Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Medorah & Ben


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Feb. 19, 2020 11:59 pm
Megmagyarázhatatlan könnyedséggel gördül át a torkomat feszítő tiltakozáson, gondatlanul eszkábált gát, kevés ahhoz, hogy visszatartsa feltörő könnyeimet, azt a furcsa, nevetséges kis hangot, amivel mindig sírni kezdek, mint a meglőtt zsákmány, amelyik nem hajlandó tisztességesen elpusztulni azonnal. Megbocsájtása valószínűleg felszínes lesz, ezt tudom, mielőtt bármit mondana nekem, iszonyú körülmények között hagytam magára, éppen akkor, amikor a legnagyobb szüksége lett volna rám, de nem szerethettem nyíltan, sem gyöngéden, sem forrón – sehogyan sem. Szűkölő állatként realizálom szavait, nincs bennük elutasítás, mégis zsigeri félelmet ébreszt bennem, teste elfordul tőlem, távolságot ékel közénk. Két évvel ezelőtti döntésem visszavonhatatlan következményei elől nincs menekvés.

Ablakot nyit. Hétköznapi mozdulat, dísztelen, funkcionális, bármelyik beszélgetésben észrevétlen maradna, csak én érzékelek benne némi visszautasítást – hűvös légáramlatok szöknek be, puhán omlanak szét, borzongató tisztasággal. Szétfoszlik eddigi beszélgetésünk, fülledt egymásra találásunk, izzó örömünk, a viszontlátás borzongatása semmivé lesz. Szíven sújtottak tanácstalanságával pillantok körbe, vékony sziluettjén meg-megállapodok, felmérem, mennyit változott, mennyire más – most különösen. Hideg, érinthetetlen. Minden bizonnyal nosztalgikus sóvárgással omlott belém, belém, belém, a hitetlenkedő, boldog ölelésembe.

Fogalmam sincs, mi fáj jobban. A pofon, annak pontossága vagy ereje. Vagy a hangjában bujkáló keserűség és düh, amivel kiosztja.

Idegen férfi, idegenül mozog ennyire otthonosan ebben az irodában, idegenül gyújt rá, idegenül fújja a füstöt. Reflexszerűen óvva inteném a dohányzás káros hatásaira, két évvel ezelőtt viccesen megjegyeztem volna, ne merjen éveket pazarolni erre az életünkből, nem mehet el korábban és betegebben, mint én, ezúttal viszont hallgatok, gyomorszorító kívülállósággal. Örökké élni fog, túlél engem is, túlél majd generációkat, korokat, születő és letűnő civilizációkat. Ezen nem változtat egy szál cigaretta, de millió sem.

- Nincs miért megbocsájtanom – gyűlölöm ezt a sírós orrhangot, aminek semmi köze hozzám, mégis én vagyok, teljes egészében. – De hogy mondhatsz ilyet? Csak meg akartalak védeni. Tudom, hogy lehettem volna bátrabb, merészebb, vakmerőbb, makacsabb, és sajnálom, hogy nem voltam, de hogy mondhatsz ilyet? Hogy mondhatod, hogy ezt tettem veled? – Arcom másik felét is letörlöm, nincs zsebkendőm, ezért nagyot szipogok. A táskám odakint maradt, ez a hely pedig ismeretlen territórium. Láthatatlan csapdák szegélyezik.

Levegőt venni és ránézni most annyi, mint meghalni egy kicsit.

Tucatszor meghalok, mégis felkapaszkodik mellkasán pillantásom, keresi tekintetét, keresi az öröktől ismert vonásokat – egyszerre félve és telhetetlenül. Két évet töltöttünk külön, és ez a két év ugyanannyi rejtett nyomott, felfedetlen mintát hagyott rajtunk. Miért ilyen nehéz kapcsolódni? Hol és min csúszik el a kommunikációs csatornánk?

Összefont ujjainkat kissé megemelem, pár fokkal eldöntöm jobbra, aztán balra, górcső alá veszem a két kézfejet – Benjaminé hideg és nyirkos, az enyém meleg és izzadt, ő hűsít, én melengetem. Benne valaki vagy valami más vére folyik, ott csörgedezik artériáktól hajszálerekig, egy másik élet ritmusát dobolva. Különös, hogyan tartja egyszerre életben és holtában a férfit, akire még így is, gondolkodás nélkül rábíznám az életem.

Csakhogy lehet, éppen így veszíteném el. Őt és az életemet egyaránt.

Koncentrációm egyetlen fókuszpontra korlátozódik, egyedül rá figyelek, teljesen és oszthatatlanul, elképzelem munka közben, asztal fölé görnyedve – ezen a ponton szórakozottan félfordulatot tesz a tekintetem, és észreveszem a keretezett fényképet, magamat, illetve azt, aki évekkel ezelőtt voltam, aki már nem lehetek, és akit ezek szerint nem felejtett el -, papírokra nyomtatott számhalmazok útvesztőiben barangolva. Elképzelem új otthonában, a sajátjai között, egyedül az ágyban, egyedül az asztalnál, gondolataiba mélyedve. Kicsinyes diadalt élek meg, amiért nem találkozom megemlítendő névvel, amiért agyamnak nem kell kiterjesztenie és átszíneznie a képet, amiért egyedül fekszik, egyedül ül, nem valaki más mellett, nem valaki más közelségét élvezve. Vajon gondolt arra, mi lehetett velem? Érintett-e más? Vajon marta egyfajta féltékenység?

Régen bármit meg mertem volna kérdezni tőle.

Régen.

Bizonyos szokásokat persze nem vedlett le, nem, öntudatlanul járja be non-verbális kommunikációjának alappilléreit. Szemöldökéhez nyúl. Halvány mosollyal válaszolok.

- Örülök, hogy… - mit mondhatnék? Hogy nem kallódott el? Hogy talált magának célt, tevékenységet, elfoglaltságot? – Hogy vannak körülötted olyanok, szóval mások. Hogy nem vagy egyedül – pontosítok, mert akármennyire igyekszem, továbbra is két táborban gondolkodom. Erre treníroztak egy életen át. Vagyunk mi, és vannak ők. Mi képviseljük a fényt, ők a sötétséget.

Közelségétől ismét leheletnyire elnyílnak ajkaim, a testem hamarabb válaszol neki, annak minden négyzetcentiméterét, ösztönös visszacsatolását ismeri, és neki engedelmeskednek az izmok és inak, minden porc képes az akarata szerint hajlani. De az elmém. A tudatom.

Megbántottan rántom le rólam pillantásomat, nem is tudom, kire haragszom igazán – rá, magamra vagy a helyzetre, amibe belekényszerültünk. Valaki miatt, aki nem tisztelte Benjamin életét. Sem az enyémet. Sem senkiét. – Azt tudod mondani nekem, hogy te vámpírként – beleborzongok röviden, még sosem neveztem így, még sosem definiáltam ekként - soha… soha nem tettél olyat, ami helytelen? Hogy soha nem vetted más vérét? Hogy soha nem használtad fel az erődet? Hogy soha nem manipuláltál másokat? Vagy soha nem használtad ki, milyen hatással vagy az emberekre? Rám tudsz nézni, és azt tudod mondani, hogy sem te, sem a barátaid nem tettetek ilyesmit?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Feb. 15, 2020 12:14 am

strawberry lipstick state of mind
Benjamin && Medorah

A napot elnyelték a messziben tornyosuló épületek. Mela izzadt, forró kezét kitartóan fogtam, istenem, semmiért sem engedtem volna el. Az ingem hasonlóképpen volt lezseren kigombolva, mint most, mellkasom kipirosodott a napsugaraktól. A Potomac sebesen zúgott végig alattunk, a hullámok egymásnak és a hídlábnak csaptak, az ég végigtáncolt narancstól kezdve liláig. A Francis Scott Key-en álltunk, önfeledten nevettünk, szerelmes pillantásokkal jutalmaztuk egymást. Akkoriban haja vége cirógatta a kézfejem, mikor lapockái közé simítottam azt. Szemei boldogságban fürdve csillogtak, közelebb hajolt majd semmiségeket suttogott a fülembe. Kuncogva elhúzódott és hagyta, hogy orcáim felvegyék a rózsaszínes árnyalatokat, amit a lámpák megvilágítottak. A Potomac pedig csak tovább mosta a vasat, amin mi ácsorogtunk. Hiányzik az a mézédes csók, amit azon a hídon ajkaimra lehelt. Az a csók égett ebben a pillanatban is rajtuk, miközben belelovaltam magam álmaim és vágyaim részletezésében. Mela, te is ezt szeretnéd, ugye? Majd folytattam. Majd egyszer csak befogtam, mintha karót nyeltem volna hirtelenjében. Feltűnt valami: amíg az én reményszavaim betöltötték a végtelennek tűnő teret köztünk, addig ő nem szólt. Hangja nem simogatta úgy fülem, mint aznap este a Francis Scott Key-en. Nem kacarászott már és szemei egészen mástól ragyogtak a neoncsövek éles fényében. Bocsánatot kértem, ő pedig leállított.
- M-megálltam - egy félbeszakadt bólintással megerősítettem a némaságom. Letámadtam, megértem a kérését, de megrémít. Lesütöttem a szemeim, a vele való kommunikáció vele olyan volt, mintha üvegen járnék. Nem akartam most szembenézni vele, hisz magasról zuhanhatok, ha újra beleesek azokba a jégszín íriszekbe. Szerelmünk meggyengült mára, a kötelék az idő baltája alatt elvékonyodott. Lelkemben viszont éreztem Mela körmeit, kapaszkodik belém, csak már nem talál biztos fogást. Változtunk. Ujjbegye perzselte a bőröm, érintése édesen fájt, egyenesen húsomig hatolt és arcom két oldala felsajdult. Egy spirálként göndörödő hajtincsem a látókörömbe pofátlankodott, így hátradobva fejem ráemeltem közönyös tekintetem. Mondd csak ki Mela, te már nem látsz velem közös jövőt, súgtam a szám használata nélkül. Az apátiát hívtam pajzsomul a szívek harcába, ami ebben a dohos irodában vívódott két régi szerető között.
- Őszintén nem tudom mit kellene neked megbocsájtanom - az asztal szélébe kapaszkodva állásba löktem magam. Lopva rápillantottam, majd az ablakhoz sietve elfordítottam a kallantyút és kinyitottam. A friss, kissé csípős levegő fejbe csapott könyörtelenül, az érintésétől bódult fejem újra tudott egyenes gondolkozásba kezdeni. - Azt, hogy kidobtál, mint macskát szarni? Két éve történt.  Hidd el, már milliószor megbocsájtottam neked. Talán két hétig haragudtam, talán egy hónapba telt feldolgozni. Megértettem miért tetted... Megbocsájtok neked, Mela - léptem el a levegőtől, majd az asztalomon heverő dobozból előhúztam egy szál cigarettát és ajkaim közé biggyesztve meggyújtottam. Birdie letiltott a benti dohányzásról, de valami azt súgja, hogy ebben az abszurd helyzetben most elnézné nekem. Ő tudja talán a világon legjobban, hogy mennyit jelent nekem ez a lány... nő, aki halkan zokog. - Itt az a kérdés, hogy te meg tudsz-e nekem bocsájtani. Meg tudod-e nekem bocsájtani a dolgokat, amiken miattam keresztül mentél... elképzelni sem tudom milyen lehetett. Annyira el voltam foglalva a saját lelki világommal, hogy senki másét nem vettem figyelembe. Sajnálom - sziszegtem az utolsó szót egy füstfelhőben. Nem voltam tekintettel senkire, eltemettem magam az önsajnálat földjére, ahonnan alig tudom kiásni magam. Nem érdekelt Mela hányszor sírta el magát a családja előtt, az sem jutott eszembe, hogy a szüleim hogy érezhetnek. Hogy Euphorie - isten nyugosztalja - hogy viselte a halálom és átváltozásom. Senkinek sem volt az elmúlt időszak a legfényesebb, ezt nyíltan merem állítani.
Egy másik szék háttámlája alá nyúltam és könnyedén emelve Mela elé raktam. Elfoglaltam a helyem rajta és kezéért nyúltam, ujjpercein végigszaladtam majd behajlítva sajátjaim egymásba fontam ujjainkat, mint két kirakós darab megegyező darabkáját. Legszívesebben rántottam volna egyet, hogy csöppnyi teste ölembe zuhanjon és karjaim közé zárhassam őt, puha ölelésemmel körbevéve, mint egy takaróval. Mégsem tettem, mert Medorah már nem az enyém többé. Ő már nem az enyém, hogy ölelhessem.
- Az elmúlt két év nem volt kegyes hozzám, sejtem, hogy hozzád sem, de azt hiszem azért vagyunk most itt, hogy felzárkózzunk egymás életében - nyeltem nagyot, gondolataimban visszautazok abba a pillanatba, mikor egy darab hátizsákkal léptem ki Mela bejárati ajtaján és egyben történetéből is. Megannyi napfelkeltét és napnyugtát éltem meg azóta, mégsem tudom négy mondatnál többe foglalni, hogy mi a helyzet. Hol voltál Benji, mit csináltál... Semmit. Az égvilágon semmit. - Dolgozom, minden este itt hátul. Azt hiszem kicsit büszke lehetsz, mert a tulaj jobbkeze vagyok... Én szeretem jelképes társtulajdonosnak hívni magam, de Birdie azt állítja, hogy a közelében sem állok - felszakad egy halk, kissé szórakozott nevetés. - Aztán napfelkelte előtt hazamegyek, egy csapat fiatallal lakom. Bezárkózom a szobába, leülök az ágyam szélére, vagy az íróasztalomhoz és gondolkozom. Rengeteg időm van, amit itt bent tölthetek - kocogtattam meg a halántékom, hangom tükrözte azt a mentális fáradtságot amit időtlen idők óta a vállaimon cipelek, mint egy úti csomagot. A kartámlára támasztva könyököm megvakartam szemöldököm fölött a kis területet, töprengve mégis mivel fűszerezhetném meg a befásult életem történetét. - Talán jobban fogod magad érezni, ha azt mondom, hogy nem voltam egyedül. Nem maradtam magamra, bár mondanom sem kell, minden új barátom természetfeletti. Mela... - gerincem begörnyedt, ahogy közelebb hajoltam a csodálatos lányhoz. Olyasféle szavak formálódtak meg bennem, amire valószínűleg erősen tiltakozni fog. - Ők nem érdemelnek halált, Mela. Megvilágosodtam, vagy megőrültem, de ugyanolyan a legtöbb, mint mi ketten... vagyis, mint te - Hisz már én csak egy vagyok közülük, egy a vademberekből, a mutánsokból. Ő védi a saját faját, amihez én már nem tartozom, de ráeszméltem, nem mindenki ellenség, aki képességekkel bír. - Muszáj hinned nekem, a vadászatokban nagy reformok kellenek, mert most már látom mi folyik a másik oldalon - habogtam, nem tudtam miért ötlött fel bennem ez most. Talán féltettem az új barátaimat, szerettem volna, hogy a szerelmem is ugyanúgy tekintsen rájuk, mint rám. Amíg a családom elfordult tőlem, ők befogadtak ítélkezés nélkül, hiába tudják, hogy gyilkosuk lehettem volna. Ez a különbség.
panic room ●●    ●●  by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szer. Feb. 12, 2020 12:07 am
Hezitálva bomlanak ki kényszerű elzárkózásom szirmai, megnyílni annyi, mint védtelenné válni, kiszolgáltatottá, lehetek lesunyt fejű őzgida vagy reflektorfénytől megdermedt szarvas az út közepén, mégsem félek, Benjamin még mindig az a fiú, aki velem együtt próbálta visszafojtani a könnyeit, aki akkor, a múlt hézagos darabkájában, úgy nézett rám, mintha nem tudná eldönteni, éppen megöltem vagy megmentettem. Önmagától vagy önmagamtól. Ugyanakkor ugyanúgy felgyűrődött mögötte két év, habár sóhajtást sem mert hagyni rajta. Meglehet, eleinte rettentően szenvedett – emlékszem, hónapokon át álomba sírtam magam, összeszoruló gyomorral, magzatpózba gömbölyödve –, aztán megnyugodott, összeollózta, ami megmaradt, miután kitéptem magam belőle, lerakta egy új élet alapjait, tartozni kezdett valakikhez, valakihez, vágyat érzett mások iránt, szerelmes lett…

Ismételt bókja érzékeny ponton talál el, sosem akartam tetszeni másnak, sem őelőtte, sem mellette, sem őutána. Jól ismer, gyerekkorunk óta, felfedezte már személyiségem minden rejtett átjáróját, tudja, mit kell mondania, merre kell kanyarodnia, erőlködés nélkül talál hozzám, a legbensőmhöz. – Akárcsak te – pattintom vissza félszeg bakfisként, halovány mosollyal az arcomon, még a pillantásomat is leejtem, ösztönösen, nem akarom, hogy lássa, milyen hatással van rám. Egyébként mi mást mondhatnék neki, ennyi idő és ennyi változatlanság után? Első és egyetlen szerelmem élő lenyomata, teste megőrizte annak pillanatát, szépre metszett arcával, átható tekintetével együtt. Talán csak több törés rejtőzik szemében, több felszíni hasadás, több láthatatlan árok.

Kezelésre szoruló tenyeremre fordítom pillantásomat, nem túl mély seb, állapítom meg bevallhatatlan könnyebbséggel, még a végén félreértené, pedig nem tőle félek, hanem mindenki mástól, sötétben lapuló szörnyetegektől, akikben nincs sem emberség, sem gyöngédség. Vajon benne mennyi maradt még? Az idő múlásával fordított arányban csökken benne, míg végül Bastien-féle fenevaddá változik? Vagy dönthetnek róla – dönthetnek arról, miképpen szeretnék élni az életüket?

Szótlanul kivárom, amíg betekeri a kezemet, egyszerre puha és érdes, mozdulatai ellenben összetéveszthetetlenül lágyak és óvatosak, vigyázva dolgozik, magabiztos fürgeséggel. – Köszönöm, és tudnod kell, tudnod kell, hogy én… – nem vadászni jöttem ide, nem mások miatt vagyok itt, téged kerestelek, egyedül téged, akarnám mondani, igazán, gyomortól torokig nyúló késztetéssel, de képtelen vagyok befejezni, ott marad, megfogalmazhatatlanul, megformálhatatlanul.

És ekkor azt mondja…

Benjamin azt mondja…

És úgy szólít…

Kettőnk közül én nem vagyok képes megszólalni, fizikai gátak emelkednek, szűkre húzza magát a torkom, elszorul, szememet könny futja el, hogy lehet, hogy minden, ami eddig ennyire bonyolultnak tűnt, most ilyen egyszerű legyen, és hogy lehet, hogy ami eddig egyszerűnek tűnt, most ilyen bonyolulttá váljon? Arcomra simítja tenyerét. Elviselhetetlen. Bármit is mond, kristálytisztán hallom, komponenseit elraktározom és valamilyen primitív, ösztönös szinten értelmezem őket, ugyanakkor kibogozhatatlan fehér zajjá tömörül, felfogom és nem fogom fel, mindezt egyszerre, tekintetem az arcán puhatolózik, rákéredzkedik vonásokra, bejárja őket, ami éppen nem esik fókuszpont alá, az homályos, kontúrt vesztett.

Tenyeremet hirtelen a szájára tapasztom, nyirkos, és talán még ott terpeszkedik rajta néhány csepp alkohol vagy vér a másik kezemről, ajkaim hamarabb kezdik formálni a szavakat, mintsem ténylegesen kimondanám őket, de a zümmögéssel egyenértékű mormolás valahogy kitisztul: – Állj, állj, állj, állj – sóhajtással zárom le, lehunyt szemekkel, ráncolt homlokkal igyekszem kibogozni, mit mondott, mit kellene mondanom, mi történik majd ezek után.

Valójában egyetlen dolog számít.

– Két éven át semmit sem tudtam rólad, nem tudtam, hogy hová mentél, mit csináltál, hogy más vadászok megtaláltak-e, hogy… De élsz – elhúzom ujjaimat, ezúttal én érintem meg, hüvelykujjammal végigbecézem ajkait, mutatóujjam orra vonalán siklik, megrajzolom mindkét szemöldökét, és közben tekintetemmel nem eresztem, nem, fogva tartom, mintha attól félnék, egyetlen pislogás elég ahhoz, hogy semmivé bomoljon. – Életben vagy, jó, lehet, hogy nem a klasszikus értelemben – nedves nevetést hallatok, ott van már a sírás, a szájüregem hátuljában, az öröm, megkönnyebbülés, bűntudat zokogása –, de életben vagy. És engem semmi más nem érdekel, csak az, hogy élsz és megtaláltalak. - Képtelenség visszatartani, nincs is miért visszatartani. - Meg tudsz nekem bocsájtani?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Vas. Feb. 09, 2020 9:01 pm

strawberry lipstick state of mind
Benjamin && Medorah

"Tudod, én rohamtempóban öregszem, te viszont… " mondta a lány, akinek két szeme csillagként ragyogott ahogy hullaszín testemre őket, majd arcba vágott egy keserédes mosollyal. Láthattam, hogy valami lefolyik benne, de sosem árulná el, sosem beszélne, mert ezek a gondolatok tán jobbak is egy széfbe zárva őbenne. Lehetetlen úgy beszélnünk, hogy ne érezzem úgy magam mintha másvilágról származnék. Szavai szétfeszítették a szakadékot kettőnk között. De megbocsájtottam neki kínos nyelvbotlását, tudom, hogy nem sértegetni próbált. Látom, hogy ő is a régi akar lenni, csak az a lemez megakadt a tű alatt.
- Gyönyörű vagy - ismétlem magamat, lágyabb, kimértebb tónusban. Mindenén elidőzök, az apró pigmentfoltok arcán, haja végének lágy söprése a vállain, ahogy jeges íriszeit pont ugyanúgy képtelen levenni rólam, mint én őróla. Valóban öregedett, ugyan a szarkalábak veszélye nem fenyegette, de kislányból érett nővé cseperedett, karjai vastagodtak az edzéstől, de nem vesztett semmit a nőiességéből. Két istenséget képzelek körém, ebből ő egy, a másik maga Ámor, aki nyilával újra eltalál, talán már életemben harmadjára. Képes az ember újra szerelembe esni valakivel, akit eddig is szeretett, erre én és ő voltam a példa.
- Mindenképpen hatásos lett volna, ne haragudj, ha elrontottam a vadászatod - csalóka félmosolyra húzódtak ajkaim, majd lemondóan cuppantva lehajtottam a fejem. Egészem egy része abban reménykedik, miattam jött ide, hogy nem egy befuccsolt bevetés mellékszereplőjeként csöppentem ide, én maga a főszereplő akarok lenni. Talán csak túlságosan is vágyom arra, hogy Mela megerősítse bennem, nem hiába vártam rá napokat, heteket, hónapokat. Éveket. Nem hiába öntöztem a virágokat a mi szerelmünk kertjében, nem hiába éltettem a lángot, még akkor is, ha néha egy haldokló szikrához hasonlított. - Meg is vagyunk - elemelem hosszú, felszíni vágásától a zavaró, nedves anyagot. Helyére gézt fektetek, amit körbetekerek fáslival. Ugyan már, ő maga is tudta volna kezelni a helyzetet, de rám várt. Azt akarta, minden úgy legyen, mint rég, hogy a segítségére rohanjak. Én legyek a hősfigura megint, ő pedig az, akit ápolgathatok. A sebe nem volt komoly, csak gondoskodni akartam róla, amit hosszú időre elhalasztottam.
- Szinte mindennap gondoltam rá. Rád. Ránk! - sűrűn pislogtam, mintha arra vártam volna, egyik pislantás végén ő tovaszáll, mint egy égi jelenés. - Sokszor elképzeltem, hogy milyen lenne ha itt lennél, mit csinálnánk... vajon veszekednénk? Jókat nevetnénk? Kínos lenne? Olyan lenne, mint rég? - Hogy én mennyire szerettem erről a lányról képzelegni. Viszont a valóság, amelyben élünk, nem az én befolyásom alatt van, ellentétben a képzeletem által szült képekkel, amiket magam nyugtatására hoztam létre. Hiába láttam magam előtt álmaimban, hiába próbáltam emlékének látványára rászámolni pár évet, semmi sem fogható ahhoz, amit most érzékelek. Lábaimat elfedte szépen hullámzó óceánja, s csak arra várok, mikor fog magával rántani a mélybe. Feszengtem, embert és vámpírt próbáló módon kerített be a szorongás. Ezért a pillanatért töltöttem mindennapjaimat sóvárgással, s minél gyengébben kezelem a helyzetet, annál inkább elfognak a démonjaim. - Mela - általam ráruházott becenevét úgy ejtettem ki számon, mintha a mindenhatóhoz szólnék. Alázattal, csodálattal. Nekem ő egy csoda volt. - Kibaszottul, elmondhatatlanul hiányoztál. Ne haragudj, hogy... hogy nem tudok megszólalni, csak sokkban vagyok. Nézz ide - combján pihenő kezemet megemeltem, reszkettem, minden idegem pattogott, ez az érzés ahhoz lehet fogható, mint mikor halálod után elszámolsz a bűneidért és mégis a Mennybe kerülsz. Annyi mindent elrontottam, mégis visszakaptam Őt, még ha nem is marad sokáig. Ha tovább is áll, de hozzászólhattam, hallhattam kacagni, hallhattam beszélni. Láthattam, ahogy egy mosolyba önti ajkait, de nem csak azokkal, szemeivel is mosolyog. - Annyira, de annyira sajnálom, hogy eltűntem. Vagyis, te nem láttál engem - szám szégyenérzettel spékelve andalgott oldalra, hisz most megtudhatja, mindig is a közelében voltam. - De soha, egy pillanatra se gondold azt, hogy elmúlt egy napom is anélkül, hogy te az eszemben lettél volna. Hamarosan pedig minden megoldódik! Egy varázsló segít nekem, hamarosan tudok majd a napon járni, hamarosan talán minden a régi lesz! - reményekkel telt mondandóm sóhajba mélyedt, mikor apró arcát a tenyerembe simítom, s megérzem a teste melegét. Én viszont hátborzongatóan hideg vagyok. Ő a vörös, én a kék. Víz és tűz. Soha semmi nem lesz már olyan, mint rég, meglehet ő nem is akarja. Lehet csak rég kihűlt szerelmünk margójára írja ezt le. Esetleg csak a benne élő tisztelet a múlt iránt vezérli. Hét perce kaptam vissza, ezalatt a hét perc alatt hét különböző érzelmet vetített le bennem puszta létezése. Boldogság, szerelem, vágyódás, hiány, félelem, lemondás... Nosztalgia. Hiába emlegetem a múlt visszatérését, hiába idézgetem, mint egy szellemet, soha nem lesz olyan..., mint rég. Hisz mi sem vagyunk már ugyanazok a tudatlan kölykök. - Ne haragudj, talán túlságosan beleéltem magam.

panic room ●●    ●●  by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Vas. Feb. 09, 2020 7:03 pm
Hétszáznegyvenkét nap, tizenhárom óra és harminchat perc.  

Hirtelen nem tudom eldönteni, eddig szenvedtem-e légszomjtól, vagy most felejtem el, hogyan kell levegőt juttatni szájtól torokig, toroktól tüdőig, ennek önkéntelenségét játszi könnyedséggel írja felül Benjamin felbukkanása. Szűkre húzott torokkal, rebbenni képtelen szempillákkal, mozdulatlanságra szorított testtel állok, abszolút dermedten, egyetlen nyikkanás sok, annyi se hagyja el a számat. Így érezhetik magukat, akik jelenést látni, akik előtt csodák elevenednek meg, a borrá változott víz szemtanúi, síró Szűz Mária szobrok áhítatos hívei, valahogy így, és olyan nevetséges, de arra gondolok, minden megtalálására tett kísérletem elmorzsolt ima, pedig nem hiszek Istenben, és a vámpírok megteremtése óta a tudományban is nehezemre esik.

Más körülmények között azonnal óvintézkedéseket tennék, próbálnám enyhíteni a kárt, megmenteném magamat, mert nem szorulok senki segítségére, saját erőmből, saját elhatározásomból cselekszem, ezúttal mégis egyfajta tanult tehetetlenséggel várom, hogy valaki – ne legyünk ennyire naivak, nyilvánvalóan Benjamin – helyettem oldja meg a problémát. Szemközt hasonló katasztrófa, földre ejtett láda, benne üvegek, illetve azok maradványai, ő gyönyörű, semmit sem változott, mintha tegnap intettem volna búcsút neki, csak a haja hosszabb, csak az öltözködése merészebb.

Elhomályosul előttem, először azt hiszem, megszédültem, mindjárt elájulok, aztán rádöbbenek, mi okozta az optikai zavart, sietve kipislogok egy könnycseppet a szememből. Mire felocsúdok, előttem áll, sóhajtásnyi közelségben, innen még lélegzetelállítóbb, rakoncátlan tincseit fürkészem, egyenes vonalú orrán csúsztatom végig a pillantásomat. Érintésére összerezzenek, nehéz lenne megszólalni, nehéz lenne viszonozni, nehéz egyáltalán gondolkodni, két éven át minden egyes nap elképzeltem, hol járhat, mit csinálhat, hogyan nézhet ki, és azt hittem, bizonyos értelemben kinőttem az iránta érzett szerelmet, most mégis tizennyolc éves bakfisként pislogok rá, megilletődötten, gyomrot kínzó bizsergéstől elgyengülve. – Hogyne, persze – helyeslek szinte rögtön, látószögem leszűkül rá, mit számít, kik vannak még itt, mit látnak, mit gondolnak -, mindenképpen.

Átkarol, magától értetődően, természetesen, kétévnyi távolság foszlik semmivé, gyümölcsfák között sétálunk, tökéletes összhangban, nyárillatú fülledtségtől bágyadtan, egyikünk sem szólal meg, csupán tekintetünk találkozik időről-időre. Tudom, hogy szentimentális ömlengés, tudom, hogy semmi értelme, és tudom, hogy tiltakoznom kellene, helyette követem szelíd irányítását, nincs ennél felszabadítóbb érzés a világon. Orromat sejtszintű emlékezéssel fúrom ugyanoda, ugyanabba a pontba, nyakának lefelé hajló ívébe, ahol feszes vállának izmába fut, emlékeimben forró és bizsergető, a jelenben rémisztően hűvös, beleborzongok. De nem húzódom el.

Legalábbis nem azonnal. – Kettőnk közül te változtál kevesebbet – zavartan fülem mögé tűrök egy elkalandozó tincset. Nem bírom elviselni, amit mond, inkább a mögém húzott székre roskadok. – Tudod, én rohamtempóban öregszem, te viszont… - Félrepillantok, gyermeki bűntudatot idéző intenzitással, fogalmam sincs, hogyan beszélgetnek élők a holtakkal sértegetés vagy vádaskodás nélkül. Félek, bármit mondanék, ütemet veszítene kommunikációs csatornánk tempójában.

Persze tudja – jobban ismer mindenki másnál ezen a világon, önmagamba visszazártan léteztem, mióta kényszerből megszakítottam vele minden kapcsolatot -, mire van szükségem, azonnal feloldja szorongásomat, eltereli figyelmemet. – Szeretek veszélyesen élni – kihívóan pillantok rá, csalfa mosollyal a szám szegletében. – Más helyzetben briliáns csalinak neveznénk. – Ismét hozzám ér, egy rétegnyi vatta pofátlankodik közénk, én pedig lélegzetvételenként könnyebbülök meg. Felszabadító megtalálni, amit az ember olyan sokáig keresett, ugyanakkor riasztó, innentől kezdve nincsenek tervek, ismeretlen terepre tévedtünk, alternatívák híján a találkozás sodrására bízom magam.

– Elviselhető – rántok egyet a vállamon, és a fejem is oldalra billen, csak utólag jövök rá, mit csinálok, ez bizony hamisítatlan, színtiszta, szánalmas törleszkedés. – El se hiszem, hogy itt vagy, mármint tényleg itt vagy, és én is tényleg itt vagyok. Gondoltad volna? Gondoltál rá valaha? – Ennél a pontnál siklik vissza pillantásom az arcára, kérdésem ártalmatlannak tűnik, de benne van az összes félelmem és aggályom. Mi van, ha minden, amit tesz, merő udvariasság? Egy rég letűnt szerelem nosztalgiája.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Vas. Feb. 09, 2020 1:04 am

strawberry lipstick state of mind
Benjamin && Medorah

A bár erős, alkoholtól fűtött hangjaiban nehéz kivenni bármit is. Talán gyakorlás kérdése az egész, talán én nem feszítgettem erőm határait eléggé. Sosem tekintettem a vámpírlétre áldásként, az örökkévalóság gondolata megrémít, s hiába sorakoznak porfogóként a fakarók a szobámban, merszem sosem lenne megragadni egyet és egyenesen feltépni vele bordaketrecem, hogy mindennek véget vessek. Néhanapján belelovalom magam a túlzó önsajnálatba és úgy kuruttyolok a halálról, mintha a szövetségesem lenne, de azok a karmok engem nem saját kezem által fognak egy napon megkaparintani.
A dobozt valódi kincsként fogtam felsőtestemhez, mégsem tudtam, hogy a kartonlapokból finoman összehajtott tákolmány mit rejt magában. Zsigereimben éreztem, hogy valami elengedhetetlen portéka pihenhetett belül, hisz Birdie ritkán rendel egy dolgot, s a szállító sem csúcsforgalomban szokott kézbesíteni. Fontos volt, főnökömnek pedig nem akarok csalódást okozni. Hiába lassult le minden, hiába tompult a ricsaj, csak a finom kacagás maradt ugyanolyan éles, én továbbra is markomban tartottam a szerzeményt. Csak képzelődöm. Kerestem, keresem, de nem találom.
Az egész egy bevillanó képként hatott, amiből az üveg jellegzetes, szétpattanó hangja rántott vissza. Mintha megragadta volna a vállam és egy álomból taszított volna ki. Újra minden normális sebességben, hangerőben szólt. Biztos egy részeg, gondoltam.
Bal lábam a jobb elé helyeztem, orromat megcsapja két olyan illat, amit semmivel sem kevernék össze. Vér és parfüm. Vizslattam a tömeget, s egyetlen egy emberen akadt meg a tekintetem. Térdem megremegtek, izmaim elernyedtek, a doboz félhangosan puffanva érkezett a padlóra. Hétszáznegyvenkét nap, tizenhárom óra és harminchat perc után először ugrott a szívem a mellkasomban, egyenesen az Ő irányába. Oda akar vezetni, de alsó tagjaim a földbe gyökereztek. Gyomrom kifordult a vérétől, ez az ami pánikba ejt. Valódi vértasakká vált az éhes vámpírok számára, akik itt tanyáznak.
- Átveszem! - kiáltottam a pultosnak, ahogy egyenest Medorah elé kocogok, elfeledve mindent, ami eddig a teendőm volt. Újra húsznak érzem magam, mikor nap, mint nap újra beleszerettem. Neki a legkevésbé sincs szüksége a védelmező szárnyaimra, de mindig hőst játszottam, mikor ő került szóba. Alsó ajkam idegesen rángatózott, óceánszín szemeimet könnyek borították, ahogy megvizsgáltam minden kis részletét. A haja rövidebb lett, vonásai erősödtek. Ragyogott. Torkom kiszáradt, szomjaztam rá, de nem a vöröslő cseppekre a tenyerén, hanem a nedves csókjaira és puha ölelésére. Egy szót sem tudtam kipréselni a beszélőkémen.
Sérült kezére helyeztem enyémet, ujjainkat lassan, nagy figyelemmel hajtottam egymásba, mintha csak először érinteném. Hagytam, hogy vére elszínezze és megmutassa kezem részleteit. Ezzel jeleztem neki, hogy nem fogom bántani, bár ezt ő maga is tudja.
- Attól tartok annyira mély a seb, hogy hátra kell kísérjen lekezelni - hangom elcsuklott több helyen, de kénytelen voltam elrejteni minden érzelmem. A pultos az elsősegélyládát diadalittasan lobogtatta feje fölött, amire csak lemondóan intettem. Mela dereka köré fontam bal karom, karcsúsága tökéletesen passzolt hozzám, mintha egy kirakós két szomszédos darabja lennénk. Nem tudtam levenni róla a szemeim, míg a számomra rutinszerű lépteket megtettem, vele az oldalamon. Mindig tudtam, hogy ez a nap eljönni készül, de reális választ sosem kaptam magam arról, hogy mit fogok tenni vagy mondani. Három évig töltöttem vele minden percet, most mégis olyan érzet költözött belém, mintha először látnám.
Az ajtó nyikorgás kíséretében nyílt ki számunkra, a neoncső fehéren világította meg az irodát, ahol a napjaimat töltöm. Szemet hunyok afelett, hogy asztalomon ott díszeleg egy kép, amit én készítettem róla ugyanaz a cseresznyefa alatt, mint amelyik alatt társamnak kértem. Akkoriban fotós akartam lenni másodállásban, csak tehetségem nem akadt mellé. Kezét lassan engedtem el, vörös tenyerem pedig lapockái közé helyeztem, hogy egy finom, de szoros ölelésbe húzzam testét, ha épp nem felpofozni van kedve eltűnésem végett.
- Felismertél - beharaptam alsó ajkam, legrosszabb rémálmaim és paranoiám meggyőzött arról, hogy egy idegen arc vagyok már számára. - Gyönyörű vagy.
Háttámlájánál megragadva húzom mögé a székem, lábai folytonos recsegéssel súrolják végig a padlózatot. A narancssárga ládát magamhoz véve fordulok vissza hozzá, markomban tartva a kis üvegcsényi orvosi alkoholt és vattakorongot.
- Elég merész dolog egy csapatnyi vámpír mellett elvágni a kezed - Az eláztatott korongot a vágásra helyezve hüvelykujjammal óvatosan lenyomom, elállítva az enyhe vérzést. A testem robbanni készült az izgatottságtól és feszültségtől amit a jelenléte biztosított nekem. Kívülről viszont csak az elégedett vigyorom árulkodott arról, mennyire feldobta az életem. - Nagyon csíp? - billentettem oldalra a fejem, szabad kezemmel egy kósza tincset füle mögé söpörve. Látszik a szemein, hogy nem józan, de nem is hasonlítható a többi vendég állapotához. Ez a jeges szempár az egyetlen, ami két pillantással térdeimre tudna bírni, ahogy halott szívem is csendben olvadozni kezdett. Bassza meg, annyi mindent be kell pótolnunk, de próbálom nem beleélni magam semmibe. Talán ő már nem érez semmit, csak örül egy rég elveszett ismerősének.

panic room ●●    ●●  by barb
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Feb. 08, 2020 11:42 pm
Nehezen illeszkedtünk azonos pályára beszélgetés közben – ezért kizárólag magamat hibáztatom, sosem nyitottam feléjük, kikerülhető, de véletlenül sem figyelmen kívül hagyható berendezési tárgyként tekintettem rájuk, amikkel kötelességem megosztani a hatszor négy méteres irodát. Ezúttal mégis hajlandó vagyok nyitni – résnyire, természetesen, elképzelem, milyen felszínes ismeretséget köthet egy normális korombeli, ahhoz igazítok mindent –, meghívom őket az első körre, hagyom, hogy asztalt válasszanak, nekem végül is mindegy, hová ülünk le, amíg lehetőségem nyílik belátni az egész teret.

Benjamin itt lehet, pontosabban Benjamin itt van, mert itt kell lennie, ide vezetett hónapokig tartó kérdezősködés, nem feltétlenül gyümölcsöző információcsere. Háromszor jártam már itt – nekihajolok a pultnak, lábujjra emelem a testsúlyomat, hátha néhány centinyi csalással hamarabb észrevesznek –, minden alkalommal egyedül, véletlenül sem szerettem volna idegeneket belerángatni életem drámájába, ráadásul reméltem, rögtön egymásba botlunk, márpedig ehhez nincs szükség külön közönségre. Mit mondanék nekik? Szorult helyzetben sokkal nehezebb hihető hazugsággal előállni. Őszinte úgysem lehetek, és nincs vadász ebben a városban, aki ostobán felfedné a kilétét. Másnapra családostul, gyökerestül kitépnének minket, mintha soha nem is léteztünk volna. Barbár módszer, cserébe riasztóan hatásos.

Öt perc kitartó kontaktusfelvételi kísérlettel, négy koktéllal, három majdnem kilöttyintéssel, két araszolás közbeni bocsánatkéréssel és egy megérkezéssel később végre megkóstolhatom, aminek a megrendelését – nyilván nekem, önkéntes áldozatnak – meglepő izgatottsággal adták le. Kicsit édes. Kicsit selymes. Összességében cukorsziruppal gazdagon meglocsolt, magas alkoholtartalmú rövidital, látszólag itatja magát, majdnem a felét felszürcsölik, gondolkodás nélkül, mire egyáltalán sikerül azonosítanom egyetlen kortyból, nagyjából milyen összetevőkből állhat.

Innentől kezdve fogalmam sincs, mi történik. Nem a koktél miatt, azt inkább csak nyalogatom – bezzeg valami apám által tökösnek nevezett piát valószínűleg lelkesebben nyakalnék –, kívülről nézem végig, ahogyan kezdenek kontroll-vesztett állapotba kerülni. Tekintetem percenként körbeszáguld, sietve, rutinosan, ismerős tincsek után kutatva. Végighallgatom az összes munkahelyi pletykát – szerencsére egyikbe se vonnak bele, bár ki tudja, másoknak lehet, éppen rólam beszélnek, ez valami ördögi vetésforgó, valaki éppen sorra kerül, valaki éppen kimarad –, hümmögök hozzá, bólogatok vagy rázom a fejemet – verbális megerősítésre tőlem nem számíthatnak –, teszek egy-két megjegyzést két témával később, végül heves, ám annál vidámabb vitába bocsátkozunk az idei Oscar gálát illetően. Miattunk akarnak egy perces néma csendet tartani – miattunk, mi vagyunk a Washingtonban rekedtek, a foglyok, az új rendszer legnagyobb áldozatai.

Valahol itt kerül ismét rám a sor, ami azt jelenti, miközben elkortyolgattam két környi piát, ők rekordsebességgel magukba döntöttek négyet. Másodszorra jóval hamarabb kapok némi figyelmet a pultostól, kipirult arccal, nevetésre álló szájjal kérek, még egy kört, igen, ugyanabból, bólogatok, valami viccet is elsüt, tudom, hogy közel sem annyira humoros vagy sziporkázó, mint amennyire kacagni kezdek rajta, a tálcát is úgy tolja a közelembe, hogy egymásnak koccintva biztonságosan megemelhessem a poharakat, óvatosan, azt hiszem, ezt mondja, és lehet, én is túl sokat ittam, mert…

Pillantásom fennakad egy ismerős alak arcának ismerős szirtjein, megtörök és szétroncsolódok rajtuk, rég nem tapasztalt szomjúsággal, mégis hitetlenkedve barangolom be vonásainak csipkézett partját, nem emlékszem, hogyan kell levegőt venni, a szívem is félrever néhányszor konokul, az izmaim elernyednek. Az egyik pohár szétpattan, fájdalmat sem érzek, de hallom, amint három másikkal együtt a padló tömegvonzásának engedelmeskedve ripityára zúzódik. Ott állok, vérző kézzel, csodálkozástól elnyílt szájjal, enyhén becsiccsentve, felfröccsenő koktéltól nedves nadrágban, egy halom szilánk közepette.

De kit érdekel?

Megtaláltam.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Feb. 08, 2020 3:57 pm

strawberry lipstick state of mind
Benjamin && Medorah

Munka. Öt betű alkotta szó, amely önmagában annyit takar, hogy pénzért szolgáltatást nyújtok a munkáltatómnak. Meglehet, hogyha az egészem nem állna négy törött porcelándarabból, nekem is ennyit jelentene. Megeshet, hogy akkor harmincegy napból nem minimum huszonkilencet, és hét napból nem hetet töltenék itt. Lakótársaim pszichopata sztahanovistának tituláltak, s ezt a jelzőt büszkén viselem. Addig sem arra koncentrálok, hol tért rossz vágányra a dübörgő vonatom, s miért lassított le a kalauz két évvel ezelőtt. Ez a pár nap pedig semmit sem nyom ahhoz a mértékhez képest, amit még le kell élnem. Az egész életem egy ballada.
Nyúlánk, cingár ujjaim köré hajlott a rendelési papír, amit Birdie hozzám vágott, miután megjegyezte milyen jó bőrbe szedtem magam. Fürtjeim lágyan csillogva omlottak homlokomra, keretet és gyengédséget lopva erős arccsontozatomba. A beesett, szürkésbarna karikák - amik a szemeim édenkertjét jelentették -, elhalványulni tűntek, a koponyám összetétele pedig kevésbé tűnt szembetűnőnek. Ajkaim rózsásan, elhalt bőr nélkül tündököltek egy kis színt adva sápadt megjelenésembe. A papírt tartó részeimet a családi gyűrűk tartották keserédes börtönben, az arany meleg színe nagyobb kontrasztot ajándékozott a fehér tónusomnak. Sötét, bő ingem mellközépig kigombolva takarta csontos felsőtestem, kulcscsontom és szegycsontom minden lélegzetvétellel felfedte magát. Hosszú lábaimat egy sötétszürke gyapjúnadrág komfortosságával leptem be. Egy fess, lezser, mégis hetyke úriember. A papírlap tele volt, viszont a rendelési listában egyetlen egy doboz szerepelt.
A beugró pultosunk kopogás nélkül tépte fel az ajtót. A bár emberének zaja szökőárként folyt be a már nyitott átjárón. Telt ház van, mint minden péntek éjszaka, s ez megmagyarázza az alkalmazottunk sürgető szavait: nincs ideje itt hátul kóvályogni, ki kell szolgálnia az embereket. Intettem neki, hogy eredjen vissza a dolgára. Utolsó szemre vételt vettem a lapról, mielőtt kihúzva magam előresétáltam. Tincseim közé fúrtam az ujjaim, így juttatva koronámnak egy plusz tartást. Kecses, fenséges lépteimmel Birdie nevét védem, hisz egy magasan teljesítő, nívós hely agyi részéből nem sétálhat ki csak úgy bárki. A fizető vendégek felé az eleganciát kell sugározni. Ezt egy ismerős, édes kacaj puha rezgései zavarja meg. A hang elhal, eggyé válik a kinti robajjal, mintha csak egy csalóka képzelet lett volna.
- Bourkas - ráztam kezet az alacsony, mégis nálam kétszer nagyobb szállítóval. Erősen markoltam, dominanciát fitogtatva, s fél szememet rajta tartottam, miközben aláírtam az átvételi papírokat. A kartont jobb karommal fogtam át, épp a ráragasztott címkéjét olvasva csapta meg fülem a jellegzetes hang. Olyan volt, mint egy elfeledett emlék, mint egy otthon. Honvágy tört rám. Nyakam izmokat kínzó gyorsasággal fordult, lábaim egyként mozdultak az irányába, mintha egy sziréndal csalogatna. Nevet, csak nevet, de az arcát nem látom. Mindenki arca egy árnnyá vált, a világ hirtelenjében lassított felvételben rekedt. Mela, merre vagy?

panic room ●●    ●●  by barb
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Medorah & Ben
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» AJ & Medorah
» Ichabod & Medorah
» Medorah & Remus
» Maddox & Medorah
» Medorah Coleman

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: