Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Trish & Silas


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Júl. 31, 2020 6:49 pm
Emlékszem még azokra a bizonyos időkre, amikor még gyerek voltam és a varázserőmet használtam bizonyos dolgok megszerzésére, emlékszem milyen érzés volt nagyon vágyni a fagylaltra vacsora előtt, szinte látom is anyát magam előtt, ahogyan a haját kontyba tűzi, hogy a sütőből vehesse elő a készre sütött báránybordákat, látom, ahogyan felsóhajt, ahogyan a válla megereszkedik, amiért már vagy huszadjára kell elmondania, hogy vacsora alatt nincsen semmilyen édesség. Emlékszem arra is, hogy milyen dühös lettem, hogy a nevét kiáltottam, anya meg a hangtónusom változásán felbőszülve felém kapta a tekintetét, és nem kellett több, elég volt az a kósza pillanat ahhoz, hogy azt kívánjam, bár csak ehetnék egy kis fagylaltot. Emlékszem, hogy anya mennyire meglepődött, amikor azt mondta, hogy ott van a mélyhűtőben, nagyokat és értetleneket pislogott, azt hiszem egyikünk sem értette igazán akkor még a dolgot. Persze anya akkor megesketett, hogy soha többé nem csinálom ezt rajt, és én a hátam mögött összefont ujjakkal meg is ígértem neki, aztán mégis megannyiszor megtettem még. Most persze rosszabbul érzem magamat, hogy rajtad kísérletezem, még akkor is, ha igazán te kértél. Kicsit anyára emlékeztetsz, ahogyan meglepődsz.

Nem mondanám kellemes érzésnek, azt, ahogyan bemutatod, ahogyan a bőröm alá hatolsz, egyenesen a fejembe, sőt, testidegen, mintha parazitaként hatolnál az elmém mélységébe. Hirtelen úgy érzem, hogy egyszerre tudsz rólam mindent és vajmi keveset, gyanítom, hogyha tapasztalt lennél a képességedben, már a fejemet markolva ordítanám, hogy tűnj innen, így viszont csak kelletlenül és nagyon kellemetlenül adom át magam neked, hogy tégy amit jónak látsz. Az agyam vészesen tiltakozik ellened így egy ponton túl már nem tudom megtenni néma kéréseidet. - Trish ez igazán borzasztó élmény volt, olyan volt, mint azokban az ijesztő sci-fi filmekben, amikor apró baktériumok és lények másznak az emberbe a szájon meg az orrlyukon keresztül. - Ráz ki hirtelen a hideg. - Persze ezzel most nem azt akarom mondani, hogy te valamilyen parazita lennél!! - Teszem hozzá sietősen.

- Oké, nálad. És persze. Nyolckor? Vagy az nagyon korán van? -Az izgatottságom valahogyan nagyobb, mint a korán kelés felé táplált ellenszenvem, meg hát rémesen izgatott is vagyok azzal kapcsolatban, hogy megbízol bennem és titkos utakra viszel - oké, egyelőre csak egyre, de ez is elég menőnek és (remélem veszélyesnek) hangzik - fontosnak érzem magamat és nagyon is bennfentesnek, ha lehetne rögtön el is újságolnám Albertnek, csakhogy nem lehet és ettől azért egy kicsit mégis csak elszomorodom. - Köszi a mait, és akkor találkozzuk kedd reggel! - Lépek oda, hogy sietősen puszival köszönjek mielőtt az ajtóból még egyszer visszaintve itt nem hagynálak.



Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Trish & Silas Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Szomb. Jún. 20, 2020 10:37 am



to Silas



Hirtelen és egyáltalán nem szokott reakciómtól a fiú arcára bűnbánat és értetlenség keveréke ült ki, én pedig hosszú pillanatokig nem vettem erről tudomást, mert le kellett csillapítanom a méhkasként felbolydult belsőmet: a gondolataimat, a varázserőmet, önmagamat. Olyan érzés volt találkozni Silas kusza mágiájával, mint amikor adrenalin löketet kap az ember a félelemtől, egyik pillanatról a másikra forróság árasztott el, hogy aztán alatomos módon hidegség vegye át a helyét. Mindez csak azért, mert számomra az energia, amit felhasználtam, sohasem viselkedett így, és elképzelhetetlennek tartottam eddig a pontig, hogy valakinek ilyen komoly gondot okozzon elcsitítania az erejét. Erre az előttem ülő kis varázsló, akinek elvileg tudnom kellett volna a problémáiról, legalábbis ami a varázserejét illette, képes volt sokkolni egyetlen egyszerű gyakorlattal. Emiatt tagadhatatlanul bosszús voltam, ennek azonban nem adtam semmi jelét, amikor megszólaltam végre.  

– Tudod, Silas, nekem sosem volt ilyen tapasztalatom. Persze gyermekkoromban, amikor csapongtak az érzéseim feltört a mágia, okoztam is vele problémát, de alapvetően ilyen zizegést soha nem érzékeltem – arra próbáltam kilyukadni, hogy nem kell sajnálkoznia, mert erről nyilvánvalóan nem tehetett. A fiú kovenjéről mindenki hallott, aki közöttünk mozgott, de kezdtem gyanakodni, hogy valami még lehet a háttérben, amiről nem tudok. Nem gondoltam normálisnak, hogy ok nélkül viselkedjen így vele a varázsereje. És igen, a mágiában volt valami önállóság, kamaszos dac, amely egy boszorkány élete során lassan formálódott, és tudni is kellett formálni azt. – Ezért ne érezd magadat rosszul – bátorítólag mosolyogtam a varázslóra, mert nem akartam, hogy bűntudata legyen olyasmi miatt, amit képtelen volt jelenleg irányítani.

Aztán csak elkaptam a kezét, a pillantásommal megragadtam az övét, és rákényszerítettem az akaratomat, ami szemmel láthatólag nem tetszett Silasnek, ám ez most nem számított. Valószínűleg a tudata peremén azért tisztában volt vele, hogy biztonságban volt, még akkor is, ha jelenleg nagyon kényelmetlen helyzetbe hoztam. De ez volt a legegyszerűbb, hogy megmutassam neki milyen maga az akaratátvitel és milyen amikor te magad kontrollálod a mágiát. Miután megtette, amit akartam, elvettem a kezemet az övéről, s megszakítottam a pillantásomat is, és miközben visszaültem a székbe, vártam, hogy válaszoljon Silas. Figyelmesen hallgattam a kis varázslót, és bólintottam néha. Látszott rajta mennyire izgatott volt, annak ellenére is, hogy az akaratának elvétele azért valószínűleg eléggé kiborította, még ha nem is mondja ki ezt szavakkal. Bár érthető lenne, elvégre senki nem akarja elveszíteni az irányítást az akarata felett.

– A te tapasztalatodhoz képest valóban rideg lehetett – jegyeztem meg belegondolva a fiú helyzetébe, mert valószínűleg neki az én varázserőm megtapasztalása éppen olyan furcsa lehetett, mint nekem az övé. – És azt gondolom, még ha nem is volt kellemes érzés a számodra, hasonlót fogunk még csinálni. Mert talán jobban megértheted az akaratátvitelt is, ha te is megtapasztalod, és lehetségesnek tartom, hogy segíthet lenyugtatni az erődet – ez persze valóban csak ötletszerű felvetés, mert az is lehet, hogy semmit sem ér majd az egész, de azért én szeretnék néhány próbát tenni. Vesztenivalónk nincs vele, se neki, se nekem. És volt egy olyan érzésem, hogy Silas, még ha nem is kívánta újra ezt a kellemetlen érzést, nagyon érdekelte a tapasztalás.

– De ezt majd legközelebb – mondtam, miután ittam egy kortyot a vizemből, aztán letettem a poharat az asztalomra. – Az egyszerűség kedvéért találkozzunk nálam – jegyeztem meg visszautalva a papírcetlire felírtakra és Philadelphiára. – Jó neked a kedd kora délelőtt? – kérdeztem, s mivel nem mondtam konkrét időpontot, Silas sejthette, hogy egész napos programra számíthat.


544 szó. i find it  very easy to be true.
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Kedd Jún. 02, 2020 3:00 pm
Nem az a típus vagyok, aki hamar pánikba esik, vagy idejekorán riad vissza dolgoktól, úgyhogy igazán nem is gondolkozom azon, hogy meg kellene-e próbálnunk ezt az egészet, még akkor sem, hogyha egy csomó fenntartásom van vele kapcsolatban és még annál is több kérdésem. Ez az egész egy nagyon is izgalmas dolog és legalább napokat tudnék eltölteni azzal, hogy erről kérdezgesselek és okfejtéseket gyártsak illetve osszak meg veled azzal kapcsolatban, hogy mit gondolok az egyének mágiájáról, hogy miként képesek eggyé olvadni, hogyan tudnak hozzá nyúlni, milyen fizikai és mentális jelenségei vannak a hiányának, meg úgy általánosságban bármiről, amit már minimum egyszer hallottam az életemben, csakhogy akkor, amikor a coven erről tartott előadást, engem sokkal jobban érdekeltek bizonyos más dolgok.

Úgyhogy csak a kezedért nyúlok, a tekintetem a tiedbe fúrom és hagyom, hogy a varázslat megtörténjen, hogy az elménk egy ponton tökéletes kapcsolatot alakítson át, így adva át nekem a lehetőséget, hogy helyetted uralhassam mind a gondolataidat, mind pedig a tetteidet. A tekintetem persze automatikusan fordulna a zajforrás felé -esetünkbe ugye a víz a poharakban- de visszafogom magamat még éppen időben ahhoz, hogy ne kapjam el a pillantásom rólad és ne törjön meg a kapcsolat, de aztán te olyan hirtelen rántod vissza a kezedet, hogy én csak meglepődötten vonom föl a szemöldökömet, némán kérdezlek, hogy mit rontottam el, az agyam lázasan kutakodik hibák iránt: ugye nem okoztam fájdalmat, ugye nem hatoltam túlságosan az elméd mélyére? Még persze vagy ezer kérdés fogalmazódik meg bennem, de csak arra vagyok képes, hogy meglepődötten bámuljalak amiért a lábaidon sétálsz el a kitöltött frissítőért. Ez teljesen szokatlan tőled. Némán veszem csak át, bűnbánó tekintettel, aztán gyorsan bele is kortyolok, hogy mielőtt kérdéseket tehetnék föl leöblíthessem a szomjúságom.

Persze te választ adsz előbb, bennem meg fény gyúl, hogy miért is viselkedhettél hirtelen ennyire másképpen, úgyhogy csak újból rád villantok egy bűnbánó mosolyt mielőtt megszólalnék. - Köszi, és hát... sajnálom, hogy rád is kihatott. Tudod a varázserőm és én nem igazán vagyunk egy hullámhosszon már egy ideje, de azt hiszem én már megszoktam, hogy ilyen. - Úgy rántom meg a vállamat, mintha semmiség lenne, hogy a varázserőm egy ilyen nagy maszlag, holott mindketten tudjuk, hogy ez mindenhogy van, csak rendben nincsen. Rád pillantok elég hálásan, hogy hagyod nekem mindezt, te pedig pont ekkor fogod meg a kezemet, a tekintetünk meg találkozik, és elfog az a nagyon furcsa érzés, hogy én szeretnék csinálni valamit, és hiába szeretnék rólad más felé nézi, afelé, amit csinálni szeretnék a tekinteted magához láncol. Az agyam pánikolni kezd, mert igazából nem is akarom ezt csinálni és az egész olyan borzalmasan idegen és hideg érzés, mintha az agyamba másztak volna. Persze megteszem amit kérsz, csakhogy aztán összedörzsölöm a kezeimet, mielőtt elhúznám a számat és idegesen nevetősbe kezdeném. - Hááááát őszinte leszek és... borzalmas, idegen és hideg érzés volt. - Ki is ráz a hideg ahogyan újból belegondolok, de aztán elmosolyodom. - Olyan nyugodt és könnyen áramló a varázserőd, hogy egyszerűen nem tudom nem észrevenni, hogy nem az énén módszerem működik. Az egész olyan békés és csendes, és ha az agyam nem akarna ellene küzdeni, akkor biztosan nagyon békésnek és izgalmasnak tartanám, de így csak arra tudok gondolni, mármint nem direkt, hanem az agyam csinálja, hogy vajon most minden amit csinálok az a saját döntésem, vagy sem. Azt hiszem sosem akarom, hogy újra ezt csinálják velem, olyan nagyon idegen. - Fintorodom el, ennek ellenére egészen lelkesen magyarázok. Mi lenne, ha mégis csinálnánk? Akkor simán megtanulhatnám kizárni is.
Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Trish & Silas Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Hétf. Május 18, 2020 12:38 pm



to Silas



Látszólag nem akkora kihívás mindez a tanítványom számára, aminek egészen örültem, mert sokkal könnyebbnek tűnt egyelőre ezzel foglalkozni, mint ahogyan eddig gondoltam. Gördülékenyen, és nagyon egyszerűen győzött meg arról, cselekedjek a kedve szerint, és biztos voltam benne, nagyon is élvezte a lehetőséget, amit a kezébe adtam. S bár van némi hiba a módszerében, ez inkább saját felfogásából eredt, mert Silas velem ellentétben szívesen használta a két kezét a mágia helyett. Ezért természetesen nem hibáztattam, tekintve hogy bizonytalan volt a varázserejével kapcsolatban, ráadásul ebben a helyzeti előny nálam volt, a telekinézis sok megkönnyítette a mindennapi életemet, és amióta Washingtont elfoglaltuk nem állt szándékomban úgy tenni, mintha nem lenne a varázserőm. Kifejezetten élveztem a hatalmat, amit háromszáz év alatt kiérdemeltem, és most szabadon használhattam, amikor csak jól esett. Mindez erőfitogtatás is volt, nyilvánvaló módon, de sohasem állítottam, hogy nem így lenne.

– Ebben hasonlóan gondolkodunk, de az az igazság, hogy igen keveset lehet tudni arról, mi a különbség egyes boszorkányok és varázslók mágia érzékeléséről – válaszoltam, miközben anyám jegyzeteit pörgettem végig fejben, amelynek lapjait kívülről ismertem már, és tudtam, ezzel is foglalkozott. Mindazt a keveset, amit az Elsők tudtak ebben a kérdésben, azt tőlem tudták, de nem voltam ostoba, nem adtam ki minden információt akárkinek. Ezért is volt nagy lépés tőlem, hogy Silast elvigyem Philadelphiába, még ha erről a fiúnak fogalma sem lehetett jelenleg minderről. – Én azt gondolom, hogy nagyban függ attól, mennyire uralja valaki a varázserejét, és mennyire gyakorlott a képességei kapcsán – válaszoltam végül Silas kíváncsi pillantására, amiből azért kiérezhette, ez a saját véleményem, a tapasztalataim az évek alatt. Persze ez mindig kérdéses marad, mennyire általánosítható. Aztán hagytam dönteni: éppen meg akartam jegyezni, hogy ennél jobb alkalma nem lesz a próbálkozásra, ám végül egyetlen szavam nélkül a fiú úgy gondolja, megkísérli a varázserőm irányítását is. Rám nem jellemző módon, izgatott fény csillant a szemeimben… ritkán tudtak már meglepni, valami újat mutatni, de Silas ereje nagyon is érdekelt, hogy mit lehetett kihozni belőle. És talán a kis varázsló izgalma is átragadt rám.

Silas keze az enyémre csúszott, a tekintetét ismét az enyémbe fúrta, és ugyan tudtam, mi fog következni, engedtem, hogy a tudatom ne tiltakozzon a kéretlen gondolatokkal szemben, elcsendesítettem mindent, és csak vártam ismét. Kezem egyszerűen, gyakorlottan mozdult, és hallottam, ahogy a jeges víz a kancsóból poharakba töltődik, ám mindezt tökéletesen természetesnek találtam. Sokkal szokatlanabb volt a mágia érzete, ami máskor olyan kényelmesnek, otthonosnak tűnt, most még is zavart volt, összevisszaság jellemezte, és kezdtem tőle kellemetlenül érezni magamat. Enyhe félelem kezdett eluralkodni rajtam, hiába akartam figyelmen kívül hagyni, egyszerűen az elmém pánikba esett, nem értette mi történik, én pedig önkéntelen mozdulattal rántottam el a kezemet Silasétől, s bár éreztem még a jelenlétét a fejemben, már nem tudott irányítani. Egy hosszú pillanatig csak bámultam rá, majd felkeltem a székből, és kivételesen elsétáltam a poharakért, majd az egyiket a fiúnak nyújtottam. Feltételeztem, hogy ebből rájött, nagyon is megéreztem a különbséget kettőnk között, ami a varázserőnk használatát illette. A mozdulatsor közben gondolkodtam, azon merengtem mit lehetne tenni ezzel. Nagyon is értettem, miért nem akarta használni az erejét a kis varázsló, kissé dühített, hogy erről nem tudtam… az is, hogy nem vettem észre.

– Először is, gratulálok, mert sikerült az akaratátvitel – mosolyodtam el őszintén, amikor végre megszólaltam. Alapvetően elégedett voltam a teljesítményével. – Viszont azt nagyon sajnálom, hogy a varázserőd ennyire... kaotikus. Nem vagyok meglepve, amiért nem akarod használni, ha nem muszáj – folytattam majd belekortyoltam a vízbe, majd a poharat az arcomnak támasztottam, a mutató- és a középső ujjamat végig húztam az alsó ajkamon, kissé elmerengve. – De ezen is dolgozni fogunk – emeltem vissza a tekintetemet a fiúra, majd odaléptem hozzá és megfogtam a kezét, majd a pillantásomat a kék szemekbe fúrtam, hogy ezúttal az én akaratom irányítsa Silast. Számomra ez sohasem ment igazán érintés nélkül, de most nem is ez volt a lényeges. Két dolog miatt tettem ezt: egyrészt valószínűleg sohasem kényszerítette rá senki így az akaratát a fiúra, másrészt arra vettem rá, hogy emelje fel az asztalomon pihenő varázskönyvet és fordítsa maga felé, a varázserejét használva. Mindennek pedig leginkább az volt a funkciója, hogy érzékelje Silas, mennyire nyugodtan áramlott bennem a mágia, teljes mértékben én szabtam meg, hogyan hömpölyögjön, még akkor is, amikor próbált kitörni az irányításom alól, s csiklandós szikrákat vetett. Miután Silas megtette, amit szerettem volna, elengedtem a kezét.

– Milyen érzés volt? – kérdeztem aztán, visszaülve a fiú melletti kényelmes székbe, minden tapasztalat érdekelt.


618 szó. i find it  very easy to be true.
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Május 13, 2020 8:40 pm

Apróságokra rávenni másokat egyébként tényleg baromi egyszerű, téged meg pláne, főleg, hogy hagyod magad, igazán nagyon gondolnom sem kell rá, csak megteszed. Tükörként utánozod le az apró mozdulataimat, igazán talán fel sem tűnik neked, de engem rettentően szórakoztat, azt hiszem az egyik felét a mozdulatsornak sosem csinálnád, idegennek hat a mozdulat, ahogyan az orrod dörgölöd. Egyébként órákig el tudnám magamat szórakoztatni ezzel azt hiszem, hogy finom mozdulatokra veszlek rá, olyanokra, amit magadtól is megtennél. Helyette viszont az ablakot szemelem ki magamnak, elképzellek ahogyan felállsz, odalépsz, finom csuklómozdulattal behúzod, a kilincsre kulcsolod az ujjaid miközben lenyomod, és egyébként gyönyör mozdulatsor lett volna, csak hát persze te szinte sosem csinálsz semmit szabad kézzel. Ezt persze sosem fogom megérteni, szerintem van benne valami felüdítő, ha az ember önszántából, a két kezével tesz dolgokat, de mondjuk ezzel te tuti nem értenél egyet, úgyhogy fel sem vetem.

- Egyébként ezt például sosem próbáltam még. Mármint, hogy rávegyek valakit, hogy varázslattal vigyen véghez valamit, mert habár a te esetedben ez lenne a kézenfekvő, mégis csak idegen érzés lenne nem? Mármint tudod én mindig is úgy képzeltem, hogy a varázslat mindenkiből máshogyan tör elő, máshogy nyúl hozzá, mint egyfajta ujjlenyomat. És, ha én arra akarlak rávenni, hogy te varázsolj, akkor azt úgy fogom csinálni, ahogyan én csinálnám, és ha te nem úgy csinálod, ahogyan én akkor rögtön ráébredsz, hogy valaki irányít, és a tudatalattid majd pánikba esik. - Elég kíváncsian nézlek, mert hát tudod erre elég kíváncsi is vagyok. Mármint a varászlat mindig egy rizikófaktor, valószínűleg ezért is szeretem a legtöbb dolgot nélküle megoldani, hogy véletlenül se lehessen visszakövetni.- De egyébként kipróbálhatjuk, és mondjuk.. próbáljuk is ki. Legalább visszajelzést adhatsz, hogy mit érzel, hogy tényleg másképpen működik-e bennünk a varázslat, vagy sem. - Vigyorodom el egészen.

Sietősen körbepillantok az irodában, a tekintetem megakad persze egy üvegen, valószínűleg félig tudatos döntés, most, hogy jobban belegondolok egészen szomjasnak érzem magamat. Aztán visszapillantok rád, a tekintetünk meg összekapcsolódik, és hát mivel figyelmeztettelek, vagy hát igazából tudod, hogy mi fog történni, így nem is biztos, hogy sikerülni fog. A cél érdekében persze a kezedért nyúlok, a tenyeremet finoman fektetem csak rá a kézfejedre, aztán elmosolyodom, nyugtatóan meg kicsit bátorítva is téged, mintha lenne rá bármi szükséged. Aztán csak elképzelem, ahogyan az üveg megemelkedik a poharakba pedig egyenlő arányban folyik szét a folyadék. Ezzel az egésszel alapvetően a legnagyobb probléma csak az lehet, hogy én számodra ismeretlen okokból ugyan, de borzalmasan csoportosítom a varászerőm energiáit, káoszként ömlik bennem minden pillanatban, és mivel most kvázi úgy varázsolsz, ahogyan én akarom, valószínűleg benned is így történik. Ez persze számomra sosem volt feltűnő, én leginkább megtanultam élni vele, de neked biztosan borzalmasan kényelmetlen.
Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Trish & Silas Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Pént. Május 08, 2020 12:06 am



to Silas



Amikor elkezdtem foglalkozni a fiúval, leginkább a kíváncsiságom hajtott, mert nyilvánvaló volt a benne rejlő potenciál. A klasszikus esete volt a csiszolatlan gyémántnak, és ne legyenek illúziói senkinek, nem szívjóságból kezdtem el tanítgatni hónapokkal ezelőtt. Az ambícióim egy részét az éltette, hogy ezzel akár nyomást gyakorolhattam volna egy bizonyos vámpírra, mert tisztában voltam azzal, sok szempontból hasonló kapcsolatot alakult ki a kis varázsló és Albert között, mint köztem és Bastien között, sokban pedig rettenetesen eltért, ám ehhez már nem volt közöm; a motivációim egy másik része pedig még önzőbb volt ennél, mivel mindig is voltak ellenségeim, és ha adott volt egy olyan erős warlock, mint Silas, jobb volt, ha az én oldalamon áll, nem pedig valaki másén.

Azonban idővel sokkal jobban megkedveltem és megismertem a fiút, mint azt korábban sejtettem volna, és olyasfajta hozzáállást váltott ki belőlem, amilyet korábban senki más. Igyekeztem persze mindezt nem annyira kimutatni, mert nem olyan voltam, ám mégis kénytelen voltam belátni, hogy valamilyen szinte előhozta belőlem az anyai oldalamat. Sohasem volt és nem is terveztem szülni, valószínűleg éppen a saját anyám meg a remek szülői ösztönei és a még fantasztikusabb kapcsolatunk miatt. Nem is hiányzott az elmúlt háromszáz évem során. De azért mégis csak mélyebb kapcsolat alakult ki Silas-el, és már nem akartam figyelmen kívül hagyni mindezt. Bármennyire is bíztam meg a vámpírokban, velük mindig fennállt az a különbség hogy nem érthetnek mindent, amit én tudtam, láttam, tapasztaltam. A kis varázsló viszont csak idő kérdése is érteni fogja mindezt. Ezért is szavaztam neki bizalmat.

Éppen ezért voltam hajlandó rá bízni magamat, és hagyni hogy szó szerint rajtam kísérletezzen, ami egyébként abszolút nem volt jellemző rám, sőt… mélyen elutasítottam korábban, hogy én legyek alanya bármilyen bizonytalan mágia használatnak. De ez más. Jó okom van feltételezni, hogy Silas nem fog visszaélni sem a bizalmammal, sem pedig a lehetőséggel. A széles mosoly az arcomon őszinte, és csak engedem, hogy azt tegyen, amit jónak lát jelenleg a tanítványom. Nem mondtam meg neki, azonban rendkívül izgalmasnak találtam mindig is ezt a fajta képességet, hiszen mégis csak az irányításunk alá vonhattunk másokat vele. Na nem mintha bármi kivetni valóm lenne a saját telekinetikus képességeimmel kapcsolatban, élvezettel kentem vele bárkit a falra, de azért mégis csak volt Silas képességében valami, ami nem volt az enyém, és csak hosszas kísérletezéssel jöttem rá, én hogyan tudom végrehajtani mindezt.

Felé nyújtott kezemmel nem foglalkozott a fiú – jó, kezdjük rögtön a második lépcsőről, semmi kivetnivalóm nem volt ebben, elvégre látni és érezni akartam mire képes. Pimasz tekintetéből tudom, hogy pillanatokon belül áldozatává válok valaminek. Aztán nem történik semmi, én pedig várakozón oldalra billentem a fejemet, éppen mikor velem szemben Silas is. Elmosolyodtam, majd megdörgöltem az orromat, hogy aztán vele együtt nevethessek. Látszólag mindezt én tettem, s közben mégsem. Egészen ügyes, ami azt illeti, az orrom megérintését leszámítva valószínűleg rá sem jöttem volna az egészre, mert annyira természetes volt a mozdulatsor. Egyszerű. Ami elárulta nekem, de persze én most figyeltem mindenre, még ha nem is álltam ellent, az orrom megérintése volt, mert így sohasem szoktam a kézfejemmel megdörzsölni. Ám ha mindezt csak úgy, egyik pillanatról a másikra tette volna meg, biztosan nem jelzett volna be egy kis hang a fejemben: nem stimmel valami. Hallgattam a szavait, amelyekkel összefoglalta a történteket, ahogy kértem. Közben tekintetem visszasiklott az enyémbe, én pedig éreztem a húzást az ablak felé, de nem mozdultam meg.

– Első számú hiba: elfelejted, hogy én biztosan egy intéssel csuknám be az ablakot, nem pedig a kezeimmel. Ez túl idegen mozdulatsor az én esetemben – szólaltam meg, hogy tudja, ez most nem jött össze. Arcomon azonban cinkos mosoly terült szét. – De igazán meggyőző volt. Folytasd, mozdíts ki a jelenlegi helyzetemből – igen, azt akartam hogy folytassa, hiszen így jöhettem rá a legkönnyebben mire képes, és mik a hibái.


618 szó. i find it  very easy to be true.
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Ápr. 30, 2020 11:52 am

Rád nézek hatalmas szemekkel miközben beszélsz, és tudod, baromira hálás vagyok, hogy olyasvalakitől tanulhatok, mint te. Azt hiszem, ha nem ajánlod föl, hogy mentorálsz, már réges-régen valamelyik újság címlapján lenne a fejem, amiért felrobbantottam a Theodore Roosevelt hidat, vagy éppenséggel valamelyik plázát, viszont általad és az olyan nagyon gyűlölt tollröptetés által egészen megtanultam a helyén kezelni ezt az egészet. Persze nem mondanám azt, hogy tökéletesen megy, azért vannak fennakadásaim, és ha hirtelen kell reagálnom, vagy hirtelen válok dühössé vagy frusztrálttá, akkor egyszerűen nem tudom kellőképpen kordában tartani a képességeimet. Gyakorlom persze, rendesen szoktam otthon jógázni - persze csak titokban!! -, hogy megtaláljam a belső zenemet, ami majd megtanít a tökéletes egyensúly elérésére. Mondjuk nem utolsó sorban lehet, hogy jól esne valahol csak kieresztenem ezt a bennem lévő feszültséget.

Bólogatok párat miközben hallgatlak, helyeslően leginkább, hiszen ezeknek az ismereteknek a tudatában voltam mindig is, de ez az egész pont olyan, mint egy baromi nehéz matekfeladat: elméletben tudod, hogy melyik lépés után mi következik, hogy az egyenletet hogyan kell helyesen rendezni, de a gyakorlatban biztosan nem fog egyenlőség kialakulni. Pont így megy ez ennél az egész akaratátvitelnél is. Elméletben tudom, hogy miket kell kerülni, hogy hogyan tudsz a legfeltünésmentesebben irányítani valakit, de a gyakorlatban rendszerint elrontom valami nagyon basic hibával. Erről mondjuk egész sokat tudnék mesélni, de hát ugye nem ez volt  a kérdésed, szóval igazából inkább csak hallgatok meg bólogatok serényen.

Aztán azért elég izgalmas ajánlatot teszel, először a szemöldököm fel is szalad a magasba, izgatottan nyalok végig az alsó ajkamon, szinte már hitetlenkedve, hogy ilyen mértékű irányítást adsz a kezembe, de aztán meg is illetődöm miatta, hiszen ez azt jelenti, hogy totálisan megbízol bennem, elvégre nem ismerheted a képességeim határát, nem tudhatod, hogy miket követtem már el, hogy mi volt a legmeredekebb, amit valakire ráerőltettem, de nem kell aggódnod, nem fogom kihasználni a helyzetet.

Az ajkamba harapva pillantok le a felém nyújtott kezedre, aztán csak egyszerűen és nagyon komiszan visszavezetem a tekintetem a tiedbe - és ugye emlékszel, hogy azt mondtam kell a szemkontaktus - a fejemet félrebiccentem, te is megteszed. Az ajkam mosolyra húzódik, a tied követi. A jobb kezemmel megdörgölöm az orromat, mire te is megteszed ugyan ezt, és én csak felnevetek, mire te velem nevetsz, aztán persze elpillantok rólad, hogy megszakítsam a köztünk lévő köteléket. Biztosan szükséges van körülbelül fél percre, hogy leessen, mire is vettelek rá, de ezek olyan apró gesztusok, olyan jelentéktelen másodpercek, hogy ha nem tudnád, hogy éppen irányítás alá vontalak, észre sem vennéd. - Tudod minél természetesebb dolgokra próbállak rávenni, neked annál nehezebb észrevenned, hogy még csak nem is mondtam semmi vicceset. - Pillantok vissza rád, a tekintetünk megint csak találkozik és tudod van ebben a pillantásban valami, amivel éppen arra próbállak rávenni, hogy csukd be az eddig nyitva hagyott ablakot.

Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Trish & Silas Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Hétf. Ápr. 27, 2020 7:45 pm



to Silas



Miután több kérdést nem tett fel a látomásokkal kapcsolatban, úgy döntöttem ideje azzal foglalkozni, ami miatt találkoztunk, és ez nem feltétlenül az én dolgaim megbeszélését jelentette, sőt elsősorban nem ezt. Ennek fényében, és kicsit azért is, hogy kirángassam Silas-t a melankolikus befelé fordulásából, kérdezgetni kezdtem az akaratátvitellel kapcsolatban. A székben kényelmesen hátra dőlve hallgattam a fiút, a visszakérdezésére pedig röviden felnevettem, és bólintottam.

– Jogos – kétségtelenül igaza volt, rosszul fogalmaztam, ennek ellenére nem mentem bele magyarázkodásba, mert biztos voltam benne a kis varázsló pontosan értette, mire is akartam kilyukadni. És amúgy is láttam rajta, hogy igyekezett nagyon minél kimerítőbben választ adni a kérdésemre. Bólogattam, ahogyan újabb és újabb információk hangzottak el. Azt tudtam, hogy nem itt élt Silas korábban, bár korábban erről csak igen felületesen kérdeztem, mert úgy gondoltam nem volt igazán lényeges, arról nem is beszélve, hogy nem azért vállaltam el a tanítását, mert olyan nagyon az foglalkoztatott volna akkoriban, hogy kicsoda a fiú. Sokkal inkább azért, mert már három utcával odébbról is éreztem a levegő rezgését, amit az elszabadulni vágyó mágiája okozott. Ezt valószínűleg kevesen vették észre rajtam kívül, de elég idős voltam hozzá, hogy felismerjem, ha ilyesmivel találkoztam.

– Ühhüm – adtam ki a kis hangot, jelezve ezzel, hogy megértettem minden szavát. – Először is: igazad van, senki sem kifejezetten boldog, ha elveszik tőle az irányítást, éppen ezért könnyebb olyasvalakitől elvenni az akaratát, akit ismersz – jegyeztem meg, összegezve Silas szavait. – Másodszor: biztos vagyok benne, hogy nagyon gyorsan meg fogod tanulni, hogyan lehet bármilyen kontaktus nélkül használni ezt a képességedet, és onnantól sokkal könnyebben el tudsz majd rejtőzni az alanyok elől. De szeretném leszögezni, hogy az akaratátvitel nagyrészt koncentrációról és kontrollról szól, úgyhogy nagyon felelősségteljesnek gondolom, hogy nem erőltetted mindezt – elég érettnek gondoltam eddig is a fiút, de kifejezetten tetszett, hogy így fogta fel a dolgot. – Viszont szeretnélek megnyugtatni, valószínűleg nem lenne olyan nagyon könnyű bárkinek is átadnod a gondolataidat, mert az akaratátvitellel másokat kényszerítesz cselekvésre, nem pedig szabad bejárást engedsz a gondolataidba – egyáltalán nem gondoltam, hogy ez probléma lehetne, és csak azért adtam mindennek hangot, mert tudtam, Silas aggódni fog ezen hosszútávon, ha nem tettem volna meg ezt. Persze fiatal volt, és én amúgy is azért voltam neki, mint mentor, hogy alapvetően megnyugtassam az ilyen kérdésekben, nekem is jól jött volna sokszor, ha valaki elmondta volna a következményeit egy varázslatnak. Az egyetlen szerencsém, hogy a kísérletezési kedvem sokszor vakmerőséggel keveredett lánykoromban. Nem mintha ezt most meg lehetett volna mondani rólam.

– Amit még érdemes elöljáróban tudnod, hogy bár ismerem alapjaiban az akaratátvitelt, nem vagyok kiemelkedő használója. Eleve az én erősségem a telekinézis, de igazán sosem használtam ki ennek a képességnek minden lehetőségét, úgyhogy szeretném majd, ha önreflexív módon elmondanád a tapasztalataidat. Bármit, ami felmerül majd benned – nem árultam zsákbamacskát eddig sem, de nem akartam, hogy ezzel kapcsolatban minden kérdésére tőlem várjon választ majd, mert jelen esetben akármilyen idős és gyakorlott voltam, én sem tudtam mindent. De ezzel úgy gondoltam nincs baj. Ráadásul, amikor Silas megkeresett nem is ez volt a legnagyobb problémája, a varázsereje kontrollálásában pedig igen sokat fejlődött a gyűlölt kis tollpihék segítségével.

– Az első feladatod az lesz, hogy engem megpróbálsz rávenni valamire – mondtam aztán, még mindig kényelmesen ücsörögve a székemben. – Bármire, és ígérem, nem fogok ellenállni – vigyorogtam Silas-re, és vártam, hogy elkezdje. Ha úgy gondolta, felé nyújtottam a kezemet, hogy ne csak szemkontaktus legyen közöttünk, jelenleg rábíztam mindent. Őszintén kíváncsi voltam, mire képes, instrukciók nélkül. A belsőmben valami mozdult, és egy kis hang azt súgta, most mutatkozik majd meg igazán mire képes a kis tanoncom.


575 szó. i find it  very easy to be true.
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Ápr. 25, 2020 1:05 pm

Némán hallgatom a beszámolódat, a szemeimet egyenesen rád függesztem, megemésztek minden egyes szót, amit mondasz, átrágom magamban le is nyelem, de közben összeráncolom a szemöldökömet és csak próbálok olyan konzekvenciákat levonni, amik később majd segíthetnek eligazodni ebben az egészben, úgyhogy csak hümmögök egy sort, közben meg próbálok nem egy millió másik kérdést föltenni még, ami eszembe jutott a hosszú és velős magyarázatod után. Mármint nagyon jól elmondtad, nem arról van szó, inkább arról, hogy egyszerűen mindig, mindenről ezer másik kérdés jut eszembe. De ez a téma biztosan nem az a téma, amit ne érne rá máskor is megbeszélni,meg aztán különben is, a szavaid alapján nem úgy hangzik, mintha bárhogyan is rá lehetne készülni a látomásokra, akkor meg minek paráztassam magamat előre azon, hogy lesznek-e vagy sem, ha amúgy nem tudom, hogy ténylegesen valaha lesznek-e látomásaim.

Jobb is, hogy nem faggatlak tovább, mert aztán ki tudja, hogy mit szabad itt kérdeznem és mit nem, ki hallhat éppen minket és ki nem, meg aztán elérünk ahhoz a témához, hogy én miért titkolózom, és egy kicsit be is ránt, úgyhogy csak lesütöm a szemem,és a nadrágomon egy lyukat kezdek piszkálni az ujjammal, hogy ne kelljen rád néznem, és ne kelljen látnod rajtam, hogy ez az egész engem mennyire képes ellökni egy bizonyos irányba, egy olyan irányba, amibe nem kellene. Szóval veszek egy mély levegőt, közben meg próbálom megtalálni a lelki békémet, baromi nehéz, azt hozzá kell tennem, de aztán végül csak sikerül valami olyat találnom, amibe aztán bele tudok kapaszkodni, és kicsit megnyugtatóbb, mint arra gondolni, hogy mik történtek velem.

Szerencsére még kérdezgetni is elkezdesz, így hát nagyon egyszerű dolgom van, éppen csak megrázom a fejemet, hogy elűzzem a kéretlen és kellemetlen emlékeket, aztán rád bámulok elgondolkodva, még a mutatóujjammal is piszkálni kezdem az alsó ajkamat gondolkozás közben.
- Ha tudat alatt használtam, akkor arra hogy tudnék emlékezni? -Kérdezek vissza, kicsit játékosan, de nem kötözködve azért, aztán kedves mosolyt villantok mielőtt elkomolyodnék. - Amúgy nem tudom, egy ideje tudatosan nem használtam, amióta így minden csak ki akar belőlem robbanni, mert nem tudom, hogy mi lesz az eredménye, ha egy emberre csak ráöntöm azt, amit bennem van, de régebben, mielőtt Washingtonba jöttem, akkor azért sűrűbben használtam. - Például a gimnáziumban, vagy a moziban, vagy bárhol, ahol ezáltal megkönnyíthettem az életemet. Azt persze nem mondom, hogy nem voltak belőle sohasem gondjaim, de azért a legtöbbször mindig sikerült idejében elslisszolnom a helyszínről. - Egyébként a legtöbb ember nem fogadja olyan jól a dolgot, mármint, ha valami olyanra akarom őket rávenni, amit nagyon nem akarnak, akkor csak összezavarodnak, miután megteszik, és tudatában vannak azzal, hogy valami történt. Megpróbálnak megkeresni, kérdezősködnek és csak figyelmesebbé válnak, visszaidézik, hogy mi történt. Tudod még sosem tudtam úgy megtenni, hogy közben ne érjek máshoz, vagy ne legyen tökéletes szemkontakt közöttünk. Vannak olyanok is, akik tudatosan próbálnak védekezni, akik megpróbálnak küzdeni és ez elég bonyolult, mert minél jobban kell koncentrálnom, annál inkább megtalálható vagyok, és nem tudom, hogy szeretném-e, hogy akárki megtaláljon, amiért elvettem a szabad akaratát. Ez baromi kényes téma. - Húzom el a számat, az ölemben közben összefűzöm az ujjaimat és csak türelmesen várom, hogy értelmezni tudd ezt a hatalmas összevisszaságot.
Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Trish & Silas Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Kedd Ápr. 21, 2020 2:16 pm



to Silas



Hogy fair volt-e egy ilyen fiatal varázslóra mindazt a terhet ráróni, amit a látomásaim jelentettek, tudván, mennyire labilis a mágiahasználattal? Nem, egyértelműen nem. Védekezhetnék azzal, hogy az élet sem fair, meg az sem, hogy lassan minden éjszaka ezeket a képeket láttam álmok helyett, ám már rég kinőttem a kifogáskeresésből. Tudtam, hogy ezzel nem könnyítem meg az életét a fiúnak, de jelen helyzetben az munkált bennem, hogy megtanítsam a túlélésre is, és ennek része volt az is, hogy egyedül kellett megbirkóznia olyasmikkel, amelyeket átöntöttem most belé. Mindezt azért is láttam fontosnak, mert ha netán valóban megvalósul valami a vízióimból, akkor ő is célponttá válhatott, hiszen nem csak velem volt szoros a kapcsolata a jelenlegi kormányzatból és ez igen is okot adott ilyesfajta gondolatokra is. Ezzel azonban nem tetéztem az amúgy sem túl rózsás képek sorát, bár talán kimondatlanul is tudta, hogy nem csak egyszerűen azért vettem komolyan az okítását, mert érdekelt mint a jövő egyik boszorkánymestere.

Figyeltem, ahogyan összevonta a kis jelzésemre a szemöldökeit Silas, s nem is hibáztattam, de ebben az irodaházban volt Bastien is, meg egy csomó másik prominens vámpír is, és nem akartam, hogy furcsa kérdések merüljenek fel, amiért mindenféle bűbájokkal bevédem a saját irodámat. Nem vette volna jól ki magát, ha pedig a kormányzót nem is érdekelte volna, tudtam, hogy néhány vérszívó nem kedvelt kifejezetten, ők pedig biztosan pusmogtak a hátam mögött. Éppen ezért nem kívántam mindent itt megbeszélni Silas-el. Kezdetben ez nem okozott problémát, ám mióta kialakult a bizalom a fiúval, erre jobban figyeltem. Ám ebben a kérdésben, majd a kis jegyzetemmel kapcsolatban is az eddig is megkövetelt diszkréciónak megfelelően hallgatott a kis varázsló, én pedig mosolyogva nyugtáztam, ahogyan bólogatott, majd elégettem a papírlapot. Tudtam, hiszen már jól ismertem őt, hogy ha lehetősége lenne rá, most kérdések tömkelegét zúdítaná rám, s a tekintetemből ki is olvashatta, mindenre válaszolni fogok, csak legyen türelemmel. Mindez persze le is csapódik azonnal, a látomásaim kapcsán, én pedig szórakozottan billentettem oldalra a fejemet, mert igazából kedveltem Silas-ban, hogy ennyire meg akarta érteni a mágia mibenlétét. Sok fiatal boszorkány nem törődött volna azzal, hogy válaszokat kapjon.

– Lehetnek látomásaid, és saját tapasztalataimból kiindulva, nem aktiválja őket semmi. Ahogy mondtam, komolyabb érzelmi kilengésekhez kapcsolódnak, de nem úgy kezdődnek, hogy például egy bizonyos kor felett mindenkinek lesznek. Ismertem olyat, akinek sohasem voltak – kezdtem bele a válaszadásba. – A víziók alvás közben jelennek meg, ez alól kivételt képez az az eset, ha valaki transzszerű állapotba kerül egy meditáció során, amit esetleg a koncentráció miatt végez. Ilyenkor előfordulhatnak látomások, de ez elég ritka tudomásom szerint. Már csak azért is, mert ezek a képek nem a tudatos énünkből fakadnak, ezért nem is kontrollálhatjuk, hogy vannak és mikor legyenek. És nem, ennek semmilyen előjele nincs. Amire te gondolsz, az inkább a jövőbe látással összefüggő megérzések, amikre szintén képes a legtöbb boszorkány. Ehhez szükséges általában testi kontaktus, amiről bevillanhatnak képek, hangok, illatok, akár érintések, érzetek is. Ezek viszont nem formálhatók át, mint a víziók történései. Hozzá kell tennem, valódi jövőbe látó boszorkányok nagyon ritkán születnek – fejeztem be végül az újabb monológomat, reményeim szerint ezzel megválaszolva Silas eddigi összes kérdését. Persze továbbra is örömmel válaszoltam mindenfélére neki, még olyasmikre is, amiket ostobaságnak vélt feltenni.

Láttam, hogy nyomasztotta valami a fiút, és tudtam, igen komoly dologról lehetett szó, s bár érdekelt volna mi az, hiszen a mágiájának használatát is bizonytalanná tette, nem erőltettem tovább a kérdést. Éppen elég volt, hogy tudja, ha szüksége van egy fülre, ami meghallgatja, kereshetett engem. Nem mutattam ki soha a gyengeségeimet neki, általában senkinek sem, de a legközelebbi találkozásunkkor éppen erre készültem, és kicsit reméltem, ez segít majd Silas-nek is, hogy beszéljen a problémáiról. Ám mindezzel nem kívántam nyomást helyezni rá, nem azért akartam elvinni Philadelphiába, hogy kifaggassam. Különben is, ha nagyon akartam volna, kiszedhettem volna mindent a fejéből, de nem kívántam erőszakoskodni vele.

Nyitva hagytam az ablakot, és visszafordultam Silas-hez, aki szemmel láthatólag türelmetlenül várta, hogy foglalkozzunk az akaratátvitellel.
– Hányszor használtad eddig tudatosan vagy tudattalanul ezt a képességedet? – kérdeztem a fiúra pillantva, miközben letettem a kis tálkát az asztalomra egy hanyag mozdulattal. – És azt is meséld el, ha emlékszel, hogy miket tapasztaltál – tettem hozzá, majd visszaültem mellé a székbe, s keresztbe vetettem a lábaimat, miközben hallgattam a válaszát. 


690 szó. i find it  very easy to be true.
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Ápr. 15, 2020 4:22 pm

A szabályokkal az az egyetlen egy bajom, hogy be kell tartani őket, és mint tudjuk, nem éppen a legjellemzőbb tulajdonságaim közé tartozik a korlátok között maradás, de azért úgy szusszanok föl, hogy ebből tudd, megadom magamat neked, meg az akaratodnak és minden tőlem telhetőt meg fogok tenni annak érdekében, hogy többé ne tegyek emberi mozdulatokat, de azért ebben a szusszanásban benne van az is, hogy könnyű szerrel tudnék fellebbezni a szabályaid ellen, olyan érvekkel tudnék előállni, amik ténylegesen megállnák a helyüket, és úgy elő tudnám adni, hogy ne nagyon tudj belekötni, de azért valószínűleg végérvényesen nem hatna meg téged a beszédem, szóval inkább meg sem próbálkozom vele, helyette inkább csak elfintorodom. Egy csomó kérdésem lenne, buta, gyermeteg kérdések, mint például, hogy miért nem emelhetek föl kézzel valamit, ha vannak kezeim, de inkább nem is fárasztalak a hülyeségeimmel, mert a kérdéseim többsége inkább lenne kedvesen kötözködő jellegű, mintsem igazán nagyon információra éhes, úgyhogy ezeket is inkább megtartom magamnak. Nevetős mosollyal igyekszem elűzni a rakoncátlan tollacskát, de a tekintetemben ott van az a bizonyos, mondat, hogy: Bármit, csak a tollakat ne!

Mély töprengésbe kezdek a hullám alakú jellel és a kiválasztottakkal kapcsolatban, közben meg kibámulok az ablakon, hátha így nagyobb sikerrel járhatok, de igazából semmilyen kézzel fogható ötletem sincs arra, hogy a jelen kívül mi más lehet bennük közös. Mármint a céljukat tekintve. Lehet, hogy semmi, lehet, hogy az egyetlen dolog, ami ugyan az bennük, az a nyamvadt tetoválás és az életcéljuk, de ez túl spirituálisan hangzik ahhoz, hogy hangosan ki is mondjam, meg amúgy is éppen átáramoltatod belém ezt az egész látomásos dolgot, amitől valami nagyon furcsa érzés kerít hatalmába, és amitől majd tudom, hogy napokig nem fogok tudni szabadulni, mert egészen arra fogok gondolni, hogy mi van ha tényleg meghalsz. És a legborzasztóbb mégis csak az ebben, hogy még csak meg sem oszthatom mással, hanem magamban őrlődve kell megpróbálnom túljutni rajta.  Úgyhogy gyorsan rá is kérdezek egy-két dologra, kicsit türelmetlenül várva a választ, aztán meg a fal felé pillantva csak összevonom a szemöldökömet. Én azt hittem, hogy ezen az irodán elég komoly védő varázslatok ülnek, de igazad lehet furcsa lenne, ha nagyon titkolózósra fognád a figurát.

Csak némán hallgatok, nem szeretném fejtegetni ezt a kit ki akart megölni témát, mert sokkal több mindent tudnék hozzátenni, mint az várható lenne, úgyhogy csak lesütöm a pillantásomat zavaromban, meg egy kicsit bánatomban is, aztán meg vissza pillantok rád, ahogyan érzékelem, ahogyan valami megemelkedik. Összevont szemöldökkel figyelem a kirajzolódó szavakat, lassan és némán értelmezem, de mielőtt bólintanék, még rád pillantok, kutakodva, meg kicsit félve is. Ez az egész hirtelen sokkal gyomorszorítóbbá válik, mint amilyennek eddig tűnt, de én mindig is túl kíváncsi voltam ahhoz, hogy visszatáncoljak, úgyhogy lelkes és határozott bólogatásokba kezdek, visszafojtva magamba az összes, kikívánkozó kérdésemet. Merthogy nagyon sok van. Miért megyünk, meddig leszünk ott, mit fogunk csinálni, fogunk-e harcolni? Mit mondjak Albertnek, miért titkolózunk, kitől félünk? Napokig tudnám faggatni, magamhoz képest mégis csenden maradok.

Hosszan hümmögök a látomásokról szóló bemutatásodra, és elgondolkozva túrok bele  a hajamba, mielőtt rád emelném a tekintetemet. - Ez nagyon megterhelőnek hangzik. Mármint, ha a látomások enynire összetettek, és ennyi kattogást okoznak, akkor inkább nem szeretnék látni ilyeneket. - Biggyesztem le az ajkaimat egy percre szórakozottan. - Szerinted nekem lesznek valaha látomásaim? És ha igen, azt ki fogja valami váltani, vagy csak úgy egyik pillanatról a másikra megjelennek? Egyébként napközben is rád törhetnek a látomások? És ha igen, akkor érzel előtte valamit? Mondjuk bizsereg a tenyered, vagy benyilall a térdkalácsod? - Csak úgy dobálom be a kérdéseket a tőlem megszokott gyorsasággal és kíváncsisággal.

Szeretek veled lenni és nem csak azért, mert úgy érzem, hogy sokat tanulhatok tőled, hanem azért is, mert rendkívül megértő vagy és remek társaság. Csak hálásan rád mosolygom, amiért hagyod, hogy magamba burkolózzak egy kicsit, és, hogy eldöntsem mennyi mindent szeretnék megosztani veled az életemből. Nem azért nem mondom el neked, hogy mi történt a múltban, és hogy mi bánt, mert nem bízom benned. Egyszerűen csak nem érzem magamat késznek beszélni róla, és tudod az a legnagyobb baj, hogy nem is tudom mikor leszek majd igazán kész rá, mikor lesz az a pillanat, amikor a szüleimre gondolva nem mély fájdalom fog elönteni végtelen rettegéssel és csillapíthatatlan bosszúvágytól fűtve. - Köszönöm. - Pillantok rád szomorú hálás mosollyal, közben meg nagyon igyekszem elhessegetni a kéretlen gondolatokat anyám élettelen pillantásáról.

- Oké, térjünk! - Csillan föl a szemem izgatottan, aztán hatalmas szemekkel, türelmes, jó diák módjára várom, hogy akkor te mondj valamit, mert nem is tudom eldönteni, hogy arra várunk-e, hogy én csináljak valamit spontán, vagy az iránymutatásod alatt kell cselekednem.

Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Trish & Silas Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Szer. Ápr. 08, 2020 4:41 pm



to Silas



Figyeltem, ahogyan a gyertyákkal küzdött a fiú. Tudtam, neki reflexszerű mozdulat volt egyszerűen úgy tenni, mint akinek nem voltak igen jelentékeny képességei, ám én sohasem működtem így, és ezt próbáltam neki is megtanítani. A mágia igenis mindennapi eleme volt az életének, minden boszorkányénak és varázslóénak, még akkor is ha nem tudták irányítani az energiát. És természetesen ez probléma volt, gyakran még veszélyes is. Mondhatnák nekem, hogy háromszáz év után könnyen beszéltem, de ennek nem volt köze a koromhoz. Amikor először felfedeztem a képességeimet, és anyám kiborult, én vele ellentétben élvezettel próbálgattam, mit tudok elérni pusztán a gondolataimmal és az akaraterőmmel.

Némi rendetlenség ellenében azonban Silas felemelte a gyertyákat, majd szépen a polcra lebegtette őket. A kupival nem segítettem neki, s bár egy hajszállal gyorsabb volt és felkapkodta a kezeivel a dolgokat, s visszapakolt az asztalomra, csak remélhette, hogy nem borítom vissza a cuccokat egy intéssel, hogy aztán a mágia segítségével oldja meg a rendrakást. Ilyesmit néha csináltam vele, ám most eltekintettem ettől. Értékeltem, hogy bár kissé nehézkesen sikerült felemelni a gyertyákat, az iroda és az épület nem csak épen maradt, meg sem rezzent az imént.

– Alakul ez – őszintén elégedett voltam a kis varázslóval, erről mosolyom is árulkodott. – De most bevezetünk egy szabályt – billentettem oldalra a fejemet. Ilyesmiből nem volt túl sok, nem szerettem volna korlátozni Silas-t. – Mostantól az óráinkon mindent varázslattal kell megoldanod, úgyhogy ha leközelebb leversz valamit például az asztalról, elvárom, hogy a képességeidet használd a kezed helyett. Vagy újra a tollakkal foglalkozunk – rendkívül keményen fenyegettem meg, halkan felnevettem, miközben a tollakat felreptettem, hogy körbe táncoljanak minket, az egyik kissé figyelmeztető módon Silas orrára „koppintott”, majd még mindig a székben ülve mozdulatlanul, előhúztam egy vászonzsákocskát, amely szétnyílt a levegőben, a tollak pedig szép libasorban belehullottak. Úgy vettem észre a fiú szerette az efféle „műsorokat”.

– Ebben igazad van, valószínűleg ezért van rajtuk a hullám alakú jel is – bólintottam, ahogy rátapintott a közös pont fontosságára, amely nyilvánvalóan meg volt, csak azt nem tudtuk még mi az. Azután kinyújtottam a karomat, hogy a kezét megfogva megmutassam neki a képeket, amelyek az elmémben kavarogtam ezzel kapcsolatban. Hosszú percekig lehunyt szemmel engedtem belelátni Silas-t a gondolataimba és a látomásaimba, amelyek mind-mind ugyanarról szóltak, hol véresebben, hol kevésbé erőszakosan. Végül aztán elengedem a meleg tenyerét, s hagyom, hogy elhúzza tőlem. Láttam az arcán az enyhe rémületet átvillanni.

– Természetesen – feleltem mosolytalanul bólintva a kérdésére. – Nincs kőbe vésve, hogy mindez megtörténne, csak annyi biztos, hogy jelenleg efelé haladunk. De meg lehet változtatni. Amikor arról kérdezett, miért nevezett árulónak Bastien a vízióban, megráztam a fejemet – több ötletem is van, de egyik sem elég konkrét ahhoz, hogy biztos legyek benne – ezen a ponton megérintettem a fülemet, amely másoknak semmit sem jelentett volna, ám Silas-nek jelzésértékű volt. Ez a kis apróság arra volt hivatott figyelmeztetni, hogy az irodámban a falnak is füle volt, elvégre vámpírok is dolgoztak itt, és bármennyire is szimpatizáltam a várost kormányzó vérszívóval, nem kellett mindent az orrára kötnöm. Az ilyen kényesebb jellegű dolgokat szerettem a lakásomon megbeszélni a fiúval, ahol tudtam, hogy senki nem hallgatózhatott bele a beszélgetésünkbe. Halvány, cinkos mosoly játszott a szám sarkában mindeközben. Bizonyos dolgokat, tudtam, egy vámpír sohasem értett meg, mert nem ismerhette a boszorkányok minden titkát. Ilyesmi volt az is, hogy a tanítványomnak fogadtam Silas-t. Kettőnk között más fajta viszont volt emiatt, mint a többi mágiahasználó között.

Megráztam a fejemet a rövid kérdésére: – Nem, egyelőre nem látom okát – nem hazudtam ezzel a magabiztos kijelentéssel, bár nyilván látta rajtam a fiú is, azért némiképp aggasztott mindez. De ez az egész helyzetre igaz volt. – Életem során többen meg akartam már ölni, ha másért nem, hát azért mert az Elsők közé tartozom. Hozzászoktam a vádaskodáshoz – míg beszéltem az asztalomon életre keltettem egy tollat és egy papírtömböt. A jegyzetet Silas elé reptettem, hogy elolvashassa: „Olvasd el, és jegyezd meg! Mutatni akarok neked valamit, úgyhogy jövőhéten Philadelphiába megyünk. Erről nem beszélhetsz senkinek, ezt szigorúan megtiltom. A részleteket az út során elmondom majd. Bólints, ha végeztél!” Ha bólintott csettintettem egyet, mire a papírlap elhamvadt a levegőben, a hamu pedig egy kis tálkába kavargott. Itt volt az ideje, hogy beszéljek neki anyám régi jegyzeteiről. Nem féltem, de azt akartam, hogy legyen valaki, aki tud róluk, ha netán a látomások beigazolódnak, Silas-ban pedig teljesen megbíztam. És ezt láttam a szemében is, ahogyan rám nézett.

– Nehéz pontosan megkülönböztetni az álmoktól őket, de általában igaz, hogy a látomásokban látsz arcokat, nem csak benyomásaid vannak róla, hogy adott személlyel találkoztál, hanem emlékszem rá. Sokkal részletesebbek, mint egy álom, például a hullámszimbólum ilyesmi, az mindig hangsúlyos apróságok. De az is számít, hogy míg az álmok esetében az ismétlődés azt is jelenti, hogy ugyanaz a történet játszódik le és tovább bővül, addig a látomásokban a nézőpont mindig egy kicsit más, ezért előbb-utóbb megérthető mi fog történni. Ha végig gondolod, amiket mutattam, azok bár ugyan arról szólnak, nem pontosan ugyan azt láttatják, még azok sem, melyeket én is másoktól kaptam – a válaszom igen terjedelmes, de elvileg az lenne a dolgom, hogy tanítsam a fiút, és értékeltem, hogy mert kérdezni. Eleinte nem így volt, ám elég hamar megtörtük a jeget. És az a helyzet, bár sohasem mondtam ki, nagyon is megkedveltem Silas-t, talán pont azért, mert nem olyan volt, mint én. Sohasem volt gyerekem, de egy kicsit azt éreztem, ő azzá vált ez alatt az év alatt.

Ahogyan lebuktattam a füllentését, lehajtotta a fejét, és bevallotta igazam volt. Ahogy hallgattam, rá kellett jönnöm, elég jól titkolta el, hogy mi történt vele, és ez milyen hatással volt rá. Együttérzően rámosolyogtam, amikor elhallgatott. – Rendben, akkor nem. De szeretném, ha tudnád, hogy ha szükséged van arra, beszélj erről valakivel, nyugodtan felhívhatsz. Nem akármilyen varázsló vagy, Silas! – tényleg szerettem volna megértetni vele, hogy a varázsereje sokakén túlmutatott volna, ha kontrolláltan képes lesz használni. Ez pedig leginkább az Első Boszorkányokra volt jellemző, de nem akartam elkapatni, ezért ezt nem kötöttem az orrára. – És nem kell bocsánatot kérned emiatt – jegyeztem még meg, átnyúltam a közöttünk lévő távolságon és kissé megszorítottam az alkarját, bíztatóan. Nem haragudtam rá, de valóban nem ártott tudnom róla, hogy vannak félelmei a képességével kapcsolatosan.

– Nos, térjünk rá azért az akaratátvitelre – visszahúztam a kezemet, majd felemelkedtem a székemből, miközben megfogtam a kis tálkát, amelyben a hamu volt, s kitártam egy intéssel az ablakot, majd elfújtam a papírból maradtakat. Egy ügyes boszorkány ebből még megtudta volna, mi volt az üzenet, de ettől nem kellett félnem, ahogy a levegőben odakint elvitte a város tömegének dübörgő hangja. 


582 szó. i find it  very easy to be true.
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Ápr. 02, 2020 5:41 pm

Csak megforgatom a szemeimet meg vágok egy vicces fejet, mielőtt újra a gyertyákra nem kezdenék koncentrálni. Kioltani és meggyújtani őket egy dolog, de úgy mozgatni, hogy én ne mozduljak bele, az egy másik. Nem mondanám, hogy könnyen vagy, hogy nagyon jól megy, de megy, kicsit le is tarol az asztalról mindent, ahogyan végigcsúszik, mielőtt lebegni kezdene, de lebegni kezd - kicsit el is húzom a számat bűnbánóan -  és végül egészen szépen és egyenletesen jut el az eredeti pozíciójába. Nem mondanám, hogy könnyen ment és zökkenőmentesen, de hát nézzük a jó oldalát, legalább nem repítettem ki az ablakon, vagy közben egyáltalán nem dőlt ránk az épület. Akárhogyan is nézzük, ez nagyon pozitív dolog. Persze mehetett volna jobban is. Kicsit bűnbánó tekintettel hajolok le gyorsan felkapkodni, amiket levertem, az apróságok tekintetében sokkal evidensebb mozdulnom, mint varázsolnom.

- Biztos kell lennie valami sémának, valami rendszernek, ami alapján megtörténik. Egy közös pont mindannyiukban lehet. - Kezdem el rágcsálni az ajkaimat, amíg kivárok, aztán a kezemet a kezedbe csúsztatom, hogy átadhassam magamat neked, és a képek az agyamba csak úgy ömleni kezdenek, mintha diasoron vetítenéd őket. Mindig lenyűgöz ez a fajta hozzáértés és képesség, és mindig eszembe juttatja, hogy mennyi mindent nem tudok még.

Nagyot nyelve húzom csak el a kezemet, fázósan dörgölöm a nadrágomba aztán. Nem tudom mit kellene mondanom neked azok után, amiket láttam, csak óvatosan pillantok feléd. - Ez egy alternatív jövő, ugye? - Kezdek el rögtön spekulálni. - Az alternatív jövőnek kell alternatív múltja is lenni. Nem tudod, hogy miért nevezhet árulónak? Mármint kell lennie indokoknak, az alapján talán el lehetne indulni. - Nagyot nyelek, újra lesütöm a pillantásom mielőtt visszanéznék rá. - Félsz? - Őszinte nyíltsággal pillantok bele a szemeidbe, kíváncsian és eléggé megértően. Én félnék, minden este félek is, hogy valaki eljön értem és megöl, el tudom képzelni, hogy milyen nyomasztó lehet számodra a dolog. - Természetesen nem mondom el senkinek! - Ígérem meg neked. Nem foglak átvágni, sosem tettem és ezután sem fog megtörténni. Megbízhatsz bennem, ezt üzeni a tekintetem.

- Honnan tudtad, hogy a vízióid víziók és nem álmok? -Harapok bele az ajkamba kíváncsian ahogyan arra gondolok, hogy az én álmaim vajon víziók, vagy ténylegesen álmok. Bele is sajdul a fejem, nem szeretek rajta sokat gondolkozni, nem akarok rajta sokat gondolkozni, de te mindig is elég jól tudtad, hogy miként tapints a lényegre. Így hát csak lehajtom a fejemet és mélyet sóhajtok, hogy aztán a lehető legőszintébben és fájdalmasan pillantsak föl rád. - Igazad van, tényleg hazudtam. - Vallom be egészen kelletlenül. - És ne haragudj miatta, de úgy érzem, hogy nem állok még készen róla beszélni. És tudom, hogy segíteni akarsz és hálás is vagyok mindenért, de nem megy. Egyszerűen nem megy. Sajnálom. - Szomorú kiskutya módjára biggyesztem le az ajkaimat. Szeretnék róla beszélni, de előbb magamban kell helyretennem.

Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Trish & Silas Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Vas. Márc. 29, 2020 8:22 pm



to Silas



Örömmel veszem tudomásul, hogy a gyertyák egyáltalán nem okoznak gondot a fiúnak, ami alapvetően óriási előrelépés, ahhoz képest, amikor megjelent az ajtómban. Egy pillanatra összehúztam a szemeimet és csücsörítettem is egy kissé.
– Jó, tedd a helyükre őket – mutattam Silas mögé a polcokra, oda, ahonnan nemrég idereptettem őket. – De fel ne állj! – biztos voltam abban, hogy ez nem fog annyira könnyedén menni, mert a tollpihék sem mentek még tökéletesen simán, és a pontos helyre való mozgatása a tárgyaknak egyáltalán nem volt egyszerű, nem is nagyon gyakoroltattam még vele, de épp itt volt az ideje, hogy megerőltetőbb dolgokkal is foglalkozzon.
– Látod, ez egy remek kérdés – fáradt mosoly látszódott az arcomon, amely nem volt őszinte, hogy is lehetett volna az, ha egyszer a legnagyobb kérdés az volt, miként lesz egyszerű emberekből ilyen pusztító erővel bíró lény. – Jó lenne rájönni erre. Nem titkolt célom, hogy azért vontalak bele ebbe, mert hátha te látsz valamit, amit én és Bastienék nem – jegyeztem meg, aztán a kezemet nyújtottam Silas felé, s megvártam, hogy a tenyere az enyémre simuljon, aztán lehunytam a szememet. Hagytam a képeknek átfolyni magukat rajtam, át a fiú elméjébe. Megmutattam neki a saját látomásaimat, amelyek mind ugyanarról szóltak, ahogyan a város lángokban állt, és a vámpír elbukott, s csupán egy kis csoport élte túl a pusztítást, a „kiválasztottak” ereje pedig elsodort minden természetfelettit. A látomásokban többször feltűnik a hullám alakú szimbólum, amely ezeket az ismeretlen eredetű lényeken volt, s az is kiderült belőlük, hogy a mágiát beléjük táplálták, nem velük született eredetű volt. Azután megmutattam Silas-nek azt is, amit az Elsőktől láttam, többek között azt is, ahogy a Washington-t kormányzó vámpír árulónak nevezett és kitépte a szívemet, a testem pedig egyszerűen, rongybaba módjára összecsuklott, élettelenül elterülve a többi Első Boszorkány holtteste mellett. A fiú volt az első, akinek ezt megmutattam, erre pedig fel is hívtam a figyelmét, amikor elengedtem a kezét.
– Most is elvárom, hogy bizalmasan kezeld ezeket az információkat – mondtam komolyan, azután Silas kérdésére figyeltem. Sóhajtottam egyet, majd kissé megráztam a fejemet, amíg elgondolkodtam. – Az első látomásaim kamasz koromban voltak, amikor rájöttem, anyám azt kutatja, miként lehet a varázserőt elpusztítani bennem – a hangom ezzel kapcsolatban teljesen tárgyilagos volt, már nem fájt, hogy a legközelebbi rokonok elárult. A fiúnak ezt már elmeséltem egyszer, így nem hittem volna, hogy ezzel megleptem volna. – És a tapasztalataim alapján a látomások összefüggésben állnak nagyon erős emóciókkal… de igazán senki sem tudja, mitől lesznek valakinek víziói – feleltem végül Silas arcát figyelve, mert kíváncsi voltam, mi járhat a látomások kapcsán a fejében. Nem csak úgy általánosságban, hanem azok kapcsán is, amiket az imént mutattam neki.
Azután az akaratátvitelre terelődött a téma, és láttam a fiún, hogy valami nem stimmelt. A kérdése is arról árulkodott, aggasztja valami, de amikor lesütött tekintettel választ, és próbált rám mosolyogni, rájöttem, hazudott. Ám nem ez zavart az egészben, hanem hogy nem értettem az okát, és volt egy olyan megérzésem, ez összefüggésben lehet a varázserejének korlátaival. Előrehajoltam és Silas álla alá nyúltam és felemeltem a fejét, ezzel elérve, nézzen a szemem.
– Egyrészt rosszul füllentesz, de szerintem ezt te is tudod – mondtam egy bíztató mosollyal az arcomon, miközben visszahúztam a kezemet. – Másrészt ha ennyire frusztrál valami a képességeiddel és a varázserőddel kapcsolatban, az kihat arra, mennyire vagy képes irányítani. És ez probléma. Úgyhogy ki vele, Silas, mi a baj? Elvégre azért vagyok a mentorod, hogy segíthessek neked, viszont úgy nem megy, ha nem tudom pontosan mi a helyzet veled – mindkét alkarommal a szék karfáján támaszkodtam, az ujjaimat összefűztem. A hangom megnyugtatóan és biztatóan csengett, a mosolyom is ugyanerről árulkodott.  


582 szó. i find it  very easy to be true.
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Hétf. Márc. 23, 2020 1:17 pm

Veled nevetek, pedig én kicsit sem tartom ezt az egészet olyan viccesnek, sőt nem hogy viccesnek nem tartom, egészen csontig hatoló valós félelmet kelt bennem, persze csak pillanatokra, de azért ott van, megül valahol a sarokban, hogy majd előmászva rám akaszkodhasson. Igyekszem azért elhessegetni a gondolatot és arra koncentrálni, hogy tényleg semmi ne akarjon mondjuk fölgyulladni, vagy az épület ne akarjon ránk dőlni, de egészen elültetted a bogarat a fülembe, így tehát sokkal nehezebb a feladatra gondolnom, mert az agyam egy hátsó részén ott villog valami, ami egyfolytában arra figyelmeztetne, hogy vigyázzak, ez pedig, ha csak minimálisan is, de elveszi a figyelmemet.

Azért persze sikerül eloltanom azokat a gyertyákat, és én ettől elég elégedett is vagyok. Mármint még csak nagyobb erőfeszítésembe se kerül igazán, mindössze egy pislantás, és máris füst száll föl belőlük, beletekeredve a szoba édes illatába, megbontva az így keletkezett egészet egy kis keserű életízzel. Megállom, hogy ne vonjam össze az orromat rosszallóan az illat keserűségétől, sőt még csak fel sem sóhajtok, amikor arra kérsz, hogy gyújtsam is meg őket, éppen csak futólag nézek föl rád, mosolygós szemekkel, mielőtt a tekintetem a gyertyákra nem siklana. Igazándiból sosem kellett sokat erőlködnöm, hogy bármi sikerüljön a varázserőmmel kapcsolatban, inkább mindig is az okozott nagy gondot, hogy kordában tudjam tartani. Most is ott van, szinte látom, ahogyan egy üvegdobozban figyel, dühös, tettre kész mozdulatokkal püföli az üvegfalakat, amik ugyan beleremegnek, de meg még nem repednek a súlya alatt. Egyet pislogok, a ketrec helyett a gyertyákra koncentrálva, azok pedig szépen sorban felgyulladnak. Ez tényleg egyszerű, megannyiszor kell használnom, ha Alberttel dolgozunk.

Összepréselem az ajkaimat, ahogyan rád nézek, érdeklődve, kíváncsiskodva, de azért nem túlságosan belemászva a dolgokba. - Egyébként mi alapján választódnak ki? - Dőlök hátra  széken, rólad pedig inkább az ablakon kezdek el kibámulni, hogy elkezdjek gondolkozni ezen, aztán persze nem hagyom, hogy olyan mélyre ássak ebben a témában, elvégre nem tudok valami sokat róla. - Persze, tök kíváncsi vagyok!- Dőlök előre lelkesen. A látomások mindig is egy olyan téma volt, ami roppant mód érdekelt, de valahol azt hiszem tartottam is tőlük. Az álmaim a legtöbb esetben túl valóságosnak hatottak, fogalmam sincs, hogy milyen érzés lehet belepillantani az ismeretlenbe. - Egyébként, mikor volt először látomásod? Nem a kiválasztottakról, hanem úgy bármiről? - Elgondolkozva döntöm félre a fejemet. - Mitől függ, hogy vannak-e vagy nincsenek látomásai valakinek? - Például én nem tudom eldönteni, hogy szeretném-e, hogy legyenek saját látomásaim. Lehet, hogy inkább nem, tekintve, hogy amúgy sem tartom magamat egészen összeszedettnek vagy nyugodtnak. Az kellene még, hogy mindenféle jövőképeket vetítsen az agyam.

Csak bólogatok az okfejtésedre, le is sütöm a tekintetemet mielőtt rád néznék. - Nem félek, csak egyszerűen érdeklődtem. - Szegényes mosollyal, de elég meggyőzően hazudok neked. Nem éppen azért, mert át szeretnélek verni, inkább azért, mert az igazságot nem szeretném elmondani, hogy mennyire nyomasztanak bizonyos dolgok, hogy mennyire egyszerűen lennének képesek fölemészteni, hogyha egy másodpercre is, de átadnám az irányítást a szekrénybe zárt démonoknak. - De azért köszi.-


Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Trish & Silas Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Szer. Márc. 18, 2020 6:40 pm



to Silas



– Én pedig szeretném, ha nem ölnél meg véletlenül sem senkit a nagy izgalmak közepette, ha használod az erődet – nevettem fel kicsit, mert viccnek szántam ezt a mondatot. A kiskutya tekintetet bár remekül sikerült hoznia, ez édes kevés volt a meggyőzésemhez. Gyakorlottabb és tapasztaltam voltam annál, hogy ezzel felülkerekedhessen rajtam, és igazából biztos voltam benne, ezzel Silas is tisztában volt, hiszen majd’ egy éve tanítottam és foglalkoztam vele. Kivételes helyzetben volt egyébként, mert sokkal jobban megkedveltem, mint bárki mást az évek alatt, akik megpróbáltam rábeszélni, hogy a tanítványaim lehessenek. Ebben alapvetően a fiú személyisége is közre játszott, meg az elhatározása, a nyavalygás ellenére is, amivel amúgy is hajlamos voltam elnéző lenni a srác esetében.
A kis tollacskák után pedig jöhet egy fokkal nehezebb dolog, bár nem hinném, hogy különösebben kifogna Silas-en néhány gyertyaláng. Ettől függetlenül ragaszkodtam a fokozatosságon, ami azért is volt fontos, mert ezzel úgy általában is szoktatni akartam hozzá, hogy tudja kezelni a varázserejét, bár ezt sohasem mondtam így ki, ami szintén tudatos döntés volt. A fiú felnevetett és én is, pontosan tudtam, hogy megpróbálkozna csak úgy elfújni a kis lángocskákat. Türelmesen vártam, teljesítse az utasításomat. Az ismeretségünk elején voltak kísérletei az ellenállásra, de aztán rájött, hogy annak semmi értelme, ha már hajlandó voltam segíteni neki.
– Ügyes – mondtam elismerően és bólintottam egyet mosollyal az arcomon. Silas várakozó pillantására aztán újabb feladatot adtam neki: – Akkor most gyújtsd is meg őket – ezúttal rá bíztam azt is, hogy felélessze a kis lángokat. Továbbra is azt vártam tőle, hogy koncentráljon, és ne lehessen érezni a mágia rezgéseit az irodámon, meg persze, hogy ne gyújtson fel semmit.
A kérdésére kissé lemondóan csóváltam meg a fejemet és sóhajtottam egyet.
– Eléggé… Legalábbis eléggé felmérhetetlen jelenleg. Továbbra sem tudjuk, milyen képességeik vannak a „kiválasztottaknak” és hogyan lehet elementárisan pusztító erejük – a mágikus képességű szörnyecskék elnevezésekor idézőjeleket formáltam a kezeimmel, hiszen számomra sok mindennek nevezhetők voltak, csak különlegeseknek és kiválasztottaknak nem. És valóban tartottam attól, hogy az Elsők keze benne lehet, csupán azt nem tudtam igazán eldönteni, mindegyikük vagy sem. Ez a bizonytalanság nagyon zavart. – Ha kíváncsi vagy megmutatom ezeket is, de sokkal több információ nincs bennük továbbra sem – tettem hozzá készségesen. Fel akartam készíteni Silas-t a legrosszabbra is, főleg mióta láttam az egyik Első látomását, ami rólam szólt. Persze elvártam tőle, kezelje ezeket bizalmasan, ám mégis csak úgy véltem, minden boszorkánynak és varázslónak, akiben megbíztam, tudnia kellett a közelgő veszélyhelyzetről.
– Igen, gyakorolj rendesen, hogyha kell, akkor gond nélkül tudd használni a képességeidet – jelentettem ki Silas ajánlkozására, miközben az alkarjára tettem a kezemet, ezzel is kifejezve, értékeltem, hogy segíteni akart. Terveztem egyébként valamilyen formában belevonni ebbe az egészbe, az információkon túl is, de egyelőre szerettem volna, ha kiderül, egyáltalán mivel volt dolgunk. Ám ezt még nem akartam elmondani, nem akartam, hogy túlságosan rágörcsöljön minderre a fiú. Elhúztam a kezemet a karjáról, és ahogyan Silas képességére terelődött a beszélgetésünk, láttam ahogyan elmerengett. Oldalra döntöttem a fejemet és vártam, éreztem rajta, valamiféle fenntartása van az akaratátvitel kapcsán. Összeráncoltam a szemöldökömet, miközben hallgattam a szavait.
– Nem hinném, hogy ez megtörténhetne, legalábbis véglegesen semmiképpen sem. Még ha huzamosabb ideig képes is leszel valakit az akaratod alá hajtani, ez az állapot nehezen kivitelezhető, és egyáltalán nem hiszem, hogy elvedd mástól az öntudatát totálisan – feleltem a fiú kérdésére. – Nézd, ha félsz a képességeidtől, sohasem fogod tudni kontrollálni őket, ezért is kezdtünk az alapoktól. Ha van valami, ami nyomaszt, beszélhetünk róla. Te is tudod, Silas, hogy lassan haladunk, hogy folyamatosan szerezd vissza az irányítást – ültömben kissé a fiú felé dőltem, szerettem volna biztosítani afelől, hogy az akaratátvitellel nem tud senkit sem eltüntetni vagy megölni, legalábbis ami az illető tudatára vonatkozott. Eszembe jutottak anyám jegyzetei, amelyekről nem volt szokásom beszélni az embereknek, most mégis úgy éreztem, kivételt kell tennem, de ezt nem ebben az épületben kívántam megtárgyalni, hiszen tele volt az irodaház vámpírokkal.


627 szó. i find it  very easy to be true.
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Pént. Márc. 13, 2020 3:50 pm

Felsóhajtok, aztán pedig próbálok valahogyan úgy nézni, mint valami nagyon szomorú és nagyon aranyos kutya, erről persze képet is tudnék mutatni, pont idefelé jövet futottam bele egy kedves idős hölgybe és az öreg, dagi kutyájába, aki aztán rögtön a hátára vágta magát, hogy a füle töve helyett inkább a pocakját simogassam. - Tudom, de akkor is.. szeretem az izgalmakat, meg a rizikót. - Elég lelkesnek próbálok tűnni ahhoz, hogy neked is megjöjjön a kedved hozzá, hogy egy kicsit rizikósabb dolgokkal foglalkozzunk, mint a tollpihék reptetése. Tényleg rémesen unalmas már, ahogyan itt lebegnek a fejünk fölött, még akkor is, ha egy picit minden rezegni kezd ahogyan koncentrálok, éppen csak egy leheletnyit venni észre, ha nem figyelnél árgus szemekkel biztosan fel sem tűnne, és akkor nem kellene nyugtató hatású tanácsokkal ellátnod, én meg nem fintorodnék el. Tényleg elegem van a tollakból, egészen biztos vagyok benne, hogy az épületet is a magasba tudnám emelni, ha arról lenne szó.

Meg is könnyebbülök amikor megdicsérsz, a széken kényelmesen hátradőlök miután a tollacsákat visszaseprem az asztalodra, mintha többé látni sem akarnám őket, a megjegyzésed pedig, hogy fogjuk még gyakorolni, el is engedem a fülem mellett, és ha majd újra felhoznád, akkor majd nagyon értetlenül és nagyon meglepődötten megpróbállak meggyőzni róla, hogy hiszen ezt már elengedtük. Te meg valószínűleg elhinnéd, egy pillanatig, ha elég erősen próbálkoznék, akkor talán teljes mértékben, de túl erős és túl tapasztalt boszorkány vagy ahhoz, hogy a gyerekes trükkökön ne láss át.

A fejemet a gyertyatömbök irányába fordítom, izgatottan, aztán pedig rád nevetek. - Túl jól ismersz.- Vallom be, hiszen az első és legegyértelműbb gondolatom az volt, hogy fogom és szépen elfújom ezt a csodásan égő gyertyát, megoldva ezzel a helyzetet, de hát persze nem ez az első közös gyakorlatunk, tisztában vagy vele, hogy mennyire szeretem feszegetni a határokat, mennyire kísérletező vagyok, és hogy általában utálom azt csinálni, amire utasítanak. De veled nincs okom igazán ellenkezni, te nem valaki más vagy, akiben nagyon gyorsan felmegy a pumpa és izgalmasan kiakad, benned sokkal több a segítő szándék, és mégis csak te adsz nekem órákat, úgyhogy csak komiszan rád kacsintok, mielőtt a pillantásom ráterelődne a gyertyákra. A gyertyák jók, velük nagyon jóban vagyok, úgyhogy a rám kiszabott feladatot tényleg bárminemű gond nélkül teljesítem, aztán pedig izgatottan mosolygok rád,  várva a következő lépést.

- Nagy a baj? - Kérdezek vissza aztán, hiszen a látomásaid nem éppen kecsegtetőek a jövőre nézve. Valószínűleg nagyon nyomasztó lehet, nekem az álmaim is borzalmasak, utána hosszú ideig érzem még a bőrömön a valóságosságukat, de azért egy látomás merőben más, és ha nem csak te vagy az egyetlen, aki ilyeneket lát, akkor egészen biztosan nagy a baj. - Tudok valamiben segíteni? - Kicsit felcsillan a szemem, hátha megbízol valami nagyon vakmerő dologgal -ennek mondjuk elég kicsi az esélye, meg aztán Albert nagyon ki is akadna miatta -, de azért nem élem magamat bele annyira a dologba, ez az egész nem éppen az én hatásköröm, és nem is néz úgy ki, hogy a közeljövőben az lesz.

Szavaid hallatán csak elgondolkozva kezdem bámulni az asztallapot. A képességem használata mindig is olyan érdekes érzésekkel töltött el, egyrészt a legtöbbször nagyon menőnek tartottam, viszont néha teljesen meg tudott rémiszteni. Sosem mertem még a határokig elfeszegetni, pedig mindig is hajtott a kíváncsiság. - Trish mit gondolsz, a képességemnek mi lehet a legvégső határa? Mármint persze, hosszabb időre is tudnék befolyásolni valakit, de szerinted lehetséges lenne, hogy mondjuk nem tis tudom, egy ponton az uralmam alá hajtsam? Hogy a benne élő én megszűnjön létezni? És szerinted az nem lenne olyan, mintha tudathasadásos lennék? Nem olyan lenne, mintha ő is én lennék, csak a testemen kívül? -


Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Trish & Silas Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Hétf. Márc. 09, 2020 3:43 pm



to Silas



Láttam a tekintetén, amit oly’ sokszor a gyakorlás közben, hogy utálja a tollpihéket már. Eleinte nem volt ennyire ellenszenves velük a fiú, és persze megértettem, miért nem örült, amikor újra és újra a tollacskák reptetését tűztem ki feladatul. Én is voltam annyi idős, mint ő, bár az nagyon régen volt már, de emlékeztem arra, mennyire szerettem volna komolyabb dolgokkal foglalkozni, mint egy gyertya meggyújtása. Persze, akkor még nem mértem fel, hogy a legfontosabb és legnehezebb a mágiában a kontroll megtanulása, nem pedig a képesség egy épület romba döntésére.
– Tudod, hogy a tollpihékkel tudsz a legkisebb rizikófaktorral gyakorolni – összefontam magam előtt a karomat, és rámosolyogtam Silas-ra. Pontosan azért nem a gyertyával kísérleteztünk, mert tudtam milyen pusztító ereje volt a kis tanítványomnak. Gyakorlatilag akkor, amikor megjelent a lakásomon, azonnal éreztem, hogy nem egy egyszerű varázslóval volt dolgom, aki középszerűen jó lehet abban, amit taníthatok neki. A mágia, ami áradt belőle igazán lehengerlő volt. Viszont csak akkor ért vele bármit is a fiú, ha tudta irányítani és használni. Úgy a későbbiekben különleges tettekre lehetett vele képes. Hazugság lenne persze azt állítanom, hogy tökéletesen és teljes mértékben Silas érdekeit tartottam szem előtt, amikor elvállaltam a képzését, és ezt valószínűleg ő is tudta, bár emiatt nem zavartattam magamat. Feltétlen lojalitást vártam tőle cserébe, elsősorban a magam részére, Bastien kevéssé érdekelt ebben a témában, már csak azért is, mert nem értékelte a fiúban rejlő lehetőségeket, hisz nem látta. Engem is csak azért tartott magam mellett, mert lenyűgözték a telekinetikus képességeim, és hogyha akartam volna a falra kenhettem volna, hiába volt vámpír és fizikailag sokkal erősebb nálam. Silas-ben azonban legalább annyi lehetőség volt, mint annak idején bennem.
Egy hajszálnyit remegni kezdett az alattam lévő asztal, ahogy a fiú a tollacskákra kezdett koncentrálni. Egyértelmű volt persze, hogy maga a varázslatot a kisujjából is könnyedén kirázta, ellenben ha nem figyelt volna kellően oda, valószínűleg az egész irodaházat felemelte volna a földről. Amit megjegyzek, én is egészen fantasztikusnak találtam, egyáltalán azt, hogy képes lett volna minderre, de azért igyekeztem kordában tartani.
– Mély levegő, ne görcsölj rajta! Csak képzeld el, ahogyan mindegyik tollpihe felemelkedik, mintha csak felvennéd őket az asztalról – az iroda finom remegése elcsendesedett, miután emlékeztettem Silas a korábban gyakoroltakra. Óriási fejlődés volt ahhoz képest, hogy amikor először kellett ezt megcsinálni, szabályosan lerázta az íróasztalomról a dolgokat. A pihék felreppentek, mintha szél kapta volna fel őket, s lassú táncba kezdtek a fiú körül, én pedig elégedetten mosolyogtam a székben ülőre.
– Szép volt – dicsértem meg Silas-t, miközben és a tenyere felé terelte a tollakat, amelyek engedelmesen libegtek a fiú kezébe. – Még próbálgatni fogjuk, de a koncentrációd javítását szeretném új szintre emelni – egy könnyed csuklómozdulattal leintettem egy gyertyatömböt a könyvespolcról, amely a levegőben felénk siklott, majd az asztalomon pihent meg. – Ez sem lesz bonyolult, de jó lenne, ha nem gyújtanál meg mindent közben – a gyertyához hajoltam, nem túl közel, majd lassan a kanócra fújtam, mire felpattant egy kis láng. – Először is oltsd el, természetesen mágiával – tettem hozzá, mert ismerve Silas humorát, amit egyébként kedveltem, képes lett volna csak úgy elfújni vagy eloltani a lángocskát az ujjaival.
A kérdésére először csak bólintottam: – Igen, és közben kiderült, hogy nem csak nekem – leültem mellé a másik székre. – Az Elsők közül többen láttak hasonló álmokat, amelyekben Washington elpusztult. És az az érzésem, hogy nem mondtak el mindent – az ismeretlen ellenségeinkkel kapcsolatban teljesen őszinte voltam Silas-szel szemben, úgy véltem ugyanis, hogyha azt akartam, az én oldalamon álljon, akkor a nyíltság elengedhetetlen volt. És amúgy is komolyan úgy gondoltam, a fiú nem kívánt ártani nekem.
– Gondoltam, hogy örülni fogsz neki – nevettem fel látva Silas lelkesedését. Időközben keresztbe fontam a lábaimat ültömben, és hátra dőltem a székben. – Kezdésnek csak a ráfókuszálást fogjuk gyakorolni, mert itt is a legfontosabb a koncentráció. Nem ér semmit az egész, ha nem tudsz beférkőzni tartósan a másik elméjébe – igen, kicsit vissza akartam rángatni a földre, mert nem akartam, hogy elkeseredjen, amiért nem feltétlen fog sikerülni elsőre, tökéletesen. Ha elkedvetlenedett, mindig sokkal nehezebb volt összpontosítania; persze ez nem csak rá volt jellemző, minden boszorkányt és varázslót erősen befolyásoltak az érzelmei.


665 szó. i find it  very easy to be true.
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Márc. 07, 2020 3:30 pm

- Tollpihék. - Sóhajtok egészen kelletlenül, pillantásomat leszegem az asztalon pihenő tollpihékre, de ahelyett, hogy rögtön mély koncentrációba kezdenék, felpillantok, egyfajta néma könyörgéssel. - Csak ne ezt. Ezt üzenem a tekintetemmel, de nem teszem szóvá ellenvetésemet, inkább csak csalódott belenyugvással dőlök egészen hátra a puha széken, tekintetem a pihécskékre feszítem, kifújom a levegőt, mielőtt beszívva azt hagynám, hogy a mágia egy kicsit átvegye az uralmát. A legnagyobb problémám persze nem az, hogy egy egyszerű varázslatot nem tudok elvégezni, inkább az, hogy az egyszerű varázslatba ne remegjen bele az egész szoba, ne rázkódjanak a bútorok, mintha földrengés lenne, ne csilingeljenek az ablakuk a keretükben, mintha valaki elemi erővel rázná őket. A varázserőm, leginkább az egy éve történt traumák után megzabolátlanodott, ösztönös, irányíthatatlan mélységekből tör elő, lehetetlen dolgokat művel: világokat lenne képes átformálni egyetlen nehéz pillanatban.

A homlokom ráncba szalad, a lélegzetemen kívül csak az óra ütemes kattogása ad háttérzajt, frusztrálóan hangosan egészen a fülem mellett. Őrjítő, feláll tőle a hátamon a szőr, és bármit képes lennék megtenni, hogy maradjon abba. Félre is biccentem a fejemet, türelmetlenül, nem robbanhat föl körülöttünk az iroda, nem dőlhetnek össze falak, és te kifejezetten nem észlelhetsz ebből semmit. Tekintetem erőszakosan koncentrál a pihékre, és valószínűleg az óra kattogása is csak nekem tűnik ilyen hangosnak, neked, aki közben visszacsatol előbbi kérdésemre, fel sem tűnhet. Persze te is egy kicsit kizökkentesz, legalábbis az órára való koncentrációmból kilöksz, a tollak pedig előttem lágyan, rezegve emelkednek el az íróasztalodtól anélkül, hogy bármi más megmozdulna. Megkönnyebbülten sóhajtok föl, immáron vidám mosollyal figyelem, ahogyan andalognak a levegőben körülöttünk a tollak.

- Új látomásaid voltak? - Kérdezek rá, tekintetem elszakítom a körülöttünk repkedő tárgyakról és rád pillantok érdeklődve, őszinte kíváncsisággal. A tenyeremet kinyújtom, pillantásommal lekövetem, ahogyan az előbb reptetett madártollak leszállópályaként használják.
- Ez remekül hangzik! - Lelkesedem föl természetesen, hiszen alig várom, hogy kipróbáljam Alberten majd minden újonnan megszerzett tudásomat, és persze azért izgalmasabbnak is hat, mint pihéket röptetni.

Vissza az elejére Go down
Boszorkány

Patricia C. McDermott
Chatkép :
Trish & Silas Tumblr_inline_ogkbv8f1Gw1tfmqoz_500
Szerepkör :
az elsõk egyike
play by :
nathalie kelley❞
Hozzászólásaim száma :
158
Pontjaim :
80
Pártállás :
  • Szimpatizáns

User név :
szuszu❞
Fő képességem :
telekinesis❞
Őt keresem :

you're my beginning
and my destiny


Kedvenc dal :
the dye a blood red setting sun rushing through my veins, burning up my skin i will survive, live and thrive: win this deadly game
Tartózkodási hely :
washington❞
Korom :
321
Foglalkozásom :
boszorkány és szövetséges❞


Patricia C. McDermott

Elküldésének ideje -- Pént. Márc. 06, 2020 9:31 pm



to Silas



Az elmúlt néhány héten hanyagoltam az olyan jellegű kötelességeimet, amik nem érintették közvetlenül a jelenlegi problémánkat a „kiválasztottakkal”. Én nem tartottam megfelelőnek ezt az elnevezést, mert nem értettem a természetfeletti lényeg lázadását a vámpír szövetségesem ellen. Nekik teljes hatalmuk volt a városban, még annak határaink túl is, nem kellett rejtőzködniük, nem kellett félniük úgy, mint annak idején nekem és az Elsőknek Salem-ben, véget ért a menekülés. Mégis elégedetlenkedtek, számomra érthetetlen módon. Ezért is örültem, amikor egy évvel korábban megjelent a lakásomnál egy fiatal fiú, aki tanulni akart. Bár elsőre nem látszott közöttünk a nagy korkülönbség, de ennek a sikeres mágiahasználatom volt az oka, hiszen már nagyon régen megállítottam az öregedés folyamatát magamon. Silas bár rettentően fiatal volt, nagyon is tehetséges volt, és bár sok mindent kellett még gyakorolnia, biztos voltam benne, hogy néhány év múlva már nem lesz szüksége rám. Persze nem akartam elkapatni, ezért nem is tömjéneztem túlságosan, de azért tisztában lehetett az elégedettségemmel.
A mai napomnak a nagy részét pontosan azért, hogy behozzuk a lemaradást, kifejezetten neki szenteltem. Egy régi könyvet olvasgattam az irodámban, amíg vártam a fiúra. A gondolataim még mindig az aktuális problémáim körül forogtak, de a szemem a könyv lapjaira tapadt, amelyeken az akaratátvitelről volt szó, ami Silas erőssége volt. Bár komoly koncentráltság mellett én is képes voltam gyengébb és kisebb gondolatokat másoknak, de nekem mégsem ez volt az egyéni képességem, így nem is ismertem túl jól a folyamatát. Szerencsére anyám jegyzeteiből erről is rengeteg mindent megtanultam, már évekkel ezelőtt.
Végül aztán kopogtak, és meg voltam győződve róla, hogy az asszisztensem fog belépni, de egyből Silast pillantottam meg, aki kicsivel korábban jött, mint a megbeszélt időpont, ám ez cseppet sem zavart. Az előtérben ülő nőt, aki beugrós volt a titkárom helyett, le is fogom cseszni később, mert meghagytam neki, ha megérkezik a fiú engedje, azonnal szóljon… Ennyire volt alkalmas a munkája elvégzésére.
– Persze, gyere csak – intettem neki, miközben felálltam az asztalomtól és a könyvet egy intéssel kifordítottam az iroda felé. Mostanra hozzászokhatott, hogy a telekinetikus képességeimet előszeretettel használtam a mindennapokban is. Meglepődve konstatáltam, hogy egy csokor tulipán volt nálam, amit mint kiderült, nekem hozott. – Ó, nagyon kedves tőled, Silas – vettem át tőle a virágokat. Szerettem a tulipánokat. – Egy pillanat, kerítek neki egy vázát – alig tíz perc múlva visszatértem egy mutatós üvegvázával a kezemben, amibe beletettem a csokrot, és végül az asztalomra tettem.
– Szóval ma egyrészt ismételjünk kicsit, ha már régen úgy alakult, hogy régen találkoztunk. Továbbra is a tollpihék reptetése a feladat – az elmúlt időszakban elsősorban a koncentrációját kellett javítani, mert nagyon ösztönösen használta a mágiát, és a tollpihék mozgatása erre nagyon alkalmas volt, bár tudtam, hogy Silas eléggé unta már ezt, még ha nem is igazán szólalt fel ellene.
Hagytam, hogy leüljön az íróasztalnál, én pedig az asztalnak támaszkodtam. Ahogy elkezdett beszélni, összehúztam a szememet. Zavartnak tűnt, talán még kellemetlenül is érezte magát, amit nem igazán értettem. Vagy csak túl öreg voltam már hozzá képest.
– Fáradt nem igazán – vontam meg a vállamat. A kedves mosolya elég meggyőző volt eddig is. – Köszönöm – feleltem a szám sarkában mosoly bujkált, kezdett az az érzésem lenni, hogy udvarolni próbált nekem. Nem annyira értettem ugyan miért, egyelőre…
– Inkább csak feszült, amiért nem tudtam még rájönni mi történik – nem hiszem, hogy magyarázatra szorult a mondandóm, hiszen Washingtonban most mindenki, akinek köze volt Bastien-hez ugyanazzal a problémával nézett szembe, így Silas is pontosan ismerte a jelenlegi helyzetet, és időről időre én magam tájékoztattam, hol tartunk ebben az ügyben. Bár a vámpír azt hiszem, nem volt száz százalékig biztos abban, hogy a fiú megbízható lenne – egyelőre legalábbis –, az én részemről feltétlen bizalmat élvezett. Különben eleve nem tanítottam volna, ha nem így vélekedtem volna róla.
– Az ismétlés után pedig az akaratátviteli képességeddel akarok foglalkozni – tértem vissza a tárgyra végül.


617 szó. i find it  very easy to be true.
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Csüt. Márc. 05, 2020 4:39 pm

Ezt az egészet már az elején halálraítéltem, nem csak halálraítéltem, egyenesen én magam fejeztem le és ástam meg a sírját, csakhogy mielőtt belökhettem volna a föld alá, még egyszer életet leheljek belé. Hülye ötlet volt, már akkor a lehető leghülyébb ötlet volt, amikor kipattant a fejemből, de addigra már olyan mély és megmásíthatatlan elhatározással viseltettem a dolog irányába, hogy az tűnt igazán nagy butaságnak, hogy félbehagyjam.
Persze a tervemtől aztán nagyon kényelmetlenül is éreztem magamat, sosem kellett úgy igazán senkit felszednem, a mai világban elég volt megbeszélni egy üzenetben, hogy hol fogunk találkozni és, a dolgok mindig csak történtek a maguk módján.
Izgulok, rémesen izgulok, szobrozok az ajtó előtt, meg a kezemet tördelgetem, a recepción ülő lány pedig furcsán méreget, mintha azt hinné, hogy bolond vagyok, csak hát ezen a ponton már én is egészen biztos vagyok benne, hogy nem vagyok normális.

Nagy levegőt veszek, aztán pedig bekopogok, az ujjaim koppanása visszhangot ver az üres folyosón, úgyhogy nem várakozom tovább, benyitok, az így keletkező apró résen pedig előbb a fejemet dugom be, aztán tárom szélesebbre a bejáratot. - Jöhetek? - Kérdezek rá, de nagy kegyesen azért már előre beengedem magamat. - Ezt ööö.. neked hoztam. - Vakarom meg egy pillanatra a fejemet valahol a halántékom fölött öt centivel és a magabiztosság mindenféle látszatát összeszedve csak úgy átnyújtom azt a tulipáncsokrot, amit idefele vásároltam egy virágosnál. - Gondoltam, hogy feldobná a napod. Elég hosszú lehetett. - Zavartan ácsorgok még egy kicsit, mielőtt az ajtóból közelebb lépnék feléd és átnyújtanám a csokrot.

Ha ez megtörtént összedörzsölöm a két tenyeremet izgatottan, várva, hogy mi fog történni. - Szóval, mi a terv mára? - Kicsit úgy érzem magamat, mint a gyerek az iskolában: kiszabtak neki egy feladatot - jelen esetben, hogy ajándékozzon meg téged - ő meg rémesen izgul addig, amíg ezt nem viszi véghez - ami a mi esetünkben az, hogy odaadtam neked - aztán azután, felszabadul, mint aki jól végezte dolgát. Megelőlegezem magamnak a nagylelkűségedet és az íróasztal másik oldalán helyet is foglalok. - Egyébként nem vagy fáradt? Mármint jól nézel ki, nagyon jól nézel ki, csak tudod én rossz alvó vagyok, és.. mindegy. - Azt hiszem ebből azért már nem jövök ki a legjobban, de azért rád mosolygok. Kedvesen és egy kicsit elbűvölően.

Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Trish & Silas
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: