Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Isla && Svetlana


Ember

Svetlana Alyona Tarasova
Chatkép :
Isla && Svetlana Original
Szerepkör :
üzleti szféra
play by :
gigi hadid
Hozzászólásaim száma :
65
Pontjaim :
47
Pártállás :
  • Semleges

User név :
bb.
Őt keresem :
those will be the best memories


i will find you, brother!

what do you want from me, Keith?
Korom :
26


Svetlana Alyona Tarasova

Elküldésének ideje -- Szer. Dec. 23, 2020 2:18 pm

at the best of times i'm out of my mind

Belekortyolok a sörbe, ami kesernyés, nehéz ízt hagy a számban. A szavaidra figyelek, az arcodra, látom, ahogy elmélyülnek az apró ráncaid, miközben gondolkodsz, és csak az jár a fejemben, hogy biztosan nem vettem észre eddig valamit, ami nyilvánvalóvá tenné, ki a felelős a bátyám eltűnéséért. A kérdésed ugyanakkor nem ér váratlanul, hiszen első dolgom volt néhány igazán bizalmas emberemmel átvizsgálni a teljes bagázst. Nem akadok fenn azon, hogy a Alex embereinek hívod a beosztottaimat, mert nem tudhatod, hogy átvettem az üzlet teljeskörű irányítását, és nem is akarom az orrodra kötni ezt, mert szeretem, amikor a partnereink meglepődnek, először azon, hogy egy olyan fiatal nővel kell beszélniük mint én, aztán pedig azon, hogy simán letépem a golyóikat, ha nem úgy ugranak, ahogy nekem tetszik. Ja, nem mondtam, de ezen a területen a legtöbb “nagykutya” férfi… leszámítva egyet.
- Semmennyit. A belső átvizsgáláson már túl vagyok, akik maradtak rendben vannak - jegyzem meg egészen tárgyiasan, és tudom, hogy nem egy ilyen válaszra számít akárki egy korombeli lánytól. De hát olyan könnyen ítélnek meg mások idegeneket és olyan könnyen esnek ezért a földre; én pedig kifejezetten szeretem kihúzni a széket az ilyen alakok alól. Persze ne értsd félre, Isla, te nem ilyen vagy, mert még ha meg is leplek egy-egy válaszommal, akkor is látom a szemedben, hogy tudod és érted, nem szorulok anyáskodásra és pátyolgatásra, nem erre van szükségem, hanem olyan valakire, akiben megbízhatok, mert ebben a kurva városban egyre kevesebb ilyen ember van. És ezt a gondolatot alá is támasztod a nyílt kijelentéseddel, ami félreérthetetlen és tökéletesen igazad van vele.
- Ugyan már. Inkább beszélgetek erről, mint hogy elszenvedjem - legyintek, mintha ez az egész semmit sem jelentene a számomra, nem marna belém, pedig az első pár éjszakám során nem aludtam, és a legfőbb bizalmi emberem sem, mert a bátyám eltűnése - még ha nem is egy puccs miatt történt - előidézhetett volna lázadást. Rohadt szerencsés vagyok, amiért a Tarasov név ennyire stabil jelentőségű és hogy a nekünk dolgozó kétajtós szekrények érzik ennek a névnek a súlyát. Még az én esetemben is. De ettől függetlenül igazad van, lehetnék halott és Ljoscha is lehetne az.
- Köszönöm a segítségedet, Isla! - őszinte hála sugárzik feléd a hangomból, mert tényleg nagyon-nagyon sokat jelent most nekem, hogy nem kell teljesen egyedül kutatnom Alexej után. Persze semmi garancia nincs rá, hogy a jelenléted megold minden problémát csettintésre, de őszintén kezdtem elkeseredni, amiért semmit nem tudtam felmutatni. Néhány nyom, ami sehová sem vezet - ennél jóval többre volt szükségem. Amit viszont mondasz, megrémít, de ez csak a pupilláim gyors változásán látszik… A sörömből kortyolok egy újabbat, és ízlelgetem a felmerülő lehetőséget, miszerint vérfarkasként számít valakinek csak a bátyám. Márpedig a farkas méreg feketepiaca, éppen úgy mint a vámpírvéré is, nagyon is pörgött, de erről nyilván a rendőrség is tudott.
- Semmi ilyesmi. Hetekig vártuk, hogy engem vagy a közvetlen bizalmasainkat hívják, de semmi, még egy sms sem érkezett - rázom meg a fejemet a kérdésedre először, aztán amikor az ellenségeire terelődik a szó, én is lejjebb halkítom a hangomat. - Kiszűrtem már pár kisebb bandát, akik tartoztak nekünk, de kötve hinném, hogy pitiáner alakokat keresünk. Én a nagy halak között is puhatolóztam már, az összekötőim viszont eddig nem szolgáltattak semmit. Gyanítom azért mert jó felé tapogatózom - konkrét neveim is voltak, de Washington D.C.-ben a falnak is füle van, úgyhogy bocsájtsd meg, hogy nem kezdem el sorolni azonnal gyanúsítottaim listáját.

to Isla
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Nov. 17, 2020 12:20 pm



somebody is missing

Nem volt valami fényes a helyzet, azt hiszem, ezt mindkettőnknek be kellett látnia. Önmagában sem lett volna túl jó hír, ha mondjuk valamelyik kollégámtól hallom meg pletykaként, hogy történt valami Alexej Tarasovval, de ez a jelenlegi a lehető legrosszabb szcenárió volt: senki nem tudott semmit. Ebben egy pillanatig sem kellett kételkednem, nem lett volna itt Alex húga, akit eddig szinte a széltől is óvott, és biztosan nem keresett volna meg engem, egy rendőrt, ha lett volna jobb ötletük.
Láttam, hogy Svetlana számára is egyfajta csalódást okoz a válaszom, és kénytelen voltam osztozni az érzésben. Kedveltem Alexet, a sors úgy alakította, hogy kialakult köztünk egyfajta bizalmi kapcsolat is az üzleten kívül, ezért akaratlanul is a lelkemen viseltem a sorsát, és ez most... egyáltalán nem az volt, amit hallani vagy mondani szerettem volna. Mindketten tudtuk, hogy a kis magánvállalkozása milyen veszélyeket rejt magában, ezért fogadni mertem volna, hogy a húga fejében is megfogalmazódtak olyan forgatókönyvek, amiket inkább nem szeretett volna látni. Nagyjából csak olyanok.
Ez egyáltalán nem rossz kiinduló alap – bólintottam, de nem csak azért, hogy megnyugtassam magunkat. A homlokom ráncba szaladt, ahogy egyrészt megpróbáltam rendszerezni az elmúlt három hetet a memóriámban, másrészt pedig elkezdtem gondolkodni, mi az, ami segíthet nekünk. Kik tevékenykedtek a városnak azon a részén? Az nem lepett meg, hogy a két holttestről nem tudtunk; Alexej csapata általában anélkül is jól tudott takarítani maga vagy mások után, hogy nekem közben kellett volna járnom az érdekében. Abban sem kételkedtem, hogy minden használható nyomot tüzetesen megvizsgáltak, amit csak találtak, és ha Svetlana nem említett semmit, az két dolgot jelenthetett... – Mekkora esélyt látsz arra, hogy valamit eltitkoljanak előled Alex emberei? – Keresetlenül őszinte voltam, de úgy gondoltam, nincs szüksége pátyolgatásra, és tudni fogja, hogy a kérdésem nem őt minősíti, csak szeretném felmérni a helyzetet, mennyire adhatunk az embereik szavára. – Azt kétlem, hogy ez valamiféle puccs következménye lenne, mert akkor nem csak nyomtalanul eltűnt volna, és... – Megköszörültem a torkom. – Nos, ne haragudj, hogy ezt ilyen nyíltan kimondom, de azt hiszem, te sem ülnél most itt. – Megint nem kendőztem az igazságot, de nem is igazán volt rá idő; ha Alex három hete eltűnt, talán máris késésben voltunk.
Ha valóban sikerült teljesen nyomtalanul eltüntetniük, két dolgot biztosra vehetünk – kezdtem el hangosan gondolkodni, majd a jobb kézfejemen elkezdtem leszámolni a két biztos pontot. – Kizárólag olyan csoportosulások jöhetnek szóba, akiknek van tapasztalata embercsempészet terén. Magánszemélyben nem gondolkodnék, egy ember nem bírt volna el Alexejjel. Mindenképpen utána fogok nézni, a délkeleti városrészben tudunk-e hasonló esetekről. – Felemeltem a mutatóujjam is, rátérve a második pontra, ami inkább hagyott maga után egy nagy kérdőjelet. – Azt mondod, az embereiteket megölték, ami azt jelenti, hogy kifejezetten Alex kellett nekik. Ez viszont egy kevésbé egyszerű helyzet... amennyiben felismerték, egyértelmű a dolog, viszont ha nem, akkor van egy másik lehetséges magyarázat. – Felsóhajtottam és megráztam a fejem, ez az ügy még nagyon bizonytalan lábakon állt, kevés nyommal és nulla bizonyítékkal, ráadásul én már csak másodkézből tájékozódhattam. Egy kicsit lehalkítottam a hangom, úgy folytattam. – Lehetséges, hogy azért rabolták el, ami. Majdnem biztosak vagyunk benne, hogy valaki előszeretettel fog be természetfelettieket, egyelőre nem tudni, milyen céllal.
Belekortyoltam az italomba, és nem szerettem volna belegondolni, utóbbi hová vezethet. Semmit nem tudtunk még: mit csinálnak velük, túlélik-e, szabadon engedik-e őket... Nem akartam, hogy Alex is ennek legyen a részese.
Kaptatok bármilyen váltságdíjról vagy ultimátumról szóló üzenetet? Vannak olyan ellenségei, akikkel mostanában mérgesedett el a viszony? – próbáltam ténylegesen is inkább az első eshetőségre koncentrálni.


Vissza az elejére Go down
Ember

Svetlana Alyona Tarasova
Chatkép :
Isla && Svetlana Original
Szerepkör :
üzleti szféra
play by :
gigi hadid
Hozzászólásaim száma :
65
Pontjaim :
47
Pártállás :
  • Semleges

User név :
bb.
Őt keresem :
those will be the best memories


i will find you, brother!

what do you want from me, Keith?
Korom :
26


Svetlana Alyona Tarasova

Elküldésének ideje -- Pént. Szept. 18, 2020 8:12 pm

at the best of times i'm out of my mind

Ideges voltam. Nem volt jellemző a bátyámra, hogy szó nélkül eltűnt volna, hogy magamra hagyott volna, ezért is voltam biztos abban, történt vele valami, ennek ellenére hittem abban, hogy még életben volt. Talán megéreztem volna, ha végleg elvesztettem volna az egyetlen fontos embert az életemben. Éppen ezért mindent meg akartam és meg is kellett mozgatnom, mert nem volt másom.
Figyeltem a halvány mosolyt, amely megjelent a rendőrnő arcán, amikor megrendeltem a sört az igazolványommal. Valóban volt ebben valami nevetséges, elvégre egyáltalán nem olyan dolgokkal foglalkoztam, mint egy átlag huszonéves lány, amit néha irigyeltem másoktól, de alapvetően sokkal erősebbnek éreztem magamat, ezt pedig szerettem.
Egyetlen hosszú pillanatra lehunytam a szememet és mélyen beszívtam a levegőt. Nem vártam, hogy ez a nő oldja meg a problémáimat, de annyira szerettem volna hinni abban, hogy Isla valódi segítség lesz, nem úgy, mint eddig bárki, akit kérdeztem. Ám a válasza akármennyire is készültem rá, elkeserített. A további szavait figyelmesen hallgattam: három hete. Igen, nagyjából stimmelt. Ebből csak annyit tudtam meg, hogy Isla nem lehetett azok egyike, akik utoljára látták Ljoschát… de akkor mégis hol a francban lehetett?
A pincérnő rövid időre ismét félbeszakított minket, én pedig egy mosollyal nyugtáztam, ahogy lepakolta elénk az italokat, majd a tekintetem visszatért a rendőrnőre.
– Igen, körülbelül három hete nem jelentkezett – bólintottam a kérdésére, majd tovább hallgattam, hogy bár figyelte a jelentéseket, semmi olyan nyomot nem kaptak az őrsön, ami Alexre utalt volna. Ez valahol vigasztalt, mert ha kaptak volna a rendőrök bármilyen riasztást, valószínűleg Ljoscha halott lenne.
– Annyit sikerült kiderítenem, hogy azon az estén, amikor eltűnhetett a külvárosba ment a város délkeleti részére. Két emberünket találtuk holtan, de nem a környéken, hanem a folyó torkolatánál. Csak ők voltak aznap vele – nem tudtam, hogy ez bármit is segíthet-e, mert amit én tehettem, azt megtettem. Aki elrabolta bátyámat jó, sőt nagyon jó munkát végzett, amikor elragadta, mert egyáltalán nem volt nyoma. A túlzottan tiszta munka pedig mindig gyanús volt. Biztos voltam benne, hogy volt valami nyom, csak nem vettem észre vagy szándékosan elterelték róla a figyelmemet. Éppen ezért hajlandó voltam arra, hogy bevonjak olyan embereket, akikben valószínűleg a bátyám is megbízott: Isla pedig ilyennek tűnt.

to Isla
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Aug. 05, 2020 6:19 pm



somebody is missing


Alex váratlan és eléggé érthetetlen felszívódása már alapból szokatlan volt, és amikor végül mégis jelentkezett, sok lehetséges forgatókönyv fogalmazódott meg a fejemben. Gondoltam váratlan elintéznivalókra – de akkor üzent volna, hogy ne várjam feleslegesen –, leszámolásra – de arról biztosan hallottam volna –, de még az is eszembe jutott, hogy végleg elment az esze és feleségül vett valami buta libát, aztán elment vele nászútra. Nem olyannak ismertem meg, aki bukna a buta libákra, de hát olyannak sem, aki szó nélkül eltűnik.
Nos, igen, sok mindenre számítottam, de arra nem, hogy a találkozón, amire – azt hittem – ő hívott el, a húga fog megjelenni. A húga, akit olyan féltve óvott mindentől, hogy még akkor sem küldte volna ide, ha tényleg elment volna az esze és valami hülye tesztet akart rendezni nekem.
- Valami azt súgja, alapos okod volt rá – feleltem kitérőn a bocsánatkérésére.
Halvány mosolyra húztam az ajkaimat, de a mosolyban ott volt némi feszültség is; nem kerteltem, hangot is adtam az Alexszel kapcsolatos aggodalmamnak. Nem voltam a forró kását kerülgető típus, és gyanítottam, hogy Svetlana Tarasova célja sem az volt, hogy bájcsevegjen egy rendőrrel.
Hosszan fújtam ki a levegőt, amikor ő sem húzta az időt, hanem kerek perec közölte, mi a baj. Alex eltűnt. Svetlana aggodalma szinte tapintható volt a levegőben, idegessége jól látszott a gesztusain is, de nem hibáztattam érte: nem volt jellemző Alexejre, hogy csak úgy eltűnjön, de még ha nekem nem is szólt volna, hát kötve hiszem, hogy a húgát magára hagyta volna. Nem tudtam részleteket a kapcsolatukról, de mindig is világos volt, hogy nagyjából ő Alex világának a közepe.
Nem válaszoltam azonnal, előbb megvártam, hogy a pincérnő visszamenjen Svetlana söréért és az általam kért tonikért – és az orrom alatt megmosolyogtam a jelenetet, ahogy előbbinek még az igazolványát is fel kellett mutatnia. Volt a jelenetben némi erős irónia, ha az ember ismerte a bátyja munkásságát.
- Attól tartok, túl sok hasznos információval nem tudok szolgálni – ráztam meg a fejem lassan, mert bár nem akartam lelombozni őt, és én magam is segíteni akartam előkeríteni a bátyját, tényleg elég híján voltam bármiféle konkrétumnak. – Három héttel ezelőtt kellett volna találkoznunk – kezdtem bele abba a kevésbe, amit tudtam –, de előtte jelezte, hogy nem biztos benne, meg tudja-e oldani. Annyit írt, hogy, idézem, „dolga van”, szóval ezzel sokkal előrébb nem vagyunk. Azt ígérte, ha nem lesz ott a megbeszélt időben, két napon belül jelentkezni fog. – Tekintetem Svetlana arcára függesztettem, és tudtam, hogy nem fog neki tetszeni, amit mondok. – Ezt követően az első és egyetlen üzenet, amit kaptam tőle, az általad küldött sms volt.
Szünetet tartottam, mert a pincérnő megérkezett az italainkkal.
- Akkortájt veszett nyoma, igaz? – pillantottam ismét a lányra, amikor a pincérnő elment. – Mindig tartotta a szavát, nem volt rá jellemző, hogy ne jelentkezzen, ha azt ígérte. – Megráztam a fejem és felsóhajtottam. – Tartottam tőle, hogy történt valami, ezért résen voltam, figyeltem a riasztásokat és a jelentéseket is, de... – Újabb fejrázás. – Sajnos semmi arra utalót nem láttam vagy hallottam, ami a nyomára vezethetne.
Ujjaimat a hideg italtól bepárásodott pohár köré fontam és elgondolkoztam. Hogy tud egy Alexej nagyságú és hatalmú férfi csak úgy eltűnni? Mi történhetett? Hol lehet? Él még egyáltalán?
- Van bármi sejtésetek arról, hol volt három héttel ezelőtt? Amikor azt mondta nekem, hogy dolga van, ami elhúzódhat. Ez egy jó kiindulási pont lehet, talán jobban bele is tudnék nézni – vetettem fel Svetlanát figyelve.


Vissza az elejére Go down
Ember

Svetlana Alyona Tarasova
Chatkép :
Isla && Svetlana Original
Szerepkör :
üzleti szféra
play by :
gigi hadid
Hozzászólásaim száma :
65
Pontjaim :
47
Pártállás :
  • Semleges

User név :
bb.
Őt keresem :
those will be the best memories


i will find you, brother!

what do you want from me, Keith?
Korom :
26


Svetlana Alyona Tarasova

Elküldésének ideje -- Szomb. Júl. 04, 2020 1:54 pm

at the best of times i'm out of my mind

Nem igazán tudtam, mire is számíthattam egy rendőrtől, ellenben kezdtem kifogyni a lehetőségekből, mert nem csak a bátyám íróasztalát túrtam már fel, hanem az összes kapcsolatát, ez egész kurva alvilági hálót a városban, ami sok esetben nem is volt annyira egyszerű a természetfelettiek miatt, de nem találtam az égvilágon semmit. És ez kezdett kiborítani. Ismertem Ljoschát, tudtam, hogy nem lépett volna le szó nélkül, még ha gáz lett volna is, vagy valaki megpróbált volna az életére törni. Éreztem, hogy valami baj van, és azt is – ami elég nevetségesnek hangozhatott – hogy még élt.
Ahogy beléptem az útszéli étterembe és az ismeretlen nő felé vettem az irányt, láttam, hogy pár pillanat alatt felfogta ő is, hogy nem véletlenül figyeltem őt, ahogyan közeledtem. Nem vesztegettem egyikünk idejét sem azzal, hogy hazudjak a kilétemről, annak ellenére sem, hogy nem tudhattam, milyen viszonyban lehetett ez a nő a bátyámmal. A nevemet meglepve, de teljes természetességgel ejtette ki, tehát Ljoscha mesélt rólam neki, és ami azt illette, ez sokat elárult arról, hogy a testvérem megbízott Islában. A bemutatkozására biccentettem, majd halvány, sokat sejtető mosoly suhant  át az arcomon, miközben lepakoltam a táskámat magam mellé.
– Nos, igen. A telefonszámodat megtaláltam Ljoscha… Alex asztalán és én írtam az üzenetet. Ne haragudj, hogy megvezettelek – a hangomból kiérződött a feszültség, és az is, hogy kissé megkönnyebbültem a tudattól, valódi segítséget találtam a nő személyében, és nem egy újabb zsákutcába futottam bele. Ismertem a bátyámat, és biztos voltam benne, hogy senkinek nem mesélt rólam, akiben nem bízott meg, mert én voltam a féltve őrzött gyengepontja, ahogyan ő énnekem. Az is sokat elárult a kapcsolatukról, hogy Isla kérdés nélkül jött el, pontosan, s most szemmel láthatóan aggodalom tűnt fel a kérdéseiben. Nem is próbáltam tagadni, hogy ennek örültem, annak ellenére is, hogy a rendőrnő számomra idegen volt.
– Alex eltűnt – mondtam és megnyaltam az ajkaimat. – Hetek óta nem hallottam róla, nem jelentkezett, és nem is találom a nyomát – folytattam aztán, kezeim az asztalon pihentek, s kissé idegesen piszkáltam a körmeimet. A tekintetem Isla arcát figyelte egy pillanatig csendben, mielőtt tovább folytattam volna. – Nem tudom, pontosan milyen kapcsolatban voltatok, de esetleg hallottál róla valamit? Bármit… – egy pincérlány sétált az asztalunk, és kértem egy sört, s reflexből vettem elő az igazolványomat, mert szinte sosem hitték el, már elmúltam huszonegy és legálisan fogyaszthattam alkoholt. Nem mintha korábban az illegalitás bármiben megakadályozott volna.
– Szóval bármi, amit tudsz, nagyon segítség lenne – fejeztem be az utolsó mondatomat, miután ismét kettesben maradtunk Islával. Hálás lettem volna akármiért, mert elég valószínűleg tartottam, hogy a jelenben a nőnek sincs több információja Ljoscháról, mint nekem.

to Isla
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Vas. Jún. 07, 2020 11:47 am



somebody is missing


Kezdtem aggódni.
Nem voltam egy paranoiás fajta, de ha számításba vettem minden eddigi tapasztalatomat, akkor a rejtélyek túlnyomó többsége aggodalomra adott okot. Márpedig az, hogy Alexej hosszabb ideje nem jelentkezett, kifejezetten rejtélyes volt. Meg volt beszélve egy találkozónk még hetekkel ezelőttre, ami előtt ugyan jelezte, hogy nem biztos, hogy meg tud majd jelenni, mert „valami dolga van”, de a megbeszélés része volt az is, hogy ebben az esetben két napon belül jelentkezni fog.
Nos, az egy dolog, hogy a találkozón nem jelent meg, de azóta nem két nap, hanem hetek teltek el. Én a magam részéről a lehető legjobb helyen voltam ahhoz, hogy első kézből értesüljek egy esetleges leszámolásról, alvilági háborúskodásról, vagy bármi hasonlóról, de nem jutott a fülembe semmi ilyesmi; nagyon úgy tűnt, hogy Alex vagy eltűnt, a maga részéről valamiért semmisnek tekinti a szövetségünket. Ez utóbbiban mondjuk erősen kételkedtem, ugyanis számára sem vált kevésbé jövedelmezővé a dolog, és egyébként is, az utóbbi pár évben a kapcsolatunk nem tisztán üzleti volt, hanem valahol a barátság és a kölcsönös érdekek mezsgyéjén egyensúlyozott. Nem olyannak ismertem, aki egy szó nélkül hátrálna ki ebből.
Az egyre növekvő gondterheltségemnek határozottan jót tett, amikor egyik nap végül mégis sms-t kaptam tőle. Legszívesebben visszaírtam volna neki valami olyasmit, hogy mégis hol a francban voltál eddig, vagy hogy már éppen ideje volt, de emlékeztettem magam az íratlan szabályainkra, és visszafogva magam megelégedtem egy O és egy K betűvel, mielőtt kitöröltem volna a levelezést. Szokatlan választás volt tőle a Fat Lou’s, de hát a szó nélküli felszívódás sem volt rá jellemző, ezért nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget.
Éppen időben parkoltam le a Fordot a diner mellett, de ahogy kiszálltam, halványan összevontam a szemöldököm, látva, hogy Alex szokásos autója még nincs ott. Azt szoktam meg tőle, hogy mindig korábban érkezik, de ennyi változással azért még együtt tudtam élni. Befelé menet feltűnésmentesen mértem fel a környezetet, magam sem tudom, miért; a furcsaságok óvatosságra intettek, de nem láttam semmi feltűnőt.
Az egyik távoli asztalhoz ültem le, ami nincs nagyon szem előtt, de azért ha akarja az ember, rá tud látni az érkezőkre. Egészen addig nem is történt semmi különös, amíg rá nem jöttem, hogy egy szőke, fiatal lány egyenesen felém tart – addig nem szántam neki két pillanatnál több figyelmet, mert nem ismertem és ártalmatlannak tűnt, de az, hogy engem nézett és az asztal felé sétált, nem hagyott túl sok egyéb lehetőséget. Aztán ahogy odaért, rögtön be is mutatkozott, ezzel egyszerre válaszolva meg a fejemben néhány kérdést és egyszerre téve oda még néhány kérdőjelet.
- Svetlana? – Meg sem próbáltam elrejteni a meglepetésemet. Alex mesélt már a húgáról néhányszor, a név is stimmelt, de azt sokkal kevésbé tudtam helyretenni, hogy miért van itt. És miért ő van itt. – Isla Rousseau – viszonoztam a bemutatkozást, miközben leült velem szemben –, de talán ezt már tudod is – tettem hozzá tűnődve, hiszen ha már az sms-t is ő küldte, akkor legalább a nevemet tudnia kellett. Ez megmagyarázta volna a helyszínt is, azonban a Fat Lou’s kiesősége és az, hogy minden jel szerint ő is egyedül érkezett, felvetett még néhány lehetőséget, ami nem feltétlenül kecsegtetett sok jóval.
- Történt valami? – kérdeztem, kutatóan nézve a lány arcát. Meg sem próbáltam úgy tenni, mint aki nem tudja, ki az az Alexej Tarasov, hiszen akkor nem ültem volna ott, és egyébként is úgy tűnt, Svetlana pontosan tudja, kit keresett. Viszont azt is tudtam, hogy Alex úgy vigyáz a húgára, mint a szeme fényére, vagyis ő sem ülne most itt, ha a bátyja tudna róla. Márpedig ha nem tud róla... – Alex jól van? – kérdeztem halkabban. Biztos voltam benne, hogy innen fúj a szél, de nem tudtam, mennyire merjek rosszra gondolni.


Vissza az elejére Go down
Ember

Svetlana Alyona Tarasova
Chatkép :
Isla && Svetlana Original
Szerepkör :
üzleti szféra
play by :
gigi hadid
Hozzászólásaim száma :
65
Pontjaim :
47
Pártállás :
  • Semleges

User név :
bb.
Őt keresem :
those will be the best memories


i will find you, brother!

what do you want from me, Keith?
Korom :
26


Svetlana Alyona Tarasova

Elküldésének ideje -- Csüt. Ápr. 23, 2020 4:27 pm

at the best of times i'm out of my mind

Az elmúlt hetekben többször is feltúrtam Ljoscha irodáját, nyomokat keresve arról, milyen üzletet akart intézni a külvárosban, amikor eltűnt. Igazából viszont nem találtam semmit sem, semmi olyat, ami konkrét információval szolgált volna, csak néhány telefonszámot, amelyekhez vagy tartozott név vagy még az sem. Abban lehettem csak biztos, hogy az egyiket nem a bátyám írta fel, és túl gondos kézírásnak tűnt ahhoz, hogy férfié legyen. Éppen ezért ezt a számot hagytam utoljára. Őszintén nem gondoltam annyira fontosnak. Ám végül úgy döntöttem utána nézek a telefonszámnak, mert a többivel semmilyen eredményre sem jutottam. Nem tudtam, hogy érek-e majd vele valamit, de mindent meg akartam próbálni, ami segíthetett a bátyám megtalálásában, mert komolyan hittem benne, hogy még életben volt valahol.
A kutatásaim során megtaláltam a mobilszám tulajdonosát, aki egy Isla Rousseau nevű nő volt, aki rendőrként dolgozott. Ez felkeltette az érdeklődésemet, mert lássuk be a „családi vállalkozásunk” nem éppen volt minden esetben legális keretek között, bár az sem lepett meg éppenséggel, hogy a bátyámnak voltak a hivatalos szerveknél is kapcsolatai. Órák teltek el, mire mindent átnéztem, amit a nőről meg lehetett tudni, és végül arra jutottam, hogy beszélnem kellene vele is. Felkaptam a telefonomat és a következő üzenetet pötyögtem bele: „Isla, beszélnünk kell. Találkozzunk a Fat Lou’s-ban holnap este 9-kor. Alex T.” Improvizáltam ugyan, de ismertem a bátyámat annyira, hogy tudja, hogyan írna meg egy sms-t, ráadásul ha egy rendőrrel kellett találkozni, akkor talán jobb volt, ha nem tökéletesen elhagyatott helyen futok majd vele össze. Így is problémás lesz, hogy megmagyarázzam neki a helyzetet. De a Fat Lou’s elég kieső volt ahhoz, hogy senkinek ne szúrjon szemet, amiért odamegyek majd. Türelmetlenül doboltam az íróasztal lapján, amíg nem jött válasz, ám végül pittyent a telefonom, és beleegyező választ kaptam.
Másnap este összekaptam magamat, és a testőreimet hátrahagyva indultam el a kis útszéli étterembe. Korábban mentem, hogy én várhassak a nőre, ne pedig fordítva, igazából kíváncsi voltam arra is, egyedül jön-e vagy sem. A parkolóban maradtam, szándékosan nem akartam bemenni egyelőre, ám amikor megjelent egy olyan alkatú és kinézetű nő, mint amilyennek a képekről megismertem, kimásztam a kocsiból és utána indultam. A pultosnak csak biccentettem, majd a nő után indultam.
– Jó estét! Alexej húga vagyok, Svetlana Tarasova – talán ez úgy tűnhetett nem voltam elővigyázatos, de túl könnyű lett volna a nőnek utánam néznie, és ha álnevet használtam volna, még azt hihette, hogy ez az egész baromság volt és csaló vagyok. Márpedig tudni akartam, miféle kapcsolatban állt a bátyámmal. Leültem a nővel szemben. Kevesen voltak az étteremben, és tőlünk elég távol ültek. Reméltem a nő nem fog itt hagyni.

to Isla
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Isla && Svetlana
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Svetlana & Wilhelm | I think I can help you
» Svetlana Alyona Tarasova
» Alexej && Svetlana - little sister, little trouble
» Isla Rousseau
» Isla & Alexej

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok :: Fat Lou's Roadside Diner-
Ugrás: