Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Violet & Rasmus - kind doors


Boszorkány

Violet Evergarden
Chatkép :
Violet & Rasmus - kind doors 83e2233c925b60fd42faf7431c04a2d5c192b757
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
daisy • e. • jones
Hozzászólásaim száma :
28
Pontjaim :
15
Pártállás :
  • Semleges

User név :
fladorphae
Fő képességem :
T E L E P A T H Y / telepátia:(quality)
érzékeli/megérti mások agyhullámait.

Foglalkozásom :
herbalist ⛤ insp. seeker


Violet Evergarden

Elküldésének ideje -- Kedd Aug. 25, 2020 5:44 pm
• Derült égből hivatlan

mr  Krakowski & ms Evergarden
• Tags: @Rasmus Krakowski • Credit:& • megj: (:

 
Minden alkalommal, mikor lassanként beköszönt a Malbon - a wicák ősze - annyiszor kap el a hangulat, hogy meleg gyümölcsös pitét készítsek. Persze azt is a boszorkány hagyományoknak megfelelően. Már ezelőtt két héttel nem bírtam megálljt parancsolni követeléseimnek, várva a legkedveltebb évszakom beköszöntét. Három fazékkal főztem le az alma cider, amit főleg forrón fogyasztanak ilyenkor. Lassan az otthonom külleme is őszbe borul sok számban készített zsálya, narancs és fahéj kombinálta füzérekkel felaggatva minden helyiségben. Ugyan még a falevelek csak most indultak el a széllel D.C. utcáin, kevesek ahhoz, hogy kiegészítsem a három hónapos dekoráció gyűjteményem.
Már a levegőben érződik az a sejtető mégis melankolikus érzés, amit az ősz hoz. Az éjszakák melege is lassan csípős hűvösségbe vetkőzik, s apránként a délutánba nyúlva el-el tűnnek a napnak lágy napsugarai. Sokak irtóznak elfogadni, hogy a nyárnak a mezsgyéjén álldogálunk. Hisz alapjáraton senki sem leli igazán örömét a téli évszakban. Én magam ebből az általánosságból is kilógtam, hiszen ilyenkor lehet igazán teljes egy boszorkány varázslásában. Elegendő ünnepek tömkeleg egy jó megigézésre netán átokra vagy elűzésre. Ugyan mégcsak az ősz szárnyait bontogatja.
A klienseim száma is egyre inkább gyarapodik mióta az iskola kezdés és más stressznek alkalmas esemény feltűnt a színen. Sok rizikós eseten túl estem, s ma lehet maga Fortuna tett szívességet, hogy minden hétköznapinak tűnjön. Egy nap előtt voltunk a teli hold fázisának, s ilyenkor hajlamos vagyok rossz megérzéseket táplálni. Most mégis nincs okom aggodalmaskodni. Mikor végül az analóg órám ötöt nem üt. Az ajtó mögött tudatosan éreztem következő kliensem, s ennek felismerésében kezdtem meg minden páciensem után tartott elűző rituálémat. S amíg nem sikerül teljesen eltüntetnem asztrális jelenlétét az előzőnek, addig nem fogadhatom a következőket.
- Egy pillanat... - érzem, ahogy az idegen türelmetlensége hibára készteti. Ezért is kezdtem megnyugtató hanglejtéssel, miközben hátat fordítva nem tudtam kinek miféléje. Mindenképp felé kellett, hogy forduljak, s azzal a lendülettel elapadtak a szavak és jogerős megdöbbenésében még a tömjén tartómat is padlóra küldtem. Minden hirtelen egyértelművé válik. Egy azon pillanatban rájöttem már régen lejárt a munkaidőm. - Maga...maga vadász! Mégis...hogy?? - értetlenül dadogni kezdtem előtte mintha csak jó okkal elfelejtett anyám ágáról ismert nénémet ütköztette volna meg velem a sors a küszöb előtt. Ahogy nem gyakran látott nénémet az idegent sem láttam szívesen, annak ellenére, hogy potenciális kliensem. Érthetetlen a helyzet valósághűsége, hiszen nem alaptalanul volt rá mondva a házra, hogy csakis a megfelelő szóval léptesse be a vadász egyedeket. Nyilván azon kevesek, akik tudják felmérték, hogy bizalmi szinten fogadom őket saját kúriámba. Vagy feltehetően nagyobb volt a szájuk, mindezt egy napi népszerűségért feláldozva. Bárki is legyen az illető, nem lelem bennem ismeretségem és rokonszenvemet sem. Így azzal a néhány kihasználatlan másodpercben hátam mögül kezembe húzom nadrágomba tűrt gyémánt élű tőrömet. A továbbiak csupán arra elegendők, hogy mikor érzem legteljesebbnek pillanatát, hogy megsebezzem. Elég akár egy vágás is, s ereiben habozás nélkül elterjed a saját magam kreálta méreg.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Aug. 25, 2020 3:54 pm
Megállok a rövid lépcsősor utolsó foka előtt és a cipőm orra elé pillantok. A hátam mögött léhán összefogott karokkal dülöngélek kissé hol előre, hol hátra. Hogy ez az öregkor, valamiféle tudatmódosítószer, netán cikázó gondolatok szüleménye-e, azt mindenki döntse el magának. Rég találkoztam ezüsttel ötvözött lépcsőfokkal. Nosztalgiával töltenek el az itt érzett energiák. Vagy talán csak a szagok, a silány szigetelésű ajtó mögül kiszivárgó füstölők ölelésében. Lássuk csak, mirha, vetiver, hmm levendula. Nem, a levendulaillat máshonnan jön. Szóval az itt lakó hölgyecske teret tisztít. Jól teszi, nem árt. Főleg a lakása előtt toporzékoló férfit elnézve, aki nagyon úgy tűnt, hogy be akar jutni. A temperamentuma alapján ítélve vagy viszonylag frissen beharapott vérfarkas, vagy egy faképnél hagyott randi, reményeim szerint meg mindkettő, mert felettébb szórakoztató lenne, ha végül mégis bejutna és hozhatnám a pattogatott kukoricát. Fiatalság bolondság.
Leginkább ő hívta fel a figyelmemet a helyre, meg persze az innen áradó kellemes energiák. Olyan ebben a feje tetejére állt városban, mint egy aprócska békesziget. Még odalent, a főbejáratnál a kifüggesztett táblára pillantottam, Csütörtök 9:00-15:00, aztán a csuklómra, aztán meg rájöttem, hogy most pont nem hordok órát, mert a nyoma hamvas fehér csíkkal zavarja meg az egyenletes barnulásomat, szóval kénytelen voltam előhalászni a telefonomat. A pasast mégsem kérdezhettem meg. Kell nekem, hogy valaki fényes nappal letépje a fejemet? 17:09. Hát jól van, belefér még az.
- Csak egy kis kedvesség… – Szuszogom az orrom alatt, ahogy lehajolok a zárt ajtó kulcslyukához. Finoman húzom végig néhány ujjamat a fa felületén, rövid koncentrálás és egy még halkabb kérlek után pedig hallom kattanni a zárat. Az ajtókat mindig mindenki csak becsapja. De hát nekik is vannak érzelmeik! Régi trükk, hogy egy kevés odafigyeléssel bármit kinyithatsz. Tudtad, hogy egyszer így szabadultam ki a kivégzésem előtt anno Erzsébet uralkodása alatt? Micsoda idők. – Tádámm! – Büszkén húzom ki magam, de a mosoly elillan, mihelyt tudatosul bennem, hogy csak a képzeletemben van közönségem, úgyhogy tovább is lépek. Átvitt meg szószerinti értelemben is.
Mindig érdekelt, hogy épp mivel ügyködnek a fiatal boszorkányok, Washingtonban azonban a bőség zavarával kellett szembesülnöm. Bevallom, abban is reménykedem, hogy lesz itt valami nyalánkság, amit megkóstolhatok. Kenőcs külső használatra? Mit számít! A naplóimból emlékszem, amikor még a fiatal Eva kísérletezett hasonlókkal, az aranyérre való kenceficéje meg olyan finom illatú lett, hogy meg is kóstoltam. Három nap múlva tértem magamhoz, kétszáz kilométerrel odébb. Na ilyesfajta nyalánkságokra gondolok. Úgyhogy valóban ideje bentebb engedni magam, a meghitt hangulatú nappalin át kitudja hová. Egyszer majdcsak szembejön valaki.
Vissza az elejére Go down
 
Violet & Rasmus - kind doors
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Rasmus Krakowski

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: