Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Mimosa & Berdinus - employment services much?


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Júl. 14, 2020 8:36 pm
Ahogy az esetek többségében, most sem egészen érti, hogy mi történik körülötte. Egyszerűen képtelen befogadni azokat a hullámokat, amiket azelőtt automatikusan felvett. Ez a mágiából eredő egyfajta hatodik érzék az életét is igen sokszor megmentette. Hisz az oroszlán barlangjában élt, egyenesen az oroszlán bajsza alatt, amit hol meghúzogatott, hol magát igyekezett meghúzni. Most pedig ül itt, ezen a rettenetesen zajos és fülledtnek tűnő helyen, az impulzusok pedig mind-mind lepattannak róla, az akarata ellenére is. Így az sem jut el a tudatáig, hogy miért meresztget rá olyan különös szemeket az őt hamarosan kiszolgáló nő. Kiszolgáló, jó vicc. Ahhoz előbb pénzt kellene szereznie. Meg mondjuk egy kupa bort kérnie valami kétes munka helyett.
Az ábrázata vonásra pontosan visszatükrözi a felé vetített értetlenséget. Mi az, hogy ’épp-itt’? Mi a baj ezzel a hellyel? A modern szokásokkal nincs tisztában, márpedig ahogy ő látja, itt aztán akad munka bőven. Ezt még ő is kiszúrta a bordélyokkal keresztezett szórakozóhelyen. Felszolgálók, ajtón állók, táncosok – akik bizonyára kurtizánok is – és ez csak a jéghegy csúcsa. Ha jobban szétnézne, bizonyára feltűnnének neki az egy-egy asztal alatt gazdát cserélő pirulák is. Berdinus válasza kapásból lehetne az, hogy bármilyen pozíció érdekli. Természetesen neki is megvannak a testi és morális határai, de az utcán nőtt fel, csoda, hogy sosem kapott el semmit. És elhiheti bárki, hogy a Vatikán vadászaként sem volt egy földre szállt angyal. Mielőtt azonban kibökné a legkézenfekvőbb választ, a tekintete követi a nő pillantásának útját. Kissé kitekeredve fordul a főszínpad felé, majd különösebb ottidőzés nélkül, enyhén a száját húzva vissza a pulthoz.
- Nem tudok táncolni. – Valóban botlába van. Az estélyekre szükséges formális táncokkal elevickél, de arra, amit az itteni táncosok művelnek, csak a szemöldökeit tudja húzni mindenféle irányba. Futólag azon is elgondolkodhatna, hogy ha a számos harcművészetből ismert mozdulatokat felgyorsítja és szabadabbá teszi, alkothat valami hasonlót, de már azelőtt elveti, hogy különösebben belemerülhetne az elképzelésbe. Úgyhogy az egészből csak az lesz, hogy ismételten megrázza a fejét. Nem, nem táncos munkát keres. Mondjuk úgy bármi mást. – Széles a repertoárom. Illegális harcok? Takarítás? – Sikerül két igen végletes példát kiragadnia, de az nyilvánvaló, hogy mindkettőt komolyan gondolja. Mondjuk szívesebben püfölne el valakit – vagy épp a valaki őt… - mintsem seprűt vegyen a kezébe.
Egy ponton pedig valami azért mégis átszúrja az őt körül ölelő, idegen tudatlanság ködét, ami aztán arra ösztönzi, hogy újra kalibrálja ezt az egész helyzetet és a társalgás mellé rendeljen egy italt. A nő mögé pillant, végig futtatja a tekintetét a színes löttyökön és feliratokon. Nem ez az első szórakozóhely, ahol megfordul, tehát nem először látja az ilyesfajta kínálatot, de továbbra is idegenkedik tőle.
- Szeretnék egy dupla whiskyt. – Ez eddig rendben is van, de néhány kósza dolláron kívül pénz nincs nála. Az utolsó fillérjeit pedig nem erre szándékozik költeni, inkább meghívatja magát valakivel. – Mindjárt jövök. – Azzal lehuppan a bárszékről és néhány lépés múltán eltűnik a tömegben. Mindössze egy kört ír le a tánctéren, pár röpke perc múltán valóban visszatér. Ha figyel, a pultosnő a mozdulatot még láthatja, ahogy kiveszi a sötétbarna pénztárcából a készpénzt, a többit meg szimplán a földre dobja. Mert a gazdája természetesen tánc közben hagyta el, Berdinus meg úgy ül vissza a helyére – vagy ha elfoglalták, néhány székkel arrébb -, mintha mi sem történt volna. Szóval hol az a whisky? Merthogy pénz az már van.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Jún. 22, 2020 10:36 pm
- Mintha nem lenne elég bajom nélküled is. - Jóformán csak tátogom magam elé. Felvont bal – a jobb nem él önálló életet, pedig egy időben próbáltam rávenni, mindhiába, ebben is elbuktam – szemöldökkel nézem a piák mögötti tükröződő felületet – egyébként meggyőződésem, hogy a tánciskolákon és az edzőtermeken kívül sehol nincs létjogosultsága a falfelületek nagy méretű tükörrel való burkolásának, ezt is csak arra használják, hogy a seggem is lecsekkolják, amikor nem kell megfordulnom, hogy elkészítsem a piájukat, ráadásul állandóan szembetalálom magam magammal, ami az én koromban, az én adottságaimmal (ki fogom szedni Remusból, hogy mire célzott ezzel, majd akkor, amikor az önértékelésem épp nem lesz a béka segge alatt, azaz SOHA) nem akkora buli ám, de legalább Marj anélkül is meg tudja igazítani a haját, szájfényét, melleit, hogy ki kellene mennie a mosdóba, ha már itt tartunk –, egészen pontosan a pultra támaszkodó, feltűrt ingujjú vérfarkast, akinek egyébként tökre szívesen kevernék piát – meg egyéb dolgokat is szívesen megtennék neki, na, azért ne szaladjunk annyira előre, nem olyasmiket, amiket a lényegében egyetlen barátnőm tett vele itt, nyílt színen a múltkor ---
hol is tartottam?
Többet kellene aludnom, kevesebbet kék szemű, átalakulás előtt álló csávókon rágódnom – AZ ISTENIT MIMI, hát csapjál már az asztalra! - és már majdnem megteszem, amikor rájövök, hogy ez a munkalap nem asztal, és nem kellene összetörnöm a kezemben lévő poharat.
Aztán persze összekapom ám magam, és csak kétszer ejtem el a pénzt, egyszer meg a visszajárót, miután kiszolgáltam a túl dögösen vigyorgó, helyből rám is kacsintó – mióta vagyunk ilyen jóban, Spencer? mióta rögtönzött mandulavizsgálatot prezentáltál a legjobb (azt mondtam már amúgy, hogy EGYETLEN) barátnőm múlthéten, vagy… nincs vagy, én ilyesmiről legfeljebb álmodozhatom, jobb napokon, amikor nincs tőle hányingerem – cukifiút, és végre eljutok odáig, hogy rád is időt szakítsak.
Szűkült szemrésekkel fixírozom a kezedben tartott telefont és csak akkor esik le, hogy ez minden, de a legkevésbé sem illendő, amikor megszólítasz. Bocsi?
- Hogy? - Egyébként szoktam köszönni, kedvesen mosolyogni, meg udvariasan megkérdezi, hogy mivel szolgálhatok – erre nem mindig jön hasonlóképpen udvarias válasz, mintha a viszonylag (azaz NAGYON) ártatlan külsőm kötelező tenné az obszcén beszólásokat, de lássuk be, ez nem az a hely, ahol nagyon magasra kellene pozicionálni az elvárásaim –, nem vagyok én annyira ócska pultos, de ez most kicsit szíven üt. Na, nem azért, mert tőled féltem az állásom.
Lopva szemrevételezem a pult által nem takart részeid. Oké, megeshet, hogy mégiscsak aggódnom kellene. Mármint érted, Titannál sosem lehet tudni. - Bocsi, lehet, hogy rosszul értettem. Munkát keresel? Épp itt? - Nem árt tisztázni a helyzetet, bár a farkashallásom eléggé lecsökkenti annak esélyét, hogy félreértsem, amit mondtál, de az előbb is cserben hagyott az agyam másodpercekre, miért ne ismételné meg épp most. Simán kiakaszthatott annyira a telód, hogy lemaradt a kézi. Azt ugyanis biztosan tudom, hogy beszélik. Meg csinálják is errefelé. Egyesek. - Öhm, nem hiszem, hogy én lennék a legilletékesebb az ügyben, de milyen jellegű pozícióban lennél érdekelt? - Tudod, ha már azoknál a dolgoknál tartunk, amiket beszélnek. Lopva vetek egy pillantást a színpad felé. Jaj, ne aggódj, én nem ítélkezem. LÁTVÁNYOSAN.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Jún. 22, 2020 1:54 pm
A huszonéves korában ragadt warlocknak mindig is jó érzéke volt hozzá, hogy az útelágazásoknál a rossz irányt válassza – akár szó szerint, akár átvitt értelemben – és a választásával bajba keverje magát. Így történt ez ma este is, amikor a környéken sétálgatva az egyik parkban ki akarták rabolni. Kár, hogy az internet használata még nem igazán megy, és senki nem szólt neki, hogy te hülye, azon a környéken hígítót szívnak és ilyen küllemű fiúcskákat esznek reggelire. Ugyanakkor a szóban forgó alakoknak sem említette senki, hogy Berdinus egykor a Vatikán legjobb vadászai közé tartozott, és nincs szüksége a varázserejére ahhoz, hogy ilyen mihasznákkal szemben meg tudja védeni magát. Meg nem mintha bármi értékes lenne nála a csinos arcán kívül, amivel a megfelelő helyen, kellően alacsony erkölccsel igen gyorsan megszedhetné magát. Azért azt sajnálja, hogy nem inkább egy vámpírral találkozott, hisz az aktuális bakancslistája első helyén szerepel, hogy jól megpiszkálhasson egyet. Az ő korában ilyesfajta lények még nem léteztek. Most pedig itt van az események közepén, és semmi.
Lényeg a lényeg, a kalandos útja egy újabb szórakozóhely felé vezette, ahova be is tér. Ezalkalommal nem egy korsó sör felhörpintése céljából. Az öccsével a pénzük fogy, neki pedig munkára van szüksége. Annak idején könnyebben feltalálta magát, a lehetőségek szinte kínálták magukat, és kellően ismerte a rendszert ahhoz, hogy ki tudja játszani. Most azonban nem ismeri, akkor sem, ha az elveszettségét jól rejti. Ezt a jól rejtés mondjuk általában addig megy, amíg ki nem nyitja a száját.
A hangos klubba betérve a pulthoz sétál és helyet foglal egy szabad bárszéken. Enyhe zavartsággal pillant a szeme sarkából előbb balra, ahol két vele egykorúnak tűnő hölgy koktélozik, kezükben a mobiltelefonjukkal, aztán ugyanúgy fél szemmel jobbra, ahol nem messze tőle egy felgombolt ingujjú férfi dől a pultra, hogy kikérje az italát, szintén az okoskészülékét markolva az ujjai között. Nos, ha ez a normális, és szükséges a beolvadáshoz, ő aztán semmi jónak nem az elrontója. Úgy gondolja, hogy hamar kapcsol, és a kor szokásaival haladva, előhúzza a sötét farmernadrág zsebéből a saját telefonját – aminek a birtoklására igen büszke is – és azt a kezében tartva támaszkodik lazán a pultra. Ekkor kapaszkodik ismét a vele szemben álló nő tekintetébe, sármosnak szánt, de sokkal inkább együgyűnek tűnő mosollyal, mint aki jól végezte dolgát. Cseppet sem fogja fel bizarrnak azt, ahogy viselkedik. Megfigyelte, mindenki ezt teszi. Azzal a különbséggel, ami neki nem tűnik fel. A fogalmat sem ismeri, ám ha így lenne, ő is tudná, hogy a hosszú ujjak közt tartott apró, olcsón szerzett telefon egy nyomógombos Samsung modell, ami már legalább tizenöt éve is a piacon volt. Manapság legfeljebb az egyedül élő nagymamáknak vesznek ilyet, hogyha baj van, a jól látható gombok segítségével elérje az unokákat.
- Munkát keresek. Azt beszélik, itt megtalálom. – Persze nem beszéli itt senki, de ez régen mindig bevált. Határozottan válaszol, mihelyt a pultos nő megkérdezi, hogy mit adhat. Nos, ha a modernek gondolt kiállása nem is, a stílusa igazán lehengerlő, mihelyt megszólal. Sok mindenben nem volt jó, amit csinált, ellenben mindig kellő magabiztossággal elő tudta adni, hogy az. Kérdés, hogy egy idegen században mire megy majd ezzel.
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Mimosa & Berdinus - employment services much?
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» pearlman & jenkins dating services
» Mimosa & Remus || The Hangman Comes
» Kalina & Berdinus - just hunter things
» Mimosa Eastaughffe
» Mimosa Eastaughffe

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: