Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kristian & Jade


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Jún. 02, 2021 6:58 pm


Vágyom haza. Oda, ahová már nem tudok és nem is akarok menni. Azt hittem, a fájdalom majd idővel elmúlik. De minden rájuk emlékeztet, s arra a helyre, ahol felnőttem. Hiányoznak. Egyre üresebbnek érzem magam, elkeseredettebbnek, és ezzel egyidejűleg még jobban el akarom kapni Őt.
Ez a város pedig nem lehetne idegenebb, mint bármi más. Szép kertek, szép házak és amit érzékelek, az nem a béke és szeretet. Az összhang a világgal és magunkkal, egymás igazán támogatása.
De már a legelső perctől kezdve nem mutathattam ki mindezt. Az emberk kíváncsiak, s tudni akarnak mindent másokról. S megtanultam nem megnyílni előttük, már csak azért sem, mert hamar továbbálltam mindenhonnan, amit nyomra bukkantam.

Ma közelebb jutottam még egy fokkal ahhoz, hogy végre leárjam mindezt. De pihennem volt szükséges, rengeteg ember között kellett figyelnem, s ez kimerített. A gondolkodásból a telefon csörgése riaszt fel. Nem kedvelem, a hangját sem. Kiveszem, s felveszem, ez már egészen jól megy. Majd meglepetten veszem vissza a szemem elé a készüléket. Miért az én nevem van rajta? Nem annak a neve van rajta, aki velem akar beszélni? Értetlenül szólok bele, s már az első mondat után megértem.
- Azt hiszem igen. Sajnálom. Nekem nagyon egyformák.... igen, persze, merre tudunk találkozni? A … - a szó nem jut eszembe, de Martin máris mondja. Tényleg! - pavilonoknál, persze, természetesen! Szi... - a vonal megszakad, értetlenül nézek rá. - a.
Nem ez az első eset, s tudják, hogy odaadom a készüléket nekik. Hátradőlök a padon, s már érzékelem is, hogy valaki oson, s mire felocsúdnék, addigra egy négylábú már az ölemben is van, fejét az államnak dörzsöli.
Nem vagyok meglepett, inkább csak elriasztani nem szeretném. A vadak, úgy láttam, annyira nem mernek közel jönni hozzám, elvégre nekik ragadozó vagyok.
A háziállatok mások. Vagy egyből szeretnek, ez az esetek többségében igaz, vagy kiszimatolják, hogy valami nem stimmel velem, nem igazán embernek tudnak megítélni, s zavarukban inkább támadnak.
- Hello – nézek a macskára.
Itt is sok illat van, mégis megérzem, ahogy egy ember közeledik, s végül be is igazolódik, megérinti a vállam, de addigra már a macska is arra néz, farkát lusta ütemben, hullámzó mozgással sepregeti a térdem.
Értetlenül pillantok a nőre. Ez is valami formula lehet, sokan mondják. Haragudni nagyon nehéz dolog, hiszen az energiát köt le. És a macska nagyon kedves volt.
- Nagyon kedves a macska... Ray – az akcentusom mindig jelen van, nem is foglalkozom vele.
- Nem szokott? - cirógatom meg az álla alatt, ahol tudom, szeretik, dagasztani is kezd. - Pedig kedves tőle.
Észbe kapok, ahogy Rayért nyúl, s elveszem a kezem tőle. Nem lett volna szabad hozzáérnem.
Szíven ütnek szavai. Ennyire látni rajtam, hogyan érzem magam? De az nem a gondterheltség. Vagy az lenne? Jobban kellene vigyáznom. Az emberek szeretnek kérdezni. De ez mégis más, mint otthon volt. S mégis más, mint ahogy a többi ember kérdezte eddig. Érdeklődéssel pillantok rá.
- Elnézést? - gondolkodva pillantok egy másodpecre a földre, majd megértem.
- A mobil telefon – már éppen a zsebembe tettem volna, el ne hagyjam, hiszen nem az enyém. - Sosem tudom megkülönböztetni a munkatársam mobiltelefonját az enyémtől, és néha az övét viszem el. Most is ez történt. Fel is hívott, hogy majd vigyem vissza neki – ő tudja az enyémet használni hívásokra, nem … rögzítettem? Ami titkolni valóm van, az mind a fejemben van és a szívemben.
Észreveszem az ujjain a foltokat. Annika keze is mindig ilyen volt, mikor belemerült a rajzba. Szerettem rajzolni, s most is szoktam néha, de Annika ügyességét sosem múlom felül. És most már nem is fogom. Nyelek egyet, félretolva az érzéseket, s rámutatok a kezeire.
- Rajz? - Nem tudom, akar-e beszélgetni. Számomra a legtöbbször vagy a muszáj beszélgetések, amik elől menekülök, vagy olyan beszélgetések, amiktől remélem, közelebb juthatok a célomhoz. Most egyiket sem érzem, mindössze csak az utóbbit remélem.


ToJade
SZÖVEG, ÜZENET × ZENE × SZÓSZÁM ×
Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Jade Starray
Chatkép :
Kristian & Jade Screen%2BShot%2B2018-12-20%2Bat%2B9.35.36%2BPM
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Morgan Kohen
Hozzászólásaim száma :
26
Pontjaim :
22
Pártállás :
  • Semleges

Fő képességem :
Álommanipuláció


Jade Starray

Elküldésének ideje -- Hétf. Május 31, 2021 6:56 am
Imádtam Pheebs-nél dolgozni és élni. Semmire nem lehetett panaszom. Mindent megkaptam, sőt még többet is. Heti egy nap "szabadnapot" kaptam, amikor oda mehettem ahova csak akartam. Nem volt számonkérés, sem rosszalló tekintet, csak egy kedves kérdés hogy hogy éreztem magam. Ilyenkor mindig leültünk én pedig beszámoltam mindenről ami az apa történt velem.

A mai nap is hasonlóképp indult, mint a többi. Reggeli, készülődés és indulás. Ray, a macskám ilyenkor mindig velem jött, kivéve ha a városba mentem. Most épp a parkba indultam, hobbimmá vált hogy egy rajztáblával és némi ceruzával kiülök és lerajzolom az embereket. Egy anyát a gyermekével, egy idős úriembert egy virággal a kezében. Vagy éppen egy eljegyzés pillanatát. Bár azt emlékezetből rajzoltam le végül. Ezeket a pillanatokat megörökítve oda is adtam azoknak akikről készültek. Ezzel is saját magam fejlesztem, hogy a képességem tudjam uralni.

Ray kivételesen csatlakozott hozzám és a parkban a szokott helyemre telepedtem és kerestem a következő modellem. Nem messze tőlem ült egy férfi, gondterhelt ráncokkal a homlokán, kezében talán egy telefon lehetett. Olyan nagy keze volt hogy szinte elveszett a tenyerében a kis kütyü. Elkezdtem a vázlatot, majd a finomításokat. Egyszercsak megállt a kezemben a ceruza és csak néztem a férfit. Furcsa volt, hogy ennyire ideges, talán frusztrált valamitől. Letettem az eszközeimet, és elindultam felé.
~ Mégis mit művelek? Légy észnél kislány, talán jobb tartani a távolságot, nem? ~ gondoltam magamban, de rendíthetetlenül mentem tovább. Ray megelőzött és a férfi ölébe ugrott. Megmentő macska, így van egy jó ürügy, miért megyek oda.
- Ne haragudj a macskám miatt. Nem szokott ilyet csinálni. - léptem végül oda, megérintve a vállát, majd a cicáért nyúltam.
- Látom, hogy elég gondterhelt vagy, nem is zavarunk. Gyere Ray! - ölbe vettem a cicát, majd elléptem a férfi mellől. Tényleg nem akartam zavarni, de nem hagyott nyugodni egy érzés.
- Esetleg tudok segíteni? - kérdeztem óvatosan, nehogy megbántsam vagy ilyesmi.
Vissza az elejére Go down
 
Kristian & Jade
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Kristian Sørensen
» Jade Starray

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: