Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Two Alis in the Cemetery


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Vas. Szept. 13, 2020 7:22 pm
Az engem nem ismerők számára unottan biccentem oldalra a fejemet, de Alona láthatja rajtam, hogy szórakozottságról van szó. A néma válaszom pedig egyértelműbb nem is lehetne, ó bizony-bizony, sármos volt az üzletember. Az az igazi ötvenes daddy-típus, aki neki bejön, szerencsére nekem meg a legkevésbé sem. Valahol az én kaliberemnél van kettőnk ízlésének az a metszete, ahol a kettő fedi egymást. Mondanám, hogy fiúklányok miatt sem lesz konfliktusunk, de ugye soha ne mondd, hogy soha. Mióta évekkel ezelőtt átvettük a hatalmat, egyre inkább Washingtonban koncentrálódik a kontinens természetfelettijeinek apraja-nagyja. Ezzel együtt pedig a kis barátnőm itt mellettem is könnyen megpróbálhat az ujja köré csavarni olyat, akit nem kellene. Márpedig tapasztalatom szerint, az ’ujj-csavarós’ esetek Alonánál többnyire kétélű pengeként működnek. Bármennyire is hasonlítunk, ebben az apró részletben mindig is különböztünk. Ő jóval könnyebben kötődik, mint én. Akkor is, ha könnyebben tovább lép.
- Persze, persze, erőltessem meg magam. – Forgatom szemeimet a kulcstartó gondolatára. Amúgy tökre adhatnék neki egy kurva kulcstartót. Tudod, ilyen ünnepélyesen átnyújtva a washingtoni lakása kulcsait, ha majd ott leszünk. De ilyesmi nem hogy nem fordul meg a fejemben, még a számat is húzom rá. Ami csak azt jelentheti, hogy még mindig van bennem némi ellenérzés és dac a másfél évvel ezelőtt történtek miatt.
- Én? – Én kiegyensúlyozott? Olyan fejet vágok hozzá, hogy a teljes képért legfeljebb már csak a pffftffftt hangot kellene hozzátoldani. Azzal meg csak adnám Alona alá a lovat, ami nyilván nem áll szándékomban. Alá maximum fasz kell és azt sem tőlem fogja megkapni, szóval ezzel az ügyet lezártnak is tekinthetjük. Sóhajtok egyet, mikor megcirógatja az arcomat, és szívesen rávágnám puszta truccból, hogy ’ne-szokj-hozzá’, de még csak gondolati szinten sem gondolom komolyan, érted. Bennem is ott az ostoba remény – ostoba, mert mindig is utáltam a remény tényét – hogy valóban ez lesz a megszokott, hogy boldog vagyok, vagy legalábbis szerelmes.
- Miért titkolóznék, nyuszi? Legalább annyira rajtam tartod a szemed, mint én rajtad, és azt is tudod, hogy holmi fuckboyokat nem hozok New Yorkba. – Az meg jobb mindkettőnknek, hogy nem vagyok gondolatolvasó és nem hallom, hogy Alona épp min gondolkodik. Ha közölné velem, hogy olyan érzés fogja el, mintha a gyerekét vezetné oltárhoz, valószínűlg fognám és bebasznám az első nyitott sírba, amit találok. Sőt, nem is kellene nyitottnak lennie, átviszi a betont is.
- Ami azt illeti… nem meséltem neki rólad semmit. – Vallom be. Egy tized részt szégyenkezve, de amúgy nem különösebb meghatottsággal. Valószínűleg én vagyok az egyetlen a földön, aki sosem hazudott neki, és ő az egyetlen, akinek sosem hazudtam, úgyhogy miért most kezdeném el. Amúgy is öregek vagyunk már ahhoz, hogy ilyesmin sértődjünk meg. Egyrészt Alonával is mosolyszünetet tartottunk, másrészt Silast is csak apránként engedem be az életembe. Így rétegelten, mindig egy-egy körrel bentebb. Alona pedig a legbelsőbb kör történeteinek a része, a szüleimnél is belsőbb, oda el is kell ám jutnunk. Tiszta Shrek vagyok. Rétegelt, mint valami kurva hagyma. De legalább csak rétegelt, nem pedig büdös. – Nekünk holnapután vissza kell mennünk New Yorkba. Megint ez a tavaszköszöntő bál… – Kelletlenül szusszanok egyet a mondatrész végén. Ő is képben van az eseménnyel, hisz volt már alkalom, mikor ő volt a párom az estélyen, nem is egyszer. És gyönyörű volt. Ám ezalkalommal láthatóan gondterheltnek tűnök miatta. Megesik, hogy többet tudok, mint mást. Szakmai ártalom. – Te rendezd el, amit el kell rendezned, mielőtt lelépsz a városból. – Előveszem az iPhone-om és némi pötyögés után átküldök a másik vámpírnak egy telefonszámot. – Ezen a számon fogod elérni a pilótádat, aki majd magángéppel Washingtonba repít. De tegyél nekem meg magadnak is egy szívességet és leghamarabb a bál után egy héttel gyere. Az irataid el lesznek intézve. – Nem mintha egy Alona kaliberű vámpírnak olyan nehéz lenne bejutnia a városba, de így kényelmesebb intézni, hisz hozzám tartozik.
Ezután maradok még egy ideig, üldögélhetünk a padon Paolo sírjához közel és beszélgethetünk. Ihatunk abból a flaskából, ami nála is mindig ott van, meg nálam is, ha ide jövünk. Meg nála amúgy is, mert tuti mindig telebassza a kávéját piával. Hát figyelj, vámpírként élni tudni kell. De van is mire inni, hisz egyikünk sem hiába jött ma ide. Ideje, hogy újra barátok legyünk.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Aug. 06, 2020 9:50 am

• Albert & Alona •

- Every Family has a Story. Welcome to Ours. -

Örülök, hogy Albert nem gondolta meg magát, mióta nem beszéltünk egymással -bár erre az eshetőségre is fel voltam készülve- mégis, reménykedtem abban is, hogy mindaz, amit együtt átéltünk az idők során és a tény, hogy olyan, mintha a bátyám lenne sokkalta többet számít, mint az, hogy egy ideig duzzogtunk. Előfordul ilyen testvérek között, nem? Mint ahogy az is, hogy kibékülnek és továbbra is testvérek maradnak, még akkor is, ha ez nem a megszokott értelemben igaz ránk.
A "majd kereslek" mondatára, csak halványan elmosolyodom és bólintok, hogy aztán megegyezhessünk abban, hogy egy hülye picsa voltam, amikor nem akartam rá hallgatni és, hogy azóta rá kellett döbbenjek, hogy tévedtem, ami meglehetősen pocsékul esett. Másnak sem esik jobban, erre ő is felhívja a figyelmemet, csak épp ez engem nem nyugtat meg. Azt hittem, hogy meg tudok állni a saját lábamon, bár így visszagondolva, már nem is értem, hogy miért is ragaszkodtam én ehez?
-Mintha csak tudtad volna, hogy pár hónap alatt lenyugszom és élni fogok a lehetőséggel. Bár, ha jóképű üzletember volt, akár maradhatott is volna.- vonok vállat perverz mosollyal az arcomon, de mindezt persze egyáltalán nem gondolom komolyan. Egyedül szeretek élni és cseppet sem örültem volna, ha valaki mellé kellene beköltöznöm, még akkor sem, ha az a fazon épp maga Brad Pitt. Érte amúgy sem igazán vagyok oda.-Egy kulcstartó amúgy nem egy nagy dolog. Simán beszerezhettél volna egyet.- játszom meg a sértettet, de aztán elnevetem magam, hiszen cseppet sem érdekel, hogy miféle kulcsot kapok majd. A lényeg, hogy megoldható, hogy átcuccoljak Washingtonba és nekem most ez számít csak igazán.-A világért se akarnám tönkre tenni se a lefolyódat, se Marthát. Amúgy sem tudnánk elviselni egymást.- mosolygok, hiszen érezhetően kezd a hangulat olyanná válni, mint amilyen régebben is volt. Ezért is merek a változás említése kapcsán rákérdezni arra a személyre, akinek illata körül lengi Albertet és, aki minden bizonnyal fontos jelenleg az életében, már csak azért is, mert még ide, New Yorkba is magával hozta. Persze eszem ágában sincs erőszakosnak vagy tolakodónak lenni, de mivel Albert nem vágja a képembe, hogy "semmi közöd hozzá", hanem inkább zavarba jön, már biztos vagyok benne, hogy nem akárkiről van szó. Albert zavarba jött! ZAVARBA! Ezt valahova mindenképpen fel kell írnom, mert ilyet még én se láttam tőle soha.
-Nos, egész jó orrom van, ráadásul láttalak a városban valakivel, nem beszélve arról, hogy meglehetősen kiegyensúlyozottnak tűnsz önmagadhoz képest...- vigyorodok el, miközben az arcomon lévő mosoly egyre szélesebb lesz és kezdek attól félni, hogy majd le se tudom vakarni. Elmondani nem tudom, mennyire jó így látni Albertet. Fülig szerelmes! Ez teljesen nyilvánvaló, bár tekintve, hogy milyen kis büszke és makacs teremtés -hozzám hasonlóan- nem fogom ezt az orra alá dörgölni. Tudja ő nélkülem is, hogy most valami igazán komoly dolog történt vele. Olyasmi, ami nem sűrűn adatik meg az embernek... vámpírnak. Már-már kezd olyan lenni, mint a filmekben a kisiskolások és csak azon csodálkozom, hogy nem kezd el képzeletbeli kavicsokat rugdosni vagy ilyesmi.
Ahogy kisimít arcomból egy kósza tincset, én csak vigyorgok rá és próbálok a szememmel kommunikálni, melyek leginkább azt szeretnék neki elárulni, hogy boldog vagyok, hogy ilyennek láthatom. Aztán már nem tudom visszafogni magam, átölelem, államat a mellkasának támasztom és úgy pislogok fel rá, pillantásommal kérlelve, hogy mesééééééélj máááár.
-Szóval van, amiben hasonlítotok...- jegyzem meg szemtelenül, de aztán látom rajta, hogy a viccelődés immár kezd a háttérbe vonulni és helyébe valami teljesen komoly érzés lép, főleg, ahogy azt mondja, hogy az élete visszakapta a színét. Ha most egy tinifilmben lennénk, vagy sikítozva neki állnék ugrálni, vagy egy ábrándos sóhaj kíséretében bámulnék rá tovább, de helyette inkább csak arcára simítom a tenyerem és mosolyogva megcirógatom az arcát. -Annyira jó téged így látni.- suttogom mosolyogva, hogy aztán egy pillanatig még szorosabban megöleljem, majd elhúzódjak tőle, mert esküszöm mindjárt elsírom magam. Albert úgy általánosságban valóban egy kis pöcs. Kevés olyan ember él a földön, akivel legalább olyan kapcsolata lenne, mint velem de, most van valaki, akivel még ennél is erősebb a kötelék. Valahol mélyen talán még irigylem is, hogy megadatott ez neki, de egy pillanatig sem sajnálom tőle. Megérdemli és szüksége is van rá, hiszen nekünk is kell, hogy legyen valami értelme az életünknek. Sőt. Nekünk vámpíroknak kell igazán valaki, aki mellettünk lehet, ha már családot nem alapíthatunk és amúgy is kihal mellőlünk mindenki.-Amennyire meg tudtam nézni, valóban csini és elképesztően édesek voltatok együtt, bár azt remélni sem mertem volna, hogy beszélni fogsz róla. Azt meg végképp nem, hogy be akarsz majd mutatni.- nevetem el magam boldogan, mert valami ilyesmi érzés lehet az is, amikor valaki az oltárhoz látja vonulni a gyerekét, testvérét vagy akárkijét. Ilyen az, amikor örülsz a másik boldogságának.-Igyekszem majd jól nevelt kislány lenni és nem zavarba hozni titeket.- szemtelenkedek, hogy aztán egy nagy sóhaj kíséretében megemésszem mindezt, valamint az érzelmeket is, melyek előtörtek ezáltal belőlem. Azt hinné az ember, hogy mi lélektelen szörnyek vagyunk, pedig ez nem igaz. Mi is tudunk szeretni, amire a legjobb példa most Albert, akit még életemben nem láttam ilyennek, valószínűleg azért, mert még nem is szeretett ennyire senkit.-Bár remélem, nem azt mesélted rólam, hogy egy elviselhetetlen hülye picsa vagyok.- fűzöm hozzá mosolyogva.-Minden esetre szólj, ha találkozni szeretnél és már rohanok is. Alig várom, hogy megismerhessem!- és egyben meg is fogadom magamban, hogy nem a szokásos "ha bántod, megöllek" mondattal fogok nyitni, mert azért Albert letépné a fejemet. Amúgy sem úgy tűnt, mintha nem lenne fülig szerelmes Silas is, bár ezen nem is csodálkozom. Albert annak ellenére, hogy igyekszik rideg és távolságtartó lenni, aki akarja, meg tudja látni a szerethető arcát is.

NOTE: Cuki

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Júl. 31, 2020 9:59 am
Egy színlelve megvilágosult oh hanggal emelem meg a két szemöldökömet. Látom, még mindig ügyes kislány, aki készen áll bármilyen kimenetelre. Jó, azért annyira nem kellett megerőltetnie magát, jelen esetben két választ kaphatott volna, vagy jön, vagy marad. De azt mindenképp értékelem – akkor is, ha nekem aztán tök mindegy, mikor jön, mondjuk tény, hogy nem szeretem húzni az időt – hogy előre gondolkodott, kisakkozta az okos kis fejében, hogy jó eséllyel mikor jövök legközelebb New Yorkba és elrendezte a dolgait. Lám, mégis csak tanult valamit az évek során.
- Majd kereslek. – Hát, ezt gyorsan lerendeztem. Vagyis e látogatás alkalmával nincs időm együtt lógni vele. Azt – a legkevésbé sem meglepő módon – nem kezdem el fejtegetni, hogy miért nem. Én nagyfiú vagyok, ő meg nagylány, nem vagyunk összenőve. Meg hát tudhatja ő is, hogy nálam ezek igencsak ’épp milyen lábbal keltem fel’ alapon mennek, hogy mit osztok meg és mit nem. Ezt pedig most valahogy nem érzem megoszthatónak, hogy a kis boszorkányommal akarom tölteni szinte minden percemet, amíg a városban vagyunk. Egyébként is ezért hoztam magammal, nem azért, hogy másokkal lógjak. – Mind rühelljük, ha tévedünk, nem? – Azzal a különbséggel, hogy Alonának valahogy mindig nagyobb mozgástere volt a tévedések kapcsán, mint bárki másnak. Őt sosem zártam ki igazán az életemből.
- Néhány hónapra kiadtam egy üzletembernek, de azóta csak rád vár. – Sejtelmesen mosolygok rá, az ábrázatomra ülő elégedett – vagy inkább önelégült – kifejezéssel pedig szinte átadom neki a képzeletbeli kulcsokat is. – De azt ne várd, hogy cuki kulcstartót is kapj. – A kis gonoszkodás után egy másodpercre elhallgatok, aztán az orrom alatt kacagva röffenek egyet. – Persze, hogy fenntartottam neked. Isten ments, hogy becuccolj a vendégszobámba és Martha drótkefével szedje a hajadat a lefolyóból. – Martha a bejárónőm, ha emlékszik, aki illegális bevándorlóként érkezett délről, én pedig munkát adva felkaroltam. Már a hatalomátvétel előtt is nekem dolgozott, a jó munkája – meg nyilván a hűsége – pedig nem csak anyagi biztonságot nyújt számára, hanem lehetőségekkel teli jövőt a családjának is. Gyerekek, lassan már unokák, meg faszom tudja. Szóval nyilván ezer örömmel fogadnám a vendégszobámban is a washingtoni lakásomon, mókás lenne együtt lakni, de nekem már ott van Silas, és mégis csak jobb, ha saját villája van, mintsem osztozkodnunk kelljen.
- Ennyire nyilvánvaló? – Hirtelen nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek. Mindketten tudjuk, hogy soha, de soha nem szoktam magam zavarban érezni. Leginkább azért, mert egy szégyenérzet nélküli, szeszélyes pöcs vagyok, de azt hiszem, most nagyon közel állok hozzá, hogy piruló fülekkel elkezdjem ásni magam. – Ne nézz már így. – Odamorranva forgatom meg a szemeimet a mosolyára reagálva, jóformán csípőre tett kezekkel fordulok el, de még csak az kéne. Valószínűleg most tettem csak igazán nyilvánvalóvá az egészet, megkapva az iménti – leginkább költői – kérdésemre a választ. Végül, mikor összeakad a tekintetünk, szórakozottan elnevetem magam a helyzet idegensége nyomán és a fejemet csóválva simítok ki az arcából egy igazán puha tincset. Mindig nagyon szerettem a haját. És ha már itt tartunk, különlegesnek mondható a barátságunkban az is, hogy Alona és köztem sosem volt igazán vonzalom. Mármint annak ellenére sem, hogy káprázatosan szép. Többször viccelődtünk már azzal, hogy a külső adottságainkat tekintve mi ketten bombapár lennénk, nem hiába. Nincs köztünk vérszerinti kapcsolat, mégis úgy érzek iránta, mintha valóban a húgom lenne. Gondolom, legalábbis. Egyke gyerek voltam, amíg nem kaptam két féltestvért Monaghamék személyében. De az egy másik történet.
- Silasnak hívják. – Szinte hallani, hogy máshogy ejtem ki a nevét, mint bárki másét. – És egy kis pöcs. – Tudom, ugyanarra gondolhatunk: egy kis pöcs, tehát pontosan illik hozzám. Aztán kissé elkomorodva sóhajtok egy nagyot, hogy másfelől közelítsem meg a válaszadást. Nem felesleges információkkal szarakodva, hanem valami olyat osztva meg Alonával, ami tényleg számít.
- Az életem visszakapta a színét… – Atlaszt már pont nem ismerhette, én pedig sosem beszéltem róla senkinek. Ő volt az én keserédes titkom, én pedig az övé. Még a vég után is túl fontosnak tűnt ahhoz, hogy bárkivel megosszam, még az emlékét is csak magamnak akartam. Silasnak pedig az ő emlékével is igencsak meg kellett küzdenie, mire beadtam a derekamat. De az élet végre valóban életnek tűnik. – Egy fiatal boszorkány, kedvelni fogod. Mielőtt visszamegyünk Washingtonba, bemutatlak majd neki. – Közös képeket nem kezdek el mutogatni, tudom, hogy látta már. Mármint látott minket együtt. Épp ezért szemtelen félmosolyra szalad a szám, ahogy odapillantok. – Csini, mi?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Júl. 24, 2020 10:15 am

• Albert & Alona •

- Every Family has a Story. Welcome to Ours. -

Az ölelése iszonyatosan jól esik, mert akármennyire is haragudtunk egymásra, kénytelen vagyok bevallani, hogy már hiányzott Albert. Ő jelenti nekem a családot, mióta vámpírrá váltam, hiszen olyan nekem, mint egy nagytesó, aki tudom, hogy mindig vigyázni fog rám és bár néha az őrületbe kerget a féltésével, tisztában vagyok vele, hogy ezzel érezteti velem, hogy fontos vagyok neki. Nem egy csöpögős, szeretgetős típus. Aki csak ismeri, az tudja, hogy tőle már egy ilyen ölelés is nagy dolog és csak kivételes személyeknek jár. Na mondjuk nem is tart valami őrülten sokáig, de annál többet jelent nekem, mert talán azt is jelenti, hogy elfelejtjük a kis vitánkat és új lappal indítunk így másfél év haragoskodás után. Bár ezt csak feltételezem egészen addig, míg meg nem szólal.
-Az nagyon jó lenne.- jelenik meg az arcomon egy ezer wattos mosoly, miközben úgy érzem, hogy legurul rólam egy pár tonnás kődarab. Hiába ismerem őt hosszú évek óta, még én sem tudtam, hogy miként fog majd reagálni, ha itt megjelenek és találkozunk. Lehetetlen rajta kiigazodni, de azért titkon reméltem, hogy megbocsátott már nekem és nem fog elutasítani.
Mindketten nehéz természetűek vagyunk, így aztán nem is meglepő, ha néha nem feltétlenül értünk egyet, ugyanakkor szükségszerűnek érzem, hogy tudassam vele, mi is volt egészen pontosan az, ami zavart abban, hogy ő maga mellett akart tudni. Meg voltam róla győződve, hogy alábecsül engem és nem tudja rólam elképzelni, hogy egyedül is boldogulhatok vagy, hogy tudok vigyázni magamra. Az a helyzet, hogy én meg túlságosan magabiztos voltam és majdnem az életemmel fizettem ezért, így aztán most egyet kell értsek azzal, hogy jobb helyen lennék a közelében. Meg vannak a kapcsolatai, ráadásul Bastienhez is elég közel áll, így Washingtonban talán nem kellene nagyon tartanom attól, hogy valaki az életemre tör vagy, hogy nem lesz, aki megvédjen. Jobb lesz ez így.
-Imádom, amikor ilyen édes jelzőkkel illetsz.- csóválom meg a fejem mosolyogva, minek köszönhetően a szél az arcomba kavarja hosszú, hollófekete hajamat, de legalább van mivel bíbelődnöm, amíg a kérdésén gondolkozok. Milyen hamar is?
-A lehető leghamarabb. Felkészültem arra is, ha nemet mondasz és arra is, ha igent, szóval innentől már, csak rajtad áll a dolog.- sandítok fel rá szelíd mosollyal az arcomon, amivel igyekszem a hálámat kifejezni, hogy nem hagy cserben és nem vágta most azt a fejemhez, hogy "ezt a virágot tépted, most már szagoljad" vagy ilyesmi. Nem sok emebernek szokott ő újabb esélyt adni, de a nagyapámnak köszönhetően, én talán megengedhetem magamnak, hogy néha hibázzak egy kicsit. -Rendben. Ha pedig úgyis itt leszel még, lóghatnánk majd együtt. Hacsak nincs jobb elfoglaltságod...- itt az én békejobbom is, de természetesen azzal is tisztában vagyok, hogy valószínűleg meg van a maga dolga, hiszen az esetek többségében mindig valami céllal utazik, vagy épp összeköti a kellemeset a hasznossal. Biztos vagyok benne, hogy ide se csak azért jött most el, hogy kijöjjön a temetőbe, hanem van valami más is a háttérben, rákérdezni viszont nem fogok. Soha nem tapostam bele a magánszférájába, akármennyire is a bátyámnak tekintem, az ügyeibe meg végképp nem dugom bele az orrom. Mindig rábíztam a döntés jogát arról, hogy megosztja-e velem a dolgait, vagy sem.
-Pedig, talán te tudod a legjobban, hogy mennyire rühellem, amikor tévedek.- sóhajtom mosolyogva, elpillantva a sírok felé, melyeket pár nagyobb, meglehetősen idős fa árnyékol be egy-egy ponton. Azt hiszem, nagyban hozzájárul ehez a béküléshez a helyszín, hiszen nyugodt, csendes hely, ahol mindketten tiszta fejjel tudunk gondolkodni. Ráadásul a nagyapám sírja előtt ácsorgunk, ami mindenképpen emlékeztet mindkettőnket arra, hogy kik vagyunk és mit jelentünk egymásnak. Emlékeztet arra, hogy megmentette az életemet, mert érdekeltem annyira, hogy ne hagyjon meghalni.
-Valld be, hogy azért nem engedtél oda senkit, mert tudtad jól, hogy előbb vagy utóbb meggondolom magam.- lesek fel rá vigyorogva, hiszen, ha rólam van szó Albert általában már sokkal előbb tudja, hogy mit fogok csinálni, mint én magam. Vele ellentétben én eléggé kiismerhető vagyok, vagy legalábbis neki volt erre elég ideje. Amúgy is, én jobb szeretek nyílt lapokkal játszani, míg ő azt érzi biztonságosabbnak, ha a legtöbb érzelmét elrejti. Mondjuk, ez a véleményére nem igaz, mert azt mindig megossza mindenkivel, bármi is legyen.-Ez esetben köszönöm és elfogadom, mert így legalább már a lakás kereséssel nem kell vesződnöm.- bólintok egyet, majd a hátam mögé pillantok, ahol a kocsim még mindig ott ácsorog benne a két méteres gorillámmal, aki tudom, hogy árgus szemekkel figyel. Nem tudom, hogy most közöljem Alberttel, hogy valószínűleg őt is magammal vinném, vagy ráérek később is? Mondjuk, mindez nem is érdekel már egyáltalán, amikor újfent beszélni kezd. Inkább, csak mosolyogva közelebb oldalazok hozzá és a karjába karolok, hogy aztán a vállára hajtsam a fejem.
-Mesélj Róla.- közlök csak ennyit huncut vigyorral az arcomon, hiszen amióta csak itt vagyunk, feltűnt egy bizonyos illat, ami körül lengi. Nem beszélve arról, hogy mióta New Yorkban van és párszor ránéztem vagy ránézettem, előfordult, hogy nem egyedül láttuk, de ez is egy olyan dolog, amire magamtól nem kérdeztem volna rá, mert tudom, ha úgy érzi, hogy közöm van hozzá, akkor úgyis megosztja velem.

NOTE: Cuki

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Júl. 14, 2020 8:29 pm
Az ölelés után azért lepillantok a mellkasomra, hogy megbizonyosodjak róla, nem lett mindenféle színű a fekete ingem a sminkjétől. Mit értek én a sminkfixálók létezéséhez. És ezt a kedves gesztust kiegészítve hozzá még kelletlenül vállat is vonok, amikor visszakapom, hogy én is jól nézek ki. Tisztában vagyok vele, kedvesem. Tudjuk, hogy ilyesmivel kapcsolatban önérzeti problémáim sosem voltak. De ha lettek is volna, a legújabb boszorkányom alaposan gondoskodna az elfeledtetésükről. És akkor már elgondolkodhatnék azon is, hogy vajon mivel foglalja el magát – meg a nyulát – most, hogy a szabadidős elfoglaltságát töltheti, de igazából nem vagyok a dajkája, tőlem aztán igazán azt csinál, amit akar, ameddig nem nyíratja ki magát. Nagyon messzire meg nem mehetett, mert azt mondtam, legfeljebb három órán belül csatlakozom hozzá. Nincs olyan sok időre szükségem a temetőben, csak épp messze van a lakásomtól. Illetve, eredetileg nem szántam volna rá túl sok időt, de hajlandó vagyok valamicskével többet lézengeni itt, ha már a drága jó Alona is megjelent a rendezvényen.
- Tény, hogy hasznodat tudnám venni odaát. Talán mindkettőnknek jót tenne, ha egy időre újra barátok lennénk. – Érti ő, hogy hogy értem. Ha ugyanabban a városban élnénk, ha nem csak telefonon kommunikálnánk – már ha épp kommunikálunk egyáltalán -, amúgy sem feltétlenül erősségem az üzenetek megválaszolása. Nyilván látom rajta, hogy komolyan gondolja, nem pedig csak be akarja fúrni magát. Sokáig tartott, hogy beérjen a fejében a gondolat. Ebben egyébként hasonlítunk Alonával. Mindketten szeretünk élni, akkor is, ha nem sok értelmét látjuk. Én már nagyon régóta érzem így. Vámpírként a „becsült élethosszomhoz” képest nagy lángon, de hamar kiégtem. Nagykanállal habzsoltam mindent, a szeszélyes, vakmerő természetem, és a halálom okozta enyhe őrületem – vagy épp zavartságom, mindegy, minek nevezzük – pedig egészen szikrázó módon szították egymást az első néhány évben, évtizedben. Talán ezért szeretem annyira Silast. Mellette azt érzem, hogy igazán élek, ez az érzés pedig bármit tettem is, már egy emberöltőnyi ideje kiveszett. Ez lehet a hátterében annak is, hogy a vámpírnővel most jóval simulékonyabbnak tűnök, mint egyébként lennék. Hisz ő is ismer, nem lenne meglepő lépés tőlem, hogy fogjam magam és faképnél hagyjam őt a picsába.
- Tudod, hogy nem szokásom alábecsülni az embereket. – Ezzel a kijelentéssel mondjuk nem őt dicsérem meg, hogy egyem a kis szívét hát hogy becsülném le, hanem inkább burkoltan megdorgálom, hogy nem vagyok annyira hülye, hogy bárkit lebecsüljek úgy általánosságban is, mert az az életembe kerülhetne. - Na meg nem bebizonyosodott, hogy nem alábecsültelek, hanem pontosan lőttem be, hogy mekkora hülye picsa vagy? – Ójaj, valaki még mindig morci. De aztán egy sóhajjal elengedem az egészet, megcsóválom a fejemet, és már jóval kezesebben indulok neki újra, mikor mellettem áll.
- Mennyire hamar akarsz Washingtonba költözni? – Tessék, itt a beleegyezésem. Könnyen ment, nem? Előbb felé fordítom a fejemet, aztán úgy negyedig testtel is felé fordulok, kényelmesebb. Most az övé a figyelmem. – Néhány napig még New Yorkban vagyok, de utána elintézem a papírjaidat. – Persze egy telefonba vagy egy emailbe kerülne, hogy valakit ugrassak ezügyben Washingtonban, de jobban szeretem a hozzám közel állók ügyeit én magam intézni. Amúgy is hülyékkel vagyok körülvéve, vagy legalábbis általában azt érzem. Aztán lehet, hogy én vagyok a hülye. Persze a társaságomban papírok nélkül is átlibbenhet az ellenőrzésen. Bastien már az elejétől tisztában van vele, hogy a szabadságomat semmilyen formában nem korlátozhatja, mert azzal könnyen maga ellen fordíthatna. Azt pedig egyikünk sem szeretné. Univerzális útlevél, biccs.
- Örülök, hogy beláttad, Alona. - Rövid gondolkodás után ezt azért még hozzáteszem. Nekem is kezd feltűnni, hogy szokás szerint egy jó nagy bunkó vagyok. Ő persze valószínűleg nincs meglepődve rajta és fel sem veszi, mert megszokhatta már, hogy ilyen vagyok, különösen, amikor dulifuli van, de meglepődne, hogy mennyivel kezelhetőbb lettem, mióta Silas úgy igazán mellettem van. Jó, kurvára nem lettem egy szent, nem is leszek, de azért gyakrabban észreveszem magam és irányt változtatok. - Tudod a lakás még mindig üresen áll, amit annak idején felajánlottam neked. - Na persze nem ingyen, hisz eltartani nem fogom, meg nincs is rászorulva. - Viszont van valami, ami megváltozott... - És itt jönne, hogy színt valljak a kis boszorkányomról, és bizony Alona lenne az első, akinek ezt megtenném. Bizonyára neki is feltűnt, hogy valami megváltozott. Hogy nem egyedül jöttem New Yorkba, amire még sosem volt példa. Arról már nem is beszélve, hogy a vámpírorr számára igencsak intenzíven körül leng Silas illata.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Vas. Jún. 14, 2020 8:59 pm

• Albert & Alona •

- Every Family has a Story. Welcome to Ours. -

Albert nagyon bonyolult személy. Még nekem sem sikerült teljesen kiismernem, pedig jó pár éve már, hogy az életem szerves részévé vált. Mégsem tudom soha, hogy mire mit fog reagálni és ez feszélyez. Az egyetlen dolog, amiben biztos vagyok az az, hogy sosem akarna nekem ártani. Nem hiszem, hogy tudnék olyan borzalmas hibát elkövetni, ami miatt ilyesmit fontolgatna. Bármikor rá bíznám az életemet, de akkor sem tudom, hogy most például hányadán állunk. Talán, ezért is könnyebbülök meg, amikor végül kitárja karjait és ölelésre invitál, amit nem is szalasztok el. Apró mosoly költözik az arcomra, miközben megteszem azt a pár lépést, ami elválaszt minket és szorosan hozzábújok. Átölelem a derekát, lehunyom szemeimet és vigyorgok, mint egy hülye óvódás. Tényeg rohadtul hiányzott.
A kérdése hallatán elnevetem magam és bólogatok párat a mellkasába, hogy aztán nagy nehezen bevalljam, amire nem rég fény derült: igaza volt. Csak Ray jelenlétének köszönhető, hogy még van lehetőségem tűsarkúban temetőt járni, bár ezt Albertnek nem feltétlenül kell tudnia. Így is eléggé meglepi, hogy képes vagyok egyáltalán bevallani, hogy tévedtem. Nem sűrűn vállalok fel ilyesmit. - Te is elég jól nézel ki.- vigyorodok el újfent, bár tudom, hogy ez a bók épp csak arra volt jó, hogy éreztesse velem, hogy annyira azért nem utál, mint vártam és, hogy épp azon töpreng, hogy mi van velem. Nem csodálom. Tudja, hogy rühellem, ha tévedek, azt meg még inkább, ha még el is kell ismernem.
Ahogy ellép tőlem és felteszi a legfontosabb kérdést, ami egyben azt is megmagyarázza, hogy mit is akarok igazán, mélyen beszívom a levegőt, tanácstalanul széttárom kezeimet és a fejemet csóválom érzékeltetve ezzel, hogy lövésem sincs.-Nem tudom. Azt reméltem, hogy talán még áll az ajánlatod, miszerint segítesz bejutni Washingtonba.- hadarom el végül egy szusszal, hogy aztán aggódó pillantásommal figyeljem edzett alakját, háttérben Paolo nagyapámmal. Tessék. Kimondtam. Épp azt akarom kérni tőle, amit másfél éve felajánlott. Mi ez, ha nem a legszebb vallomás arról, hogy idióta vagyok? Ezt az érzést pedig, csak tetézi Miguel nevének említése.
-Tudom, hogy nem szeretnéd. Hidd el, én sem. Épp ezért kérlek most arra, hogy segíts, ahogy másfél éve fel is ajánlottad.- bámulok rá kissé szégyenkezve, mert mindketten tudjuk, hogy az én hülyeségemnek végül nagy ára lett és lehetne még nagyobb, ha én is ott hagyom a fogam. Szeretek élni, még akkor is, ha nem sok értelmét látom, szóval semmi kedvem meghalni, az meg végképp nem állna jól nekem, ha levágnák a fejemet.
-Akkor még azt hittem, hogy csak túlságosan alábecsülsz, de most már tudom, hogy meg akartál védeni. Én is tévedhetek, nem?- vonok vállat tanácstalanul, mert nálam jobban senki sem várja el tőlem a tökéletességet, így ez a felismerés, hogy Albertnek igaza lett, legalább olyan rosszul esik, mintha arcon csaptak volna egy feszülettel.
Előrébb lépek Albert mellé és lenézek az előttünk lévő sírra. Nem fogok könyörögni neki vagy esedezni, hogy segítsen, mert egyrészt tudom, hogy nem fog cserben hagyni, másrészt meg úgy sejtem, hogy alkalom adtán még a fejemhez fogja ő ezt vágni. Nem hiszem, hogy kihagyná, hogy egy szép napon -vagy akár ma- jogosan azt mondja nekem, hogy  "megmondtam".



NOTE: lesz ez még jobb is, eskü  bujik  Cuki

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Jún. 11, 2020 8:56 pm
Enyhe barázdákat vonva cinikusan közelítem egymáshoz a két csini kis szemöldökömet. Ez a ráncosodsz-e már szöveg vagy hatvan éve nem vicces. Nem mintha valaha is zavart volna, hisz attól függetlenül, hogy drámakirály(nő?) vagyok, általánosságban kötélből vannak az idegeim és baromi kevés dolog tud zavarni a mindennapokban. Szinte semmi. Hát tudod, Silas is állandóan az én idegeimen próbál ugrálni. Hol akarva, hol akaratlanul. Hangosan nevet, hangosan csamcsog, rengeteget beszél, filmezés közben meg ha nem kap elég figyelmet, random benyomja a pólóm alá a jéghideg talpát. Azt is idesorolhatnám, hogy alvás közben a szuszt is képes kiszorítani belőlem olyan szorosan bújik, de nem sorolom ide, mert kifejezetten szeretem, hogy ilyen.
Hiányoztam, mi?
Ízlelgetem a szavait és még mindig egészen távolságtartóan figyelem a vámpírnőt, mire végül egy nagy, kelletlen sóhajjal tárom ki felé a karjaimat. Várakozóan még a fejemet is oldalra biccentem, hogy na akkor mi lesz. Ha közel lép hozzám, akkor pedig már megenyhültebben zárom köré az edzett karjaimat.
- Még mindig tűsarkúban jársz temetőbe? – Enyhén skót akcentussal morgom a gyümölcsös illatú hajába a szavakat, amire választ nem várok. A kérdés csak költői, és erősen ’te-is-hiányoztál-nekem’ érzete van. Egyelőre érje csak be ennyivel. A szíve dobbanásaiból nem tudok olvasni úgy, ahogy másoknál tenném, de ismerem már annyira, hogy a szemei sarkában rejlő legapróbb mosolyráncok máshogyállásából is biztosan tudjam, hogy Alona épp hányadán áll azzal, amit mond. Sok mindenre megtanítottam, de nem mindenre. Van ez a tanítvány túlszárnyalja a mesterét dolog, meg minden, hát egy kurva nagy faszság. Engem aztán ne szárnyaljon túl senki, hogy utána eláshasson. Lényegtelen. Alona azonban nem szimplán eltereli a figyelmemet, hanem egy furcsálló – Heh? – reakciót is kicsikar. A vállaira pakolom a két tenyeremet, hogy eltolva magamtól leszkenneljem a kékjeimmel. Jól hallottam, azt mondta, hogy igazam volt? Persze, hogy igazam volt.
- Csodásan festesz ma is. – Már megint nem kifejezetten, vagy legalábbis nem szó szerint arra válaszolok, ami a téma, de ismerhet már annyira, hogy jelenleg épp túlteljesítem magam a… békülés(?) tekintetében. Azért persze gyanús ez a hirtelen jött nagy egyetértése, meg hogy igazam volt. Hm… Végülis a fél szememet így is rajta tartottam, úgyhogy éppenséggel tudom, hogy jókislány volt. De glóriát azért még messze nem kap, ahhoz többet kell letennie az asztalra, mintsem hogy katasztrofális helyett szimplán ’nem szarul’ teljesít.
Tudom, hogy mióta a városba jöttem, ő is kölcsönösen rajtam tartja a szemét, szóval tudhatja, hogy az a születésnap valóban boldog volt a napokban, ahogy azt az imént kívánta. Egy számomra igazán különleges személlyel töltöttem. Ej ej, Alona még csak nem is ismeri. Miért van olyan érzésem, hogy ez hamarosan megváltozik? Egyébként biztos vagyok benne, hogy kedvelné a kis boszorkányt. Fordított esetben már nem tudok nyilatkozni, hogy Silas kedvelné-e a nőt. Nem biztos.
- Ez mind szép és jó Alona, de most? Mi lesz? – Ellépek tőle és félig visszafordulok a sír felé, nehogy már túl sokáig legyünk összeborulva, mint két fasz. Vagy hát, nem mindenki esetében két fasz borul össze, általában nem, az én esetemben meg igen, de ez egy másik történet. – Pontosan ugyanazt csinálod, mint másfél éve. Legközelebb már nem lesz ott Miguel. Szerinted végig akarom nézni, hogy legközelebb a te púderes kis fejedet szabja le a penge? – Úgy beszélek róla, mintha semmiség lenne, pedig tudjuk mindketten, hogy engem is épp úgy megviselt. Miguel a barátom volt, épp úgy, mint neki.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Jún. 03, 2020 11:13 am

• Albert & Alona •

- Every Family has a Story. Welcome to Ours. -

Minden egyes Albert felé tett lépéssel feszültebb vagyok, de ami a legrosszabb, hogy ilyenkor rend szerint a magabiztosságom is szép lassan elszivárog. A közelében mindig érzem, hogy az új, vagány Alona elméjébe beférkőzik az a régen meghalt csitri, akit megtört az élet és azt a kevés időt is, csupán áldozatként élte. A múlt maga alá temette és nem talált kiutat a ragadós feketeföld alól. Aztán jött Albert és egy erős rántással kiszakította onnan, hogy helyébe egy másik nő léphessen.
Azt hiszem, leginkább emiatt gyengülök el mindig mellette, mert ő az egyetlen személy a földön, aki a legféltettebb titkomat is tudja, ráadásul nála jobban senki sem ismer. Mindig is igyekeztem neki megadni a kellő tiszteletet, amit már csak azért is érzek iránta, mert megmentett, de a legutóbbi beszélgetésünk valahogy nagyon durva fordulatot vett. Mondhatnánk, hogy kinyílt a csipám, de igazság szerint csak nem voltam hajlandó belátni, hogy igaza van. Iszonyú makacs tudok lenni és  rühellem, ha irányítani akarnak, akkor pedig az sem gyengített ezen jellemvonásaimon szemernyit sem, hogy Albert állt előttem. Nem akartam elmenni innen. Élni akartam a saját életemet és kész.
Azóta nem beszéltünk. Még a születésnapomra kapott csokrot sem tudtam megköszönni, mert nem volt hajlandó felvenni azt a kicseszett telefont, így végül csak üzenetet írtam, ami egész pontosan így nézett ki: "kösz szépen" . Az, hogy ez a fejében milyen hangnemben szólt, az már az ő dolga. Én mosom kezeimet.
-Négyszemközt akartam beszélni veled.- sóhajtom, miközben zsebre csúsztatom kezeimet és, amíg háttal áll nekem megragadom az alkalmat, hogy a szemeimet forgassam gúnyos hangvételén. Cseppet sem örül nekem és ismerem már annyira, hogy tudjam, meg sem próbálja ezt palástolni, viszont mindig is becsültem az őszinteségét. Nem fog nyájaskodni senkivel, ha amúgy a halálba kívánja az illetőt.
-Nos... Először is boldog születésnapot akartam kívánni és megnézni, hogy ráncosodsz-e már.- állok meg egy pillanatra, miközben óvatosan elmosolyodok de tudom, hogy nem fogja most díjazni az egyébként is pocsék poénomat.-Na meg látni is szerettelek volna, mert akár hiszed, akár nem, hiányoztál... - nyögöm ki nagy nehezen és nem azért komoly feladat ez, mert nem tudnék ilyesmit mondani bárkinek is, hanem mert félek, hogy a reakciója nem lesz kedves, mikor én éppen békejobbot próbálok nyújtani. A múltkori vitánk után nem is csodálkozom, ha nem lesz az, de ettől még ő a családot jelenti számomra, bármilyen is a viszonyunk éppen és ezt ő is nagyon jól tudja.
-És azt is mondani akartam még, hogy igazad volt.- sóhajtom fáradtan, mert ha valamit, hát azt igazán nehezemre esik bármikor is bevallani, hogy tévedtem, már pedig Miguel halála és a közelmúlt eseményei ezt mutatják. Makacs voltam és hülye, ez pedig majdnem az életembe került. -Sajnálom, Alb. Hallgatnom kellett volna rád.- pillantok fel rá kissé szégyenkezve és már megint csak azért érzem, hogy nem az az Alona vagyok, aki máskor lenni szoktam, de talán ez így is van jól. Albert túl fontos nekem ahhoz, hogy holmi büszkeség vagy más baromság még több időre elválasszon tőle és erre abban a pillanatban jöttem rá, amikor az a karó megindult a szívem felé jó pár hete.

NOTE: lesz ez még jobb is, eskü  bujik  Cuki

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Jún. 02, 2020 12:09 pm
Ha valaki elég ideig él, az hozzászokhat, hogy a dolgok változnak. Ezzel pedig mindenki másként birkózik meg. Ott a bátyám, elvágta magát a múltjától és nézd, mi lett belőle. Azért mégis jó, ha az embernek megmaradnak a gyökerei. Nem feltétlenül mind, nem feltétlenül erősek, de mindent leszarok hozzáállás ide vagy oda, nekem is szükségem van ezekre a gyökerekre. Nem hiába a régi fotók és apró tárgyak a washingtoni lakásom széfében, nem hiába a New York-i ingatlanok sem. És nem hiába a szörnyen kiszámíthatatlan jellememnek ez a mégis csak kiszámítható pontja. Mostanában már minden évben ellátogatok Paolo sírjához, amikor a városban járok. Nem szoktam sokat itt időzni, általában még csak egy korty whiskyt sem hozok, hogy kilöttyentsem neki, nem még virágot meg hasonló faszságokat. De meg szoktam látogatni, a hangulatomtól függően leülök néhány percre vagy álldogálok itt egy ideig. A férfival nem álltunk olyan közel egymáshoz, mint azt Alona sokáig gondolta. Mégis ő az, akihez a gyökereimet a leginkább visszavezethetem. Ő az, akinél összefutottak a szálak. Akihez nem csak a gyerekkorom egy részét kapcsolhatom, de azt is, hogy hamis papírokkal Európába érkeztem, és visszafordíthatatlanul ráléptem arra az útra, amelynek végén vámpírrá váltam. Nem Paolo miatt szoktam idejönni, hanem magam miatt.
Ma azonban más oka is van. Már lassan három csodálatos napot töltöttem el itt Silassal. Tegnapelőtt a kilencvenhármat is betöltöttem. Se nem kerek, se nem különleges alkalom, a kis boszorkányom mégis azzá tette. Nem gondoltam, hogy valaha meg akarnám osztani bárkivel is az alkalmakat, amikor „hazalátogatok”, de nem bántam meg. Az a fiú valamit megváltoztatott bennem. Hogy ez jó vagy rossz-e, még nem döntöttem el. Azonban nem tudtam nem észrevenni, hogy Alona a nyomomba szegődött. Úgy tűnik, némi észt mégis csak sikerült magába vernie, mert békén hagyott, nem mászott a nyakamra. Én pedig hogy összekössem kellemetlent a hasznossal, Silast magára hagytam Manhattanben két-három órára. Nem nyavalygott, hogy had jöjjön velem, megértette, hogy ide egyedül kell jönnöm. Meg amúgy is tudhatja, hogy nem menne ilyesmivel sokra, amikor részemről épp „megyek cső” van. Eljöttem hát a brooklyni temetőbe és nem is kellett olyan sokat várnom, hogy Alona is megérkezzen.
- Nagyra értékelem, hogy megvártad, amíg egyedül leszek. – Mindketten tudjuk, hogy nem szokásom nagyra értékelni a dolgokat és még csak nem is próbálom titkolni a hanglejtésemről, hogy ezek ismét csak elutasító, üres szavak. Inkább afféle szurkálódós köszbazdmeg. Ilyen tónussal nagyjából azt is mondhatnám, hogy csókoljad a lábam nyomát, amiért egyáltalán a társaságomban lehetsz. KI GONDOLTA VOLNA, hogy még mindig neheztelek rá a másfél évvel ezelőtt történtek miatt. Amúgy tökre megértem magam – micsoda meglepetés – mert Alona egy ostoba picsa volt. Figyelmeztettem, hogy ez így nem lesz jó, ő nem hallgatott rám, ez pedig Miguel életébe került. Ki máson töltötte volna ki utána a frusztrációját, mint rajtam. Végül nagyot sóhajtok és felé fordulok, hogy végre ránézzek. – Mit akarsz, Alona? – Megkérdezhetném azt is, hogy hiányoztam-e, de ez tűnik a legkézenfekvőbb kérdésnek, elvégre az utóbbi másfél évben szinte semennyit nem kommunikáltunk azon kívül, hogy küldtem neki egy csokor virágot a születésnapjára.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Május 29, 2020 12:45 pm

• Albert & Alona •

- Every Family has a Story. Welcome to Ours. -

~New York, 2020 március vége~

Tudtam, hogy Ő is itt lesz. Fel voltam rá készülve, de valahogy mégis azt reméltem, hogy talán nem jön el vagy, hogy elkerüljük egymást. Na jó, ez hülyeség, mert akkor nem rostokolltunk volna a kocsiban már másfél órája. De miért is reménykedtem abban, hogy talán elkerüljük egymást? Hiszen, Paolo, számára is fontos személy volt. Régebb óta ismerte, mint én és azt, hogy egykor megmentette az életemet, leginkább az ő kapcsolatuknak köszönhetem. Ha, csak egy ismeretlen lány lettem volna, nem jött volna a segítségemre. Sőt. Talán ő maga végzett volna velem.
-Megjött az emberünk?- töri meg a csendet Ray, mert szerintem észre vette, hogy mióta a srác (Albert ugye, aki amúgy még nálam is jóval idősebb) besétált a sírok közé, a számát rágcsálom egyhuzamban.
-Igen, úgyhogy rád már nem lesz szükség. Várj meg a kocsiban.- közlöm bunkón (néha már nekem is fáj) anélkül, hogy Rayre pillantanék, miközben az ablakon át figyelem Albert jól felismerhető alakját. Csalódtam volna benne, ha nem jön ma el ide.
-Biztos vagy benne, hogy ez jó ötlet?- morogja azon az édes baritonján, amitől mindig libabőrös leszek de, hogy ezt kellőképpen palástolni tudjam, gyilkos pillantást villantok felé. Utálom, hogy így kell viselkednem vele, de nem tehetek mást.
-Kérdőre vonod az ítélőképességemet?-sziszegem halkan, mintha most olyan nagyon megsértett volna, pedig a gondolat, hogy ennyire óvni akar, egészen megmelengeti fél évszázada halott lelkemet.-A bátyám van ott. Akárki is támadna meg, Ő majd megvéd.-emelem meg büszkén államat, miközben igyekszem magabiztosnak tűnni, majd felveszem a napszemüvegem és kiszállok az autóból. Nem nézek vissza Rá, de érzem magamon a tekintetét, mint ahogy mindig is az utóbbi időkben, mióta a testőrömmé neveztem ki. Aljas húzás volt, tudom, de még inkább a közelemben akartam tudni, miközben ez valójában az őrületbe kerget. Beteg dolog direkt kínoztatni magam, ugye?
Magabiztosan, emelt fővel indulok el Paolo sírja felé. Mondjuk a tűsarkú nem feltétlenül a legjobb viselet egy temetőben, de volt már komolyabb probléma is, amit meg kellett oldanom, úgyhogy ez sem fog ki rajtam, maximum csak az idegesség, amit az Alberttel való találkozás gondolata okoz. Bevallom, kissé aggódom. Legutóbb nem éppen úgy váltunk el, mint ahogy az testvérekhez méltó lenne -mert én úgy tekintek rá és szerintem ő is-, ha csak nem azokra a testvérekre gondolunk, akik szeretnek vitázni. Már pedig mi elég sok mindenben nem értünk egyet és az ilyen dolgok előbb vagy utóbb vitához vezetnek. Albert védelmezni akar, én meg ezt általában nem hagyom és, ha felhúz ezzel, akkor dühömben hajlamos vagyok olyasmiket a fejéhez vágni, amikről pontosan jól tudom, hogy mennyire fájhatnak neki. Utólag meg szidom magam, hogy miért nem fogtam be a számat.
Másfél éve is tudtam, hogy mit kell mondanom ahhoz, hogy tudatosan megsértsem, még akkor is, ha nem gondoltam komolyan és, csak a pillanat hevében tűnt jó ötletnek. Elég volt csak rávilágítanom olyasvalamire, amiről jobb szeret nem beszélni: Bastienre.
E tekintetben is hasonlítunk. Én sem szeretem, ha valami olyasmi kerül terítékre, amit még magam elől is el akarok rejteni, amit eltökélten tagadok. Még akartam sérteni de azt nem gondoltam volna, hogy másfél évig felém se néz majd. Rájöttem idővel, hogy talán túlzásba vittem és most, hogy itt találkozhatunk anélkül, hogy nekem kellett volna kezdeményezni, talán helyre hozhatom, amit elcsesztem.
-Reméltem, hogy eljössz.- szólalok meg jó pár méterrel mögötte megállva, miközben futva a már ismerős sírra pillantok. Talán, ennél alkalmasabb hely nem is lenne ahhoz, hogy bocsánatot kérjek. Jézusom, soha nem csináltam még ilyet.

NOTE: lesz ez még jobb is, eskü  bujik  Cuki

Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Two Alis in the Cemetery
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: