Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Mila Monagham


Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Mila Monagham Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Vas. Május 30, 2021 2:24 pm
Elfogadva, gratulálunk!

üdvözlünk köreinkben

Drága Mila!
Először is köszönöm - a staff nevében is - a türelmedet!  Feladom Másodszor pedig hivatalosan is üdv az oldalon!  hopp
Az a helyzet ugyanis, hogy engem az első pár soroddal megvettél, kilóra, mert annyira kíváncsivá tettél hová fog kilyukadni a történeted, amit elénk társz. És hiába is ismerlek olyan régóta, azért mégis csak izgalmas olvasmány volt a lapod, hiszen mindig találni benne újabb és újabb részletet.  Cute
Tudom, milyen fájdalmas volt, ami történt veled, és azt is, hogy annak az estének köze van a viharossá vált kapcsolatodhoz a bátyáddal, nem véletlenül játszom mostmár igen rég villámhárítót kettőtök között. Az élet furcsa fintora, hogy igen rég tudtunk hármasban leülni, hiszen eddig nekem, most pedig Bastiennek nincs nyoma, de hiszek abban, hogy elő fogjuk keríteni - most is, mint oly sokszor számíthatsz a segítségemre! De azt hiszem kissé elkanyarodtam, a csevejt hagyjuk meg a játéktérre  Kacsi
Jenna Coleman fantasztikusan passzol ahhoz a Milához, akit felvázoltál nekünk - tudom, ez nem a Te választásod, de megsúgom, én egészen mostanáig nem voltam meggyőzve arról, hogy ő lenne a megfelelő play by, de bebizonyítottad, mégis csak passzol.  Aztaaaaa Mila pedig olyan eleven, hogy tökéletesen magam elé tudtam képzelni, ahogyan a parkolóban sétál; nagyon tetszik, ahogyan elkaptad a karaktert, és ennél csak a stílusod tetszik jobban. Imádom a szófordulataidat!  Aztaaaaa Az pedig, ahogyan az egykori vőlegényed emlékét mai napig hordozod, egészen megható.
Nem hinném, hogy kellene több érv, ami miatt elfogadlak, és okom sincs tovább visszatartani téged, úgyhogy intézd el a lejjebb található apróságokat, és találkozunk a játéktéren!  Szeri

Mielőtt a játéktérre betoppannál, el ne felejtsd tiszteleted tenni a foglalók birodalmában, különös hangsúlyt fektetve az avatarokra és a szerepkörökre. De itt még nem ér véget csodálatos kalandod: tudsz partnert keresni a rendes kerékvágásban is, vagy összesorsolhatunk valakivel, ha úgy szeretnéd. A plotjainkról hallottál már? Még nem késő.
Ha pedig mindezen túl vagy, már csak azt kell lejelentened, hogy van-e főkaraktered az oldalon; ez ügyben kérjük szépen, vedd fel a kapcsolatot @Patricia C. McDermottal, vagyis velem; amennyiben titkos karaktert regisztrálsz,  akiről nem szeretnéd, hogy mások tudják, hozzád tartozik, hát biztos lehetsz benne, hogy a titkod nálunk biztonságban lesz!  Kacsi


Vissza az elejére Go down
Vámpír

Mila Monagham
Chatkép :
Mila Monagham Tumblr_oxm5a8fn6H1wwbdveo6_400
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Jenna Coleman
Hozzászólásaim száma :
3
Pontjaim :
0
Pártállás :
  • Szimpatizáns

Tartózkodási hely :
Washington
Korom :
115
Foglalkozásom :
Újságíró


Mila Monagham

Elküldésének ideje -- Kedd Május 25, 2021 10:28 pm
Mila Monagham
Bastien húga

   
ez vagyok én
A változást sosem a testünkön vesszük észre először. Akkor amikor még halandóak vagyunk mégsem figyelünk a belső változásra, vagy arra hogyan áll meg ott belül az idő, miközben a test gyatra, gyarló módon enged az idő szorításának, és szépen lassan elenyész. Halandóként küzdelmet folytatunk azért, hogy hajunk színe és fénye megmaradjon, rejtegetjük az első megjelenő ráncokat, a járás nehézkessé és szinte küzdelmessé válik. Halandóként arra figyelünk, amely a külvilág számára látható. Ám amikor egy örökkévalóság adatik meg a számunkra, hirtelen figyelni kezdünk oda befelé. Lélekben öregedni kezdünk. Kapaszkodhatunk, tagadhatjuk, mondhatjuk, hogy ez mind nem számít, de nagyon is számít.
Egykor céltudatos voltam. Olyan, aki pontosan tudja, hogy mit akar, csak talán a tapasztalatlanságom okozta bizonytalanság miatt nem tudtam hogyan érjem azt el. Évtizedek bölcsességével a hátam mögött ma már azt tudom, hogy mit nem akarok, és talán azt is, hogy miképpen álljak ellen neki. Ha egykor ez a bölcsesség a sajátom lett volna, ha csupán egyetlen cseppjét birtokolhattam volna eme esszenciának, akkor számtalan dolog másképp alakult volna az életem során.
Az öröklét egy olyan átok, amelyet ha jól csináljuk áldássá válik számunkra. Én nem vagyok ebben olyan jó, mint amilyennek mutatom magam. Egy évszázad sem volt elég, hogy az örök kétkedést levetkezzem magamról. Hogy képes legyek könnyedén túllépni bizonyos sérelmeken. Nem múlt el a ragaszkodásom, az emlékeim, melyek az idő múlásával egyre fájóbbak lettek. Egykor naív voltam, érdeklődőn, kíváncsian és kihívással álltam az életem elé, hittem abban, hogy bár nem vagyok világmegváltó dolgokra hivatott, de az egyszerűségével is nyomot hagyhatok benne. Családra vágytam, egy olyan életre, amelyet lehet, hogy mások álmodtak meg nekem, de én is benne akartam lenni abban az álomban.Ám ez az álom rémálommá vált egy hűvös nyárutón, amikor a bátyám hosszú idő után hazatért és vérben fürdött a hajnal. Az álmom szertefoszlott, és csak a szüleim üveges tekintete, a vőlegényem Wesley kihűlt teste, és az értethetetlen kétségbeesett zokogásom visszhangja maradt másnapra. Bastien átölelt és megígérte, hogy nem lesz semmi baj, hogy mindig együtt maradunk, és vigyázni fogunk egymásra. A vér immáron sokszorosan is összekötött.
Egy hétig azt sem tudtam ki is vagyok pontosan. Aztán a tükör elé állva egy reggelen megnéztem magam, és tudtam, hogy bármi is történik a jövőben, immáron ilyen maradok. Hófehér bőröm akár a nyers porcelán, hatalmas szemeim érdeklődő kíváncsisággal, és földbarna örvénnyel tekintenek a világba. Hajam úgy omlik a vállamra egyenesen mint az olvadt, kissé megpirult karamell. A mosolyom megfakult, már csak keveseknek tartogatom, bár néha talán már arra sem emlékszem tudok még vajon érezni? Vagy magával vitte Wesley azt az álmodozó lányt, aki voltam? Sokszor munkál bennem indokoltalan indulat, sokszor pedig gyengéd és megértő vagyok. Próbálok határozottnak tűnni, pedig csak azt rejtegetem, hogy mennyire kétségbeesetten bizonytalan vagyok.
Öltözékem legtöbbször az elegancia és a praktikum édes keveréke jellemzi. Az évek során sem tudtam tökéletesen meghazudtolni önmagam abban, hogy még mindig odavagyok a szép és elegáns ruhákért, és a kalapokért.
Néha azt álmodom, hogy újra az a lány vagyok, aki még naívul hitt abban, hogy a világban minden egyszerű és magától értetődő. A lány, aki ha most élne valószínű családja lenne, és boldogan várná a halált. De a lány, aki most vagyok minden nappal mellszélességgel kiáll a bátyja mellett, támogatja és segíti. Még akkor is ha a legnagyobb kritikusa is ő maga egy személyben. Csak erről kevesen tudnak. Még maga Bastien sem.
 
önéletrajz
1931.

Amerika ekkorra már túl volt azon, hogy választási jogot biztosítson a nőknek, a szüfrazsettek kora szépen lassan leáldozóban volt. Túl voltunk a spanyolnátha járványon, túl voltunk azon, hogy a dzsessz utat tört magának, és szinte ott dobogott minden ember szívében. És túl voltunk az első kísérleteken, amelynek célja az amerikai kormány által finanszírozott szuperkatona terv volt, ehhez pedig boszorkányok is kellettek. A világ, amelyet ismertünk, amelyben naívul hittünk, és az a másik, amely mögötte hömpölygött, mint kiömleni kész folyó szépen lassan egybe olvadva, zavarosan zúgott tovább, bele az ismeretlenbe.
Ez volt az az év, amikor Wesley megkérte a kezem, ez volt az az év, amikor igent mondtam neki, és ez volt az az év, az utolsó, amikor még halandóként néztem szembe a jövőmmel. A bizonytalanság, amelyben nem tudhatod melyik napod lesz az utolsó egyszerre ijesztő, mégis ad valamiféle megnyugvást. Hiszen ami egyszer elkezdődött, annak vége is kell legyen. Ám ami azon a nyári éjjelen történt azt hiszem egyikünk számára sem azt a véget jelentette amire vágytunk.

- Meddig fogsz szeretni?
- Örökké.
- Az kevés.Örökké és még azon túl is. Hogy mondják görögül, hogy örökké?
- Gia panta.

Mindig szerettem ha Wesley az anyanyelvén beszélt hozzám. Egy szót sem érettem belőle, de tőle mégis csodásnak hangzott. Azon a délelőttön elvitt az új autójával kirándulni, beültünk egy útszéli kis poros helyre lazacos szendvicset enni és terveztük a jövőnket. Nem mi választottuk egymást, mégis tudtuk, hogy ha lehetőségünk lett volna a szabad akaratra, akkor is együtt képzeltük volna el az életünket. Milyen voltam ekkoriban? Egy lány, aki semmi mást nem látott a világból csak ami éppen előtte volt. Csak egy férfi mosolyát, azt ahogyan a lazacos szendvicset eszi és hozzá hideg narancslevet iszik, azt ahogyan rám nevet, ahogy a recsegő rádióból éppen egy kellemes doo-wop szól és pillanatokon belül már ott táncolunk a kis útszéli krimó lakkozatlan hajóadlóján, mintha az élet csak ennyi lenne. Három perces vokális élmény. Ekkoriban még nem érdekelt sem az, hogy merre halad a világ, sem az, hogy tevékenyen részt vegyek abban, hogy milyenné alakuljon. Nem voltam más csak egy lány, Mila, karikagyűrűvel az ujján, aki egy hónap múlva férjhez fog menni.
Késő este volt már mire hazaértünk, és már a lépcsőn felfelé haladva a gangon éreztem, hogy gond van. Pedig a házba belépve, meglátva a bátyám régen látott alakját még boldogan sikoltottam az örömtől. Később a  sikoly velőtrázó lett és minden fájdalmamat elnyelte a zokogás, ami feltört belőlem.
Nem akarok emlékezni, mégis mindig megteszem azon a bizonyos napon. Látom a szüleim kihűlt testét, és órákkal, vagy talán napokkal később a karjaimban tartom a vőlegényem vértől ázott testét. Ajkaim között még érzem a vérének fémesen édes ízét, és hallom ahogy a szíve lüktetve kalapál, ütőerének ritmusa szinte megvadít újra és újra. Zokogva marok bele, és szakítom magamba a zubogást, miközben hangtalanul nyeklik el, utolsóként mormolva, és gurgulázva, alig érthetően, belém kapaszkodva.
- Gia panta, Mila. Gia panta…
Hallom. Pedig nem akarom hallani, és a bűntudat a vérének mámorával együtt önt el. Mire rádöbbenek, hogy mit tettem, már késő. Öntudatlan csak ringatom őt a karjaimban, nem akarom elereszteni, és talán soha nem is engedtem el. Még mindig ott vagyok, abban a szobában, ahol megöltem őt, ahol az első kortyokkal amit ízleltem valaki olyan lettem aki sosem vágyott erre az életre. Erre a megtisztelő címre és feladatra. Aztán szépen lassan hozzászoktam, átformálódtam. Kihűltem. Van aki fel tudna még melegíteni?

2021.

Nina már vagy másfél órája próbált elérni, mire végül sikerült elcsípnie éppen két megbeszélés között futtában. A szerkesztőségből áthaladva a nyomdába. A legújabb cikkem, ami azzal foglalkozik, hogy vajon mi történhetett Bastien Monagham-el, és vajon kinek áll leginkább érdekében az, hogy eltűntesse őt a közéletből?
Aláírás: Giapanta
Álnéven publikálok. Tulajdonképpen azt sem tudom mi a csudának csinálom, vagy egyáltalán miért van erre szükségem? Annyi mindent kipróbáltam hosszúra sikerült életem során, de az újságírás még megmaradt. Arról valahogy képtelen vagyok leszokni. Nina kitartóan lohol mellettem, ahogy a kocsi felé haladok, hónom alatt a laptop, bal kezemben pedig egy félig kiürült és félig kihűlt kávéspohár. Azt sem tudom igazából, hogy meg akarom egyáltalán inni, vagy csak a megszokás hatalma, hogy mindig ott van egy a kezemben, akárhonnan megyek úgy nagyjából akárhova. A mélygarázsban a harmadik sorban, a második autó ahova megyek, Nina pedig még mindig jön, egyetlen szó nélkül. Illetve próbálkozik ő megszólalni, de velem tempót tartani, főleg egy embernek nem egyszerű.
- Elkezdesz még ma beszélni, vagy esetleg vigyelek magammal a hátsó ülésen, mint egy kabalát?- torpantam meg, és bár nem akartam szemrehányó lenni, mert nem ezt érdemelte, mégis kicsit ingerültebben sikerült megszólalnom mint terveztem.
- Sikerült időpontot egyeztetnem Maxim-al. Holnap délben vár rád. És Tony keresett háromszor is, valami new york-i üggyel kapcsolatban. Annyit mondott, hogy talán van valami nyom amin el lehet indulni a bátyáddal kapcsolatban….
- Akkor induljon el! Nem azért fizetem, hogy egész nap azt a rémes mentolos cigarettát pöfékelje, és literszám döntse magába azt a gint, amit még  a nagyapám szállított át az óceánon túlról, olyan öreg. Állítólag képes a vámpírok elméjének legbelső bugyraiban is megvetni a lábát. Boldog lennék, ha ezt a képességét ezúttal valami jóra fordítaná.
Tudom, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki Bastien-t keresi, vagy éppen keresteti. Nem én vagyok az egyetlen akinek fontos. Még akkor is, ha időnként kihoz a sodromból, még akkor is, ha képtelen vagyok megbocsátani neki a múltat. Még akkor is, ha nem értek minden döntésével egyet, és néha a legélesebb kritikusa vagyok. Még akkor is, mert ő a bátyám. Történjék bármi, senkinek nem adok arra jogot, hogy akár egyetlen szóval vagy cselekedettel elítélje őt. Nem ismerik. Igazán senki nem ismeri. Én vagyok talán az egyetlen, akit sokkal több minden köt hozzá. Aki ismerte azt a Bastient is, aki csupán egy elmúlt régi emlék, nevetésbe fulladó szép emlék, gyermekkorunkból.
Megváltoztunk mindketten, de testvérek maradunk. És ezen senki nem fog változtatni.
Testvérek vagyunk.
Örökre.
Gia panta.


play by
Jenna Coleman
életkor
112
faj
vámpír
pártállás
szimpatizáns
hirdető
staff
a karakterem
canon

   


   
Vissza az elejére Go down
 
Mila Monagham
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Mila Monagham
» Rowena Monagham

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Eltemetettkarakterek-
Ugrás: