Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cheryl and Lucian - Once more with feeling


Vámpír

Lucian Tristan Grayson
Chatkép :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling 92512fc35ac168e8900310d9f3a8901b
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Tom Ellis
Hozzászólásaim száma :
42
Pontjaim :
31
Pártállás :
  • Szimpatizáns

Fő képességem :
Az ellenállhatatlan sármom.
Kedvenc dal :
Sinnerman
Tartózkodási hely :
Washington D.C
Korom :
38
Foglalkozásom :
Egy éjszakai bár tulaja


Lucian Tristan Grayson

Elküldésének ideje -- Vas. Jún. 20, 2021 5:29 pm


Lucian & Cheryl



Megfordul a fejemben, hogy talán ma este le kellene itatnom Miss Prestont, mert egyetlen jó történet sem szokott azzal a visszaemlékezéssel indulni, hogy "amikor egyszer megettem egy salátát...". Persze ez az ötlet már a megszületés pillanatában is fiaskó, erősen kétlem hogy hajlandó lenne ennyire elvetni a sulykot. Igaz, már az is nagy haladás, hogy ma este meglátogatott, bár tény hogy számítottam erre a találkozásra, ha nem is ma, vagy holnap, de a belátható közeljövőben mindenképpen. Hogy miért voltam ebben ennyire biztos? Egyszerű a válasz. Kétséget kizáróan elmondhatom, hogy alig ismerem, de azt már tudom, hogy ő nem az a típus, aki szeret a sötétben tapogatózni, az ő számára életbevágó tisztázni lényeges, vagy akár lényegtelen dolgokat is. Az az első este, amikor Luna halála egymás mellé sodort bennünket, az a bizonyos viharos csók, a talán nem is létező átok beláthatatlan események láncolatát indította el, és a nyomozó alighanem hamarabb öntené le magát benzinnel majd gyújtana gyufát, mint hogy ne akarná a történteket kőkemény precizitással egy általa jól ismert mederbe terelni. Mindazonáltal szerénytelenség nélkül állíthatom, hogy nem csupán ez motiválta akkor, mikor félszegségét alig leplezett határozottsággal ötvözve megjelent a Manorban, az egyéniségem és a sármom legalább ennyit nyom a latba. Még akkor is, ha inkább lenyelné a saját nyelvét semhogy ezt be is vallja akár nekem, akár önmagának. Azt szokták mondani, hogy bármit gondoljon is két ember egymásról, minden érzelem két kategóriába sorolható: vagy a vonzalom, vagy az ellenszenv körébe. Nos kijelenthetem, hogy mi ezen a téren is kilógunk a szürke tömegből, mert nálunk mindkettőből adódik egy kevés. Hogy melyik irányba billen majd el a mérleg, erre talán a mai éjszaka folyamán fény derül. Némi szerencsével a nyomozó talán marad reggelig is.
- Önnek tökéletesen igaza van, Miss Preston - értek vele egyet, mert ez alkalommal tényleg betalál. A lakosztályom technikailag véve tényleg örömtanya, a gyönyörök kiapadhatatlan kútja, az egyetlen különbség abban nyilvánul meg, hogy itt nem pénzért mérik az élvezetet. - Tényleg két lábon járó kupon vagyok. A két lábam között pedig egy bordélyreklám. Akarja esetleg látni? Csak mert a zsaruk mindig ragaszkodnak a bizonyítékokhoz - vigyorgok rá a nyomozóra. - Oh, és persze, örömmel megajándékozom a kollégáit némi nekem köszönhető árengedménnyel. Szívemen viselem a rendvédelmi szervek támogatását. Ha bármikor is kedvet kapna hozzá ön is, akkor kérem keressen fel. Roppant hathatós vagyok feszültséglevezetésben - fűzöm hozzá, bár Miss Preston alighanem pont az ellenkezőjét állítaná. Szerintem a puszta látványomra is az egekbe ugrik a vércukorszintje. - Hogy önnek mi lenne jó a tapasztalatszerzésben? - visszhangzom aztán a kérdését, és teljes természetességgel adom meg rá a választ. - Természetesen én. Ha esetleg még mindig gondolkodnia kellene, javaslom igyon meg még egy italt. Tudok jobbat és ütősebbet is keverni, mint ezt a pillangópukit, amit óhajtott. Ami engem illet, nincs szükségem rá. Én anélkül is gyönyörűnek látom magát - ereszkedem le a monológom végezetével a nyomozó közelében, italokkal felpakolva. Végeredményben nem is állunk rosszul. Felkeresett, feljött velem idáig, ledobta a felsőjét, a fegyvereit, most pedig iszogatunk és beszélgetünk. Úgy tűnik nincs minden véglegesen veszve, csak épp neki jóval több időre van szüksége az oldódáshoz, meg a gátlásai teljes sárba tiprásához, mint az átlagnak.
- Klausztrofóbia, aham... - bólogatok Miss Preston magyarázkodó szavaira. - Remélem megbocsátja, ha nincs doktorátusom, de ettől függetlenül úgy rémlik, hogy a bezártságtól való félelem sok tünettel jár együtt, de a nemi izgalom nem tartozik közéjük. És tőlem aztán tagadhatja körömszakadtáig, de abban biztos vagyok nyomozó, hogy a bugyijából annyi nedvességet lehetne kicsavarni, mint zsebkendőből egy forró nyári napon - jegyzem meg. Nem piszkálódás, csak sima ténymegállapítás gyanánt. - Mellesleg ha már itt tartunk, érdekelne milyen stílust kedvel. Maga nem tangás típus... nem, szerintem a hagyományos vonalat képviseli. De abból a finomabb fajtát. Szatén, csipkével... igen, szinte teljesen biztos vagyok benne - tűnődöm hangosan, aztán elhallgatok, már csak abból kifolyólag is, hogy olyan vallomás következik a nyomozótól, ami nagyjából fél percig ténylegesen elveszi a szavaimat. Szóval álmodik rólam... mifene?
- Tehát ha jól értem, akkor az álmaiban már túl vagyunk mindenen - sommázom a végén Miss Preston pirulásokkal sűrűn tarkított előadását. Végeredményben tényleg remekül szórakozom, mert ahogy egyre többet árul el a pajzán képekről a fejében, úgy válik egyre vörösebbé: az utolsó mondatok után már pedig szinte lila árnyalatot kap az arca. Ha most volna a környékünkön egy Krisna-tudatú hívó, akkor azonnal körbetáncolhatná a szertartásos sárga lepelben, meg csengettyűkkel, ugyanis a nyomozó ezzel a magára öltött színnel per pillanat meglehetősen hasonlít Krisnamurtira. - Na és árulja el nekem, álmaiban mindenhol....? - mutatok felváltva a nyomozó arcára meg alfelére, alighanem hülye lenne, ha nem értené a célzást. Persze hogy érti, azonnal témát is vált. Kezdek élni a gyanúperrel, hogy pisztolyfétise van, mert a lepuffantásom elég erőteljesen érdekli - vagy csak remek ürügy arra, hogy kissé távolabb kerüljön a tűz közeléből, még mielőtt visszavonhatatlanul megégeti magát.
- Mondja, Miss Preston - kérdezem néhány másodpercnyi szünet után, mosolyogva, mégis komoly hangon. - Miért néz ki belőlem rosszabbat, mint másokból? Csak mert az vagyok, ami? Nem az dönti el a viselkedésünket, hogy a természetfeletti világhoz, vagy a halandók világához tartozunk. Miért akartam volna bosszút állni azon, aki hozzásegített ehhez az élethez? Mert látom a tekintetén, hogy azonnal a gyilkosságot feltételezi rólam. Ha belegondolok, köszönettel tartozom neki az örök fiatalságért, az örök partiért, italért, na meg persze az örökös potenciáért. Szóval kergesse csak nyugodtan tovább a valódi bűnelkövetőket, akik szemrebbenés nélkül veszik el mások életét. Na persze, ez ez a bűn nyilván nem mérhető össze az én puszta létezésemmel, hiszen ők emberek - teszem hozzá kissé fanyarul. Hogy rosszulesik ez a megkülönböztetés? Teljes mértékben, ugyanúgy ahogy másnak rosszul esne ha egy rasszhoz tartozása, vagy szexuális irányultsága miatt ítélnék el. Gyanítom hogy a nyomozó is érzékeli miszerint nem jó irányba tart a beszélgetés, mert egy újabb hirtelen váltással sikerül visszakanyarodnunk az előző témához. Néhány perccel ezelőtt már leteszteltem, milyen hatással van rá a közelségem, most pedig felteszek mindent egy lapra. A legrosszabb esetben egy jókora tökönrúgás érkezik, bár erősen kételkedem ennek az esélyességében.
A csókba beleadok mindent - nem csak évek hosszú tapasztalatát, hanem a Miss Prestonnal kapcsolatos, meglehetősen ambivalens érzéseimet is, amelyek legalább olyan kaotikusak, mint az ismeretségünk, de a legerősebb mégis a vágy, ezt alighanem ő maga is tudja, érzékeli. Néhány pillanatig megdermedve áll - fogadok nyitott szemmel mered maga elé - aztán megérzem simogató kezeit a hátamon, ahogy feljebb haladva végül a tarkómon állapodnak meg. Közelebb húz magához, belenyög az ajkaink érintkezésébe, a nyelvünk játékába, teljesen megadja magát nekem ahogy elsöpröm ellenállása utolsó maradékát is. Megcsap hajának illata, bőrének finom kipárolgása, ahogy keveredik valami parfüm alig jelenlévő aromájával, és olyan érzés fog el, mintha belezuhannék az univerzumba: az ember tudja, hogy elveszett, de a legkevésbé sincs ellenére a halál.
A csókot a nyomozó szakítja félbe - elhúzódik tőlem, levegő után kapkod, kicsivel innen a megfulladás határán. A szívverése olyan, mint a géppuskatűz, gyors, pergő és feszes. Hogy remek a meggyőzési taktikám? Hát, ezt mások is mondták már, de még talán sosem esett ennyire jól az elismerés. Türelmesen várok - tulajdonképpen magam sem tudom mire. Talán hogy döntsön, azonnal összeszedi a holmiját és eszét vesztve menekül, vagy lapot húz a huszonegyre, és megtesz valami olyasmit, amit eddig még sosem.
A válasz kétféleképpen érkezik. Egyrészt verbálisan, végleges zöld utat adva a szenvedélynek, másrészt egy ugrással, reagálni is alig van időm, mikor a nyomozó rám kapaszkodik, két lábával átölelve a csípőmet, majd rám csap, mint sas az áldozatra, ezúttal ő kezdi a csókot, én pedig nem vagy rest elfogadni az édes kihívást. Két kezemmel alá nyúlok, hogy megtartsam, majd néhány lépéssel elérek a zongoráig. Felültetem Miss Prestont a tetejére, szorosan állok a lábai között, és igen, pontosan érezheti, hogy az ott mind én vagyok. Egy sóhajjal nyugtázza mikor számmal a nyakára tévedek, keze a hajamban turkál, én pedig magamban megesküszöm, hogy most valóra váltom a legvadabb vágyait is, amikről az elmúlt éjszakákon álmodott.
- A francba... - hördülök fel hirtelen, majd homlokomat a nyomozó vállába temetem - így hogy kb tíz centi köztünk a magasságkülönbség az ő javára, nem olyan lehetetlen vállakozás. Még mindig nem tudom, létezik-e csakugyan átok, de ha igen, akkor nálam másképpen csapódott le mint Miss Prestonnál, nekem konkrétan a normális eszemet vette el. Azon kapom magam, hogy behúzom a kéziféket, és abszolút nem értem a saját viselkedésemet. Ilyenre még nem volt példa, és fogalmam sincs, hogy miért érzek szinte kényszert arra, hogy megadjam mind neki, mind magamnak a visszavonulás lehetőségét.
- Talán ez mégsem jó ötlet - suttogom. Nagyon szükségem lenne egy italra: valami különösen hidegre, ami kicsit lehűti a bennem lángoló tüzet. Lehet az sem lenne rossz megoldás, ha kivenném a minibárból a pezsgőhöz szükséges jeges vödröt, és a lábaim közé szorítnám, amíg be nem kékülnek a golyóim.
- Félre ne értse, lenne kedvem hozzá. Kétségbe sem vonhatóan lenne - lépek el végül a zongorától, ezzel együtt a detektív lábai közül, meg a vonzáskörzetéből addig, amíg képes vagyok féken tartani magam. Nem sok önuralom van bennem, és talán jobb lenne nem kitenni magam az extrém kísértésnek. - De maga holnap reggel, vagy akár egy óra múlva már iszonyúan megbánná. Akár van átok, akár nincs. Ha van, és működik a "keféljünk és törjük meg a rontást" módszerem, akkor utána mindenképpen visszatérne az eddigi, irántam érzett ellenszenve. Ha nincs, akkor meg aztán pláne, és nem szeretném, ha miattam verné a fejét a falba. Vagy akár az enyémet. Ahogy azt sem szeretném, ha újból belém lőne, erre pedig erőteljes sanszot látok - veszek hatalmas levegőt. - Nyilván tisztában van vele, hogy most legszívesebben magam alá teperném, és öt perc múlva félúton járnánk a mennyországba. De nem lenne tisztességes. Önnel szemben nem. Szóval most az egyszer hagyja, hogy többre tartsam magát, mint a saját kéjemet. Tudja, nyomozó - lépek aztán vissza, és felemelem egyik kezem, hogy tenyerembe fogjam az arcát - ha megtörténik, akkor történjen úgy, hogy maga is tiszta fejjel akarja. És ha most gúnyt akar űzni belőlem előre szólok, hogy olyasmit teszek, amit ezer éve nem, és esküszöm megharapom - teszem hozzá, persze nem gondolom komolyan a fenyegetőzést. Remélem ezzel ő is tisztában van.
Vissza az elejére Go down
Ember

Cheryl Preston
Chatkép :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling Ifc2
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Lana Parrilla
Hozzászólásaim száma :
28
Pontjaim :
18
Pártállás :
  • Semleges

User név :
Zizi
Őt keresem :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling Source
Who are you in the shadows? How long have you been waiting for me? And would you wait any longer? Let's say forever...
Kedvenc dal :
D.L.M.N.
***
Lucian
***
Hm....
Tartózkodási hely :
Washington
Korom :
46
Foglalkozásom :
gyilkossági nyomozó


Cheryl Preston

Elküldésének ideje -- Hétf. Jún. 14, 2021 10:03 pm




Lucian & Cheryl


Az ember negyven felé közeledve, vagy azt minimálisan elhaladva, már tisztában kell, hogy legyen a saját határaival. Azzal, hogy egy vita során meddig mehet el, hogy mikor érdemes és kell konfrontálódni, és mikor van az a pillanat, amikor inkább engedni kell. Mert nem éri meg a befektetett energiát. Egy ember ennyi idős korára tisztában kell legyen azzal, hogy jól mérje fel az erőviszonyokat, hogy képes legyen higgadtan és viszonylagos nyugalommal kezelni a meredekebb helyzeteket is. Számunkra az élet túl rövid, és túl sok mindent kell benne megvalósítani, hogy olyan dolgokra pazaroljuk, amelyekre később úgy tekintünk majd vissza, mint az elvesztegetett időre. És ez pontosan igaz azokra a dolgokra is, amelyeket nem szabadna hagyni elsétálni magunk mellett. Amikor tudni kell félretenni a sértettséget, vagy azt amit mi annak gondolunk. Tudni kell kompromisszumokat kötni. Úgy tűnik azonban, hogy az élet ezen tulajdonságok tekintetében engem elfelejtett, vagy csupán mértékkel adagolta azokat, vagy leginkább sehogy.
Nem voltam tökéletesen magabiztos már akkor sem amikor idejöttem, mégis fegyverekkel, a csípős nyelvemmel, a megállíthatatlan szarkazmusommal igyekeztem ennek még legalább a látszatát elérni, de az elég hamar nyilvánvalóvá vált, hogy egyre kevésbé vagyok ura annak a hatásnak, amit Lucian gyakorol rám. Attól félek, hogy ha kicsit felengedek, ha kicsit ellazulok, akkor nem tudom milyen reakciót vált ki belőlem az egész, nem látom előre, nem tudom kiszámítani, így védekezni sem tudok ellene. A nyilvánvalót addig sikerül valamennyire leplezni és kordában tartani, amíg rá nem szánom magam, hogy felmegyek vele a lakosztályába. Fogalmam sincs, utólag belegondolva, miért mentem bele. Talán azt reméltem, hogy hamarabb szabadulok, vagy egyszerűen annyira magabiztosnak hittem magam, hogy ha már eddig sikerül legyűrni az álmok okozta késztetést, akkor meg sem kottyan, ha néhány….vagy jó sok centivel közelebb lesz hozzám.Hát tévedtem. Már a liftben kiderül, hogy mekkorát, és nem hülye ő sem, de még ha az lenne, akkor is feltűnne, hogy mennyire kegyetlenül küzdök az ellen, hogy a kipirult arcom meg a szapora légzésem eláruljon. Persze ettől még tökéletesen nyilvánvaló. Mégis ragaszkodom a szerepemhez, ehhez a málló kosztümhöz, amiből már a seggem is kilátszik, annyira egyértelmű. De mennyivel egyszerűbb azt mondani, hogy jó az még, mint beismerni, hogy bizony a királynő meztelen.
- Ó, szóval ha azt mondom egy ilyen….- emelem meg a kezem és a mutatóujjam kiegyenesítve körbeforgatom csuklóból a kézfejem, mintha egy láthatatlan slusszkulcs lenne rajta, a nyelvemmel is csettintek, mert egészen más szó kívánkozik a számra, mint amit végül mondok, némiképp azért már finomítva.
-...örömtanyán, hogy a maga ajánlására vagyok ott, akkor azért én kapok kedvezményt? Ne vicceljen, maga egy két lábon járó bordély-kupon. Alkalomadtán ígérem ki fogom használni, van néhány olyan kolléga és kolléganő, akik esetleg szívesen élnének az efféle lehetőséggel. Gondolom átruházható a maga nagyvonalú felajánlása. Én meg pár jó pontot is bezsebelhetnék.
Bár mosolygom, sokkal több benne jelenleg még az irónia, semmint a vidámság. Persze azért nem tagadom, hogy lelki szemeim előtt megjelent adott esetben mondjuk Calvin, amint egy általa amúgy sűrűn látogatott helyen Lucian Grayson-ra hivatkozik.
- Nincs tapasztalata férfi prostikkal. No lám, csorbult  atökéletesség imázsa. Elkeserít, Lucian. Ne okozzon csalódást. Hát van amit még maga sem tud az ilyen helyekről? Cöh-cöh-cöh- ingatom a fejem, miközben összeszorított ajkakkal igyekszem visszafogni a mostanra már inkább derült nevetést. Nem mondom, hogy feltétlenül és minden további nélkül szórakoztat ez a kis csörténk, de meg kell hagyni, hogy Lucian-ről minden elmondható talán, de az nem, hogy unalmas lenne. Nagyon nem.
Épp kényelembe helyezkedem, és láthatóan nem veszem jó néven, hogy ismételten olyan feltételezésekbe bocsátkozik, mely szerint nincs szexuális életem. Okés, nincs. Jelenleg. Átmenetileg. Átmenetileg közel egy éve. De már rajta vagyok a megoldáson. Mondjuk azt nem tudom, hogy milyen megoldás lesz és hogyan tervezem kivitelezni, mert jelen pillanatban egyetlen fickó köti le minden gondolatomat, és az éppen ő. Ő, akivel a világért nem akarok lefeküdni. Illetve ez így nem pontos. Ha nincs rajtam ez az átok, akkor nem akarok lefeküdni. Persze ez sem teljesen pontos, mert mikor először találkoztunk, akkor még nem volt ez az átok, szóval ez így teljességgel nem jelenthető ki.
- És az nekem miért is lesz jó, ha maga tapasztalatot szerez?- billen oldalra a fejem, és kíváncsian mérem őt végig.
- Hogy aztán tapasztalatból tudjon majd piszkálni? Ó nem, azt az esélyt nem fogom magának megadni.- hörrenek fel elég határozottan egy nevetés szerű hangot kiadva a torkomon, végül elkomolyodni látszom, mintha keresnék valami normális és elfogadható magyarázatot arra, hogy miért is szuszogtam úgy a liftbe, mint aki hiperventillálni készül.
- Klausztrofóbia. Tudja...a bezártság. Érdekes reakciókat vált ki az emberből.- Cherry! De most komolyan! Tényleg szükséges ennyiszer és ilyen mértékben nyomni a kamut? Amikor annyira nyilvánvaló, hogy szó sincs itt bezártságtól való félelemről. Elvégre zsaruként majdhogynem a tű fokán is át kell menned, mint a tevének….ahogyan Máté evangéliuma is mondja. Hejj, de vallásos lett valaki!
Aztán valahogy kiömlik minden. Az egész helyzet hozza elő, meg az, hogy próbálom lekoptatni, de már én sem vagyok benne biztos, hogy tényleg ezt akarom.Talán ha beszélek neki az álmokról, vagy éppen arról, hogy ennek kapcsán mit érzek, ha képes leszek vele együtt feldolgozni, vagy megérteni….talán ha hallja majd tőlem, hogy ez nem feltétlenül jelent nekem olyan csodás és földöntúli élményt, mint azt ő gondolja, akkor könnyebb lesz…..de hova is gondoltam! Lucian számára egy ilyenről beszélni nagyjából olyan mintha egy komplett vörös molinót lebegtetnék egy csordányi bika előtt mozdulatlanul.
- Igen, túlléptünk! Ami azt illeti elég sok mindenen túlléptünk nem csak a….- megakadok, nem fejezem be. Nem akarom befejezni.Tudja ő is miről beszélek. A pózról meg nem nyilatkozom. Maradjunk abban, hogy némelyikről azt sem tudom hol kezdődött ő és hol kezdődtem én. Azt sem tudom honnan jönnek ilyen képek a fejembe.
- Nem tudom, lehet van valami karó a hátsó felembe amivel Isten bábozik, mert időnként úgy érzem nem a saját döntéseim befolyásolnak. Kivált mostanság. Bár ha engem kérdez, egyre kevésbé vagyok abban biztos, hogy a vallásnak bármiféle létjogosultsága van ebben a világban. Amennyi mindent én már láttam…- forgatom meg a szemeim, és teljesen komolyan beszélek. A vallás meg én régen jóban voltunk. Hittem, mert hinni akartam. Most hinni akarok, de már nem tudok.
- Ó szóval magát lelőtték! Hát kíváncsi lennék, hogy milyen képet vágott a gyilkosa amikor kiderült, hogy életben van.- nevetem el magam, mert abban biztos vagyok, hogy ha találkoztak utána, az nem lehetett éppen kellemes és szívmelengető. Bár talán szívmelengető mégis. Ahogy az illető Lucian ujjai között végezhette a dobogó húsdarabbal. Láttam már ilyen bosszút. Helyszíneltem is nem egynél. És vettem is részt ilyen nyomozásban….valahogy nem akartam sosem sikeresen lezárni. Ennyi megilleti azokat akiknek halottnak kellene lenniük, de nem tudtak vagy tudnak azok lenni. Úgy tűnik azonban Lucian ebből sokkal inkább profitált. Jó neki.
Tényleg van valami abban amit mond...hogy kicsit zavaros, kicsit talán nem túl összeszedett a mondanivalója. És bár ő erősen kételkedik abban, hogy ez az átok létezik, én meg vagyok róla győződve, hogy téved. Túl jól ismerem Philip-et, és azt is tudom, hogy bár Lucian nem egy elhanyagolható külsővel megáldott férfi, és normális körülmények között - feltéve ha esetünkben létezne egyáltalán ilyen - még vonzónak is találnám, az extrém módon való vonzódás tőlem ebben a formában meglehetősen idegen.
- Vegye ezt úgy, hogy nem hiszek a tökéletességben. Még ha létezik is, nekem nem kellene. Mert én sem vagyok az. Mellesleg mi magának az átlagos? Mert lehet, hogy mások az elvárásaink ilyen téren.- mozgatom meg a szemöldököm, és egyenesen a szemeibe nézek. Megint és ismét bődületes hiba, mert az a magabiztos irónia, amit a szavaim által megcsíptem, most szépen semmivé foszlik ettől a pillantástól. Szólni szeretnék csak nem tudok. Mindent elmondtam amit akartam. És még mindig nem vagyok abban biztos, hogy a megoldásunk feltétlenül a  szex lenne. Legfőképp azért, mert ez tényleg olyan mint az orosz rulett: veszélyes és kiszámíthatatlan. Felnézek rá, amikor korábbi ülő helyzetét felváltva elém sétál és a kezét nyújtja. Bizonytalanul teszem a kezébe a sajátomat és hagyom, hogy felsegítsen. Minden szava tökéletesen betalál, és nem is merek megszólalni. Jobban mondva nem akarok. Eleget tereltem ma már, elég a hazugságokból. Csak lassan bólintok a szavaira, majd mély levegőt veszek, ajkaim nyílnak, hogy valami tiltakozást nyekeregjek, talán még egy utolsót….vagy nem is tiltakozást, hanem végleges megadást, ó ki is tudná megmondani?
Lehunyom a szemeimet, a kezem valahogy önálló életet élve megemelkedik, és oldalt elvezetve egy ideig csak tartom mellette. Bizonytalanul, hogy mit kéne tennem...nem húzódom ki a csókból, de kell egy pár másodperc, hogy a mélysége letaglózzon. Végül a két tenyerem a hátához simítom, majd felvezetem a nyakszirtjéhez, és a tarkóján állapodik meg puhán, érzéssel. Apró mozdulattal húzom azon keresztül közelebb magamhoz, mintha még mélyebben akarnám ezt a csókot.Alig hallható, inkább csak jelzés értékűn nyögök bele a csókjába,és valóban….ez most más mint az első. Nem csak azért mert ezt nem a harag szülte, hanem mert egyszerű, és nincs mögötte hazugság. Csak az átok.Füstös whiskey íze van a csókjának, amitől bebódulok magam is, bár azt hiszem ez inkább a lehengerlő sármja, és az arcvizének finom aromája, ahogy keveredik az érzékeimmel. Úgy érzem elolvadok, úgy érzem képes lenne engem másodpercek alatt magába temetni, én pedig nem tiltakoznék. A szívverésem ezerszerese a normálisnak, így próbálom megszakítani a csókot mielőtt megfulladok. Ha sikerül, úgy elhúzódom tőle, de csak az arcommal, hogy lehajtva a fejem, a homlokom megtámasszam a mellkasán. Kell pár másodperc, hogy magamhoz térjek….talán kicsivel több.
- Elég...elég...komoly meggyőzési technikája van, mondták már?- felemeltem újra a fejem és ránéztem. Különös módon már nem érdekelt, hogy a tekintetével a bűvkörébe von. Ott vagyok én már anélkül is.
- És most mit fogunk csinálni? Vagy úgy kérdezzem, hogy mit nem fogunk csinálni? Tudja mit? Nem érdekel, csak csináljuk!- elszakadt a cérna, kellett valami, ami átlök a holtponton, ami teljesen érdektelenné teszi számomra, hogy mi lesz utána, vagy holnap, vagy úgy bármikor. Átkulcsoltam a nyakát és lendültem egy nagyot, hogy az ölébe ugorjak,és a lábaimmal átkulcsoljam a derekát. Minden mindegy alapon, visszatapadtam az ajkaira és táncra hívtam a nyelvét….
I’ve got you babe, mi? Tudtam, hogy az a zene a vesztem lesz…..



szó ; zene ; jegyzet, üzenet  
x x x


Vissza az elejére Go down
Vámpír

Lucian Tristan Grayson
Chatkép :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling 92512fc35ac168e8900310d9f3a8901b
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Tom Ellis
Hozzászólásaim száma :
42
Pontjaim :
31
Pártállás :
  • Szimpatizáns

Fő képességem :
Az ellenállhatatlan sármom.
Kedvenc dal :
Sinnerman
Tartózkodási hely :
Washington D.C
Korom :
38
Foglalkozásom :
Egy éjszakai bár tulaja


Lucian Tristan Grayson

Elküldésének ideje -- Vas. Jún. 13, 2021 10:07 am


Lucian & Cheryl



A legjobb dolgok az életben mind P betűvel kezdődnek: péntek, pénz, pia, pezsgő, p@nci, penthouse. Lehet, hogy Miss Preston nem teljesen értene egyet a listám minden pontjával, a lakosztályom viszont tetszik neki, bár természetesen önmagához méltóan igyekszik ezt egy gunyoros megjegyzésbe burkolva leplezni. Bármilyen ambivalencia legyen is a szavai és a tekintete között, az tagadhatatlan tény, hogy eddig még bárki, aki betette ide a lábát - a szebbik nem tagjait ideértve természetesen - azonnal kitapintotta a falakból áradó erotikát, és hagyta hogy maga alá gyűrje először a feeling, aztán kisvártatva én.
- Amennyiben bármikor is késztetést érez rá nyomozó, hogy magánemberként látogasson meg egy kuplerájt, bátran hívjon fel előtte, és ellátom tanácsokkal. Kezdve a lányok természetétől egészen odáig, hogy melyikük mekkora árkezdvezményt képes biztosítani csak a nevem puszta említésére is. Persze ez esetben be kellene érnie az egynemű kapcsolattal. Férfiprostik tekintetében nem vagyok tájékozott - teszem hozzá, aztán pimasz vigyorra húzódik a szám.
- Mondja, sikerült? - érdeklődöm. - Mármint meggyőzni önmagát - teszem hozzá, mielőtt tudakolni kezdené mire is vonatkozott a kérdésem. - Szóval nincs magára hatással a sármom. Érdekes. Úgy rémlik nem én indultam be a liftben, és kezdtem el úgy lélegezni, mint a maratoni futó aki most szakította át a célszalagot - élcelődöm, miközben Miss Preston helyet foglal. - Tudja, bár maga nyilván máshogy mondaná, de részemről szó sincs kötözködésről. Pusztán a tényeket állapítom meg a maga szexuális életéről. Vagy inkább annak hiányáról - beszélek a vállam fölött hátrafelé, miközben a bárpult tükrében látom MIss Preston szemforgatását. - De tudja mit? Legyen igaza, amennyiben ez boldoggá teszi. Ez esetben viszont adjon kettőnknek egy esélyt, és utána már nem kell feltételezésekre támaszkodnom, tapasztalatból fogok beszélni - sétálok vissza a koktéljával, meg a saját italommal a kezemben a kanapéhoz. A nyomozó habitusát ismerve azon sem csodálkoznék, ha a fejemre borítaná a nagy gonddal kevert könnyed hűsítőmet, de alighanem ő is arra a megállaptásra jut, hogy kár lenne érte, kortyolni kezdi, és kiszakad belőle egy dicséret. Azt hiszem ezt fel kell írnom valahová, mert történelemkönyvekbe illő pillanat. A következő két percben pedig, mikor szóba kerülnek a meglehetősen erotikus álmai képtelen vagyok visszafogni az önelégült vigyor megjelenését a képemen.
- Ó, szóval odabenn a fejében már túlléptünk a kézimunkán - állapítom meg. - Na és mégis milyen pozícióban csináltuk? Szeretem ha a nő van felül, csak hogy tudja. Legalábbis az első körben - egészítem ki a nyomozó ismereteit. - Örömömre szolgál, ha legalább gasztronómiai értelemben kielégíthettem. Ami a másikat illeti... mondja, csakugyan így gondolja? Indokot hozott fel? Szerintem ürügyet. Van különbség - billentem oldalra a fejem, így méregetve egy apró mosollyal a szám sarkában a nyomozót. Ugyan már. Nekem bejön ő, és én is neki, ebben biztos vagyok. Lehet ezt egy átokra fogni, ha neki ez így kényelmesebb, de szerintem a tudata mélyén talán ő is sejti, hogy ennek elég elenyésző esélye van. Egyébiránt tényleg nem hazudtam: Miss Preston csakugyan üdítő kivétel az életemben. Hozzászoktam, hogy nem kell sokáig futnom a köröket a nők körül, sőt általában szinte semeddig, úgy kínálkoznak fel önszántukból, hogy mások erről csak álmodhatnának. Benne viszont minden vágyakozása ellenére is van tartás, ami egyrészt a kíváncsiságomat, másrészt a vadászösztönömet kelti fel. Ahogy már mondtam, a nyomozó egy dicsőséges trófea, amelyet elnyerni szeretnék. Persze ezzel nem arra célzok, hogy ha végleg leveszem a lábáról majd kiszögelem a fejét a falra, hanem inkább arra az elégedettségre, amit az ember akkor érez, mikor hosszú erőfeszítések után ölébe hullik a jutalom.
- Mondja, maga már karóval a roppant izgató hátsójában született, vagy az élete során ért rengeteg csalódás hozta létre önben? - kérdezem végül. Tényleg érdekel. - Az élet rövid, Miss Preston. Jó tudom - emelem fel a kezeimet - mondom ezt pont én, aki előtt némi szerencsével akár még jó néhány emberöltő is állhat, de nyilván érti mire szeretnék célozni. Igazából ha nem találkoztam volna még halandóként egy nővel, és nem csaptunk volna együtt egy kissé morbid, vérgőzös éjszakát azelőtt, hogy keresztüllőttek, most nem beszélgetnénk itt ilyen meghitten, és nem cincálnám szét az idegrendszerét - vonom fel kajánul az egyik szemöldökömet, remélve hogy az általam ritkán gyakorolt önkritika talán a nyomozóból is kicsal egy ritka mosolyt. - Csak arra szeretnék kilyukadni, hogy az életet habzsolni kell, és ebbe bármi bele kell hogy férjen. Vagyis, majdnem bármi. Ezt csak azért teszem hozzá, mert már ismerem a gondolkodását, és szeretném ha nem fordulna meg a fejében, hogy ennek a receptnek az alapján gyilkos lennék. Szó sincs ilyesmiről - kortyolok az italomba. - Ergo arra célzok, hogy az élet minden szegmensét élvezni kell. El sem képzeli, mennyivel másabb volt odafenn a színpadon, Miss Preston. A fenébe is, maga beszél átokról? Ha tényleg az, akkor rám is hatással van. Régen nem zavarodtam már így bele a mondanómba, ahogy jelenleg - csóválom a fejem, aztán hátrafelé nézek magam is, mikor az ágyam felé fordul a tekintete.
- Hű, maga aztán tényleg meglepő! - ismerem el. - Fogalma sincs róla, bár nyilván el tudja képzelni mi mindenhez hasonlítottak már engem életem során. Az ágyamhoz viszont még nem, maga az első. De igaza van, nagyok és rendíthetetlenek vagyunk. Vegyem ezt úgy, hogy maga nem értékeli a tökéletességet? Mellesleg megjegyzem, nem kizárólag az egóm nagyobb az átlagnál - fut újfent egy vigyor az arcomra, aztán körbelötyögtetem a whiskymet a pohárban, és úgy teszem le az asztalra, mint mikor valaki pontot rak egy mondat végére.
- Mint mondtam, nem tudom tényleg létezik-e átok, és ha igen, tényleg minden ilyen egyszerű-e. Talán igen. Tartós kapcsolat? Jesszusom nyomozó, ne akarja rám hozni az infarktust! - teszem a kezem egy pillanatra a szívemre. - Eszem ágában sincs ilyesmi, egyszerűen nem vagyok az a típus, aki hosszú távra tervez a nőkkel. De ha az aggasztja, hogy csak egyetlen alkalomra kell nekem, bátran visszajöhet többször is. Nekem a legkevésbé sem lenne ellenemre - mosolygok. - Talán igaza van abban, hogy orosz rulettet játszunk. Az ördögbe is, talán itt lenne az ideje, hogy egyszer sutba dobjon mindent, és merjen kockáztatni. Mit veszíthet? Ha tényleg létezik a rontás, és úgy működnek a dolgok ahogy Cancide-nél is, akkor megszabadul az átoktól, meg tőlem is. Ha pedig nem, részese lesz egy olyan éjszakának, amire még a halálos ágyán is jólesik visszanosztalgiázni. Nem éri meg a rizikó? Tudja mit, Miss Preston? - kelek fel újfent a fotelból, rövid időn belül már másodszor. Ismét megállok a kanapé előtt, és a kezem kinyújtva felsegítem a nyomozót is. - Nem vagyok sem vak, sem hülye. Az elmúlt két percben, amikor közel kerültem magához ismét éreztem, hogy igenis kíván engem. Minden meggyőződése és józan esze ellenére be van indulva rám. És ha még mindig nem képes dönteni, akkor hagy segítsek benne - húzom oda magamhoz, és mire bármit is reagálna megcsókolom. Ezúttal én. Mélyen, hosszan, gyengéden, mintha csak a lelkét akarnám kisimogatni, vagy felébreszteni a nyelvemmel.
Vissza az elejére Go down
Ember

Cheryl Preston
Chatkép :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling Ifc2
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Lana Parrilla
Hozzászólásaim száma :
28
Pontjaim :
18
Pártállás :
  • Semleges

User név :
Zizi
Őt keresem :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling Source
Who are you in the shadows? How long have you been waiting for me? And would you wait any longer? Let's say forever...
Kedvenc dal :
D.L.M.N.
***
Lucian
***
Hm....
Tartózkodási hely :
Washington
Korom :
46
Foglalkozásom :
gyilkossági nyomozó


Cheryl Preston

Elküldésének ideje -- Kedd Jún. 08, 2021 10:46 pm




Lucian & Cheryl


Az édesapám mikor sakkozni tanított, mindig azt mondta, hogy egy jó játékos pontosan úgy viselkedik az életben mint a tábla mellett: igyekszik elrejteni mindenki elől, de leginkább a játékostársa elől, hogy mi lesz a következő lépése.Persze egy jó játékostárs előre ismer számtalan lehetőséget, számtalan lépésformát, amivel megnehezítheti az ellenfele dolgát. Az életemet igyekeztem mindig így élni, és az esetek nagy többségében ez be is vált. Persze egészen addig, amíg fel nem tárult előttem a természetfeletti világ megannyi különleges, jobban mondva az emberek szempontjából igazságtalan tulajdonsága. Képesek bennünket manipulálni, képesek befolyásolni az álmainkat, vagy éppen a gondolatainkat, képesek elérni, hogy olyan dolgokat tegyünk, amelyet magunktól, normális körülmények között soha nem tennénk.
Mikor felkerestem Lucian-t szerettem volna elrejteni előle, hogy miért teszem, hogy miért jövök, miért érdeklődöm, és egy elég átlátszó indokot hoztam fel, ami lássuk be még a magam számára is elég nevetségesen hangzik. Látom rajta, hogy ő sem hiszi el. Az idő előrehaladtával én sem. Ettől függetlenül még képtelen vagyok neki elmondani, hogy tulajdonképpen ahogy jöttem, olyan gyorsan szeretnék is innen elmenni, mert szinte megfulladok a közelében. Az egészben talán az a legkülönlegesebb, hogy valahol, az elmém hátsó szegletében a józanságom visítva követeli, hogy engedjem szabadon,és végre rázzam már meg magam, szedjem össze az önbecsülésem, amíg még nem lesz túl késő. Persze már abban a pillanatban halott ügy az egész, hogy egyáltalán betettem ide a lábam. Nem hallgattam Donnie-ra, és nem csak abban, hogy feszültséglevezetésnek ő is megtette volna, hanem abban sem, amire pedig én is figyelmeztettem magam, hogy tartsak távolságot lehetőség szerint Lucian Grayson-tól, a Manortól és úgy általában ettől az egésztől. Jöhettem volna fényes nappal, amikor tudom, hogy tényleg hivatalosnak tűnhet az egész. Jöhettem volna sokszor és sokféle módon, de ez azt hiszem, ahogy most itt vagyok mindent elárul. Mégis a szavak által, vagy éppen kitartó tiltakozásom utolsó morzsáival is bebizonyítani próbálom, hogy nincs hatással rám. Kínlódom és vergődöm mint valami elcseszett hal az akváriumban, akire Lucian, mint valami kiéhezett macska, önelégült mosollyal vadászik, és csap bele nem egyszer a vízbe. Néha olyan érzésem van, hogy el is kapott. Például akkor, amikor elgondolkodni látszom a szavain, mely szerint üdítő jelenség lennék. Kár, hogy ebben nem értünk egyet, mert végtelenül unalmasnak látom az életemet. Legalábbis azóta, hogy Philip kilépett belőle. Mondjuk az előtte lévő éveket sem nevezném éppen a viharos szenvedélyben eltöltött időnek. Philip nyugalma azt hiszem pontosan az volt, amire akkoriban, amikor megismertem szükségem volt. Később azonban már olyanok voltunk, mint egy nyugdíjas házaspár, a vasárnapi matinék és az almás pite szagú konyha nélkül. Nem unalmas volt, inkább megszokott. Én azonban, a munkámból kifolyólag is szerettem az izgalmakat. Mértékkel persze. Philip azonban az állandóságot szerette. És a kontrollt. Ez utóbbit olyan mértékben, hogy most neki köszönhető, hogy itt vagyok. Ahogyan az is, hogy még arra is sikerül magam rávenni, hogy villogtassam kicsit a hangbeli adottságaimat is. Lucian természetesen az utolsó utáni lehetőségeket is megragadja arra, hogy még mindig és lehengerlően pofátlan, arcpirító módon igyekezzen meggyőzni arról, hogy talán mégis engednem kellene, hogy az ágyába vigyen….vagy akárhova...a jóég tudja, hogy hol és miféle módokon szereti csinálni! Ó egek, nem akarok erre gondolni. A beszólásom telitalálat, ugyanakkor egy percre sem billenti ki őt a megszokott erotikus humorral fűszerezett kedvéből.
- Azért azt megnézném, hogy egyszerre több nő bukik ugyanazon időben a maga farkára. Sok dolgot kinézek magából, de azt nem, hogy egy gigantikus méretű fallosszal rohangál, amin úgy lógnak a nők egyszerre mint valami édes kis cseresznyék a fán.- vigyorodom el, még visszafordulva a vállam felett, és egy széles mosolyt villantva, amely már a közönségnek szól. Hogy megint aduászt kapott a kezébe ezzel a mondanivalómmal, abban biztos vagyok, ám ahogy ő belém fojtja a továbbiakat, úgy belé is a felcsendülő zene.
Őszintén szólva kába vagyok mellette. Nem tudom miért kerültem ilyen intenzíven a hatása alá, és ezt még akkor sem nagyon tudom megfejteni, amikor nagyjából negyed órával és egy pohár koktél ígéretével később az emeleti lakosztályára csodálkozom rá.
- Jól mondja. Valóban csak a munkámból kifolyólag járam már pár ilyen helyen. A tapasztalataim valóban elég hiányosak ilyen szempontból, bár gondolom kérnem sem kellene, és maga szívesen és örömmel világosítana fel egy kupleráj működéséről. Kezdve a bútorzattól, egészen az árakig. Gondolom úgy ismeri a legtöbbet, mint más a kedvenc kávézójának itallapját.- felvonom a szemöldököm és érdeklődőn billen oldalra a fejem, még egy pár értetlen hümmögés is elhagyja a számat mielőtt beszélni kezdenék.
- Mondja Lucian….volt valaha egymáshoz úgy közünk, hogy én nem tudok róla? Vagy így csípőből von le következtetéseket a szexuális tapasztaltságomról, illetve annak hiányáról? Vallja be, hogy csak azért szekál ezzel folyamatosan, mert nincs rám hatással a maga híres-nevezetes sármja.- óóóóóó dehogynem! Ekkora orbitális nagy hazugságot sem sűrűn mondtam, de sikerült komolyan, és minden további nélkül meglehetősen őszintén kimondanom. Az segített benne, hogy annyira veszettül el akarom ezt az egész helyzetet utasítani, és roppant módon bosszant, hogy erre egyszerűen képtelen vagyok. Belesétáltam a saját csapdámba, és most valami fogva tart benne. Ő tart fogva. Nyelek egy nagyot, amikor meglazítja az ing felső gombját, de nem teszem szóvá. Végsősoron haladás: én megváltam a fegyvereimtől, ő meg kvázi most veszi elő a sajátját, méghozzá azt a sármot,és kihívó eleganciát, amire az előbb állítottam, hogy nincs rám hatással.
- Amíg a koktéljával elégíti ki az igényeimet elhiheti, hogy nem fogok tiltakozni….és mielőtt megkérdezi, hogy a másik ellen mégis miért, kérem, hogy idézze fel röpke ismeretségünk során hányszor és hányféle indokot hoztam fel magának magyarázatképp!- egyet se. Nyilvánvalóan egyszer sem indokoltam meg igazán és őszintén, hogy miért utasítom el. Bár azt hiszem ha színt kellene vallanom, akkor azt mondanám, hogy nem kívánok Lucian Grayson sokezredik strigulája lenni. Van neki elég, és ahogy elnézem lesz is még számtalan.
Végül megpróbálok őszinte lenni hozzá. Leginkább azért, hogy valami menekülési lehetőséget biztosítsak magamnak általa. Már ha segít ebben….mert azt hiszem Lucian ebben nem lesz partner. Megforgatom a szemeimet, amikor a korábbi farázós mozdulatomat leutánozza, miközben ide-oda ingatom a fejem, kicsit el is fintorodom és bólintok.
- Nem csak ilyenekre….- dünnyögöm, mert tény, hogy az utóbbi egy hétben az álmok nem csupán sokszor és sokféle helyzetben jöttek elő, hanem sokfélék is voltak. Olyanok amelyekről nem szívesen beszélek, neki meg főleg nem. Már így is többet mondtam mint akartam, csak egyszerűen annyit szerettem volna elérni, hogy megértsen. Hogy megértse miért vagyok itt, hogy miért nem megyek el magamtól és segítsen megértenem, talán együtt képesek leszünk rá, hogy miért nem hagyom, hogy magával ragadjon ez az egész?
Felkapom a fejem a szóra, hogy álmodozik velem, és mindezek után még olyasmit is hozzátesz, hogy segít abban ha el akarok innen menni. Bólintok. Bizonytalanul, de mégis. Valóban el akarok, mert úgy érzem, hogy minél több időt töltök a közelében, ő minél többször bontja le a kettőnk közötti fizikai távolságot, annál többször érzem úgy magam, mint akinek a gyomrába egy óriási tekegolyót gurítottak és most ott szambázik megállíthatatlanul. Mikor előre dől ő is, felvéve egy hozzám hasonló pózt, az arcunk közel kerül egymáshoz. Ahogy beszél, szinte pillanatról pillanatra csap meg a belőle áradó erő, kegyetlen szexualitás, a jellemének véres és egyben csábító volta, az egész lénye úgy karistolja a bőröm mint egy kiéhezett zsarátnok a piszkafa végén. Valahol a története közepette azt hiszem egy fél pillanatra le is hunyom a szemeimet, és egy mélyet szippantok, mintha így akarnék egyben tovább küzdeni, erőt gyűjteni, egyben pedig meg is adni magam neki. Hirtelen nyitom ki a szemeimet, amikor csettint egyet, és riadtan pislogok. Követem a tekintetét az ágy felé, amiről a történet végén beszél, és egy darabig figyelem az említett bútordarabot. Aztán a szemem sarkából látom, hogy mozdul, feláll és közelebb lép. Ekkor vonom el a tekintetem az ágyról és nézek rá, vagy legalábbis az állára, mert ő közel hajol hozzám. Összerezzenek. Jézusúristen! A kezemet ökölbe kell szorítanom, hogy visszafogjam a mozdulatot, amely a nyakára kívánkozik, amivel aztán magamhoz akarnám rántani. A fülcimpámon csapódik le a lehelete, amely végigfut a nyakszirtemen, át a tarkómon, zselét csinál a testemből, a gerincem megadja magát, és az altestemet úgy önti el másodpercek alatt a forróság, mint ahogy a kiömlő láva kebelezi be a világot, és gyakorlatilag mindent magának követel. Lucian is ezt teszi velem.
Szabályosan fagyott lesz a levegő és fázom amikor visszaül velem szembe, én meg egyszerűen hátradőlök, a fejem hátrahajtom a fotelben, próbálva lehunyt pilláim mögött összeszedni magam.Aprókat lélegzem, és a kérdése is így ér el. Tényleg azt hiszem, hogy borzalmas lenne? Nem. Tudom, hogy nem lenne az. Észvesztő lenne, ebben biztos vagyok. De abban nem, hogy ez bármire is megoldás lenne.Felemelem a fejem és egyetlen percig csak hosszan nézem őt, mintha a szavain gondolkodnék, aztán a fejemmel abba az irányba bökök, ahol a csábító méretű ágya terül el  a csupaüveg ablak alatt.
- Megnyugtató, hogy az ágya tökéletesen egyensúlyban van az egójával. Mindkettő nagy, és rendíthetetlen. És az is megnyugtató, hogy a legendákkal ellentétben nem koporsóban alszik.- teszem hozzá, inkább csak valami fekete humornak szánva. Persze még én magam sem mosolygom rajta.
- Mondja, tényleg azt hiszi, hogy ez ilyen egyszerű lenne?- emelem meg a kezem és csettintek én is. A levegőt még mindig szabálytalanul veszem, az arcom kipirult. Érezhetően a szavaim és a testem tökéletesen nincsenek szinkronban. Mindkettő mást akar.
- Játszunk orosz rulettet, hátha ez lesz a megoldás? Maga sem gondolhatja ezt komolyan! És ha még jobban megnehezítjük? Ha ez valóban egy átok, és nem csak én beszélem be magamnak, hogy nem akarom magát, mert valójában….- beharapom a számat és elhallgatok, a fejem félrefordítom, a lakosztály egy távolabbi pontját fixírozom erőteljesen, hogy sikerüljön úgy tennem, mintha nem szóltam volna el majdnem magam.Nyugodtan és lassan fújom ki az előbb még mélyen beszívott levegőt és visszafordulok hozzá.
- Mostanság nem vagyok jó a tartós kapcsolatokban és nem is vágyom rá. Ugyanakkor többre tartom magam annál, minthogy egy alkalomra jó legyek magának, csak mert üdítő változatosságnak gondol. Nekem ehhez érzelmek kellenek...valami, ami miatt…- magyarázom neki, illetve próbálom elmagyarázni, de csak ostobán keresgélem a szavakat.Aztán elhallgatok és megrázom a fejem.
- Nem hiszem, hogy borzalmas lenne. Maga egészen biztosan nem csak a szavak szintjén lehet kiváló szerető, és végre abbahagyná a csesztetésem arról, hogy prűd, frigid vagy éppen tapasztalatlan vagyok. Ugyanakkor nem vagyok benne biztos, hogy elérjük azt amiért csináljuk. Amiért én csinálnám. Mi van, ha még rosszabbat teszünk? Látja mit tett egy csók? Mit tenne ha lefeküdnék magával? Nem tudom Lucian, őszintén. Tényleg fel van adva a lecke. De én nem tudom még azt sem hogyan kezdjek hozzá, nem még, hogy megoldást találjak.- ismerem be neki egyszerűen és őszintén. Mert ez az igazság.Patthelyzetben vagyok.



szó ; zene ; jegyzet, üzenet  
x x x


Vissza az elejére Go down
Vámpír

Lucian Tristan Grayson
Chatkép :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling 92512fc35ac168e8900310d9f3a8901b
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Tom Ellis
Hozzászólásaim száma :
42
Pontjaim :
31
Pártállás :
  • Szimpatizáns

Fő képességem :
Az ellenállhatatlan sármom.
Kedvenc dal :
Sinnerman
Tartózkodási hely :
Washington D.C
Korom :
38
Foglalkozásom :
Egy éjszakai bár tulaja


Lucian Tristan Grayson

Elküldésének ideje -- Vas. Jún. 06, 2021 8:01 am


Lucian & Cheryl



Néhány évvel ezelőtt - mikor még halandóként hédereltem a Földön - leültem poharazgatni az egyik üzletfelemmel, hogy ápolgassam kissé az éppen összetört lelkét, elvégre ki máshoz fordulhatna szerelmi bánatában az ember, mint ahhoz akinél korlátlan mennyiségben áll az ital, és akinek megvan a maga véleménye a nőkről? Két-három ital után neki is megvolt, és ki is fejtette, méghozzá meglehetősen velősen és megfellebbezhetetlenül. Nem mintha kedvem lett volna ellenkezni vele, tökéletesen egyetértettem a mondandójával. Véleménye szerint ugyanis a nők nem ismerik a középutat, csak a végleteket, mert ez fakad a lényükből: vagy odaadóak vagy ők akarják hordani a nadrágot, vagy semmi nincs a fejükben, vagy túlságosan is sok, vagy erkölcsösek vagy örömlányok, vagy lágyan simulékonyak, vagy házisárkányok. Erre aztán sebtében fel is vázoltam neki azon meglátásomat, hogy volt szerencsém látni a Shrek-et, és bizonyított dolog, hogy még a sárkányt is meg lehet dugni, csak tudni kell a módját. Azt hiszem ilyen tekintetben Miss Preston tökéletes hasonlóságot mutat a mesebeli tűzokádóval, legalábbis abban a tekintetben, hogy a második beszólásom után szerintem simán tűzbe borítana a puszta lehelletével, ha tehetné. A mondat második felét tekintve a dolog egyre inkább úgy fest, hogy nem csupán várat magára, hanem egyenesen esélytelen. Kezd bennem gyökeret verni az a meggyőződés, hogy ha én lennék az egyetlen épkézláb férfi a közelében - vagy akár az egész földkerekségen - a nyomozó inkább bevarratná a két lába közét, mint hogy engedjen nekem, meg egy mámoros éjszaka lehetőségének.
- Miért nem hisz nekem, Miss Preston? - kérdezem miután felhajtom az italomat, és lekoppantom a poharat a pultra. - Maga tényleg üdítően és izgalmasan eltér azoktól a nőktől, akik minden nap megfordulnak nálam. Vagy akikben én fordulok meg - teszem hozzá. - Mellesleg sok mindennel vádolhat, de azzal a legkevésbé sem, hogy ne lennék őszinte. Az első perctől nem rejtem véka alá, miféle programajánlatom lenne az ön számára. Igazán kár, hogy csak egyirányba működik a dolog, azt meg végképp nem értem, mi kifogása van ellenem. Tudja, nők százai nyilván nem tévedhetnek. Vagy... te jó ég! - jut eszembe egy olyan gondolat, amit eddig kizártnak tartottam, de legalább magyarázat lehet Miss Preston viselkedésére. - Csak nem a saját csapatában játszik? Mert más lehetőséget nem látok az irántam tanúsított jéghideg viselkedésére - adok hangot a frissen feltámadt teóriámnak. Ha így van, lelke rajta, nem ítélek én el senkit ha kissé kanyargósabb hajlamai vannak az egyenesnél, csak éppen kár lenne ezért a pazarlásért.
A nyomozó és köztem lévő különbségek nem csak fizikailag nyilvánvalóak, természetben és viselkedésben is tökéletesen elütünk egymástól. Elég két-három megnyilvánulás részemről hogy azt várjam, mikor kezd el toporzékolni a dühtől, mint egy kétéves, akinek nem vesznek a boltban valami fröccsöntött műanyag szart, én viszont akár a világ végéig is képes lennék folytatni a szópárbajainkat úgy, hogy egy tizednyit nem emelkedne a vérnyomásom. Annak viszont örülök, hogy épp kiürült a poharam, mert Miss Preston következő mondatára most valószínűleg belefulladnék az italomba, bebizonyítva ezzel, hogy a magamfajta is képes lehet hagyományos úton elpatkolni. Még akkor is, ha úttörő lennék ebben.
- Nyomozó, az a mocskos szája! - mímelek felháborodást. - Szeretem ha egy nő képes így beszélni, bár párnák és takarók között jobban értékelem. És hogy megnyugtassam, nem szorulok rá, hogy magamat kényeztessem. Mindig akad rá jelentkező. Néha egyszerre több is - szólok utána, miközben kézen fog és felhúz magával a színpadra. Ez a nő tényleg teljesen kiszámíthatatlan. A régi indián őslakosok szentként tisztelték az őrülteket. Ha ezt veszem alapul, lehet hogy oltárt kellene Miss Prestonnak emelnem.
Mindezek után nyilván érthető a csodálkozásom, mikor a nyomozó beleegyezik, hogy látogatást tegyen a lakosztályomban. A liftben aztán meglehetősen ráüberel a saját eddigi viselkedésére, egyszer úgy vág a nyelve, mint a kardpenge, aztán hallhatóan megváltozik a légzése, és már várom mikor jön el a pillanat amikor sutba dobja az elveit, és nemcsak lesmárol ismét, mint egy hete az utcán, hanem piócaként tapad majd rám, és kérés nélkül is letépi a saját ruháit. Sajnos azonban az út a felvonóban rövidnek bizonyul ahhoz, hogy elérjünk eddig a pontig, a penthouse berendezése viszont szemmel láthatóan hatással van rá.
- Nem tudom ön eddig milyen bordélyokban járhatott... csak a munkájából kifolyólag természetesen! - teszem gyorsan hozzá, de pontosan olyan hanghordozással, ami épp az ellenkezőjét sugalmazza. - De azok is otthonosak. Ha esetleg hiányosak lennének a tapasztalatai ilyen téren akkor elárulom, hogy mindkét félnek szüksége van az oldottságra és a körülményekhez képest meghitt légkörre. És még mielőtt félreértene, a tapasztalathiány címszó alatt nem a bordélyok ismeretségét értem, hanem a szexuális ismereteit, nyomozó - vigyorgom el magam. Touché, újabb pont Lucian-nek. Még jó, hogy Miss Preston nem hord találatjelzőt a feje felett, mert már kiégetné a fénye a retinámat.
A koktélomat mindenesetre elfogadja, sőt ahogy látom le is nyűgözi a művem, ráadásul megszabadul nem csak a kabátjától, hanem a fegyvereitől is. Ígéretes kezdetnek tűnik, így mielőtt helyet foglalok vele szemben ledobom az öltönyöm mellényét, majd meglazítom az ingem felső gombjait. Mindezt csak a fair play jegyében, hogy ha tovább akarna lépni, egyikünknek se legyen sok problémája a vetkőzéssel.
- Hozzászoktam hogy kielégítem a nők igényeit, nyomozó - jegyzem meg, mikor láthatóan élvezésközeli állapotba kerül a koktélba belekóstolva. - Maga bezzeg ilyen téren nagyon kegyetlen velem. És a kíváncsiságommal is - ettől függetlenül beletörődöm a ténybe, hogy semmit sem fogok tudni kiszedni belőle. Ezek után úgy döntök, hogy én sem fogom megosztani vele a tényt, hogy kértem néhány szívességet olyanoktól, akiknek az otthona az alvilági bűnözés - annak is természetfeletti fajtája - hogy kissé kapargassák meg Luna ügyét. Nem miatta, magam miatt. Utálom, ha ártatlanul gyanúsítanak olyasmiben, amit eszem ágában sem volt elkövetni.
Úgy tűnik olyasmi viszont van, amiben a nyomozó kertelés nélkül őszinte velem, és ezt ki is fejti. Egyelőre csendben hallgatom a szavait, ami nálam egyébként ritkaság, de tisztában vagyok vele hogy ha most félbeszakítanám a közlendőjét, be is zárnék vele egy kaput, ami még egyszer nem biztos, hogy kinyílna előttem.
- Miss Preston, ez öntől már szinte egy szerelmi vallomás - szólalok meg végül, mikor ő elhallgat. - Részletezné kissé, miféle álmokra gondol? Ó, csak nem ilyenekre? - ismétlem meg a nyomozó odalenn bemutatott "farázós" kézmozdulatát, ami az információval karöltve tagadhatatlanul sikamlós jelentést kap. - Nem, én nem álmodom magával, és ez az igazság. Én álmodozom, Miss Preston, és ez azt hiszem mást jelent - vigyorgom el újfent magam kajánul. - Ha úgy dönt, hogy szeretne elmenni, szívesen segítek. A mostani vallomása után azt hiszem nem lenne ellenére - fűzöm hozzá, és jót derülök a nyomozó "bassza meg Lucian!" pillantásával ötvözött pirulása láttán. Beszédes reakció, kétféle befejezést ígéretével: vagy beváltja a fenyegetését és lábközön rúg, vagy enged a vágyainak és rám veti magát. Nem, létezik egy harmadik verzió is, miszerint most már csakazértis féken tartja magát, és őt ismerve ezt tartom a legvalószínűbbnek. Sajnos.
- Nyomozó, ön őszinte volt velem, hát én is az leszek. Nem mintha eddig bármikor is hazudtam volna... - teszem le a poharamat, és előre dőlök ültömben, könyökömmel a térdemen támaszkodva. - Nem tudom, léteznek-e átkok. Még úgy sem, hogy tisztában vagyok a természetfeletti világ létjogosultságával. Vannak akik szerint a rontás létező dolog, mások csak nevetnek rajta. Én a két vélemény között állok, ön viszont úgy tűnik hajlik az elfogadása felé. Tisztában vagyok vele, hogy ki nem állhat engem, és nagyjából úgy néz rám, mintha én lennék a gombostű, ami a tökéletes hátsóját bökdösi. Ha létezik átok, akkor ez alighanem a maga sara, és ezt nem azért mondom, mert minden szentnek maga felé hajlik a keze, hanem mert ön az, aki elég zavarosan viselkedik a közelségemben. Én az első perctől tudom, mit szeretnék - mosolygom el magam. - Szóval fogalmam sincs, miért pont engem sodortak a maga útjába, de veheti úgy is, mint egy remek lehetőséget arra, hogy kimozduljon a kényelmes és meglehetősen hideg komfortzónájából. És azt hiszem nem tévedek ha azt mondom, hogy a küszöbén áll. Ugyan Miss Preston, ha most a tükörbe nézne, pontosan azt látná, amit én: egy gyönyörű nőt, aki kézzel-lábbal küzd a vágyai ellen, a bőre kipirult, a lélegzete kapkodó, a szemei pedig úgy csillognak, mint a kohinor. Maga bámulatosan szép, még akkor is, ha nem hiszi. Ha esetleg kegyed nem így látná, javasolnám a lézeres szemműtétet, állítólag csodát tesz - cukkolom aztán kicsit. - Nézze nyomozó, amit most elmondok az valószínűleg a világból is ki fogja magát kergetni, de nem vagyok az a fajta, aki bármit is takargat. Mint említettem, nem feltétlenül hiszek az átkokban, lehetséges hogy ez egész valójában egy remekül működő pszichózis. De tételezzük fel jelenleg, hogy valóságos. Nagyjából két éve az egyik táncoslányom pontosan úgy kezdett el viselkedni az egyik visszajáró vendég társaságában, ahogy ön amikor velem van. Először azt hittem, normális körülmények között létrejövő vonzalom, amíg a lány meg nem osztotta velem, hogy gyűlöli a fickót. Tudja, zsigerből ellenszenv... - teszem hozzá. Van ilyen. - Amikor rákérdeztem, Candice azt mondta, hogy szerinte átok ül rajta, azért érez szinte pusztító vágyat egy olyan pasassal szemben, akit normál körülmények között le se köpne. Megpróbált mindent, hogy szabaduljon a varázs alól. Sámánokat, rituálékat, megpróbálta kideríteni hogy ki hozta rá a rontást, hogy megkérje vegye le róla, de sikertelenül. Mígnem egy boszorkány a kezébe adta a kulcsot: ha meg akarja törni az átkot, alá kell vetnie magát. Szóval, Candice lefeküdt a férfival, és elmondása szerint egy felülmúlhatatlan éjszakát töltött vele. Másnap reggel ébredésnél pedig BANGGGG! - csettintek egyet. - Nyoma sem volt semmiféle rontásnak. Szerencsétlen fickót páros lábbal, válogatott szidalmak között rugdosta ki a lakásából, és visszaállt a "hányok ha ránézek" hozzáállása. Szóval Miss Preston, két út áll ön előtt. Vagy igyekszik a végére járni ki volt kedves kicseszni magával, ami akár hetekig, sőt hónapokig tarthat, és közben küzd a saját érzéseivel, vagy akár ma, akár holnap úgy dönt, hogy tegyünk pontot az egésznek a végére - intek fejemmel az innen is látható, királyi méretű ágyam felé. Mielőtt még a nyomozó szóra nyithatná a száját, hirtelen felkelek, odalépek elé, és lehajolok hozzá úgy, hogy forró lehelletem a fülcimpáját nyaldossa.
- Mondja... és tegye a szívére a kezét... tényleg azt hiszi, hogy olyan borzalmas lenne? Hm? - teszem fel a nagy kérdést, majd visszaülök a helyemre.  - Nos, ahogy mondani szokás: nyomozó, fel van adva a lecke.
Vissza az elejére Go down
Ember

Cheryl Preston
Chatkép :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling Ifc2
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Lana Parrilla
Hozzászólásaim száma :
28
Pontjaim :
18
Pártállás :
  • Semleges

User név :
Zizi
Őt keresem :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling Source
Who are you in the shadows? How long have you been waiting for me? And would you wait any longer? Let's say forever...
Kedvenc dal :
D.L.M.N.
***
Lucian
***
Hm....
Tartózkodási hely :
Washington
Korom :
46
Foglalkozásom :
gyilkossági nyomozó


Cheryl Preston

Elküldésének ideje -- Csüt. Jún. 03, 2021 10:18 pm




Lucian & Cheryl


Mikor megkérdezi, hogy mivel töltöttem az elmúlt egy hetemet, az agyam azonnal gyártani kezdi, szinte mondatokba szedve mindazt ami legszívesebben kikívánkozna belőlem. Megszorítom a kezemben lévő poharat, aminek a tartalma még mindig veszedelmesen finom, és el kell ismernem, hogy italok tekintetében Lucian ráérző képessége csalhatatlan.
Elmondanám neki, hogy hála a Philip által ránk idézett varázslatnak, gyakorlatilag már az ő édenkertjének az Évája vagyok, ő meg a kígyó amelyik állandóan és megállás nélkül rámtekeredik, és nem is igazán tudok tőle szabadulni. Az ember az álmait és a gondolatait amúgy sem nagyon tudja befolyásolni, olyankor meg főleg nem, ha valaki belemászik, és összevissza kuszálja benne a huzalokat. Szégyentelen álmaim voltak vele kapcsolatban, és igazán megérdemlek egy vállveregetést azért, hogy valamilyen szinten azért még mindig képes vagyok megőrizni a hidegvérem vele szemben,és nem ugrom azonnal a nyakába. A szavakban rejlik az egyetlen fegyverem. Leszámítva azt a két szépséget ami most is nálam lapul, sokkal inkább a saját megnyugtatásomra, semmint valóban használni akarnám. De ha szükség lenne rá, esküszöm megtenném. Nem akarom, hogy ilyen hatása legyen rám, és igazából szeretném felképelni magam azért, hogy egy nyomozás kellős közepén hagytam annyira kiborítani magam általa, hogy gyakorlatilag bizonyítandó a rettenthetetlenségem nyíltan és mások szeme láttára lesmároltam. Azt sem tudom mégis mi a fenét akartam egyáltalán bizonyítani? És azt sem, hogy miért hagytam magam ennyire felhúzni. Lehet, hogy túl fáradt voltam, vagy egyszerűen már túlságosan sok volt a munka az utóbbi időkben, kevés a pihenés, még kevesebb a kikapcsolódás. Régen dobtunk össze a lányokkal egy igazi csajos estét, amikor felkeresünk olyan helyeket amelyekre másnap nem igazán akarunk emlékezni. Szökőévente én is igyekszem elfelejteni azt, hogy a mindennapokban alapvetően veszett konzervatív tudok lenni. A látszat legalábbis ezt igyekszik mutatni belőlem, és hallva Lucian szavait, ez tökéletesen működik is. Ennyi pedig bőven elegendő.
Végül nem árulom el neki, hogy mi történt az elmúlt napokban, és azt sem, hogy a csípős nyelvem, meg az a felvenni kívánt, egyre átlátszóbb távolságtartás vele szemben annak köszönhető, hogy nem igazán sikerült még feldolgozni ezeket az álmokat. Meg aztán nincs azon mit tagadni, hogy mégis eljöttem. Mondhatom, hogy csak a golyók miatt, ó sok mindent lehetne mondani, de a hazugságot nem csak azért szagolná ki, mert vámpír, és már abból megérzi ahogy ezerszeresére fokozódik a pulzusom, hanem abból is, hogy blöffölésben továbbra is katasztrofális vagyok. Ha más nem, akkor a tudatom mélyén kavargó gondolatok már akkor elárulnak, amikor a farázogatós mozdulatot teszem, és Lucian úgy néz rám, mint aki tökéletesen tisztában van azzal, hogy nem csupán neki fordult meg egész más a fejében, hanem nekem is. A pillanatnyi, szinte tizedmásodperces, de mégis észrevehető elakadásom pontosan ennek szólt.
- Üdítő változatosság, hahh!- méltatlankodva, hökkenve nevetek fel, kissé cinikusabbra véve a hangomat, ami elsősorban annak szól, hogy hiszem is, meg nem is amit mond. Hinni szeretném, de nehéz elvonatkoztatni attól, hogy Lucian minden nőt alapvetően csak meg akar dugni, egyszer, kétszer, sokszor, aztán búcsút inteni nekik. És bár most én magam sem vágyom feltétlen Philip után komolyabb kapcsolatra, attól azért többre tartom magam, hogy egy vámpír ágybélése legyek pár alkalomra. Még akkor is is ha több szexuális élete van valószínű egy mixerpohárnak, amit megrázogatnak időnként, mint nekem.
- Ettől függetlenül tőlem sem akar mást mint a kis karácsonyi cukormázas babáktól. Vagy már kellene a gyűjteményébe egy olyan is, akiről hiányzik pár tonna festék, és a szűk szoknya sem feltétlen áll rajta olyan tökéletesen, mint azon a szőkeségen, aki lehajolva egy komplett tejcsárdát villantott meg maga mögött? És akinek van némi ész a fejében, nem csupán pár egyenmondat, amivel a nem kicsi egóját simogatja? Nem kell a szöveg Lucian, mert nem veszem be még úgy sem, ha egy másik irányból igyekszik megközelíteni.- jegyzem meg, és a rövid ideig tartó szemkontaktus alatt van egy olyan érzésem, hogy pedig az utolsó mondata tényleg őszinte volt. Hogy mit látok a tükörben? Egy negyvenes nőt, akinek időnként vannak jó napjai, de mostanság átnyergelt a lúzerek klubjába. Ha így folytatom akkor olyan egyedül maradok mint a kisujjam, és még azzal sem vigasztalhatom magam, hogy majd a bátyám gyerekeit pátyolgatom, merthogy nem valószínű, hogy lesznek. Mivel meleg. Ellenben egyre magasabban haladok majd előre a ranglétrán, mert semmi másra nem kell fókuszálnom, csak a karrieremre.
Kezdek megnyugodni, amikor elkezdi sorolni, hogy felfogta mi mindent nem fogunk csinálni, és szinte már előre örülök, hogy nem fog semmi eszébe jutni, amivel visszavághatna, de miért is gondoltam, hogy Lucian Grayson szó nélkül hagyna egy ilyen poénlehetőséget? Az orális örömök felvetésére a tekintetem villantom felé. Ajkaim pengevékonnyá szűkülnek és egy másodperc alatt nagyjából hétezerféleképpen nyírtam most ki ezért a beszólásért. Na nem a prüdéria okozza ezt, hanem beletrafált valamibe amit én magam is igyekeztem elnyomni magamban. Mi a fenének kellett ezt felhozni?
- Orális örömök? A dal végén nyugodtan leszophatja magát. Ha van annyira hajlékony! Lucian ne bosszantson!- sziszegem a fogaim között, de mire a szinpadra érünk, már némiképp rendezettebbek a vonásaim. A dal végén noha okoz nálam egy meglehetős zavart az egész szituáció úgy érzem ki kell innen menekülnöm, mielőtt végképp feladom a belső küzdelmet és nem csupán elkezdek beszélni róla, hanem olyasmire ragadtatom magam, amit normál esetben soha nem tennék meg. Tényleg soha. Azt hiszem soha…..
Úgy indulok fel vele a lakosztályába, hogy tényleg átadja nekem a golyókat, talán még pár udvarias kört futunk, mégsem akarok bunkó módon lelépni, elvégre bárhonnan nézzük mégiscsak rálőttem…..szóval elválnak az útjaink. Vagy talán még megiszok valamit, amivel megkínál….talán pár szem sós mogyoró is belefér….vagy pisztácia. Úristen, imádom a pisztáciát! Maradjunk abban, hogy sós mogyoró lesz és akkor könnyebben szabadulok. Nem ülök le, természetesen, hiába kínál majd hellyel. Mindezt szépen el is tervezem magamban, tökéletesen meggyőzve magam, meg az idióta ketyegőmet is, hogy ez így a helyes, amikor első körben a lift szűk terében megcsap az illata. Pedig próbálok távol lenni tőle. Még a bőröm is pulzál, és remélem, hogy nem extra lassú sebességre van ez a francos lift állítva és mihamarabb feljutunk, mert meg fogok fulladni. Ez azt hiszem érzékelhető is abból, ahogy egyre szaporábban vagyok kénytelen venni a levegőt. Donnie megmondta, hogy amíg nem találunk megoldást igyekezzek magam távol tartani tőle, és azt hiszem a hangjából ítélve ezt a látogatást sem tartotta jó ötletnek. Én sem tartottam annak, de egyszerűen jönnöm kellett és kész. Végül kiszállok a liftből és ha azt gondolom, hogy majd némiképp levegőhöz jutok, akkor tévednem kell. A helyet úgy hatja át Lucian esszenciája, az egész lénye, hogy kell egy kis idő, hogy ne akarjak a lehető leghamarabb elterülni az ágyán. Krisztusom, nem hiszem el! Hallgatnom kellett volna Donnie-ra, mégis mi a franc ütött belém? Újra a szavakba kapaszkodom, próbálva azokkal visszaszúrni, hogy még távol tartsam magamtól.
- Otthon érzi? Mondja, figyelt arra, hogy milyen hasonlatot használtam? Luxusbordély, csak a madám giccses vackai nélkül. Szóval nem otthonosnak nevezném a helyet, inkább csábítónak.- jegyzem meg tényleg őszintén, mert azt hiszem jelen pillanatban ez a szó fejezi ki a legpontosabban, hogy mit érzek.
- Nem is nagyon tudna leitatni, mert jól bírom az italt, hacsak valami erőset össze nem akar nekem pancsolni tavaszi szellő címszó alatt. Ó igen, értékelem! Minimum a világirodalom fele elveszett a maga vénájában, de kis szerencsével Keats, Byron és Shelley is némi pikírt romantikával fűszerezve. Na jól van csinálja azt a tavaszi szellős koktélt, de ha már fárad olyan giccses szarokat is tegyen bele, papíresernyő, meg koktélcseresznye, és olyan csillámos pálmafás tökömtudja mit. Villogtassa még jobban a tehetségét! Imádja ha ezt csinálhatja, mi?- dobom félre valahova, egy szabad székre a kabátomat, majd lassan kioldom a pisztolytáskákat is, hogy azokat is levessem. Meglehetősen hülye látvány lennék, egy kissé csinosabb felsőben és két magamra szíjazott Glock-al. Mivel nem tartok tőle, hogy fel fogja kapni a fegyvereket és meglóg vele, és mert a mai napon valahogy nem érzek késztetést, hogy lepuffantsam, és értelme sem lenne - amúgy is a golyóntérdelés még mindig élő opció - a pisztolyokat a kabátomra hajtom, és úgy indulok meg az egyik fotel irányába.
- Sejtettem, hogy a hátsóm bámulása és feltérképezése elengedhetetlen része a maga kis rituáléjának. Van olyan nő egyáltalán ebben az univerzumban akinek nem nézi meg a fenekét? A kérdés költői volt. Csak mint egyik költő a másikhoz.- magyarázom, miközben kényelembe helyezem magam. És várok az italomra természetesen. Közben persze szétnézek és meg kell állapítanom, hogy Lucian ízlése valóban bámulatra méltó. A legtöbb férfi megelégszik a minimalista berendezkedéssel, kissé puritán beütéssel, meg némi kanszaggal már belépés után. Nála azonban más a helyzet, bár ez minden bizonnyal köszönhető annak, hogy elég gyakran hoz ide női vendéget és azok lenyűgözése valószínű az egész behálózási hadművelet része.  Az asztalra helyezett italra pillantok és elégedetten görbül mosolyra a szám.
- Wáó! Látja, maga le tud nyűgözni úgy is egy nőt, hogy semmiféle bujálkodásra való utalás nincs a tettei mögött. Ez a koktél baromi jól néz ki! - egyelőre csak néztem az asztalon az italcsodát, majd hümmögve dőltem hátra, két kezem a fotel karfáján pihentetve.
- De igen, ezt gondoltam. Ugyanakkor tudtam, hogy nem ez lesz. Persze ettől még ugyanúgy élnek a játékszabályok közöttünk, Lucian. Ami pedig a kíváncsiságának a kielégítését illeti, nagyon jól tudja, hogy azt sem áll módomban. Semmijét nem fogom tudni kielégíteni. Folyamatban lévő nyomozásról nem nyilatkozhatom. Annyit azonban el kell mondanom, csak így egymás között, hogy ha maga a gyanusítottak listáján lenne, akkor nem itt cseverésznénk. Nem mellesleg szívesen.- ezzel az utolsó mondattal adtam a tudtára, hogy ez pedig azért lehet így, mert én vállaltam kezességet érte. Az okáról nem akarok és nem is tudok beszélni. Egyszerűen megérzés. Mentem a saját fejem után, mint mindig. Előre hajoltam, hogy a kezembe vegyem a koktélt. A kacskaringós szívószálon át pár korttyal adóztam annak az íz orgiának ami a számban robbant. Lehunytam a szemeimet és élvezettel nyögtem egyet, mikor megéreztem. Lucian nem hazudott. Könnyed volt, kellemes, szinte a nyarat idézte. Azokat a nyarakat amikor még gyerekek voltunk és Bob bácsi hétvégi házában voltunk a családdal. Napközben csak feküdtünk a napon, néha csobbantunk, este pedig mályvacukrot sütöttünk, és horror történeteket meséltünk egymásnak a tűznél. Mikor újra kinyitottam a szemeimet elmosolyodtam.
- Ezért a koktélért le kellene, hogy tartóztassam. Bűnösen jó.- leraktam a poharat, és így előre dőlve maradtam, összefűztem az ujjaimat, és megtámaszkodtam a combjaimon.
- Nézze, Lucian! Őszinte leszek magával. Bizonyos mértékig. Fogalmam sincs miért jöttem el magához. Persze tudni akartam hogy van, és a golyók, azok is kellettek, de azért el tudott volna jönni Donnie is, ha úgy van….ez az átok.- hajtottam le a fejem egy pillanatra, majd megráztam, végül megint felnéztem rá.
- Magának nincsenek álmai? Velem kapcsolatban? Úgy értem….most vonatkoztassunk el attól, hogy mióta találkoztunk meg akar fektetni. De olyan álmok….tudja, olyan…- magyaráztam neki,és a szemeibe nézve próbáltam segítségért könyörögni, hogy most vegye elő a beszélőkéjét, és legyen a segítségemre abban, hogy el tudjam mondani milyen álmokról is beszélek. De ő egyelőre csak nézett rám, és azt hiszem tőlem várta a befejezést, én meg csak ott ültem és kínlódtam de kegyetlenül. Végül erőt vettem magamon és felsóhajtottam, majd befejeztem a gondolatot.
- Magával álmodom. Sokat, sokszor és néha szégyentelenül sokféleképpen. És nem tudom megszüntetni, kikapcsolni, vagy bármi. Távol kellene maradnom magától, amíg Donnie talál egy olyan boszorkányt, aki leszedi rólam….rólunk….ezt az átkot,és szeretnék is távol maradni, de ez a másik mellékhatás: nem tudok. Tessék, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy minden szövegelésem és rosszallásom, beszólásom ellenére itt ülök és a maga költői koktélját szürcsölöm. Szóval könyörüljön rajtam, adja ide a golyókat és küldjön el, mert magamtól nem tudok elmenni.- néztem rá nagyon komolyan,és ebben a pillanatban nem tudtam volna eldönteni, hogy mit akarok: azt, hogy megtegye, vagy azt, hogy ne.



szó ; zene ; jegyzet, üzenet  
x x x


Vissza az elejére Go down
Vámpír

Lucian Tristan Grayson
Chatkép :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling 92512fc35ac168e8900310d9f3a8901b
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Tom Ellis
Hozzászólásaim száma :
42
Pontjaim :
31
Pártállás :
  • Szimpatizáns

Fő képességem :
Az ellenállhatatlan sármom.
Kedvenc dal :
Sinnerman
Tartózkodási hely :
Washington D.C
Korom :
38
Foglalkozásom :
Egy éjszakai bár tulaja


Lucian Tristan Grayson

Elküldésének ideje -- Kedd Jún. 01, 2021 5:49 pm

Life's a show and we all play our parts  And when the music starts we open up our hearts
Cheryl
 Lucian
Sosem voltam türelmes típus, ezt némi önkritikát gyakorolva nyugodt szívvel beismerem, és csak a szemeimet forgattam nagybátyám olyan bölcsnek szánt intelmein, miszerint a "türelem rózsát terem". Most, egy évtized elteltével látom csak be, hogy az öregnek igaza volt, az elmúlt egy hét kivárása ezúttal Miss Prestont teremte nekem. Igaz, a rózsa hasonlat is simán megállja a helyét, mert a nyomozó pontosan olyan, mint a virág: gyönyörű a szemnek, de legalább annyira képes szúrni is.
- Mondja, mivel töltöte az elmúlt egy hetét? - érdeklődöm. - Fogadok a nyelvét köszörülte otthon, hogy aztán rajtam próbálja ki. Megnyugodhat, kellőképpen éles lett - vigyorgok, majd a fejem kissé oldalra döntve mérem végig az alakját, jó alaposan, tetőtől talpig. - Egyébként ha kissé lazábbra venné a figurát, akár lehetne az édenkertem Évája, ha már annyira foglalkoztatja a dolog. Én meg lehetek Ádám. Vagy akár a kígyó, és bűnbe is vihetem - teszem hozzá, és a vigyorom szinte elmondhatatlanná szélesedik Miss Preston mozdulata után, mert a fa rázása helyett nekem jóval erotikusabb gondolatot juttat eszembe az apró manőver amit a kezével végez. Elég nehezen szakítom el magam attól a meglehetősen izgalmas ábrándozásból, hogy valami teljesen mást képzeljek oda, csak akkor térek vissza a földre és a jelenbe, amikor nekem szegez egy kérdést.
- Hogy ezek között az álombeli nők között tobzódva maga miért érdekel? - visszhangzom a szavait, értetlenkedve azon, hogy egyáltalán elhangzottak. - Azért, mert maga az üdítő változatosság. Maga nem csak szép, hanem okos is, és több van a fejében, mint tangabugyi, műszempilla meg műköröm. Ezek a nők itt csak afféle üresfejű cicababák. Vagy mint a karácsonyi dobozok dekorációja a kirakatban. Kívülről szép, de belül nincs semmi - intek ezúttal én az együgyű ábrázattal mosolygó nők halmaza felé. - Egyszerűen fel nem foghatom, hogy magának miért mutat mást a tükör ha belenéz, mint amit én látok - nézek a szemeibe, de nem sokáig tartom ezt a kontaktust, mert nem vágyom rá hogy azt higgye, épp igyekszem az agyába mászni. Bárki mással szemrebbenés nélkül megtenném, vele valamiért nem. Talán én is használhatnék rébuszokat vagy metafórákat, és akkor azt kellene mondanom, hogy a nyomozó egyszerűen nemes vad, amit a vadász nem puffant le csak úgy egyszerűen - sokkal inkább sehogy, mert tiszteli. Még akkor is, ha ez a fogalom számomra olyan, mint az aranyozott étkészletem a penthouse-ban: ritkán veszem elő, mondjuk úgy évente egyszer.
- Eszem ágában sincs a sértegetés, nyomozó! - tiltakozom aztán hevesen, mikor nekem szegezi a gyanúját. - Egyszerűen csak... mondjuk úgy... találgatok önt illetően. Ahhoz vagyok szokva, hogy a nők nem állnak ellen nekem, így a maga tartózkodása, vagy akár prüdériája elég erőteljesen megmozgatja a fantáziámat. Minden értelemben. Olyan bűn, hogy megpróbálom kiismerni magát? - kérdezem. - Tudja, mások vagyunk. Maga ember, én nem. Vagy nem teljesen - teszem hozzá, még mielőtt azt hinné, hogy szivárványszínű unikornisnak képzelem magam. - Maga a minőségre helyezi a hangsúlyt, én a mennyiségre. Pedig a kettő kombinálható is. Kár, hogy nem ad nekem alkalmat a bizonyításra - sommázom beletörődően. - Rendben, felfogtam. Nem fogunk kefélni, dugni, bujálkodni, nem fogok magában megmártózni. Na és mi a helyzet az orális örömökkel? - vetem fel a javaslatot, jót nevetve a nyomozó vasvilla-tekintetén, amit nekem címez, és még mielőtt ismét megkóstoltatná velem a céllövésben való jártasságát és ügyességét, gyors elhatározással egy karaokéra invitálom. Legnagyobb meglepetésemre el is fogadja, igaz csak duettben hajlandó közreműködni. A roppant szórakoztató ugyanakkor bosszantó kis csörtéink erre az időre talonba kerülnek, fegyverszünet lép a helyükre, és hihetetlen hogy Miss Preston mennyire felszabadult a színpadon, szinte azt a benyomást kelti, hogy gyorsan helyet cserélt az eddig láthatatlan ikertestvérével. Igazán kár, hogy ez az énje mindössze addig él, amíg le nem kecmergünk a reflektorok fényéből, mert odalenn azonnal visszatér a merev, kissé rideg és hidegvérű önmagához. Hm, az sem kizárt hogy ez a személyisége a félhomályra aktivizálódik.
- Látja, tud maga kerek-perec is fogalmazni - intek invitáló mozdulattal a lift felé, és néhány lépés távolságból követem, aminek az egyetlen oka az, hogy közben le sem veszem a tekintetem a fenekéről. Fogalmam sincs, tisztában van-e ezzel, mindenesetre ha igen, kivételesen szó nélkül hagyja. Vagy csak megvárja, amíg négyszemközt leszünk, és akkor vesz fájdalmas revansot a merészségemért.
A felvonó falai sokszorozva verik vissza a tükörképünket, és a nyomozó persze tesz is megjegyzést ezt illetően, amit aztán rögtön egy figyelmeztetéssel kombinál. Mivel meglehetősen féltem a legkedvesebb szervemet lenyelem a kikívánkozó választ, már másodjára rövid időn belül, ezzel lényegében a csoda kategóriáját súrolva, így hát csak sokat sejtető és kellőképpen kaján vigyorral nyugtázom az eszmefuttatását.
Nem tart hosszú ideig amíg megáll velünk a lift a felső emeleten, és kilépve Miss Preston - kivételesen nem igyekszik hűvösen eltitkolni - láthatóan le van nyűgözve a lakosztályom elé táruló látványától.
- Köszönöm - válaszolom miközben követem a nyomozót. A teljes fal nagyságú ablakokon át ott ragyog alattunk New York összes fénye, és bekandikál a Hold vékony sarlója, meg a csillagokkal telepöttyözött égbolt. - Itt mindenki szinte azonnal otthon érzi magát - úgy tűnik Miss Preston sem kivétel, mert a kabátjától máris úgy válik meg, mintha eddig is csak felesleges teher lett volna. - Na, ez a környezet esetleg megmozgat magában valamit? - kíváncsiskodom, aztán magam elé tartom a tenyereimet. - Jól van, csak kérdeztem, ne lőjön rám. Se a fegyverével, se a gyorstüzelő nyelvével. Mit szólna inkább egy italhoz? Ne féljen, nem akarom leitatni. Olyan könnyed koktél lesz, mint a pillangó szárnyának libbenése a tavaszi szélben. És kérem, értékelje a költői vénámat - teszem hozzá, és ha a nyomozó igent bólint, elindulok a bárpult felé.
- Foglaljon helyet nyugodtan - teszem közben hozzá. - Semmi nem fog felrobbanni a roppant csinos hátsója alatt, és nem kell félnie sem, minden felület makulátlanul tiszta - cukkolom egy kicsit, majd helyet foglalok a fotelban, vele szemben, az italokat a közöttünk lévő apró asztalra állítva. - Ugye nem gondolta, hogy feljövünk, azonnal a kezébe nyomom a golyókat, és máris hagyom távozni? - mosolygok. - Előbb inkább meséljen. Hogy áll a nyomozás? Tudom, nem adhat részletes felvilágosítást folyamatban lévő ügyről, csak annyit áruljon el, van-e már valaki a gyanúsítottlistája élén. Engem kivéve természetesen. Ugyan már, Miss Preston. Ha már legnagyobb sajnálatomra értésemre adta, hogy nem óhajt engem kielégíteni, legalább a kíváncsiságommal tegye meg - villantom fel ismét azt a vigyoromat, amelyről már megállapítottam, hogy eléggé ki tudja verni a nyomozónál a biztosítékot.





Vissza az elejére Go down
Ember

Cheryl Preston
Chatkép :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling Ifc2
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Lana Parrilla
Hozzászólásaim száma :
28
Pontjaim :
18
Pártállás :
  • Semleges

User név :
Zizi
Őt keresem :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling Source
Who are you in the shadows? How long have you been waiting for me? And would you wait any longer? Let's say forever...
Kedvenc dal :
D.L.M.N.
***
Lucian
***
Hm....
Tartózkodási hely :
Washington
Korom :
46
Foglalkozásom :
gyilkossági nyomozó


Cheryl Preston

Elküldésének ideje -- Vas. Május 30, 2021 9:22 pm




Lucian & Cheryl


- Elég nehéz lenne szótlanul elsétálni a maga külön bejáratú édenkertje mellett, főleg egy olyannak aki nem sűrűn fordul meg efféle helyeken.- mutattam körbe egy renyhe, de mégis jelentőségteljes apró kézmozdulattal. Bár ezúttal a hangom nélkülözte a megvető gúnyt, mert nem is annak szántam. Ténymegállapítás volt. Való igaz, hogy nem tudom eldönteni, látva a csodaszép, felékszerezett, ragyogó nőket, vagy a CGI vigyorú, szinte vakítóan fehér mosolyú férfiakat, hogy egy szépségverseny hátsó kulisszái mögé kaptam bepillantást, vagy Lucian kifejezetten összeválogatja a város legszebb és legmutatósabb embereit. Vagy az egész csupán egy jól megkomponált boszorkány illúzió, ami éppen úgy becsapja az én szemeimet, mint akárki másét. Bárhogy is legyen, az idő előrehaladtával szépen lassan már kisebbségi komplexusom kezd lenni, és azon gondolkodom, hogy vajon mégis mi az oka annak, hogy egy ilyen csodás felhozatal mellett éppen engem tüntet ki a figyelmével. Ezen gondolataimnak pedig hangot is adok.
- Mégis azon meditálok, hogy ha maga csak úgy megrázza itt a fát….- emeltem meg a kezem, mintha két kézre fognék egy fatörzset és rázó mozdulatot tettem. Namármost a mozdulat egy élénk fantáziával megáldott ember fejében egészen másféle asszociációt eredményezett volna, de fogjuk rá, hogy én egy képzeletbeli fát ráztam és nem valami mást.
-....és az ölébe szebbnél szebb gyümölcsök hullanak. Mégis mi a búbánatnak tüntet ki a figyelmével egy láthatóan ütődött, kissé sérült és cseppet sem finom almát, mint jómagam? Ó egek! Fél óra itt és rébuszokban beszélek!- kaptam végül észhez, az ég felé emelve a szemeimet többször megforgattam azokat, az arcom pedig fintorba futott, majd kínomban el is nevettem magam. Inkább tényleg valamiféle kínlódás volt ez a nevetés semmint őszintén vidám.
A megállapítására, mely szerint tulajdonképpen majdhogynem mindegy a ruha, vagy az, hogy ki és éppen mennyit visel belőle, hümmögve és egyetértően bólintok. Tulajdonképpen egyet is értünk, még ha én ezt más oldalról is közelítem meg.
- Van benne igazság. Ahogy egy tanult kórboncnok kollégám, Terence volt szíves egyszer megállapítani számomra: a végén a tepsiben mind egyformán csupaszok leszünk egy kis bilétával a lábunkon.- mondjuk ez csak részben igaz, hiszen a Lucian-hez hasonló természetfeletti lények vajmi kevés eséllyel fogják így végezni. Talán az emberek egyik, ha nem a legkülönlegesebb kiváltsága éppen abban rejlik, hogy a halál szinte teljesen bizonyos. Nem vár ránk végtelen élet, nem hagyunk magunk mögött évtizedeket, nem látjuk széthullani, majd újjáépülni a világot. Tulajdonképpen előre borítékolható tespibélések vagyunk, és mindannyiunkra vár a végén egy biléta.
- No persze értem, hogy az amire maga gondolt, meg amiről Terence barátom beszélt még csak véletlenül sincsenek köszönőviszonyban sem egymással, de tulajdonképpen abban mégis közös nevezőre juthatunk, hogy a ruha végeredményben egy felesleges tartozéka az embernek. Akarja, hogy most azonnal megszabaduljak az összestől, vagy ráér később?- néztem rá kíváncsian és nagyon komolyan, és legalább fél percig sikerült is úgy tennem, mintha tényleg halálosan komolyan tettem volna fel a kérdést, és nem lett volna benne egy minimálistól árnyalatnyival több irónia és valamiféle pofátlanság. Egyértelműen kizárólag a korábbi hálóinges, állig betakarózós megállapítása miatt kapta ezt a kellően kihívó kérdést, melyet meg is magyarázok neki akkor, amikor már világossá válik, hogy nem gondoltam komolyan a dolgot. Bár lehet, hogy egy minimálisan mégis…..vagy azt hiszem ez csupán az átok egyik mellékhatása. Abban biztos vagyok, hogy kerülni szeretném lehetőség szerint, hogy a továbbiakban bármikor is kettesben legyünk, addig legalábbis amíg nem találunk Donnie-val valami megoldást, warlockot vagy egy elég erős és nagyhatalmú boszorkányt, aki leszedi rólam ezt az istenverte átkot, amit Philip volt szíves rám rakni. Fogalmam sincs mire lennék képes, ahogy azt sem tudom, hogy Lucian erre hogyan reagálna. Valószínű összezavarnám. Mindkettőnket.
- Ami pedig a csekély számú lovagomat illeti, és ezt sértésnek szánta, akkor el kell mondjam, hogy inkább bóknak vettem. Valóban nem volt sok, de nem érzem, hogy ezáltal bármiről lemaradtam volna. Lehet, hogy maga az a farázogatós, sok gyümölcsöt habzsolós fajta. De tudja Lucian, aki sokat markol, keveset fog. Lehet, hogy én sosem csaptam el a hasam a saját, életnek nevezett édenkertemben, de azok a gyümölcsök valóban akkor és ott a legjobbak voltak.- nem tagadom egy percig sem, hogy minden párkapcsolatomban jól éreztem magam. Talán hibás voltam nem egyszer én magam is, talán tehettem arról, hogy nem sikerült, vagy nem működött tovább. De amíg tartott, csodás volt. Még Philippel is.
Azon meg már csak nevetek, amikor a combját vagy éppen mímelt fájdalommal a sajgó szívét emlegeti. Legyintek egyet az egész jelenetre. Arra azonban már nem tudok legyinteni amikor közel hajol. Van valami olyan illata, valami apró szellő, varázslat és bűbáj különleges keveréke, aminek nagyon szeretnék ellenállni, de hasztalan. A kisugárzása engem is letaglóz. A szavai ellen képes vagyok küzdeni, képes vagyok csípőből visszavágni bármiféle beszólására, de a testem, a reakcióm, vagy éppen az ahogyan visszanyelek a közelében egy korty levegőt elárul. Gyűlölöm ezt az érzést, és csak reménykedem benne még mindig veszettül, hogy van annyi lelkierőm, hogy akármeddig ellenálljak neki, az álmokkal, vagy a bensőmben felzubogó kínzó vággyal elbánjak egyedül is. Nem létezik, egyszerűen nem létezhet, hogy ez az egész ennyire maga alá gyűrjön.
- Nem kell elárulnia semmit a lakosztályáról, maga ajánlgatja folyamatosan, maga próbál arról meggyőzni, hogy menjek fel oda. Nem én akarok olyan nagyon menni magamtól, önszántamból.- vontam meg a vállam, és igyekeztem baromira határozott, megkeményített vonásokkal állni a tekintetét, de ez egyszerűen lehetetlen próbálkozás. Egyre inkább. Ez az egész átok bennem olyan, mint egy lassan szétfolyó méreg, mely az idő előrehaladtával, és minél több időt töltök Lucian közelében, annál inkább maga alá gyűr. Nem tudok szabadulni, képtelen vagyok. Még mindig csak a szavaival, a mondataival szemben van esélyem magam távolabb lökni tőle, de már ebben is kezdek egyre kevésbé sziporkázó lenni.
- Ezt értse úgy, hogy semmiféle módon, soha ebben a rohadt életben nem fogok magával bujálkodni, lefeküdni, dugni, kefélni, paráználkodni….kihagytam valamiféle hasonlatot, amibe esetleg belekapaszkodhatna, beleköthetne? - azt hiszem a mai nap legnagyobb és legnehezebben kimondható, a bennem kavargó fájdalmas akaratnak tökéletesen ellentmondó gondolat hagyta el a számat. Az való igaz, hogy az elmém, vagy éppen a tiszta és minden befolyástól mentes tudatom egy percig sem gondolkodna azon, hogy lefeküdjön vele vagy sem, mert a válasz egyértelműen nemleges lenne. De az akivé az egész rajtam ragadt átok változtatott, aki a közelében én magam lettem, azt hiszem most azonnal a nyakába ugrana és sikoltva követelné, hogy hagyjuk már az egész istenverte tiszteletkörözést, a magázódást, hagyjuk itt a Manor pompáját, és taszítson fel a mennyországba. Szó szerint és képletesen is. Mindenféle módon, akárhányszor és akármeddig.
Nem tudom mennyire volt jó ötlet belemenni az énekbe, főleg azok után, amilyen dalt választott nekem, és ami alatt azt hiszem nem sikerült megkönnyítenem a helyzetemet. Még jobban belemerültem és beleszédültem, éreztem, hogy menekülnöm kellene, de nem akarok. Nem tudok. Csak álltam ott, megbűvölten énekelve, mintha nem lenne a világon rajtunk kívül senki más, mintha mindig is ezt az egy dalt akartam volna énekelni neki, ami tökéletesen elmondja mi is megy végbe bennem. De a pokolba is! Ez nem én vagyok, hát nem érzi? Nem érzi mennyire küzdök saját magammal? Noha azért nem tagadom, hogy egy minimálisan akkor is hatással lenne rám, ha ez az átok nem lenne. Vagy azt hiszem hatással lenne. Lehet, hogy az érzelmi üresség, ami bennem tombol már hónapok óta tesz ilyen extrán érzékennyé nem tudom. Csak azt tudom, hogy a dal végén szabadulni akarok. Tőle, a helytől, mindentől. Csak azt akarom, hogy adja oda azokat a golyókat, és kimehessek innen. A friss levegőre, kitisztítani a fejem, és megpróbálni minél kevesebbet gondolni rá. De a helyzet az, hogy ismerve az egészet, holnap már ott lenne az ujjam a nevét keresve a címlistám felett táncolva, markolva a telefonomat.
Vámpírtrükkre gyanakszom, és ennek hangot is adok, pedig nagyon jól tudom, hogy ő tényleg nem csinált semmit. Lucian a kezdetek óta, szinte már ösztönösen be akar mászni a bugyimba, de valami különös indíttatásból tiszteletben tartja- még- hogy én ezt nem akarom. Vagy nem tudom akarom e….illetve nem akarom, de közben mégis….a pokolba már!
- Ne! Ne merészeljen!- pördültem meg, és mutatóujjammal felé böktem. Láthatóan indulatos voltam egyszerre és kegyetlenül még mindig a hatása alatt. Azt hiszem valahogy ez az egész tehetetlenség megint indulatot váltott ki belőlem. Lassan azt hiszem ez megszokott lesz kettőnk között. Ő megpróbál a maga sármosan ellenállhatatlan módján közel férkőzni, én meg ugyanazzal a lendülettel kihátrálok előle. De miért is nem adom meg magam neki? Nem akar tőlem a világon semmit, csak egyetlen éjszakát…..tényleg miért is nem? Nem tudom. Valahogy azt érzem, hogy ez nem lenne helyes. Mégis leengedem a kezem és szusszanok egyet, aztán amikor ránézek újfent a vonásaim már némiképp nyugodtabbak, de a hangom ugyanolyan határozottan csendül.
- Nekem csak azok a golyók kellenek, amik magában voltak. Amik az én fegyveremből származnak.- jelentem ki egyszerűen és egy fejbiccentést követően indulok el a lift irányába. Halkan csendül a fülke, amikor az üvegezett ajtó becsukódik előttünk, én pedig körbenézek. A falakat, plafontól padlóig, de még a felettünk lévő részt is tükrök borítják, amit néha megtör egy-egy fekete, puha bőrből készült burkolat. Karba fonom magam előtt a karomat, igyekezve a lift tőle ellentétes oldalába helyezkedni el. Nem nagy a hely, szóval a közelség még így is jócskán megmarad. A hatása pedig nem múlik el. Szinte észre sem veszem, mégis szaporábban kezdem venni a levegőt. Töményen szívom magamba az illatát, amíg a lift végül meglódul velünk felfelé.
- Van egy olyan sejtésem, hogy ez a sok tükör a liftben nem csupán a maga öntelt és hiú egóját van hivatott simogatni, amikor éppen beszáll. Mindenesetre nagyon mutatós.- néztem körbe, megköszörülve a torkomat.
- Azért azt meg kell jegyeznem, hogy nem sűrűn szoktam csupaüveg lifteken férfiak lakosztályába feljárni….és ha most ebből poént csinál esküszöm magának, hogy felfalom a kettőnk közötti távolságot, és a golyóiba nyomom a térdem. Fájni fog.- jegyzem meg halkan, emlékeztetve őt arra, hogy a közelemben még mindig sebezhető. Neki ez jutott. Nekem meg az, hogy úgy be vagyok rá indulva, mint egy túlhevült, robbanni kész gőzturbina. Csodás kilátások.
- Nem….nem azért veszem így a levegőt mert rosszul vagyok, mielőtt megjegyezné. Hanem mert ez a maga hatása. Az átok, emlékszik….de ne éljen vele vissza! Amint kijutok a friss levegőre, távolabb magától, majd elmúlik.- ez igaz is. Ez a része elmúlik, csak az álmok nem fognak, és azok egyre vadabbak, egyre hosszabbak és egyre nehezebb nem valóságossá tenni őket.
A lift végül rándult velünk egyet, majd a csupaüveg liftajtó kinyílt és én kíváncsian pislogtam ki, de még nem mertem mozdulni.
- Szóval ez a híres lakosztálya….- vettem végül erőt magamon, és ha Lucian intett maga elé, ki is léptem, majd körbepillantottam. Pazar, meg kell hagyni.
- Kezdem érteni miért dőlnek be magának a nők….egek! Mint egy luxusbordély, csak ízlésesebb és kifinomultabb kiadásban. Magának van ízlése.- néztem vissza a vállaim felett, majd reflexből lekanyarítottam a vállamról a bőrkabátomat. Ahhoz képest, hogy csak a golyókért jöttem…..már  a kabátom sincs rajtam.


szó ; zene ; jegyzet, üzenet  
x x x


Vissza az elejére Go down
Vámpír

Lucian Tristan Grayson
Chatkép :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling 92512fc35ac168e8900310d9f3a8901b
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Tom Ellis
Hozzászólásaim száma :
42
Pontjaim :
31
Pártállás :
  • Szimpatizáns

Fő képességem :
Az ellenállhatatlan sármom.
Kedvenc dal :
Sinnerman
Tartózkodási hely :
Washington D.C
Korom :
38
Foglalkozásom :
Egy éjszakai bár tulaja


Lucian Tristan Grayson

Elküldésének ideje -- Szer. Május 05, 2021 10:12 am

Life's a show and we all play our parts  And when the music starts we open up our hearts
Cheryl
 Lucian
Jómagam híresen nagy egóval rendelkezem. Mint mindennek, nyilván ennek is megvan a maga negatív oldala, de hogy őszinte legyek, a hátrányokat sosem érzékeltem, a pozitívumokat annál is inkább. Ezért van itt az ideje tisztázni: egoistának lenni jó, egoistának lenni egyáltalán nem bűn, hanem az ember egyik leghasznosabb tulajdonsága. Még akkor is, ha az emberek többségének megoszlik a véleménye erről a jellemvonásról: amíg egyeseket vonz, mint a mágnes, addig másokat a világ túlfelére kerget. És van persze egy harmadik csoport is, akiket éppen ez a különös véleményösszeolvadás húz a közelembe, pontosan úgy ahogyan Miss Prestont is. Ugyan már, komolyan gondolja hogy elhiszem, csak az hozta ide ma este, hogy meg akart győződni a hogylétemről? Ahhoz elég lett volna egy telefon, vagy egy kollégája akivel csekkoltat. Nem, a nyomozó lábait valamiféle morbid kíváncsiság vezényelte errefelé, és az a tény, hogy szerfelett érdeklem, ezt pedig jobb ha nem tagadja, mert átlátok a függönyön, amit úgy húz be maga előtt, mint a színházi nehéz brokátot színdarab előtt meg után. Ennek ellenére ez a véleményem csak egy pimasz vigyor képében jelenik meg az arcomon, nem fejtem ki verbálisan is, mert annyit már megismertem Miss Preston jelleméből, hogy ha számára frusztráló szituációval szembesül, akkor a feszültséget lövöldözéssel vezeti le, ahhoz pedig momentán tényleg sokan vagyunk. Ugyanakkor ha már itt tartunk, azt hiszem úgy fair ha belátom, a nyomozó nagyjából hasonló hatással van rám, mint én rá, csak én vele kapcsolatban a lövöldözás más értelmezésére voksolnék.
- Hm, maga meglehetősen érdeklődik a saját bejáratú édenkertem iránt Miss Preston - vigyorgom szélesen. - Tudja, könnyű itt szüretelni - mutatok körbe. - Mint amikor megrázza az ember a fát, és megszámlálhatatlan érett gyümölcs pottyan az ölébe - fejem be, és már épp a következő mondatra nyitnám a számat, hogy ha olyat akar látni aki még nem volt meg nekem, akkor nézzen bele a bárpult tükrébe, de a nyomozó alighanem gondolatolvasó, így megelégszem azzal, hogy becsukom a számat, némán tátogva egyet, mint egy ponty a szárazparton.
- Nem mindegy mennyi ruha van valakin? - értetlenkedem aztán. - Úgyis lekerül - teszem hozzá, és egyáltalán nem ferdítek a tényeken. Hogy kettővel több vagy kevesebb nyilván csak a nyomozónak jelent valamit. - Hát hallja, maga ritka prűd típus lehet. Alighanem a csekély számú lovagjait is azzal bűvölte el, hogy kizárólag a takaró alatt volt hajlandó hozzájuk bújni, a hálóinget nyakig felhajtva, mert a többi már mélyen erkölcstelen lenne - csipkedem meg szavakkal kissé Miss Prestont. - Ó, csillapítani akarja a fájdalmamat? És melyiket? A sajgó combomét, vagy a sebzett szívemét? - teszem a mellkasomra a kezem színpadiasan. - Tudnék erre egy remek módszert, tudja, boldogsághormonok felszabadítása az agyban meg az egész testben... - pislogok olyan szépen, amitől a kőszikla is vajként lágyulna el, de a nyomozóra valahogy kevés hatással van a mimikám. Az már inkább, mikor közel hajolok hozzá: hallhatóan visszatartja a levegőt, aztán akkorát szippant, mintha a teremben lévő összes oxigénatomot magáénak akarná, de aztán gyorsan hátra is húzódik, mint aki megrémül egyrészt tőlem, másrészt a saját reakciójától.
- Önteltnek gondodol engem? Ugyan nyomozó, ez szimplán a valóság, miszerint tisztában vagyok a hatásommal a nőkre. Egyébként miért kellene elárulnom a legbelsőbb titkaimat akár magamról, akár a lakosztályomról? Ha feljön velem, úgyis meglátja - mondom, aztán kajánul felvonom a szemöldökömet. - Ó, ezt értsem úgy, hogy segédeszközök nélkül benne van a bujálkodásban? - vigyorgok. Nincs olyan nő, akit ne lehetne levenni a lábáról, csak mindegyiknél meg kell találni a személyre szóló kulcsot amely nyitja az ajtót. Nos, a nyomozó esetében inkább páncélajtóról beszélek, és minimum dinamit kell hozzá. A gyújtókanóc meg én magam vagyok - és tudok felejthetetlen robbanásokat produkálni.  
Az apró csörtéink után csakugyan meg vagyok lepve, mikor Miss Preston igent mond az ajánlatomra, hogy próbálja ki magát a színpadon, csak éppen társként magával cibál engem is, én pedig a legkevésbé sem ellenkezem, bár alighanem nem is lenne rá sok lehetőségem. Néhány rövid, a közönséghez intézett mondatot követően válogatni kezdek a dalok között, és a nyomozó ekkor jut el odáig, hogy a színpad felé menet közben elejtett kis megjegyzésemet lereagálja. Szívesen válaszolnék neki valami hozzám illően szellemeset, de inkább befogom, mert látom Miss Preston szemein, hogy egy pillanatig sem hezitálna valóra váltani a fenyegetését. Néhány másodperc alatt megjelenik lelki szemeim előtt a jelenet, ahogy felakadt szemekkel és a lábaim közét markolászva fetrengek a színpadon. Illúzióromboló és röhejes a kép, ennél fogva cipzárt húzok a nagy pofámra, helyette inkább kiválasztom a megfelelő dalt, és a nyomozó kezébe nyomom a mikrofonját. Az meg már csak a perverzió csúcsa, hogy miközben a szája felé közelít vele, a hangtechnikai eszköz helyébe valami teljesen mást képzelek...
Odalenn megesküdtem rá, hogy bármilyen hangok is törjenek elő a detektív torkából, megjegyzés nélkül fogom hagyni, ami engem tekintve hatalmas önmegtartóztatás, és remélem a nyomozó ezt értékeli is, viszont amikor felcsendülnek az első verse sorai meglehetősen leesik az állam. Nocsak, hát Miss Prestonnak hangja is van? Oké, nem azt mondom hogy maga Whistney Houston, de egyáltalán nem fülsértő, sőt kimondottan kellemesnek mondanám. Olyannyira belefeledkezem, hogy hajszál híján lekésem a saját belépőmet, az utolsó pillanatban kapcsolok, de innentől zökkennőmentesen nyomjuk végig a dalt. Zökkenőmentesen? Igen, leszámítva azt az apró kis közjátékot, hogy a dal felénél, mikor a nyomozó már érezhetően belelendül, és mindennek a tetejébe belenéz a szemeimbe valahogy hirtelen ténylegesen is érzem a dal szövegét, miszerint "I got you baby", és ezzel nem csak én vagyok így. Miss Preston szinte transzba esik, olyannyira hogy azt sem veszi észre, mikor véget ér a zene, némi fáziskéséssel képes csak kiszakítani magát a fura, bennünket körülvevő burokból, akkor viszont elmondhatatlan gyorsasággal szabadul meg a mikrofontól és evickél le a színpadról, nem várja be az vulkánként kitörő tetszésnyilvánítás végét sem. Miközben utána igyekszem a lépcsőkön az forog a fejemben, hogy mégis mi a franc volt ez, másrészt meg az, hogy bármiben fogadom, azonnal rám és a vámpírképességeimre tereli a gyanút. Pedig isten az atyám, hogy eszem ágában sem volt ilyesféle trükköket bevetni...
- Egy dal volt - bólintok aztán Miss Preston kijelentésére. - Bár tudja, az ilyesmit általában meggyőzőbben szokták előadni. Mondjuk hozzáteszik, hogy "mehetsz!" és a végén köpnek is egyet - vágom zsebre a kezeimet. - Ugyan már nyomozó, miért siet ennyire? Vagy maga mindig ilyen hamar megy el? - vigyorgom el magam újfent. - Legalább egy kis időt töltsön el velem odafenn, addig talán meglesz a verseny eredménye is. Ki tudja, ma dollárezrekkel távozik innen. És amíg erre várunk, a lakosztályomban válogathat a golyók között. Megkaphatja bármelyiket, amelyikhez kedvet érez. Erre - mutatom neki az utat a lift irányába. Ha belegondolok, most viszek először nőt a penthouse-ba úgy hogy tudom, nem fog záros határidőn belül megszabadulni a ruháitól. Szerintem még a falakról is le fog peregni a festék a csodálkozástól.




Cheryl Preston felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down
Ember

Cheryl Preston
Chatkép :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling Ifc2
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Lana Parrilla
Hozzászólásaim száma :
28
Pontjaim :
18
Pártállás :
  • Semleges

User név :
Zizi
Őt keresem :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling Source
Who are you in the shadows? How long have you been waiting for me? And would you wait any longer? Let's say forever...
Kedvenc dal :
D.L.M.N.
***
Lucian
***
Hm....
Tartózkodási hely :
Washington
Korom :
46
Foglalkozásom :
gyilkossági nyomozó


Cheryl Preston

Elküldésének ideje -- Vas. Május 02, 2021 9:41 pm




Lucian & Cheryl


Mindig is azt vallottam, hogy a hazugságok nem csupán megmérgezik az életet, a kapcsolatokat, hanem egész egyszerűen értelmetlenek. Mégis minden nap, amióta tökéletesen tisztában vagyok a minket körülvevő világgal, vannak emberek, közöttük a tulajdon szüleim is, akiknek a szemébe hazudok. Arról többek között, hogy pontosan mit is csinálok. Bár azt hiszem apa tökéletesen tisztában van vele, anya még mindig valamiféle álomvilágban él. Már azzal is nehezen barátkozott meg, hogy a bátyám meleg, és öt éve egy férfival él együtt, az valószínű már tökéletesen kiverné nála a biztosítékot, ha kiderülne, hogy élete párja valójában egy remek látnok, és mindemellett remekül ért az álmok vagy éppen az emlékek manipulálásához. Nála már ott elbukott a történet, hogy a bátyámnak nem lesz felesége, aki unokákkal ajándékozza meg. Úgy tűnik, hogy én is erre a sorsra jutok, azzal a különbséggel, hogy nekem voltak próbálkozásaim, amelyek rendre kudarcot vallottak, és bár megpróbáltam a felelősséget egyértelműen hárítani a többiekre, azért nekem is benne volt rendesen a kezem ezekben a dolgokban. Nehezen voltam képes az érzelmeimet kimutatni. De már megélni is nehezen. Lobbanékony természetű voltam, jó nagy adag cinizmussal, vagy éppen iróniával. Ez pedig úgy nőtt rám az évek alatt mint egy bio kevlár, amin át nem csupán a gúny, vagy éppen a megvetés, esetleg a kiszámíthatatlan düh sem volt képes átjutni, de az érzések, a kedvesség, vagy éppen a törődés sem. Túl sok dolgot láttam a munkám során, amely okán egyre kevésbé voltam képes megbízni az emberekben, még kevésbé azokban akik a természet felett álltak jócskán. Philip-el soha nem lett volna szabad kezdenem, és az volt az az időszak, amikor ettől a védelemtől megpróbáltam önként megszabadulni, aminek az lett a vége, hogy ott vergődtem átverve, cserben hagyva, kihasználva egy olyan kapcsolatban, ahol én totális bizalmat szavaztam. Csoda ha ezek után dupla olyan tüskés lettem, és tripla olyan nehezen engedtem a bizalmamba úgy alapvetően bárkit?
Sosem árultam el anyának, hogy tulajdonképpen mi volt a baj Philip-el, mert nem hiszem, hogy mindezt képes lettem volna anélkül elmagyarázni, hogy ne kellett volna felvilágosítanom a minket körülvevő világ mibenlétéről. Talán jobb ha anyát pusztán a tearózsáinak keresztezése, vagy éppen a tökéletes lila árnyalat megtalálása köti le, semmint az, hogy a lánya lelkén és érzelmein éppen most gyalogolt át egy telepata warlock. Valószínű már a telepatát sem értené, a warlock-ot meg meg sem kísérelném neki elmagyarázni.
Persze nem állítom, hogy nem voltak futó kalandjaim, hogy továbbra sem igyekeztem kikecmeregni az érzelmi zsákutcából, amibe önként sétáltam be, de most már nagyon szeretnék szabadulni. Próbálkoztam, csak éppen rettentő bénán csináltam, az utóbbi időben meg inkább sehogy. A munkára kezdtem jobban fókuszálni, minden mást meg háttérbe szorítani. Meg is lett az eredménye: nulla randi, nulla kapcsolat, nulla szórakozás.
Azt hiszem igazán bevallhatom magamnak, és most szigorúan még csak magamnak, hogy az utóbbi idők legizgalmasabb pillanata volt, amikor megcsókoltam egy kvázi vadidegen pasast úgy, hogy még csak eszembe sem volt vele lefeküdni, és aki folyamatosan és megállás nélkül tette próbára a mostanra igencsak megtépázott idegrendszeremet. Donnie szerint volt ott valami kettőnk között, amit nem tudott volna megmagyarázni, de én olyan vehemensen és hirtelen kezdtem tagadni, hogy már szinte magam is meglepődtem, és abszolút hiteltelennek minősítettem. Persze utána Donnie megállapította, hogy minden bizonnyal jobb lenne, ha Mr Gaysonhoz hasonlóan én is túllendülnék a dolgon, és végre hajlandó lennék vele elmenni valami éjszakai klubba, ahol lerombolhatunk együtt néhány agysejtet, majd pár óra múlva ő maga is megszabadulna néhány olyan sejttől ami sokkal inkább materiális, és nem a fejében van, hanem az ellentétes oldalon. Nem fogalmazott ilyen szépen, hogy az ő szavaival éljek: “Átdughatnád az éjszakát Cherry egy lehengerlően odaadó vámpírral.” Most világosítsam fel, hogy minden második éjjel, amióta megismertem Lucian-t egy lehengerlően odaadó vámpírral dugok, csak éppen nem tudom irányítani, és felébredni sem olyan egyszerű belőle. Csak a mihez tartás végett a vámpír az álmaimban nem Donnie, hanem Lucian. Állítólag ez az átok mellékhatása. Szeretnék tőle megszabadulni, de egyelőre még csak ötletem sincs honnan kellene elindulni. Vagy egyszerűen Philip-et kellene szembesíteni vele, és közölni vele, hogy marhagyorsan szedje le rólam….vagy rólunk.
Már szinte szánalmas ahogy meg sem próbálok elvegyülni a Manor törzsvendégei között, akiktől úgy ütök el, mint a pitypang a nemes rózsák közül. Kicsi is vagyok, jelentéktelen is. Ezek a nők meg olyanok, hogy valószínű nincs pasas akinek ne ugrana meg a libidója, csak attól ha két másodpercnél tovább figyeli őket. Engem mégis kitüntet a figyelmével a hely fura ura, aki miatt igazából eljöttem. Vagy hát nem is tudom. Igazából a golyók miatt jöttem, vagy legalábbis azok is a terveim között voltak. Lucian csípőből szedi le, és lövi vissza az első beszólásomat, amin először meglepődöm, majd egy kíváncsi tekintettel nézek körbe, mintha az egyéb felhozatalt vizslatnám, végül visszafordulok felé.
- Van egy olyan érzésem, hogy kevés olyan nőt tudnék magának mutatni ma este itt, aki nem érett még be a maga gyümölcsöskertjében.- jegyeztem meg finom és enyhe csípősséggel a hangomban, majd eszembe jutott, hogy milyen magas labdát lőttem felé, és lecsaptam, mielőtt még ő tette volna meg.
- Engem nehogy beleszámoljon! Én kívül esek ezeken a lányokon. Már legalábbis ami a ruházatukat illeti. Rajtuk ugyanis kevesebb van. - tény. De nem is bántam. Ha csupán így lehet egy férfi figyelmét magamra irányítani, akkor már régen rossz. Érdekeljem, de ne azért, mert éppen ha lehajolok azt is látja, hogy tegnap milyen tanga volt rajtam.
- Miért, aggódnom kellene valamiért? Fáj valamije? Készítsek egy priznicet, algopirin, kalmopiron, egyéb vajákos holmi kifejezetten a maga ízlése szerint?- érdeklődtem őszinén, de be kellett látnom, hogy ha nem foglalkoztatott volna hogy van, akkor most nem lennék itt. Hümmentettem hát megadásom jeleként.
- Amúgy tényleg érdekelt mi van magával. Minekután azonban Donnie felvilágosított róla, hogy a távozásom után minden bizonnyal olyan hamar felépül, hogy szinte észre sem fogja venni, hogy egyáltalán történt valami, azért valamennyire megkönnyebbültem.
Mikor közelebb hajol, egy pillanatra szinte reflexből tartom vissza a levegőt, majd fújom ki, és zavarodottan szívom be az illatát. Ó jesszus! Picit mozdítom oldalra a fejem, hogy azért valamennyire megkeressem a sötéten örvénylő íriszeit. A finom borosta éppen súrolja az arcomat.
- Csak ténymegállapításként közlöm, hogy maga volt az első aki az én táram ellen sem tiltakozott. Ez már szerelem.- vigyorodtam el, majd hátrébb húzódtam tőle, és egyre inkább szaladt fel a szemöldököm, amikor az apró kis monológba belekezdett.
- Mondja. Maga alapvetően ilyen öntelt, vagy reggelente pár órát gyakorolja tükör előtt az önimádatot? Én kedvelem magát, meg dió, meg bicska. Egek, Lucian! Miből vonta le ezt a következtetést? Abból, hogy itt vagyok, vagy abból, hogy magára lőttem? Mert elárulom, hogy valóban nem csak azért vagyok itt, hogy a hogyléte felől érdeklődjem…- fejeztem be, mert ezután már a golyó témájába olyan szépen belezavarodtam, hogy hülye lett volna ha nem használja ki, és a csapossal együtt remekül szórakoztak azt hiszem rajtam. Megérdemlem. Elég idétlenül fogalmaztam.
- Bizonyítékot? Miért, ha mégis találna ott golyókat meglepődne?- szegeztem neki vissza a kérdést, remélve, hogy ez kellően elgondolkodtatja majd. Ő viszont engem gondolkodtatott el, hogy milyen feltételek mellett kaphatom vissza a golyókat. Azok meg ugye kellenek nekem.
- Maga nem tágít, igaz? Mondja, mi olyan különleges a maga lakosztályában, hogy mindenáron oda akar csábítani? Mit gondol mi lehet ott amit én még nem láttam ezelőtt? Talán kitömött menyasszonyokat rejteget ott mint valami kékszakáll? Vagy van valami fétise amit ki akar rajtam próbálni? Előre közlöm, hogy a mindenféle segédeszközök igen vehemens ellenzője vagyok, szóval a kis játékszekrényének a kulcsát jobb ha messzire dobja.- jegyeztem meg, csak tényleg azért, hogy ne érje váratlanul ha felmegyünk, és nem azt kapja tőlem amit várt. Bár a franc tudja, mert jelenleg még én sem igazodom ki magamon. Nem csodálom, hogy ő sem ért engem.
- Jah és még azért közölném, hogy ezek jelenleg nem a szolgálati fegyvereim, amivel el kellene számolnom golyó ügyileg. Szóval ha bármivel is próbálkozik, magába eresztem ismét gondolkodás nélkül a tárat.- megállapítható, hogy ez a kijelentésem volt eddig a leggyengébb lábakon álló. Tudja ő is, hogy vámpír lévén gyorsabb nálam. Azt is tudja, hogy mire kettőt pislognék, hogy elővegyem, simán lefegyverezne. De azért nem árt tisztázni, hogy simán megtenném. A szándék megvan. Vagy legalábbis azt hiszem….
Végül valami olyasmit teszek, olyanba megyek bele, ami sokkal inkább egóból jön, semmint józan észből. Jó hangom van. Ezzel tisztában vagyok, de nem feltétlenül szándékoztam ezt ma este prezentálni, és nem a Manor közönsége előtt.
A színpad felé haladva a megjegyzésére nagyon válaszolni szeretnék, de csak arra marad lehetőségem, hogy kinyissam, majd becsukjam a számat. Pofátlanul kihasználja, hogy már a színpadon állunk, ő pedig felkonferál bennünket a maga tenyérbe mászó, ugyanakkor nagyon is hatásos módján. Jár a taps. Meg is kapja. Én meg azt hiszem ritka idétlenül vigyorgok mellette, és nem nagyon tudom mit kellene csinálnom. Más énekelni a kollégák, bajtársak előtt, meg más egy olyan közönség előtt, akik a Manorban megfordulnak. Közben Lucian böngészni kezd a zeneszámok között.
- Csak közlöm, hogy tévedett. A golyóit nem a számon szeretem érezni, hanem hamarosan a térdkalácsaimmal találja szembe magát mindkettő, ha nem fejezi be a beszólogatást.- néztem rá olyan szúrós tekintettel a felajánlott fagyos zeneművek kapcsán, hogy legalább ezerféle módon nyírtam ki csupán ezzel az egy pillantással. Végül csak talál valami zenét, és kezembe véve a mikrofont, csak reménykedem, hogy nem valami olyasmit választott amitől tényleg lekeverek neki egyet ének helyett. A felcsendülő dallam, azonban meglep. Nem is tudom leplezni, és kell egy kis idő mire felfogom, hogy mit is fogunk énekelni.
Sonny és Cher a maguk idejében olyanok voltak mint tűz meg a víz. Totálisan nem passzoltak, de amikor ezt a számot énekelték, az ember elhitte nekik, hogy őket a jóisten is egymásnak teremtette. Mert ahogy a dal mondja: az enyém vagy. Meglehetősen érdekes volt már belekezdeni is, miközben próbáltam Lucian arcáról olvasni. Kevés sikerrel. Mosolygott, aztán azt hiszem a közös refréneknél már én is mosolyogtam vele együtt. Mert a dal közben ha valakivel énekli ezt az ember duettben akkor elhiszi ezt. Tényleg. Ostobaság, hogy egy zene így magával tud ragadni bennünket, nem? Annyira belemerültem az állandó "I’ve got you babe” hajtogatásába, hogy szinte észre sem vettem, hogy a zene szépen lassan lekever alólunk, miközben én még változatlanul verzében ismételgettem a szemeibe nézve, hogy az övé vagyok. Nagyjából fél percig tartott a bűvölet, amiből végül észhez tértem, meg észhez térített a közönség soraiból felcsendülő hatalmas ováció. Kicsit kábultan másztam végül le a színpadról és kíváncsian fordultam Lucian felé.
- Mondja, mit művelt velem odafenn a színpadon? Nem bűvölt meg, vagy ilyesmi, ugye?- feltettem a kérdést, holott tudom, hogy nem csinált semmit, én viszont nem látok ésszerű magyarázatot, hogy mégis mivel csavarta el a fejem alig három percig amíg a dal tartott.
- És amúgy is ez csak egy dal volt, hallja?- emeltem meg felé a mutatóujjam fenyegetően és rémesen hiteltelenül.
- Na jól van, menjünk a lakosztályába! Adja ide a golyókat és már itt sem vagyok! - kezdtem magam kényelmetlenül érezni, leginkább azért, mert most már egyértelműen és láthatóan nyilvánvaló volt, hogy hatással van rám. És egyre nehezebb volt tagadnom.



szó ; zene ; jegyzet, üzenet  
x x x


Vissza az elejére Go down
Vámpír

Lucian Tristan Grayson
Chatkép :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling 92512fc35ac168e8900310d9f3a8901b
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Tom Ellis
Hozzászólásaim száma :
42
Pontjaim :
31
Pártállás :
  • Szimpatizáns

Fő képességem :
Az ellenállhatatlan sármom.
Kedvenc dal :
Sinnerman
Tartózkodási hely :
Washington D.C
Korom :
38
Foglalkozásom :
Egy éjszakai bár tulaja


Lucian Tristan Grayson

Elküldésének ideje -- Szomb. Ápr. 24, 2021 7:46 am

Life's a show and we all play our parts  And when the music starts we open up our hearts
Cheryl
 Lucian
Nem tehetek róla, nem bírom elviselni a rendőröket, pedig valójában egész eddig semmiféle okot nem adtak rá, hogy ilyen érzésekkel viseltessem irántuk. De az ember olyan sok mindent hall gyerekkorától kezdve: a nem túl hízelgő rendőrvicceket, a lenéző - lesajnáló jelzőket, vagy akár a járőrök és a fánk szinte legendássá emelt viszonyát, ezek aztán belemaródnak az átlag polgár tudatába akár a sav, és a végén kialakul benne az a kép, ami nem a legpozitívabban ítéli meg a törvény őreit. Én sem voltam ez alól kivétel, noha nekem aztán tényleg nem sok közöm volt eddig a munkájukhoz, elvégre a Manor tiszta, mint a hó, és bár attól nem kell tartanom, hogy angyalszárnyakat fognak a vállamra pakolni halálom után, azért nem vagyok olyan rosszfiú sem, hogy rendszeres razziák rémképe lebegjen a szemem előtt. Nem foglalkozom lánykereskedelemmel, sem drogcsempészettel, az apró kis kihágásaim pedig olyan jelentéktelenek, hogy még a magasabb pozícióban lévő fakabátok is csak legyintenek rá, miközben természetesen zsebükbe süllyesztik a jól kitömött borítékot. Aztán tessék, mint derült égből villámcsapás, bezuhan az életembe Miss Preston, és úgy megzavar, mint laposföld-hívőt egy űrfelvétel. Talán ez volt a leglogikusabb magyarázata annak, hogy miért nem hívtam fel, és miért számítottam arra, hogy előbb vagy utóbb felbukkan nálam - egyszerűen igyekeztem megfejteni, mint egy rejtvényt. A találkozásunk első néhány percében olyan volt, mint a Jégkirálynő, aztán lesmárolt a nyílt utcán, sokak szeme láttára, majd legnagyobb meglepetésemre eljött velem meginni néhány italt, hogy alig öt perccel később belém eresszen két golyót, majd kétségbeesve segítséget hívott nekem. Van olyan férfi a földön, akit ez a viselkedés nem keverne meg teljesen? Az egyetlen ami kissé tompítja a dolgokat az, hogy látom a nyomozó tekintetében miközben helyet foglal a bárszéken, hogy ő is meg van lepve nem csupán a saját viselkedésén, de az ittlétén is.
- Az a kis vörös a seggig érő lábakkal már néhány hete beérett, ha érti mire célzok - jegyzem meg vigyorogva, és a poharam pereme fölött kíváncsi tekintetet vetek Miss Prestonra. - Úgy látom sikerült kialudnia magát az elmúlt napokban, és visszatért a felvágott nyelvű énjéhez. Mondja, hová tűnt az értem való aggódás és kétségbeesés? - érdeklődöm, aztán kissé közelebb hajolok a nyomozóhoz.
- Csak ténymegállapításként közlöm, ha én ajánlom fel hogy előveszek dolgokat és beleürítek valakibe egy teljes tárat, nem szoktak tiltakozni - sommázom kaján kacsintás kíséretében. - Tudja mit gondolok nyomozó? Hogy maga nem csak azért jött ma ide, hogy a hogylétem felől érdeklődjön. Akármennyire is borítottam ki, akárhogy is lőtt rám, de maga kedvel engem! Á-á-á, ne is tagadja, látom a szemén meg a pillantásán. Én vagyok az a kemény dió, akibe beletört kissé a bicskája, ennél fogva érdeklem. Nem csodálom, számomra mindennapos, hogy így reagálnak rám, magának viszont úgy látom az újdonság erejével hat az az érzés - koppantom le a poharamat a pultra, hogy aztán egyre hevesebb jókedvvel hallgassam a nyomozó nem éppen egyértelműre sikeredett magyarázkodását az "én golyóm - te golyód" problémát illetően, miközben Alex fülét is megütik a hallottak, és most úgy bámul, mintha Miss Prestonnak hirtelenjében kinőtt volna még két feje. Vagy akár melle.
- Rendben, felfogtuk. Miss Prestonnak nincsenek golyói, Alex - állapítom meg, miközben le sem veszem a kissé zavarban lévő nyomozóról a pillantásomat. - Kérhetek bizonyítékot? - kérdezem széles vigyorral, mire Miss Preston egy pillanatra lehunyja a szemeit, mint aki az égiekhez könyörög türelemért, Alex pedig jobban látja eloldalogni a bárpult másik oldalára, a vélt viszonylagos biztonságba.
- Azért örvendetes hogy számolni még tud nyomozó. Ha hozzávesszük a múltkori találkozásunkat is, akkor eddig nagyjából ötször adtam önnek lehetőséget hogy hetyegjen egyet velem. Ha nem kéretné ennyit magát, már túl is lennénk rajta. Higgye el, nem bánná meg - villantom fel azt az öntömjénező mosolyomat, amit kimondottan ilyen mondatok mellé szoktam eszközölni vizuális megerősítés gyanánt. - Mellesleg nem értem, hogy mit és miért vet a szememre. Ugyanis fordított helyzetből nézve maga sem húzta sokáig a dolgokat. Alig húsz perc ismeretség után lesmárolt a nyílt utcán, aztán fél órával később megkínált két pisztolygolyóval. És csak felhívom szíves figyelmét, amennyiben szeretné visszakapni ezeket a kis emlékeket, kénytelen lesz velem tartani a lakosztályomba. Mondjuk úgy, hogy ez az én kis feltételem - teszem hozzá, miközben a színpadon véget ér Szöszi agysejteket leamortizáló produkciója, és a kis szünetet kihasználva egy karaoké-próbálkozásra invitálom a nyomozót, amit - legnagyobb és legmélyebb meglepődésemre - némi hezitálás után el is fogad.
- A mindenit! - szalad ki a számon, és úgy mérem végig az előttem álló Jégkirálynőt, mintha most találkoztam volna vele először. - Mondja, ki maga és mit művelt a nyomozóval? - teszem fel az ezer dolláros kérdést, de aztán néhány másodperc alatt túllendülök a hirtelen sokkélmény okozta szélütésen, és egy kézmozdulattal máris magunk felé irányítom a reflektorfényt. Miss Preston néhány pillanatig összehúzott szemekkel bámul bele maga előtt a semmibe, aztán határozott mozdulattal lerakja az addigra már üres koktélos poharát a pultra, és felém fordul - még a rám szegezett mutatóujjából is sugárzik, hogy jelenleg minden szavát vegyem komolyan, mert nagyjából olyan tettrekész, mint mikor lövöldözésre kerül a sor.
- Rendben, áll az alku - felelem, és úgy emelem fel a kezemet, mint mikor a bíróságon tesznek esküt az igaz tanúzás mellett, igaz Biblia híján - pfüj, ilyen erkölcstelen nyomdaterméket nem tűrök meg a környékemen sem - a szívemre fektetem a tenyeremet. - Ígérem, akkor sem fogom kiröhögni, ha olyan hangokat produkálna, amit holnaptól hatásos kínzóeszközként használnak majd a földteke keleti felén, bizonyos önkényuralmi rendszerekben - dőlök aztán elégedetten hátra, de Miss Preston nem az a típus, aki egyedül szándékozik elvérezni a kínpadon, mert számára vigasztaló, ha mellé mást is akasztanak, így hát magával rángat a rivaldafénybe, én meg mindenféle ellenkezés nélkül követem.
- Tudja, azt hiszem tévedtem. Annyit emlegeti a golyóimat, hogy szerintem a tenyere helyett sokkal jobban szereti a szájára venni őket - közlöm vele az észrevételemet menet közben, kihasználva hogy alig két másodperccel később máris a közönség szeme elé kerülünk, így nincs alkalma revansot venni a megjegyzésemért.
- Jóóóóó estét hölgyeim és uraim, remélem hogy az elmúlt három perc ellenére remekül érzik magukat! - lépek a mikrofon elé, és kitárt karokkal fogadom az ovációt. - Nos - folytatom, mikor elül a taps - mint a bár tulaja, és a verseny meghirdetője nem tartom etikusnak, hogy magam is versenybe szálljak, így mindössze segítő kezet nyújtok a bájos Miss Preston számára, így kérem, kizárólag őt értékeljék mint résztvevőt. Köszönöm előre a nevében is - sétálok el aztán a gépig, és válogatni kezdek a fellelhető zeneszámok között.
- Maga mit szeretne nyomozó? - kérdezem böngészés közben. - Mit szólna mondjuk a Cold as ice-hez a Foreignertől, vagy az Ice Ice Baby-hez? - cukkolom, de Miss Preston tekintetéből most simán kinézek egy, még számomra is nyolc napon túl gyógyuló sérülést, úgyhogy gyorsan pontot teszek a kérdés végére. - Na, azt hiszem ez lesz az. Kétlem hogy ne ismerné ezt a dalt, ha mégsem, onnan olvashatja a szöveget. Ön kezd Miss Preston - mutatom a színpad elején álló képernyőt, majd kézbe veszem a saját mikrofonomat, megvárva amíg a nyomozó is így tesz, és elindítom a számot.






Cheryl Preston felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down
Ember

Cheryl Preston
Chatkép :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling Ifc2
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Lana Parrilla
Hozzászólásaim száma :
28
Pontjaim :
18
Pártállás :
  • Semleges

User név :
Zizi
Őt keresem :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling Source
Who are you in the shadows? How long have you been waiting for me? And would you wait any longer? Let's say forever...
Kedvenc dal :
D.L.M.N.
***
Lucian
***
Hm....
Tartózkodási hely :
Washington
Korom :
46
Foglalkozásom :
gyilkossági nyomozó


Cheryl Preston

Elküldésének ideje -- Kedd Ápr. 20, 2021 9:04 pm




Lucian & Cheryl


Mindenekelőtt határozottan kijelenteném és leszögezném, hogy normál körülmények között nem jönnék a Manorba. Alapvetően nem tartozom a vérgőzős konzervatívok táborába, sőt, ha lehet úgy fogalmazni, sajátosan nyitott és elfogadó tipus vagyok, de az efféle élvhajhászás sosem volt az én világom. Nálam a szórakozóhelyek elfogadhatósága kimerült abban, hogy néhány odagyógyult tag támasztja a bárpultot, vannak apró kis sötét boxok, ahova titkos találkozóra érkezők elrejtőzhetnek, a pia nem éppen csúcsminőség, de legalább nem vizezik, és a pultosnak is több foga van mint füle. Angolul pedig jól beszél, lévén az anyanyelve, és nem valami indiai dialektusban értetlenkedik. A színpad szélén álló zongorán egy Stevie Wanderre hajazó fickó klimpírozik már órák óta, és szívesen fizetnének neki azért, hogy abbahagyja. Megvan azoknak a helyeknek a maguk atmoszférája, és jól el lehet benne rejtőzni, belefojtani egy-két pohárba a feszültséget, mindazt, amit napközben az ember tapasztal és lát. A Manor nekem túl harsány, túlságosan élettel teli, ami nem gond, csak éppen én nem érzem, hogy ide passzolnék. Már alapvetően a külsőm sem éppen azt mutatja, hogy jól meglennék az éppen csak ruhában flangáló csinibabák között. Nem mondom, hogy szolgálati egyenruhában érkeztem, de azt sem, hogy túlságosan megerőltettem volna magam a felsővel, meg a blézerrel, és a kissé kopott kék farmerrel. Mondjuk legalább szűk szabású, talán ennyiben mégis sikerült idepasszolnom. Igaz nem is randevúra jöttem. Vagy legalábbis nem annak nevezném azt a találkozót, amire készülök. Tulajdonképpen a lelkiismeretem vezet még mindig. Képtelen vagyok túltenni magam a történteken, még akkor is, ha Donnie ezerszer kiröhögött, és szerinte túlkombinálom a dolgot. Mr Grayson egyszerűen éli tovább az életét, és nem siránkozik azon, hogy valami elvetemült és túlbuzgó nyomozó két golyót eresztett bele. Donnie szerint a fajtájuk elég hamar átlendül az efféle eseményeken. Persze bemagyarázom magamnak, hogy pusztán a golyók miatt jöttem, amelyeket le kellene adnom bizonyíték gyanánt, elvégre az mégiscsak hiányzik a fegyveremből, és mással nem tudom alátámasztani a vallomásom, mint azokkal. De valójában érdekel, hogy mi van vele. Mondjuk ezt megtehettem volna telefonon keresztül - ha már ő nem hívott, én is hívhattam volna- de végül mégis a személyes találkozó mellett döntöttem. Nem tudom miért. Talán szerettem volna megkísérteni megint a sorsot, talán ki akartam deríteni, hogy valóban képes lenne másodszor is úgy táncolni az idegeimen, mint egy túlképzett ír sztepptáncos?
- Magához képest mindenképp lassan érő tipus vagyok. Bár az burgundi vörös ott, abban a végtelenül rövid ruhában, seggig érő lábakkal, valószínű olyan aki beérik, mint a napon hagyott naspolya.- biccentek el a válla felett valahova kissé közelebbre, ahol még a fények között meg lehet állapítani valakinek a hajszínét is. A fegyverekre tett megjegyzésére először én is fájdalmasan grimaszolok, aztán elmosolyodom, majd a blézeren keresztül megpaskolom mindkettőt.
- Ugyan! Tényleg annyira amatőrnek néz, hogy a múltkori után még egyszer elővenném őket, és a teljes tárat magába engedném? Mondjuk ha tovább feszegeti az együtt hetyegős témát…- emeltem fel a két kezem magam mellett és a levegőbe macskakörmöztem, de azt hiszem a hangomból érezhette, hogy a korábbiakhoz képest azért most némiképp könnyedebb vagyok. Némiképp. Végül aztán az egyik kezem a levegőben maradt és a mutatóujjam ide-oda billegett párat tiltakozás gyanánt a felvetésére.
- A-a. Nem én fogom a kezembe venni a maga golyóit hanem maga fogja a kezébe venni az én golyóimat is lesz szives visszaszolgáltatni őket. Merthogy azok az én golyóim. Hangozzon ez jelen pillanatban bármilyen idiótán is.-ez az a mondat ami után a pult mögött álló és éppen egy koktélt keverő csaposnak a kezében megállt a fél perce rázogatott mixerpohár és olyan szemeket meresztett rám, mint aki éppen azt latolgatja, hogy tényleg férfi vagyok, vagy csak szimplán hermafrodita. A szemem sarkából láttam azokat a hatalmasra kerekedő szemeket, azt a mozdulatot ami után azt hiszem egy életre hazavágtam a lelkivilágát, és vigyorogva legyintettem.
- Nyugi szépfiú, az előbbi mondatom nem olyan szövegkörnyezetet takar mint a mélyen tisztelt Mr Graysoné. Ő a valódi golyóira gondolt, én egészen másra….mindegy.- rájöttem időközben, hogy felesleges belemennem a magyarázkodásba, mert jól tuti nem fogok kijönni belőle, így aztán feladtam. Visszafordultam Lucian felé. A bohócos történet elején szélesedett a mosolyom,  és amikor a bohócos éjjeli lámpát említette, már szívből jövően kacagtam, fejem egy kissé hátravetve, jóízűen. Alapvetően édesnek találtam a történetet. Egészen emberivé tette őt. És most tekintsünk el attól az apró ténytől, hogy Mr Grayson úgyegyébként élőholt és vérrel táplálkozik, valamint számtalan olyan tulajdonság birtokosa, amit az emberek többsége ép ésszel minden bizonnyal fel sem fogna.Kezdve a gyors gyógyulás képességével, amit a jelenlétem egész egyszerűen felülír nála.
A koktél valóban mesteri volt és meg kellett állapítanom, hogy meglehet a Manor a bűn és a bujaság mesterfokú melegágya, de a koktél az valóban valami mennyei.
- Valóban nem szokása elsietni a dolgokat? Lássukcsak. Mennyi ideje vagyok itt? Öt perce talán, na jó, erős túlzással tíz...maga pedig ez alatt az idő alatt nagyjából háromszor próbált meg felcsalni a lakosztályába és rávenni arra, hogy lefeküdjek magával. Mondja, milyen nyelven fogalmazzam meg, hogy maga meg én az életben nem fogunk dugni?- mutattam először rá, aztán magamra, végül a fejem csóváltam. Az újabb meghívást viszont elfogadtam. Ám nem tudtam azon a tényen túllépni ami a színpad felől éneklés címszóval jutott el hozzám. Ez nem ének volt, hanem a hangok kegyetlen meggyalázása. Olyan volt a hangja mintha folyamatos orgazmusa lenne egy csúcsra tekert szaunában.
- Nem nekünk köszönheti. Ha nem fektette volna meg az áldozatot órákkal korábban, és nem a Manor melletti sikátorban találunk rá a holttestre, akkor valószínű soha nem jártunk volna magánál, még csak rá sem néztünk volna a helyre. A gyilkosságiak legalábbis. Hogy a drog alegység valaha tartott volna itt razziát, arról pedig nem tudok nyilatkozni. Ismerve a főnökük korrumpálhatóságát, valószínű nem.- jegyeztem meg neki, mert tény, hogy az egységük vezetője szerint mindenkit sarokba lehet valamivel szorítani, és egy idő után úgyis beadja a derekát ha tétje van a dolognak. Mióta ezt az átkot birtoklom egyre inkább egyet értek ezzel a tézissel.
- Benevezni? Én? - nevettem el magam kicsit talán kínosan, kicsit talán sértetten is. Jó hangom volt, de kevesen tudtak róla, arról még kevesebben, hogy a rendőrök által látogatott Mercy’s-ben bizonyos időközönként én is énekeltem, sok más kollégához hasonlóan. Csak éppen nem akasztottam a nyakamba táblát, hogy bizony én ehhez is értek.
- Maga nem érez rá késztetést, hogy a támaszom legyen abban ha éppen leégni készülök? De tudja mit? Ne mondja nekem, hogy semmivel sem kárpótolom azért amit magával tettem, hajlandó vagyok magamból hülyét csinálni a Manor színpadán. De ha röhögni merészel, esküszöm, hogy lejövök és az összes asztalról összeszedem a kosarakat, a teljes tartalmukkal együtt a fejére húzom, a paradicsomot pedig szétkenem az önelégült ábrázatán. Szóval jól gondolja meg, hogy ki akar nevetni vagy sem. Köszi.- vettem el az újabb koktélt, és erőt gyűjtve kortyoltam belőle. Még a szemem sarkából láttam ahogy Lucian int a színpad felé, és a reflektor felénk irányul, majd a férfi, aki a konferanszié szerepét tölti be, mintha csak olvasna a tulajdonos gondolatai között - eszem megáll, utálom már a sok telepatát!- hirtelen felém int, kezében a mikrofonba pedig felcsendül a hangja.
- Éééééééssss a következő fellépőnk a mi imádott Lucian-ünk ma esti vendége, egyenesen a washingtoni rendőrség éber őreinek sorából, aki bebizonyítja, hogy a fakabát alatt bizony arany torok lakozik. Jöjjön, nyomozónő, kápráztasson el bennünket!- Mr Grayson felé villantok egy kérdő tekintetet, aki láthatóan tökéletes pókerarccal adja elő, hogy neki ehhez vajmi kevés köze van. Na persze, én meg egy százszemű űrlény vagyok, négy mellel és három csiklóval. Megforgatom a szemeimet, és sóhajtok egy nagyot, majd nemes egyszerűséggel ragadom meg Lucian kezét. Ujjaim az ő ujjai közé fűzöm és lecsusszanva a székről a színpad felé teszek pár lépést, majd visszafordulok felé.
- Ezt ketten fogjuk végigcsinálni. Maga választja a dalt, és velem fog ott fenn énekelni. Ha már a maga ma esti vendége vagyok. Utána pedig visszatérünk a golyóira. Akarom mondani az én golyóimra….illetve a kettőnk golyóira.- merthogy az enyémek, de most nála vannak. Teljesen rákattantam már erre a szójátékra. Mentségemre szóljon, hogy ő kezdte.



szó ; zene ; jegyzet, üzenet  
x x x


Vissza az elejére Go down
Vámpír

Lucian Tristan Grayson
Chatkép :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling 92512fc35ac168e8900310d9f3a8901b
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Tom Ellis
Hozzászólásaim száma :
42
Pontjaim :
31
Pártállás :
  • Szimpatizáns

Fő képességem :
Az ellenállhatatlan sármom.
Kedvenc dal :
Sinnerman
Tartózkodási hely :
Washington D.C
Korom :
38
Foglalkozásom :
Egy éjszakai bár tulaja


Lucian Tristan Grayson

Elküldésének ideje -- Pént. Ápr. 16, 2021 6:56 pm

Life's a show and we all play our parts  And when the music starts we open up our hearts
Cheryl
 Lucian
A hedonizmusban az a szép, hogy az ember bármit megtehet anélkül hogy gondolkodnia kellene rajta, mik lesznek a tette következményei. Válogatás nélkül hódolhat az ivásnak, a fűnek, a nőkkel töltött mámoros éjszakáknak és mindazon tevékenységeknek, amelyek - az általános vélekedés szerint - egyenesen kövezik ki a pokol mélyéig vezető utat. Átlagos emberként sem fogtam magam soha vissza ha az életörömök hajszolásáról volt szó, és ez a tulajdonságom halhatatlanként sem változott, sőt mondhatni köbre emelkedett, ugyanakkor viszont számomra is meglepő módon az életem más aspektusában nemes egyszerűséggel ütközésig húztam a kéziféket, ami nem más, mint a táplálkozásom. Nem azért, mert nem éreznék kedvet ahhoz, hogy a konzerv kaját felváltsam a meleg étkezéssel, hanem mert ilyen téren mindig jobb az óvatosság és önmegtartóztatás: túl sokaknak van a puttonyuk tele mind a természetfeletti világgal, mind az oda tartozóknak a puszta létezésével is, semmi kedvem önfeledten rázni a pofonfát és arra ébredni egyszer, hogy egy hegyes, fából készült karó szegeződik a szívemnek. Szóval "folyjon bármi de-ne-vér", akár ez is lehetne a mottóm, talán ennél fogva is éreztem személyes sértésnek, hogy egy olyan gyilkossági ügyben, mikor minden bűnöm az volt, hogy felpróbáltam az áldozatot azonnal gyanúsítottá avanzsáltam Miss Preston szemében. Valószínűleg ez hozta ki belőlem azt a képességemet, hogy noha alapjáraton is tudok kiborító lenni, a nyomozóval csakugyan az elviselhetetlenség határát súroltam, sőt túl is léptem, minek következtében úgy tolt belém gondolkodás nélkül két golyót, mint nukleárlis mérnök az RBMK reaktorba a grafit szabályozórudat.
Az elmúlt napokban kifejezett kérése ellenére sem kerestem a nyomozót. Mégis, mivel kellett volna felhívnom? "Hallo itt Lucian, és csak közölném, hogy jól vagyok?" - még fejben lejátszva is inkább nevetségesen szánalmas, mint megnyugtató lenne. Ugyanakkor azt is be kell vallanom, hogy noha az együtt töltött idő alatt nem sikerült túl sokat megismernem Miss Preston pszichéjéből, azt biztosra veszem hogy a lelkiismerete úgysem hagyja nyugodni mindaddig, míg meg nem győződik róla a saját szemével, miszerint épen és egészségesen űzöm tovább erkölcstelenül romlott életem minden élvezetét. Szóval summa summárom, Miss Preston személyesen fog felkeresni, és ezzel alkalmat ad nekem nemcsak arra, hogy a pofátlanul vonzó, de nem kevésbé kiborító énemet ismételten megcsillogtassam előtte, hanem arra is hogy rájöjjek, mennyire került a hatása alatt annak a baromságnak, amit Donnie a Tank fecsegett nekünk átkokról és hasonló ostobaságokról. Sosem hittem az ilyesmiben, ami elég ellentmondásos ha belegondolok a természetfeletti bármely szegmenségnek létjogosultságába, ideértve saját magamat is, de szerintem az átkok működése egyedül az elmén múlik - ha elhiszem hogy rontás ül rajtam, úgy is fogok viselkedni. Egyszerű, nem? Ha meg esetleg mégis tévednék, akkor elve veszett ügy az egész. Ha valaki engem el szeretne átkozni, az impotenciával sokkal nagyobb eredményt érne el, Miss Prestont illetően viszont úgy hiszem már megkapta a legnagyobb csapást: engem. Ami persze ugyanakkor legalább ugyanakkora áldás is, és ha a nyomozó újra felbukkan az életemben, esélyt találok rá hogy be is bizonyítsam neki ezen tézisemet.
- Ugyan már Miss Preston, saját magunk között vagyunk. Már úgy értem, rohadt sok más ember társaságában, de biztosíthatom, csak én fogom hallani ha beismeri, hogy valójában hiányoztam magának - vigyorgok rá aztán, mikor egyik este a nyomozó - várakozásaimnak megfelelően - csakugyan felbukkan a bárban. - Bár ahogy látom, annyira még mindig nem, hogy hetyegjen velem. Maga lassan érő típus, ugye? - érdeklődöm, aztán a blézer alá villan a tekintetem, hogy szembesüljek a pisztolyok látványával, és ez eléggé de ja vu érzéssel tölt el, a legkevésbé sem megnyugtató módon.
- Ha lehet, azok csak maradjanak ott ahol most vannak - emelem fel az ujjamat, majd fájdalmas arcot vágva a combomat kezdem markolászni. - Tudja, a puszta látványtól is sajogni kezd a lábam. Nem mellesleg másodszor már nem biztos, hogy ki tudnám magát húzni a slamasztikából, és a hátamra venni a balhét - na igen, remélem Miss Preston tisztában van vele, hogy jön nekem eggyel. - Oh, és amíg el nem felejtem, a múltkori két lövedék odafenn van a lakosztályomban, amennyiben szeretné őket visszakapni. Mondhatjuk úgy is, hogy a kezébe veheti a golyóimat - csúszik kaján vigyor a képemre, ami csak kiszélesedik, amikor a nyomozó meglehetősen kétértelmű mondatot fogalmaz meg azzal kapcsolatosan, mi is hajtotta ma éjjel a Manorba. - Egyébként egy jobbulás-whiskytvel nálam jobban célba találna. A csokit kizárólag abban a formában szeretem, ha olvasztva van tálalva, és egy nő... - hallgatok el aztán, szerintem nem kell befejeznem a mondatot ahhoz hogy a nyomozó is tisztában legyen vele, mi lett volna a befejezés. - És kérem, bohócokat ne. Utálom őket - rázom meg a fejemet, aztán úgy döntök, kissé bővebben felvilágosítom Miss Prestont. - Hat éves kölyök voltam, amikor a nagybátyám elvitt cirkuszba. Egész jó volt addig, amíg meg nem jelentek a bohócok, én meg tátott szájjal bámultam a testet öltött borzalmat, mert simán félelmetesnek találtam őket. Ezt persze Joseph bácsi félreértette, azt hitte ez a magába belefeledkezett csodálat biztos jele, és másnap meglepett: mikor este elaludtam, betett hozzám egy bohócfej-éjjelilámpát, ráadásul bekapcsolva. Éjjel felébredtem, és azt hittem helyben összevizelem magam. Na, ez megalapozta a bohócokkal való kapcsolatomat - vigyorgok jókedvűen az emléken, és váltig nem értem, miért éreztem szinte kényszernek, hogy ezt a kis történetet megosszam a nyomozóval. - Szóval ezzel melléfogott volna, a gyorsbaszó kismacska stílus jobban megragadta a fantáziámat, bár hagy világítsak rá, hogy nem szokásom elsietni a dolgokat. Képes vagyok egész éjjel is állni a sarat. Ha meggondolná magát a lakosztályom üresen áll, felmehetünk és bebizonyítom magának. Rendben, csak javaslat volt! - visszakozom gyorsan, mert eszembe jutnak a Miss Preston hóna alatt lapuló pisztolyok. - Tudja mit, inkább vendégül látom még egy koktélra, ha már az én társaságom nem elég részegítő magának - intek Alexnak, és egyúttal egy újabb whiskyt is rendelek, ez utóbbit magamnak. - Egyébként igen, remek a megfigyelőképessége, tényleg karaoké versenyt rendezek. Gondoltam ideje valami újdonsággal ünnepelni az újranyitást, mivel maguknak köszönhetően néhány napig zárva kellett tartanom. Csak nem érez rá késztetést, hogy benevezzen? - érdeklődöm. - Nála csak jobb lehet - bökök a vállam felett hátrafelé, ahol Szöszi időközben feladja a hangokkal vívott sziszifuszi küzdelmét, és lefelé kászálódik az ezúttal világvégét jelentő deszkákról.



Cheryl Preston felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down
Ember

Cheryl Preston
Chatkép :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling Ifc2
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Lana Parrilla
Hozzászólásaim száma :
28
Pontjaim :
18
Pártállás :
  • Semleges

User név :
Zizi
Őt keresem :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling Source
Who are you in the shadows? How long have you been waiting for me? And would you wait any longer? Let's say forever...
Kedvenc dal :
D.L.M.N.
***
Lucian
***
Hm....
Tartózkodási hely :
Washington
Korom :
46
Foglalkozásom :
gyilkossági nyomozó


Cheryl Preston

Elküldésének ideje -- Vas. Ápr. 11, 2021 4:12 pm




Lucian & Cheryl


Az utóbbi egy hétben úgy borult fel az életem, mint egy zárlatos vidámparki körhinta, amelyikbe juharszirupot cseppentettek avatatlan kis kezek. Nem akartam semmi mást, csak visszakapni a normális életemet, a normális problémáimat, a normális ügyeket, amiken dolgozhattam - noha kétségkívül azok a gyilkosságok amelyekkel én foglalkoztam, nem igazán nevezhetőek még egy minimális mértékben sem normálisnak- normális kapcsolatokat- már ha volt nekem egyáltalán ilyen korábban- és normális hétköznapokat. Amikor a legnagyobb problémám az, hogy annyira belemerültem valamibe, hogy a bögre kávé gyakorlatilag jéggé dermedt az asztalomon. Igaz, ha nagyon őszinte akarok lenni, akkor nekem soha nem volt úgy igazán normális életem, kezdve a családom felépítésével, vagy éppen a választott munkámmal, esetleg a párkapcsolataimmal, amiben kettő nagy lélegzetvételből kétszer sikerült alaposan belenyúlnom a javába: egy vérfarkas és egy warlock. Azt hiszem ideje lenne egy olyan embert felkutatni, akinek a varázsereje kimerül abban, hogy szépen tud nézni, esetleg baromi jó az ágyban. Már ha nekem lenne akkora mákom, de ugyebár az soha nincs.
A Luna Morgan ügy komplikáltságát nem az adta, hogy egy fiatal lányt megöltek egy szórakozóhely közelében, és az utolsó partnerére - történetesen egy vámpírra- akarták kenni az egészet. És persze ha azt nézzük már a közvetett bizonyítékokkal el lehetett volna rendelni egy letartóztatást amíg az ügyet felgöngyölítjük. Sokkal inkább annak a személye, aki az egész helyzet közepébe helyezte magát önkényesen, és én bármennyire is odébb akartam seperni, vagy nem venni róla tudomást, egyrészt ő nem hagyta magát, később meg azon kaptam magam, hogy már kifejezetten hiányoznának azok a beszólások, amiktől a plafonon vagyok. Mikor lettem én ilyen mazochista tipus, a jóég a megmondhatója. A fejtörést talán mégsem ez okozta nekem, hanem mindaz ami utána történt. A folyamatos egymásnak feszülés, a tenyérbe mászó stílus, vagy éppen az az indulat és harag amit az egész reggel, az egész ügy, minden magával hozott, és aminek záradékaként végül két golyó repült ki a szolgálati fegyveremből és találta el azt a személyt, aki tulajdonképpen elérte nálam, hogy mindezt meg is tegyem. Soha azelőtt nem lőttem sem emberre, sem természetfelettire személyes indíttatásból, csak ha az életem védelme volt a cél. Soha azelőtt nem volt olyan indulat ami képes lett volna mindezt kiváltani belőlem. Ahogyan korábban nem csókoltam meg senkit, nagyjából egy órás ismeretség után, főleg akkor nem ha nem akartam tőle amúgy az égvilágon semmit. Gyűlöltem a hatást, amit kiváltott belőlem a puszta kisugárzása, és amely a csók után még inkább erősödött. Mintha az ajkáról valami méreg jutott volna a szervezetembe, ami kizárólag a közelében hatott.
Ám azt hiszem arra végképp nem számítottam, ami ezután történt. Miért vált sebezhetővé? Mi az, hogy meg vagyok átkozva, mégis ki tehette ezt velem? Donnie a segítségemre volt, noha nem győzte kéjenc és pofátlan vigyorával a tudomásomra hozni, hogy sokkal jövök neki ezért. Tudom….bizony sokkal. Ha csak azt nézzük, hogy hajlandó volt a kedvemért meghamisítani a jelentést, mely szerint a Manorba vezető nyomok után futva egy lehetséges, és ott bújkáló gyanusítottba botlottam, melynek következményeként kétszer rálőttem, de a falba fúródott a lövedék. Az pedig jelenleg Mr Grayson tulajdonában van. Merthogy nem a falból, hanem a lábából szedte ki, úgyhogy azt még vissza kell tőle kérnem. Vagy ha azt nézzük, hogy eljött értem,és egyáltalán segített nekünk megérteni mégis mi a fene történik. Donnie jelenleg, mint a társam az ügy második számú nyomozójaként dolgozott az ügyön. A hadnagyom önként és dalolva bólintott rá, amikor Donnie nemes egyszerűséggel a fülébe búgott és szinte könyörgött, hogy velem dolgozhasson. Jól jött a segítsége mindenesetre, hiszen a gyilkossági ügy mellett azt is meg kellett fejtenem, hogy mi történt akkor reggel a Manorban Lucian és közöttem. A kulcsa mindennek egy warlock varázslat, amit Philip-től kaptam grátisz, kéretlen ajándék gyanánt, és valamiféle megkötési szándékkal. És én még bíztam benne. A varázslat lényege az érzelmi töltet közben kialakuló rontás, melynek értelmében ha valaki iránt minimális érzelmi vonzalmat mutatok, az egyszerűen és minden további nélkül sebezhetővé válik a közelemben. Természetfeletti esetében a gyógyulási képesség ideiglenes elvesztését jelentette, amely akár halálhoz is vezethet, emberek esetében pedig a jelenlétem függvényében, valamiféle betegséget. Legalábbis Donnie szerint. Nem tudom mit mondjak. Nem éreztem az égvilágon semmit Lucian iránt, alig pár órája találkoztam vele, de Donnie szerint a kiváltó cselekedet az, ha megcsókolok valakit. Olyan ez mint a bomba esetében a detonátor. De jó nekem. Ez tehát azt jelenti, hogy az egészet én okoztam Lucian-nek és még momentán nincs a zsebemben egy ellenvarázslat, amivel az egészet megszakíthatnánk. Mardosott a lelkiismeret, és nem csupán csak azért mert rálőttem, sokkal inkább azért, hogy arról, hogy ez kialakult én tehettem. Duplán is hibás vagyok.
Egy hétig vártam, hogy felhívjon mi van vele. Hogy elmondja a maga sajátos, pojáca stílusában, hogy akár egy fél városnyi ledér ribancot is képes lenne gerincre vágni, és órákon keresztül kefélni, olyan kicsattanó formában van. Ez azt hiszem világossá tenné a számomra, hogy minden visszatért nála a régi kerékvágásba. Keresni akartam én magam. Számtalanszor elautóztam a Manorhoz, ott ültem a volánnál, felnéztem valahova az emelet irányába, a ragyogó aranyfényekkel szikrázó lakosztály felé, és abban bíztam, hogy ha ezt látom, akkor minden rendben, felesleges idegeskednem. Különben is, hamarosan úgyis tanúként be kell majd idéznem, akkor megtudom majd mi van vele. Napok teltek el, és néha arra ébredtem, hogy vele álmodtam. Nem akarok beszélni róla, hogy miféle álmok voltak ezek. Egyszerre izgatóak és ijesztőek. Azt hiszem kezdtem becsavarodni, de Donnie szerint ez csupán a rontás mellékhatása. Ó hát ez szuper hír! Nem lehetne olyan mellékhatás, hogy sugárba hányok, vagy nem tudom megenni a chillit, mert undorodom tőle, vagy édesre fáj a fogam….szóval olyan hétköznapi mellékhatások? Miért kell nekem ilyen veszettül és kegyetlenül buja álmokból ébrednem, amiben ő van meg én vagyok? Philip-et amikor kérdeztem, csak megvonta a vállát. Tagadta, hogy ő volt. Donnie szerint másnak nem állt érdekében. Patthelyzet. Philip nem beszél. Talán tényleg az lenne a legjobb ha nem találkoznék Lucian-el, ha lezárul a Luna Morgan ügy, akkor úgysem lesz rá szükség. Közben viszont azon kaptam magam, hogy el akarok menni hozzá, tudni akarom mi van vele.
Ma este szögre akasztottam a nyomozót. Ma este mint magánember fogok alászállani a poklokba, a bűn feneketlen mocsarába, amit Manor néven emlegetnek és amelynek a tulajdonosa az a Lucian Tristan Grayson, aki a látottak alapján soha jobban nem volt még korábban. Mintha nem is történt volna itt alig egy héttel ezelőtt gyilkosság. Olyan tömeg volt, hogy szinte egymásba fonódott az emberek párája, majdnem egy csupasz vállhoz ért a szám, ahogy átpréseltem magam a kovácsoltvas lépcsők egyikén. Valóban magánemberként jöttem és az öltözékem is erről árulkodott. Tulajdonképpen bárki megkérdezte volna, hogy mit keresek itt, egy épkézláb magyarázatom nem lett volna rá. Egy pillanatra megálltam a lépcső tetején, és a színpad felé fordultam, hogy lássam ki az akit ott éppen kínoznak, mert Adele klasszikus James Bond dalát ilyen kegyetlenül még nem gyalázták meg, ahogy a láthatóan magát angyali hanggal megáldott tehetségnek gondoló szöszke teszi. Kínkeserves vonásokkal húztam el én is a szám az egyik magasabb hangnál, amely még fél hangnak is gyalázatosan pocsék lett volna. Nem tudtam eldönteni, hogy ez itt mindennapos, vagy Mr Grayson így szokta gallyra vágni a vendégek dobhártyáját. Jut eszembe Mr Grayson….vajon merre lehet? Keresni kezdtem, ahogy a lépcsőn lefelé haladtam, hátha megpillantom. Elég magas, szóval könnyen kiszúrnám a tömegből, ha én meg nem lennék ilyen csöpp. Szóval néha ugráltam is, de sikertelenül. Közben a tömeggel együtt a bárpult irányába hömpölyögtem magam is. Mikor egy szélesebb mint magas tag végre elment előlem megpillantottam a meglehetősen jó színben festő, és úgy tűnik régi formáját tökéletesen visszanyerő Lucian-t a pultnál. Nem tudtam megállni, hogy a színpadias, széttárt karú üdvözlésen ne mosolyogjam el magam.
- Mr Grayson. Megnyugtató, hogy a humora a régi, és továbbra is kizárólag maga a saját gondolatainak is első számú tárgya, mely szerint semmi más okom nem volt arra, hogy idejöjjek, minthogy vártam a mi találkozásunkat.- húzom el a számat, de érezhető a hangom súlyából, hogy a megjegyzésem ezúzzal inkább csípős és tréfás, semmint komoly.
- Magánemberként jöttem, de bármikor szolgálatba helyezem magam ha szükséges.- húztam félre a sötétkék blézerem, mely alatt ott lapult a jelvényem, meg a két Glock.
-Ha azt gondolta, hogy ezek nélkül útnak indulok bárhova akkor nem figyelt rám eléggé az első alkalommal. Maga lehet paranoia-nak hívná, én óvatosságnak.- vonom meg a vállam, és egy fél lépéssel lépek közelebb, pont annyira, hogy ha lábujjhegyre állok, és közel hajolok az arcához, akkor hallhassa amit mondok neki.
- Tudja, én még mindig csak egy kis emberke vagyok, aki semmiféle hókuszpókuszra nem képes, szóval marad a jól bevált rozsdás módszernél.- engedtem el a blézert, és a számomra felkínált székre le is huppantam.
- Személyre szólóan nekem, ó hogyne! Mi ez? Hmmm- szimatoltam bele a pohárba, és érdeklődőn pillantottam rá
- Valami epres. Az illata jó…- állapítottam meg és egy aprót belekortyoltam, elismerően csettintve a nyelvemmel.
- És az ize is. Nos….ami a bujálkodást illeti, továbbra sem nagyon találna arra módot, hogy rávegyen. Most már több okból sem. De mondja, mennyi a rekordja? Úgy értem mennyi az az idő, amit egy nővel eltölt anélkül, hogy ne az jusson eszébe hogyan mássza meg? Vagy csak engem tisztel meg ezzel a gyorsbaszó kismacska stílussal? Képes lenne udvarolni mindenféle hátsó szándéktól mentesen egy nőnek? Óóóóó nem….maga nem az a fajta!- nevettem el magam, és még a fejem is ráztam. Újra kortyoltam a koktélból, és egyre jobban ízlett. Zavaróan ízlett.
- Egyébként nem jár messze a valóságtól. Maga volt aki idevonzott. Ne! Máris olvassza le a képéről azt az önelégült vigyort! Nem olyan értelemben.- ó dehogynem, Cherry! Mesélj csak neki az álmaidról!
- Egyszerűen csak tudni akartam, hogy hogy van. Ha már volt szívesen és nem hívott fel. Gondoltam küldetek magának virágot, bonbont, ilyen kis bocsánatkérős kártyát….”Gyógyulj meg!” lufikat, vagy szórakoztató bohócot, hogy felvidítsa. Nő lett volna, tuti siker. Végül aztán úgy döntöttem magamat hozom el. Bár gyanítom a sok felsorolásból most a szexi bohóclány ragadta meg a fantáziáját, mi?- vigyorodtam el, mert egy százast rá mertem volna tenni, hogy az egészből ez az amit megjegyzett.
- Amúgy karaoke? Mármint karaoke verseny van a Manorban? Akkor azt hiszem már tudom miért vágta haza a dobhártyámat az a kis szőke az előbb. - néztem el a színpad felé, majd vissza Mr Grayson irányába. Jó lenne elmondani neki, hogy amúgy tudom hogy van, és azt is, hogy igazából semmi szükség nem lett volna ma idejönnöm, mégis itt vagyok és valami epres koktélt iszogatok. Őrület.



szó ; zene ; jegyzet, üzenet  
x x x


Lucian Tristan Grayson felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down
Vámpír

Lucian Tristan Grayson
Chatkép :
Cheryl and Lucian - Once more with feeling 92512fc35ac168e8900310d9f3a8901b
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Tom Ellis
Hozzászólásaim száma :
42
Pontjaim :
31
Pártállás :
  • Szimpatizáns

Fő képességem :
Az ellenállhatatlan sármom.
Kedvenc dal :
Sinnerman
Tartózkodási hely :
Washington D.C
Korom :
38
Foglalkozásom :
Egy éjszakai bár tulaja


Lucian Tristan Grayson

Elküldésének ideje -- Csüt. Ápr. 08, 2021 11:01 am

Life's a show and we all play our parts  And when the music starts we open up our hearts
Cheryl
 Lucian
Az olyasféle fickóknak, mint jómagam is, akik nagykanállal habzsolják az életet, és egyetlen pillanatát sem veszik véresen komolyan, meglehetősen szokatlan az az élethelyzet, amikor olyan gondolkodnivalónk akad, ami hosszú időre képes lekötni az agyi kapacitásunkat. Sajnos elmondhatom, hogy Miss Preston néhány nappal ezelőtti színre lépése egy tornádó intenzitásával sodort engem pontosan egy ilyen, számomra életidegen szituációba. Napok teltek el azóta, hogy a német Tigris páncélos harckocsira hajazó barátjával együtt távoztak a bárból, és ez két következményt vonzott magával: elsőként nagyjából öt perc kellett ahhoz, hogy a sérülésem úgy tűnjön el, mintha sosem létezett volna, másrészt alkalmam nyílt egy üveg whiskyvel teljesen kiütni magam, hogy elérzéstelenítsem, sőt egyenesen kikapcsoljam minden működő agysejtemet. Ettől függetlenül az az éjszaka úgy akaszkodott meg a szürkeállományom legmélyén, ahogy a legszívósabb kullancs a házikedvencben, és noha továbbra sem vetettem meg a minden éjszaka változó női társaságot, az azt követő csendes percekben-órákban, míg a partnerem békésen szuszogott mellettem, én hosszasan néztem a plafont, és próbáltam értelmezni a történteket. Tény és való, hogy még soha nem foglalkoztatott egyetlen nő sem annyira, mint a nyomozó, bár kétlem, hogy ha tisztában lenne ezzel, akkor breaktáncot lejtene az örömtől és elragadtatottságtól. Még akkor sem, hogy ha tudná, hogy a gondolataim többségében nem éppen abban a formában szerepelt, hogy vajon ki tudnám-e vele próbálni a Káma szútra "évődő kígyó" nevű pozitúráját - bár férfiasan beismerem, sor került eféle képzelgésekre is - sokkal inkább úgy gondoltam rá, mint aki úgy kavarta fel nyugalmas életemet, mint mikor követ dobnak az eleddig háborítatlan felszínű tóba. Tagadhatatlan tény, hogy a találkozásunk első szakasza a mitológiai titánok harcához volt mérhető, ő kiborított engem, és revansként kikészítettem őt, aztán mikor a rólam alkotott véleményét pisztolygolyókba csomagolva nyújtotta át, valami érezhetően megváltozott közöttünk. Bárhogy is, de el kell hogy ismerjem, Miss Preston jött, látott, győzött, és magával vitte az eddig megingathatatlannak vélt lelki stabilitásomat.
Néhány napig fürdőzöm abban a luxusban, hogy átadjam magam a rám legkevésbé jellemző agykattogásnak, és a jelképes lelki sebeim nyalogatásának, míg úgy nem döntök eljött az ideje annak, hogy a nyomozó emlékét úgy űzzem el a szürkeállományomból, ahogy szeplőtelen életű apácák kergetnék ki a Pussy Riot félmeztelenül csöcslengető amazonjait egy zárda megszentelt falai közül. A legjobb módszer pedig újra rátalálni régi önmagamra nem más, mint egy jókora parti a Manorban - már csak amiatt is, mert egy gyilkossági nyomozás után mind nekem, mint a helynek szüksége van az újraépített reputációra. A patakokban folyó ital, a készséges kurvák, a tömeg és az üvöltő zene együttese tökéletes irányjelző lesz ahhoz, hogy visszakanyarodjak az előző életemhez, ami egyszerre meredek, ugyanakkor röhejes megfogalmazás, mert amíg mások az átváltozásuk perceit-óráit tartják a nagy vízválasztónak, az nálam csak amolyan lábjegyzet a történetem lapjainak alján, az én előtte-utána életemet a Miss Prestonnal történt találkozás bontja olyan perfekcióval ketté, ahogy a szamurájok kardja szokta a császár ellenségeit.
"KARAOKE-ESTE A MANORBAN, AZ ELSŐ DÍJ 5000 DOLLÁR" - hirdetik a plakátok városszerte, elvégre ha már új időszámítás kezdődik a bár történetében, akkor nyissuk meg olyan módon, amire eddig még nem volt példa, és a jelek szerint az ötlet sikert arat, mert tódul a nép, hosszú sorokban kanyarog a bejárat előtt az emberkígyó, akár órákig is képesek egyesek várni a bejutásra. Odabenn egy frissen épített színpad várja az önmagukat megmutatni vágyókat, és csak hogy teljes legyen a lehetőségek tárháza, minden asztalnál egy kosár kelleti magát, bennük tojások, félig löttyedt paradicsomok, amikkel akár meg is lehet dobálni a kelleténél kiborítóbb delikvenseket.
- Luciiiii, ugye tapsolsz majd nekem? - nyávogja a fülembe a mai éjszakára erőteljes esélyekkel induló partnerem, nagyjából olyan hangon, mintha a macskák kórusa öltött volna benne testet, és hátraveti szőke haját, miközben úgy sétál előttem fel-alá, hogyha hosszan nézem beleszédülök a látványba.
- Én leszek az első számú rajongód Sz... - te jó ég, Sarah? Susan? Sandy? - szépségem - kerülöm meg ügyesen a problémát, bár gyanítom ha eltévesztettem volna a nevét sem vette volna magára - na igen, van az a helyzet, amikor egy nőnek nem az agyát szeretjük, a két E kosaras nagyságú mell pedig jelenleg jobban vonz, mintha egy 150 pontos IQ tesztet lengedne meg előttem. - Indulj a színpadra bébi, és mutass meg mindent. Vagyis, ne mindent. A lényeget hagyd meg nekem kicsit későbbre - paskolom meg széles vigyorral Szöszi hátsóját, aki némi csípőriszálás kíséretében máris a színpad lépcsőin tipeg felfelé, igaz kell hozzá némi segítség, mert a harminc centis golyóroppantó magassarkúin jelentős esély van rá hogy úgy érkezik meg, mintha egy kánkán táncosnőnek Godzilla kirúgná a lábát. Miközben ő körbevigyorogja fentről a közönséget, és stabilitás gyanánt a mikrofonállványba kapaszkodik, én két könyökömmel hátratámaszkodom a bárpultra, és kíváncsian várom milyen lesz, amikor őszöszkesége dalra fakad.
Jöjjön hát a nóta, Adely Skyfall-ja lesz a produkció, nem mondom erős vállalás, megkockáztatom hogy talán jobb lenne ha Szöszi elszavalná ezt a zeneművet, de aztán mégiscsak énekelni kezd, az első reakcióm pedig a döbbenettel kevert borzadály, és ahogy látom, nem vagyok egyedül ezzel. A félhomály és a színes fények ellenére elég jól belátni a közönséget, csupa meghökkent tekintet és WTF pillantás sugárzik a színpad felé, de még a hátul állóknak is torzul a feje rendesen. Kár, hogy nem szereltettem a bejárathoz hangszórókat, nagyon szívesen prezentálnám az odakinn állóknak, hogy miféle rettenet zajlik itt benn, mert ezt egyszerűen hallani KELL. Produkció első fél percében röhögőgörcsöt kapok, mert ha ezt így, minden változtatás nélkül benyomnák egy paródiaműsorba, simán megállná a helyét. Eltalált hangok száma lassan már a mínuszba megy át, és Szöszi még mindezt megfejeli valami bizarr kígyómozgásos koreográfiával. Látom, ahogy szinte mindenhol az asztalokon álló kosarak felé indulnak a kezek, inkább hátat fordítok ennek a horrornak, mármint nem a dobálásnak, hanem a bagzó macskára hajazó nyekergésnek, az pedig már csak a hab a tortán, hogy a reflektorfény jobb az infraszaunánál is, ennél fogva Szöszi sminkje időközben olyan formát vett fel, amelyet bizonyos civilizálatlan törzsek harcosai és vadászai alkalmaznak olyankor, amikor brutális tömegmészárlásra készülnek. Miközben újabb italért intek, konstatálom hogy a ma éjszakai élvezkedésnek ezzel a dalolászós műsorszámmal lőttek, mert sajnos képtelen vagyok kiverni a fejemből azt a gyanút, hogy Szöszi szex közben is hasonló hangokkal örvendeztetne meg, amitől viszont a jó isten óvjon meg. Igaz, engem mondjuk annyira nem bántott a hangja, mint a jelenleg dobálózó közönséget, de lehet hogy csak azért, mert már az első tíz másodpercben lyukat fúrt vele a dobhártyámba.
Éppen a számhoz emelem a poharat, de nem jutok el odáig, hogy belekortyoljak a whiskybe, mert ebben a másodpercben egy lebbenő barna hajzuhatagot pillantok meg, és ez, az alatta lévő arccal kiegészítve kétségek nélkül a nyomozó fizimiskáját rajzolja a szemeim elé. Kissé rugózom a lehetőségen, hogy képzelődöm-e vagy sem, de aztán Miss Preston teljes és eltéveszthetetlen valójában felbukkan a bejárati lépcső tetejénél, majd miután végigpásztázza a tömeget, elindul lefelé, a romlás fellegvárába. Az ide-oda hömpölygő tömegben néha elvesztem szem elől, és alighanem ő is érzi, hogy testmagasság tekintetében hendikeppel indul, mert néha lábujjhegyre áll - vélhetően - és a nyakát nyújtogatva forgatja a fejét, ilyenkor pedig erősen emlékeztet egy, a lyukból kikandikáló szurikátára.
- Hé Alan, egy strawberry daiquiri-t! - adom le a rendelést hezitálás nélkül, és mire Miss Preston kiverekszi magát a tömegből, hogy a bárpultnál egyenesen belém ütközzön, már ott is illatozik a koktél a pult erezett bükkfa felületén.
- Nyomozó! - tárom szét a karjaimat lelkesen üdvözlés gyanánt, és azon kapom magam hogy a mosoly, amit emellé eszközölök csodák csodájára teljes mértékben őszinte. - Az első találkozásunkból kiindulva sosem tételeztem volna fel, hogy repesve várt egy alkalmat, amikor lehetősége nyílik engem újra látni. Vallja be, hiányoztam önnek. Remélem, hogy ma kivételesen magánemberként teszi tiszteletét a Manorban, így legalább bátran és következmények nélkül elfogyaszthatja ezt, személyre szólóan önnek mixelve - nyújtom át a koktélt. - Látja, nem mondhatja, hogy nem kap első osztályú kiszolgálást. Nyújtanék mást is, de alighanem még mindig képtelen lennék rávenni arra, hogy bujálkodjon egyet velem - vigyorgok, majd felemelem az egyik kezem, jelezve hogy csak viccelek. Na persze ha Miss Preston valami csoda folytán rábólintana az ajánlatomra, annak az esélye, hogy undorodó arckifejezéssel piszkálnám ki az ágyamból egyenlő a nagy büdös nullával.
- Meséljen nyomozó, minek köszönhetem hogy megtisztelt az ismételt jelenlétével? - penderítek le egy vendéget az egyik bárszékről, hogy aztán lovagiasan felkínáljam az ülőalkalmatosságot Miss Prestonnak. - Jelenleg három dologra tudnék tippelni. Vágyott egy jó koktélra, a karaokéverseny nyereményére, és rám. Vagy tévednék? - érdeklődöm, és erőteljesen bízom benne, hogy Miss Preston ezúttal otthon hagyott minden olyan alkalmasságot, amivel lőni-szúrni lehet, vagy fájdalmat tud vele okozni nekem.
 



Cheryl Preston felhasználónak tetszik ez a poszt

Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Cheryl and Lucian - Once more with feeling
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» A Luna Morgan-ügy@Lucian &Cheryl
» Cheryl Preston
» A Luna Morgan-ügy@ Eric& Cheryl
» Lucian Tristan Grayson
» Alice and Lucian - Sympathy for the Devil

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok-
Ugrás: