Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


It's good to see you again, Mother :: Victoria & Juliet


Boszorkány

Juliet Charpentier
Chatkép :
It's good to see you again, Mother :: Victoria & Juliet Tumblr_inline_nqfdsiCTRT1qlt39u_250
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
⇝ Kiernan Shipka
Hozzászólásaim száma :
33
Pontjaim :
22
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
⇝ zsófi.
Fő képességem :
It's good to see you again, Mother :: Victoria & Juliet Original
⇝ metamorfózis
Tartózkodási hely :
⇝ washington D. C.
Korom :
57
Foglalkozásom :
⇝ újságíró


Juliet Charpentier

Elküldésének ideje -- Szomb. Jún. 05, 2021 8:30 pm
mother & daughter

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
hi mom, i'm back

Megrovó pillantására bizonyos megnyilvánulásom után, csak felvonom a szemöldökömet. Amolyan kihívóan, ami mindig több szót provokált ki, amúgy nyugodt anyámból. Most azonban nem azért vagyok itt, hogy felborzoljam a kedélyeket, – örülök egyenlőre, hogy minden olyan kellemesen alakult elképzeléseimmel ellentétben, ahogy - így hamar elengedjük mindketten a dolgot.
Visszatérve a székembe más témák felé nyúlok. Megmondom őszintén, egyáltalán nem lep meg Cleva említése. Elvégre édesanyám legrégebbi kapcsolatai közé sorolható. Biztos vagyok benne, hogy ha lenne is valami a világon, ami szétválasztaná őket, annak valami nagyon, nagyon gonosz történésnek kell lennie… Az már jobban meglep, hogy mit oszt meg ezzel kapcsoltban velem.
Nem is leplezem efféle gondolataimat, sőt, szavakba is öntöm azokat. Arra sem számítok, hogy ez annyira nagy dolog lenne, amit anyám megpróbálna eltitkolni előlem. Soha nem osztott meg velem semmit magától arról a tevékenységéről, amit az Elsőkkel szokott intézni. Ha viszont kérdeztem valamit, akkor képességeihez mérten mindig válaszolt nekem.
Most összehúzott szemekkel figyelem őt, és jegyzem fel a kis jeleket, gesztusokat, amik egyértelművé teszik számomra, hogy anyám erősen hárít.
Ez megakaszt egy pillanatra. Rosszul esik, de azt hiszem nem igazán róhatom fel ezt neki. Elvégre két évig semmilyen kontaktusban nem voltunk. Bár az érzéseink egymás felé ugyanolyan erősek, mint bármikor voltak, és a fogadtatás kedves volt irányomban… azt hiszem itt mutatkozik meg leginkább, hogy nem volt ez az egész eltűnés a részemről bántódás mentes. Ez kissé elszomorít, de nem hagyom, hogy védőpajzsaim mögül kiszivárogjon reakcióm.
Egy pár másodpercig elmélázom azon, hogy tovább nyomom anyámat információért. Aztán végül elvetem az ötletet – elvégre lesz még bőven időnk összeülni és beszélgetni. Nem kell mindent egy alkalommal letudnunk… ahogy nem is akarom rögtön rázúdítani a dolgaimat Nickkel és az egész elhatározásommal kapcsolatban. Úgyhogy hagyom, hogy ő tovább terelje a témát más irányba.
Lágyan elhangzott szavai hallatán felnézek rá, pillantásunk összekapcsolódik. Én magam is jobban ellazulok, ezúttal nem erőltetés oltárán és sóhajtok egyet.
- Természetesen… tudom – mondom, ahogy hátra simítok egy hajtincset az arcomból. – Azt viszont neked is meg kell értened, hogy amióta képes vagyok rá, hogy megvédjelek… ugyanúgy tudok aggódni Érted.
Nem tudom miért vagyok feszült a következő kijelentésem után, de mégis megkönnyebbülök, amikor csupán egy szóval reagálja le a kijelentésemet. Azt, hogy miért érzek egy csipetnyi csalódottságot a könnyű kapitulációjával kapcsolatban teljes mértékben ignorálom.
Egyszerű kérdésére csak megrázom a fejemet, mert nem bízok a saját hangomban. Annyira van csak energiám, hogy minden fronton kordában tartsam az érzelmeimet előtte, és a gondolataimat meggátoljam a kuszaságtól, ami általában övezi őket – és hogy valahogyan meggátoljam a mérhetetlen szomorúságot, ami a lelkemet lengi körbe. Azonban nem fogom még ezt sokáig bírni, főleg, ha elkezdek róla akármilyen cenzúrázott verzióban beszélni.
Hirtelen olyan hihetetlenül fáradtnak érzem magam. Lelkileg úgy érzem, mintha leszívtak volna teljesen az elmúlt pár órában. Vagy hétben. Hónapban…
Utolsót kortyolok a teámból, majd egy kedves mosolyt vetek anyám irányába. Lassan felemelkedem a kedvenc fotelemből és egy huncut szemöldök emelintéssel kiegyenesítem a ruháimat, lerázom róluk a nem létező port.
- Ha nem bánod, akkor most távoznék – mondom kissé fennkölt hangnemben, csak hogy cukkoljam. Szinte ösztönösen bújok vissza régi szerepembe, amit kapcsolatunkban töltöttem be mindig is. Majd visszaformálódom normális felnőtté és úgy folytatom: - Nagyon fáradt vagyok és még ki kéne pakolnom. Majd még beszélünk. Ígérem!
Vetek felé egy utolsó bíztató mosolyt, majd sarkon fordulva elindulok régi szobám felé, reménykedve, hogy képes leszek később betartani a szavamat.


Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Victoria Charpentier
Chatkép :
It's good to see you again, Mother :: Victoria & Juliet 2DG8F7m
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
⛥ Eva Green ⛥
Hozzászólásaim száma :
44
Pontjaim :
28
Pártállás :
  • Semleges

User név :
⛥ V ⛥
Fő képességem :
⛥ Emotion manipulation ⛥
Őt keresem :
eternal flame and the peace
Tartózkodási hely :
⛥ Washington D. C. ⛥
Korom :
316
Foglalkozásom :



Victoria Charpentier

Elküldésének ideje -- Vas. Ápr. 11, 2021 6:35 pm
Juliet && Victoria
But I, I'm right where you left me
A felhorkanására csak megrázom a fejem és egyetlen másodperc erejéig csúnyán nézek rá. A nemesi részem képtelen elfogadni az efféle magatartást, de nem róvom meg. Gyermekkorában éppen elégszer tettem, hogy tudjam ez olyan eleven gesztus tőle mint a lélegzetvétel. Szavai hallatán aprót bólintok, bár ezt nem láthatja, ellenben velem aki elkapja a vigyorát.
- Effelől nem volt kétségem. Mindig érdekeltek az apró kis ujjmozgatások is. Hiába jóval meghaladta a gyermekkort vannak olyan dolgok melyek nem változnak. Mégis érzem rajta a változás szelét, ahogy azt is mennyire megviselte egy-két dolog. Az anyja vagyok, ehhez a boszorkány képességeimre se lenne szükségem. Pillantásunk találkozik, míg az italomat kevegetem. Cleva említése nem szokatlan számára, hiszen tudja az Elsők közül ő áll a legközelebb hozzám.
- A múltkori gyűlés elég rövidre sikeredett és maradtak utána kérdéses pontok melyek megtárgyalásra szorultak. Semmi különös vagy szokatlan - hárítok könnyedén és remélem nem kell jobban belemennem. Szeretem a lányom, ugyanakkor vannak dolgok melyek nem tartoznak rá. Az Elsőkkel való ügyeim is ebbe a kategóriába tartoznak, hiszen nem sokszor beszélek róluk vagy az ügyeinkről. Életem során három fontos kötelékre tettem szert az első az övéké volt, azé a másik négy bosozrkányé, akikkel együtt Elsőknek hívnak bennünket. A második a házban bolyongó férfihez fűzött, míg a harmadik a velem szemben ülő szőkeséghez.  A kérdésem nem tűr halasztást, tényleg aggódom miatta. Két hosszú évet töltöttünk külön, hogy aztán ilyen elveszett állapotban térjen haza. Anya Ez a szó valahogy mindig ellágyította a szívemet, tudva hogy nincs szükségünk vérbeli kötelékre ahhoz, hogy egy család legyünk. Életem egyik legjobb döntése volt, mikor egy hazugsággal magamhoz vettem, az ő jötte teljesebbé tette az életem.
- Egy részem mindig aggódni fog érted, még akkor is ha nincs rá különösebb ok - válaszolok lágyan, temérdek szeretettel az irányába, majd ahogy a szemeimbe néz elhalkulok.
- Értem - válaszolok egyszeűen szavai hallatán, nem fogom elhalmozni kérdésekkel, hiszen tudom feleslegese lenne. Azzal csak azt érem el, hogy még inkább bezárkózik.
- Szeretnél róla beszélni? - teszem fel a kérdést meghagyva neki a nemleges válasz lehetőségét is.
●●Cute  ●●  by barb
Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Juliet Charpentier
Chatkép :
It's good to see you again, Mother :: Victoria & Juliet Tumblr_inline_nqfdsiCTRT1qlt39u_250
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
⇝ Kiernan Shipka
Hozzászólásaim száma :
33
Pontjaim :
22
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
⇝ zsófi.
Fő képességem :
It's good to see you again, Mother :: Victoria & Juliet Original
⇝ metamorfózis
Tartózkodási hely :
⇝ washington D. C.
Korom :
57
Foglalkozásom :
⇝ újságíró


Juliet Charpentier

Elküldésének ideje -- Hétf. Márc. 15, 2021 1:27 am
mother & daughter

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
hi mom, i'm back

Felhorkantok.
- Láttalak elégszer végigcsinálni ezt, hogy én magam is el tudjam végezni – mondom magabiztos hangon, majd a vállam fölött visszanézve rá elvigyorodom.
Ezzel egyáltalán nem hazudtam. Rengetegszer néztem végig, ahogy anyám a legnyugodtabb tempóban rakott nekünk össze ugyancsak így egy csészét. Nem számított én magam mennyire voltam éppen felbőszülve valamin. Mindig számíthattam rá, hogy ő ott lesz és meghallgatja, amit mondani akarok. Olykor ellát bölcs tanácsaival is, vagy hagyja, hogy magamtól jöjjek rá a következő lépésemre. Ez mindig hiányzik, amikor távol vagyok tőle…
Hát persze. Majdnem hangosan is kimondom, amikor kiválasztja mit szeretne inni. Nem is tudom pontosan miért kérdeztem meg. Talán én magam is elgondolkoztam rajta, hogy változott-e valami a nőben. Úgy tűnik, hogy minden maradt a régi továbbra is. Így van az is, hogy természetesen magamnak a csokoládét választom.
Ha fentebbi nem is, sok minden más viszont megváltozott bennem. Nem vagyok ostoba. Tudom, hogy anyám látja ezt rajtam – akármennyire is próbálok nem gondolni erre. Elvégre a kérdése sem volt véletlen… de a továbbiakban sem tervezem megválaszolni a dolgokat.
Amikor Ő megválaszolja a kérdésemet a polgármesterrel kapcsolatban viszont nem tudom tovább tartani a pókerarcomat. Muszáj, hogy elvándoroljon a tekintetem, így a teámnak szentelem a figyelmemet. Beleszippantok egy mélyet a gőzölgő illatokba, egyúttal erőt gyűjtök magamba. Elég hosszú ideje csinálom már ezt, ahhoz, hogy sikerüljön is a kis terelés. Összeszedem magam és újra képes vagyok anyám szemeibe nézni. Nem reagálok a mosolyára, bár jó látni sápadt vonásain valami ismerőset és meleget.
- Cleva? – kérdezem és hagyom, hogy szemöldökeim összefussanak homlokomon. – Mégis mi lehetett valami olyan fontos, hogy visszahívjon téged a tengeren túlról? – Kérdésem őszintén meglepődött. És most már igazán kíváncsi vagyok. Nem számítottam, hogy rögtön valami ilyen érdekesbe fogok futni újra találkozásunkkor.
Ezúttal Ő intézi felém a kérdését, mire az összes izom megfeszül a testemben. Aztán másodpercekkel később el is engedem magam. Bár nem akarok újabb veszekedést szítani, nem bírom megállni, hogy ne másoljam le a mozdulatait. Mosoly kúszik az arcomra, és arcvonásaim teljesen ellágyulnak.
- Nem, anya, nem kell aggódnod miattam – mondom és ezúttal nem hazudok. Aztán engedek egy kicsit szorosan tartott érzéseimből és nyíltan pillantok éjkék íriszeibe. – Sok minden történt… nehéz lenne így egyszerre összefoglalni, de… találkoztam valakivel.


Victoria Charpentier felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Victoria Charpentier
Chatkép :
It's good to see you again, Mother :: Victoria & Juliet 2DG8F7m
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
⛥ Eva Green ⛥
Hozzászólásaim száma :
44
Pontjaim :
28
Pártállás :
  • Semleges

User név :
⛥ V ⛥
Fő képességem :
⛥ Emotion manipulation ⛥
Őt keresem :
eternal flame and the peace
Tartózkodási hely :
⛥ Washington D. C. ⛥
Korom :
316
Foglalkozásom :



Victoria Charpentier

Elküldésének ideje -- Csüt. Márc. 04, 2021 9:29 am
Juliet && Victoria
But I, I'm right where you left me
Érzem a belőle áradó, cikázó érzéseket, bármennyire akarnám elnyomni. Nem mutatja ki, de a benne élő fájdalom mélyen gyökeredzik. Éppen ezért próbálok meg beszélni vele. Azt szeretném, hogy elmondja, hogy könnyítsen a lelkén. Persze épp olyan makacs, amilyen én voltam az ő korában, így egyből leráz annyival, hogy nem tudja miről beszélek. Egy halk sóhajt hallatok. A beszélgetésünk tovább halad arra, hogy én mit csináltam a külön töltött idő alatt. Nem akarom bele vonni a jelenlegi helyzetbe, még nem állok rá készen. Elég, hogy Marcus mindent tud, mikor neki se lenne szabad, hiszen ezzel veszélybe sodrom az életét.
- Igen, bár az unalom is tud maga a borzalom lenni. De egy tragédia az megint más - válaszolok, miközben összeszűkült szemekkel vizslatom. Az alakja nem sokat változott az évek alatt, még mindig ragaszkodik ehhez a formához és a buta szőke hajhoz. Mégis belül valami végleg összetört benne, érzem. A kavargó aurája, sötét színekben pompázik, mint aki gyászol. Nem szólok, csak nézem, ahogy felkel és készít mindkettőnknek egy teát. Vannak azok a rituálék, melyekről ennyi év után se vagoyk hajlandó lemondani.
- Egészen jól megy, csak nem gyakoroltál? - kérdezem, miközben tekintetem elveszem róla és a polcokat fürkészem. Bárcsak tudnék segíteni rajta. De ismerem annyira, hogy tudjam, nem szedhetem ki belőle erővel. Időt kell adnom neki, hogy magától kezdjen el beszélni róla vagy újra elvesztem ki tudja mennyi időre.
- Rózsakert - adom meg az egyértelmű választ. A csokoládét csak az ő kedvéért szereztem be, mintha éreztem volna, hogy egyszer még szükségünk lehet rá. Egy halk köszönöm hagyja el ajkaimat, mikor elém teszi a gyönyörű mintás csészét. A csészét magamhoz veszem, komótosan kevergetem az ezüst kanállal, mintha ez egy átlagos délután lenne.
- Vannak olyan dolgok melyek nem tűrnek halasztást, utazás ide vagy oda. Te is tudod, hogy a kötelsségeimnek mindig eleget teszek - hangom egy lehelletnyit kimért, mégis anyáskodó. Tudtam, hogy nem fogja ennyiben hagyni az egészet, ahhoz túlságosan makacs. A kérdése sem ér meglepetésként, mégis látom, miként változik az aurájának színe a polgármester említésére. A hangja érdektele érzéseit vissza tudja fogni, de vannak azok az apró rezgések, melyeket csak én láthatok. Kissé megemelkedik a szemöldököm, majd egy félmosollyal ajánkédozom meg.
- Mindig mindennek hozzá van köze, mióta megszerezte a polgármsteri széket. Ellenben nem, most nem miatta jöttem vissza. Cleva hívására jöttem, egy fontos dologban akarta kikérni a véleményem - ez egy fél vallomás a részemről, de remélem Jules beéri ennyivel, hiszen tudja az Elsők köteléke milyen fontos számomra. Aztán hirtelen figyelmes leszek Marcus aggódó érzéseire és mosolyom kiszélesedik, vonalaim ellágyulnak, majd megrázom a fejem és újra a lányomra figyelek.
- Azt mondtad minden zavaros volt a két évben. Aggódnom kellene? - teszem fel a kérdést a magam anyai stílusában, majd kortyolok egyet a tökéletes teámból. Ez valahogy Londont juttatja eszembe, mikor még tizenéves kamasz volt, akivel rendszeresen le kellett ülni beszélgetni.
●●Cute  ●●  by barb

Juliet Charpentier felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Juliet Charpentier
Chatkép :
It's good to see you again, Mother :: Victoria & Juliet Tumblr_inline_nqfdsiCTRT1qlt39u_250
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
⇝ Kiernan Shipka
Hozzászólásaim száma :
33
Pontjaim :
22
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
⇝ zsófi.
Fő képességem :
It's good to see you again, Mother :: Victoria & Juliet Original
⇝ metamorfózis
Tartózkodási hely :
⇝ washington D. C.
Korom :
57
Foglalkozásom :
⇝ újságíró


Juliet Charpentier

Elküldésének ideje -- Vas. Feb. 28, 2021 5:04 pm
mother & daughter

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
hi mom, i'm back

Nyugtató hangja, ha lehet, még nagyobb nosztalgia hullámot áraszt bennem, mint a megszokott környezet. Bár ahogy idősödtem egyre kevesebbszer kerestem anyám ölelő karjait. Azonban néha-néha még nekem is jól esik az ilyesfajta gondoskodás. Az év többi napján nem igazán tudok mit kezdeni a hasonló érzelmi kinyilatkoztatásokkal… most viszont már szükségem volt erre. Mindazok után, ami történt Nickkel… energiát gyűjtők abból, ahogy anyám vékony karjai szorosan húznak mellkasára. Beszívom illatát és igazán otthon érzem magam. Mintha el sem mentem volna…
Még később a szalonban ülve is ezen merengek. Kezemmel nyugodtan simogatom a fotel karfáját, mintha csak az ismerős tárgy tapintása képes lenne elűzni minden rosszat, ami az elmúlt időszakban történt. Észre sem veszem, hogy egy őszinte gyengéd mosoly húzódik az arcomon, amíg anyám első kérdése rá nem fagyasztja azt. Arcvonásaim megkeményednek és élesen felnézek rá. Arcát kutatom. Természetesen nem látok rajta semmilyen ítélkezést – nem is tudom igazán visszaidézni miért is voltam annyira ideges, mielőtt átléptem volna a házunk ajtaját. Orcáin, szemeiben olyan sziréni nyugodtság és gyengéd sugallás ül, mint mindig. Szinte semmit sem változott.
Ez mégsem nyugtat meg most a jelenlegi szituációban. Veszek magamhoz egy-két percet, hogy átgondoljam pontosan mit is fogok mondani. Nem akarok vele rögtön először indulatosan beszélni. Így a legegyszerűbb és leggyakoribb eszközömhöz nyúlok:
- Nem tudom miről beszélsz – hárítok, majd következő kérdését, hogy merre is jártam a két év alatt ismét kitérő válaszokkal illetem.
Tekintetem közben elvándorol alakjáról és a szobát kezdem ismét vizslatni zavaromban. Bár rosszul érzem magam, biztos vagyok benne, hogy anyám is tisztában van azzal, hogy ha erőszakkal próbálkozna is – amit természetesen soha nem tenne -, akkor sem tudna kiszedni belőlem semmit, amit nem akarok. Abban is reménykedek, hogy nem turkál különösebben a csapongó érzéseim között.
Nyugodtabb hangulatban dőlök hátra a fotelemben, amikor kecsesen tovább libbenve magáról kezd beszélni. Tekintetem alakját vizslatja. További szokott gesztusokat követek, aztán arcára csusszan pillantásom. Talán nekem nincsen olyan hihetetlen érzékeny képességem, mint anyámnak a különböző hangulatok megítéléséhez, aurák megfejtéséhez, azt viszont még én is látom, hogy valamit Ő hallgat el előlem.
- Szóval csak a megszokott – kommentálom az összefoglaltakat egy halovány, cinikus mosolyommal. – Örülök, ha tényleg nem volt semmi érdekes, ami fel tudta volna bolygatni az elmúlt éveiteket. Az unalmas az jobb, mint… - egy pillanatra elakadok, majd vasmarokkal elszorítom minden vadul kikívánkozó érzelmeimet és nyugalmat erőltetek magamra – ha valami borzasztó történt volna.
Hangom már szinte teljesen neutrális és pillantásom követi az anyámét. Szinte tökéletes színjáték, mintha tényleg mi sem történt volna. Mintha nem szakadna szívem minden egyes pillanatban újra és újra ketté. Elvégre anyám lánya vagyok. A fájdalmunk nem a világnak szól.
Még.
Könnyedén felállok ülőhelyemről és a nem messze álló szekrényhez lépek, ami megvan töltve szinte csurranásig teás kellékekkel. Elkezdek összerakni magunknak egy-egy csészényit. Mozdulataim óvatosak és kimértek. Megcsodálom az újonnan beszerzett darabokat, aztán finoman magam elé helyezem őket. Öntök az ott elhelyezett kancsóból vizet, majd a két csésze fölé helyezem a kezeimet. Lehunyom a szemem és csak egy pár másodpercnyi koncentráció szükséges, hogy azt a kevéske teát felmelegítsem, míg már füstölögni nem kezd. A pirokinézis nem a legerősebb képességem, de ennyit még én is el tudok végezni.
- Rózsakertet vagy csokoládét? – kérdezem, feltartva a két teafűszereket tartó kis tégelyt.
Mikor megkapom a választ befejezem a teák elkészítését és visszatérek anyámhoz. Lehelyezem elé az egyik csészét egy kanalat csúsztatva az aljra, majd magamhoz véve a sajátomat visszasüppedek a fotelembe. Pillantásom visszatér anyám alakjához és nem veszem le róla, miközben a teámat fújkálom.
- Bár elgondolkodtató, hogy mi lehetett az a halaszthatatlan teendő, ami visszahívott téged ily sebesen – mondom egyszerűen. Félredöntöm a fejemet. – Elvégre tudjuk mennyire nem szereted, amikor így megzavarják az utazásaidat… nem is tennéd meg mindenkiért, ha nem gondolnád, hogy nagyon fontos. – Hallgatok egy kicsit, hogy hátha meg akarja esetleg tagadni a szavaimat, majd magam elé helyezem a bögrém a dohányzóasztalra. – Mi történt? – Nyelek egyet, majd még erősebb pórázon tartva minden rebbenő kis gondolatomat, szinte teljesen hűvös, érdektelen hangon kérdezem: - Csak nem esetleg Mr. Monaghamhez van köze?


Victoria Charpentier felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Victoria Charpentier
Chatkép :
It's good to see you again, Mother :: Victoria & Juliet 2DG8F7m
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
⛥ Eva Green ⛥
Hozzászólásaim száma :
44
Pontjaim :
28
Pártállás :
  • Semleges

User név :
⛥ V ⛥
Fő képességem :
⛥ Emotion manipulation ⛥
Őt keresem :
eternal flame and the peace
Tartózkodási hely :
⛥ Washington D. C. ⛥
Korom :
316
Foglalkozásom :



Victoria Charpentier

Elküldésének ideje -- Szomb. Feb. 06, 2021 1:05 pm
Juliet && Victoria
But I, I'm right where you left me
Az  ajtó nyikordulva nyílik és hallom, amint Marcus a maga kellemes modorával üdvözli a lányomat. Sosem éretttem igazán a kettejük közti kapcsolatot, mely az esetek nagy részében csipkelődésből állt. Mégis volt benne egyfajta kedvesség, mely szeretetből fakadt. Szerettem azt gondolni, hogy ők ketten testvérként tekintenek egymásra. Jules szavaira csak megforgatom a szemeimet, hiszen mindhárman tudjuk, hogy eme szvakkal tud visszavágni. Emlékszem hányszor mondogatta, hogy Marcus mennyire tökéletes, persze ez távol állt az igausgától. Ő nem láthatta azt, hogy milyen volt húsz évesen, amikor felkaroltam. Egy dacos gyermek volt csupán, aki nem tudott mit kezdeni a temérdek mágiával, ami megadatott számára, így folyton bajba került. Aztán fokozatosan változott, megtanulta uralni, azt ami az övé és ezzel egy időben le is nyugodott. Ő lett a béke szigete és egyben az én lelki nyugalmam kulcsa is. Talán ezért ajándékoztam meg őt is az örök élettel. A beszélgetésük vissza repít a jelenbe, miközben a megfelelő pillanatra várok, hogy megjelnlek. Szeretem a drámai belépőket. Marcus szavaira szívembe hasítanak és valahol tudom, hogy jót akar, de ezért még számolni fogunk. Nem fedheti fel csak úgy a titkaimat mások előtt, hiába Juliet családtag, vannak dolgok melyekről neki sem kell tudnia. Ezért is töröm meg a beszélgetésüket és jelenek meg a lépcsőn lefelé sétálva. Könnyebbség fut végig rajtam, ahogy anyjaként hív, örömmel telik meg a szívem, hogy még ennyi idő után se tekint rám másként. Féltem, hogy ez a két év eltörölte a kapcsolatunkat. A kettőnk között húzó távolságot együtt szüntetjük meg, ahogy ölelő karjaimba zuhan. Megint gyermekké válik, érzem rajta a mérhetetlen szomorúságot.
- Sss, most már itthon vagy kicsikém - suttogom neki, miközben egy utolsót simítok a haján, olyan gyengéden mint mikor álomba simogattam kiskorában. Az apró bocsánatkérésére csak bólintok egyet jelezve, hogy nem haragszom és én is hasonlóképpen vagyok vele. Nem is emlékszem igazán min vesztünk össze legutóbb, talán nem akarok rá emlékezni, mert az öröm elhomályosítja. Itt van újra és a bőröndjét látva marad is. Marcus egyetlen szó nélkül veszi el a lánytól a bőröndöt, mégis ahogy karjaink összeérnek hálát küldök felé a képességemmel. Sokszor előfordult már, hogy szavak helyett így kommunikáltam vele. De most nem is a férfi a lényeg, hanem az előttem ácsorgó lány. Örömmel látom, ahogy egyből elfoglalja a szokásos helyét a fehér fotelban, mintha egyetlen nap se telt volna el a távozása óta. Közben én helyet foglalok vele szemben, gondosan ügyelve, hogy a köntös ne gyűrődjön. Kissé felhúzom a szemöldököm válaszát hallva, de még várok, hátha elmondja mi nyomja a lelkét.
- Juliet, ugye tudod, hogy valamikor beszélned kell róla? - teszem fel a kérdést, hagyva, hogy kettőnk között lebegjen, majd az újabb bocsánatkérést hallva elengedek egy apró mosolyt.
- Semmi gond, elfoglalt lehettél. Ha jónak látod, úgy is mindenbe beavatsz, de ahogy gondolom az nem is lesz. Igaz? - válaszolnia sem kell, tisztában vagyok vele, hogy mennyire kavarognak benne az érzések. Túlságosan eleven ahoz, hogy ne halljam meg, pedig sokszor próbáltam már, de az én drága kislányom éppen olyan heves mint amilyen én voltam évszázadokkal ezelőtt.
- Miután elmentél mi is összepakoltunk és elutaztunk Marcussal vidékre - tudjuk mindketten, hogy ezalatt Londont értem, így nem kell kifejtenem bővebben. Volt idő, amikor a poros angliai kisváros hívtam az otthonomnak, aztán Párizst, végül visszatértem a kezdetekhez. Igaz Washington nem Salem, de mégis egy kontinens.
- Tudod milyen vagyok, hamar meguntam a borús, esős időt, így a napos francia riviérán kötöttünk ki - vonok vállat könnyedén, mintha ez olyan egyszerű lenne. Végül kissé elhallgatok, még nem állok készen arra, hogy beavassam mindenbe Julest, így tömören fejezem be a mondandóm. - De halaszthatatlan dolgok vissza hívtak. Az én kt évem egészen unalmasan telt - most én hárítom a dolgokat, pedig a washingtoni állapotok több mesét követelnének magukért, hogy a francia riviéra kellemes milliőjét ne is említsem.
●●Cute  ●●  by barb

Juliet Charpentier felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Juliet Charpentier
Chatkép :
It's good to see you again, Mother :: Victoria & Juliet Tumblr_inline_nqfdsiCTRT1qlt39u_250
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
⇝ Kiernan Shipka
Hozzászólásaim száma :
33
Pontjaim :
22
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
⇝ zsófi.
Fő képességem :
It's good to see you again, Mother :: Victoria & Juliet Original
⇝ metamorfózis
Tartózkodási hely :
⇝ washington D. C.
Korom :
57
Foglalkozásom :
⇝ újságíró


Juliet Charpentier

Elküldésének ideje -- Hétf. Jan. 18, 2021 7:25 pm
mother & daughter

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
hi mom, i'm back

Kissé – rendben, eléggé - ideges vagyok, ahogy itt toporgok az ajtó előtt, mintha nem is ide tartoznék. Fogalmam sincs milyen fogadtatásra számíthatok, így gondoltam egyszerűbb, ha már az elején túl esünk ezen. Kitudja, hogy egyáltalán anyám hajlandó lesz-e visszafogadni magához, ennyi idő után. Persze, ismerem annyira, hogy tudjam, hogy megbocsájtó lesz a távolságtartásommal kapcsolatban… de ismerem a kis rezdüléseit is, arcának minden mozzanatát, és ha bármilyen szinten azt látom rajta, hogy nem örül nekem, akkor fogom magam és vissza- Valahova elmegyek. Megoldom. Meglepődötten jövök rá, hogy semmilyen B tervet nem találtam ki ezúttal. Annyira reménykedtem benne, hogy jól alakul ez a találkozás.
Merengésemből a nyikorduló ajtó hoz ki. Minden porcikám megfeszül, ahogy felnézek, és szinte már előre látom magam előtt a gyengéd mosolyt keretező fekete fürtöket. Helyette kisebb sokként ér, amikor megpillantom Marcust. Megjegyzése teljesen visszaránt a jelenbe és hirtelen újraindul a világ. Mintha ő is benn tartotta volna velem a lélegzetét.
- Hm – vágok egy gúnyos arcot. – Nézzenek oda, ki játssza már megint anyám komornyikját – csípek vissza és egy újabb hatalmas nosztalgia hullám rohamoz meg.
Nem egyszer volt hasonló szóváltás közöttünk Marcussal az elmúlt években, de természetesen mind jóindulatú. Vagy hát a legtöbb. Hasonló megszólalásaimat viszont kifejezetten az ilyen játékos szócsatákra tartogattam, mert nem igazán lehetett más fogást találni az emberen. Többször viccelődtem anyám felé is, hogy Marcus szinte már undorítóan tökéletes. Így hát nem maradt más számomra, mint Victoria felé irányuló elhivatottságával cukkolni. Bár máskor nem beszéltem erről egyikőjükkel sem, remélem, soha nem vették komolyan.
Marcus most vet rám egy cinkos mosolyt, ahogy köszönt. Én magam úgy teszek, mint aki pukedlizik, mire megforgatja a szemeit. Aztán beljebb tessékel és én fogom a kis (nagy) csomagomat és behúzom magam után. Tekintetem közben végigcikázik a belsőtéren és rögtön melegség áraszt el a látványra. Most, hogy túl vagyok az első kör izgalmon, kezdem elengedni magam annyira, hogy igazán otthon érezzem magam újra.
- Jó itt lenni – jegyzem meg egy mosollyal, amekkora kitelik tőlem.
- Sokáig elvoltál… - jegyzi meg a férfi csendesen, miközben segít megszabadulni a kabátomtól.
Már éppen válaszolnék erre valamit, de rögtön el is felejtkezem róla, amikor meghallom a hangját. Megint megfeszülök, aztán tekintetem lassan felkúszik a bejárattól nem messze lévő lépcsőre, majd megállapodik alakján.
- Anyám - ejtem ki halkan a szót.
Pillantásommal szinte iszom a látványát, mint a szomjazó, aki napok óta nem jutott vízhez. Egyszerre olyan érzés, mintha már vagy 10 éve nem láttam volna és egyben mintha csak tegnap váltunk volna el. Ami leginkább összeszorítja a szívemet az a leplezetlen, hihetetlen nagy öröm, amit az arcvonásain vélek felfedezni. Amikor pedig kitárja kezeit, úgy érzem, mintha áram csapódna belém, testem megrándul. Olyan, akár ha téli álomból ébrednék fel, ahová Nick halálakor helyeztem magam. Most visszatér belém az élet és nem tudom tovább türtőztetni magam. Ahogy anyám lassan felém lépdel, én nekiiramodok és karjaiba vetem meg, majdnem feldöntve mindkettőnket.
- Anya… - mondom megint, de ezúttal hangom elhal a végére, és a sírás kerülget.
Legszívesebben bőgnék most, mint egy gyermek, ahogy ráébredek, hogy amióta Nick elhagyott egész végig erre a pillanatra vágytam. Hogy az anyukám megvigasztaljon.
Azonban nem akarom, hogy túlságosan aggódni kezdjen értem, így azt a pár csepp könnyet, ami kiszökik beledörzsölöm a köntösébe. Közben szorosan ölelem magamhoz, ameddig engedi.
- Sajnálom – motyogom, amikor elenged.
Nem nézek rá, mert nem igazán tudom, hogy hogyan kezeljem ezt a helyzetet. Hirtelen a bizonytalanság és kellemetlen érzések gúzsba szorítják a testemet. Nem tudok mit kezdeni a végtagjaimmal, így elkezdek babrálni a bőröndömmel. Amitől rögtön meg is fosztanak.
- Ó, köszönöm szépen! – mondom Marcusnak, aki hamarosan magunkra hagy minket.
Vetek egy óvatos pillantást anyámra, de próbálom megzabolázni mind az arcmimikámat, mind a gondolataimat. Nem igazán szeretem, amikor kiterjeszti rám az erejét, még ha tudom is, hogy sokszor nem képes megállni. Erről már több vitát is folytattunk és… tény, hogy én meg tipikusan olyan fajta vagyok, akinek az érzései sokszor vadul tombolnak, vagy… ahogy anyám fogalmazott egyszer, egyszerűen csak túl hangosak ahhoz, hogy ignorálni tudja őket. Ez roppant bosszantó tud lenni, főleg, amikor kisebb voltam és nehéz volt hazudni anyának, ha valami rosszat csináltam. Mostanában már inkább azért nem szeretem, mert… úgy érzem, az agyamban turkál, még ha tudom is, hogy soha nem tenne említést arról, pontosan milyen hullámokat kap el a radarjával.
Zavaromat könnyedén megtörve Victoria elkezd a szalon felé terelni. Óvatos léptekkel követem őt. Kell egy pár perc, míg összeszedem a gondolataimat, hogy hogyan is akarok ehhez hozzá kezdeni. Az továbbra is biztos, hogy nem akarom az egészet hirtelen rázúdítani. Úgy érzem még én sem emésztettem meg ezt, vagy járok közel ahhoz, hogy pontosan behatároljam hogyan is vagyok… Így addig nem akarok beengedni senkit az érzéseimbe – ami, mint említettem, anyával nehéz lesz. Helyette pillantásom körbejáratom az ismerős környezeten. Ismét felfedezem kedvenc festményeimet a falon, vagy egy-egy növényt, amit én helyeztem el bizonyos helyeken. Aztán besétálunk a kétszárnyú ajtón az említett szalonba és nem habozok, rögtön egy fehér fotelbe süppesztem magam.
- Nos – köszörülöm meg a torkom, mert gondolom anyám még mindig várja a választ kérdésére – erre-arra, mindenfelé – hárítok, ami nem feltétlenül hazugság, csak nem éppen a teljes igazság. – Mesélj előbb te! – mondom lelkesebben. – Mi történt veled az elmúlt két évben? Tudni akarok mindenről! – Utóbbi mondatom kisebb bűntudatot kelt bennem, így lekonyuló szájsarkakkal hozzáteszem: - Sajnálom, hogy nem írtam. Minden olyan… zavarosan telt az elmúlt időszakban. Akartam küldeni neked levelet. Elkezdtem vagy tucatszor, de végül mindig arra jutottam, hogy érdemesebb lesz élőben megvitatnunk a dolgokat.


Victoria Charpentier felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Victoria Charpentier
Chatkép :
It's good to see you again, Mother :: Victoria & Juliet 2DG8F7m
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
⛥ Eva Green ⛥
Hozzászólásaim száma :
44
Pontjaim :
28
Pártállás :
  • Semleges

User név :
⛥ V ⛥
Fő képességem :
⛥ Emotion manipulation ⛥
Őt keresem :
eternal flame and the peace
Tartózkodási hely :
⛥ Washington D. C. ⛥
Korom :
316
Foglalkozásom :



Victoria Charpentier

Elküldésének ideje -- Vas. Jan. 10, 2021 5:07 pm
Juliet && Victoria
But I, I'm right where you left me
A napok lassan telnek, mióta Clevával elvégeztük a varázslatot, csak várakozunk. Megfigyeltetjük a férfit, hátha előtörtnek belőle a mágikus képességek, mellyel megajándékoztuk. Az első azt mondta egyből szól, ha sikerrel járt a próbálkozásunk. Fogalmam sincs mi lesz ezután. Olyan nagyon szeretném elkerülni a háborút, hogy bármire képes lennék érte. Mégis egy újabb szomorú gondolat fészkelte be magát elmém mélyére. Melyről képtelen vagyok nem tudomást venni. Hiányzik. Ezzel az érzéssekl képteln vagyok mit kezdeni. A legutolsó vitánk nem volt ilyen nagy, hogy két hosszú évre eltánjön a szeme elől. Máskor hónapokra tűnik el, ami rendjén is van. Régen túllépett már a gyermekkoron, hogy állandóan rajta tartsam a szemeimet. Mégis a távolléte aggaszt. Két hosszú éve egyetlen levelet sem kaptam tőle, máskor legalább azzal megajándékoz. Az irodámban ülök, kezemben az előző leveleivel, melyek más-más korból valók. Vajon jól cselekedtem, mikor megmentettem? A hétköznapokban elrejtem, ahogy az irodában sem használom, inkább az évek alatt felhalmozott tudással gazdálkodom. Az otthonom rejteke az egyetlen hely, ahol szabadjára engedem a képességeimet. Érzem Marcus jelenlétét a szoba túlsó végében, engem figyel. Belém ivódnak érzései, valahol megnyugtat miként aggódik miattam. Napok óta meg-megállok és a kezembe kerülnek a levelek. Nem tehetek róla. Gondolataim kavarognak, ő zökkent ki belőlük, ahogy finom megfogja a kezem és az asztalra hajítja a papírokat. Gyengéden rá emelem a pillantásom. Nincs szükségünk felesleges szavakra, anélkül is tudom mire gondol. Látom rajta, hogy túlzásokba estem és megint kiterjesztettem rá is a képességem. Bocsánatkérően nézek fel rá, hogy aztán felkelve az ablakhoz sétáljak. Az őszi táj mindig megnyugtat. Végig pillantok  a  virágházon, mikor megcsap egy másik érzelmi hullám. Érdeklődve nézek az ajtó irányába, hogy az energiákra fúkuszálhassak.
- Marcus kérlek menj és köszöntsd illendően a vendégünket - nézek végül a férfira, aki elget téve a kérésemnek lassan el is indul a bejárat irányába. Természetesen előtte vissza teszi a könyvet a helyére, még egyszer utoljára találkozik a pillantásunk, majd eltűnik a látóteremből. Vannak sejtéseim a jövevénnyel kapcsolatban, de nem akarok semmit elkapkodni. Így nyugalmat tettetek magamra és várom a további fejleményeket. A bronz kopogtató nyikordul egyet, majd három koppanással jelzi az érkezőt. Összébb húzom magamon a házi köntösöm, majd karba tett kézzel kémlelem tovább az őszi tájat.
- Nézzenek oda, a tékozló leány visszatért? - hallom Marcus könnyed, kissé csipkelődő baritonját, ami egyértelműve teszi az érkező személyét - Üdv itthon Juliet - hallom, ahogy még jobban kitárul a hatalmas bejárati ajtó, majd pár peccel később becsukódik. Ekkor vagyok hajlandó elindulni az előtér, a folyosó közepén állok meg a lépcső szélénél. Leplezetlen örömmel az arcomon nézek a lányra. Látom rajta a változást, de nem akarom elijeszteni, így csak kitárom a kezeimet felé, úgy lépdelek elé. Könnyedén átöllem apró testét, miközben végig simítok szőke hajzuhatagán.
- Jó újra látni Jules - teszem hozzá üdvözlés gyanánt, majd elengedem, hogy jobban szemügyre vegyem a lányom.
- Marcus kérlek vidd fel a csomagját a szobájába - intézem szavaim a férfihoz, aki egyetlen bólintást követően elindul, persze ahogy elhalad mellettem óvatosan megérinti a karom. Mosolyom nem változik, ahogy figyelmem a lánynak szentelem.
- Gyere beljebb és mesélj el mindent. Merre jártál a két év alatt? - húzom a szalon felé könnyedén megfeledkezve minden másról.
●●Cute  ●●  by barb

Juliet Charpentier felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Juliet Charpentier
Chatkép :
It's good to see you again, Mother :: Victoria & Juliet Tumblr_inline_nqfdsiCTRT1qlt39u_250
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
⇝ Kiernan Shipka
Hozzászólásaim száma :
33
Pontjaim :
22
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
⇝ zsófi.
Fő képességem :
It's good to see you again, Mother :: Victoria & Juliet Original
⇝ metamorfózis
Tartózkodási hely :
⇝ washington D. C.
Korom :
57
Foglalkozásom :
⇝ újságíró


Juliet Charpentier

Elküldésének ideje -- Vas. Dec. 27, 2020 12:51 am
mother & daughter

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
hi mom, i'm back

Kilépve a taxiból figyelmemet rögtön megragadja az impozáns ház, ami a birtokunkat uralja. Önmagában is egy lenyűgöző látvány és mindig lélegzetelállító vizuális képet tár az ember szeme elé, de ha lehet akkor az őszies táj leple alatt még lehengerlőbb. A karizmatikus sötét tégla, miből a falak állnak össze és a vörös fa, ami az ablakokat és ajtókat szegélyezi tökéletes összképet alkot a környező lehullott levelekkel. Bár még csak délután négy óra van már sejtelmes szürkület borítja a környéket így a bent felkapcsolt lámpák hívogatóan ragyogják be az épületet.
- Váó! - szólal fel mellettem egy mély hang, mire összerezdülök. - Ez aztán nem semmi hely!
Szinte teljesen elvesztem a gondolataimban egy pillanatra és megrohamozott a nosztalgia. Ritka jelenség mostanában...
Hátrafordulok és mai sötétkék pillantásomat a sofőrre vetem, aki éppen igyekszik kiemelni a börőndömet a hátsó csomagtartóból.
- Köszönöm! - szólok oda, ahogy átveszem tőle a táskám fülét, majd visszapillantok a vállam felett régi otthonomra. - Igen, tényleg lenyűgöző.
- Család látogatóba? - kérdezi, ahogy lezárja az autót és rám pillant. Meleg barna tekintete kedvesen méreget.
Elmosolyodom és bólintok.
- Meglátjuk hogy alakul és attól függ mennyi ideig maradok...
- Az biztos, hogy én már csak a kilátás miatt maradnék - kacsint rám, majd elfogadja a fizettségét és megpöccinti nem létező kalapját. - Boldog halloweent!
- Hátborzangatót - válaszolok egy őszinte mosollyal, de az valahogy mégsem éri el a szememet.
Amint gondolataim ebbe az irányba indulnak, eláraszt a szomorúság, mint egy hatalmas hullám. Mintha állandóan a gyász és keserűség tengerén utaznék, csak néha-néha sikerülne felülemelkednem a víz fölé, hogy egy kis levegőt vegyek. Elfogadjak egy kis normalitást, majd ismét visszamerüljek a sötétségbe és magányba, amikor már nem bírom tovább.
Azonban nem várathatom ezt a pillanatot tovább. Hamarosan már nem leszek többé egyedül az érzéseimmel... a kérdés csak az, hogy ezúttal milyen fogadtatás vár rám.
Visszafordulok a magasztos kúria felé, mi egyszerre ridegen nagyszerű és melegen hívogató. Egy otthon. Egy szelet az életemből.
- Ideje indulni... - motyogom magamnak, majd kihúzom a vállaimat és felemelem az állam.
Azzal nekiindulok a kanyargó, kövezett útnak, ami a bejárati ajtóhoz vezet. Tekintetem ide-oda táncol az ablakok között reménykedve és egyszerre félve, hogy elkapok egy éjfekete üstököt. Végül sehol nem látok senkit, és egy pillanatra elbizonytalanodom, hogy rosszkor jöttem. Mindenesetre már nincs más teendőm, mint kideríteni.
Magam után vonszolom nehéz bőröndömet, pedig nem sok mindent csomagoltam magammal... Hihetetlen, hogy az ember mennyi mindent képes felhalmozni az élete során mégis milyen kevéssé számítanak az ilyen dolgok, amikor odajut, hogy mi igazán a fontos az életben...
Sóhajtok egyet, majd megrázom a fejem, ahogy az ajtó elé érek. Megpróbálom lepergetni magamról ezeket a nyomasztó, fárasztó gondolatokat és a jelenre koncentrálni. Bár hirtelen felindulásból történt, hogy újra itt vagyok, már az úton eldöntöttem, hogy egyelőre nem akarok édesanyámnak beszélni arról mi történt. Lesz időnk eljutni oda később is... remélem.
Mélyen szippantok a csípős levegőből a tüdőmbe, majd felemelem a kezemet és megragadva a bronz kopogtatót határozottan megrántom azt háromszor. Magamra cibálok egy régi, ismerős mosolyt a repertoáromból, ami szélesre húzza ajkaimat. Csak mert tudom, hogy anya ezt szereti rajtam a legjobban.
Egyszerre bájos és egyszerre vad.


Victoria Charpentier felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
It's good to see you again, Mother :: Victoria & Juliet
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Esmond & Franco - good food is good mood
» Juliet
» Juliet Charpentier
» so tell me, Ms Willson... × Moira & Juliet
» Flavia & Victoria

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: