Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Balthazar & Lucky


Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Ápr. 03, 2021 10:35 pm

Balthazar Helms számomra maga volt az unobtanium.
Ez is egyike volt azoknak a dolgoknak, amiket hangosan sosem mondtam volna ki – nem kockáztatnám meg, hogy Opal végigmérjen a lesújtó pillantásával, és a tökéletesen szőrtelen felső ajka hányaveti rezdülése nélkül suttogja felém, hogy nerd, ugyanis ez egyike a még kevés, a PC-ség jegyében nem feláldozásra kerülő kifejezésnek –, de nagyon, nagyon sokszor gondoltam.
Vajon mennyire trollkodott mindenkivel James Cameron, amikor az Avatárt írta, hogy konkrétan úgy jött ki a film, hogy unobtaniumnak keresztelte el benne a megszerezhetetlen, ám igencsak vágyott szubsztanciát?
Igazából kurvára nem izgat, mert a gondolataim jó részét kitölti a megszerezhetetlen, ám igencsak vágyott Balthazar Helms. A kibaszott unobtaniumom, aki vagy feltűnően ignorál – hogy baszódna meg –, vagy magasröptű monológokba csomagolva fejtegeti, hogy mennyire megvet – inkább ignorálna már akkor, hogy baszódna meg újfent.

Opal holdudvarának tagjaként időnként engem is úgy rajonganak körbe az iskolai hierarchia alsóbbrendű lényei, mintha legalábbis egy kisebbfajta istenség volnék – mondjuk, hát LOL, hozzájuk képest... –, én időnként kegyesen elmosolyodom egy-egy viccükön, máskor kiválasztok közülük egy szerencsés egyedet, akit megalázok, és így élcelődhet rajta a többi – itt nagyjából már automatikus a folyamat, a gép forog, az alkotó pihen –, hát csak a piros műanyag poharam karimájába mosolygok, amikor nem akarom, hogy lássák, valójában szórakoztat a műsor, és valahol itt, a pohár pereme felett szúrlak ki téged a szoba túlsarkában, Balthazar.
És egy pillanatra összetalálkozik a tekintetünk, és végigszalad rajtam az elektromosság – összerándul valami az agyamban, a bordáim között, a gyomromban, az alhasamban –, de most nem fogok belemenni a hülye kis játékaidba, hát csak visszafordulok a pórnép felé, és hagyom, hogy azt higgyék, egy óra múlva is emlékezni fogok még bármelyikükre is.



NOW WE'RE LOST
SOMEWHERE IN OUTER SPACE
coming down

Vissza az elejére Go down
 
Balthazar & Lucky
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Archivált játékok :: Port Townsend-
Ugrás: