedül, olyan volt, mintha csak nyakon öntött volna egy vödör, jéghideg vízzel. Azt hittem, mostanra elnyertem a bizalmát. Ha nem is azzal, hogy iskola elsőként végeztem az évfolyamon, akkor azzal mindenképpen kiérdemelném a belém fektetett hitét, hogy nem mentem el az Államokba anyámmal. Hogy hűséges voltam. Hogy maradtam. Akár az életem árán is. Soha nem árulnám el a családomat, és nem hoznék rájuk szégyent, nem hiszem, hogy az első adandó alkalommal bajom esne, beharapnának, vagy, rosszabb esetben, meghalnék. Nem. Az anyám nagyhatalmú, erős boszorka volt életében, meg akart ölni, ha meg tudott volna – de nem tudott.
Naivan azt hittem, hogy már rég bizonyítottam a rátermettségemet, de úgy tűnik, hogy ennél nagyobbat aligha tévedhettem volna. Ez pedig elkeserít, és csalódott vagyok, és meg sem tudom mondani, hogy kire haragszom jobban: az apámra, amiért nem hisz bennem, vagy magamra, amiért – valahol, valamikor – okot adtam a bizalmatlanságra, vagy arra, hogy megkérdőjelezze a képességeimet és a tudásomat.
Jessamine üvölt velem, megint. Mióta eljöttünk Lublinból, hogy én levadásszam a vámpírt, amelyik rettegésben tartja az itteni falvakat, ő pedig azért, hogy felügyeljen engem, párszor már megtörtént ez – bár, őszintén megvallva, nem igazán értem, hogy miért olyan fontos ez neki, miért érdekli annyira. Én pedig csak bólogattam, karót forgatva ujjaim között, vagy egy fenyőnek támaszkodtam, vagy belerúgtam egy kavicsba, vagy hóbuckába.
Egészen idáig nem foglalkoztam vele. Nem akartam beszélni vele, nem akartam vitatkozni vele, nem akartam, hogy a bőröm alá másszon, vagy a fejembe, a szívembe akarjon látni.
- Elég! – valósággal kirobban belőlem a hang, hosszan zengő visszhangot hagyva maga után, még sokáig csengve fülemben. Egy tapodtat sem mozdulok, és megvárom, hogy felém forduljon, rám nézzen, és figyeljen rám. – Arra még nem gondoltál, hogy oka van annak, hogy nem engedem szabadjára – egy pillanatra elhallgatok. A Poklot – ezt akarom mondani, de pillantásomat elkapom róla, és kissé lesütöm, majd a távoli hegyormokat fürkészem. – Az erőmet? Van fogalmad róla, hogy mi történt, amikor a legutóbb megtettem, hm? – csak most vájom újra acélszín pillantásomat az ő óceán kék lélektükreibe. - Hallottál róla? Elmesélték? Azt hiszed, hogy csak azért, mert boszorkány vagyok, nem tudok élni, és túlélni a hatalmam nélkül? – halkan és röviden nevetek. – Mert, ha igen, akkor nagyot tévedsz. Tudod – vagy, legalábbis azt hiszem, hogy tudja, tudnia kellene -, talán a mágia nem minden.


alive ▲ 464
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Május 02, 2020 8:39 pm

sometimes it takes balls to be yourself
kalina
 jessamine  
- Arra még nem gondoltál, hogy egyszerűen csak el kellene fogadnod, ki vagy valójában? – Nehezen szoktam meg a lengyel telet, nyilván ez volt az oka a hangulatingadozásomnak. Ez természetes! Mi másért emeltem volna fel a hangomat valakivel szemben, akit a szárnyaim alá vettem és akinek szerettem volna megtanítani, hogyan aknázza ki a benne rejlő képességeket? Kalina boszorkánynak született, méghozzá különlegesnek, ugyanakkor hatalmas méretű gátoltság kötötte gúzsba a benne rejlő csodát és hiába teltek el hetek, úgy éreztem, moccanni sem képes a kiindulási pontból. Vagy egyszerűen nem akart? Bár a száját olyan szavak hagyták el, amelyek arról biztosítottak, hogy szeretné megismerni a boszorkány énjét és fejleszteni azt, mégsem szilárd az elhatározása és a felette lebegő felhők megakadályozzák a kibontakozásban? Nekem szerencsém volt, sohasem kellett visszafognom a boszorkány-részemet. Apám büszke mágiahasználó volt és bár inkább vagyunk szövetségesek, mint igazi apa-lánya páros, mégis mellettem volt, amikor szükségem volt rá és elkeveredtem a világ szövevényességében. Tőle tudom, miért jó boszorkánynak lenni, hogy mi mindenre lehetünk képesek az erőnk által és hogy akár a világot is megválthatnánk, ha ahhoz lenne kedvünk. Apám ebben a témában takaréklángon égett, inkább a háttérből figyelt, míg bennem mindig buzgott a tettvágy és a megismerés iránti túlfűtöttség. Vittor, a későbbi mentorom és társam bizonyos mértékig támogatott a törekvéseimben, de azt hiszem, egy idő utál túl sokká váltam számára és megelégelte, hogy sokszor éreztem kedvet a hurrikán szemében táncoláshoz. Nem hibáztattam. Az elvesztése mai napig az egyik legfájdalmasabb dolog volt az életemben, de ő tovább lépett… én pedig megfogadtam, hogy átadom másoknak a tudást, amit az apámtól és tőle kaptam, mert a boszorkány társaink megérdemlik, hogy a lehető legjobbat hozzák ki magukból. Ezért is dühített fel Kalina. Ez a nő egy kincsesbánya, az ő hátterével , motivációjával és családjával azokat a köveket is megmozgathatná, amik sokaknak sziklaként állják az útjukat, mégsem tesz a saját dolgának könnyítéséért. És ez felettébb bicskanyitogató.
- Ha te nem vagy hajlandó megerőltetni magad, akkor én hiába vagyok itt. - Szerettem volna segíteni neki, ezért vettem a szárnyaim alá, de hihetetlenül önfejű volt, amit én nehezen viseltem.


Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
one witch to another
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Lil' witch
» The Green Witch ház
» Golden Witch - Alice Bloomquist
» First encounter of the wicked witch and naughty vampire

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Tékozló múlt-
Ugrás: