Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cora & Kieran •• Unsteady


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Aug. 28, 2020 7:19 am
Kieran && Cora

the only one who saves me is me

Szigorú pillantást vetettem felé, habár inkább tréfásnak szántam, mint komolynak. Egy idő után mindenki elfogadja azt, hogy nem lehet mindenki mindenkinek a barátja. És ez talán így van rendjén. Bár ismertem a barátnőmet, velem nem tett volna olyat, ami bánt. Hacsak nem tud meg valamit, amiről tudja, hogy meg kell védenie tőle. Egyelőre Kieran nem volt olyan veszélyforrás, amitől rettegnem kellett. Az elején mindent megtettem volna azért, hogy elkerüljem, aztán hogy eltaszítsam, de úgy tűnt, ennél valami komolyabbat szánt nekünk a teremtő - már ha hinnék abban a bizonyos teremtőben. Az én néhai balszerencsém szerintem nem annak köszönhető, hogy nem imádkozom minden este Istenhez.
- Tűkön ülök, hogy megtudjam, mire készülsz - vált szélesebbé a mosolyom. Szoknom kellett ezt az új helyzetet, hisz Kieran is megszokhatta azt, hogy alapvetően én sem vagyok az az otthon várakozó, megterített asztal vár-típus. Egyszer-kétszer próbálkoztam, és megállapíthattuk, hogy még főzni sem igazán... tudok. Talán nem véletlenül nem próbálkozom vele több évtizede. Persze Kieran csak nevetett rajtam és a vöröslő fejemen, mikor az odaégetett, elsózott lasagne-t kivettem a sütőből. A végén már én is nevettem saját magamon. - És te főztél? Vagy...? - vontam fel a szemöldököm. Mi tagadás, egy idegen talán nem nézi ki belőle, hogy főzőcskézik, bár alapos indok nélkül én sem. Egy férfi ritkán merészkedik a konyhába. De akkor kenterbe veri az összes nőt egy kilométeres körzetben.
Valami egészen különleges érzés melengette a mellkasom, miközben már leültem az asztalhoz, ő pedig, mint aki kész lesni minden kívánságomat is, ha úgy akarom, öntött egy pohár italt. Az étel illata egyre intenzívebb lett, majd mikor lekerült róla a fedő, közelebb hajolva vizslattam, és egy pillanatra talán még el is tátottam a szám. - Azta. Te aztán tudod, mitől döglik a légy - sóhajtottam fel, szinte rögtön összefutott a nyál a számban, és eddig nem éreztem magam éhesnek, de most még a gyomrom is korogni kezdett volna.
Csak egy pár pillanatig bűvöltem a tálat, közben már hallottam a kérdését, minek következtében hátradőltem, kezembe vettem a poharat és belekortyoltam. - Fárasztó. Minden nap fárasztó, mikor egy újoncot próbálsz... kiképezni? - Elgondolkodtam, ez-e a jó szó, mert amit ma láttam, az cseppet sem hajazott a kiképzésre. Inkább volt egy dacos tini egzecíroztatása. Mint valami tanárnő. Vagy rosszabb: óvónő. - Mintha némileg... megszűnt volna a városban a békeidő. Azt hiszem, kezdődik - sóhajtottam, letéve a poharat az asztalra. Kierannak nem kellett ecsetelnem, miről is van szó. Bastiennek eddig volt elég ereje befogni az emberek és mások száját a kegyetlen játékaival, de itt már többről volt szó. Sokan már nem féltek. És ez... két dologhoz vezethet. Az egyik számunkra jó. A másik... senkinek sem jó. - De ne is beszéljünk erről - legyintettem, és nem bírtam ki, kiskutya szemekkel néztem rá. - Mondd eeeel. Mi folyik itt?

  Cuki  
● ●   music: i know by tom odell ● ● coded by me
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Vas. Jún. 21, 2020 12:02 am

To: My Love

Mindenkinek van választása, kedves. Csak győződj meg róla, hogy az a helyes!

A fejemet csóváltam, majd megemeltem a szemöldökömet is, mikor azt mondta, ne tagadjam.
- Ugyan már. Nem csak bosszantani imád! – De persze, egyetértettem vele. Kendrával a folyamatos piszkálódásunk mindennaposnak bizonyult és tényleg nem értettem, mi volt az a fura biztatás ma reggel a részéről. Nem mintha lett volna bármi jelentősége, hisz nem terveztem „boldogan, amíg meg nem” féle lezárást Corával. Ez a nap nem arról szólt, hanem sokkal többről. Olyan mértékű ellenérzetem volt ez iránt a nő iránt, amit egyszerűen nem tudtam leküzdeni. Csak az járt a fejemben, miként oltom ki az életét. Az okára azonban én sem tudtam rájönni. Mintha… egyszerűen csak ez lett volna egész életemben a fő célom. Az ő megölése.
- A szokatlan dolgok nem feltétlenül rosszak. Legalábbis igyekeztem mindent beleadni a ma estébe – Mosolyogtam. Nem esett annyira nehezemre ez a színjáték. – Nincs évfordulónk – Szögeztem még le neki, majd megfordult a fejemben, hogy kiegészítem valami megjegyzéssel, de hamar elvetettem. Nem akartam semmiféle kétértelmű jelzést adni… ki akartam várni a megfelelő pillanatot.
Ahogy láttam a meglepettségét, valamiért elégedettség kúszott az elmémbe. Sőt, a szívemet is megmelengette egy rövid pillanatra az, ahogyan a mosolyát figyeltem. Aztán megráztam a fejemet gyengén. Koncentrálj, Kieran!
- Sosincs időnk elmenni rendesen randevúzni, szóval gondoltam, megleplek ezzel itt – Magyaráztam még mindig mosolyogva, majd betoltam az asztalhoz a nő székét. – Élvezd ki az estét, Cora. Felejthetetlenné óhajtom tenni – Megsimítottam a karját, majd az asztal mellé lépve leemeltem a búrát az ételről. Szedtem neki és magamnak is, majd a pezsgőért nyúltam, hogy felbontsam az üveget. – Mesélj, milyen napod volt? – Érdeklődtem kíváncsian, miközben már töltöttem is a poharakba. Ezután foglaltam helyet, vele szemben. Nem akartam elsietni a dolgokat. Az estét tényleg úgy akartam intézni, hogy ne fogjon gyanút és csak akkor lerántani a leplet a valódi meglepetésről, mikor a leginkább fájhat…
Mert ilyen egy Darveaux. Ilyen vagyok én. Kegyetlen.

◉ 303 words ● i'll find my way back to you ● note: Cute  
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Vas. Május 31, 2020 8:41 pm
Kieran && Cora

the only one who saves me is me

Megvontam a vállaimat. Pontosan tudtam, mennyire nem szívlelte azt a bizonyos szöszit, de nekem viszont fontosak voltak mindketten. Bár Kieran soha nem is kérte, hogy válasszak közöttük, elvégre nyilván tisztában volt azzal, hogy Kendra fontos része az életemnek. És egy férfi - vagy éppen egy nő - soha nem kérheti a szerelmét arra, hogy válasszon közötte és a barátja között. Annak csak egy végkimenetele lehet. - Talán csak... még mindig imád bosszantani téged. Ahogyan te is. Ne tagadd! - emeltem fel a mutatóujjamat hirtelen, közben tréfás mosolyt villantva. Vannak dolgok, amiket felesleges lenne tagadni... ez pontosan egy ilyen hétköznapi dolog volt az életünkben.
A következő pillanatban felvontam a szemöldököm. Tényleg nem tudtam hová tenni a viselkedését. Vannak férfiak, akik romantikusak, így az ember lánya hozzászokik az ilyesmihez. Hát, Kieran nem ilyen volt. Ő a maga módján volt romantikus, szerettem vele időt tölteni, és a sajátos kommunikációs csatornáin éreztette velem, hogyan is érez. Én pedig nem féltem viszonozni ezeket az érzéseket; na jó, az elején eléggé viszolyogtam, de azok az idők elmúltak. Én vámpírvadász vagyok, nem a boszorkányok ellen fogadtam bosszút. Bár... ez igazából csak egy a sok szabály közül, amit megszegtem Kieran kedvéért. - Szokatlan tőled. Nagyon gáz lenne, ha én felejtettem volna el évfordulót - mosolyodtam el ismét, majd beleszimatoltam a levegőbe. Valami nagyon finomat éreztem, de nem gondolkodtam egyelőre ezen. Rájöttem, hogy a miért-eket is el kellene engednem. Úgysem kaphatok tőle egyértelmű választ. A rejtélyek embere. Amit szerettem benne.
Ahogy megpillantottam a megterített asztalt, a tányérokat, az ételeket - amik egyelőre még rejtve voltak pár fedővel -, hátrapillantottam életem férfijára. - Na jó. Mit csináltál? - villantottam felé egy tréfás tekintetet, miközben közelebb léptem. Megfoghatatlanná vált az egész. Bár ezt annak a számlájára írtam, hogy minden szokatlan ijesztő volt számomra. Amire előtte nem volt példa, hát elég bizonytalansággal töltött el ahhoz, hogy tudjam: óvatosan kell lépkednem. - Hm... tényleg elfelejtettem az évfordulónkat?- ültem le a szokásos helyemre. Ezzel a poénkodással igyekeztem leplezni a kialakuló bizonytalanságot.

  Cuki  
● ●   music: i know by tom odell ● ● coded by me
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Feb. 25, 2020 3:53 pm

To: My Love

Mindenkinek van választása, kedves. Csak győződj meg róla, hogy az a helyes!

A romantikus, már-már nyálas zene fura érzést keltett bennem. Viszont a hangulat kedvéért muszáj volt; elvégre… meghitt környezetet akartam teremteni erre a nemes eseményre. Ja, nem a lánykérésre, félreértés ne essék… habár talán reggel, mikor felkeltem, az tűnt a legcélszerűbbnek, de most… valami megváltozott bennem. Minden, amit éreztem Cora iránt, valahogy eltűnt és csak a késztetést maradt, hogy megöljem őt. Miért? Nem tudtam megmagyarázni. De talán nem is volt túlságosan érdekes, csak a tény, hogy már nem úgy tekintettem rá, mintsem azelőtt. Aztán megérkezett, én pedig folytattam, avagy elkezdtem a színészkedést. Bár a tekintetem talán árulkodó lehetett; bár én nem láttam magamat kívülről, éreztem, hogy most másképp nézek rá, mint azelőtt. A szerelem, a rajongás Cora iránt… már nem volt ott. Mégis próbáltam magamra erőltetni.
- Üdvözöl? Egek. Mikor hagy fel végre a jópofizással? – A fejemet csóváltam, nem nagyon értettem azt a nőt. Nyílt titok volt, mennyire nem bír engem és titkon örültem neki, hogy a mai napon még értelmet is nyer a gyűlölete felém. Hisz beigazolódik a félelme, az, hogy nem vagyok jó Corának. Hiába biztatott még reggel a lánykérést illetően, az is csak kamu volt a részéről.
- Naaa… - Próbáltam visszahúzni magamhoz, de végül kicsúszott az ujjaim közül. Figyeltem, hogy indul tovább, majd a kérdésre biccentettem egy aprót.
- Miért ne lenne? Talán a zene miatt kérdezed? – Felnevettem röviden. – Néha nem árt egy kis… romantika, nem? – Utána indultam, a tekintetemet egy pillanatra sem véve le róla. Minden porcikámban éreztem a tettvágyat, miszerint támadjak, de egyelőre még játszani akartam a szerepet és akkor lecsapni, mikor tényleg nem számít rá. Bár alapvetően a párja vagyok, miért gondolná, hogy ártok neki, ugye? De volt egy jobb ötletem.
- Menj csak… a nappaliban vár valami – Mosolyogtam, miközben a tekintetem továbbra is furcsa volt. Köhintettem, aztán ha indult, ha nem, mindenképp mögé léptem és a nappali felé irányítottam. Odabent gyertyafény, rózsaszirmok és egy megterített asztal várta. A vacsora is az asztalon volt már, búra alatt, már csak szedni kellett belőle. Spagetti, mint abban a kutyás mesében… öhm, mi is volt a címe? És egyáltalán honnan ismerem? Lényegtelen.
- Ez az este különleges, Cora – Kihúztam neki a széket és így pillantottam rá.

◉ 359 words ● Don't let me go ● note: De cuki vagy
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Feb. 22, 2020 7:45 pm
Kieran && Cora

the only one who saves me is me

Szinte percre pontosan hétkor léptem az ajtó elé. Nem volt egyszerű a mai nap, és erre rátett egy lapáttal Kendra is. Nem számítottam az akciójára, habár már régóta a levegőben volt annak esélye, hogy üzenni próbál Bastiennek. Végre megtörtént. Voltaképpen... örüljünk annak, hogy túlestünk rajta? Ez enyhe túlzás lenne. Arra pedig főleg rá kellett jönnöm, hogy a tanítást kicsit se szeretem annyira, mint azt, mikor nekem kell az utcákat járnom, és szinte készenlétben lennem, ha netán szükség lenne rám. Jobb szerettem kinn lenni, hisz a természetfelettiek elleni küzdelmet viszont véresen komolyan vettem. Bár... ez az egész vadászósdi már nem arról szól, mint annak idején. Tizenöt éve, mikor beavattak, még nem az embereknek kellett rettegésben élnie. Most, beköszöntve az új évtizedet, másból sem állt az életünk, mint félelemből. Bár... én nem félek. Sose féltem. Volt bennem annyi bátorság, hogy megálljam a helyem. Ahogy tiszteltem magam annyira, hogy tudjam, soha, senkinek nem fogok könyörögni az életemért.
Nagy levegőt véve még mindig az ajtó előtt álltam. Valami rossz érzés öltött formát a gyomromban, ami végett szinte alig tudtam elfordítani a kulcsot a zárban. Na, nem erő híján voltam... egy zár nem fog ki rajtam.
Elmosolyodtam, mikor meghallottam Kieran hangját. És valami muzsikát, ami egyáltalán nem az ő ízlésére vallott. Mondjuk... az enyémre sem. Mi történik itt? Ez a kérdés még az arcomra is kiült, mikor felbukkant az előszobában. - A svájci órák ehhez képest... - mosolyodtam el, majd legyűrtem magamról a kabátom, és felapasztottam. - Hosszú. A szöszi üdvözöl - tartott még továbbra is a mosolyom, bár már kezdett némi szemtelenség vegyülni belé. Nem voltak barátok, de... talán ez érthető is. Nem az volt az életcélom, hogy őket legjobb barátokká fejlesszem.
Kiléptem a karjaiból, majd beljebb haladtam a lakásban, de közben a vállam felett visszatekintettem rá. - Minden rendben? - kérdeztem, miután találkozott tekintetünk. Furcsa fényben úszott a szeme. Régóta nem láttam ehhez hasonlót... voltaképpen azóta, hogy megismertem. Ki tudja, talán a mágia.

  Cuki  
● ●   music: i know by tom odell ● ● coded by me
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Feb. 19, 2020 11:39 pm

To: My Love

Mindenkinek van választása, kedves. Csak győződj meg róla, hogy az a helyes!

Zavaros volt a fejem. Olyan volt, mintha az életem egy fényképalbum lenne, tele fotókkal, emlékekkel és azok sorra változtak meg, mígnem… szinte az összes lényeges kicserélődött. Pislogtam néhányat, majd az érzéseim gyökerestől megváltoztak. Úgy éreztem, a sötét mágia uralkodik bennem, sőt, rajtam; s a gyilkolási vágy egyre inkább elő akar belőlem törni. De miért? Nem történt semmi, aminek ezt kellett volna kiváltania. Aztán a zsebemhez nyúltam és a kezem hozzáért egy pici dobozhoz. Beugrott. Miért akartam megkérni annak a nőnek a kezét? Elgondolkodtam ezen, majd azon, mit keresek ebben a házban tulajdonképpen. Ezen azonban nem gondolkodtam sokáig, hanem a nappaliba indultam, oda, ahol a temérdek giccs felsorakozott. Rózsák, meg rózsaszirmok és gyertyafány… egek. Szentimentális barommá változtam időközben? Ez valami félreértés.
Aztán újabbat pislogtam, végül a félfának dőlve lehunytam hosszan a szemeimet. Éreztem, hogy minden kételyem, kérdésem a feledésbe merül. Teljesen átadtam magamat annak az igézetnek, melyet… Ő beszélt belém. A szeretetet felváltotta a gyűlölet. Az együttélés reményét eltörölte a gyilkolási vágyam Cora iránt. Meg kellett ölnöm. Ez visszhangzott csupán a fejemben, ugyanakkor úgy véltem, hogy mindaz, ami a rendelkezésemre állt… ez a kis romantikus hangulat, nos, az előnyömmé kovácsolhattam. Ravasz mosoly kúszott az ajkaimra, ahogy megmarkoltam a zsebemben rejtegetett dobozt, majd hallottam a bejárati ajtó nyílását.
- Már vártalak, Cora – A mágiám használatával elindítottam a nyálas háttérzajt, majd ezt követően indultam ki az előszobába, hogy köszöntsem Őt. Őt, akinek ez lesz az utolsó napja ezen a Földön. – Pontban 7-kor, mint mostanában mindig. Sosem késel – A tekintetem furán csillogott. Nem úgy, ahogyan szokott. Vettem egy mély levegőt, ahogy odaléptem hozzá és derekára csúsztattam a kezeimet. Magamhoz vontam, így fúrtam a tekintetébe a magamét. – Milyen napod volt? Remélem, nem lógtál sokat a szöszivel. Tudom, hogy még most sem bír engem – Utalgattam Kendrára, hisz hiába bíztatott a mai lánykérésre, tudtam, hogy utál engem. Ahogyan én is őt. Talán neki volt igaza és Corának nem kellett volna esélyt adnia nekem. Hisz miért is kellett volna? Egy sötét mágiát kedvelő warlock mégis milyen hatással lehetne egy Corához hasonló vadászra? Csak a halál követ, amerre megyek… és élvezem. Mindig is élveztem.

◉ 345 words ● Don't let me go ● note: kezdjünk... De cuki vagy
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Cora & Kieran •• Unsteady
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Cora Lynn Taylor
» Ivana Cora Taylor

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: