Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


the fight runs in our veins


Vadász & Boszorkány

Kalina Krakowska
Chatkép :
the fight runs in our veins YbrRsj2
Szerepkör :
krakowski vadászklán
play by :
jessica chastain
Hozzászólásaim száma :
105
Pontjaim :
76
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
thegoodvibeonly
Fő képességem :
igni pyrokinesis
Őt keresem :
my soul chose yours. and a soul doesn't just forget that.
the fight runs in our veins Tumblr_n4f55dDSLf1s4juazo3_250

school of the wolf
Kedvenc dal :
i had a one-way ticket to a place
where all the demons go

Tartózkodási hely :
washington d.c.
Korom :
41
Foglalkozásom :
curator, art historian; huntress


Kalina Krakowska

Elküldésének ideje -- Pént. Ápr. 02, 2021 7:09 pm


A bőrönd az előszobában marad, a fal mellett egy időre, Dashát nem különösebben zavarja, én pedig inkább vele foglalkoznék, öt hallgatnám, vele beszélnék, semmint a holmimmal bíbelődjek. Igazság szerint, azt sem tudom, hogy meddig maradok, hogy volna-e értelme kipakolni, vagy sem; minden az adott ügyön, feladaton áll, és azon, hogy milyen hamar végzünk vele – vagyis inkább Daria lesz az, aki az instrukciókat adja, én legfeljebb csak tanácsokkal látom el.
Megingatom a fejemet, de közben mosolygok.
- Kedves tőled, de miattam tényleg nem kellett volna vesződni – és ezt komolyan gondolom. Én, mondjuk, szeretek és tudok is főzni, bár nem túl széles skálán mozog ebbéli tudásom, időm sincs mindig annyi, hogy ilyesmivel foglalatoskodjak; ettől függetlenül eszembe sem jutott volna, hogy Dasha főzne nekem. Ettől függetlenül tagadhatatlanul jóleső érzéssel tölt el a gondolat.
Aztán helyet foglalok az egyik széken a konyhában, az ínycsiklandozó illatú pizza fölött, és a fiatal nővel éppen szemközt, és feszült figyelemmel hallgatom a beszámolóját.
És lesz is – ez az első gondolatom, de nem mondom ki, inkább veszek egy szeletet a felém nyújtott pizzából.
- Nem lehetett egyszerű – bólintok, majd a szeletbe harapok, és, miközben mesél, próbálom elképzelni a hideg, esős utcákat, ahogy a fények szilánkokra hullnak a pocsolyákban, ahogy az eső hóra vált lassan, ahogy egyre feljebb, és beljebb merészkedik a vadonban a vámpír nyomait követve. Látom magam előtt a szürke hegyormot, és egy kicsit lejjebb a fenyvest, a magas, sudár, vörös törzsű fákkal, a sötét tűlevelek beárnyékolják az avarszintet, így odalent nincs egyéb, csupán a puszta, hideg hótakaró, meg a fel-felbukkanó holdfény játéka. Ezüstös, haloványan csillogó fehérek, és zöldes, olajos feketék masszája alkotta kép.
Következő szavait hallva felkapom a fejem, a hideg kék szempár találkozik a mogyoró íriszekkel, és, mielőtt bármit is mondanék, hagyom, hogy kiöntse a lelkét.
- Egyáltalán nem ostobaság – felelem végül. – Nem azt mondom, hogy kifizetődő lenne, ha hosszú távon is így látnád őket, hogy bármelyikük is lehetett volna Olek, vagy más – szögezem le azért, a miheztartás végett. – És azt sem mondhatom, hogy hozzá fogsz szokni – keserédes nevetés hagyja el ajkaimat. – Az igazság az, hogy szerintem hazudik, aki azt állítja, hogy hozzá lehet szokni ahhoz, hogy életeket vesz el – sütöm le pilláimat. Mert, végül is, ezt csináljuk, nem? Ölünk, hogy ne öljenek. Ölünk, azért, hogy béke legyen. Ölünk az egyensúlyért. Ez egy kívülállónak eléggé visszásan hangozhat, de az olyanok, mint mi, Daria, én, meg a többi Krakowski vadász, ebben nőttünk fel, ennél nagyobb, örökérvényűbb igazság nincs. Védeni kell az elesettet, az elnyomottat, az egyensúlyt és a békét – ezeket az amúgy is törékeny dolgokat. – Nem baj, ha empatikus vagy, érző, emberi lény, akkor sem, ha ez nehezebbé teszi – folytatom -, nem vagyunk robotok, miket gyilkolásra programoztak, csak... ez egyszerűen megnehezíti a dolgokat – haloványan elhúzom a számat és felvonom egyik szép ívű szemöldökömet. – Talán az a titok nyitja, hogy ki kell kapcsolni, csak arra az időre, minden érzelmet, minden gondolatot, a haragot, a kételyt, ami a lelkedben pulzál – fogalmam sincs, hogy mennyire érthető az, amit mondok. Abban sem vagyok biztos, hogy ez tanulható tulajdonság, vagy eleve ilyen elbaszottnak kell születni hozzá. Persze, beszélhetnék még egyébről is, az álmatlan éjszakákról, a rémálmokról, melyekből verítékben úszva, zihálva ébredek fel, a lelkiismereti tényezőkről, a sok vérről, és mocsokról, ami a lelkemet szennyezi, de nem teszem. Nem akarom elrontani a kedvét. – De kellünk, kell a magunkfajta a világnak – teszem még hozzá. – Még, ha nem is mindig, mindenkinek úgy tűnik, egy jobb világért harcolunk, amiben senkinek sem kell rettegnie. Sem halandónak, sem természetfelettinek. Ahol nincs elnyomó, és elnyomott – az persze egy másik kérdéskörbe tartozik, hogy eljön-e valaha ez a stádium? Lehetséges volna? Vagy csak illékony, múló békeidőszakok várnak ránk? Én abban hiszek, és bízok, hogy talán egy nap – talán a gyerekeink életében, vagy az unokáinkéban – nem kell majd a sötétségben bujdosó szörnyetegektől rettegni, sem pedig egy bársonyhuzatos trónuson terpeszkedő alak elnyomásában élni. Naiv gondolatok ez, tudom, de az álmok nem mind azok?
És, még mielőtt végleg megölném a bulit azzal, hogy filozófiai mélységekbe süppedek, megingatom a fejemet, és elmosolyodok.
- De ma ünneplünk – és nem vagyok rest kiszolgálni magunkat egy-egy kupica vodkával, miután elővettem a hűtőből az italt, és megkerestem a poharakat. – Rád, a sikereidre a múltban, és a jövőben – koccintásra emelem a poharat, majd lehúzom a tartalmát.


soldiers ▲ 694
Vissza az elejére Go down
Vadász & Kiválasztott

Daria Krakowska
Chatkép :
the fight runs in our veins Tumblr_inline_pdcw1g0xFI1t9ndkh_540
Szerepkör :
krakowski vadászklán
play by :
Marie Avgeropoulos
Hozzászólásaim száma :
45
Pontjaim :
25
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
◈ lana
Őt keresem :
and it ain't gonna be easy that's no lie, but if you're willing to try it so am I
the fight runs in our veins Y4mUG7o

will you teach me
how to get back up?

the fight runs in our veins 2V5gYZc

Sergey
Zofia
school of the wolf
Kedvenc dal :
what you gonna do
when there's blood in the water?

Tartózkodási hely :
◈ washington dc
Korom :
32
Foglalkozásom :
◈ attorney (homicide section)


Daria Krakowska

Elküldésének ideje -- Szomb. Feb. 06, 2021 11:40 am

the river flows beneath your skin
like savage horses kept within


Azt hiszem, abban az ölelésben minden benne van, amit nem öntünk szavakba ilyen vagy olyan okoknál fogva. A köztünk lévő korkülönbség alapján Kalina előbb lehetett volna a nővérem, mintsem az anyám, mégis egy ahhoz hasonlatos kötelék fűz hozzá, amit az édesanyjával kapcsolatban szeretne érezni az ember; alighanem a sors különös fintora, hogy az anyánkkal – legyen az akár vérségi kapocs, akár mostoha – való kapcsolat egyikünknek sem az erőssége, rajtunk kívül álló okokból.
Ez viszont pont nem az a téma, amit az érkezésekor ki akarnék tárgyalni, ezért hagyom, hogy a hosszú ölelés beszéljen helyettem, és persze a szavaim, amelyek bár nem kezdenek sűrű ömlengésbe, azért mégis egyértelműen mutatják, milyen értéket képvisel az életemben Kalina.
Beengedem a lakásba, aztán becsukom mögötte az ajtót, az útjával kapcsolatos válaszát hallva halk nevetéssel biccentek, egyetértésem jeleként. Én is emlékszem még, milyen végtelennek tűnt a repülőút idefelé, pedig nekem akadt bőven emésztenivalóm is akkoriban.
Ez pont eggyel több pozitívum, mint amire én emlékszem – mosolygok rá, miután felegyenesedtem a fagyasztó mellől. – Hagyd csak ott, majd később kipakolsz – legyintek, amikor a bőröndjéről rám pillant; a tekintetéből ítélve neki sincs sokkal több kedve most foglalkozni vele, én meg aztán pláne nem kötelezném rá.
Először jó ötletnek tűnt – vonok vállat széles mosollyal, a kérdés hallatán viszont egyenesen elnevetem magam. – Nem, azt hiszem, nincs – ingatom a fejem.
Intek neki, hogy üljön le az asztalhoz, nem mintha nem ült volna épp eleget az utazás alatt, de azért mégis kényelmesebb ülve enni, a vodkának pedig még kell egy kis hűtési idő. Amúgy sem árt, ha előtte megágyazok neki valami szilárd táplálékkal is, bár Kalina nevében nem tudok nyilatkozni. Félig grimasz-félig mosoly ül ki az arcomra, amikor rákérdez a vizsgára, de azért az arckifejezésem elárulja, hogy nem volt annyira szörnyű.
Lehetett volna rosszabb is – kezdek bele diplomatikusan, és ha ő is leül, felnyitom a pizza papírdobozának a fedelét és felé tolom, hogy vegye ki az első neki tetsző szeletet. – Először nem sok mindent tudtam azon kívül, hogy a Gros Morne park környékéről több jelentés is volt furcsa támadásokról. Egy turista és egy helyi is meghalt. – Közben én is elveszek egy szeletet, és akaratlanul is eszembe jut, milyen jól esett volna valami hasonló finomság ott helyben is. – Egy hét múlva már biztos voltam benne, hogy egy vámpír nézte ki magának a helyet, de nem mondhatnám, hogy a környék és az időjárás megkönnyítette a dolgom. Így jár az, aki ősszel tölti be a húszat – húzom fel a vállam egy kis mosollyal. – Az időjárás szörnyű volt, szinte folyamatosan havazott, az egyetlen pozitívum az volt, amikor nem tüntette el maga után a nyomait, és amikor kiderült, hogy a búvóhelye nem az egyik hegyormon, hanem a fenyvesen belül volt. – Megrázom a fejem, hiszen tényleg lehetett volna sokkal rosszabb. Így sem volt egy leányálom, de ha meredek, éles sziklákat kellett volna megmásznom abban a dermesztő hidegben, hát... nem vagyok biztos benne, hogy nem fagytam volna halálra.
Eszek egy falat pizzát, ami az emlékeimben elmerülve legalább háromszor olyan jól esik, mint egyébként esne.
Nagyon furcsa érzés volt – folytatom aztán egy kicsit más hangon, miközben a tekintetem megkeresi Kalináét. – Szemtől szemben állni vele, úgy értem. Egyszerre féltem és tudtam, hogy meg fogom csinálni. Hogy meg kell tudnom csinálni. És közben... – Egy pillanatra a kezemben lévő pizzára meredek, majd vissza rá. – Mintha akkor tudatosul volna benne, hogy Olek is vámpír. Úgy értem, persze, ő messze nem az a kategória, mint az a visszataszító valami volt, de... nem tudtam kiverni a fejemből, hogy akár vele is történhetett volna ez. Ha nem lett volna olyan erős, amilyen. – Megrázom a fejem. – Ostobaság, hogy ez is eszembe jutott?

Vissza az elejére Go down
Vadász & Boszorkány

Kalina Krakowska
Chatkép :
the fight runs in our veins YbrRsj2
Szerepkör :
krakowski vadászklán
play by :
jessica chastain
Hozzászólásaim száma :
105
Pontjaim :
76
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
thegoodvibeonly
Fő képességem :
igni pyrokinesis
Őt keresem :
my soul chose yours. and a soul doesn't just forget that.
the fight runs in our veins Tumblr_n4f55dDSLf1s4juazo3_250

school of the wolf
Kedvenc dal :
i had a one-way ticket to a place
where all the demons go

Tartózkodási hely :
washington d.c.
Korom :
41
Foglalkozásom :
curator, art historian; huntress


Kalina Krakowska

Elküldésének ideje -- Szer. Nov. 11, 2020 4:50 pm


Magamba szippantom a meleget, és az étel ínycsiklandó illatát, amikor kitárul előttem az ajtó; de mindez eltörpül és jelentéktelenné válik Dasha jelenléte mellett. Most is olyan, mint mindig, lénye ragyogva tölti be a teret. Számomra biztosan. Sajnos nem találkozunk olyan gyakran, mint szeretném, szeretnénk, éppen ezért is örülök most annak, hogy itt lehetek, és az a megtisztelő feladat jutott osztályrészemül, hogy én kísérhetem el az első vadászatára.
- A te érdemed – mutatok rá a nyilvánvalóra, miután átnyújtottam neki a vodkát, és még mielőtt megölelne. Amikor hozzám bújik a fiatal vadász, olyan szorosan viszonzom, ahogy nem sokakat öleltem meg ez előtt – és valószínűleg vajmi kevesen lesznek ez után is. Ismerem a nevelőanyját, szerencsére nem annyira, amennyire Dasha ismeri őt, de tisztában vagyok azzal, hogy milyen mocskos módon szakította el a fiatal vadászt a családja megmaradt részétől, az apjától, és tőlem. És, bár nem nagy a korkülönbség közte, és köztem, ez az ölelés inkább anyai, semmint testvéri. Mélyen belélegzem az illatát, ahogy a hajába fúrom az arcomat, és egy szívdobbanásnyi ideig elszomorodok a tényen, hogy csak én vagyok itt, senki más. És most nem a gratulációkra, meg az ünneplésre gondolok, hanem támogatásra, és feltétel nélküli szeretetre és bizalomra, amit a család jelent. A Sors fricskája, hogy mindketten elveszettük az anyánkat, és, hogy a nő, akinek ezt a szerepet kellett volna betöltenie, elfordult tőlünk, és borzasztó dolgokat tettek velünk. Az én apám túl fontos ember volt ahhoz, hogy túl sok időt – vagy épp eleget – töltsön velem apaként, az övé pedig nemhogy egy másik országban, de egy másik kontinensen él. – És én neked – kezeim még mindig felkarjain pihennek, ahogy eltávolodik tőlem, és az alatt a szempillantásnyi idő alatt összeszedtem magamat, amíg még nem látta az arcomat, és most újra mosolygok. Nem egy hazug mosolya ez, éppen csak nem akarok éppen itt és most ilyen jellegű nosztalgiázásba és beszélgetésbe kezdeni. Amúgy sem vagyok a lelki matériák szakértője, és nem hiszem, hogy bármilyen jellegű előrelépés volna erről tárgyalnunk. Majd talán eljön ez a pillanat is, amikor a jelenünket visszavezethetjük, egy, amolyan Ariadné fonala mentén, a múltba.
De ez nem most fog bekövetkezni.
Amikor az utamról kérdez, már éppen elnyílnak ajkaim, hogy azt feleljem neki, hosszú és unalmas – de megelőz. Ajkam szegletében mosoly játszadozik.
- És unalmas – teszem hozzá végül. – Semmi érdemleges nem történt – még a vállamat is megvonom. Mondhatjuk azt, hogy rutinos utazó vagyok, és bár a legtöbb országban kilógok a sorból, a márványfehér bőrömmel, és a vörös hajammal – leszámítva talán Skóciát -, tökéletesen fel tudom venni a helyiek rezignált arckifejezését, és hamar kiismerem magamat új, és esetleg nagyvárosokban. – Meglepően finom volt a kávé a gépen – teszem hozzá szemöldökömet ráncolva, miközben az ajtó mellé gurítom a bőröndömet, és kérdőn nézek rá, maradhat egy ideig?, mert most nem igazán van kedvem a holmimmal foglalkozni, majd csak az után, hogy beszéltünk pár szót Dashával.
Elkerekedett szemekkel pillantok rá.
- Miattam igazán nem kellett volna vesződnöd – ingatom meg a fejemet, kissé jobbra biccentett fejjel, és bocsánatkérő mosollyal. – Persze. Nem is tudom – töprengek hangosan -, van olyan ember, aki nem? – teszem fel a költői kérdést.
- És milyen volt a vizsga? Hogy ment, mit kellett csinálnod? – ezek a vizsgák más-más helyeken, de akár más időpontokban is történnek, sőt, akár az év más-más szakaszában is megejthetik. Az ifjú vadászoknak így persze fogalmuk sincs róla, hogy milyen területtel kell majd megbirkózniuk a feladat teljesítése közben. Az enyém, például, eléggé kedvezőtlen volt: ritkás fák alkotta hegyormok, meredek hegyoldalak, meredélyek, éles kövek, húsba maróan hideg szél, és jégszilánkok a levegőben. Pedig a fél karomat odaadtam volna, ha az erdőben lehettem volna akkor.


soldiers ▲ 588
Vissza az elejére Go down
Vadász & Kiválasztott

Daria Krakowska
Chatkép :
the fight runs in our veins Tumblr_inline_pdcw1g0xFI1t9ndkh_540
Szerepkör :
krakowski vadászklán
play by :
Marie Avgeropoulos
Hozzászólásaim száma :
45
Pontjaim :
25
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
◈ lana
Őt keresem :
and it ain't gonna be easy that's no lie, but if you're willing to try it so am I
the fight runs in our veins Y4mUG7o

will you teach me
how to get back up?

the fight runs in our veins 2V5gYZc

Sergey
Zofia
school of the wolf
Kedvenc dal :
what you gonna do
when there's blood in the water?

Tartózkodási hely :
◈ washington dc
Korom :
32
Foglalkozásom :
◈ attorney (homicide section)


Daria Krakowska

Elküldésének ideje -- Hétf. Aug. 10, 2020 12:02 pm

the river flows beneath your skin
like savage horses kept within


Csípőre tett kézzel, összehúzott szemekkel bámulom a dobozt a pulton, mintha a benne pihenő – egyébként még forró és ínycsiklandozó illatú – pizza tehetne a korábbi szerencsétlenkedésemről. Tartok tőle, hogy egy kicsit a futárra is ráijesztettem, de legalább busás borravalót kapott, így talán legközelebb sem köp rá a kajára, ha épp bénázni támad kedvem.
Tulajdonképpen azt sem tudnám megmondani, pontosan kinek és mit akartam bizonyítani. Tudom, hogy Kalina nem várna tőlem semmi ilyesmit, én mégsem tudok mit kezdeni mindazzal a hálával, ami olyan élénken tombol bennem, és még csak szavakba sem tudom önteni. Egyszerűen a puszta létezéséért vagyok hálás, és persze azért, mert ez a létezés az én életemnek is része lehetett. Valahol szomorú belegondolni, ha az embernek egyetlen személy több szerepet kap az életében, mint a közvetlen családja, de én inkább arra az örömteli részre koncentrálok, hogy egyáltalán van valaki. Ráadásul éppen ő.
Szóval igen, a kérdés megválaszolatlan marad: kinek akarok bizonyítani? Kalina nem az a fajta ember, akinek bármiféle bizonyításra lenne szüksége tőlem; ő nem a húgom vagy a mostohaanyám – akiknek mondjuk egy tökéletesen kivitelezett pierogi sem lenne elég bizonyíték –, de még csak nem is az apám, aki még a vizsgám előttre ígérte az érkezését, de azóta sem ért ide.
Mondjuk, legalább egy sms-t küldött, hogy gratulál.
Összeszorított fogakkal indulok el átöltözni, az orrom alatt valami olyasmit dörmögve, hogy az is több a semminél, nem? Hát, nem sokkal. Inkább visszaterelem a gondolataimat a nem is olyan sokára érkező vendégem felé, ismét hálát adva mindennek és mindenkinek, akinek vagy aminek benne volt ebben a keze, hogy őt választották a feladatra. Kezdetben rettegtem az ötlettől, hogy esetleg a mostohaanyámat küldik a nyakamra, megerősítendő a családi kötelékeket, bár ezt azt hiszem, sem az apám, sem Olek nem engedte volna. Kalina személye – a gonosz mostohával szemben különösen – a létező összes szempontból megkönnyebbüléssel tölt el.
Mire felhangzik a kopogás az ajtón, már egy fokkal kényelmesebb holmiban vagyok és épp a hajgumi fogságából szabadítom ki a hajam, de a Kalina érkezését jelző hang hallatán mindenről megfeledkezve rögtön az ajtóhoz sietek; ahogy kinyitom az ajtót, mosolyom a vöröshajú nő mosolyát tükrözi vissza.
- Éljenek a hazai ízek – szélesedik ki a mosolyom az üveg láttán. – Köszönöm! – Ha akarnám sem tudnám letagadni a szemeim felragyogását, pedig ez csupán három szó, ami mondjuk a tulajdon szülőapám száját sem hagyta el. Remélem, Kalina sem bánja, ha alaposan magamhoz ölelem... mert ha bánja, akkor is megteszem. – Úgy örülök neked – öntöm aztán szavakba is az iménti gesztust, ahogy szabadjára engedem, és ebben benne van minden: örülök, hogy itt vagy, örülök, hogy te vagy.
Azért igyekszem nem túlságosan kétségbeesettre venni a hangomat, hogy ne érződjön ki belőle annyira egyértelműen a támogatásra való kiéhezettségem. Helyette inkább félreállok az ajtóból, hogy beengedhessem.
- Milyen utad volt? – kérdezem, miközben elveszem tőle a vodkát, hogy egy gyors, de annál hatásosabb hűtést adhassak neki egy rövid fagyasztói látogatással. – Már azon kívül, hogy hosszú – teszem hozzá somolyogva.
Míg a válaszát hallgatom, besüllyesztem az üveget a fagyasztóba, és ha kell, a holmija lerakásában is nyújtok némi segítő kezet, csak azután téved a tekintetem a konyhaasztalon pihenő dobozra.
- Ó, igen, és ha már hazai ízek... – Megvakarom a tarkóm és zavartan elmosolyodom. – Megpróbálkoztam valami konyhai művészettel, de kiderült, hogy valószínűleg jobb lennék az állatok elejtésében, mint a feldolgozásukban. Szóval, remélem, szereted a pizzát.

Vissza az elejére Go down
Vadász & Boszorkány

Kalina Krakowska
Chatkép :
the fight runs in our veins YbrRsj2
Szerepkör :
krakowski vadászklán
play by :
jessica chastain
Hozzászólásaim száma :
105
Pontjaim :
76
Pártállás :
  • Ellenálló

User név :
thegoodvibeonly
Fő képességem :
igni pyrokinesis
Őt keresem :
my soul chose yours. and a soul doesn't just forget that.
the fight runs in our veins Tumblr_n4f55dDSLf1s4juazo3_250

school of the wolf
Kedvenc dal :
i had a one-way ticket to a place
where all the demons go

Tartózkodási hely :
washington d.c.
Korom :
41
Foglalkozásom :
curator, art historian; huntress


Kalina Krakowska

Elküldésének ideje -- Szer. Jún. 24, 2020 4:30 pm


Afféle szokás-, vagy sokkal inkább szabály, hogy a legújabb vadászokat, idősebb társaik kísérik el az első megmérettetésükre. Így volt ez az én időmben is, meg ötven éve is, az apám idejében, és valószínűleg kétszáz-, meg ötszáz éve is – nem megy ez újdonságszámban. Én persze annakidején vérlázító árulásnak éreztem apám részéről, hogy Jessamine-t, a család barátját, és egyben szövetségesünket kérte fel erre a nemes feladatra. Nem is a nő mibenlétével, vagy esetlegesen a személyével volt a problémám igazából, hanem magával a ténnyel, miszerint engem bárki, bárhova is kísérgessen. Akkoriban úgy éltem meg ezt az egészet, mintha a vizsgám után, a biztonság kedvéért még egyszer le kellene vizsgáznom, ezúttal még kevésbé koordinált keretek között. Dühös voltam, és csalódott, azt hittem, hogy az édesapám nem bízik bennem eléggé annyira, hogy elengedje ezt az aprócska-, ám annál lényegesebb tényezőt. Emlékszem az útra, a hegyek ölelésében, az erdőkben, a hidegre a bőrömön, ami alattomosan a ruhám alá kúszott, és egészen a csontjaimba vájt. Emlékszem még a fényekre, és a színekre, a hangokra és az illatokra. Olyan elevenen él előttem a múltbéli kép, mindegyes alkalommal, amikor felidézem, mintha csak egy régi, családi videót néznék meg – kevésbé vidám, vagy kellemes hangvétellel. (Nem mintha a családunknak lennének családi videói...)
Fiatal voltam, vad és önfejű.
Vadabb és önfejűbb, mint most. Iszonyatosan küzdöttem, hogy jobb legyek, hogy mindent és mindenkit legyőzzek, hogy az élre kerüljek, hogy ne kiváló legyek, hanem tökéletes, és időnként nagyobb volt a füst, mint a láng maga.
Azt beszélik, az anyám is hasonló temperamentumú volt életében.
De nem érdekelt, soha nem fogtam vissza magamat, régen fittyet hánytam a veszélyre.
Az évek múlása, a történések, az ilyen-olyan bestiák, mind-mind életre szóló tapasztalattal szolgáltak, gazdagítottak, előrébb vittek, és egyúttal lehűtöttek éppen annyira, hogy ne kelljen a szorongatott helyzetekben, minden alkalommal szupernova módjára felégetnem mindent magam körül. Hamar rá kellett jönnöm, hogy nem mindig, és nem minden esetben szükségszerű karmokat meresztve, bulldózer módjára belerohanni az ismeretlenbe, a veszélybe. Nagy árat fizettem érte a kezdetekkor, a saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy a megfontoltság bizony, bizony, nagy erény.
Az igazat megvallva ezúttal önszántamból jöttem az egyik vadásziskolába, ezúttal a St. John’s-ba látogattam el, és jó okom volt rá. Persze, ami az események forgataga után történt, arra egyikünk sem számított, de mi mást is tehettem volna, semmint rábólintani, és igent mondani?
Dasha vizsgája után alig egy héttel érkeztem, és nem azért, mert nem akartam a győzelme részese lenni, vagy, mert 'akadt jobb dolgom is', csupán nem akartam én is egy újabb, nehezítő körülmény lenni számára, még egy szempár, aki minden egyes lépését követi, még egy koponya, aki mindig, mindent jobban tud, még egy száj, amelyik az igét hirdeti, és okoskodik, valaki, aki a puszta jelenlétével esetlegesen izgatottabbá, és idegesebbé teszi. Annak ellenére, hogy nem találkozunk minden nap az ifjú – most már hivatalosan is – vadásszal, nem jelenti azt, hogy nem állunk közel egymáshoz, sokat jelent nekem a fiatal nő, és eléggé messzire elmennék érte, jobb is, ha ennyiben maradunk.
Mondanám, hogy meg vagyok lepve, hogy a St. John’s igazgatója tudott az érkezésemről, de akkor hazudnék. Valószínűleg ebben is az apám keze van, aki makacsul ragaszkodik hozzá, hogy én legyek az, akinek majd átadja a stafétabotot, ha eljön az ideje. Pár éve már az iskolába is igyekszik visszacsábítani, hogy ott oktassak, aztán meg, hogy ő oktasson engem arra, hogy, mire oda kerül a sor, hogy a nyomdokaiba lépjek, már mindent tudjak, amit tudnom kell. Természetesen nemet mondtam, mint mindig, minden hasonló kaliberű kérésére, vagy kérdésére. Azt ellenben már nem tudom, hogy a kanadai iskola igazgatójának a fejéből pattant-e ki a szikra, hogy engem válasszon a megtisztelő feladatra, vagy az apám javasolta-e neki...?
Minden esetre ennek a megbízásnak még örülök is, és nem kevésbé érzem magamat lekötelezve - azt persze már rég eldöntöttem magamban, hogy ez lesz az első, és egyben az utolsó, kivételes alkalom, hogy ilyesmit elvállaljak.
Miután a repülő landolt, a reptéren egy férfi várt, a kezében egy cetlivel, rajta a nevemmel.
- Van fuvarom – egészen pontosan egy kölcsönzött autó.
- Látni akarják az intézményben – feleli ő, én pedig felvont szemöldökkel követem először gyalog, majd az autóban, hogy aztán egy hosszúnak tetsző óráig elidőzzek az iskolában, és megbeszéljük az elkövetkezendő napok részleteit, és csak eztán vezetek Dasha lakásához, majd kopogok az ajtón. Amikor Daria kinyitja előttem, elmosolyodok.
- Gondoltam, innál valami hazait a sikerre – köszönés helyett mondom, és emelem ki a táskámból a jó minőségű, Wyborowa vodkát. – Büszke vagyok rád, Dasha!


soldiers ▲ 719
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
the fight runs in our veins
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Tékozló múlt-
Ugrás: