Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Isla & Charlie


Vámpírvadász

Charlie Nolan
Chatkép :
Isla & Charlie Ff544e349feef1d450d8a83593f7ac01
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Jason Momoa
Hozzászólásaim száma :
30
Pontjaim :
26
Pártállás :
  • Semleges

Fő képességem :
I can be nice if I want to, but I don’t want to!
Kedvenc dal :
A gyász nem az az időszak, amikor a megjelenésünkkel kellene foglalkoznunk. A gyásznak nem lehet része az effajta megítélés. Mindenkinek meg kell engedni, hogy úgy gyászoljon, ahogy a legjobb neki.
Tartózkodási hely :
DC
Korom :
41
Foglalkozásom :
Rendőr nyomozó, Gyilkossági csoport


Charlie Nolan

Elküldésének ideje -- Vas. Feb. 14, 2021 3:36 pm

To Isla





No igen... a helyzet nem éppen a legrózsásabb volt. Fegyverek ropogtak, s mindenhonnan hangokat hallottam. Dalton nem adta meg magát, s talán még meg is nehezítette a dolgunkat. Ím beigazolódott a gyanúm, s bizony ő volt az. Ő követte el azt a rengeteg rosszat, amit látnom kellett, mikor elfogadtam a melót, és beosztottak Norman mellé.
Bizonyítottam neki, nem egy alkalommal, hogy jó szakember vagyok, annak ellenére, hogy azért akadnak problémáim.
Hátamat odafent a falnak vetettem, s igyekeztem úgy helyezkedni, hogy az eldörrenő lövések egyike se találjon telibe, s bizony figyelmem nem kerülte el az sem, hogy a járőrünk keze bizony benne van a dologban.
Felszaladt a szemöldököm, majd újratöltöttem a fegyverem.
-Dalton! Ne csinálj marhaságot! Mond el hol a fiú, és...
-Rohadj meg Nolan!! -hangzott a dühös válasz, hiszen jól tudta, hogy ez bizony nem fog megvalósulni.
-Hol a fiú?! - csattantam fel, lassanként felkelve, s pillantásom a járőrre emeltem. Nem válaszoltam a kérdésére, miszerint a gyanúsított e az, legalábbis addig nem, míg nyugalom nem lett ismételten, s fel nem tűnt Norman egyik embere, kinek intettem, hogy menjen el jobbra, s majd mi megyünk a másik irányba a járőrrel. Közben persze Dalton válaszát nem kaptam meg. Csend lett. Túl nagy csend.
-A gyanusított...- feleltem. Egyelőre nem köszöntem meg neki amit tett, helyette inkább intettem neki, hogy jöjjön utánam. - Mellény van Rousseau? - kérdeztem, hiszen ha ennyire benne akart lenni a közepében, hát hiába a képessége, ez akkor is munkahelyi előírás. Hogy rajtam volt e az már mellékes kérdés, bár ha burán durrantanának, akkor nem sokra mennék egy mellénnyel.
Ha megkaptam a válaszát, már indultam is, egy csukott ajtót keresve tekintetemmel.
Az események felfordítottak, hiszen egy ajtó csattant a közelben, én megindultam az irányába, s hamarosan ott álltam Dalton-nal szemben, aki előtt ott állt a fiú, reszkető lábakkal, könnytől maszatos arccal, megtörten, könyörögve, hogy hagyja meg az életét, hogy engedje haza az anyukájához.
-Tedd le, vagy esküszöm szétlövöm a fejét! - emelte meg a hangját, miközben szorosabban magához fogta a fiút, én pedig lassan leguggoltam, hogy letegyem a fegyverem, s hátam mögött intettem kezemmel a boszinak, hogy maradjon a háttérben.
-Rendben... csak ne bántsd a fiút!
-Rugd odébb! Ne próbálkozz semmivel! -parancsolta, s kibiztosította a fegyverét, majd úgy szorította annak csövét a fiú fejéhez. Nem tehettem mást, mint engedelmeskedtem neki, s elrúgtam magamtól a fegyverem, olyan távolságba, hogy ne érhessem el. -Maradj térden! Tarkóra a kezed! Én diktálok!! Hagytok elmenni...
- Ugyan Dalton! Te is tudod, hogy nem jutnál messzire. A szomszéd ház tetején ott a mesterlövész, és csak arra vár, hogy tiszta legyen a cél, és szétlőhesse a fejed! - magyaráztam, s kezem a derekam felé siklott, hogy az övemen lógó tokból, előhúzhassam a késem.
Igaz nem voltam a leggyorsabb, de reménykedtem benne, hogy célozni még mindig tudok.
Szívem a torkomba dobbant. Csak most ne szúrjam el!
- Nem lesz baj Tim! Bízol bennem? - kérdeztem a kis legényt, aki megvonaglott a pasas karja alatt, mire az jobban szorította magához.
-Maradj nyugton, vagy szétlövöm a fejed!!- förmedt rá, aztán a fiú helyett rám szegezte a fegyvert.
-Rousseau!!! MOST!! VIDD KI A FIÚT!! - emeltem fel a hangom, miközben lendült a kezem, s a késem már repült is a pasas válla felé, s ha szerencsém volt, akkor el is találta, s fájdalmasan felkiáltott, miközben a fegyvert tartó keze megrándult, s eldördült a fegyver. Ha a boszi nem reagált időben, a golyó bizony a vállamba fúródott. Igyekeztem nem foglalkozni vele, s a következő pillanatban, miután a kisfiú kirohant, én Dalton-ra vetettem magam, igyekezve, hogy a földre nyomjam.
Nem vagyok egy szuperhős, de legalább ebben jó voltam, s a fiú immár biztonságban volt.
Dalton nem adta könnyen magát, még sebesülése ellenére sem, s valahogy a fegyver ismét a keze ügyébe került, amit igyekeztem kicsavarni onnan, s kilökni belőle a tárat, hogy ne ereszthessen esetlegesen belém egy sorozatot.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


Vendég

Elküldésének ideje -- Szomb. Feb. 13, 2021 9:55 pm



now you know


Megmasszíroztam az orrnyergemet és próbáltam figyelmen kívül hagyni Riley folyamatos dumálását. A fiatal járőr olyan volt, mint egy rozoga rádió, amit nem tudsz kikapcsolni: folyamatosan beszélt, csak mondta és mondta a magáét, látszólag totál hidegen hagyta, hogy egyáltalán figyelek-e rá. Igyekeztem nem figyelni, de az órák hossza óta tartó duruzsolása kezdett olyan végtelenül idegesítőnek tűnni, mint Jackson létezése.
Azt hittem így, hogy szabadnapot vett ki az a kis mitugrász, lesz legalább egy nyugalmas nappali műszakom, de ez a Riley fogta az összes ebbéli reményemet és lehúzta a vécén.
Mondjuk azt legalább sikerült megbeszélnem Richardsonnal, hogy elmehessek arra a híres-hírhedt illegális halloween-i bulira szaglászni egy kicsit. Egyedül.
Hé, figyelj, Riley, mi lenne, ha... – Igen, kezdtem elveszíteni a türelmemet, de a járőrautó rádiója mintha csak erre a pillanatra várt volna: recsegve életre kelt, a diszpécser pedig közölte, hogy civil bejelentés alapján egy körözött gyanúsítottat látni véltek két saroknyira a pozíciónktól. – Ne! – csattantam fel, mikor Riley majdnem bekapcsolta a szirénát. – Mi csak biztosítunk. Semmit nem csinálunk addig, amíg a nyomozók ide nem érnek. – Összeszorítottam az állkapcsomat; voltam már a másik oldalon, és két kezem nem lenne elég megszámolni, hány esetben tettek nekünk keresztbe, mikor a járőrök villogva-vijjogva megindultak a célpont felé, ezzel gondosan el is ijesztve őket. – Maradj nyugton – utasítottam, miközben sebességbe tettem az autót és elindultam.
A szomszédság biztos takarásában álltunk meg, várva a nyomozókat és az erősítést. Amikor megérkeztek az autók, kiszálltam, de egyelőre megálltam a saját kocsink mellett. Biccentéssel üdvözöltem a csapatot, várva az utasítást. Nolan ment az ajtóhoz, aki bár a legfrissebb hús volt a gyilkosságiaknál, nem kevésbé bizonyult rátermettnek a feladatokra. Steve halála után valószínűleg én kerültem volna össze Normannel, de látva Nolan hozzáértését, cseppet sem bántam meg az akkori döntésemet.
A csali nem jött be; az első lövések hangjára rögtön a fegyveremért nyúltam, de egyelőre nem tettem semmi mást, látva, hogy Nolan kézben tartja a helyzetet.
Maradj a kocsiban! – szóltam rá Riley-ra, amikor láttam, hogy ki akar szállni.
Tekintetem a házra szegeztem; mi nem mentünk hátra Normanékkel, hanem elöl maradtunk, de miután Nolan berúgta az ajtót és egy rövid hatásszünet után újabb lövések dördültek, futólépésben a veranda felé indultam. Az erőm segítségével elmozdítottam a zárakat a hátrahagyott járőrautóban, hogy Riley ne tudjon kiszállni – túl zöldfülű volt még ahhoz, hogy velünk jöjjön. Hátamat a bejárati ajtó mögött vetettem a falnak, és nem is annyira hallgatóztam, mint inkább behunytam a szemem, és hagytam, hogy a mágiám átjárja az egész házat. Másodpercek alatt pontosan tudtam, hány fegyveres van odabent és hol helyezkednek el.
Amikor Nolan és a fickó az emelet felé vetették magukat, én is behatoltam a házba, első mozdulatommal elkapva az egyik ajtó mögül éppen kiforduló alak fegyvert tartó csuklóját és kicsavarva a kezéből a pisztolyt. Norman egyik embere épp felénk tartott, ezért jobbára a karjaiba löktem a semlegesített fickót, hogy gondoskodjon róla, miközben én Nolanék után eredtem. Az emeleten is voltak még ketten rajtuk kívül, és ezt ő nem biztos, hogy tudta.
Nem szólítottam meg, mert nem akartam elterelni a figyelmét, inkább az erőmmel összpontosítottam: minden rendszeresített fegyver összetételét kívülről fújtam már, így pontosan el tudtam különíteni, hol van. Vagyis hol vannak egy másik fegyveressel. Ahogy felértem a lépcsőn és követtem a fém vonzását, az egy szobába vezetett, ahol Nolan már semlegesített valakit – vagy a gyanúsítottat, vagy nem –, és ahogy megfordult, hogy a maradék keresésére induljon, épp találkozott a pillantásunk. Biccentettem neki, hogy tiszta a terep, viszont ahogy egy lépés tett előre, megéreztem.
Egy idegen fegyver közeledett nekem balról, alighanem valamiféle takarásból, mert Nolan nem vette észre.
Jobbra! – kiáltottam rá figyelmeztetően, de már késő volt.
Éreztem az elsütőbillentyű mozgását, éreztem az energiát, ami a lövedéket megindította. Nem gondolkoztam: bal kezemmel elengedtem a saját fegyveremet, felemeltem, majd tenyérrel előre tartva hagytam, hogy a mágia dolgozzon helyettem. A hullám, ami előtört a tenyeremből, puszta mágneses hullám volt, nem borított fel senkit és semmit, ellenben eltérített és magával ragadott mindent, ami fém – a támadó fegyvere tehetetlenül repült neki az ablaknak, majd át az üvegen, a kilőtt lövedék pedig Nolan helyett a falba fúródott.
Érzékeltem egy nagyobb fém tárgyat valahol a takarásban, azt egy jól irányzott mozdulattal ahhoz a helyhez vágtam, ahol az imént a fegyveres éreztem; a koppanó hang és a padlón elterülő test puffanása elárulta, hogy jól céloztam.
Nolanre néztem, de nem szóltam semmit a nyilvánvaló történtekről. Hivatalosan nem is használhattam volna az erőmet, a legtöbben nem tudták, hogy boszorkány vagyok, de azt hiszem, amikor az egyik kolléga élete forog kockán, igazán lehet kivételt tenni.
Van még egy fegyveres a folyosón – mondtam inkább közelebb lépve, kissé fojtott hangon. – Nem érzem, hogy mozogna. Semlegesítetted, vagy bujkál? Ő a gyanúsított?


Vissza az elejére Go down
Vámpírvadász

Charlie Nolan
Chatkép :
Isla & Charlie Ff544e349feef1d450d8a83593f7ac01
Szerepkör :
washingtoni lakos
play by :
Jason Momoa
Hozzászólásaim száma :
30
Pontjaim :
26
Pártállás :
  • Semleges

Fő képességem :
I can be nice if I want to, but I don’t want to!
Kedvenc dal :
A gyász nem az az időszak, amikor a megjelenésünkkel kellene foglalkoznunk. A gyásznak nem lehet része az effajta megítélés. Mindenkinek meg kell engedni, hogy úgy gyászoljon, ahogy a legjobb neki.
Tartózkodási hely :
DC
Korom :
41
Foglalkozásom :
Rendőr nyomozó, Gyilkossági csoport


Charlie Nolan

Elküldésének ideje -- Vas. Nov. 29, 2020 4:07 pm
Kemény napok, kemény pillanatokkal. Kezdtem úgy érezni, ez az egész egy pillanat alatt képes mindent felforgatni. Hiába is akartam volna, hogy seperc alatt meglegyen minden, ez bizony nem az a lemez volt.
Ott ólálkodott a mindennapokban, s lassan beitta magát a bőrünk alá is, és uralta az éjszakákat.
Nem voltam még olyan régóta része a társaságnak, de szerencsémre elfogadták a múltamat, és megkaptam az első ügyemet.
Gyilkosságok, melyek rengeteg párhuzamot adtak. A sok támpont egyszer s mindenkorra erre a következtetésre engedtek jutni.
Vettem egy nagyobb levegőt, belekortyoltam a kávémba, miközben Norman ott támaszkodott mellettem a táblánk előtt, s azon morfondíroztunk még is hogy csinálhatja, és miért képes mindig meglépni előlünk.
Épp megakartam szólalni, hogy nézzük át mégegyszer a rendszert, s futtassuk le az újlenyomatot, ha már a fantomképpel nem mentünk semmire, mikor megcsörrent a telefonunk. Norman vette fel, s én mellette nyugodalmasan ittam bele ismét a kávémba, mikor arcvonásai megváltoztak.
Olyan gyorsan tette le a telefont, és loholt az asztalához, hogy azt hittem menten orrabukik.
-Látták az emberünk! Most elkaphatjuk! - lelkendezett.
A kávé is csak eddig volt érdekes. Felkaptam a kabátom, megveregette a vállát, s már loholtunk is kifelé onnan. Közben az egyik közelben lévő járőr is megkapta a parancsot, hogy ne csináljon semmit amíg oda nem érünk.
Kocsiba be, sziréna kapcsolását megtiltottuk, s úgy hajtottunk át a városon, mint a mérgezett egér.
Messzebb parkoltunk, hisz nem akartuk hogy a fickó kereket oldhasson mire odaérünk.
Odakint aztán magunkra kaptunk egy-egy golyóálló mellényt, ellenőriztük a fegyvereinket, majd igyekezve kerülni a feltünést, elsőre csak én mentem oda az ajtóhoz.
A csapat többi tagja biztos helyről figyelte a házat.
Kezemben kibiztosított fegyveremmel léptem fel a verandára, majd nyomtam meg a csengőt. Várakoztam, de válasz nem érkezett, így ismét megnyomtam a csengőt, aztán bekoppantottam.
-Mr Dalton! Csomagot hoztam! - igyekeztem a legbékésebb hangom, és hangszínem elővenni, ám válasz helyett, néhány lövés dördült el.
Az utolsó pillanatban tudtam csak félre ugrani az útjából.
-Dögölj meg Nolan! - jött a kiáltás bentről, s ismét eldördűlt pár lövés, én meg intettem, hogy maradjanak a helyükön.
-Dalton megtudjuk beszélni... - azzal mozdultam egyet, s berugtam az ajtót, közben Norman kiadta az utasítást a hátsó ajtó felöli behatolásra, s ő maga is arra ment.
Válasz nem érkezett a szavaimra. Bent csend volt. Hatalmas csend, majd hírtelen több irányból is lövések dördűltek, s a legjobb ötletem az volt, hogy bevettem magam a konyhába, elterülök a padlón, és egy alkalmas pillanatban visszalövök.
-Dalton! Beszéljük meg! Véget vethetünk ennek! - vetettem hátam a falnak, s intettem a többieknek, hogy maradjanak nyugton. - Tedd le a fegyvert!
-Majd ha megdögöltél! Nem kapsz el élve! - kiáltotta, s ismét rámlőtt.
-Élve akarom! - adtam ki az utasítást, mikor elhalltak a lövések, s vetettem magam a pasas után, aki az emeleten tűnt el egy szobában.
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom

Elküldésének ideje --
Vissza az elejére Go down
 
Isla & Charlie
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Charlie Nolan
» Hello, Idegen! Charlie & Alice
» Isla && Svetlana
» Isla Rousseau
» Isla & Alexej

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I N G O D W E T R U S T ❞ :: Tékozló múlt-
Ugrás: